پاک کردن لاک از روی فرش

ثبت درخواست " قالیشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پاک کردن لاک از روی فرش

پاك كردن لاك از روي فرش یکی از پردرخواست ترین خدمات  فرش شویی است. شیوه پاک کردن انواع لکه لاک از روی فرش با جنس‌های مختلف با مراحل خاص و نحوه لکه بری صحیح همراه است. دریافت مشاوره از افراد مطلع برای پاک کردن لاک از روی فرش از آسیب‌های احتمالی به بافت انواع فرش جلوگیری می‌کند.

پاک کردن لاک از روی فرش یکی از اصلی ترین دغدغه‌های بانوان در هنگام استفاده از انواع لاک به حساب می‌آید، چرا که از بین بردن لاک ناخن از روی فرش به با هر ماده شوینده‌ای امکان پذیر نیست. برق انداختن فرش و دسترسی به آسان ترین روش‌ها برای پاک کردن لکه لاک از روی فرش همانند دیگر لکه‌ها با چندین ترفند خانگی کاربردی به راحتی امکان پذیر است. 

 

استفاده از لکه برهای خانگی مثل جوش شیرین و همین طور روش‌هایی مثل  تميز كردن فرش با سرکه در از بین بردن این نوع لکه به دلیل سختی و ساختار سازنده لاک زیاد کاربردی و تاثیرگذار نمی‌باشد. بهترین اقدام در این موارد به کار بردن حلال‌های مناسب بوده که آن هم باید با روش صحیح صورت گیرد. 

 

ترفند‌های ساده پاك كردن لاك از روي فرش

در پاسخ به سوال چگونه لاک را از روی فرش پاک کنیم مهم ترین و اصولی ترین پاسخ کاربرد بهترین حلال و پاک کننده لاک در این مواقع است. در واقع مناسب ترین روش پاك كردن لاك از روي فرش بدون آسیب زدن به ساختار آن استفاده از بهترین پاک کننده برای لکه بری فرش در این شرایط است.

شاید تصور شما از پاک کردن لاک از روی فرش امری ساده مثل  شستن فرش با وایتکس با دیگر شوینده‌ها باشد. اما توجه داشته باشید استفاده از لکه برهای قوی در این خصوص علاوه بر آسیب زدن به الیاف فرش در پاک کردن این جنس لکه مناسب نیست. 

 

پاك كردن لاك از روي فرش

 

اگر خودتان یا فرزند دلبندتان در اثر سهل انگاری روی فرش منزل، لاک ریخته اید و الان به این فکر افتاده اید به چه صورت این مشکل رو هرچه زودتر برطرف کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندید و بعد از خواندنش سریعا برای پاک کردن لاک از روی فرش یا از بین بردن لکه ی لاک روی موکت و یا پاك كردن لاك از روي مبل اقدام کنید.

 

1- استفاده از استون برای پاک کردن لاک از فرش

استفاده از استون راهی است که در بیشتر مواقع برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش و حتی پاک کردن لکه لاک از روی مبل و موکت جواب می‌دهد. البته توجه داشته باشید که استون جز روش پاك كردن لاك از روي فرش روشن پیشنهاد نمی‌شود. اگر فرش شما روشن است؛ سعی کنید از روش‌های دیگر استفاده نمایید.

 

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

 

حال برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش با این روش، باید پنبه و یا گوش پاک کن آغشته به استون را بر روی محل ریخته شده لاک قرار دهید سپس با دستمال تمیز و جاذب آن محل را پاک کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده زیاد از استون ممکن است به فرشتان آسیب وارد کند. در نهایت می‌توانید با تهیه یک  شامپو فرش خانگی مناسب آثار به جای مانده از لکه را با دقت تمیز کنید. 

 

2- کاربرد اسپری مو برای پاک کردن لاک از روی فرش

در دومین روش از بین بردن لکه لاک از روی فرش، ابتدا باید لکه را به وسیله آب مرطوب کنید؛ سپس از یک اسپری مو استفاده کنید و تا 15 مرتبه روی لکه اسپری کنید و با یک مسواک یک تا دو دقیقه روی آن بکشید. این مراحل رو سه تا چهار بار می‌توانید تکرار کنید تا لکه کامل پاک شود. نگران نباشید؛ اسپری مو هیچ آسیبی به بافت فرش شما وارد نمی‌کند.

 

3- استفاده از آب اکسیژنه جهت پاک کردن لاک از فرش

این راه حل جز بهترین روش پاك كردن لاك از روي فرش روشن است. برای اینکار باید یک پارچه را با آب اکسیژنه مرطوب نمایید؛ و بر روی لکه لاک بکشید تا آغشته شود. بگذارید آب اکسیژنه ۳۰ دقیقه روی لکه ی فرش باقی بماند. اگر حس می‌کنید،

 

پاک کردن لاک از روی فرش

 

برای از بین بردن لکه لاک فرش به مقدار بیشتری از آب اکسیژنه نیاز دارید، پس برای اینکه آثار لکه نیز محو شود یک بار دیگر این روند را طی کنید. سپس با یک پارچه تمیز رطوبت فرش را بگیرید و بگذارید خشک شود.

 

4-استفاده از الکل در پاک کردن لاک از فرش 

استفاده از الکل برای از بین بردن لاک از روی فرش روشن جز رایج ترین ترفندهای خانم هاست. در این روش شما می‌توانید با استفاده از قطره چکان مقداری الکل را روی قسمت لکه بریزید به طوری که دقیقا روی لکه ریخته شود.

سپس با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید این فرایند رو ادامه دهید تا لاک پاک شود. باز هم توجه کنید که از الکل زیاد برای برطرف کردن لکه لاک استفاده نکنید.

 

5-پاک کردن لاک از فرش به واسطه کاربرد لاک پاک کن

استفاده از لاک پاک روش خوبی برای از بین بردن لکه های لاک است. فقط دقت داشته باشید که از لاک پاک کن به شیوه ای استفاده نکنید که لکه‌ها بدتر پخش شوند. خیلی آرام و سطحی پد لاک پاک کن را روی لکه لاک به صورت دوارنی بکشید.

 

روش پاك كردن لاك از روي فرش

 

6-استفاده از شیشه شوی برای پاک کردن لاک از فرش 

در این روش باید، لکه را با شیشه شوی خیس کنید و با یک اسفنج به صورت دورانی روی آن بکشید و بعد آن را با آب پاک کنید. بعد از خشک شدن فرش لکه باید پاک شده باشد. اگر پاک نشده بود باز هم می‌توانید این روند را دوباره انجام دهید.

 

روش پاک کردن لاک تازه و لاک خشک از روی فرش

روش پاک کردن لاک خشک از روی فرش با لاک تازه تفاوت چندانی ندارد، از همان مواد پاک کننده هایی که معرفی کردیم می‌‎توانید، برای از بین بردن لاک از روی فرش، زمانی که خشک شده است، بهره ببرید.

 

چگونه لاک را از روی فرش پاک کنیم

 

توجه کنید که با یک قاشق، چاقو و یا ناخن دست خود تا جایی که می‌توانید لاک را از روی فرش جدا کنید. جدا کردن لاک‌های خشک شده به شما کمک می‌کند که راحت تر لکه لاک را از روی فرش پاک کنید. همچنین می‌توانید با قیچی یک لایه سطحی لاک را از روی فرش ببرید.

 

نحوه پاک کردن لاک از روی مبل

برای برطرف کردن لکه لاک از روی مبل می‌توانید از روش‌های بالا استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که مقدار استون و یا الکلی میخواهید استفاده کنید باید خیلی کم باشد. بهتر است برای این کار از گوش پاک کن استفاده کنید. همچنین در صورتی که رنگ لاک خیلی تیره باشد، و یا رنگ مبلتان خیلی روشن است، شما باید از لاک پاک کنی استفاده کنید که استون نداشته باشد.

 

نکات مهم برای پاک کردن لاک از فرش

حین لکه بری فرش و پس از انجام این کار رعایت یک سری نکات از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش با سه نکته کلیدی مطلب پاک کردن لکه لاک از روی فرش را بطور کامل جمع بندی می‌کنیم. 

  • استفاده از وایتکس ممنوع: هیچگاه از وایتکس برای از بین لکه لاک خشک و تازه استفاده نکنید؛ چرا که استفاده از آن قطعا به فرش آسیب می‌رسانند. البته استفاده از استون هم برای موکت، فرش‌های روشن و رو فرشی‌ها، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
  • تمیز کردن بعد از لکه‌برداری:برای آنکه از شر لکه ها به طور کامل راحت شود و فرش یکدست و عاری از هرگونه لکه شود، بعد از پاک کردن لکه لاک از روی فرش، به سراغ تمیز کردن جای لکه و اطراف آن بروید. این مرحله آخر را دست کم نگیرید. پس فرایند زیر را طی کنید.
  • شسشتوی پس از لکه بری فرش: یک اسفنج آغشته به درصد مشخصی از مایع شوینده و آب را روی فرش پاک شده از لکه لاک بکشید. چندین بار این کار را تکرار کنید. سپس با یک حوله سطح فرش را بطور کامل خشک کنید. 

 

پاک کردن لاک از فرش

 

در این مطلب شما با ترفند هایی برای پاک کردن لاک از روی فرش آشنا شدید، این راه حل ها برای پاك كردن لاك از روي مبل، لکه ی لاک روی موکت و یا پارچه نیز کاربرد دارد. امیدواریم این مطلب آموزشی بتواند مشکل شما را در کوتاه ترین زمان برطرف کند.

4.5 امتیاز از 1331 رای


قالیشویی
برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین