قیمت مبل شویی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه مبل شویی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 500,000 تومان
 • 600,000 تومان
 • 800,000 تومان
 • 900,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به مبل شویی نیاز دارید؟

مبل شویی را به متخصصش بسپار

مبل شویی به کمک شرکت‌ها و دستگاه‌های مخصوص‌شان وقتی کاملا رایج شد که ما ایرانی‌های سابقا عاشقِ کرسی و پشتی متوجه شدیم مبل شویی در منزل کار ساده‌ای نیست! مثل اتفاقی که کم‌کم برای قالیشویی و شستن فرش در خانه‌ها افتاد.

یک مدت پیشنهاد می‌شد برای مبل شویی در منزل از شامپو فرش استفاده کنیم. اما اسم شامپو فروش روی خودش بود. از آن گذشته، رطوبتِ فوم و پارچه پس از شستشوی مبل را (که بلای جان آن بود) چطور می‌شد گرفت؟ اصلا یک شامپو فرشِ ساده چطور می‌توانست انواع و اقسام پارچه و لکه را پاک کند؟

با آغازِ فعالیت شرکت‌های مبلشویی این چالش‌ها از بین رفت؛ و حالا «خدمت از ما» اینجاست تا بهترین متخصص‌های اینکار را به شما معرفی کند؛ همچنین، به شما کمک می‌کند تا قیمت خدمات‌شان را رایگان از آنها بپرسید. تنها باید درخواست‌تان برای مبل شویی در منزل را ثبت کنید.

 

جدول قیمت مبل شویی در منزل

نوع خدمات قیمت خدمات (بروز رسانی خرداد 1403)
قیمت شستشوی مبل 7 نفره راحتی 650.000 تا 950.000 تومان
قیمت شستشوی مبل 5 نفره راحتی 500.000 تا 800.000 تومان
قیمت شستشوی مبل 7 نفره کلاسیک 650.000 تا 950.000 تومان
قیمت شستشوی مبل 5 نفره کلاسیک 500.000 تا 800.000 تومان
نرخ شستشوی مبل 9 نفره 800.000 تا 1.100.000 تومان
شستشوی مبل تک نفره 80.000 تا 130.000 تومان
هزینه شستشوی صندلی نهار خوری (هر عدد) 40.000 تا 80.000 تومان
اجرت شستشوی مبل تختخوابشو تک نفره 250.000 تا 450.000 تومان
اجرت شستشوی مبل تختخوابشو دو نفره 350.000 تا 500.000 تومان
اجرت شستشوی مبل تختخوابشو سه نفره 400.000 تا 600.000 تومان
قیمت شستن خوش خواب تک نفره 400.000 تا 450.000 تومان
قیمت شستن خوش خواب دونفره 450.000 تا 650.000 تومان
شستشوی کوسن یا بالشتک 10.000 تا 15.000 تومان
اجرت شستن تشک دوبل 20.000 تا 30.000 تومان

 

استعلام رایگان قیمت شستشوی مبل در «خدمت از ما»

در جدول بالا، خیلی خلاصه و سریع قیمت مبل شویی در منزل را طبق نرخ اتحادیه در سال 1403 بررسی کردیم. نمودار بالای صفحه هم همواره طبق هزینه‌های اعلام‌شده توسط متخصصان در پلتفرم در حال به روز رسانی است، و ایده خوبی از هزینه حدودی می‌دهد.

چون هزینه اینکار از فاکتورهای زیادی تاثیر می‌گیرد (که در ادامه بررسی‌شان کرده‌ایم)، مبلغ‌اش معمولا به صورت بازه‌ای اعلام می‌شود. البته اگر مایل‌اید‌ قیمت شستشوی مبل را برای مبلمان خودتان دقیق‌تر تخمین بزنید، ما کمک‌تان می‌کنیم.

برای اینکه دقیق‌ترین هزینه را اعلام و البته بهترین متخصص‌ها را به شما معرفی کنیم، چند مرحله کوتاه را طی می‌کنیم:

 1. پس از انتخاب شهر، باید انتخاب کنید که قصد شست‌وشوی چه چیزی را دارید؛ مبلمان 5، 7 یا 9 نفره؟ کاناپه؟ صندلی ناهارخوری؟ خوش‌خواب یا ...؟
 2. در مرحله بعد، شما تاریخ و زمان اعزام متخصص را مشخص می‌کنید. محله را هم انتخاب می‌کنید تا نزدیک‌ترین شرکت‌های مبلشویی را به شما معرفی کنیم.
 3. اینجا اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحات بیشتری را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید، تا متخصص‌ها مبلغ دقیق‌تری را برای مبل شویی در منزل برای شما ارسال کنند.
 4. چنددقیقه زمان لازم است تا چند متخصص درخواست شما را بررسی، و حدود هزینه را برای‌تان ارسال کنند.

 

مبل شویی در منزل

 

قیمت مبل شویی چطور محاسبه می‌شود؟

همان‌طور که گفتیم، استعلام هزینه (و استخدام ) برای شستشوی مبل در «خدمت از ما» کاملا رایگان است، و توضیح دادیم چطور می‌توانید آن را از چند متخصص فعال در شهرتان بپرسید.

اما شاید ذهن از این هم فرارتر می‌رود، و ترجیح می‌دهید بدانید قیمت مبل شویی در منزل چطور محاسبه می‌شود، و چه عواملی روی افزایش یا کاهش‌اش تاثیر می‌گذارد. همین‌طور است؟ پس این بخش برای شماست.

اینها مهمترین عواملی هستند که مستقیما روی قیمت شستشوی مبل تاثیر می‌گذارند:

 • تعداد مبلمان
 • جنس پارچه مبل‌ها
 • تعداد کوسن‌ها
 • روش مبل شویی و نوع شوینده‌ای که استفاده می‌شود (که نوع پارچه آن را مشخص می‌کند)

بسته به سیاست هر مجموعه، احتمال دارد هزینه‌(های) دیگری هم به قیمت مبل شویی در منزل اضافه شود. بهترین مثال هزینه ایاب و ذهاب است. حتی شرکت‌هایی هم هستند که مبلغ جدایی را برای شستن کوسن‌ها در نظر نمی‌گیرند.

 

شکل مبلمان در قیمت مبل شویی مهم نیست!

باید بگوییم که نوع مبلمان و شکل ظاهری آنها تاثیر خاصی روی قیمت مبل شویی در منزل نمی‌گذارد. مثلا اینکه کاناپه است، صندلی ناهارخوری و به شکل نیمکت است یا ... مگر اینکه مجموعه‌ای سیاست متفاوتی متفاوت با عرف این حوزه در پیش گرفته باشد.

مهمترین ویژگی در تعیینِ پایه مبالغ برای قیمت شستشوی مبل، بدون تشک اضافه یا پشتی اضافه بودن است.

 

مبل شویی انلاین

 

خدمات شرکت‌های مبل شویی چیست؟

شاید به نظر برسد که یک شرکت شستشوی مبل فقط مبل می‌شوید، اینطور نیست؟ خب، نه دقیقا. این شرکت‌ها حتی اگر خود را با نام «شرکت مبل شویی x» معرفی کنند، خدمات بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند، از جمله:

 • شست‌وشوی اقسام مبلمان با انواع پارچه‌ها + کوسن‌های آنها (شامل مبل‌های سلطنتی، کلاسیک، مدرن، راحتی، چسترفیلد، کاناپه و ...)
 • شست‌وشوی انواع مبلمان تخت خواب شو
 • شست‌وشوی انواع صندلی‌های ماساژ
 • شست‌وشوی ست‌های ناهارخوری
 • شست‌وشوی مبلمان اداری
 • شست‌وشوی تشک خوش‌خواب
 • شست‌وشوی مبلمان سینما، آمفی‌ تئاتر و سالن همایش

این خدمات را هم شرکت‌هایی که به شکل تخصصی در زمینه شستشوی مبل فعالیت می‌کنند ارائه می‌دهند، هم بعضا شرکت‌های نظافتی. هرچند شاید یک شرکت خدماتی شکل جمع‌وجورتر و محدودتری از این سرویس‌ها را ارائه کند.

موردی که باید به آن توجه کنید این است که تنها نظافت قسمت‌های پارچه‌ایِ مبلمان با این مجموعه‌هاست. چرا؟ چون اصولا قسمت‌های غیر پارچه‌ای را نمی‌توان با دستگاه مبلشویی شست. همچنین، این شرکت‌ها معمولا خدماتی مانند:

 

شستشوی مبلمان

 

( برای دریافت سایر خدمات مرتبط از جمله تعمیرات مبل، رویه کوبی مبل، رنگ کاری مبل روی لینک مورد نظر کلیک کنید )

 

«خدمت از ما» چه شهرهایی را پوشش می‌دهد؟

در لحظه نگارش این راهنما، شما می‌توانید درخواست شستشوی مبل در محل را در بیش از 20 شهر بدون پرداخت هزینه ثبت کنید و مستقیما با متخصص‌ها ارتباط بگیرید، از جمله:

و ... لیست کامل شهرها را می‌توانید در انتهای صفحه ببینید.

 

چرا " خدمت از ما" را برای مبل شویی در منزل انتخاب کنید؟

«خدمت از ما» بازار بزرگ آنلاین برای دریافت گستره متنوعی از سرویس‌هاست. ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و مزایای منحصر به فردی را به کاربران‌مان پیشنهاد می‌دهیم، از جمله:

 • دسترسی مستقیم به برترین افراد و شرکت‌های فعال در زمینه مبلشویی در شهرتان؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند، و سوابق و مدارک‌شان موجود است. ما هم و نزدیک‌ترین و برترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • رایگان بودنِ روند ثبت سفارش و استعلام قیمت؛ امکان توضیح دقیق پروژه (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از قیمت مبل شویی در منزل داشته باشید.
 • مشخص شدن زمان اعزام متخصص توسط شما؛ علاوه بر انتخاب فرد مدنظر، زمان و مکان دریافت خدمات را هم شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هر شرکت؛ به همراه درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر آنها را استخدام کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای «خدمت از ما»؛ در صورت بروز هرگونه مشکل تیم پشتیبانی ما به سرعت موضوع را پیگیری و رسیدگی خواهد کرد.

 

مبل شویی در محل

 

شستشوی مبل در محل چه مراحلی دارد؟

اینجا می‌خواهیم درباره روند کار متخصص یا متخصص‌هایی صحبت کنیم که برای شستشوی مبل به منزل یا محل کار شما می‌آیند.

کلیه اقدامات مبل شویی در منزل را، از وقتی متخصص پا در محل می‌گذارد تا زمان خروج، می‌توانیم در پنج مرحله جا بدهیم که تنها حدود یکی دو ساعت زمان می‌برند:

 

آماده‌سازی‌ها پیش از مبلشویی

متخصص(ها) یکراست سراغ شستن مبلمان نمی‌روند. آنها اقدامات اولیه‌ای دارند که هم نظم محل را تضمین می‌کند، هم انتخاب بهترین متد برای مبلشویی در منزل را. منظورمان چنین کارهایی است:

 1. جابه‌جایی مبلمان به نقطه مناسب: اینکار با هدف جلوگیری از آسیب احتمالی به لوازم مجاور یا ایجاد فضای کافی برای شست‌وشو انجام می‌شود. این جابه‌جایی، اگر لازم باشد، توسط خود پرسنل انجام می‌شود؛ پس از پایان کار هم مبل‌ها سر جای خود بر می‌گردند.
 2. تست مبلمان: متخصص‌های مبل شویی در منزل با یک نگاه به مبل متوجه می‌شوند با چه پارچه‌ای طرف‌اند، و باید از چه روش و شوینده‌ای استفاده کنند. اما هیچ‌کدام به این موضوع اکتفا نمی‌کنند، و حتما تست پایداری رنگ مبلمان را انجام می‌دهند. به این ترتیب بهترین و ایمن‌ترین روش برای شستشوی مبل مشخص می‌شود.
 3. گردگیری عمیق: این یکی از پیش‌نیازهای اصلی شستن مبل‌هاست، حتی اگر خودتان بخواهید اینکار را انجام دهید. به همین خاطر، پیش از آغاز عملیات، متخصص با دستگاه مکش قوی تمام گرد و خاک سطح مبلمان را پاک می‌کند.

 

شناسایی لکه‌ها و لکه بری حرفه‌ای

پیش از شستشوی مبل به صورت کلی، ابتدا باید لکه‌های خاص و واضحِ روی مبل‌ها را پاک کرد. خط خودکار، لکه روغن، لکه رنگ و ... از جمله این لکه‌ها هستند. وگرنه کثیفی ناشی از گذر زمان، ریختن چای و نوشیدنی‌ها، باد کولر، باز بودن پنجره‎ها و موارد مشابه در همان شست‌وشوی اصلی پاک می‌شوند.

پس از لکه بری تخصصی با مواد مخصوص (که نه آبریزی دارد و به سرعت هم خشک می‌شود)، مرحله بعد استارت می‌خورد.

 

شستشوی مبل

 

بخارشویی با دستگاه مبل شویی

در این مرحله، کاری که دستگاه مبل شویی انجام می‌دهد این است که با بخار داغ‌اش، تمام باکتری‌ها، قارچ‌ها و آلودگی‌های سست تا سمج مبلمان را از بین می‌برد. متخصص درجه حرارت و فشار دستگاه را با توجه به نوع پارچه مبلمان تنظیم می‌کند تا تمام آلودگی‌ها به طور موثر و بدون آسیب دیدن وسیله پاک شوند.

این مرحله از مبل شویی در منزل هم آبریزی ندارد، و حتی رطوبت زیادی را ایجاد نمی‌کند. پس هیچ تهدیدی ناشی از خیس شدن فوم‌ها نیست. مکش قویِ دستگاه کار خودش را می‌کند، و اندکی رطوبت باقی‌مانده هم در مرحله بعد کاملا برطرف می‌شود.

 

خشک شویی مبلمان

در این مرحله از مبل شویی در منزل باقی‌مانده‌های رطوبت، مواد شوینده و آلودگی‌ها تا آخرین ذره پاک می‌شوند. اینکار با یک دستگاه مکش قوی انجام می‌شود. در پایان خشکشویی مبل، تقریبا می‌شود گفت که مبلمان کاملا تمیز است.

 

بررسی نهایی

پیش از تحویل کار، متخصص یک بار کل مبلمان را وارسی می‌کند تا مطمئن شود لکه و آلودگی‌ای از چشم پنهان نشده باشد. همچنین، اگر درخواست کنید، متخصص می‌تواند مبلمان را معطر کنید. حالا مبل‌ها دوباره برای استفاده‌ آماده هستند.

 

قیمت مبل شویی در منزل

 

انواع روش‌های مبلشویی حرفه‌ای چیست؟

هنگام بررسی قیمت مبل شویی در منزل گفتیم که هر مبل به روش خاصی شست‌وشو داده می‌شود. اینجا قصد داریم رایج‌ترین روش‌هایی که برای شستشوی مبل در محل به کار می‌روند را کوتاه بررسی کنیم.

 

دستگاه بخارشوی تمام اتوماتیک

مبلشویی با دستگاه تمام اتوماتیک به صورت بخارشویی از بهترین روش‌ها برای نظافت این وسایل است. در این روش از یک دستگاه پیشرفته استفاده می‌شود، دستگاهی با سه موتور قوی برای مکش و بخارشویی که تمام لکه‌ها و جرم‌ها را به خوبی از بین می‌برد، و سریع هم مبل‌ها را خشک می‌کند.

این دستگاه مبل شویی برای تمیز کردن مبل‌هایی که پارچه‌های عتیقه و گران‌قیمت دارند هم بهترین گزینه است.

 

دستگاه خشک شویی اتوماتیک

در مبل شویی در منزل با این دستگاه، پودر مخصوصی روی تمام مبل و روی لکه‌ها ریخته می‌شود. پس از مدتی کوتاه (که منتظریم پودر اثر کند) تمام ذرات آلودگی که اکنون کاملا از سطح جدا شده‌اند، با جاروبرقی جارو می‌شود. در این روش هم از آب استفاده نمی‌شود، و برای صاحب‌خانه‌ها بسیار مناسب است.

 

خدمات مبل شویی

 

دستگاه دریل دستی

برخلاف دستگاه مدرن و تمام اتوماتیکِ روش قبل، این از اولین دستگاه‌های شستشوی مبل است. شرکت‌های قدیمی و حتی کسانی که سال‌هاست از این خدمات استفاده می‌کنند، حتما این دستگاه را می‌شناسند. این دستگاه مکانیزم متفاوتی دارد، و مراحل تمیزکاری با آن را دستگاه‌های تمام اتوماتیک فرق دارد.

البته این دستگاه و فرچه‌ای که به سر آن متصل است هم به خوبی تمام لکه‌ها را تمیز می‌کند. اما دستگاه‌های جدید (و ترکیب‌شان با شوینده‌های نوین) در عین اینکه کمتر تهاجمی هستند، با قدرت بیشتری مبلمان را تمیز می‌کنند؛ حتی اگر هم کمی قیمت مبل شویی در منزل را افزایش دهند!

 

مبل شویی با مواد نانو

مواد نانو راه‌شان را به این حوزه هم باز کرده و همان‌طور که انتظار می‌رفت، به شدت محبوب شده‌اند. مواد نانو پارچه مبلی را در برابر کثیفی‌ها و لکه‌ها ایزوله می‌کند. به همین خاطر، شرکت‌های نظافتی زیاد از این ماده استفاده می‌کنند، تا مبلمان دیرتر کثیف شود.

دستگاهی که برای شست‌وشوی مواد نانو استفاده می‌شود، دستگاه تمام اتوماتیکی است که بالاتر معرفی کردیم.

 

مبل شویی با دستگاه دریل

 

سایر روش‌های شستشوی مبل

روش‌های دیگری هم برای مبلشویی وجود دارند، که البته بین متخصص‌های حرفه‌ای جایگاه خاصی ندارند. با مطالعه توضیحات هر روش در زیر، متوجه خواهید شد چرا:

 

محلول کربناسیون

برای شستشوی مبل به این روش مقدار کمی محلول شوینده کربناته جوشان و مقدار بسیار کمتری آب احتیاج است. محلول به دست آمده روی مبل اعمال می‌شود تا حباب‌های آن به بافت پارچه نفوذ کنند، و آلودگی‌ها را از بین ببرند.

در آخر هم می‌توان مواد را به راحتی از روی مبل جمع کرد. این روش یک مزیت جالب دارد: ایجاد یک لایه محافظ روی مبل که تا مدتی آن را در برابر آلودگی مقاوم می‌کند. اما نهایتا می‌شود گفت که این روش نمی‌صرفد. نه به خاطر اینکه قیمت شستشوی مبل به این روش زیاد است، به خاطر اینکه بین 4 تا 6 ساعت طول می‌کشد.

 

فوم سبک

قیمت مبل شویی در منزل به این روش مناسب است، اما به پای استفاده از دستگاه نمی‌رسد، چه از نظر نتیجه، چه بی‌خطر بودن و چه راحتی. در این روش شامپوی مخصوصی با آب مخلوط می‌شود تا یک فوم با غلظت مناسب ایجاد شود.

سپس، فوم روی مبل اعمال شده و پس از مدتی با حوله نرم یا اسفنج از روی پارچه پاک می‌شود. این مراحل تا زمانی که مبل‌ها کاملا پاک شوند، ادامه پیدا می‌کند. در آخر هم مبلمان در مجاورت هوا خشک می‌شوند.

همان‌طور که می‌بینید، خیلی مهم نیست که قیمت مبل شویی در منزل به این روش چقدر به صرفه تمام می‌شود؛ چون یک مشکل بزرگ در استفاده از فوم شست‌وشو وجود دارد: رطوبت بالا. حتی اگر برای سریع‌تر خشک شدن و به حداقل رساندن آسیب به مبل از چیزهای دیگری (مانند پنکه) کمک بگیرید.

 

شرکت مبلشویی

 

روش های مبل شویی در منزل با انواع پارچه

تا اینجا تمام زوایای قیمت مبل شویی در منزل و روش‌های آن توسط شرکت‌های معتبر را بررسی کردیم. اگر آلودگی جزئی است و مایل‌اید خودتان مبل‌هایتان را بشویید، قدم اول شناسایی روش مناسب برای شستن هر پارچه است.

اصولا پارچه‌های مبلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • طبیعی؛ مانند کتان، پنبه، پشم و چرم
 • مصنوعی؛ مانند پلی استر، مخمل، میکروفیبر و ابریشم مصنوعی

در ادامه روش تمیز کردن مبل پارچه ای برای هرکدام را توضیح داده‌ایم. در آخر هم به لکه بری خواهیم پرداخت.

 

شستشوی مبل کتان

مبلمان‌های راحتی (و نه رسمی) زیادی هستند که با پارچه کتان ساخته شده‌اند. کتان یک فیبر طبیعی و مقاوم است؛ جنسی نرم و ظاهری صاف و براق است؛ دیر کثیف می‌شود و زیاد هم پرز نمی‌دهد؛ اما راحت چروک می‌شود.

برای شستشوی مبل کتان در خانه به آب سرد (زیر 30 درجه) و صابون یا فوم شامپو فرش احتیاج دارید. وقتی هم کارتان تمام شد، اصلا مبلمان را جلوی خورشید نگذارید و نهایتا از پنکه کمک بگیرید.

 

شستشوی مبل چرم

مبل‌های چرم مصنوعی کم نیستند، اما از نظر کیفیت به پای چرم طبیعی نمی‌رسند. چنین مبلمانی به مراقبت بالایی نیاز دارند، تا دچار خراش، پارگی و پوسیدگی نشوند.

این مبل ها نیازی به شست‌وشو ندارند. فقط باید لکه‌های روی آنها را با یک دستمال پارچه‌ای تمیز و شوینده‌ای مانند شیشه‌شوی پاک کنید. در آخر هم با ماده مناسب آن را پولیش کنید و برق بیندازید. مراحل تمیز کردن این نوع پارچه را با جزئیات کامل در مطلب " مبل چرم " بررسی کردیم.

 

شستشوی مبل پنبه‌ای

این مبل‌ها پنبه خالص نیستند، و بهترین مدل‌های‌شان 45 تا 50 درصد پنبه دارند. این پارچه‌ها نرمیِ دلپذیری دارند و مقاوم هم هستند. اما سریع چروک و آلوده می‌شوند. مبل شویی در منزل از جنس پنبه چالش‌برانگیز است و بهتر است به متخصص سپرده شود.

برای شستن این مبل‌ها در خانه باید محلول ملایمی از صابون مایع و آب درست کنید. یک دستمال سفید و نرم را کاملا به محلول آغشته کنید و آن را محکم بچلانید. دستمال را آرام روی لکه‌ها بکشید تا محو شوند. در پایان هم با یک دستمال نرم و سفید (و خشک) دیگر، سطح مبل را خوب خشک کنید.

 

شستشوی مبل پشمی

به خاطر دوام‌شان، پارچه‌های پشمی برای ساخت مبلمان فوق‌العاده‌اند. اما معمولا در ترکیب با مواد دیگری به کار می‌روند تا پرز ندهند و جمع نشوند. مبلشویی وقتی با پارچه پشمی طرف هستیم، حتی از مورد قبل هم چالش‌برانگیزتر است!

در این حالت، ابتدا باید محلول رقیقی از یک شوینده ملایم بر پایه آب و آب سرد را آماده کنید. سپس یک دستمال نرم و تمیز را با آن مرطوب کنید، و با ضربه‌های آرام لکه‌ها را از بین ببرید. وقتی کارتان تمام شد، اجازه دهید مبل به شکل طبیعی خشک شود.

 

قیمت شستشوی مبل

 

شستشوی مبل مخمل

مخمل پارچه رومبلیِ شما می‌تواند از جنس پنبه، پشم یا پلی استر (مقاوم‌ترین نمونه) باشد. در تمام این نمونه‌ها، بافت و درخششِ مخمل از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای ساخت مبل و حتی صندلی است.

مخمل پارچه خاصی است و شستن‌اش ساده نیست. به همین خاطر، خیلی‌ها با رضایت کامل قیمت مبل شویی در منزل را می‌پردازند تا مبلمان مجلل‌شان آسیبی نبیند.

البته این به معنی غیر ممکن بودن اینکار نیست. برای آشنایی کامل با مبلشوییِمبلمان مخمل، شما را به مطلب تمیز کردن مبل مخمل ارجاع می‌دهیم.

 

شستشوی مبل پلی استر

پلی استر پارچه‌ای مصنوعی است، که معمولا در ترکیب با پنبه و پشم در ساخت مبلمان به کار می‌رود. این پارچه عمر خوبی دارد و در برابر سایش، چروک و تغییر رنگ مقاوم است. بهتر از همه، مبل شویی در منزل با این جنس پارچه راحت است.

برای شستن این مبل‌ها به شامپو فرش و آب احتیاج داریم؛ آب سرد برای لکه‌های معمولی، و آب گرم برای لکه چربی. پارچه‌ای نرم و سفید را با محلول مرطوب کنید و روی مبل بکشید. اجازه دهید مبل خودش خشک شود، یا از پنکه استفاده کنید.

 

شستشوی مبل میکروفیبر

میکروفیبر از پلی استر و الیاف مصنوعی به دست می‌آید، و ظاهری مانند جیر دارد. این پارچه دوام خوبی دارد، نسبت به رطوبت مقاوم است، و شستن آن اصلا دشوار نیست.

برای مبل شویی در منزل با جنس میکروفیبر به محلول رقیقی از آب و مایع ظرفشویی احتیاج دارید، و یک دستمال پارچه‌ای تمیز و لطیف. دستمال را به محلول آغشته کنید، آن را بچلانید و آرام روی لکه‌ها بکشید تا کامل محو شوند. در آخر هم پارچه را با دستمالی دیگر خشک کنید.

 

شستشوی مبل ابریشم مصنوعی

این پارچه‌های سلولزی بادوام‌اند، اما راحت چروک می‌شوند. این جنس پارچه نباید زیاد آب بخورد (حتی برای شست‌وشو)، به همین خاطر بیشتر توصیه می‌شود قیمت شستشوی مبل با دستگاه را به شرکت‌های معتبر بپردازیم، و اجازه دهیم آنها در امن‌ترین حالت ممکن مبل را تمیز کنند.

برای مبلشوییِ چنین مبلمانی، استفاده از آب سرد و فوم خشک بهترین راه است. در آخر هم باید مبل را به آرامی با پارچه‌ای تمیز خشک کرد. اگر هم دستگاه مبل شویی دارید، مطمئن شوید که درجه بخار روی کمترین حالت است.

 

نرخ اتحادیه مبل شویی

 

نکات مبل شویی در منزل

 • همیشه ابتدا مبل‌ها را با جاروبرقی جارو کنید. همچنین حتما دستورالعمل مبلشویی را (که برچسب‌اش به مبل دوخته شده) را مطالعه کنید. اگر این برچسب را پیدا نکردید، از راهنمای بالا استفاده کنید.
  • W یعنی می‌توان مبل را فقط با شوینده‌های بر پایه آب شست. یعنی شوینده‌هایی جزء اصلی‌شان آب است.
  • S/W یعنی می‌توان مبل را با شوینده‌های بر پایه آب و یا حلال‌ها شست.
  • S یعنی می‌توان مبل را با فقط با حلال‌ها شست؛ یعنی شوینده‌هایی که جزء اصلی آن‌ها مواد شیمیاییِ پاک‌کننده است.
 • اگر چیزی روی مبل ریخت، سریع برای پاک کردن آن اقدام کنید. اجازه ندهید آن ماده به پارچه نفوذ کند. همین کار ساده می‌تواند نیاز شما به خدمات حرفه‌ای و پرداخت قیمت مبل شویی در منزل را کاهش دهد.
 • اگر لکه خاصی روی پارچه است (مثلا لکه غذا، نوشیدنی، خودکار، ماژیک، خون و ...)، ابتدا آنها را به روش مخصوص به خودشان پاک کنید. راه‌های از بین بردن لکه مبل را هم در مطلبی جداگانه مفصل آموزش داده‌ایم.
 • به خاطر داشته باشید که جوش شیرین ماده‌ای بی‌خطر برای انواع لکه بری و شستشوی مبل در منزل است. کافی‌ست پودر یا محلول آن را برای 10-20 دقیقه روی لکه‌ها بگذارید، و بعد با جاربرقی جارو بکشید. البته باز هم تست جوش شیرین روی نقطه کوچک و خارج از دیدی از پارچه مبل توصیه می‌شود.
 • پس از شست‌وشوی مبلمان با مواد مناسب، حتما با یک حوله نرم و تمیز آن را خشک کنید. همچنین، مسیر تهویه هوا را باز بگذارید، و یک روز صبر کنید تا مبل‌ها در مجاورت هوا کامل خشک شوند.
 • نهایتا، یک بار دیگر مبلمان را جارو بکشید. حالا شما مبل‌تان را به شکل اصولی تمیز کرده‌اید و می‌توانید دوباره از آنها استفاده کنید.

 

بهترین مبلشویی ارزان

 

مبل شویی آسان در محل با «خدمت از ما»

از اینکه تا انتها با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. امیدواریم حالا پاسخ سوالات‌تان را درباره قیمت مبل شویی در منزل و عوامل موثر بر آن، نحوه استعلام قیمت شستشوی مبل از متخصصان شهرتان و استخدام بهترین گزینه‌ها گرفته باشید. همچنین، سعی کردیم نقبی به روش مبل شویی در منزل بزنیم، و با مراحل اصولی اینکار آشنا شویم.

گردگیری مرتب، دور نگه داشتن آنها از نور مستقیم خورشید و رطوبت و ... از مهمترین نکاتِ نگهداری مبلمان است. اما شست‌وشوی صحیح بارها مهم‌تر است. وگرنه ممکن است با اتفاقاتی مانند تغییر رنگ، پرز دادن، تثبیتِ بیشتر لکه‌ها و بدبو شدن فوم‌ها روبه‌رو شویم.

برای برقراری ارتباط با شرکت‌های حرفه‌ایِ این حوزه، درخواست‌تان را در سایت یا اپ «خدمت از ما» رایگان ثبت کنید. پس از پاسخ به چند سوال کوتاه، چند دقیقه‌ای اجازه دهید تا 5 متخصص پیشنهادشان برای قیمت مبل شویی در منزل را ارسال کنند.

حالا نوبت شماست که به پروفایل آنها سر بزنید. سوابق، نمونه‌کارها و نظرات کاربران را بررسی، و نهایتا بهترین را استخدام کنید.

5.0 امتیاز از 1994 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
مبل شویی

نظرات

مهدی امیدوار
مهدی امیدوار
5.0 (از 6 نظر)
5 خدمت موفق
مبل شویی
سحر حسین پور

ممنون از زحماتتون کارتون خیلی عالی بود مبلمان کاملا تمیز شد ... و اینکه سر ساعت تشریف آوردن و زمان کارشون سری بود ممنونم ازتون

موسی موسی زاده
موسی موسی زاده
5.0 (از 426 نظر)
596 خدمت موفق
مبل شویی
ر اسلامی

مودب. خوش قول هستن و با دقت مبل هارو با کیفیت عالی تمیز کردند. خیلی ممنونم ازشون. پر از خیر و برکت باشه براتون آقای موسی عزیز

مبین پاک بخش آلما
مبین پاک بخش آلما
5.0 (از 10 نظر)
43 خدمت موفق
مبل شویی
خاطره اسلامی

ممنون از آقای محمدی واقعا کارشون خیلی خیلی عالی بود سروقت آمدن اخلاق خوب خوش رفتار مبل هام خیلی تمیز شد

در این شهرها می توانید سفارش مبل شویی را ثبت کنید: