توضیحات کامل شستن مبل نجس

ثبت درخواست " مبل شویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
توضیحات کامل شستن مبل نجس

شستن مبل نجس یکی از ضروریات زندگی ما مسلمان‌ها و به ویژه افرادی است که فرزند کوچک دارند؛ زیرا نظافت و تمیزی مبل و لوازم خانگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان نباید نسبت به آن کم‌توجه باشیم.

یکی از نکاتی که در راستای نظافت مبل باید در نظر داشته باشید، تطهیر مبل نجس شده با ادرار و رفع نجاست آن است. بر این اساس شستن مبل نجس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید حتما در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتر و کامل‌تری در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

شستن مبل نجس چگونه انجام می شود؟

سرویس مبلمان یکی از بخش‌هایی است که در فواصل کوتاه زمانی کثیف شده و نیاز به نظافت پیدا می‌کند. آلودگی‌های مختلفی معمولا بر روی سطوح مبل می‌نشینند که از میان آن‌ها می‌توانیم به خرده‌های غذا و خوراکی‌های مختلف، نوشیدنی، پرز مو، گرد و غبار و ... اشاره کنیم.

یکی از آلودگی‌هایی که معمولا در خانواده‌هایی که کودک خردسال دارند بیشتر رایج بوده، ادرار و نجاست است. در این حالت باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای تطهیر مبل نجس شده با ادرار و مدفوع اقدام کرده و آن را شست‌وشو دهید. در واقع یکی از بهترین راهکارهایی که برای تطهیر کردن مبل نجس شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، شست‌وشوی مبل است. در این حالت شستن مبل باید به صورت کامل انجام شود تا تمام آلودگی‌های به وجود آمده برطرف شوند.

 

انواع نجس شدن مبل

همان‌طور که میدانیم مبلمان معمولا در معرض آلودگی‌های مختلف قرار دارند، اما نجس شدن یکی از مشکلات اساسی در این زمینه بوده که حتما باید به آن بپردازیم. نجس شدن مبل معمولا به شیوه‌های مختلفی رخ می‌دهد که به چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

 

نجس شدن با ادرار و مدفوع

یکی از رایج‌ترین مواردی که در آن نجس شدن مبل امکان پذیر بوده، مربوط به ادرار یا مدفوع است. این حالت معمولا برای خانواده‌هایی که فرزند خردسال داشته و یا با کودکان بیشتری درگیر هستند پیش می‌آید. حتی مقدار کمی از ادرار و مدفوع هم می‌تواند باعث نجس شدن مبل شود و نیاز به نظافت دارد. از این رو در صورتی که هر کدام از این حالات به وجود آید، باید برای شستن مبل نجس اقدام کنید.

 

نجاست با خون

یکی دیگر انواع نجس شدن مبل که ممکن است در حالت‌های مختلف پیش آید، خون است. لکه خون هر اندازه هم که کوچک باشد می‌تواند باعث نجس شدن مبلمان شما شود. از این رو در صورتی که حتی کوچک‌ترین لکه از خون هم روی بخشی از مبل بریزد، حتما باید شک در نجس شدن مبل داشته و برای شستن آن اقدام کنید.

 

استفراغ

یکی دیگر از انواع نجس شدن مبل که در این بخش باید به آن بپردازیم، استفراغ است. استفراغ نیز مانند ادرار معمولا در خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند بیشتر پیش می‌آید. حتی قطره کوچکی از استفراغ هم می‌تواند باعث نجس شدن مبل شود و نیاز به نظافت دارد.

 

تطهیر مبل نجس شده با ادرار

 

تمیز کردن مبل نجس

همان‌طور که در بخش‌های قبلی هم اشاره کریم، بروز هرگونه نجاست در مبل، نیاز به شستن دارد و حتما باید به آن رسیدگی شود. در این بخش تعدادی از روش‌های تطهیر مبل نجس را معرفی می‌کنیم.

 

شستشوی مبل نجس با آب کر

یکی از روش‌هایی که امروزه برای برطرف کردن نجاست از روی مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد، شستشوی مبل نجس با آب کر است. در این راستا باید مبل را در سطح شیب‌دار قرار داده و تا حد امکان قسمت لکه را به زمین نزدیک کنید. سپس مستقیما آن را با آب کر شست‌وشو دهید.

آب کر در واقع همان آبی است که در لوله‌کشی جریان دارد. آب را بر روی مبل ریخته و بر روی قسمت لکه شده دست بکشید تا به صورت کامل شسته شود. سپس قسمت مورد نظر را فشار داده تا تمام آب جمع شده در آن خارج شود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که هیچ آبی درون بافت مبل باقی نماند. در بهترین حالت شما می‌توانید این اقدامات را در حیاط و یا پشت‌بام انجام دهید.

 

شست‌وشوی مبل نجس با آب قلیل

دیگر روشی که در این زمینه وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد، شست‌وشوی مبل نجس با آب قلیل است. نظرات گوناگونی از سوی مراجع تقلید برای شستن مبل نجس شده با استفاده از آب قلیل وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها پیروی کنید.

 

شستشوی مبل نجس با آب کر

 

روش اصلی شست‌وشو در این حالت تا حد زیادی مشابه با آب کر بوده و تنها تفاوتی که وجود دارد، در تکرار دفعات شست‌وشو است. تعداد دفعات مجاز و مورد نیاز در این زمینه بسته به نظرات مراجع تقلید متفاوت بوده و باید در نظر گرفته شود. به صورت کلی در این حالت باید هر تعداد که نیاز بوده فرش را شست‌وشو دهید تا نجاست به صورت کامل برطرف شود.

 

شستشوی مبل نجس با دستگاه بخارشوی

یکی از ابزارهای اساسی که برای شستن مبل نجس کاربردی بوده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید، دستگاه بخارشوی است. مخزن آب تمیز و کثیف در این دستگاه مجزا بوده و همین موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی اقدام به شستشوی مبل نجس با دستگاه بخارشوی کنید. در این حالت توصیه می‌کنیم از دستگاه‌های قدرتمند و پیشرفته در این زمینه استفاده کنید تا نجاست به وجود آمده به صورت کامل برطرف شود.

 

تطهیر مبل نجس در آفتاب

تطهیر کردن مبل نجس در آفتاب نیز یکی دیگر از روش‌های موجود در این زمینه بوده که باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید. بعد از شستشو می‌توانید با استفاده از تابش آفتاب پشت شیشه، اقدام به خشک کردن و تطهیر مبل بکنید تا نجاست آن از بین برود.

شستن مبل نجس از دغدغه‌های اصلی همه افرادی است که با کودکان خردسال سر و کار دارند. در این مقاله به بررسی انواع روش های تطهیر کردن مبل نجس شده مانند نطهیر مبل با آفتاب یا آب کر پرداختیم.

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات شستشوی مبل نجس و برطرف شدن این مشکل، با خدمت از ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص ما آماده هستند تا عملیات تطهیر مبل را با دقت انجام داده و مشکل وجود نجاست را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.


مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین