قیمت رنگ کاری مبل در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه رنگ کاری مبل" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به رنگ کاری مبل نیاز دارید؟

رنگ کاری مبل را به متخصصش بسپار

رنگ کاری مبل در عین خوش‌هزینه بودن، هم ظاهر و عمر مبلمان را ارتقا می‌دهد هم حال‌وهوای کلیِ دکور را دگرگون می‌کند. برای برآورد دقیق قیمت رنگ کاری چوب و مبلمان روی «استعلام قیمت» بزنید، از برترین تعمیرکارها در شهرتان قیمتِ روز خدمات‌شان را بپرسید و بهترین را انتخاب کنید.

اگر مایل‌اید پیش از استخدام متخصص با خدمات ارائه‌شده، عوامل موثر بر هزینه رنگ کاری مبل، نحوه استعلام هزینه و ارتباط با متخصص‌ها از طریق «خدمت از ما» بهتر آشنا شوید، بخش‌های بعد را ببینید.

  

خدمات رنگ کاری چوب و مبل که در دسترس شماست

در بازار آنلاین خدمات ما هیچ محدودیتی در سرویس‌هایی که می‌توانید سفارش دهید، وجود ندارد. اینها برخی از خدمات محبوبی هستند که می‌توانید هم‌اکنون درخواست دریافت‌شان را ثبت کنید:

 • رنگ‌کاری انواع مبلمان راحتیِ پارچه‌ای و استیل (سلطنتی) جدید و قدیمی
 • رنگ‌آمیزی سرویس خواب میزهای عسلی، میز و صندلی نهارخوری، کمد، ویترین و میز تلویزیون
 • تعمیرات رنگ‌کاری چوب مانند اعمال روغن جلا، روغن کیلر و ...، بتونه‌کاری و غیره
 • سایر خدمات مربوط به تعمیر مبلمان از جمله لکه‌بری، رویه‌کوبی و ...

 

رنگ کاری مبل

 

قیمت رنگ کاری مبلمان و چوب به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی، هزینه رنگ کاری مبل (و دیگر وسایلی که بالاتر نام بردیم) با توجه به چنین فاکتورهایی محاسبه و به مشتری اعلام می‌شود:

 • تعداد و ابعاد مبلمان؛ هرچه تعداد مبل‌ها بیشتر و اندازه آنها بزرگ‌تر باشد، حجم کار، رنگ مورد نیاز و ... و نهایتا هزینه بیشتر می‌شود.
 • میزان آسیب‌دیدگی چوب و یا خامی آن؛ چوب‌های خام و آسیب‌دیده را نمی‌توان بی‌مقدمه رنگ‌آمیزی کرد. مراحل آماده‌سازی هم، شامل سمباده‌زنی و اعمال پرایمر، هزینه‌ای را به فاکتور نهایی اضافه می‌کنند.
 • نوع و کیفیت رنگ انتخاب‌شده؛ پروژه‌های رنگ کاری مبل با انواع رنگ‌های لاتکس، روغنی، آکریلیک و ... انجام‌پذیر هستند. بسته به جنس و برند رنگ هزینه متفاوت است. گاهی اوقات هم مبل به چندرنگ مختلف احتیاج دارد (اصطلاحا هفت‌رنگ) که قیمت آن هم بیشتر است.
 • رنگ پیشین (نیاز به تراشیدن رنگ قبلی)؛ اگر وضعیت رنگ قبل طوری باشد که لازم شود آن را پیش از رنگ‌کاری تراشید، مبلغ دیگری به هزینه نهایی افزوده می‌شود.
 • روش رنگکاری مبل؛ اگر لازم باشد که رنگ به صورت دستی اعمال شود و نه با پیستوله، هزینه بالا می‌رود.
 • خدمات جانبی؛ هزینه موارد دیگری مانند پولیش چوب، تعمیرات رنگ، تعمیر مبلمان و ... به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.
 • مهارت و سابقه‌ی رنگ‌کار؛ تعمیرکارهای باسابقه‌تر ممکن است به خاطر تجربه‌شان قیمت رنگ کاری چوب را گران‌تر حساب کنند؛ اما نتیجه نهایی از نظر کیفی تضمین‌شده خواهد بود.
 • هزینه حمل‌ونقل؛ برخی مجموعه‌ها ممکن است هزینه‌ای برای انتقال مبلمان به کارگاه و بعدا منزل شما در نظر بگیرند، برخی هم اینکار را رایگان انجام می‌دهند. البته اگر پروژه جزئی باشد، معمولا کار در محل انجام می‌شود.

 

هزینه‌های تغییر رنگ مبل استیل و سلطنتی

عوامل موثر بر قیمت رنگ کاری چوب و مبلمان را بررسی کردیم، اما محاسبه هزینه رنگ کاری مبل‌های سلطنتی کمی پیچیده‌تر است. هزینه رنگ‌آمیزی این مدل‌ها به خاطر پیچ‌وخم‌ها و طرح‌های ریزی دارند، بالاتر است. پاک کردن و تراشیدن رنگ قبلی از روی تراش‌های متعدد، سمباده‌کاری، پولیش، بتونه‌کاری و نهایتا رنگ‌آمیزی، مراحلی هستند که باید برای تغییر رنگ انجام شود.

رنگِ چوب مبلمان استیل بی‌نهایت در زیبایی آنها و جلوه‌دار کردن نقوش منبت‌شده‌شان مهم است. به همین خاطر، این مدل‌ها صرفا با پیستوله رنگ‌کاری نمی‌شوند. کاربرد پیستوله در رنگ‌آمیزی این مبل‌ها معمولا به زیرکاری محدود شده، و لایه‌ی اصلیِ رنگ با قلم‌مو توسط خود رنگ‌کار اعمال می‌شود.

در کنار ترکیب رنگ مناسب و سایه‌روشن‌ها که به صورت دستی اعمال می‌شوند، بعضا ورق‌های طلا هم در روند تعمیرات مبلمان استیل گران‌قیمت به کار می‌روند که روی هزینه تاثیر می‌گذارند.

 

هزینه رنگ کاری مبل

 

استعلام رایگان هزینه رنگ کاری مبل

با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن یا وب‌سایت «خدمت از ما» می‌توانید حدود هزینه را به سرعت از چندتعمیرکار استعلام کنید؛ بدون پرداخت هزینه یا اینکه لازم باشد فردی را استخدام کنید. روی « استعلام قیمت» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و مشخص کنید که ...

 1. قصد دارید چه وسیله‌ای را رنگ کنید؟ مبل و صندلی، سرویس خواب، کمد و ویترین یا ...؟
 2. می‌خواهید نقاش در چه تاریخ و ساعتی به محل شما مراجعه کند؟

ما محله‌تان را هم می‌پرسیم تا درخواست‌تان را برای نزدیک‌ترین متخصصان ارسال کنیم. برای اینکه قیمت رنگ کاری چوب را دقیق‌تر دریافت کنید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و یا متن هم ضمیمه سفارش‌تان کنید.

پس از نهایی شدن سفارش و ثبت آن، چندتعمیرکار درخواست را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را برای شما ارسال می‌کنند. پس از مقایسه مبالغ می‌توانید فرد دلخواه‌تان را استخدام کنید. البته همچنین می‌توانید ابتدا به پروفایل متخصصانی که نظرتان را جلب کرده‌اند سر بزنید.

آن‌جا سوابق و لیست مهارت‌های هریک در دسترس شماست؛ قادر هستید نمونه‌کارهایشان را ببینید؛ و از همه مهم‌تر، نظرات افرادی که پیش‌تر با آنها همکاری کرده‌اند را بررسی کنید.

 

چرا «خدمت از ما» را انتخاب کنید؟

 • دسترسی فوری به بهترین متخصص‌ها؛ افرادی که احراز هویت شده و سوابق‌شان موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین آنها را (با توجه به امتیاز و موقعیت‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • ثبت رایگان سفارش و استعلام قیمت؛ امکان توضیح دقیق هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از قیمت رنگ کاری چوب و مبلمان داشته باشید.
 • دریافت خدمات در کلیه ساعت شبانه‌روز؛ در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام قیمت و اجرای پروژه دسترسی دارید.
 • تعیین زمان حضور متخصص توسط شما؛ زمان و مکان حضور تعمیرکار منتخب‌تان در محل برای بازدید و انجام کار را شما تعیین می‌کنید.
 • امکان بررسی مدارک، مجوزها و پیشینه کاری هرمتخصص؛ به علاوه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای؛ در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

رنگکاری مبل

 

مراحل رنگ کاری مبلمان

پیش از مرور مراحل اینکار، خوب است بدانید که رنگ کاری مبل به دوشکل انجام می‌شود:

 • روش پاششی؛ روشی بسیار رایج که در آن رنگ‌کار مبل نقاشی را با پیستوله انجام می‌دهد.
 • روش پوششی؛ که در آن رنگ‌آمیزی با دست انجام می‌شود (مانند ورقه طلا). به همین دلیل، هزینه رنگ کاری مبل به این شکلی بالاتر است؛ اما نتیجه خیره‌کننده خواهد بود.

چه قرار باشد شخصا کار را انجام دهید چه آن را به متخصصان باتجربه بسپارید، مراحل رنگ‌کاری مبلمان و دیگر وسایل چوبی به این صورت خواهد بود:

 

آماده‌سازی‌ها

 1. ابتدا، اگر فضا اجازه بدهد، بهتر است وسیله را در فضای باز و دور از منابع حرارتی (نور خورشید، بخاری، پکیج و غیره) قرار داد.
 2. سپس، قطعاتی مانند دستگیره‌ها، ریل‌ها و ... جدا می‌شوند تا پروسه رنگ‌کاری به صورت کامل و بالاترین کیفیت اجرا شود.
 3. حالا سطوح ناهموار و آسیب‌دیده بتونه‌کاری و بعد سنباده‌کشی می‌شوند تا رنگ به خوبی روی آن بنشیند. در آخر سطوح سنباده‌شده با یک دستمال مرطوب پاک می‌شوند تا همه ذرات از روی آن برداشته شود.
 4. پس از خشک شدن سطح، روی تمام سطح (با قلم‌مو یا اسپری) پرایمر اعمال می‌شود. این مرحله چندبار و معمولا سه‌بار تکرار می‌شود تا تمام منافذ چوب بسته شود و رنگ داخل آن نفوذ نکند. پس از خشک شدن پرایمر هم یک‌بار سنباده کشیده می‌شود تا سطح کاملا بدون ناهمواری باشد.

 

رنگ‌آمیزی

 1. حالا خودِ رنگکاری مبل (مجددا با قلم‌مو یا اسپری) آغاز می‌شود. ابتدا یک لایه‌ی نازک از رنگ مدنظر روی سطح زده می‌شود.
 2. پس از تمام شدن لایه اولِ رنگ، بلافاصله یک لایه دیگر هم اعمال می‌شود.
 3. بعد از گذشت چندساعت و خشک شدن کامل رنگ، لایه آخر رنگ اعمال می‌شود.
 4. در آخر یک لایه رنگ محافظ روی چوب زده می‌شود تا سطح آن کاملا یک‌دست و براق شود.
 5. نهایتا توصیه می‌شود مبلمان یا وسیله چوبی رنگ‌شده را چندروز در محلی با گردش هوار مناسب قرار دهید تا لایه‌های اعمال‌شده خوب خشک شوند.

 

قیمت رنگ کاری چوب

 

انتخاب بهترین رنگ برای رنگکاری مبل

رنگ‌آمیزی مبلمان و وسایل چوبی صرفا زیبایی آن را افزایش نمی‌دهد. اینکار با مقاوم کردن چوب در برابر رطوبت، نم و حتی نور مستقیم، عمر آنها را هم ارتقا می‌دهد. به طور کلی، رنگ مناسب با توجه به جنس چوب، محل قرارگیری مبلمان، شرایط دمایی، سلیقه فردی، تطابق با رنگ پارچه و ... انتخاب می‌شود.

در حالت ایده‌آل، رنگ مبلمان چوبی باید طوری انتخاب و اعمال شود که زیبایی طبیعی چوب آن را نپوشاند و صرفا مانند پوششی روی آن قرار بگیرد. اگر ایده دقیقی درباره انتخاب رنگ برای رنگکاری مبل‌تان ندارید، هیچ نگران نباشید. متخصصان فعال در «خدمت از ما» می‌توانند مشاوره‌های و راهنمایی‌های لازم را با شما در میان بگذارند.


 

سفارش خدمات حرفه‌ای رنگ کاری مبلمان

امیدواریم حالا درباره خدمات رنگ کاری مبل، هزینه آن، مراحل انجام کار، اینکه چطور می‌توانید در «خدمت از ما» با متخصصان این حوزه ارتباط بگیرید و ... اطلاعات کامل‌تری باشید. هدف ما تحول تجربه شما از دریافت سرویس‌های گوناگون است، تا بتوانید برخلاف گذشته با دیدی جامع از هزینه خدمات و کیفیت کار یک متخصص، پروژه‌تان را به فرد ایده‌آل بسپارید.

سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی برای قیمت رنگ کاری چوب و مبلمان را ببینید؛ سوابق هرفرد را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید. اینجا فاصله شما با متخصصان تنها چندکلیک است.

4.5 امتیاز از 1813 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
رنگ کاری مبل

نظرات

حسن شاهمرادی
حسن شاهمرادی
5.0 (از 140 نظر)
231 خدمت موفق
رنگ کاری مبل
زینب برون

برای اولین بار برای رنگ کاری کتابخانه ام که صدمات زیادی داشت به ایشان مراجعه کردم. کار را بی عیب و نقص تحویل دادند. ضمن اینکه بسیار خوش برخورد و خوشقول بودند که برایم بسیار با ارزش است.برای ایشان و همکارانشان آرزوی سلامتی و شادی دارم.

محمد دشتی
محمد دشتی
5.0 (از 22 نظر)
26 خدمت موفق
رنگ کاری مبل
خانم سیناییان

کیفیت خوب انجام کار، اخلاق خوب، انجام بموقع کار ، در آینده برای کارهای رنگ کاری از ایشان قطعا استفاده می کنیم .

حسن شاهمرادی
حسن شاهمرادی
5.0 (از 140 نظر)
231 خدمت موفق
رنگ کاری مبل
محمد محمدی

سلام بنده برای بار دوم هست که به آقای شاهمرا ی مبل دادم خیلی عالی کارشون مثل قبل انجام دادن منصف خوش برخورد خدا به کسب وکارشون برکت بده ...

در این شهرها می توانید سفارش رنگ کاری مبل را ثبت کنید: