رنگ کار چوب کیست؟

ثبت درخواست "رنگ کاری مبل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ کار چوب کیست؟

آگر مبلمان چوبی دارید که با خط و خش، لکه، رنگ پریدگی و هر عامل دیگری زیبایی خود را از دست داده است، بهترین کار این است که به سراغ یک «رنگ کار چوب» ماهر بروید. نقاش چوب با تخصصی که دارد به شما در تعمیر و زیباسازی مبلمان و دیگر وسایل چوبی منزلتان کمک شایانی می‌کند.

پس به جای اینکه برای خرید مبلمان جدید هزینه زیادی کنید، این امکان برایتان وجود دارد که با پرداخت هزینه بسیار کمتر مبلمان خود را به مانند روز اول نو و زیبا کنید. اما یک رنگ کار چوب چه خدماتی ارائه می‌دهد و چطور می‌توان بهترین نقاش چوب را پیدا کرد؟ در این بررسی به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

 

رنگ کار چوب کیست؟

نقاش چوب کسی است که در رنگ آمیزی وسایل چوبی اعم از مبلمان، صندلی، میز ناهارخوری، سرویس خواب و وسایل تزئینی چوبی مهارت دارد. نقاش چوب تخصص بالایی در شناخت نوع رنگ، نوع چوب و نحوه اعمال رنگ روی چوب با استفاده از تجهیزات مورد نیاز (غلطک، برس و اسپری رنگ پاش) دارد. به طوری که می‌تواند تضمین کند رنگ آمیزی او تا سال‌ها دوام خواهد داشت.

(بیشتر بدانید: رنگ درب چوبی)

 

رنگ كار چوب

 

رنگ کار با بررسی میزان رطوبت موجود در منطقه (اقلیم)، میزان نور مستقیم خورشید و با توجه به عناصر زیباشناسی، اقدام به انتخاب رنگ و شیوه صحیح رنگ کاری می‌کند. مبلمان چوبی ممکن است بعد از مدتی دچار خرابی‌های ظاهری شوند، از این روی رنگ کار چوب می‌تواند به شما در رفع مشکلات ظاهری کمک کند.

رنگ کاری چوب به دو روش زیر انجام می‌شود:

 • روش پاششی: رنگ کار مبل کار نقاشی را با پیستوله انجام می‌دهد.
 • روش پوششی: رنگ کاری با دست انجام می‌شود (ورقه طلا).

نکته: قیمت رنگ کاری چوب به روش پوششی بیشتر از روش پاششی است اما نتیجه کار بسیار خیره کننده خواهد بود.

 

وظایف رنگ کار چوب

وظیفه اصلی نقاش چوب، رنگ آمیزی و ترمیم مشکلات ظاهری وسایل چوبی است. او ابتدا عمق مشکل را بررسی می‌کند و سپس راه حل‌های مورد نیز را ارائه می‌دهد. مسئولیت‌های کلی رنگ کار عبارتند از:

 • عیب یابی مشکل
 • ارائه راه حل‌های موثر
 • تخمین هزینه رنگ کاری
 • انجام به موقع و با کیفیت کار
 • رنگ آمیزی و تعمیر انواع وسایل چوبی، از جمله تعمیر درب چوبی

 

نقاش چوب

 

رنگ کار هم در محل و هم در کارگاه به انجام خدمات تعمیر و رنگ آمیزی وسایل چوبی اقدام می‌کند. میزان وسعت کار می‌تواند تعیین کننده این باشد که آیا باید کار در محل انجام شود یا در کارگاه! برای مثال، اگر مبلمان استیل به غیر رنگ پریدگی نیاز به تعمیرات سطحی داشت، بهترین کار مراجعه به کارگاه است. اما در صورتی که هدف رنگ آمیزی یک یا چند صندلی ساده باشد، امکان نقاشی در منزل وجود دارد. انتخاب اینکه کار باید در منزل یا کارگاه انجام شود، به نظر رنگ کار بستگی دارد.

خدماتی که رنگ کار چوب ارائه می‌دهد، عبارتند از:

 • رنگ کاری میز ناهار خوری
 • پولیش چوب میز و صندلی
 • رنگ کاری مبل چوبی قدیمی و جدید
 • تغییر رنگ چوب مبلمان
 • رنگ کاری سرویس خواب
 • رنگ آمیزی صندلی چوبی
 • سایر تعمیرات رنگ کاری چوب

 

خدمات رنگ کاری چوب

 

مزایای همکاری با رنگ کار چوب

مهمترین مزیت همکاری با نقاش چوب این است که می‌توانید نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، بهترین خدمات را دریافت کنید. شما شاید در رنگ کاری دیوارها مهارت داشته باشید اما رنگ کردن چوب کاری متفاوت است. شما می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و خودتان دست به کار شوید اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که رنگ جدید کیفیت خود را از دست داده است.

به قول معروف: «کار را به کاردان بسپارید.» با مراجعه به یک نقاش با تجربه چوب می‌توانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و سال‌ها از کیفیت رنگ آمیزی مبلمان و وسایل چوبی خود لذت ببرید. اگر از رنگ فعلی مبلمان خود راضی نیستید یا وسایل چوبی شما به غیر از رنگ به تعمیرات نیاز دارند، یک رنگ کار ماهر می‌تواند به شما در این زمینه کمک شایانی کند.

 

هزینه رنگ کاری چوب چقدر است؟

هزینه نقاشی چوب بسته به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. بدون شک، تعداد وسایل و سطح مورد نیاز برای رنگ آمیزی تاثیر مهمی در قیمت دارد. رنگ کاری یک صندلی به دلیل حجم کمتر، ارزان‌تر از نقاشی کل سرویس خواب (تختخواب، دراور، میز توالت و غیره) است. اما به طور کلی، عوامل تاثیرگذار در قیمت رنگ کاری چوب عبارتند از:

 • میزان حجم کار
 • نوع و کیفیت رنگ
 • تعمیرات و خدمات جانبی چوب
 • اجرت نقاش
 • حمل و نقل وسایل چوبی (انتقال به کارگاه)

(بیشتر بخوانید: رنگ کردن چوب با شاپان)

 

رنگ کار چوب

 

چطور بهترین نقاش چوب را انتخاب کنیم؟

پیدا کردن یک رنگ کار چوب ماهر بسیار مهم است زیرا می‌توانید از زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. به همین منظور، «خدمات از ما» با ارائه بهترین خدمات در زمینه رنگ کاری چوب می‌تواند به شما در پیدا کردن نقاشان ماهر و با تجربه کند.

با ثبت سفارش خود این امکان را دارید تا با طیف گسترده‌ای از انواع رنگ کاران چوب دسترسی داشته باشید و متخصص مورد نظر خود را با مشاهده سوابق و نظرات مشتریان قبلی، انتخاب کنید. هدف «خدمت از ما» این است که متخصصان واجد شرایط را به شکلی راحت در دسترس شما قرار دهد تا بدون صرف زمان و هزینه اضافی، محیط خانه خود را زیبا و دلنشین کنید.

رنگ کاری مبل
برای سرویس رنگ کاری مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading