آموزش تعمیر درب چوبی تنها در 5 مرحله

ثبت درخواست " نجاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش تعمیر درب چوبی تنها در 5 مرحله

تعمیر درب چوبی برخلاف نظر عموم مردم کار اصلا سختی نیست و شما می‌توانید تنها با طی مراحل گفته شده در ادامه مطلب به تعمیر درب شکسته خود بپردازید. امروزه در طراحی‌های داخلی خانه‌ها استفاده از درب چوبی بسیار متداول شده است؛ اما چوب به علت آسیب پذیری خود نسبت به فشار و رطوبت ممکن است سریعاً دچار آسیب شود.

 پس دانستن نحوه تعمیر درب چوبی به جای جایگزین کردن و هزینه دوباره جهت خرید آن، امری منطقی به حساب خواهد آمد. اگر از جمله افرادی هستید که از چوب به عنوان درب اتاق‌های منزل خود استفاده می‌کنید و به تازگی بر روی آن‌ها آسیب وارد شده و شما به دنبال راهی برای تعمیر درب اتاق خواب به خود هستید؛ این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" مخصوص شماست. 

 

 نگهداری از درب چوبی

 همانطور که گفته شد وسایل چوبی ممکن است در هنگام جابجایی به دلیل فشار وارد شده در اثر ضربات دچار آسیب و شکستگی شوند. بنابراین برای مراقبت از آن‌ها لازم است دقت زیادی را در هنگام حمل و جابجایی آن‌ها حین اسباب کشی داشته باشید. از دیگر عوامل آسیب زا به چوب و درب‌های چوبی می‌توان به رطوبت اشاره کرد که در مدت بسیار کوتاهی پوسیدگی چوب و به تبع آن کاهش عمر سازه را سبب می‌شود.

لذا بهتر است از مصرف  وسیله‌هایی که از جنس چوب هستند، در مکان‌هایی که به طور معمول در معرض رطوبت و خیس شدن می‌باشند، مانند درب دستشویی و سرویس بهداشتی، تا حد امکان خودداری کرد و در صورت لزوم به استفاده حتما آن‌ها را برای افزایش مقاومت به روغن جلا آغشته کنید.

درب‌های چوبی پس از گذشت چند سال از نصب آن‌ها ممکن است دچار شکستگی پوسیدگی یا آسیب شده باشند؛ که در آن صورت به شما توصیه می‌شود حتما قبل از آسیب دیدن کل درب و نیاز به تعویض و هزینه مجدد خرید دربی جدید، به تعمیر درب چوبی خود اقدام کنید.

 

مواد مورد نیاز جهت تعمیر درب شکسته

  • اسپری عایق فوم و چند تکه دستمال کاغذی، جهت پر کردن حفره ایجاد شده
  • سمباده، زبر جهت صاف و مسطح کردن رویه درب
  • کاتر، برای بریدن فوم اضافی
  • رنگ، جهت یکدست کردن رویه درب
  • بتونه و حدود 2 روز وقت

 

آموزش تعمیر درب شکسته مرحله به مرحله

 در صورت مشاهده هرگونه شکستگی در درب خود اصلاً نگران نباشید؛ چرا که ما به آسان‌ترین شیوه به شما تعمیر درب چوبی را آموزش می‌دهیم. به یاد داشته باشید که تعمیر کردن نیازمند دقت و مهارت می باشد و اگر حس کردید از عهده آن بر نمی‌آیید؛ قبل از دستکاری کردن شکستگی درب، در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" درخواست خود را جهت تعمیر درب اتاق خواب خود ثبت کنید و از حرفه ای‌ترین متخصصان کمک بگیرید.

در ادامه ما تنها در پنج مرحله به شما آسان‌ترین روش را توضیح خواهیم داد.

 

1. پر کردن حفره

 در اولین مرحله ابتدا چند عدد دستمال کاغذی سبک را مچاله کنید و آن‌ها را در درون سوراخ قرار دهید. سپس به پر کردن حفره به وسیله اسپری عایق فوم به دلیل خواص منحصر به فرد آن بپردازید. اسپری فوم پس از خشک شدن دچار افزایش حجم خواهد شد؛ اما بهتر است که آن را به‌گونه‌ای بزنید که علاوه بر پر شدن کامل سوراخ مقداری هم به بیرون از آن نفوذ کند.

 به یاد داشته باشید که برای رفتن به مرحله بعد، باید از خشک شدن این ماده به طور کامل اطمینان حاصل کنید.

 

2. برش عایق فوم اضافی

پس از  گذشت زمان ۶ الی ۸ ساعت و و خشک شدن کامل فوم، با استفاده از کاتر قسمتی از فوم را که به بیرون از سوراخ نفوذ کرده است را به خوبی بتراشید. بهتر است تراشیدن آن را چند میلی متر عقب تر از سطح چوب انجام دهید. اگر به تعمیر درب اتاق خواب به خود می‌پردازید؛ از تراشیدن بیشتر یا کمتر فوم جداً خودداری کنید.

 

3. بتونه کاری

 وقتی که سطح  تقریباً صاف شما از مرحله بریدن به وسیله کاتر، حاصل شد می‌توانید مقداری بتونه را به وسیله یک چاقوی باریک بر روی سوراخ بکشید، تا فضای بین عایق فوم و سطح اصلی درب چوبی به طور کامل پر شود. 

 

آموزش مرحله به مرحله تعمیر درب چوبی

 

4. سمباده کشیدن

 یک کاغذ سمباده زبر در این مرحله می‌تواند به شما جهت صاف و صیقلی کردن سطح بتونه کاری شده کمک بسیاری کند. در صورتی که شما به دقت مراحل گفته شده را طی کنید؛ مطمئن باشید درب به شما از روز اول نیز بهتر خواهد شد.

 

5. رنگ کردن

 در آخرین مرحله از تعمیر درب شکسته، نزدیک‌ترین رنگ به رنگ درب خود را انتخاب کنید و پس از تمیز و پاک کردن سطح از هر گونه گرد و غبار و آلودگی، آن را بر روی مکان مورد نظر رنگ آمیزی کنید.

 

 سایر تعمیرات درب چوبی

  • ممکن است درب شما پس از گذشت سال ها استفاده، به وسیله سایش بیش از حد لوله‌ها در هنگام باز و بسته شدن صدای قژ قژ تولید کند که موجب آزار شما شود؛ در این شرایط شما می‌توانید تنها با کمی روغن کاری به تعمیر درب چوبی در منزل خود بپردازید.
  • از جمله مشکلات متداول در انواع درب‌ها، شل شدن پیچ‌ها می‌باشد؛ بنابراین  پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر به چک کردن و سفت کردن پیچ‌های هرز شده درب خود قبل از گم شدن آن‌ها اقدام نمایید.
  • از بین بردن خراشیدگی‌های سطحی روی سطح چوب، جلا دادن و رفع رنگ پریدگی آن‌ها به وسیله واکس‌های تیوپی؛ بسیار کارآمد خواهد بود.
  • قهوه و گردو نیز به عنوان دو ماده طبیعی می‌توانند سبب جلا دادن سطح چوب شوند. 

 

نکات مهم تعمیر درب اتاق خواب و درب شکسته

جمع بندی

 اگر از درب‌های چوبی در منزل خود استفاده می‌کنید، دانستن طریقه تعمیر آن برای شما لازم و ضروری خواهد بود. شما با استفاده از روش‌ها و نکات گفته شده می‌توانید به سادگی به تعمیر درب شکسته خود بپردازید. به یاد داشته باشید که حمل و جابجایی درها برای تعمیر علاوه بر هزینه، ممکن است صدماتی را نیز به آن‌ها وارد کند؛ لذا برای تعمیر درب اتاق خواب خود از جابجایی آن بپرهیزید. 

بازار آنلاین خدمت از ما برای شما فرصتی را فراهم کرده که با ثبت درخواست خود به رایگان قیمت بگیرید و در کنار آن بهترین متخصص را برای تعمیر درب چوبی در منزل خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1107 رای


نجاری
برای سرویس نجاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین