ایده های ساخت کتابخانه در منزل

ثبت درخواست " نجاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ایده های ساخت کتابخانه در منزل

ساخت کتابخانه برای اتاق خواب و پذیرایی منزل علاوه بر کاربردی بودن آن، یک المان زیبا در بهتر جلوه دادن دکوراسیون منزل است، بعضی از افراد برای ساخت کتابخانه دیواری، به جای سفارش کار به نجاران و متخصصین این کار، ترجیح می‌دهند با هنر و خلاقیت خود این کار را اتجام دهند. 

ما برای هر دو گروه پیشنهادهایی داریم، اگر جزء افرادی هستید که می‌خواهید  سفارش ساخت کتابخانه چوبی را به متخصص دهید، می‌توانید از طریق خدمات نجاری آنلاین "خدمت از ما" در کمترین زمان به چند نجار ماهر متصل شوید؛ اما اگر می‌خواهید از خلاقیت و مهارت خود استفاده کنید ما در ادامه برای شما ایده های ساخت کتابخانه را آورده‌ایم که می‌تواند برای شما خیلی جالب و کاربردی باشد، پس تا انتهای این مقاله با ماهمراه باشید و ایده بگیرید.

 

10 ایده ساخت کتابخانه دیواری

حالا که به ساخت کتابخانه در خانه علاقه مند هستید، ما هم در این مقاله، بیش از10 ایده متفاوت و جذاب را به صورت تصویری برای شما توضیح داده ایم؛ که ساخت کتابخانه چوبی، صرفا یکی از راه‌های ساخت کتابخانه است. شما می‌توانید از متریال دیگری مثل فلز یا کارتون‌های مقوایی نیز استفاده کنید. در ادامه با ما باشید تا چند مدل از زیباترین روش‌های ساخت کتابخانه را ببینید.

 

آموزش ساخت کتابخانه با جعبه‌ میوه

تعدادی جعبه میوه با ظاهر سالم‌تر و تمیزتر تهیه کنید. آن‌ها را بشویید، سمباده بزنید و روغن کاری کنید. می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید و یا با رنگ طبیعی خود باقی نگهدارید. با یک چیدمان مناسب و در یک زمان کوتاه شما ساخت یک کتابخانه دیواری را به پایان رسانده اید.

 

ساخت کتابخانه با جعبه میوه

 

شما می‌توانید از این ایده هم برای ساخت کتابخانه زمینی درست مثل تصویری که در بالا مشاهده می کنید و هم برای ساخت کتابخانه بر روی دیوار درست مثل تصویر زیر استفاده کنید. برای نصب صندوق های چوبی روی دیوار، می‌توانید از گیره های موجود در بازار استفاده کنید و به خوبی آنها را روی دیوار فیکس کنید.

 

ساخت کتابخانه

 

ساخت کتابخانه دیواری با باکس MDF

برای ساخت کتابخانه، یکی از روش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید تهیه باکس‌های MDF در اندازه‌های مختلف است. نصب کردن آن‌ها روی دیوار به صورت منظم یا نا منظم، یک کتابخانه متفاوت به شما می‌دهد.

 

ساخت کتابخانه ام دی اف

 

تفاوت این نمونه با روش قبل این است که باکس‌ها بسیار تمیز و مرتب هستند، اگر به دکوراسیون مینیمال علاقه دارید، این ایده می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

 

ایده هایی برای ساخت کتابخانه

 

شما می‌توانید این باکس‌ها را در اندازه‌های مختلفی بسازید و با کمی خلاقیت، جلوه ای زیباتر به آن دهید، درست مثل تصویر زیر که از ام دی اف تیره و روشن به طور همزمان استفاده کرده است، البته در نظر داشته باشید که این ایده زمانی مناسب است که شما مقداری ام دی اف از کارهای قبلی داشته باشید.

 

ساخت کتابخانه دیواری

 

ساخت کتابخانه چوبی با چوب و طناب

تخته و پالت چوبی را با هر جنس چوب و در هر اندازه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید. این پالت‌ها را بند های چرمی یا برزنتی درست مطابق شکل زیر به دیوار متصل کنید.

 

ایده ساخت کتابخانه

 

ایده ساخت کتابخانه

 

درست کردن کتابخانه با اشکال نامتعارف

لازم نیست کتابخانه شما لزوما با شکل‌های هندسی منظم و معمولی ساخته شده باشد. ساخت کتابخانه دیواری در اشکال ذیل هم می‌تواند جذاب باشد. برای این کار نیازی به تخته‌های یک تیکه و مرتب نیست، شما می‌توانید با تخته‌های اضافی، اشکال هندسی و نامتعارف بسازید، به مدلهای زیر توجه کنید.

 

ساخت کتابخانه چوبی

 

کتابخانه چوبی زیبا

 

ایده هایی برای ساخت کتابخانه با تخته های چوبی

یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین روش‌های ساخت کتابخانه چوبی، استفاده از تخته‌های چوبی و نصب آنها روی دیوار به کمک اتصالات مختلف است. تعداد تخته های چوبی، باید بر اساس تعداد کتاب‌ها و فضای مورد نیاز شما تهیه و نصب شود.

 

درست کردن کتابخانه

 

دلیلی ندارد که کتابخانه لزوما یک قفسه متحدالشکل و با اجزای متصل به هم باشد. شما می‌توانید چند پالت چوبی را با اتصالات فلزی به صورت جداگانه به دیوار وصل کنید.

 

بهترین ایده های ساخت کتابخانه

 

برای نصب این نوع از کتابخانه‌ها، کافی است که از دو نگهدارنده و یا گونیای فلزی استفاده کنید و آنها را در فاصله مورد نظر از هم نصب کنید تا بعد از نصب تخته چوبی بر روی آنها، چوب بتواند به درستی میزان فشار وسایل را تحمل کند. شما می‌توانید برای زیباتر شدن کتابخانه، چوب‌ها را در سایزهای مختلف انتخاب کنید، درست مثل شکل زیر.

 

ساخت کتابخانه با پالت چوبی

 

ساخت کتابخانه مقوایی به شکل درخت

کارتون‌های مقوایی می‌توانند بسیار مستحکم باشند، مخصوصا اگر با چند لایه متصل به هم، تقویت شوند. ساخت کتابخانه با کارتون مقوایی، به شکل درخت هم از ایده‌هایی است که می‌تواند جذاب باشد.

همچنین برای زیباتر شدن آن می‌توانید از پارچه و یا رنگ برای رنگ آمیزی و پوشاندن سطح مقواها استفاده کنید.

 

ساخت کتابخانه مقوایی کارتونی

 

ایده ساخت کتابخانه دیواری با ماژولار

شما می‌توانید ماژول‌های پلاستیکی یا چوبی در تعداد نه چندان زیاد تهیه کنید. با سوراخ کردن وسط قطعات و عبور دادن یک ریسمان یا طناب محکم و به کمک گیره هی فلزی یک طبقه از کتابخانه خود را بسازید. البته این روش ساخت کتابخانه، بیشتر جنبه تزیینی و دکوراتیو دارد.

 

کتابخانه متفاوت

 

ساخت کتابخانه چوبی با پالت های چوبی متقاطع

تنها روش اتصال طبقه‌های کتابخانه، نصب آن‌ها به صورت افقی نیست. می‌توانید برای زیباتر شدن و متفاوت جلوه کردن کتابخانه، چند تخته چوبی به شکل عمودی را نیز از طبقات عبور دهید. درست مثل شکل زیر:

 

کتابخانه چبی قفسه ای

 

درست کردن کتابخانه چوبی

 

ساخت جاکتابی با گیره های فلزی

یک نمونه گیره و نگهدارنده فلزی در بازار موجود است که شما می‌توانید به کمک آنها یک کتابخانه ساده و مینیمال داشته باشید؛ به این صورت که یکی از این گیره ها را درست مثل شکل زیر روی دیوار نصب کرده و ابتدا یک کتاب را در قسمت ابتدایی آن قرار داده تا تکیه گاه خوبی برای سایر کتاب ها شود.

 

سفارش ساخت کتابخانه چوبی

 

شما می‌توانید از چند گیره در جاهای مختلف دیوار و به شکل های منظم و نامنظم برای جا دادن تمامی کتاب ها استفاده کنید.و البته در نظر داشته باشید که وزنی که این گیره ها می‌توانند تحمل کنند زیاد نیست.

 

نمونه و ایده های بیشتر برای ساخت کتابخانه دیواری

حالا که با ترفندهای مختلف برای درست کردن کتابخانه آشنا شدید، بهتر است نمونه های بیشتری را ببینید تا به درستی ایده و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قبل از هرچیز لازم است که بدانید و بررسی کنید که کاربرد کتابخانه برای چه چیزی است، آیا به کتابخانه ای نیاز دارید که تمامی کتاب‌هایتان در آن جا شود؟ پس بهتر است سمت مدل و ایده‌هایی بروید که فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد، مثل ساخت کتاب خانه با پالت چوبی و یا صندوق میوه.

 

سفارش ساخت کتابخانه

 

ساخت کتابخانه با کارتن

 

یک نمونه کتابخانه زمینی که با اتصال تخته های چوبی به صورت نامنظم ساخته شده است و بسیار جادار و کاربردی است


 ساخت کتابخانه

 

ایده ساخت کتابخانه در زیر راه پله و استفاده بهینه از فضا

ایده ساخت کتابخانه

 

اگر به دنبال کتابخانه برای زیبایی و کاربرد دکوری آن هستید بهتر است ایده های ساخت کتابخانه با چوب و طناب و یا گیره های نگهدارنده استفاده کنیدو البته مدل های خلاقانه هم برای ایجاد فضایی زیبا و متفاوت بسیار مناسب است، درست مثل تصویر زیر.

 

ساخت کتابخانه با جعبه میوه

 

ساخت کتابخانه با کارتن ساده

 

ایده ساخت کتابخانه با آجر و چوب

ایده های ساخت کتابخانه دیواری با چوب

 

 

ایده گرفتید یا نیاز به  سفارش ساخت کتابخانه چوبی دارید؟

ساخت کتابخانه چه به صورت شخصی و خانگی و چه به صورت سفارش دهی و برون سپاری، نیازمند ایده است. در این مقاله بیش از 10 ایده و تصویر از ساخت کتابخانه دیواری را باهم مرور کردیم. اما اگر بازهم با دیدن این ایده ها، تصمیم دارید که به یک نجار سفارش ساخت کتابخانه چوبی را بدهید، می‌توانید از طریق صفحه " تعمیرات نجاری در منزل" به چند متخصص متصل شوید و یک نفر را برای ساخت کتابخانه چوبی و غیر چوبی انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 939 رای


نجاری
برای سرویس نجاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین