انواع مدل و ایده‌های ساخت کتابخانه

ثبت درخواست "نجاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع مدل و ایده‌های ساخت کتابخانه

برای ساخت کتابخانه، علاوه بر سفارش به نجار و ارائه دهنگان سرویس‌های دکوراتیو، می‌توان به صورت شخصی نیز اقدام کرد. به کار گرفتن هنر و خلاقیت خود جهت ساخت کتابخانه چوبی یا غیر چوبی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. در هر دو صورت، چه بخواهید به صورت شخصی آن را بسازید و چه قصد سفارش دادن ساخت کتابخانه را داشته باشید، نیازمند ایده خواهید بود.

10 ایده ساخت کتابخانه چوبی و غیر چوبی

در این مقاله، بیش از10 ایده متفاوت و جذاب ساخت کتابخانه را با یکدیگر به صورت تصویری بررسی می‌کنیم. ساخت کتابخانه چوبی، صرفا یکی از راه‌های ساخت کتابخانه است. شما می‌توانید از متریال دیگری مثل فلز یا کارتون‌های مقوایی نیز استفاده کنید. در ادامه با ما باشید تا چند مدل از زیباترین روش‌های ساخت کتابخانه را ببینیم.

 

ساخت کتابخانه با جعبه‌های چوبی

تعدادی جعبه میوه با ظاهر سالم‌تر و تمیزتر تهیه کنید. آن‌ها را بشویید، سمباده بزنید و روغن کاری کنید. می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید و یا با رنگ طبیعی خود باقی نگهدارید. با یک چیدمان مناسب، شما یک کتابخانه چوبی زیبا ساخته‌اید.

 

ساخت کتابخانه با جعبه میوه

 

ساخت کتابخانه با باکس MDF

برای ساخت کتابخانه، یکی از روش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید تهیه باکس‌های MDF در اندازه‌های مختلف است. نصب کردن آن‌ها روی دیوار به صورت منظم یا نا منظم، یک کتابخانه متفاوت به شما می‌دهد.

 

ساخت کتابخانه ام دی اف

 

ساخت کتابخانه چوبی با پالت چوب و آویز بندی

تخته و پالت چوبی را با هر جنس چوب و در هر اندازه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید. این پالت‌ها را بند های چرمی یا برزنتی درست مطابق شکل زیر به دیوار متصل کنید.

 

ایده ساخت کتابخانه

 

کتابخانه آوانگارد با اشکال نامتعارف

لازم نیست کتابخانه شما لزوما با شکل‌های هندسی منظم و معمولی ساخته شده باشد. ساخت کتابخانه چوبی در اشکال ذیل هم می‌تواند جذاب باشد.

 

ساخت کتابخانه چوبی

 

کتابخانه چوبی زیبا

 

کتابخانه با تخته‌های چوبی جدا از هم

دلیلی ندارد که کتابخانه لزوما یک قفسه متحدالشکل و با اجزای متصل به هم باشد. شما می‌توانید چند پالت چوبی را با اتصالات فلزی به صورت جداگانه به دیوار وصل کنید.

 

بهترین ایده های ساخت کتابخانه

 

ساخت کتابخانه مقوایی به شکل درخت

کارتون‌های مقوایی می‌توانند بسیار مستحکم باشند، مخصوصا اگر با چند لایه متصل به هم، تقویت شوند. ساخت کتابخانه با کارتون مقوایی، به شکل درخت هم از ایده‌هایی است که می‌تواند جذاب باشد.

 

ساخت کتابخانه مقوایی کارتونی

 

ساخت کتابخانه ماژولار

شما می‌توانید ماژول‌های پلاستیکی یا چوبی در تعداد نه چندان زیاد تهیه کنید. با سوراخ کردن وسط قطعات و عبور دادن یک ریسمان یا طناب محکم، یک طبقه از کتابخانه خود را بسازید. البته این روش ساخت کتابخانه، بیشتر جنبه تزیینی و دکوراتیو دارد.

 

کتابخانه متفاوت

 

ساخت کتابخانه چوبی با تخته‌های چوب متقاطع

تنها روش اتصال طبقه‌های کتابخانه، نصب آن‌ها به صورت افقی نیست. می‌توانید برای زیباتر شدن و متفاوت جلوه کردن کتابخانه، چند تخته چوبی به شکل عمودی را نیز از طبقات عبور دهید. درست مثل شکل زیر:

 

کتابخانه چبی قفسه ای

سخن آخر

ساخت کتابخانه چه به صورت شخصی و خانگی و چه به صورت سفارش دهی و برون سپاری، نیازمند ایده است. در این مقاله بیش از 10 ایده و تصویر از ساخت کتابخانه چوبی و غیر چوبی را باهم مرور کردیم. امیدواریم شما عزیزان بتوانید از تصاویر ارائه شده، برای ساخت کتابخانه خود الهام بگیرید.

همچنین شما می‌توانید برای ساخت کتابخانه از بهترین متخصصین نجاری در "خدمت از ما" کمک بگیرید. کافی است که در سایت، به رایگان ثبت سفارش کنید.

نجاری
برای سرویس نجاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading