قیمت نقاشی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نقاشی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 20,000 تومان
 • 25,000 تومان
 • 40,000 تومان
 • 55,000 تومان

شما در کدام شهر به نقاشی ساختمان نیاز دارید؟

نقاشی ساختمان را به متخصصش بسپار

نقاشی ساختمان نه تنها اولین قدم برای زیباسازی ساختمان‌های نوساز، بلکه روشی کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون نیز هست. نقاشی ساختمان می‌توانند تاثیر قابل توجهی روی فضای و روحیه شما بگذارند. به همین دلیل، کمک گرفتن از برترین متخصصین نقاشی ساختمان برای اجرای جدیدترین تکنیک‌های نقاشی ساختمان از جمله نقاشی ساختمان به روش کودکانه یا مدرن، اهمیت بالایی دارد. «خدمت از ما» به شما کمک می‌کند تا چنین متخصصانی را پیدا کنید.

درخواست خود را به رایگان ثبت کنید و از متخصصان قیمت نقاشی ساختمان بگیرید. پروفایل حرفه‌ای و نظرات مشتریان قبلی آنها را مطالعه، و بهترین نقاش ساختمان را برای نقاشی منزل‌تان انتخاب کنید. برای اطلاعات کامل‌تر در مورد این فرآیند، این مطلب را مطالعه کنید.

 

قیمت نقاشی ساختمان در سال 1401
نوع خدمات قیمت به ازای هر متر مربع (به روز رسانی سال 1401)
قیمت نقاشی منزل با رنگ روغن + زیرسازی 35.000 تا 50.000 تومان
هزینه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک + زیرسازی 30.000 تا 45.000 تومان
قیمت رنگ کاری ساختمان با رنگ پلاستیک + زیرسازی 25.000 تا 35.000 تومان
هزینه نقاشی منزل با رنگ مولتی کالر + زیرسازی 50.000 تا 70.000 تومان
قیمت نقاشی منزل با رنگ بلکا + زیرسازی 50.000 تا 65.000 تومان
قیمت نقاشی نرده 150.000 تا 200.000 تومان
قیمت نقاشی درب حیاط ( نیاز به بازدید متخصص دارد) 150.000 تا 200.000 تومان

 

یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.  

 

 

 

 

عوامل اثرگذار بر هزینه نقاشی ساختمان

در وهله اول، قیمت نقاشی ساختمان برای بیشتر افرادی که به دنبال نقاش برای اجرای طرح‌های کودکانه یا مدرن نقاشی ساختمان هستند، اهمیت دارد. قیمت نقاشی ساختمان مانند خدمات دیگر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین مورد تاثیرگذار در تعرفه نقاشی ساختمان، نوع رنگیست که برای نقاشی ساختمان شامل دیوار، سقف و... استفاده می‌شود.

مورد دیگر تکنیک اجرای رنگ و نقاشی ساختمان است. برای مثال، هزینه نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری با هزینه نقاشی منزل به روش مدرن متفاوت است. در ادامه عوامل اثرگذار بر قیمت نقاشی ساختمان را به صورت خلاصه آورده‌ایم:

 • متراژ محل مورد نظر برای نقاشی ساختمان شامل دیوار، سقف و ... با توجه به وجود یا عدم وجود گچ‌بری
 • نیاز یا عدم نیاز فضای موردنظر برای اجرای رنگ و نقاشی ساختمان به زیرسازی، بتونه‌کاری یا تعمیرات
 • نوع رنگ و مصالح موردنیاز برای نقاشی ساختمان به صورت کودکانه یا در طرح‌های دیگر
 • تکنیک و طرح درخواستی شما شامل نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری، ساده و ...
 • اجرت نقاش ساختمان با توجه به مهارت و سابقه حرفه‌ای او

 

نقاشی ساختمان (Building painting)

 

قیمت نقاشی ساختمان در سال 1401

نوسانات اخیر بازار، حوزه رنگ و نقاشی ساختمان را نیز بی‌نصیب نگذاشته است. به همین دلیل، قیمت نقاشی ساختمان در غرب تهران، همچنین سایر مناطق پایتخت و شهرهای کشور حداقل سالیانه تغییر می‌کند. برای دریافت قیمت نقاشی ساختمان در سال 1401 با شروع ثبت سفارش در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" و پاسخ به چند سوال پیرامون نوع تکنیک، رنگ، متراژ فضا و ... 5 نقاش ساختمان، هزینه اجرای خدمات را مناسب با درخواست شما برایتان ارسال می‌کنند.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به جدولی که در بالای صفحه است، لیست قیمت تقریبی خدمات را برای هر متر مربع فضا مشاهده کنید.

 

انواع رنگ ساختمانی مناسب برای نقاشی ساختمان

همان‌طور که هنگام بررسی قیمت نقاشی ساختمان گفتیم، نوع رنگ مورد استفاده در نقاشی ساختمان طرح کودکانه، مدرن و... در تعیین هزینه مهم است. در این بخش محبوب‌ترین رنگ‌ها برای جدیدترین مدل‌های نقاشی ساختمان را معرفی می‌کنیم.

 

رنگ روغن

چه درخواست اجرای نقاشی ساختمان کودکانه را داشته باشید و چه نقاشی ساختمان مدرن، رنگ روغن یکی از بهترین گزینه‌هاست. رنگ روغن در مقابل فرسودگی، غبار و ترک مقاوم بوده، و مدل‌های براق و نیمه براق آن تقریبا قابل شستشوست. با این وجود، پیش از اجرای رنگ و نقاشی ساختمان با رنگ روغنی حتما باید زیرسازی کرد، زیرا این رنگ معایب سطوح را به‌خوبی نمی‌پوشاند.

 

نقاشی ساختمان قیمت

 

رنگ آکریلیک

احتمالا رنگ آکریلیک را در سایت‌های نقاشی ساختمان دیده‌اید. رنگ آکریلیک هم مانند رنگ روغن در 3 نوع مات، براق و نیمه براق برای جدیدترین مدل‌های نقاشی ساختمان توسط نقاشان به‌کار می‌رود. رنگ آکریلیک را می‌توانید با دستمالی مرطوب تمیز کزد. سایر مزایای نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک عبارت است از: مقاوت در برابر رطوبت، اجرای سریع، پوشش‌دهی و دوام بالا.

 

رنگ پلاستیکی

رنگ پلاستیکی نیز در نقاشی ساختمان برای دیوار و سایر سطوح کاربرد بالایی دارد. اگر نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری یا کودکانه را با رنگ پلاستیکی انجام دهید، می‌توانید از قابل شستشو بودن صددرصدی آن مطمئن باشید. با وجود پوشانندگی مطلوب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک با ابزارآلاتی نظیر غلطک یا شابلون، این رنگ سریعا اجرا و خشک می‌شود.

 

رنگ پلاستیکی برای نقاشی منزل

 

رنگ بلکا

رنگ بلکا نوعی پوشش طبیعی سلولزیست که برای نقاشی منزل در جدیدترین طرح‌ها استفاده می‌شود. استفاده از رنگ بلکا برای نقاشی ساختمان کودکانه، نقاشی ساختمان مدرن و... مزایای حقیقتا قابل توجهی دارد؛ از جمله بدون بو و حساسیت بودن، مقاومت عالی در برابر آتش و ضربه، قابلیت شستشو و ترمیم، کمترین نیاز به زیرسازی و پوشش‌دهی بالا.

 

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر از چند رنگ مختلف تشکیل شده است، که در نقاشی ساختمان برای دیوار همزمان اجرا می‌شود. رنگ‌های مولتی کالر بیشتر کاربردی ترئینی دارند. اجرای رنگ مولتی کالر می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد؛ اما مزایایی از جمله چسبندگی بالا و جذب پایین غبار این رنگ را در نقاشی ساختمان بسیار محبوب کرده است.

 

رنگ اپوکسی

کاربرد رنگ اپوکسی در نقاشی ساختمان با رنگ‌های قبل متفاوت است. رنگ اپوکسی روکشی حلال و مقاوم برای رنگ زدن کف آشپزخانه، طبقات و حتی پارکینگ است. رنگ اپوکسی با دوام بالایی که دارد، درخشش زیبایی به سطوح می‌دهد و از آنها در برابر رد تایر، لکه‌های نفت و ترک محافظت می‌کند. اجرای این رنگ به نقاشی ساختمان محدود نشده، و در صنعت نیز کاربرد دارد.

 

برندهای مطرح رنگ، برای نقاشی ساختمان

 

برندهای معتبر و مطرح رنگ ساختمانی

پس از تصمیم در مورد نوع رنگ برای نقاشی ساختمان به صورت کودکانه، مدرن و یا نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری، باید برند مورد نظرتان را مشخص کنید. برای این کار، می‌توانید به سایت‌های حوزه نقاشی ساختمان یا فروشگاه‌های رنگ مراجعه کنید. همچنین، می‌توانید با متخصصی که به کمک «خدمت از ما» استخدام کرده‌اید، مشورت کرده و برای نقاشی ساختمان قیمت بگیرید.

وجود برندهای مختلف رنگ برای نقاشی ساختمان می‌تواند گیج‌کننده باشد. بنابراین، یا می‌توانید کار را کاملا به متخصص منطقه و شهر خود بسپارید، یا می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که یاد کردیم، اطلاعات‌تان را افزایش دهید.

برای شروع، برخی از برندهای معتبر را معرفی می‌کنیم: رنگ هاویلوکس، رنگ پیکو، رنگ پارس، رنگ سحر و رنگ هادی. از بین این‌ها سحر، هادی و هاویلوکس در دسته بهترین مارک رنگ روغن برای نقاشی ساختمان هستند. ترکیب این رنگ‌ها با مهارت یک نقاش ساختمان متبحر، نتیجه اجرای رنگ و نقاشی ساختمان را شگفت‌انگیز خواهد کرد.

 

ابزارآلات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

احتملا در جستجوهایتان در مورد نقاشی ساختمان، با عباراتی مانند نقاشی ساختمان با غلطک و نقاشی ساختمان با شابلون برخورده‌اید. ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان با توجه به تکنیک اجرای رنگ و نقاشی ساختمان متفاوت خواهد بود. در حالت عادی، مهمترین ابزار آلات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان عبارت‌اند از:

 • نردبان: برای تسلط بهتر هنگام نقاشی ساختمان دیوار و مخصوصا سقف
 • پلاستیک ضخیم: برای پوشاندن زمین و جلوگیری از کثیف شدن آن
 • نوار نقاشی: برای پوشاندن و رنگی نشدن چارچوب‌ها، قرنیزها و ...
 • غلطک یا قلم‌مو: برای رنگ زدن به صورت سریع و یکدست
 • کاردک: برای تمیز کردن لکه‌های رنگ پس از پایان کار

 

ابزارآلات نقاشی ساختمان

 

موارد بالا، ابزارهای اصلی برای نقاشی ساختمان از جدیدترین تا قدیمی‌ترین متدها هستند. با این وجود، در برخی شرایط ابزارآلات لازم برای اجرای رنگ و نقاشی ساختمان متفاوت است. برای مثال، رنگ مولتی کالر تنها‌ با استفاده از اسپری و دستگاه مخصوص قابل اجراست.

یکی از سوالات رایج در بخش ابزارآلات نقاشی ساختمان، انتخاب میان غلطک و قلم‌مو است. در ادامه، پاسخ این پرسش را برایتان آورده‌ایم.

 

برای نقاشی ساختمان، قلم‌مو بهتر است یا غلطک؟

اینکه برای نقاشی ساختمان قلم‌مو بهتر است یا غلطک، یکی از سوالات اصلی هنگام نقاشی ساختمان برای دیوار و سقف است. هرکدام از تکنیک‌های نقاشی ساختمان با غلطک یا قلم‌مو، مزایا و معایب خود را دارد.

نقاشی ساختمان با غلطک برای افراد کم‌تجربه بسیار مناسب است. نقاشی ساختمان با غلطک در زمانی کوتاه، سطحی یکدست را به شما تحویل می‌دهد؛ اما رنگ زدن گوشه‌ها و گچ‌بری‌ها با آن دشوار است. در مقابل، قلم‌مو برای چنین سطوحی عالیست، اما به تجربه بالایی نیاز دارد تا نتیجه یکدست باشد.

بنابراین، ترکیب نقاشی ساختمان با قلم مو و غلتک احتمالا بهترین روش برای اجرای رنگ و نقاشی ساختمان است. به کمک نقاشی ساختمان با غلطک می‌توان سریعا سطوح را رنگ کرد؛ و برای قسمت‌های ظریف‌تر از قلم‌مو کمک گرفت.

 

نقاشی ساختمان با قلم‌مو

 

خدمات نقاشی ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

شاید تابه‌حال نمی‌دانستید، اما نقاشی ساختمان از جدیدترین تا قدیمی‌ترین روش‌ها، بسته به نوع نیاز شما می‌تواند شامل مراحل و خدمات مختلفی باشد. در ادامه خدمات را برای شما معرفی کرده‌ایم.

 

زیرسازی و بتونه ‌کاری سقف

زیرسازی اولین قدم برای رنگ آمیزی منزل و نقاشی ساختمان است. در فرآیند زیرسازی، برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های تمام سطوح برای به دست آوردن نتیجه صاف و یکدست، با بتونه کاری انجام می‌شود.

 

رنگ ‌آمیزی و نقاشی سقف

در کنار نقاشی ساختمان برای دیوارها، رنگ ‌آمیزی و نقاشی سقف نیز از خدمات پرطرفدار در اجرای رنگ و نقاشی ساختمان است. نقاشی ساختمان با غلطک برای سقف‌ها بین نقاش‌های ساختمان بسیار رایج است.

 

زیرسازی و بتونه‌ کاری دیوار

زیرسازی و بتونه‌ کاری دیوار نیز مانند زیرسازی و بتونه ‌کاری سقف و با اهدافی مانند آن توسط نقاش ساختمان انجام می‌شود. این آماده‌سازی‌ها در نتیجه پایانی کار نقش بسیار مهمی دارند و نباید از آنها چشم پوشید.

 

رنگ ‌آمیزی و نقاشی دیوار

رنگ ‌آمیزی و نقاشی دیوار را می‌توان پرطرفدارترین خدمت در حوزه رنگ آمیزی ساختمان دانست. نقاشی دیوارهای ساختمان با غلطک یا قلم‌مو و رنگ آمیزی دیوار با شابلون بسیار رایج است.

 

نقاشی درها و پنجره‌های ساختمان

در هر شهری که هستید،رنگ آمیزی دیوارها و سقف محدود نمی‌شود. رنگ امیزی پنجره اهنی و  از جمله دیگر خدمات محبوبی است که در خدمت از ما توسط نقاشان ارائه می‌شود و می‌توانید دریافت کنید.

 

پتینه‌ کاری

پتینه کاری در واقع پوششی هنری روی دیوار است. در پتینه کاری از یک رنگ پس‌زمینه به عنوان رنگ اصلی استفاده می‌کنند، سپس طرح درخواستی شما بصورت برجسته یا مسطح روی آن اجرا می‌شود.

 

نقاشی ساختمان با رنگ آبی به همراه غلطک

 

نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان مدرن می‌تواند با کمترین هزینه دکور خانه شما را تغییر دهد، و جذابیت آن را چندبرابر کند. برخی از سبک‌های این نقاشی، عبارت‌اند از:

 • نقاشی ساختمان مدرن با طرح‌های هندسی
 • نقاشی ساختمان مدرن به صورت راه راه عمودی یا افقی
 • نقاشی ساختمان با شابلون و نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری
 • رنگ زدن درب‌ها، آشپزخانه، و یک دیوار در فضا با یک رنگ شاخص

 

راهنمای انتخاب رنگ ساختمان

همان طور که گفتیم هنگام نقاشی ساختمان انتخاب رنگ یکی از مراحل مهم است. شاید هنگام نقاشی خانه میان این همه رنگ ساختمان سردرگم شوید. چون رنگ انتخابی باید هم با دکوراسیون داخلی منزل هماهنگی داشته باشد هم بر طبق سلیقه خودتان باشد (رنگ پرده، مبلمان و فرش را هنگام انتخاب رنگ در نظر بگیرید).

 • رنگ گرم یا سرد: اگر ساختمان شما شمالی است، بهتر است از رنگ‌های گرم که بازتاب کننده نور هستند، استفاده کنید.
 • رنگ روشن یا تیره: رنگ‌های روشن برای خانه هایی که سقف بلندی ندارند مناسب است. زیرا رنگ روشن فضای خانه را بازتر و بلندتر جلوه می‌دهد.

 

نقاشی ساختمان مدرن، یکی از سبک‌های نقاشی کردن دیوار و سقف

 

رنگ آبی: آرامش بخش

رنگ آبی آرامش خاصی دارد و طیف‌های مختلف آن برای ایجاد فضایی آرام بسیار مناسب است. به‌ویژه رنگ آبی کم‌ رنگ یادآور آسمان است و فضا را آرامش بخش می‌کند. این رنگ مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب و پذیرایی می‌باشد.

 

رنگ سفید: سازگار با همه رنگ ها

شاید سفید را بتوانیم بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان معرفی کنیم. زیرا به راحتی با تمام رنگ‌ها در دکوراسیون منزل سازگاری دارد. این رنگ مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه است.

 

نمونه کار نقاشی منزل به رنگ سبز

 

رنگ سبز: شاداب و یادآور طبیعت

قطعا می‌دانید که رنگ سبز آرامش بخش و القا کننده تازگی و شادابی است. انتخاب رنگ سبز روشن برای رنگ آمیزی اتاق خواب به همراه چیدن گل و گیاهان بسیار چشم نواز است. این رنگ مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب بزرگسالان، پذیرایی است.

 

بنفش کم رنگ یا یاسی: استرس زدا

رنگ بنفش باعث می‌شود استری و تنش از ما جدا شود. رنگ بنفش کم رنگ و یاسی برای رنگ اتاق خواب بسیار مناسب هستند؛ اما هیچ گاه رنگ بنفش تند را برای دیوار اتاق خواب انتخاب نکنید. این رنگ مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب کودک و بزرگسال است.

 

نقاشی ساختمان با رنگ بنفش با غلطک

 

نحوه انتخاب بهترین نقاش ساختمان

بهترین گزینه برای پیدا کردن نقاش ساختمان ماهر و خوش قول در هر شهر، بازار آنلاین خدمات است. شما در این بازارها، قبل از نهایی کردن سفارش آنلاین، از هزینه نقاشی ساختمان مطلع می‌شوید.

برای استفاده از خدمات نقاشی ساختمان، درخواست خود را در «خدمت از ما» بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصان نقاشی ساختمان کودکانه، مدرن و ... قیمت نقاشی ساختمان را بپرسید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد پروژه‌های قبلی آنها بخوانید، و نهایتا بهترین فرد را برای رنگ آمیزی ساختمان خود انتخاب کنید.

 

با نقاشی ساختمان، جانی دوباره به منزل و شرکت خود بدهید و زندگی را در آن جاری کنید.

امتیاز دهید

4.87 امتیاز از 685 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نقاشی ساختمان

نظرات

حسین فانی
حسین فانی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
حمید تربتی

فوق العاده خوش اخلاق و خوش قول ‌کار تمیز، با دقت و با حوصله حرفه ای من که از کارشون خیلی راضی بودم

حسن صادقپور ولندران
حسن صادقپور ولندران
5.0
7 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
نازنین غفاری

بی نظیر، بسیار خوش اخلاق ، حرفه ای ، خوش قول و منصف ، با خیال راحت کار نقاشی رو میشه به ایشون سپرد، قطعا پشیمون نمیشید و از این همکاری لذت میبرید.

حسین پاسبان
حسین پاسبان
4.8
8 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
حسن ابوالحسنی

در مجموع از نظر کار و رنگ مورد استفاده خیلی خوب بود و فوق‌العاده بچه های خوش اخلاق و مودبی بودند. تشکر می کنم از برادران پاسبان.

در این شهرها می توانید سفارش نقاشی ساختمان را ثبت کنید:

 • نقاشی ساختمان تهران
 • نقاشی ساختمان کرج
 • نقاشی ساختمان اصفهان
 • نقاشی ساختمان مشهد
 • نقاشی ساختمان شیراز
 • نقاشی ساختمان تبریز
 • نقاشی ساختمان اهواز
 • نقاشی ساختمان فردیس
 • نقاشی ساختمان محمدشهر
 • نقاشی ساختمان شهریار
 • نقاشی ساختمان پاکدشت
 • نقاشی ساختمان رشت
 • نقاشی ساختمان پرند
 • نقاشی ساختمان بومهن
 • نقاشی ساختمان همدان
 • نقاشی ساختمان ری
 • نقاشی ساختمان باغستان
 • نقاشی ساختمان ساری
 • نقاشی ساختمان اراک
 • نقاشی ساختمان کرمانشاه
 • نقاشی ساختمان ملارد
 • نقاشی ساختمان لواسان
 • نقاشی ساختمان کرمان
 • نقاشی ساختمان رودهن
 • نقاشی ساختمان اسلامشهر
 • نقاشی ساختمان گلبهار
 • نقاشی ساختمان شاهین شهر
 • نقاشی ساختمان قرچک
 • نقاشی ساختمان دماوند
 • نقاشی ساختمان قم
 • نقاشی ساختمان پردیس
 • نقاشی ساختمان کمال شهر
 • نقاشی ساختمان ارومیه
 • نقاشی ساختمان ورامین
 • نقاشی ساختمان بندرعباس
 • نقاشی ساختمان نسیم شهر
 • نقاشی ساختمان هشتگرد
 • نقاشی ساختمان اندیشه
 • نقاشی ساختمان شهر قدس
 • نقاشی ساختمان قزوین
loading