قیمت نقاشی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نقاشی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 30,000 تومان
 • 35,000 تومان
 • 45,000 تومان
 • 60,000 تومان
بروزرسانی شده در اسفند 1401

شما در کدام شهر به نقاشی ساختمان نیاز دارید؟

نقاشی ساختمان را به متخصصش بسپار

نقاشی ساختمان، در ساده‌ترین تکنیک‌ها هم تغییر فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. جالب اینجاست که در پیچیده‌ترین تکنیک‌ها، نقاشی ساختمان و قیمت آن همچنان از سایر ایده‌های بازسازی و نوسازی به صرفه‌تر می‌شود. اگر قصد رنگ‌آمیزیِ منزل‌تان را داشته باشید، احتمالا چند سوال مهم دارید. مثلا اینکه:

 • نقاشی ساختمان متری چند است؟ به چه چیزهایی بستگی دارد؟
 • چه نوع رنگی برای نقاشیِ فلان بخش از خانه مناسب(تر) است؟
 • چرا قیمت نقاشی ساختمان از نقاش به نقاش یا شرکت به شرکت گاهی اینقدر متفاوت است؟
 • چطور بهترین نقاش‌های شهرم را پیدا کنم؟ چطور باید با او قرارداد بست؟ و ...

خب، جای درستی آمده‌اید. اینجا «خدمت از ما» است. پلتفرمی که تجربه شما از همکاری با متخصصانِ نقاشی ساختمان (و حوزه‌های دیگر) را متحول می‌کند. سفارش‌تان را رایگان ثبت کنید؛ از برترین استادکارهای شهرتان قیمت بگیرید؛ و با توجه به سوابق و نمونه‌کارها، بهترین فرد را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنید.

 

 

نقاشی ساختمان متری چند؟

قبل از اینکه سراغ جزئیات برویم، اجازه دهید به مهمترین سوال پاسخ دهیم: نقاشی ساختمان متری چند است؟

 

نوع خدمات قیمت به ازای هر متر مربع (به روز رسانی سال 1401)
قیمت نقاشی ساختمان با مصالح (زیرسازی) + رنگ روغن  35.000 تا 50.000 تومان
هزینه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک + زیرسازی 30.000 تا 45.000 تومان
قیمت رنگ کاری ساختمان با رنگ پلاستیک + زیرسازی 25.000 تا 35.000 تومان
هزینه نقاشی منزل با رنگ مولتی کالر + زیرسازی 50.000 تا 70.000 تومان
قیمت نقاشی منزل با رنگ بلکا + زیرسازی 50.000 تا 65.000 تومان
قیمت نقاشی نرده 150.000 تا 200.000 تومان
قیمت نقاشی درب حیاط ( نیاز به بازدید متخصص دارد) 150.000 تا 200.000 تومان

 

 

هزینه نقاشی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

جدولی که بالاتر دیدید، خیلی کوتاه و سرراست به ما گفت که نقاشی ساختمان متری چند است. اما هرکدام از این هزینه‌ها چطور محاسبه می‌شوند؟ اینجا می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر هزینه نقاشی ساختمان را بررسی کنیم.

 

قیمت نقاشی ساختمان

 

«برای دریافت آخرین قیمت نقاشی ساختمان در شیراز کلیک کنید»

 

تاثیر مصالح روی قیمت نقاشی ساختمان

در جدول بالا چندباری عبارت "+ زیرسازی" را دیدید، درست است؟ خب، این فاکتور به همین بخش مربوط می‌شود. منظورمان از مصالح، مواد و ملاتی است که نقاش برای زیرسازی و بتونه کاری سطوح (مثلا دیوارها) به کار می‌برد.

بیشتر خدمات نقاشی ساختمان طوری نیستند که یکباره با کشیدن قلم‌مو یا غلطک روی سطح شروع شوند و تمام شوند. هر سطح معمولا به حداقلی از آماده‌سازی احتیاج دارد، مثل ترمیم ترک‌ها، پر کردن زدگی‌ها، کندن کاغذ دیواری یا رنگ قبلی و ...

 

عوامل موثر بر هزینه نقاشی ساختمان

 

تاثیر رنگ روی هزینه نقاشی ساختمان

اینکه نقاشی ساختمان متری چند بشود، به نوع (و همچنین برند) رنگی که انتخاب می‌کنید هم بستگی دارد؛ همان‌طور که در جدول هزینه‌ها دیدیم.

هر رنگ (که در ادامه خواهیم گفت هر یک برای چه فضاهایی بهتر هستند)، هزینه خاصِ خود را دارد که به مبلغ نهاییِ قیمت رنگ کاری ساختمان اضافه می‌شود.

 

تاثیر متراژ پروژه روی قیمت نقاشی ساختمان

مطمئنا خودتان این مورد را در نظر داشتید. متراژ سطوحی که به رنگ آمیزی احتیاج دارند (دیوارها، سقف و ...)، از پایه‌ای‌ترین مواردی است که در قیمت رنگ آمیزی ساختمان لحاظ می‌شود.

البته اینجا نکته‌ای وجود دارد که بعضا از چشم مشتری‌ها پنهان می‌ماند. اگر سطح مدنظر شما گچ‌بری داشته باشد، هزینه اعلام‌شده از طرف نقاش ساختمان ممکن است افزایشی جزئی را به خودش ببینید.

نکته: برای به دست آوردن حدود متراژ، کافی‌ست زیربنای خانه را در عدد سه (که ارتفاع استاندارد دیوار خانه است) ضرب کنید.

 

تاثیر تکنیک مدنظر روی قیمت رنگ آمیزی ساختمان

تکنیک‌های نقاشی ساختمان روز به روز متنوع‌تر و جذاب‌تر می‌شود. پس تصور نکنید که خدمات نقاشی ساختمان هنوز به رنگ‌آمیزی‌های ساده و یکدست محدود می‌شوند.

تکنیک‌های مدرن، سه بعدی، فانتزی (کودکانه)، طرح کاغذ دیواری و ... از جمله گزینه‌های موجود برای اینکار هستند، که تاثیر خود را روی قیمت نقاشی ساختمان و دستمزد متخصص می‌گذارند.

 

نقاشی ساختمان متری چند

 

استعلام قیمت رنگ آمیزی ساختمان در «خدمت از ما» چگونه است؟

روند استعلام قیمت و استخدام متخصص برای انواع پروژه‌های رنگ کاری ساختمان در «خدمت از ما» رایگان است، و در چند مرحله کوتاه بدون نیاز به تایپ حتی یک کلمه انجام می‌شود.

فرض کنیم می‌خواهید ببینید نقاشی ساختمان متری چند برای فضای مدنظرتان در می‌آید. برای اینکه بتوانیم دقیق‌ترین هزینه و البته بهترین متخصص‌ها را به شما معرفی کنیم، چنین مراحلی را طی می‌کنیم:

 1. پس از انتخاب شهر باید به ما بگویید چه بخش‌هایی باید نقاشی شوند؛ دیوارها، سقف، مشاعات، نمای ساختمان یا کل واحد مسکونی.
 2. در ادامه بایستی حدود متراژ سطوحی که نقاشی شوند را مشخص کنید. همچنین، به ما بگویید چه نوع رنگی برای نقاشی ساختمان مدنظرتان است؛ مثلا یک رنگ خاص یا ترکیبی از چند رنگ. می‌توانید گزینه "نمی‌دانم" را هم انتخاب کنید، تا ما در مراحل بعد برایتان ترتیب مشاوره با متخصص را بدهیم.
 3. در ادامه مشخص می‌کنید که وضعیت فعلی سطح چگونه است؛ مثلا رنگ شده و نسبتا سالم است، کاغذ دیواری دارد یا ...
 4. در مرحله بعد تاریخ و زمان اعزام نقاش را شما مشخص می‌کنید. در کنار آن، محله هم مشخص می‌شود تا نزدیک‌ترین متخصص‌های خدمات نقاشی ساختمان را به شما معرفی کنیم.
 5. اینجا، اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید، تا متخصص‌ها جزئیات پروژه را بهتر درک کنند، و قیمت نقاشی ساختمان را دقیق‌تر تخمین بزنند و اعلام کنند.
 6. چنددقیقه زمان لازم است تا چند نقاش درخواست شما را بررسی، و حدود هزینه را برای‌تان ارسال کنند.

 

نقاشی ساختمان دیوار

 

پس از دریافت مبالغ پیشنهادی برای هزینه نقاشی ساختمان، می‌توانید یکی را انتخاب کنید. اگر مایل‌اید پیش از استخدام کیفیت کار او را بسنجید، به پروفایل تخصصی‌اش سر بزنید. در «خدمت از ما»، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که خدماتی را ارائه می‌دهند، چنین پروفایلی را دارند.

آنجا می‌توانید مدارک، مجوزها و سوابق هر کدام را چک کنید، و نظرات مشتریان قبلی‌شان را بخوانید. تمام اینها به شما کمک می‌کند تا برای خدمات نقاشی ساختمان دست روی بهترین فرد بگذارید.

 

قیمت رنگ کاری ساختمان چطور محاسبه (و پرداخت) می‌شود؟

حالا که می‌دانیم نقاشی ساختمان متری چند است، به چه عواملی بستگی دارد و چطور می‌توانید به روزترین قیمت‌ها را از چند نقاش در شهرتان دریافت کنید، اینجا می‌خواهیم روش‌های پرداخت هزینه نقاشی ساختمان را بررسی کنیم.

این هزینه را به دو روش می‌توان پرداخت کرد:

 • کنتراتی: توافق و اطمینان حرف اول را در این روش می‌زند. اینجا استادکار از محل بازدید می‌کند، شما نوع رنگ را مشخص می‌کنید و  هزینه تمام‌شده به شما اعلام می‌شود. تمام! اینجا خبری از جزئیاتِ ریز نیست، و کارفرما و متخصص اصطلاحا با هم کنار می‌آیند.
 • متری (محاسبه دقیق): در این روشِ رایج‌تر، که احتمال سوء تفاهم‌ها و خدای نکرده سوء استفاده‌ها را به حداقل می‌رساند، قیمت نقاشی ساختمان بر حسب متر مربع اعلام می‌شود. بله، یعنی همین روشی که تا اینجا در حال بررسیِ جزئیات آن بودیم.

 

قیمت رنگ آمیزی ساختمان

 

چرا «خدمت از ما» را برای رنگ کاری ساختمان انتخاب کنیم؟

 • اینجا به کلیه نقاش‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه دسترسی مستقیم دارید. افرادی که احراز هویت شده‌اند، و سوابق و مدارک‌شان موجود است. ما هم و نزدیک‌ترین و برترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • روند ثبت سفارش و استعلام قیمت کاملا رایگان است. امکان توضیح دقیق پروژه (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از اینکه نقاشی ساختمان متری چند می‌شود داشته باشید.
 • زمان و مکان اعزام نقاش ساختمان توسط خود شما مشخص می‌شود.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هر متخصص وجود دارد؛ به همراه درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل تیم پشتیبانی «خدمت از ما» آماده پیگیری و رسیدگی به موضوع است.

 

خدمات نقاشی ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

حالا که پرونده قیمت رنگ آمیزی ساختمان را با تمام جزئیات آن بستیم، اجازه بدهید به باقی زوایای این سرویس محبوب بپردازیم. با معرفی انواع خدمات نقاشی ساختمان شروع می‌کنیم.

بسته به نیاز پروژه شما، استادکارهای این حوزه خدمات بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند. در ادامه آنها را کوتاه معرفی کرده‌ایم:

 

خدمات نقاشی ساختمان

 

زیرسازی، بتونه ‌کاری و نقاشی سقف و دیوار

اصولا وقتی نام خدمات نقاشی ساختمان می‌آید، همه یاد رنگ آمیزی سقف و دیوارهای یک فضا می‌افتند، از اتاق و پذیرایی گرفته، تا مشاعات و راهروها. اینها رایج‌ترین خدمات این حوزه هستند که زیرسازی و بتونه کاری پیش‌نیاز آنهاست تا سطحی کاملا صاف بدون برآمدگی و فرورفتگی برای رنگ آمیزی داشته باشیم.

در صورتی که رنگ سقف پذیرایی و دیوارها به صورت ساده و بدون تکنیک‌های نوین انجام شود، معمولا قیمت نقاشی ساختمان در این حالت پایین‌ترین رقم‌ها را دارد. تکنیک‌های جدیدتر و ظریف‌تر اما، نتایج جذاب‌تر و هزینه نسبتا بالاتری دارند، مثلا رنگ آمیزی دیوار با شابلون.

از طرف دیگر، به لطف ابزارهای و روش‌های جدید برای اعمال رنگ (مانند نقاشی ساختمان با غلطک یا پیستوله)، پروژه‌های رنگ آمیزی دیوار و سقف خیلی هم زود به سرانجام می‌رسند.

 

پتینه کاری

پتینه کاری یک پوشش هنری روی دیوار است. در این هنر زیبا، از یک رنگ پس‌زمینه به عنوان رنگ اصلی استفاده می‌شود، و طرح درخواستی شما به صورت برجسته یا مسطح روی آن اجرا می‌شود.

قیمت نقاشی ساختمان با تکنیک پتینه کمی بالاتر است؛ اما چنان جلوه خیره‌کننده‌ای به فضا می‌دهد که قطعا ارزش‌اش را دارد. در حال حاضر، پتینه از پرطرفدارترین تکنیک‌های نقاشیِ سطوح مختلف در ساختمان است.

 

رنگ آمیزی درب و پنجره

رنگ آمیزی درب‌ها، چارچوب‌های آنها و پنجره‌ها هم از دیگر خدمات نقاشی ساختمان است. تفاوتی هم نمی‌کند این بخش‌ها از چه جنس و متریالی باشند. نقاش‌های حرفه‌ای همان‌قدر که رنگ امیزی پنجره اهنی را بی‌نقص انجام می‌دهند، می‌توانند به درهای چوبی یا حتی کمدها و کابینت‌ها با انواع متریال هم رنگ تازه‌ای بدهند.

 

رنگ آمیزی نرده

رنگ آمیزی نرده یکی دیگر از خدماتِ پردخواست این حوزه است. خوب است بدانید که طبق قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان، هزینه رنگ آمیزی نرده‌ها (به ازای هر متر) به شدت به ساده یا فرفوژه بودن آنها بستگی دارد.

البته نوع رنگ، جنس نرده‌ها، زیرسازی و میزان دسترسی نرده‌ها هم روی قیمت نقاشی ساختمان در این حالت موثرند.

 

نقاشی ساختمان خرده کاری

ترمیم و تعمیر بخش‌های محدودی از سقف و دیوار، از خرده کاری‌هایِ مهم است. مثلا زمانی که بخشی از دیوار وسته پوسته شده و یا نم زده باشد. پس از برطرف کردن علت رطوبت، اینکار لازم است تا جلوه بصری سطوح بازیابی شود.

برخی از خدماتی که تا اینجا شمردیم هم بعضا جزو خرده کاری‌ها محسوب می‌شوند، مثلا رنگ آمیزی چارچوب درب  و پنجره یا نرده‌ها. قیمت رنگ کاری ساختمان در این حالت معمولا به صورت متری محاسبه نشده (چون ابعاد کار محدودتر از این حرف‌هاست) و بیشتر توافقی مشخص می‌شود؛ طوری که هم برای کارفرما صرفه داشته باشد، هم برای نقاش.


 

نقاشی ساختمان آنلاین

 

چه زمان باید (یا بهتر است) سراغ نقاشی ساختمان برویم؟

تغییر دکوراسیون داخلی رایج‌ترین دلیل کسانی است که با نقاش‌های ساختمان ارتباط می‌گیرند. همان‌طور که گفتیم، این یک کار کم‌هزینه با نتیجه‌ای قابل توجه است که هم روی روحیه تاثیر فوق‌العاده‌ای می‌گذارد، هم هر فضایی را از این رو به آن رو می‌کند.

در حالت عادی، توصیه می‌شود که حداکثر هر 3 تا 5 سال از خدمات نقاشی ساختمان استفاده کنید. بسته به سبک زندگی‌تان، تعداد و سن ساکنان، شهر و منطقه‌ای که در آن سکونت دارید و ... این بازه می‌تواند کوتاه‌تر هم بشود.

در مجموع، تغییر دکوراسیون منزل، بازسازی و نوسازی، تخریب سطوح (به طرق گوناگون) و کدر شدن یا تغییر رنگ از سناریوهایی هستند که مهارت و تخصص یک نقاش حرفه‌ای را می‌طلبند.

 

چه رنگی در هر فضا برای نقاشی ساختمان مناسب است؟

رسیدیم به یکی از سوالات مهم در زمینه این سرویس: چه رنگی از نظر تناژ و از نظر جنس برای رنگ آمیزی هر فضا مناسب‌تر است؟ اینجا به همین موضوع پاسخ می‌دهیم. قبل از هر چیز ویدیو زیر را ببینید:

 

 

این سوال می‌تواند یک بخش سوم هم داشته باشد؛ به این صورت که چه تکنیک و ابزاری برای رنگ آمیزی هر سطح مناسب است. اما چون این موضوع بیشتر به کار استادکارهای نقاشی ساختمان در تهران و شهرهای دیگر مربوط می‌شود، اینجا چندان به آنها نمی‌پردازیم.

 

چه جنس رنگی برای نقاشی ساختمان بهتر است؟

جواب ثابت و قاطعی برای این سوال وجود ندارد. بسته به نیاز پروژه، رنگ مناسب هم متفاوت خواهد بود. اینجا محبوب‌ترین رنگ‌ها برای نقاشی ساختمان دیوار، سقف و ... را به همراه مزایا و معایب‌شان کوتاه بررسی می‌کنیم، تا بتوانید گزینه مناسب را راحت‌تر انتخاب کنید.

اگر زمان‌تان اجازه نمی‌دهد، بی‌نگرانی از این بخش بگذرید. چون می‌توانید روی مشاوره متخصصان فعال در «خدمت از ما» حساب کنید.

 

رنگ روغن

رنگ روغن بسیار بین نقاش‌های ساختمانی محبوب است، و سه مدل براق، نیمه براق و مات دارد. توصیه می‌کنیم درباره بهترین مارک رنگ روغن برای نقاشی ساختمان حتما با متخصصی که استخدام می‌کنید، صحبتی داشته باشید.

برخی از برندهای معتبر رنگ روغن اینها هستند: رنگ سحر، رنگ هادی و رنگ هاویلوکس. رنگ‌های پیکو و پارس هم گزینه‌های شایسته‌ای هستند.

 

نقاشی ساختمان قیمت

 

چه مزایایی دارد؟
 • اجرای آن راحت است، و تقریبا هر طرحی را می‌توان با آن اجرا کرد.
 • در مقابل فرسودگی، غبار و ترک خوردن مقاوم است.
 • مدل‌های براق و نیمه براق آن تقریبا قابل شست‌وشو هستند.
 • قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن تا حد خوبی اقتصادی و مناسب است.

 

چه معایبی دارد؟
 • زیرسازی پیش از اعمال رنگ روغن حیاتی است؛ چون این رنگ معایب سطوح را خوب نمی‌پوشاند.
 • بوی آن زیاد و بسیار تند است.
 • دیر خشک می‌شود.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • آشپزخانه، چون به راحتی می‌توان چربی‌ها و لکه‌ها را با یک تکه پارچه نم‌دار پاک کرد.
 • راهروها و مشاعات، چون اینجا هم می‌توان آلودگیِ دیوارهای این نقاط پرترافیک را بسیار راحت‌تر تمیز کرد.
 • درب و پنجره، چون می‌تواند از زنگ‌زدگی و پوسیدگی به خاطر تحمل باد و باران جلوگیری کند.
 • این رنگ برای نقاشی سقف ساختمان مناسب نیست، مخصوصا مدل‌های براق و نیمه براق. چون نور را منعکس می‌کنند و چشم را آزار می‌دهند.

 

رنگ آکریلیک

این رنگ‌ها هم مانند رنگ‌های روغنی سه نوع دارند: مات، براق و نیمه براق. در جای مناسب‌تری کاملا توضیح داده‌ایم که رنگ آکریلیک چیست، اجازه دهید اینجا صرفا به ویژگی‌های شاخص آن بپردازیم:

 

نقاشی ساختمان ساده با غلطک

 

چه مزایایی دارد؟
 • می‌توان آن را قابل شست‌وشو در نظر گرفت، البته نه به اندازه رنگ‌های روغنی.
 • غلیظ است، و به همین خاطر ترک‌ها و سایر ایرادات جزئی را به خوبی پوشش می‌دهد.
 • علاوه بر سازگاری با محیط زیست، بوی کمی دارد و سریع خشک می‌شود.
 • در عین مقاومت بالا، ترمیم آن هم راحت است. موضوعی که غیر مستقیم قیمت نقاشی ساختمان را هم کاهش می‌دهد.

 

چه معایبی دارد؟
 • صد در صد قابل شست‌وشو نیست.
 • جلا و براقیت رنگ روغنی را ندارد؛ البته این موضوع لزوما یک ایراد تلقی نمی‌شود!
 • نباید با قلم‌مو اجرا شود، چون کیفیت نهایی را کاهش می‌دهد. غلطک برای اعمال این رنگ مناسب‌تر است.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • به دلیل قابلیت شست‌وشوی نسبی‌ای که گفتیم، کاربرد این رنگ در خدمات نقاشی ساختمان تا حدی مشابه نمونه‌های روغنی است.
 • می‌توان سطوح آجری، گچی، بتنی و حتی فلزی، چوبی و کناف را به راحتی با رنگ آکریلیک نقاشی کرد.
 • با این رنگ می‌توان نمای ساختمان را هم رنگ کاری کرد.

 

رنگ پلاستیکی

نقاشی ساختمان آنلاین با این رنگ‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود: نقاشی با رنگ تمام پلاستیک و نقاشی با رنگ نیمه پلاستیک. نقاشی با رنگ تمام پلاستیک کیفیت بالاتری دارد، و کمی قابلیت شست‌وشو را هم فراهم می‌کند. مزایا و معایب کلی آنها اما به شرح زیر است:

 

رنگ پلاستیکی برای نقاشی منزل

 

چه مزایایی دارد؟
 • اعمال آن بسیار راحت است. همچنین، بوی کمی دارد و سریع خشک می‌شود.
 • قیمت نقاشی ساختمان با آن مناسب است (مثلا از رنگ روغنی ارزان‌تر تمام می‌شود).
 • از پوشانندگی خوبی برخوردار است.
 • تنوع بسیار بالایی دارد.

 

چه معایبی دارد؟
 • تمیز کردن آن چالش‌برانگیز است.
 • انواع غیر قابل شست‌وشوی آن چروک می‌شود.
 • نمی‌توان از آن برای رنگ کاری سطوح آهنی (مثلا درب و پنجره‌های آهنی) استفاده کرد.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • به دلیل تطابق‌پذیری بالا با گرما، در مناطق گرم و خشک کاربرد زیادی دارد.
 • همچنین، اگر زمان کمی دارید، خدمات نقاشی ساختمان با این رنگ گزینه مناسبی است.
 • اگر از نظر بودجه محدودیت داشته باشید هم رنگ‌های پلاستیکی مناسب‌اند. چون همان‌طور که گفتیم، قیمت نقاشی ساختمان با آنها گران نیست.

 

رنگ (پوشش) بلکا

رنگ بلکا یک پوشش طبیعیِ سلولزی است، و از گزینه‌های نسبتا جدید برای  که برای نقاشی منزل در جدیدترین طرح‌ها استفاده می‌شود. این پوشش دو مدل محبوب دارد: بلکای معمولی یا سلولزی و بلکای ابریشمی. مورد دوم زیباتر و گران‌تر است؛ اجرای آن هم مهارت بالایی می‌طلبد.

 

چه مزایایی دارد؟
 • قیمت نقاشی ساختمان با رنگ بلکا اصلا بالا نیست. مخصوصا اینکه پوشش‌دهی حیرت‌انگیزی دارد و کمترین احتیاج را به زیرسازی دارد.
 • بدون بو و بدون حساسیت است.
 • در برابر آتش و ضربه مقاومت بالایی دارد.

 

چه معایبی دارد؟
 • قابلیت ترمیم دارد، اما کیفیت این ترمیم مانند روز اول نخواهد بود.
 • برخلاف برخی تبلیغات اغراق‌شده، عایق صدا و گرما نیست. چندان قابل شست‌وشو هم نیست.
 • قیمت نقاشی ساختمان با بلکا مناسب است، اما اگر بخواهید پوشش دیوار را عوض کنید، کندن آن هزینه و چالش زیادی دارد.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • این متریال برای تزئین دیوارها و حتی سقف کلیه فضاهای داخلی کاربرد دارد.
 • اگر برای هزینه نقاشی ساختمان بودجه کمی کنار گذاشته‌اید، مایل‌اید یکی دو روزه کار تمام شود، و همچنین چندان روی زیبایی نهایی حساس نیستید، بلکا گزینه مناسبی‌ست.

 

رنگ مولتی کالر

این رنگ در واقع ترکیبی از چند رنگ است؛ به این صورت که یک زمینه تک‌رنگ داریم، و در این پس‌زمینه رگه‌ها و تکه‌هایی به رنگ‌های دیگر وجود دارد. مولتی کالر هم از تکنیک‌های نسبتا جدید در خدمات نقاشی ساختمان آنلاین است.

 

چه مزایایی دارد؟
 • در برابر گرد و غبار، رطوبت، نور خورشید و خراشیدگی مقاوم است.
 • ساده و سریع اجرا (و در صورت نیاز، ترمیم) می‌شود.
 • روی سطوح با انواع جنس چسبندگی خوبی دارد.

 

چه معایبی دارد؟
 • نقاشی ساختمان با غلطک و قلم‌مو با مولتی کالر ممکن نیست، و باید از دستگاه مخصوص استفاده کرد و از نیروی ماهر کمک گرفت.
 • حتما به زیرسازی احتیاج دارد.
 • تا حدودی غیر قابل شست‌وشو محسوب می‌شود.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • برای فضاهای پر رفت و آمد مثل راهروها و مشاعات بسیار مناسب است.
 • به دلیل طرح‌های نسبتا شلوغی که دارد، برای فضاهای داخلی و کوچک زیاد توصیه نمی‌شود.
 • در صورت استفاده از طرح‌های خلوت‌تر و روشن‌تر، می‌توان از آن برای فضاهای کوچک‌تر هم استفاده کرد.

 

رنگ اپوکسی

کاربرد و قیمت رنگ آمیزی ساختمان با رنگ اپوکسی با نمونه‌های قبل کمی متفاوت است. رنگ اپوکسی در واقع روکشی مقاوم برای رنگ زدن کفِ فضاهای گوناگون است، و درخشش جذابی به آنها می‌دهد.

 

برندهای مطرح رنگ، برای نقاشی ساختمان

 

چه مزایایی دارد؟
 • پس از خشک شدن، کاملا قابل شست‌وشو است.
 • دوام بسیار بالایی در برابر ترافیک، خوردگی، عوامل شیمیایی و ... دارد.
 • چسبندگی خوبی دارد، و از آن می‌توان روی سطوح فلزی، چوبی و بتنی (داخلی و خارجی) استفاده کرد..

 

چه معایبی دارد؟
 • چون سطحی صاف و صیقلی ایجاد می‌کند، اگر خیس شود ممکن است باعث سر خوردن شود.
 • برای حفظ دوام‌اش به مراقبت و محافظت احتیاج دارد.
 • زیرسازی و اجرای آن حتما باید توسط افراد حرفه‌ای در زمینه خدمات نقاشی ساختمان انجام شود.
 • تخریب آن دشوار و هزینه‌بر خواهد بود.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟
 • در فضاهای داخلی، معمولا برای آشپزخانه به کار می‌رود.
 • برای طبقات و پارکینگ بسیار مناسب است، و از آنها در برابر رد تایر، لکه‌های بنزین و ترک محافظت می‌کند.
 • این رنگ برای نقاشی ساختمان‌های صنعتی نیز بسیار پرکاربرد است.

 

چه تناژی برای نقاشی ساختمان بهتر است؟

گذشته از بحث قیمت نقاشی ساختمان و سوالاتِ متعددی که پیرامون آن می‌گردند، انتخاب رنگ هم می‌تواند به معضلی جدی تبدیل شود!

رنگی که انتخاب می‌کنید باید به سلیقه‌تان بخورد، با دکور خانه هماهنگ باشد، و نهایتا متناسب با نیاز و کاربرد شما باشد. طراحان داخلی می‌گویند برای انتخاب رنگ (و تشخیص اینکه به چه رنگی علاقه‌مندید) کافی است رنگ پرده، مبلمان و فرش‌تان را در نظر بگیرید.

در حالت کلی، می‌توانیم گزینه‌های موجود برای نقاشی ساختمان را به دو دسته تقسیم کنیم:

 • رنگ گرم یا سرد: اگر ساختمان شما شمالی است، بهتر است سراغ رنگ‌های گرم بروید که نور را بازتاب می‌دهند.
 • رنگ روشن یا تیره: رنگ‌های روشن برای خانه‌هایی که سقف بلندی ندارند، مناسب است. چون فضای خانه را بازتر و بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.

اجازه دهید رنگ‌های محبوب در نقاشی ساختمان آنلاین را کمی دقیق‌تر بررسی کنیم:

 

رنگ سفید: سازگار با همه رنگ‌ها

سفید شاید بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان باشد، چون با تمام رنگ‌ها دارد. این رنگ برای نقاشی اتاق خواب، پذیرایی و آشپزخانه همیشه یک انتخاب ایده‌آل است.

 

رنگ آبی: آرامش بخش

رنگ آبی آرامش خاصی دارد؛ و طیف‌های مختلف آن برای ایجاد فضایی آرام بسیار مناسب است. به ویژه رنگ آبی کم‌‌رنگ که یادآور آسمان است، و فضا را آرامش‌بخش می‌کند. این رنگ برای نقاشی اتاق خواب و پذیرایی عالی‌ست.

 

رنگ سبز: شاداب و یادآور طبیعت

رنگ سبز هم آرامش‌بخش، و منتقل‌کننده تازگی و شادابی است. انتخاب رنگ سبز روشن به همراه چیدن گل و گیاه بسیار، دکوری بسیار چشم‌نواز به شما خواهد داد. این رنگ برای اتاق خواب بزرگسالان و پذیرایی بسیار محبوب است.

 

یاسی: استرس‌زدا

رنگ بنفش کم‌رنگ یا یاسی به ظرافت هرچه تمام‌تر استرس و تنش را کاهش می‌دهد. برای همین، این گزینه برای رنگ اتاق خواب کودکان و بزرگسالان بسیار مناسب است. اما هیچ‌گاه بنفش تند را برای دیوار اتاق خواب انتخاب نکنید.

 

مراحل نقاشی ساختمان دیوار، سقف و ... چیست؟

حالا که جزئیاتِ قیمت نقاشی ساختمان و رنگ‌های مناسب برای اینکار را می‌دانید، بد نیست به طور خلاصه با مراحل اینکار هم آشنا باشید. پس از استخدام نقاش ساختمان، مراحل کار به شکل زیر استارت می‌خورد و انجام می‌شود:

 1. تمیز کردن سطح مدنظر
 2. سمباده کشی
 3. زیرسازی و بتونه‌کاری سطح با مواد مناسب
 4. اعمال آستر اولِ رنگ
 5. لکه‌گیری
 6. سمباده کشی مجدد
 7. اعمال آستر دومِ رنگ
 8. اعمال آستر سوم یا رنگ رویه
 9. اجرای تکنیک‌های نقاشی نقاشی ساختمان پتینه کاری یا ...

رعایت این ترتیب و اجرای اصولیِ این مراحل، کیفیت نتیجه را تضمین می‌کند.

 

ابزارآلات لازم برای رنگ کاری ساختمان

ابزار لازم برای نقاشی سطوح مختلف با توجه به تکنیک انتخابی شما متفاوت خواهد بود. در حالت عادی، مهمترین ابزارها برای اینکار عبارت‌اند از:

 • پلاستیک ضخیم: برای پوشاندن زمین و جلوگیری از کثیف شدن بخش‌ها و لوازم دیگر
 • نوار نقاشی: برای پوشاندن و رنگی نشدن چارچوب‌ها، قرنیزها و ...
 • نردبان: برای تسلط بهتر هنگام رنگ آمیزی دیوار، به ویژه سقف
 • پیستوله، غلطک یا قلم‌مو: برای سریع و یک‌دست رنگ زدن
 • کاردک: برای تمیز کردن لکه‌های رنگ پس از پایان کار

 

ابزار مناسب برای نقاشی ساختمان

 

شرکت خدمات نقاشی ساختمان یا نقاش، کدام بهتر است؟

اگر پروژه‌تان وسعت زیادی ندارد، طوری که از توان یک نقاش (در زمان مدنظر شما) خارج باشد، واقعیت این است که تفاوت خاصی بین این دو گزینه وجود ندارد.

قیمت نقاشی ساختمان که با توجه به نرخ اتحادیه مشخص می‌شود (با احیانا تفاوت‌های جزئی ناشی از سابقه و مزایای پیشنهادی هر متخصص)، می‌ماند میزان مهارت و نمونه‌کارها.

نقاش‌های ماهر زیادی هستند که به صورت مستقل کار می‌کنند، یا در قالب تیمی گسترده‌تر. همه‌چیز به ترجیح و انتخاب شما وجود دارد. در «خدمت از ما» هم به سوابق این متخصص‌ها دسترسی دارید، هم نمونه‌کارهای آنها، هم نظرات و امتیازات مشتریان‌شان.

همچنین، می‌توانید با ثبت رایگان درخواست ببینید برترین و نزدیک‌ترین گزینه‌ها به شما می‌گویند که نقاشی ساختمان متری چند است. تمام اینها به شما کمک می‌کند بهترین شرکت خدمات نقاشی ساختمان یا نقاش را پیدا کنید.

 

چطور قرارداد نقاشی آپارتمان ببندیم؟

چه تصمیم‌تان بر همکاری با شرکت باشد یا با فرد، نوشتن یک قرارداد کامل پیش از آغاز کار ضروری است. پس از توافق درباره رنگ انتخابی و اینکه نقاشی ساختمان متری چند می‌شود، قراردادی که می‌نویسید باید حداقل شامل چنین جزئیاتی باشد:

 • زمان آغاز و تحویل کار
 • قیمت نهایی کار به صورت تقریبی
 • رنگ توافق‌شده (نوع، تناژ و برند)
 • هزینه حمل و نقل

 

نقاشی ساختمان آنلاین با «خدمت از ما»

از اینکه تا انتهای مطلب حوصله کردید و با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. امیدواریم حالا پاسخ سوالات‌تان را درباره هزینه نقاشی ساختمان، نحوه پیدا کردن بهترین متخصص‌ها، نکات بستن قرارداد و ... گرفته باشید.

برای استفاده از خدمات نقاشی ساختمان در بیش از 40 شهر ایران (لیست شهرها کمی پایین‌تر موجود است)، درخواست‌تان را در سایت یا اپ «خدمت از ما» به صورت رایگان ثبت کنید و به مواردی که گفتیم، با دقت پاسخ دهید.

پس از چنددقیقه، 5 متخصص فعال با توجه به پروژه‌تان، پیشنهادشان برای قیمت نقاشی ساختمان را برایتان ارسال می‌کنند. حالا نوبت شماست که به پروفایل آنها سر بزنید، میزان تخصص، نظرات کاربران درباره پروژه‌های قبلی آنها و نمونه‌کارهای هریک را بررسی کنید، و نهایتا بهترین گزینه را استخدام کنید.

امتیاز دهید

4.83 امتیاز از 1061 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نقاشی ساختمان

نظرات

تزئینات ساختمان اسدی
تزئینات ساختمان اسدی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
مینا پور بیرام

خیلی کارشون تمیز بود ،قیمتشونم منصفانه بود خیلی سریع هم کارمو بدون ریخت و پاش انجام دادن

اکبر اسگندری
اکبر اسگندری
5.0
7 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
سیّد محمّد عزیزی

متخصص بسیار مودب و بااخلاق و باحوصله، چه در کار چه در پاسخگویی به کنجکاوی‌های بنده در مورد روش کار. ضمن اینکه ابداً در پایان کار جهت تسویه پرداخت، صحبتی مغایر با اونچه که از پیش طی کرده بودیم نکردند علی‌رغم اینکه حجم کار در عمل بیش‌ از تخمین ایشون بود.

مهدی اسدی
مهدی اسدی
4.7
24 خدمت موفق
نقاشی ساختمان
رسول صادقی

خداروشکر بسیار وقت شناس و کاربلد و منصف بودند و از بهترین اجناس استفاده کردند، خدا به سفره شون برکت بده ما که بسیار راضی بودیم،

در این شهرها می توانید سفارش نقاشی ساختمان را ثبت کنید:

 • نقاشی ساختمان تهران
 • نقاشی ساختمان کرج
 • نقاشی ساختمان اصفهان
 • نقاشی ساختمان مشهد
 • نقاشی ساختمان شیراز
 • نقاشی ساختمان تبریز
 • نقاشی ساختمان اهواز
 • نقاشی ساختمان شهر قدس
 • نقاشی ساختمان هشتگرد
 • نقاشی ساختمان گرگان
 • نقاشی ساختمان شهر گلستان
 • نقاشی ساختمان نظرآباد
 • نقاشی ساختمان قزوین
 • نقاشی ساختمان قائم شهر
 • نقاشی ساختمان فردیس
 • نقاشی ساختمان لاهیجان
 • نقاشی ساختمان محمدشهر
 • نقاشی ساختمان اردبیل
 • نقاشی ساختمان شهریار
 • نقاشی ساختمان پاکدشت
 • نقاشی ساختمان مشکین دشت
 • نقاشی ساختمان آمل
 • نقاشی ساختمان رشت
 • نقاشی ساختمان بومهن
 • نقاشی ساختمان چهارباغ
 • نقاشی ساختمان همدان
 • نقاشی ساختمان پرند
 • نقاشی ساختمان باغستان
 • نقاشی ساختمان بابل
 • نقاشی ساختمان ساری
 • نقاشی ساختمان ری
 • نقاشی ساختمان کرمانشاه
 • نقاشی ساختمان کیش
 • نقاشی ساختمان ملارد
 • نقاشی ساختمان اراک
 • نقاشی ساختمان کرمان
 • نقاشی ساختمان آبسرد
 • نقاشی ساختمان رودهن
 • نقاشی ساختمان لواسان
 • نقاشی ساختمان شاهین شهر
 • نقاشی ساختمان اسلامشهر
 • نقاشی ساختمان گلبهار
 • نقاشی ساختمان قم
 • نقاشی ساختمان قرچک
 • نقاشی ساختمان دماوند
 • نقاشی ساختمان ورامین
 • نقاشی ساختمان پردیس
 • نقاشی ساختمان کمال شهر
 • نقاشی ساختمان نسیم شهر
 • نقاشی ساختمان ارومیه
 • نقاشی ساختمان وحیدیه
 • نقاشی ساختمان اندیشه
 • نقاشی ساختمان بندرعباس
 • نقاشی ساختمان رباط کریم
loading