قیمت کابینت سازی و نصب کابینت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کابینت سازی و نصب کابینت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 4,000,000 تومان
 • 4,500,000 تومان
 • 5,500,000 تومان
 • 6,000,000 تومان
(به روز رسانی در دی 1402)

شما در کدام شهر به کابینت سازی و نصب کابینت نیاز دارید؟

کابینت سازی و نصب کابینت را به متخصصش بسپار

کابینت سازی و نصب آن از خدمات پر تقاضایی است که دقت و تخصص در آن حرف اول را می‌زند. کابینت‌ها برای جاسازی وسایل به‌کار می‌روند، و از مهم‌ترین قسمت‌های آشپزخانه‌ها هستند. البته کابینت سازی با هدف جاسازی و تعبیه فر، هود، ماشین ظرفشویی و ماکروفر نیز انجام می‌شود.

برای ساخت و نصب کابینت باید سراغ کابینت ساز و یا نصاب حرفه‌ای رفت؛ اما خوب است مشتریان نیز اطلاعاتی درباره ساخت کابینت داشته باشند، تا بتوانند مناسب‌ترین نصاب کابینت را انتخاب کنند.

در «خدمت از ما» می‌توانید با ثبت سفارش، قیمت ساخت و نصب کابینت را بر اساس نرخ اتحادیه کابینت سازان 1402 از 5متخصص برتر در این حوزه به رایگان دریافت کنید و یا برای مشاهده لیست قیمت کلی خدمات به این جدول مراجعه کنید.

 

مراحل نصب کابینت آشپزخانه

 

 

کابینت سازی و نصب آن، شامل چه خدماتی است؟

خوب می‌دانیم که هر کسی مهارت کافی را برای ساخت کابینت ندارد. پس اگر قصد کابینت سازی دارید، متخصص مورد نظر را با دقت انتخاب کنید. خدماتی که یک کابینت ساز حرفه ای ارائه می‌کند شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ساخت انواع کابینت آشپزخانه از جمله ساخت کابینت ام دی اف، کابینت های‌گلاس، مدرن، کلاسیک، چوبی، ممبران، فلزی و ...
 • نورپردازی کابینت آشپزخانه، کنترلی کردن هود آشپزخانه و چراغ‌های زیر کابینت
 • کابینت سازی و نصب کابینت با روکش‌های متنوع چوبی، ام دی اف و ...
 • ساخت کابینت تمام MDF شامل بدنه و درب و نصب آن روی دیوار
 • ساختن باکس دکور، باکس نور و ساخت کمد دیواری
 • نصب انواع کابینت بعد از مراحل ساخت و همچنین نصب یراق آلات و اکسسوری مربوطه.

 

کابینت سازی و نصب کابینت

 

قیمت نصب کابینت طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان تعیین می‌شود؟

بله قیمت کابینت سازی و نصب آن در "خدمت از ما" طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان تعیین می‌شود. به طور کلی درخواست برای کابینت سازی و نصب آن همواره همراه یکدیگر هستند. به همین دلیل، قیمت نصب کابینت و ساخت آن، از سوالات مهم مشتریان است. در بخش خدمات ساخت و نصب کابینت، اجرت نصاب کابینت کارها، با توجه به نرخ اتحادیه کابینت سازان مشخص می‌شود. البته در برخی موارد نیز میزان دستمزد نصاب می‌تواند متفاوت باشد؛ برای مثال، در صورت محدودیت زمانی برای پروژه ساخت کابینت و نصب آن.

اما دیگر نیازی نیست به دنبال نرخ اتحادیه کابینت سازان در اینترنت بگردید. در «خدمت از ما» این امکان فراهم آمده است که از برترین متخصصان برای نصب کابینت آشپزخانه، حدود قیمت را به رایگان بگیرید. سپس براساس نظرات مشتریان قبلی کابینت سازی، مناسب‌ترین نصاب کابینت را انتخاب کنید. اما قیمت دقیق به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم:

 

لیست قیمت ساخت و نصب کابینت

نوع خدمات قیمت خدمات (به روز رسانی فروردین 1402)
قیمت کابینت ام دی اف ایرانی ( هر متر مربع) 3.500.000 تا 4.500.000 تومان
قیمت کابینت ام دی اف خارجی (هر متر مربع) 4.500.000 تا 5.500.000 تومان
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی (هر متر مربع) 5.500.000 تا 7.000.000 تومان
قیمت کابینت هایگلاس خارجی (هر متر مربع) 6.000.000 تا 7.500.000 تومان
قیمت کابینت ممبران (هر متر مربع) 5.000.000 تا 8.000.000 تومان
قیمت کابینت پی وی سی (pvc) 4.500.000 تا 7.000.000 تومان

 

عوامل موثر بر قیمت نصب کابینت و کابینت سازی

تمامی کابینت سازها، بر اساس در نظر گرفتن یک سری عامل و موارد است که قیمت ساخت و نصب کابینت را تعیین می کنند. که از مهمترین آنها، متراژ کابینت سازی، نوع طراحی کابینت آشپزخانه، تغییرات مورد نیاز و... می‌باشد.

در ادامه به صورت دقیق و مرتب تمامی عوامل موثر بر هزینه و دستمزد نصب و ساخت کابینت را بررسی می کنیم.

 

طراحی کابینت

کسانی که تصمیم به کابینت سازی و نصب کابینت نو گرفته‌اند، پیش از هر چیزی به طراحی آن نیاز دارند. طراحی کابینت به روش‌های متعددی انجام می‌شود، اما می‌توان آنها را در دو دسته کلی قرار داد: مدرن و کلاسیک.

طراحی کابینت به سبک کلاسیک ظرافت و زحمت بیشتری نسبت به مدل‌های مدرن دارد؛ به همین علت، دستمزد نصب کابینت کلاسیک و ساخت آن بالاتر است. از طرف دیگر، اگر مایل باشید طراحی کابینت‌های‌تان را به یک طراح داخلی بسپارید، ممکن است هزینه نهایی با موارد درج‌شده در نرخ اتحادیه کابینت سازان کاملا متفاوت باشد.

 

قیمت نصب کابینت

 

متراژ کابینت سازی

در نرخ اتحادیه کابینت سازان، متراژ یکی از فاکتورهای بسیار مهم در محاسبه کابینت سازی و نصب کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه است. به‌طور کلی، قیمت نصب کابینت و ساخت آن بر اساس متراژ مشخص می‌شود.

دلیل آن هم بسیار واضح است. هرچه متراژ بالاتر باشد، هم متریال و یراق‌آلات لازم برای کابینت سازی بیشتر می‌شود، و هم حجم کار نصاب کابینت برای نصب آن افزایش پیدا می‌کند. البته با وجود متراژ آپارتمان‌های امروزی، می‌توانیم کمتر نگران تاثیر این موضوع بر قیمت کابینت سازی باشیم.

 

متریال مورد نیاز برای کابینت سازی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای در تعیین قیمت کابینت سازی، که در نرخ اتحادیه کابینت سازان هم به آن اشاره و توجه شده است، متریال مدنظر شما برای کابینت سازی است. در بسیاری از موارد بدنه کابینت‌ها با متریال رایج این حوزه ساخته می‌شود، و متریال باارزش‌تر به صورت روکش به‌کار می‌رود و یا تنها درب‌ها با آنها ساخته می‌شود.

شما برای انتخاب متریال کابینت سازی گزینه‌های بسیار متنوعی در اختیار دارید؛ از ام دی اف‌ها و هایگلاس‌های ایرانی و خارجی گرفته، تا ممبران، نئوپان روکش‌دار، چوب، شیشه، پی وی سی و حتی استیل و فلز گالوانیزه.

طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان، بیشترین قیمت مربوط به کابینت‌های چوبی، پلی کلاس و لمی گلاس و انزو، و کمترین قیمت مربوط به نمونه‌های نئوپان روکش ملامینه، کابینت‌های فلزی، و ام دی اف می‌شود. ایرانی و با خارجی بودن هریک از این متریال نیز تاثیر مضاعفی بر قیمت ساخت کابینت می‌گذارند.

 

محل نصب کابینت

پیش از سفارش کابینت سازی و نصب آن، خوب است انواع مختلف کابینت‌ها از نظر محل نصب را نیز بشناسید. از این نظر، کابینت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • کابینت‌های زمینی؛ که روی زمین قرار می‌گیرند. در کابینت سازی ارتفاع این کابینت‌ها طبق استانداردهای این حرفه از 90 سانتی‌متر، و عرض آنها از 60 سانتی‌متر بیشتر نمی‌شود.
 • کابینت‌ها دیواری؛ که به دلیل استفاده بهتر از فضا، این روزها در تمام منازل دیده می‌شود. این کابینت‌ها در ردیف بالا و به دیوار نصب می‌شود و لبه پایینی آنها حدود 160 سانتی‌متر از کف آشپزخانه فاصله دارد. در کابینت سازی نیز ارتفاع کابینت‌های دیواری حدود 50 تا 60 سانتی‌متر و عرض آنها حدود 35 سانتی‌متر است.

 

نرخ اتحادیه کابینت سازان

 

دستمزد نصاب کابینت

بک فاکتور دیگر که در نرخ اتحادیه کابینت سازان نیز به آن اشاره شده است، اجرت نصاب کابینت است. هنگام محاسبه هزینه تمام شده کابینت سازی و نصب کابینت، مبلغی به عنوان اجرت و دستمزد نصاب نیز تعیین می‌شود. دستمزد نصاب کابینت معمولا به صورت پروژه‌ای یا تعداد روز مورد نیاز برای نصب کابینت مشخص می‌شود.

 

تغییرات هنگام نصب کابینت

اگر هنگام نصب کابینت از متخصص بخواهید که برخی از قسمت‌های کابینت را تغییر دهد، باید هزینه‌ای که بابت طراحی جدید انجام می‌شود، و یا کارهای که قبلا انجام شده است را متقبل شوید. همین کار ممکن است باعث بالا رفتن اجرت نصب کابینت نیز بشود.

 

نوع و میزان یراق‌‌آلات مصرفی نصاب کابینت

منظور از یراق‌آلات، کلیه ابزار و لوازمی است که برای کابینت سازی و مونتاژ آن به‌کار می‌رود؛ مانند لولاها یا پیج‌ها و اتصالاتی که نصاب کابینت برای محکم کردن قفسه‌ها روی دیوار از آنها استفاده می‌کند.

درهای کابینت‌ها معمولا دو یراق دارند. البته نوع و تعداد آنها با توجه به متریال انتخابی و نوع کابینت (مثلا خانگی یا سوپرمارکتی) می‌تواند کاملا متفاوت باشد. طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان، هزینه هر تعداد یراق‌آلات که در فرآیند کابینت سازی و نصب کابینت استفاده شود، به عهده کارفرماست.

 

دستگیره‌ها و پایه‌ها در کابینت سازی

در کابینت سازی دستگیره‌هایی روی درب قفسه‌ها و کشوها برای باز و بسته کردن آنها متصل می‌شود. تعداد دستگیره‌ها و محل نصب آنها با توجه به جهت باز و بسته شدن درب مشخص می‌شود؛ هرچند که سلیقه نیز در تعیین محل آن بدون تاثیر نیست. علاوه بر دستگیره، پایه کابینت‌های زمینی نیز بر قیمت نصب کابینت و  کابینت سازی تاثیر می‌گذارند. این پایه‌ها در در اندازه‌ها و جنس‌های مختلف (پلاستیک، فلز، استیل براق و مات و ...) تولید می‌شوند، و در چهار گوشه هر کابینت زمینی قرار می‌گیرند.

 

قیمت نصب کابینت

 

استفاده از سبد سوپرمارکت در نصب کابینت

شاید وقتی صحبت از کابینت سازی و نصب کابینت شود، ذهن همه به سمت کابینت‌های رایج آشپزخانه برود. با این حال، افراد بسیاری هستند که می‌خواهند در آشپزخانه‌شان سبد سوپرمارکت داشته باشند. این سبدهای فلزی برای چیدمان وسایل عالی هستند. افراد معمولا وسایل و ظروف آشپزی و یا انواع خوراکی را در این سبدها قرار می‌دهند، اما مسئله این است که نصب سوپرهای مارکت، قیمت تمام شده ساخت و نصب کابینت را بسیار افزایش می‌دهد.

پس اگر به دنبال کاهش هزینه ساخت و نصب کابینت هستید، یا باید از سوپری‌های ارزان تر استفاده کنید و یا به طور کلی این دسته از اکسسوری‌ها را استفاده نکنید. اینها مواردی است که قیمت آن از لیست نرخ اتحادیه کابینت سازان جدا است و در نظر گرفته نمی‌شود زیرا به عهده مشتری است و نصاب فقط اجرت نصب را جداگانهدریافت می‌کند.

 

نصب کابینت

 

چرا نصاب کابینت را از «خدمت از ما» انتخاب کنیم؟

طی یک نظرسنجی از مشتریانی که از خدمات کابینت سازی و نصب کابینت در «خدمت از ما» استفاده کرده‌اند، مطلع شدیم که یکی از دلایل اصلی رضایت آنها از استخدام نصاب کابینت در این پلتفرم، شفافیت در قیمت‌گذاری بوده است.

حال اگر شما هم مایل هستید با مناسب‌ترین دستمزد نصاب کابینت این خدمات را دریافت کنید، همین حالا از طریق ثبت سفارش و پاسخ به چند سوال کوتاه، خدمات کابینت سازی و نصب کابینت را درخواست دهید. در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه نصابی، در چه زمان و مکانی برای کمک به شما اعزام شود.

در هرکجا که هستید می‌توانید بهترین متخصصان کابینت سازی و نصب کابینت را در شهر خود پیدا کنید. بهترین ‌کابینت سازی تهران، شرق و غرب تهران و سایر نقاط آن، و همچنین شهرهای دیگر ایران از جمله اصفهان، کرج، شیراز، مشهد و ... آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

 

ساخت کابینت فلزی

 

مراحل کابینت سازی و نصب کابینت

یک کابینت کار حرفه‌ای به مراحل نصب کابینت دیواری یا زمینی کاملا مسلط است. بهتر است مراحل و نکات مهم آن را در ادامه با هم مرور کنیم:

 

نصب کابینت دیواری و اتصالات آن

اتصال 45 رایج‌ترین انتخاب برای نصب کابینت دیواری است، که با چوب یا فلز انجام می‌شود. در این روش چوبی یا فلزی با مقطع مستطیلی با زاویه 45 درجه برش داده می‌شود. حال این دو قطعه به هم یک زاویه قائمه را تشکیل می‌دهند و می‌توانند کابینت را روی دیوار نگه دارند. متخصص یکی از دو قطعه را روی دیوار، و دیگری را روی کابینت محکم می‌کند.

 

نصب کابینت زمینی

پس از اینکه نصاب همه اتصالات را نصب کرد، نوبت به نصب کابینت های زمینی می‌رسد. برای نصب این نوع کابینت‌ها، ابتدا نصاب آن‌ها را با پیچ به یکدیگر محکم کرده، و با پایه آن‌ها را تراز می‌کند. پس از آن، کابینت‌های دیواری را در جای خود روی دیوار محکم می‌کند. حال او باید تاج زیر مهتابی و پاخور (پاسنگ) را باد نصب کند.

 

نصب صفحه کابینت زمینی

در این مرحله، نصاب کابینت محل نصب سینک و گاز را روی صفحه کابینت‌ها مشخص و آماده کرده، و بعد صفحه کابینت و گاز و سینک را در جای خود نصب می‌کند.

 

کابینت کاری

 

اندازه‌گیری درب کابینت و طبقات

طبق استانداردهای کابینت سازی، هنگام اندازه‌گیری طبقات اندازه آنها چند سانتی‌متر کمتر از عمق واقعی کابینت در نظر گرفته می‌شود. برای اندازه‌گیری درب‌ها نیز کابینت ساز عرض چند میلی‌متر کمتر از عرض واقعی درب در نظر می‌گیرد. ارتفاع درب‌ها مانند عرض آنها اندازه‌گیری می‌شود، با این تفاوت که ارتفاع کابینت های زمینی و دیواری ثابت است.

 

هزینه نصب کابینت

 

برش کاری و لبه چسبانی

پس از اندازه‌گیری درب‌ها و طبقات کابینت، متخصص ابعاد مشخص شده را برش کاری می‌کند. در ادامه، کابینت ساز آن‌ها را با نوارهای پی وی سی به ضخامت یک تا دو میلی‌متر لبه چسبانی می‌کند.

 

نصب لولا، درب و دستگیره کابینت‌ها

در ادامه، کابینت ساز ابتدا با استفاده از دریل محل نصب لولا را روی درب سوراخ می‌کند. ایجاد این سوراخ‌ها در روند کابینت سازی اصول و نکات ظریف زیادی دارد که تنها از پس متخصصان واقعی برمی‌آید. برای نصب درب‌ها و دستگیره نیز همه درب‌ها با فاصله ثابت تنظیم شوند، که در کابینت سازی به آن ریگلاژکاری می‌گویند.

طبق استاندارد رایج کابینت سازی، دستگیره کشوها در مرکز (یا کمی نزدیک به ضلع بالایی یا پایینی)، دستگیره کابینت‌های دیواری در گوشه پایینی، و دستگیره‌های کابینت‌های زمینی در گوشه بالایی نصب می‌شوند. دستگیره‌ها نیز می‌توانند از متریال‌های مختلفی ساخته شده (پلاستیک، فلز و ...) و تک‌پایه یا دوپایه باشد؛ یعنی توسط یک سوراخ و یک پیچ یا دو سوراخ و دو پیچ در جای خود محکم شوند.

 

به خدمات کابینت سازی نیاز دارید؟

همانطور که گفتیم، انتخاب بهترین متخصص جهت کابینت سازی و نصب آن مهم‌ترین مرحله تصمیم گیری است. با "خدمت از ما" پیدا کردن یک متخصص راحت است!

کافی است در سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما" سفارش خود را به رایگان ثبت کنید و بعد از آن به سوالات کوتاهی که پرسیده می‌شود پاسخ دهید. بعد از چند دقیقه 5 متخصص کابینت سازی پیشنهاد قیمت را با توجه به نوع خدمات درخواستی شما و طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان برای شما ارسال می کنند. حالا به پروفایل هر متخصص رفته و نظرات مشتریان قبلی را بخوانید و بهترین متخصص را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 2048 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کابینت سازی و نصب کابینت

نظرات

امین طاوسی
امین طاوسی
5.0 (از 6 نظر)
3 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
آرش حسینی

سلام .طراحی و اجراشون واقعا عالیه تمام اجزای کابینت رو مونتاژ شده آوردن خونه ما این باعث شد خونمون ن سر صدای زیادی باشه ن کثیف کاری زیادی . بابت کاری ک انجام میدن خیلی تعهد دارن و مهم تر از هر چیزی سر وقت کارمون رو بهمون تحویل دادن .خیلی ممنونم از آقای طاووسی بزرگوار

مهدی حسینی
مهدی حسینی
5.0 (از 17 نظر)
23 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
رامان سلیمانی

بسیار محترم و با شخصیت بودن،کاربلد و منصف،دلسوزانه کار منو انجام دادن و کارم رو راه انداختن،من ازشون راضی بودم خدا بهشون برکت بده

حجت احمدی
حجت احمدی
5.0 (از 25 نظر)
40 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
محسن یوسفی

فوق العاده بودن ایشون ، هم خوش قول بودن که تو این صنف خیلی عجیبه 😁 هم با قیمت بسیار منصفانه کار رو انجام دادن طبق پیگیری من حداقل 25 درصد ارزان تر سایرین، واقعا زحمت کشیدن و کابینت بسیار با کیفیت ساخته و نصب شد ، همچنین زحمت کشیدن و نقص های کابینت قبلی هم بر طرف کردن. ممنون از ایشان و سایت خدمت از ما

در این شهرها می توانید سفارش کابینت سازی و نصب کابینت را ثبت کنید:

 • کابینت سازی و نصب کابینت تهران
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرج
 • کابینت سازی و نصب کابینت اصفهان
 • کابینت سازی و نصب کابینت مشهد
 • کابینت سازی و نصب کابینت شیراز
 • کابینت سازی و نصب کابینت تبریز
 • کابینت سازی و نصب کابینت اهواز
 • کابینت سازی و نصب کابینت قائم شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت ارومیه
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرمانشاه
 • کابینت سازی و نصب کابینت باغستان
 • کابینت سازی و نصب کابینت شاهین شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت همدان
 • کابینت سازی و نصب کابینت یزد
 • کابینت سازی و نصب کابینت بندرعباس
 • کابینت سازی و نصب کابینت دماوند
 • کابینت سازی و نصب کابینت رودهن
 • کابینت سازی و نصب کابینت لواسان
 • کابینت سازی و نصب کابینت ورامین
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهریار
 • کابینت سازی و نصب کابینت پرند
 • کابینت سازی و نصب کابینت بومهن
 • کابینت سازی و نصب کابینت پردیس
 • کابینت سازی و نصب کابینت قرچک
 • کابینت سازی و نصب کابینت اردبیل
 • کابینت سازی و نصب کابینت قم
 • کابینت سازی و نصب کابینت قزوین
 • کابینت سازی و نصب کابینت گرگان
 • کابینت سازی و نصب کابینت محمدشهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت کمال شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت فردیس
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرمان
 • کابینت سازی و نصب کابینت ری
 • کابینت سازی و نصب کابینت اسلامشهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت اندیشه
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهر قدس
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهر گلستان
 • کابینت سازی و نصب کابینت نسیم شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت هشتگرد
 • کابینت سازی و نصب کابینت ملارد
 • کابینت سازی و نصب کابینت رباط کریم
 • کابینت سازی و نصب کابینت پاکدشت
 • کابینت سازی و نصب کابینت اراک
 • کابینت سازی و نصب کابینت رشت
 • کابینت سازی و نصب کابینت لاهیجان
 • کابینت سازی و نصب کابینت آمل
 • کابینت سازی و نصب کابینت بابل
 • کابینت سازی و نصب کابینت ساری