قیمت کابینت سازی و نصب کابینت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کابینت سازی و نصب کابینت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 2,000,000 تومان
 • 2,500,000 تومان
 • 2,800,000 تومان
 • 3,000,000 تومان

شما در کدام شهر به کابینت سازی و نصب کابینت نیاز دارید؟

کابینت سازی و نصب کابینت را به متخصصش بسپار

کابینت سازی و نصب کابینت از خدمات محبوب در «خدمت از ما» است. کابینت‌ها برای جاسازی وسایل به‌کار می‌روند، و از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه‌ها هستند. البته کابینت سازی و نصب کابینت با هدف تعبیه فر، هود، ماشین ظرفشویی و ماکروفر نیز انجام می‌شود. برای ساخت و نصب کابینت باید سراغ کابینت ساز و نصاب کابینت حرفه‌ای رفت؛ اما خوب است مشتریان نیز اطلاعاتی درباره ساخت کابینت داشته باشند، تا بتوانند مناسب‌ترین نصاب کابینت را انتخاب کنند.

در «خدمت از ما» می‌توانید قیمت نصب کابینت و یا اجرت نصب کابینت را از برترین کابینت سازان و نصابان کابینت به رایگان بگیرید. کابینت سازی در انواع جنس‌ها و طرح‌ها، و نصب کابینت دیوار، نصب کابینت ام دی اف روی دیوار، نصب کابینت ممبران، مدرن و ... توسط نصاب و سازنده کابینت در بازار آنلاین «خدمت از ما» ارائه می‌شود.

 

کابینت سازی و نصب کابینت

 

 

 

قیمت نصب کابینت و کابینت سازی چگونه تعیین می‌شود؟

درخواست برای کابینت سازی و نصب کابینت همواره همراه یکدیگر هستند. به همین دلیل،  قیمت نصب کابینت و کابینت سازی از سوالات مهم مشتریان ساخت و نصب کابینت است. در بخش نصاب کابینت، اجرت نصاب کابینت با توجه به نرخ اتحادیه کابینت سازان مشخص می‌شود. البته در برخی موارد نیز میزان دستمزد نصاب کابینت می‌تواند متفاوت باشد؛ برای مثال، در صورت محدودیت زمانی برای پروژه کابینت سازی و نصب کابینت شما.

اما دیگر نیازی نیست به دنبال نرخ اتحادیه کابینت سازان در اینترنت بگردید. در «خدمت از ما» این امکان فراهم آمده است تا از برترین متخصصان برای نصب کابینت آشپزخانه، نصب کابینت دیواری، ساخت کابینت فلزی و کابینت کاری حدود قیمت را به رایگان بگیرید. سپس براساس نظرات مشتریان قبلی کابینت سازی، مناسب‌ترین نصاب کابینت را انتخاب کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت کابینت سازی و نصب کابینت

متراژ کابینت سازی، نوع طراحی کابینت آشپزخانه، تغییرات مورد نیاز و تعمیرات، یراق و ابزارآلات مورد نیاز، ساخت موارد جانبی و ... از مهم ترین مواردی هستند که قیمت کابینت سازی و نصب کابینت را مشخص می‌کند. در ادامه درباره هریک از این موارد کامل‌تر توضیح داده‌ایم:

 

طراحی کابینت

کسانی که تصمیم به کابینت سازی و نصب کابینت نو گرفته‌اند، پیش از هر چیزی به طراحی کابینت نیاز دارند. طراحی کابینت و کابینت سازی به روش‌های متعددی انجام می‌شود، اما می‌توان آنها را در دو دسته کلی قرار داد: مدرن و کلاسیک.

طراحی کابینت به سبک کلاسیک ظرافت و زحمت بیشتری نسبت به مدل‌های مدرن دارد؛ به همین علت، دستمزد نصب کابینت کلاسیک بالاتر است. از طرف دیگر، اگر مایل باشید طراحی کابینت‌های‌تان را به یک طراح داخلی بسپارید، ممکن است هزینه نهایی با موارد درج‌شده در نرخ اتحادیه کابینت سازان کاملا متفاوت باشد.

 

قیمت نصب کابینت دیواری

 

متراژ کابینت سازی

در نرخ اتحادیه کابینت سازان، متراژ یکی از فاکتورهای بسیار مهم در محاسبه کابینت سازی و نصب کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه است. اصولا به‌طور کلی، قیمت نصب کابینت و ساخت آن بر اساس متراژ مشخص می‌شود.

دلیل آن هم بسیار واضح است. هرچه متراژ بالاتر باشد، هم متریال و یراق‌آلات لازم برای کابینت سازی بیشتر می‌شود، و هم حجم کار نصاب کابینت برای نصب آن افزایش پیدا می‌کند. البته با وجود متراژ آپارتمان‌های امروزی، می‌توانیم کمتر نگران تاثیر این موضوع بر قیمت کابینت سازی باشیم.

 

متریال کابینت سازی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای در تعیین قیمت کابینت سازی، که در نرخ اتحادیه کابینت سازان هم به آن اشاره شده است، متریال مدنظر شما برای کابینت سازی است. در بسیاری از موارد بدنه کابینت‌ها با متریال رایج این حوزه ساخته می‌شود، و متریال باارزش‌تر به صورت روکش به‌کار می‌رود و یا تنها درب‌ها با آنها ساخته می‌شود.

شما برای انتخاب متریال کابینت سازی گزینه‌های بسیار متنوعی در اختیار دارید؛ از ام دی اف‌ها و هایگلاس‌های ایرانی و خارجی گرفته، تا ممبران، نئوپان روکش‌دار، چوب، شیشه، پی وی سی و حتی استیل و فلز گالوانیزه.

طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان، بیشترین قیمت مربوط به کابینت‌های چوبی، پلی کلاس و لمی گلاس و انزو، و کمترین قیمت مربوط به نمونه‌های نئوپان روکش ملامینه، کابینت‌های فلزی، و ام دی اف می‌شود. ایرانی و با خارجی بودن هریک از این متریال نیز تاثیر مضاعفی بر قیمت کابینت سازی می‌گذارند.

 

محل نصب کابینت

پیش از سفارش کابینت سازی و نصب کابینت خوب است انواع مختلف کابینت‌ها از نظر محل نصب را نیز بشناسید. از این نظر، کابینت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • کابینت‌های زمینی؛ که روی زمین قرار می‌گیرند. در کابینت سازی ارتفاع این کابینت‌ها طبق استانداردهای این حرفه از 90 سانتی‌متر، و عرض آنها از ۶۰ سانتی‌متر بیشتر نمی‌شود.
 • کابینت‌ها دیواری؛ که به دلیل استفاده بهتر از فضا، این روزها در تمام منازل دیده می‌شود. این کابینت‌ها در ردیف بالا و به دیوار نصب می‌شود و لبه پایینی آنها حدود ۱۶۰ سانتی‌متر از کف آشپزخانه فاصله دارد. در کابینت سازی نیز ارتفاع کابینت‌های دیواری حدود 50 تا 60 سانتی‌متر و عرض آنها حدود ۳۵ سانتی‌متر است.

 

نرخ اتحادیه کابینت سازان

 

دستمزد نصاب کابینت

بک فاکتور دیگر که در نرخ اتحادیه کابینت سازان نیز به آن اشاره شده است، اجرت نصاب کابینت شماست. هنگام محاسبه هزینه تمام شده کابینت سازی و نصب کابینت، مبلغی به عنوان اجرت و دستمزد نصاب کابینت نیز تعیین می‌شود. دستمزد نصاب کابینت معمولا به صورت پروژه‌ای یا تعداد روز مورد نیاز برای نصب کابینت تعیین می‌شود.

 

تغییرات هنگام نصب کابینت

اگر هنگام نصب کابینت از متخصص بخواهید که برخی از قسمت‌های کابینت را تغییر دهد، باید هزینه‌ای که بابت طراحی جدید انجام می‌شود، و یا کارهای که قبلا انجام شده است را متقبل شوید. همین کار ممکن است باعث بالا رفتن اجرت نصب کابینت نیز بشود.

 

یراق‌‌آلات مصرفی نصاب کابینت

منظور از یراق‌آلات، کلیه ابزار و لوازمی است که برای کابینت سازی و مونتاژ آن به‌کار می‌رود؛ مانند لولاها یا پیج‌ها و اتصالاتی که نصاب کابینت برای محکم کردن قفسه‌ها روی دیوار از آنها استفاده می‌کند.

درهای کابینت‌ها معمولا دو یراق دارند. البته نوع و تعداد آنها با توجه به متریال انتخابی و نوع کابینت (مثلا خانگی یا سوپرمارکتی) می‌تواند کاملا متفاوت باشد. طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان، هزینه هر تعداد یراق‌آلات که در فرآیند کابینت سازی و نصب کابینت استفاده شود، به عهده کارفرماست.

 

دستگیره‌ها و پایه‌ها در کابینت سازی

در کابینت سازی دستگیره‌ها نیز روی درب قفسه‌ها و کشوها برای باز و بسته کردن آنها متصل می‌شود. محل نصب دستگیره‌ها در کابینت سازی، با توجه به جهت باز و بسته شدن درب مشخص می‌شود؛ هرچند که سلیقه نیز در تعیین محل آن بدون تاثیر نیست.

طبق استاندارد رایج کابینت سازی، دستگیره کشوها در مرکز (یا کمی نزدیک به ضلع بالایی با پایینی)، دستگیره کابینت‌های دیواری در گوشه پایینی، و دستگیره‌های کابینت‌های زمینی در گوشه بالایی نصب می‌شوند. دستگیره‌ها نیز می‌توانند از متریال‌های مختلفی ساخته شده (پلاستیک، فلز و ...) و تک‌پایه یا دوپایه باشد؛ یعنی توسط یک سوراخ و یک پیچ یا دو سوراخ و دو پیچ در جای خود محکم شوند.

پایه کابینت‌های زمینی نیز به نوبه خود بر قیمت کابینت سازی و نصب کابینت تاثیر می‌گذارند. این پایه‌ها در در اندازه‌ها و جنس‌های مخالف (پلاستیک، فلز، استیل براق و مات و ...) تولید می‌شوند، و در چهار گوشه هر کابینت زمینی قرار می‌گیرند.

 

ساخت کابینت ام دی اف

 

کابینت سازی سبد سوپرمارکت 

شاید وقتی صحبت از کابینت سازی و نصب کابینت شود، ذهن همه به سمت کابینت‌های رایج آشپزخانه برود. با این حال، افراد بسیاری هستند که می‌خواهند در آشپزخانه‌شان سبد سوپرمارکت داشته باشند. این سبدهای فلزی برای چیدمان وسایل عالی هستند. افراد معمولا وسایل و ظروف آشپزی و یا انواع خوراکی را در این سبدها قرار می‌دهند.

هنگام کابینت سازی سبدهای سوپرمارکت، اندازه آنها با توجه به نیاز مشتری مشخص شده، و در ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند. قیمت آنها نیز با موارد رایج کمی تفاوت دارد.

 

خدمات ساخت کابینت و نصب کابینت 

خوب می‌دانیم که هر کسی مهارت کافی را برای ساخت کابینت ندارد. پس اگر قصد کابینت سازی دارید، نصاب کابینت و کابینت ساز خود را با دقت انتخاب کنید. خدماتی که یک کابینت سازی ارائه می‌کند شامل موارد زیر می‌شود:

 • ساخت انواع کابینت آشپزخانه از جمله ساخت کابینت ام دی اف، کابینت های‌گلاس، کابینت کلاسیک، چوبی، ممبران، فلزی و ...
 • نورپردازی کابینت آشپزخانه، کنترلی کردن هود آشپزخانه و چراغ‌های زیر کابینت
 • کابینت سازی و نصب کابینت با روکش‌های متنوع چوبی، ام دی اف و ...
 • ساخت کابینت تمام MDF شامل بدنه و درب، و نصب آن روی دیوار
 • ساختن باکس دکور، باکس نور و ساخت کمد دیواری

 

چرا نصاب کابینت را از «خدمت از ما» انتخاب کنیم؟

طی یک نظرسنجی از مشتریانی که از خدمات کابینت سازی و نصب کابینت در «خدمت از ما» استفاده کرده‌اند، مطلع شدیم که یکی از دلایل اصلی رضایت آنها از استخدام نصاب کابینت در این پلتفرم، شفافیت در قیمت‌گذاری بوده است.

حال اگر شما هم مایل هستید با مناسب‌ترین دستمزد نصاب کابینت این خدمات را دریافت کنید، همین حالا از طریق ثبت سفارش و پاسخ به چند سوال کوتاه، خدمات کابینت سازی و نصب کابینت را درخواست دهید. در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه نصابی، در چه زمان و مکانی برای کمک به شما اعزام شود.

در هرکجا که هستید می‌توانید بهترین متخصصان کابینت سازی و نصب کابینت را در شهر خود پیدا کنید. بهترین ‌نصاب کابینت در تهران، شرق و غرب تهران و سایر نقاط آن، و همچنین شهرهای دیگر ایران از جمله اصفهان، کرج، شیراز، مشهد و ... آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

 

ساخت کابینت فلزی

 

مراحل کابینت سازی و نصب کابینت

نصاب کابینت حرفه‌ای به مراحل نصب کابینت دیواری یا زمینی کاملا مسلط است. این مراحل و نکات مهم آن را در ادامه با هم مرور می‌کنیم:

 

نصب کابینت دیواری و اتصالات آن

اتصال 45 رایج‌ترین انتخاب برای نصب کابینت دیواری است، که با چوب یا فلز انجام می‌شود. در این روش چوبی یا فلزی با مقطع مستطیلی با زاویه 45 درجه برش داده می‌شود. حال این دو قطعه به هم یک زاویه قائمه را تشکیل می‌دهند و می‌توانند کابینت را روی دیوار نگه دارند. نصاب کابینت یکی از دو قطعه را روی دیوار، و دیگری را روی کابینت محکم می‌کند.

 

نصب کابینت زمینی

پس از اینکه نصاب کابینت همه اتصالات را نصب کرد، نوبت به نصب کابینت های زمینی می‌رسد. برای نصب کابینت های زمینی، ابتدا نصاب آن‌ها را با پیچ به یکدیگر محکم کرده، و با پایه آن‌ها را تراز می‌کند. پس از آن، نصاب کابینت کابینت‌های دیواری را در جای خود روی دیوار محکم می‌کند. حال او باید تاج زیر مهتابی و پاخور (پاسنگ) را باد نصب کند.

 

نصب صفحه کابینت زمینی

در این مرحله، نصاب کابینت محل نصب سینک و گاز را روی صفحه کابینت‌ها مشخص و آماده کرده، و بعد صفحه کابینت و گاز و سینک را در جای خود نصب می‌کند.

 

نصاب کابینت آماده به کار

 

اندازه‌گیری درب کابینت و طبقات

طبق استانداردهای کابینت سازی، هنگام اندازه‌گیری طبقات اندازه آنها چند سانتی‌متر کمتر از عمق واقعی کابینت در نظر گرفته می‌شود. برای اندازه‌گیری درب‌ها نیز کابینت ساز عرض چند میلی‌متر کمتر از عرض واقعی درب در نظر می‌گیرد. ارتفاع درب‌ها مانند عرض آنها اندازه‌گیری می‌شود، با این تفاوت که ارتفاع کابینت های زمینی و دیواری ثابت است.

 

برش کاری و لبه چسبانی

پس از اندازه‌گیری درب‌ها و طبقات کابینت، متخصص ابعاد مشخص شده را برش کاری می‌کند. در ادامه، کابینت ساز آن‌ها را با نوارهای پی وی سی به ضخامت یک تا دو میلی‌متر لبه چسبانی می‌کند.

 

نصب لولا، درب و دستگیره کابینت‌ها

در ادامه، کابینت ساز ابتدا با استفاده از دریل محل نصب لولا را روی درب سوراخ می‌کند. ایجاد این سوراخ‌ها در روند کابینت سازی اصول و نکات ظریف زیادی دارد که تنها از پس متخصصان واقعی برمی‌آید. برای نصب درب‌ها و دستگیره نیز همه درب‌ها با فاصله ثابت تنظیم شوند، که در کابینت سازی به آن ریگلاژکاری می‌گویند.


 

بهترین نصاب کابینت

شاید بتوان گفت انتخاب بهترین نصاب کابینت برای نصب کابینت و کابینت سازی مهم‌ترین مرحله تصمیم گیری است. در «خدمت از ما» می‌توانید سفارش خود را به رایگان ثبت کنید و از بهترین کابینت سازان قیمت بگیرید. پس از این که حداقل از طرف 3 متخصص پیشنهاد قیمت گرفتید، پروفایل و نظرات مشتریان قبلی را بخوانید و بهترین نصاب کابینت را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.66 امتیاز از 396 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کابینت سازی و نصب کابینت

نظرات

حمزه قنبری
حمزه قنبری
4.6
12 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
مسلم قربانی

بسیارفردی منصف وخوش قول و کارایشون واقعا تمیز بود سرعت کار بالا ودقت انجام کاربالای داشت سروقت درمحل حاضر شد وقیمت ایشون واقعا منصفانه بود از بقیه من که خیلی راضی بودم هم ازکارشون هم از سرعت عملشون هم ازقیمتشون من ایشون رو پیشنهاد میکنم برای انجام کار

مهدی گودرزی
مهدی گودرزی
4.4
3 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
فهیمه عطائی راد

سلام بسیار محترم و باشخصیت و با سلیقه و در اسرع وقت کار انجام شد.

حسن اسلامی
حسن اسلامی
5.0
14 خدمت موفق
کابینت سازی و نصب کابینت
سودابه صفری

دستشون درد نکنه آقای اسلامی انسانی بسیار شریف و کار درست نه تنها کارخودشون رو به بهترین شکل انجام دادن به دوستانی که در منزل کار نصب پنجره انجام میدادند نیز کمک کردن بی نهایت ازشون سپاسگزارم

در این شهرها می توانید سفارش کابینت سازی و نصب کابینت را ثبت کنید:

 • کابینت سازی و نصب کابینت تهران
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرج
 • کابینت سازی و نصب کابینت اصفهان
 • کابینت سازی و نصب کابینت مشهد
 • کابینت سازی و نصب کابینت شیراز
 • کابینت سازی و نصب کابینت تبریز
 • کابینت سازی و نصب کابینت اهواز
 • کابینت سازی و نصب کابینت ارومیه
 • کابینت سازی و نصب کابینت ورامین
 • کابینت سازی و نصب کابینت بندرعباس
 • کابینت سازی و نصب کابینت اندیشه
 • کابینت سازی و نصب کابینت هشتگرد
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهر قدس
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهر گلستان
 • کابینت سازی و نصب کابینت قزوین
 • کابینت سازی و نصب کابینت فردیس
 • کابینت سازی و نصب کابینت محمدشهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت شهریار
 • کابینت سازی و نصب کابینت رشت
 • کابینت سازی و نصب کابینت همدان
 • کابینت سازی و نصب کابینت پرند
 • کابینت سازی و نصب کابینت پاکدشت
 • کابینت سازی و نصب کابینت ساری
 • کابینت سازی و نصب کابینت اراک
 • کابینت سازی و نصب کابینت بومهن
 • کابینت سازی و نصب کابینت ملارد
 • کابینت سازی و نصب کابینت ری
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرمانشاه
 • کابینت سازی و نصب کابینت رودهن
 • کابینت سازی و نصب کابینت رباط کریم
 • کابینت سازی و نصب کابینت کرمان
 • کابینت سازی و نصب کابینت اسلامشهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت قائم شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت شاهین شهر
 • کابینت سازی و نصب کابینت قرچک
 • کابینت سازی و نصب کابینت قم
 • کابینت سازی و نصب کابینت پردیس
loading