قیمت نصب قرنیز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب قرنیز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب قرنیز نیاز دارید؟

نصب قرنیز را به متخصصش بسپار

نصب قرنیز یکی از مراحل مهم در ساختمان سازی است که باید با دقت بسیار بالا صورت گیرد. قرنیزها به صورت حاشیه‌های بسیار باریکی هستند که در بخش پایینی دیوار نصب می‌شوند و وظیفه اصلی آن‌ها حفاظت از دیوار در مقابل رطوبت و ضربه است. فضای بین دیوار و کفپوش به وسیله قرنیز به طور کامل پوشانده می‌شود.

قرنیز‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توان با توجه به نوع طراحی داخلی در جنس‌ها، اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف از آن‌ها استفاده نمود. قرنیزهای پلاستیکی، پی وی سی، چوبی، سنگی و ... از متداول‌ترین نوع قرنیز‌های مورد استفاده هستند. هر کدام از این قرنیز‌ها نحوه نصب و قیمت‌های متفاوتی دارند.

به طور کلی قیمت نصب قرنیز از 400.000 تومان تا 800.000 تومان در سال 1401 متغییر است که بر اساس عوامل مختلفی که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها می‌پردازیم، تعیین می‌شوند.

 

 

آماده سازی سطوح برای نصب قرنیز

قبل از هرکار باید ابتدا سطح موردنظر را کاملا آماده کرده تا قرنیز به خوبی نصب شود. برای این کار باید سطح دیوار کاملا تمیز و بدون هرگونه آلودگی باشد. اگر به تازگی دیوار گچکاری شده، باید اجازه دهید خشک شود، سپس برای نصب قرنیز اقدام کنید. قرنیزها معمولا در اندازه‌های مختلف وجود دارند، همچنین می‌توانید آن‌ها را در اندازه دلخواه نیز برش بزنید. مراحل اندازه گیری و برش باید با دقت بالا و توسط دستگاه‌های مناسب انجام گیرد.

نصب قرنیز با توجه به جنس آن با استفاده از ملات یا چسب‌های مختلف صورت می‌گیرد. تمام موارد گفته شده بر روی قیمت نصب قرنیز تأثیرگذار هستند. بسیاری از موارد از جمله نوع قرنیز با توجه به نوع پوشش کف انتخاب می‌شود. به عنوان مثال در ساختمان‌هایی با کفپوش های سرامیکی، پس از نصب سرامیک، معمولا از قرنیز سنگی استفاده می‌شود.

 

آشنایی با روش نصب انواع مختلف قرنیز

پس از آماده سازی سطح برای نصب قرنیز باید با توجه به نوع قرنیز مراحل نصب آن انجام شود. قرنیزها انواع مختلفی دارند و در جنس های متنوعی به کار می روند. از این رو نصب هرکدام به روش متفاوتی صورت می گیرد. در ادامه با روش نصب انواع مختلف قرنیز ها آشنا می شویم.

 

نصب قرنیز پلاستیکی

یکی از قرنیز‌های بسیار کاربردی، مدل پلاستیکی است که می‌توانید در هر سطحی از آن استفاده کنید. نصب این قرنیز نیز به سادگی انجام شده و نیازی به تهیه ملات وجود ندارد و تنها با کمک مداد، چسب، خط کش و تراز انجام می‌شود. برای نصب این نوع قرنیز مراحل زیر را دنبال کنید.

 • ابتدا عرض قرنیز را به دقت اندازه گرفته و سپس بر اساس آن سراسر دیوار موردنظر را خط بکشید.
 • از قسمت پایین دیوار تا بخش خط کشی شده، دیوار را چسب بزنید.
 • پشت قرنیز را به طور کامل با چسب بپوشانید. می‌توانید به کمک کاردک مناسب چسب روی دیوار و سطح قرنیز را صاف و یکدست کرده تا هیچگونه حبابی نداشته باشد.
 • حال به آرامی قرنیز را بر روی دیوار قرار داده و با دست محکم کنید. می‌توانید از وسیله‌های مختلف برای نگه داشتن قرنیز استفاده کنید تا چسب به طور کامل خشک شود.
 • قرنیزهای پلاستیکی با حرارت نرم شده و شکل‌های مختلف به خود می‌گیرند. می‌توانید به کمک گرمای سشوار یا وسایل دیگر، آن‌ها را نرم کرده تا برای گوشه‌های دیوار به راحتی قابل استفاده شوند.

 

برش و آماده سازی قرنیز پی وی سی

قرنیزهای پی وی سی شباهت زیادی به قرنیز پلاستیکی دارند و نصب آن‌ها نیز مشابه یکدیگر است. مهم‌ترین تفاوت میان قرنیز پی وی سی و پلاستیکی در برش آن‌هاست. اگر اتاق‌ها دارای زاویه 90 درجه باشند، از همان روش متداول دیوارهای 45 درجه استفاده می‌شود. اما در صورت داشتن زاویه‌ای غیر از 90 درجه از روش فارسی بر کردن استفاده می‌شود.

در این روش از ابزار گونیای واشو استفاده شده که شامل چوبی و دارای دو قطعه است. این دو قطعه حول یک سر گونیا باز و بسته می‌شود. به این صورت زاویه می‌تواند از 0 تا 180 درجه متفاوت باشد.

نصب قرنیز پی وی سی در اطراف ستون‌ها کمی متفاوت است و باید با دقت و حوصله بسیار بیشتری انجام شود. به کمک گونیای گفته شده قطعات کوچک قرنیز، فارسی بر شده و پس از اتصال حالتی گرد یا منحنی پیدا می‌کنند. البته این کار باید توسط افراد ماهر و باتجربه صورت گیرد.

 

نصب قرنیز پی وی سی

 

نصب قرنیز پی وی سی به کمک چسب

در مرحله قبل درباره برش قرنیزهای پی وی سی صحبت شد. پس از آن نوبت به نصب آن‌ها می‌رسد. ابتدا چسب مناسب برای این نوع قرنیز را آماده کرده و قرنیز را کاملا به چسب آغشته کنید. قرنیز را به دیوار چسبانده و اجازه دهید چسب کاملا خشک شود و قرنیز محکم بر روی دیوار قرار گیرد.

برای محکم‌تر شدن قرنیز می‌توانید لبه بالا یا پایین آن را چسب دیواری زده و به کمک کاردک چسب را با دیوار مماس کنید. به این صورت قرنیز محکم به دیوار چسبیده و جدا نمی‌شود. برای اطمینان از جدا نشدن می‌توانید از دستگاه میخ کوب برای محکم کردن آن‌ها استفاده کنید تا در صورت باز شدن چسب، قرنیز از دیوار جدا نشود.

نصب قرنیز پی وی سی روی گچ کمی متفاوت است. به این منظور باید از ملات استفاده کنید تا قرنیز به خوبی روی دیوار فیکس شود. پس از سفت شدن ملات نیز حتما با دستگاه میخ کوب آن را محکم کنید. معمولا چسب بر روی دیوارهای گچی قابلیت مناسب را ندارد و حتما در این موارد باید از ملات استفاده کنید. استفاده از دستگاه میخ کوب در این شرایط ضروری نیست زیرا ملات به اندازه کافی محکم خواهد بود.

قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ نیز متفاوت است. از آنجایی که در این مورد حتما باید از ملات استفاده شود، هزینه تهیه ملات نیز به هزینه کل اضافه می‌شود. نصب قرنیزهای مختلف با استفاده از ملات بیشترین هزینه را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

نصب قرنیز سرامیکی

نوع دیگری از قرنیزهای کاربردی که در محیط‌های مختلف قابل استفاده هستند، قرنیز سرامیکی است. برای نصب آن‌ها می‌توانید هم از چسب و هم از ملات استفاده کنید. نصب قرنیز سرامیکی به کمک چسب دقیقا مشابه قرنیزهای پلاستیکی و پی وی سی انجام می‌شود. اما اگر قصد استفاده از ملات دارید باید به صورت زیر عمل کنید.

 • در مرحله اول باید برای ساخت ملات مناسب اقدام کنید. سیمان و ماسه را در اندازه‌های مناسب ترکیب کرده تا ملاتی مناسب و یکدست ایجاد شود
 • از یک گوشه دیوار شروع به نصب کنید. قرنیز را در زاویه 45 درجه با دیوار قرار دهید. می‌توانید از چسب یا کمی خمیر مناسب برای نگه داشتن قرنیز استفاده کنید.
 • سپس فاصله خالی میان قرنیز و دیوار را با ملات پر کنید. پس از ریختن ملات چند ضربه به آن بزنید تا کاملا یکدست شود. اجازه دهید تا ملات خشک شده و قرنیز به خوبی به دیوار بچسبد.
 • لبه‌های کار را تمیز کنید و این کار را برای تمام قرنیزها انجام دهید.

 

نصب قرنیز سرامیکی

 

روش نصب قرنیز چوبی

اگر سطوح کف خانه یا محیط موردنظر شما با کف های چوبی مانند پارکت یا لمینت پوشانده شده، بهترین نوع قرنیز مورد استفاده، قرنیز چوبی است. نصب قرنیز برای کف های چوبی بسیار مهم است. در صورت نصب نکردن قرنیز، پارکت ها از کف جدا شده و جلوه زننده ای به محیط می دهند، زیرا معمولا کف های چوبی به دیوارها نمی چسبند و با فاصله کمی از آن ها نصب می شوند. علاوه بر آن قرنیزهای چوبی باید توسط افراد ماهر و باتجربه به صورت دقیق و بدون مشکل نصب شوند. 

نصب گوشه های منظم و دقیق باعث زیبایی هرچه بیشتر محیط می شود. شاید در ابتدا هزینه بیشتری برای نصب این قرنیزها در نظر گرفته شود، اما کار حرفه ای می تواند مدت زمان بیشتری دوام داشته و از هزینه های تعمیر جلوگیری کند. نصب قرنیزهای چوبی بسیار ساده است، ابتدا با ابزار مخصوص در اندازه های مناسب برش داده شده و سپس به کمک چسب به دیوار چسبانده می شود. 

 

قیمت نصب قرنیز 

هزینه نصب انواع مختلف قرنیزها به صورت متری محاسبه می شود. اگر صفر تا صد کار را به نصاب بسپارید، با توجه به نوع قرنیز استفاده شده هزینه متفاوتی به همراه خواهد داشت. می‌توانید قرنیزها را به همراه وسایل موردنیاز تأمین کرده و از نصاب تنها برای نصب آن‌ها کمک بگیرید.

نصاب‌ها معمولا هزینه‌های ثابتی را برای نصب قرنیز در نظر گرفته و با توجه به نوع قرنیز به صورت متری هزینه کل را محاسبه می‌کنند. برخی از هزینه‌ها نیز به صورت دقیق توسط اتحادیه مشخص شده و نصاب‌ها نیز بر همین اساس قیمت را محاسبه می‌کنند. میزان تجربه و مهارت نصاب نیز در هزینه نصب قرنیز پی وی سی تأثیر دارد.

در اینجا باید بگوییم که بازار آنلاین "خدمت از ما" شرایطی را فراهم آورده است که به راحتی بتوانید با ثبت سفارش رایگان در سایت یا اپلیکیشن از 5 متخصص قیمت خدمات نصب قرنیز را با توجه به شرایط و نیاز خود دریافت کنید.

 

هزینه نصب قرنیز پی وی سی

 

هزینه نصب قرنیز بر اساس چه عواملی تعیین می‌شود؟

هزینه نصب قرنیز سرامیکی نسبت به نمونه‌های دیگر بالاتر است، زیرا این نوع قرنیز با کمک ملات محکم می‌شود. با توجه به مهارت و تجربه فرد نصاب هزینه نصب آن متفاوت است. در کل موارد مختلفی بر هزینه نصب قرنیزهای مختلف تأثیر دارد. مهم ترین این عوامل به صورت زیر هستند.

 • نوع قرنیز 
 • اندازه دور تا دور دیوارهایی که قرنیز نصب می شود به صورت متری
 • مهارت و تخصص نصاب 
 • مواد و ابزار استفاده شده برای چسباندن قرنیز
 • استفاده از دستگاه میخ کوب برای محکم کردن قرنیزها
 • شرایط دیوارها و کف ساختمان
 • هزینه رفت و آمد نصاب 

 

متخصصین "خدمت از ما" دقیقا چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

تمامی متخصصین فعال در بازار آنلاین "خدمت از ما" تسلط کامل به نصب انواع قرنیز را دارند، از جمله:

 • قرنیز چوبی
 • نصب قرنیز pvc
 • قرنیز سرامیکی
 • قرنیز پلاستیکی
 • اجرای قرنیز ام دی اف(MDF)
 • تعمیر و بازسازی انواع قرنیز
 • تعویض قرنیز

 

نصب قرنیز با خدمت از ما

شما می‌توانید انواع مختلفی از خدمات دکوراسیون داخلی مانند نصب قرنیز را از طریق خدمت از ما دریافت کنید. به این منظور می‌توانید به وب سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما مراجعه کرده و پس از انتخاب خدمات موردنظر، به سوالات موجود پاسخ دهید. در نهایت بهترین و باتجربه‌ترین نیروهای نصب قرنیز به شما معرفی می‌شوند. همچنین با مشخص کردن نوع قرنیز می‌توانید شخصی که تجربه بیشتری برای نصب این نمونه دارد، برای کار خود انتخاب کنید.

شما می‌توانید از میان این افراد مناسب‌ترین قیمت پیشنهادی را انتخاب کرده و درخواست کار خود را ثبت نمایید. معمولا خدمت از ما نزدیک‌ترین نیروها را به محل زندگی شما معرفی می‌کند تا در صورت تأیید در کمترین زمان ممکن برای انججام کار به محل مراجعه کنند.

4.5 امتیاز از 1000 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب قرنیز

نظرات

هادی مسرور
هادی مسرور
5.0
0 خدمت موفق
نصب قرنیز
زاهد جباری

سلام خدمت همه کسانی که از این برنامه استفاده میکنند و تشکر از گروه برنامه خدمت از ما عرض خسته نباشید به آقای مسرور که طبق قرار تشریف آوردن و کار رو با قیمت مناسب و تمیز و خوب همچنین خیلی سری انجام دادن

سجاد جعفری
سجاد جعفری
5.0
3 خدمت موفق
نصب قرنیز
احمد محمدیان

باسلام دقیقا سر موقع اومد وبسیار منظم وتمیز کارنصب قرنیز را انجام دادخیلی کم حرف با حوصله ومنظم، خدایی تاحالا نمیشناختمش واولین بار بودآمد برای من کار کرد وتنها کسی بود که تو بازسازی منزل من را اذیت نکرد با اطمینان وخیال راحت کار خود را به ایشان بسپارید

هادی مسرور
هادی مسرور
5.0
0 خدمت موفق
نصب قرنیز
رضا عشیری

ایشون بسیار آدم وقت شناس،خوش برخورد و منصفی بودند کیفت کارشون هم بسیار عالی بودش سرعت عمل بالا به همراه دقت در ریزه کاری ها واقعا پس از اتمام کار لذت بردم

در این شهرها می توانید سفارش نصب قرنیز را ثبت کنید:

 • نصب قرنیز تهران
 • نصب قرنیز کرج
 • نصب قرنیز اصفهان
 • نصب قرنیز مشهد
 • نصب قرنیز شیراز
 • نصب قرنیز تبریز
 • نصب قرنیز اهواز
 • نصب قرنیز کرمانشاه
 • نصب قرنیز باغستان
 • نصب قرنیز شاهین شهر
 • نصب قرنیز همدان
 • نصب قرنیز یزد
 • نصب قرنیز بندرعباس
 • نصب قرنیز رودهن
 • نصب قرنیز لواسان
 • نصب قرنیز ورامین
 • نصب قرنیز شهریار
 • نصب قرنیز وحیدیه
 • نصب قرنیز پرند
 • نصب قرنیز بومهن
 • نصب قرنیز پردیس
 • نصب قرنیز قرچک
 • نصب قرنیز قم
 • نصب قرنیز قزوین
 • نصب قرنیز محمدشهر
 • نصب قرنیز کمال شهر
 • نصب قرنیز چهارباغ
 • نصب قرنیز فردیس
 • نصب قرنیز کرمان
 • نصب قرنیز ری
 • نصب قرنیز اسلامشهر
 • نصب قرنیز اندیشه
 • نصب قرنیز شهر قدس
 • نصب قرنیز شهر گلستان
 • نصب قرنیز هشتگرد
 • نصب قرنیز ملارد
 • نصب قرنیز رباط کریم
 • نصب قرنیز پاکدشت
 • نصب قرنیز اراک
 • نصب قرنیز رشت
 • نصب قرنیز آمل
 • نصب قرنیز ساری
 • نصب قرنیز قائم شهر
 • نصب قرنیز ارومیه

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"