قیمت نصب قرنیز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب قرنیز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 800,000 تومان
 • 900,000 تومان
 • 1,000,000 تومان
 • 1,010,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به نصب قرنیز نیاز دارید؟

نصب قرنیز را به متخصصش بسپار

هزینه تهیه خود متریال را که کنار بگذاریم، قیمت نصب قرنیز با توجه به جنس قرنیز، وضعیت دیوارها و زیرسازیِ لازم، متراژ کار و چندمورد دیگر محاسبه می‌شود.

در نمودار بالای صفحه، میانگین هزینه نصب قرنیز برای کل کار را ملاحظه کردید. برای استعلام جدیدترین قیمت‌ها طبق ویژگی‌های خاص پروژه‌تان هم کافی‌ست جزئیات سفارش‌تان را در اپلیکیشن یا وب‌سایت ما ثبت کنید. این پروسه کاملا رایگان است و استخدام متخصص هم ضرورتی ندارد.

مایل‌اید عوامل موثر بر اجرت نصب قرنیز، نحوه استخدام متخصص از طریق «خدمت از ما»، خدمات ارائه‌شده و ... را دقیق‌تر بررسی کنید؟ اگر بله، بخش‌های بعد را ببینید.

 

قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ

  

قیمت نصب قرنیز به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی، چنین فاکتورهایی رو هزینه تمام‌شده پروژه شما موثر هستند:

 • جنس قرنیز
 • عرض قرنیز
 • روش نصب
 • متراژ فضا
 • نیاز به تعویض قرنیز و زیرسازی
 • موارد پیش‌بینی‌نشده
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • تجربه و سابقه نصاب

اجازه دهید کمی بیشتر درباره این فاکتورها توضیح دهیم.

 

جنس قرنیز

مهمترین عاملی که روی دستمزد نصب قرنیز تاثیر می‌گذارد، جنس انواع قرنیز است. جنس شاخه‌ها یا نوارهای قرنیز از چندجهت هزینه را کاهش/افزایش می‌دهد.

 

قیمت نصب قرنیز سرامیکی با چسب و ملات

این قرنیزها را هم می‌توان با چسب مخصوص روی دیوار اجرا کرد، هم با ملات. ملات مناسب برای اینکار مانند همان ملاتی است که برای کف‌سازی با سرامیک کاربرد دارد. در صورت نصب با ملات، نهایتا باید با پودر سنگ و سیمان سفید هم قطعات قرنیز را درزگیری کرد.

قیمت نصب قرنیز سرامیکی با چسب اقتصادی‌تر از نصب با ملات است. نصب با چسب هم شامل درزگیری (با چسب آکواریوم یا چسب درزگیری رزینی) می‌شود؛ اما همچنان، قیمت نصب قرنیز سرامیکی در این حالت پایین‌تر است و البته با سرعت بسیار بالاتری هم اجرا می‌شود.

 

هزینه نصب قرنیز پی وی سی

اجرت نصب قرنیز پی وی سی و یو پی وی سی هم به دلیل برش آسان و استفاده از چسب برای اجرا، معمولا رقمی معقول و اقتصادی دارد. تنها موردی که شاید سرعت انجام پروژه را تا حدودی کاهش دهد، نوع فضاست. برای مثال، نصب این قرنیزها دور ستون‌ها دقت و حوصله بیشتری لازم دارد.

هزینه نصب قرنیز پی وی سی معمولا شامل استفاده از میخ با دستگاه میخ‌کوب هم می‌شود؛ تا اگر احیانا چسب در اثر رطوبت شل شد، قطعات از دیوار جدا نشوند.

 

دستمزد نصب قرنیز سنگی

قرنیزهای سنگی اصولا قیمت بالایی دارند. از آن گذشته، برش دادن آن‌ها چندان ساده نیست؛ همچنین، به دلیل وزن‌شان باید با استفاده از ملات سیمان اجرا شوند، که آن هم از روش‌های هزینه‌برِ نصب است.

چنین عواملی باعث می‌شود که برای مثال، دستمزد نصب قرنیز سنگی از نصب قرنیزهای ارزان‌تر و سبک‌تر (که معمولا با چسب اجرا می‌شود) بالاتر باشد.

 

قیمت نصب قرنیز ام دی اف

این قرنیزها معمولا از جنس MDF یا HDF با روکش ضد آب PVC هستند، و تنوع بسیار بالایی دارند. این قرنیزها در مدل‌های یک‌تکه یا تک‌جداره و دوتکه یا دوجداره با ویژگی‌های خاصی (از جمله مقاومت در برابر ضربه، خط و خش، رطوبت و حریق) موجودند.

به این ترتیب، بیشتر هزینه نصب قرنیز ام دی اف مربوط به تهیه متریال با ویژگی‌های خاص می‌شود؛ و اجرای آن تفاوتی با مدل‌های پی وی سی ندارد. پس از اطمینان از تمیز و هموار بودن سطح، قرنیزها با چسب به دیوار چسبانده شده و بعد با میخ‌کوب روی دیوار کاملا محکم می‌شود.

 

قیمت نصب قرنیز سرامیکی با چسب

 

عرض قرنیز

عرض نوارها نیز، هم روی هزینه خرید تاثیر دارند و هم روی هزینه اجرا. مثلا قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ، بسته به اینکه عرض متریال 7، 9، 10، 11 یا 15 سانتی‌متر باشد، متفاوت خواهد بود؛ هرچند که این تفاوت‌ها اکثرا جزئی‌ست.


 

روش نصب قرنیز

گفتیم که جنس متریال (و به ندرت جنس دیوار)، روی هزینه نصب قرنیز تاثیر می‌گذارد. پس از آماده‌سازی سطح و برش دادن قرنیزها، نصاب به یکی از این روش‌ها کار را انجام می‌دهد:

 

دستمزد نصب قرنیز با ملات سیمان

قرنیزهای سرامیکی و سنگی با ملات نصب می‌شود، تا نوارها کاملا دیوار محکم شوند. در آخر هم با با پودر سنگ و سیمان درزگیری می‌شوند. آماده‌سازی‌های این روش بیشتر است و زمان‌برتر است؛ به همین دلیل، معمولا قیمت آن بالاتر است.

البته همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، قرنیز سرامیکی بعضا با چسب مخصوص هم روی دیوارها چسبانده می‌شوند. اگر اینکار امکان‌پذیر باشد، می‌توان قیمت نصب قرنیز سرامیکی با چسب را تا حدی کاهش داد.

 

اجرت نصب قرنیز با چسب (و میخ)

قرنیزهای پلاستیکی، ام دی اف، پی وی سی و چوبی به کمک تفنگ‌های چسبِ مخصوص نصب می‌شوند. در صورت لزوم از میخکوب هم (معمولا در فواصل کوتاه) استفاده می‌شود تا نوارها محکم‌تر در جای خود قرار بگیرند. این روش سریع و ساده است، به آماده‌سازی نیاز ندارد و با کمترین آلودگی و بهم‌ریختگی انجام می‌شود.

در صورت عدم استفاده از میخ‌های ریز، قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ و پروژه‌های مشابه تا حدودی کمتر هم می‌شود. اگر رنگ قرنیز روشن باشد، معمولا از میخ استفاده نمی‌شود تا زیبایی نهاییِ کار تحت تاثیر قرار نگیرد. اما نهایتا همه‌چیز به ترجیح کارفرما برمی‌گردد.


 

متراژ فضا

متراژ فضا همیشه روی هزینه خدمات ساختمان و دکوراسیون تاثیر می‌گذارد، و اجرت نصب قرنیز هم از آن مستثنی نیست. برای اعلام هزینه به طور دقیق، محیط به صورت دور تا دور اندازه گرفته می‌شود؛ هرچه متراژ بیشتر باشد، هزینه تمام‌شده هم بیشتر می‌شود.

 

اجرت نصب قرنیز

 

نیاز به تعویض قرنیز و زیرسازی

بسته به وضعیت پروژه نصب قرنیز روی سطوح متفاوتی انجام می‌شود، از جمله دیوار گچی، دیوار کاغذ دیواری‌شده و سنگ. در هریک از این حالات، باید از زیرسازیِ مناسب اطمینان حاصل کرد که شامل تمیز بودن سطح و کاملا هموار بودن آن می‌شود.

 

نصب قرنیز روی گچ

دیوارهای گچی در خانه‌های ایرانی به شدت رایج هستند. در نتیجه آن، کمتر می‌بینیم که در لیست دستمزدها فرضا از عباراتی مانند "قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ" استفاده شود؛ چون گچی بودن دیوار حالت پیش‌فرض این پروژه‌هاست.

وقتی دیوار گچ باشد، برای چسباندن قرنیز سرامیکی و پی وی سی از ملات استفاده می‌شود (چسب روی گچ عملکرد خوبی ندارد) و دیگر نیازی به میخکوب هم نیست. توجه داشته باشید که نوع گچ هیچ تاثیری روی مراحل اصلی کار ندارد؛ چه گچ میکرونیزه باشید، چه پاششی یا ...، مراحل نصب مشابه خواهد بود.

فقط نصاب باید مطمئن شود که گچ کاملا خشک است، دیوار و کفپوش تمیز هستند و سطح کار ناهموار نیست.

 

نصب قرنیز روی قرنیز قدیمی

بیشتر منازل قدیمی قرنیزهای سنگی و زیبا دارند. اما زمانی که صاحب‌خانه تصمیم که کف‌سازی با پارکت یا لمینت می‌گیرد، این قرنیزها دیگر تناسبی با دکور ندارند.

در این حالت، ساده‌ترین کار نصب قرنیزهای MDF یا PVC با ارتفاع بیشتر است تا سنگ‌ها کاملا پوشانده شوند (بخشی از ارتفاع قرنیزهای سنگی هم پس از نصب کفپوش کوتاه می‌شود). این کار اجرت نصب قرنیز و هزینه تمام‌شده را به شدت کاهش می‌دهد چون دیگر زیرسازی لازم ندارد؛ اما اصولی‌ترین راه نیست.

توجه: گزینه دیگر در این حالت، استفاده از برچسب‌های طرح چوب یا نصب اسکوتی است. اسکوتی نوارهایی قرنیزمانند با عرض تنها سه سانتی‌متر هستند که جلوی سنگ نصب می‌شوند.

 

کندن قرنیزهای قدیمی

کندن قرنیزهای قدیمی پیش از اجرای نوارهای جدید اصولی‌ترین گزینه است، اما به دلیل مراحلی از جمله کندن نوارهای قدیمی، گچ‌کاری محل قرنیزهای جداشده برای هموار کردن دیوار و نیاز به نقاشی یا کاغذ دیواری مجدد، هزینه نهایی بیشتر می‌شود.

 

قیمت نصب قرنیز سرامیکی

 

موارد پیش‌بینی‌نشده

پیش از انجام کار یا در مراحل اولیه آن، ممکن است مشخص شود که باید یکسری اقدامات پیش از نصب قرنیزها انجام شود، از جمله:

 • ناهمواری سطوح
 • وجود لوله‌‎های روکار
 • کف‌سازی غیر استاندارد
 • ترک خوردگی‌های دیوار به دلیل وجود مشکل در لوله‌کشی
 • نیاز به سم‌پاشی، به خاطر وجود حشرات موذی بین کف‌سازی و دیوار
 • و سایر تعمیرات کلی و جزئی

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، برخی از این موارد بعضا به اجرت نصب قرنیز ارتباطی ندارند، و باید از متخصصان دیگری برای برطرف کردن‌شان کمک بگیرید.


 

هزینه ایاب و ذهاب

هزینه ایاب و ذهاب نصاب و حمل‌ونقل نوارها به محل (اگر تهیه قرنیز را به متخصص سپرده باشید) را هم باید هنگام برآورد هزینه نصب قرنیز پی وی سی یا هرمدل دیگر، در ذهن داشته باشید.

هرچند که سیاست برخی متخصصان به شکلی هست که این هزینه‌ها و موارد دیگر مانند بازدید از محل و مشاوره را در نظر نمی‌گیرند. اگر نصابی چنین مزایای پیشنهادی را داشته باشد، حتما در پروفایل خود در «خدمت از ما» به آنها اشاره کرده است و می‌توانید آن را ببینید.

اما اگر چنین هزینه‌های دریافت می‌شد، برای کاهش دستمزد نصب قرنیز می‌توانید از افرادی کمک بگیرید که نزدیک به شما هستند.


 

تجربه و سابقه نصاب

علاوه بر تمام موارد یادشده، تجربه و سابقه متخصصی که انتخاب می‌کنید هم می‌تواند روی اجرت آنها تاثیر داشته باشد. افرادی که تجربه بالا و سابقه ثابت‌شده داشته باشند، احتمال دارد هزینه‌ای کمی بالاتر از میانگین بازار به شما اعلام کنند. اما از طرف دیگر، مطمئن خواهید بود که نتیجه کار بی‌نقص از آب در می‌آید.

 

هزینه نصب قرنیز

 

اجرت نصب قرنیز چگونه محاسبه می‌شود؟

صرف نظر از اینکه قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ را استعلام کنید یا حالات دیگر، نهایتا هزینه بر حسب طول، و به صورت متری به شما اعلام می‌شود. البته اگر متراژ از حدی مشخصی کمتر باشد، احتمال دارد که هزینه به صورت روزمزدی یا پروژه‌ای محاسبه شود.

هنگام ثبت سفارش‌تان در «خدمت از ما»، تمام این فاکتورها به صورت حدودی مشخص شده، و متخصص‌ها بر مبنای همان مبالغ پیشنهادی‌شان را برای شما می‌فرستند.


 

برآورد رایگان هزینه نصب قرنیز

همان‌طور که اشاره شد، با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن یا وب‌سایت «خدمت از ما» می‌توانید حدود هزینه پروژه‌تان را در عرض چنددقیقه از بهترین متخصصان نصب قرنیز تهران (و ده‌ها شهر دیگر) استعلام کنید، کاملا رایگان و بدون نیاز به استخدام.

روی دکمه آبی‌رنگِ «استعلام قیمت» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و به ما بگویید که ...

 • قصد نصب چه جنس قرنیزی را دارید؟ ام دی اف، سنگی، چوبی یا مدل‌های دیگر؟
 • متراژ کار حدودا چقدر است؟
 • مایل‌اید نصاب قرنیزها را برای شما تهیه کند یا خیر؟
 • در چه روز و ساعتی به خدمات مدنظرتان احتیاج دارید؟
 • ساکن چه محله‌ای هستید؟ (برای ارسال درخواست‌تان به نزدیک‌ترین نصاب‌ها)

برای اینکه حدود قیمت نصب قرنیز سرامیکی، پی وی سی و ... را دقیق‌تر دریافت کنید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب متن هم ضمیمه سفارش‌تان کنید.

با نهایی شدن درخواست، چند متخصص آن را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را ارسال می‌کنند. پس از مقایسه مبالغ می‌توانید یک‌نفر را انتخاب کنید و با او ارتباط بگیرید.

 

 

دستمزد نصب قرنیز

 

خدمات یک نصاب قرنیز شامل چیست؟

نحوه محاسبه اجرت نصب قرنیز پی وی سی، ام دی اف و ... را با جزئیات بررسی کردیم. اینجا قصد داریم خدمات متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را کامل‌تر معرفی کنیم.

در کنار نصب انواع قرنیزهای سنگی، سرامیکی، چوبی، MDF و PVC به روش مناسب (با زیرسازی‌های لازم)، کارشناسان نصب قرنیز شیراز و شهرهای دیگر، اکثرا چنین خدماتی را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند:

 • نصب انواع قرنیزهای یک‌تکه و دوتکه (با امکان عبور کابل‌ها از پشت آنها)
 • اجرای قرنیزهای LED نوری (نور مخفی)
 • تعمیر و تعویض قرنیز دیوار
 • نصب قرنیز کابینت
 • تعمیر قرنیزهای کابینتی
 • نصب انواع پارکت و لمینت
 • نصب دیوارکوب
 • نصب نبشی

 

خدمات نصب قرنیز دیوار در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟

تا این لحظه، علاوه بر پایتخت، این خدمات در ‌ده‌ها شهر کشور با پوشش سراسریِ کلیه مناطق و محله‌ها ارائه می‌شود. طبق گام‌هایی که بالاتر یاد شد، هم‌اکنون می‌توانید برای استعلام هزینه از متخصصان نصب قرنیز کرج، نصب قرنیز مشهد، نصب قرنیز اصفهان و ... و استخدام آنها اقدام کنید.

فهرست کامل شهرهای تحت پوشش را می‌توانید در پایین صفحه ببینید، این لیست همواره در حال به روز رسانی‎ست و شهرهای جدیدی به آن اضافه می‌شوند.

 

چرا به «خدمت از ما» اعتماد کنید؟

 • ثبت سفارش و استعلام قیمت کاملا رایگان است. امکان ارائه توضیح دقیق هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از اجرت نصب قرنیز پی وی سی و پروژه‌های دیگر داشته باشید.
 • در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام قیمت و اجرای پروژه دسترسی دارید.
 • امکان بررسی لیست مهارت‌ها و خدمات، مدارک، مجوزها، به علاوه نظرات و تجربه افرادی که پیش‌تر از خدمات هرنصاب استفاده کرده‌اند برای شما فراهم شده است.
 • زمان و مکان حضور متخصص در محل برای بازدید و انجام کار توسط شما مشخص می‌شود.
 • در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

هزینه نصب قرنیز پی وی سی

 

بهترین نصاب قرنیز شهرتان را پیدا کنید

امیدواریم با مطالعه این راهنما پاسخ سوالات‌تان را درباره هزینه نصب قرنیز در شرایط گوناگون، خدمات این حوزه، نحوه استعلام هزینه و ثبت سفارش در «خدمت از ما» را گرفته باشید.

سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی برای قیمت نصب قرنیز پی وی سی روی گچ یا پروژه خاص خودتان را ببینید؛ سوابق افراد را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید. اینجا فاصله شما با متخصصان مدنظرتان تنها چندکلیک است.

4.5 امتیاز از 1757 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب قرنیز

نظرات

علیرضا خطیب
علیرضا خطیب
5.0 (از 50 نظر)
62 خدمت موفق
نصب قرنیز
ساناز حکم علی

ایشان همانند دفعه قبل که سر موقع مراجعه کردند آمدن کار را همانند گذشته تمیز و با دقت انجام دادند ممنون از خدمت از ما که چنین پرسنلی دارند خدا خیرشان دهد همه چیز عالی بود باز ممنون

سیداصغر حسینی
سیداصغر حسینی
5.0 (از 109 نظر)
147 خدمت موفق
نصب قرنیز
بهمن رضیعی

اقای حسینی فردی متعهد با وجدان کاری وصادق است که کار محوله را به نحو مطلوب انجام داده است . از خداوند متعال موفقیت ایشان را در همه امور آرزومندم

حامد آزادبخت
حامد آزادبخت
5.0 (از 25 نظر)
31 خدمت موفق
نصب قرنیز
جعفری جعفری

از آقای آزاد بخت خیلی متشکرم، کارشون رو خیلی تمیز انجام دادند. وقت شناس و بسیار منصف. امیدوارم روزیشون روزافزون باشه🙏

در این شهرها می توانید سفارش نصب قرنیز را ثبت کنید: