قیمت رابیتس کاری و رابیتس بندی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه رابیتس کاری و رابیتس بندی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به رابیتس کاری و رابیتس بندی نیاز دارید؟

رابیتس کاری و رابیتس بندی را به متخصصش بسپار

خدمات رابیتس کاری و رابیتس بندی (راویز کاری) در حوزه ساختمان‌سازی متقاضیان زیادی دارد. به‌عنوان یکی از رایج‌ترین انواع سقف کاذب، رابیتس یا راویز سقف، یک ورق فولادی مشبک است که در سقف‌های کاذب، گچ کاری و گچبری برای پوشاندن بتن و تیرآهن، پیوستگی سطح دیوارها و ایجاد بستری مناسب برای نصب تاسیسات استفاده می‌شود.

برای دریافت خدمات رابیتس کاری و رابیتس بندی  شامل رابیتس کاری سقف ساده (راویز کاری سقف)، رابیتس کاری ستون، راویز سقف آشپزخانه و ... می‌توانید درخواست خود را به رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید، قیمت‌های پیشنهادی بهترین متخصصین رابیتس کاری و رابیتس بندی را دریافت کنید، و با توجه به پروفایل آنها و نظر مشتریان قبلی بهترین متخصص رابیتس کاری را انتخاب کنید.

 

رابیتس کاری سقف ساده

 

قیمت رابیتس کاری و رابیتس بندی چگونه تعیین می‌شود؟

هنگام اجرای رابیتس کاری و رابیتس بندی هزینه‌هایی مانند جوشکاری، میلگرد رابیتس کاری و نصب محاسبه می‌شود. مدت زمان اجرای پروژه رابیتس کاری و رابیتس بندی نیز به طور میانگین ۱۰ روز کاری است.

البته با توجه به طراحی و اندازه فضا زمان اجرای پروژه می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. برای نمونه، مشخصا مدت زمان اجرای رابیتس کاری سقف ساده، با رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه یا رابیتس کاری سقف پذیرایی تفاوت دارد. بخشی از زمان پروژه‌های راویز کاری نیز صرف خشک شدن متریال و نقاشی و طراحی‌های روی آن می‌شود.

 

قیمت هر متر مربع رابیتس کاری (راویز کاری)

قیمت رابیتس کاری با توجه به اندازه آن و بر حسب متر مربع محاسبه می‌شود. احتمالا مهمترین فاکتور در محاسبه قیمت راویز سقف، قیمت روز میلگرد رابیتس کاری است. علاوه بر قیمت میلگرد، هزینه اجرای میلگرد و قیمت گچ کاری نیز در هزینه پروژه راویز کاری تاثیر دارند. ضمن آنکه اجرای پروژه شامل اجرت رابیتس کار نیز می‌شود.

در مجموع، قیمت رابیتس کاری و رابیتس بندی با توجه به مصالح و متریال مورد استفاده مانند میلگرد رابیتس کاری و نبشی، گچ و همچنین تخمین هزینه‌های مربوط به نصب و جوشکاری، گچ کشی، طراحی و ... مشخص می‌شود.

هزینه تمام‌شده هر متر مربع رابیتس کاری با توجه به برند و کیفیت و قیمت مواد اولیه نیز تغییر خواهد کرد. همچنین، چون آرماتورها در رابیتس بندی به‌صورت دستی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ظرافت و دقت نصاب در هنگام انجام پروژه راویز کاری (مخصوصا راویز سقف) بسیار حائز اهمیت است. پس تجربه و سابقه بیشتر متخصص نیز می‌تواند هزینه راویز کاری را بالا ببرد.

 

کاربردهای رابیتس کاری چیست؟

تا به حال رابیتس کاری ساختمان یا راویز کاری به گوشتان خورده است؟ رابیتس کاری در صنعت ساختمانی به منظور ایجاد پیوستگی سطوح مانند دیوار، سقف و فراهم کردن بستری مناسب برای تأسیسات الکتریکی مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد.

رابیتس کاری روشی برای تزیین سقف و دیوار است. ابتدا میلگردها در سقف و دیوار تعبیه می‌شود، و سپس گچکار، دیوار و سقف را با گچ به شکل موردنظر شکل می‌دهد. علاوه بر رابیتس کاری سقف (راویز سقف)، کاربرد رابیتس کاری ساختمان برای رابیتس کاری دیوار، اپن آشپزخانه و اتاق خواب نیز محبوبیت زیادی دارد.

 

رابیتس بندی: رابیتس کاری سقف پذیرایی

 

مراحل رابیتس کاری و رابیتس بندی

اصولا هرگاه در ساخت سازه‌ها از شبکه‌های فلزی استفاده شود، به آن پروژه رابیتس کاری و رابیتس بندی گفته می‌شود. راویز کاری اهداف فنی و دکوراتیو دارد؛ از جمله زیباسازی سقف‌ها، نورپردازی مخفی، اندودکاری کانال‌های تاسیسات، ایجاد سقف کاذب، ایجاد پلاسترکاری‌های گچی و سیمانی، جلوگیری از ترک‌های سطحی دیوار و غیره.

رایج ترین روش برای رابیتس کاری سقف ساده، راویز سقف، رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه و رابیتس کاری سقف پذیرایی 3 مرحله دارد:

 

مرحله اول رابیتس کاری؛ نصب میلگردهای آویز

میلگردهای آویز وزن سقف کاذب را تحمل می‌کنند. این میلگردها یا قبلا در سقف نصب شده‌اند، یا هنگام رابیتس بندی به سقف و تیرآهن‌های آن جوش داده می‌شوند. میلگردهای از پیش قرار داده شده در سقف، قبل از اجرای سقف صلب پیش‌بینی می‌شوند، تا هنگام رابیتس کاری قسمتی از آنها از سقف بیرون بماند و  راویز سقف روی آنها سوار شود.

در ادامه روند رابیتس کاری، میلگردها خم شده و هنگام جوشکاری به میلگردهای دیگر وصل می‌شوند. فاصله میلگردها یکی از نکاتی است که بهترین متخصصان رابیتس کاری و رابیتس بندی به آن توجه می‌کنند.

 

مرحله دوم راویز کاری؛ نصب توری رابیتس

در مرحله بعد، توری‌های رابیتس روی میلگردها محکم می‌شوند. ورقه‌های توری شکل رابیتس با توجه به تعداد پل‌های‌شان (که به ترتیب ۹، ۱۱، ۱۳ و ... است) تقسیم‌‌بندی می‌شوند. رابیتس یا همان راویز سقف از فولاد ساخته شده است تا به راحتی جوش بخورد.

متخصصان رابیتس کاری و رابیتس بندی برای جلوگیری از تغییر شکل گچ از رابیتسی که پل‌های آن بیشتر است و وزن بالاتری دارد، استفاده می‌کنند. برخی از آنها نیز به جای جوشکاری، از مفتول‌های گالوانیزه‌‌ای که به سیم رابیتس ‌بندی معروف است، استفاده می‌کنند.

 

مرحله سوم رابیتس بندی؛ گچ کاری

گچ کاری به عنوان آخرین مرحله، پس از رابیتس بندی در رابیتس کاری سقف ساده، رابیتس کاری ستون، سقف آشپزخانه، سقف پذیرایی و... انجام می‌شود. در این مرحله از رابیتس کاری و رابیتس بندی، روی توری فلزی با گچ پر می‌شود و سطح یکدست و سفیدی به دست می‌آید.

متخصصان خبره راویز سقف معمولا مرحله گچ کاری را چندبار تکرار می‌کنند، تا گچ به خوبی توری رابیتس را بپوشاند و طرح‌های دلخواه شما به شکل بی‌نقص اجرا شود.

 

تفاوت راویز کاری و راویز سقف با کناف

کفتیم که رابیتس ورق فولادی مشبکی است که در اجرای سقف کاذب، گچ کاری، پوشاندن بتن و ... کاربرد دارد. از طرف دیگر، کناف صفحه‌های روکش‎دار گچی است (به آن گچ‌برگ هم می‌گویند)، که توسط شرکت کناف تولید می‌شود. برای درک بهتر تفاوت راویز کاری با کناف، در ادامه از منظرهای مختلف آنها را بررسی کرده‌ایم:

  • وزن: وزن راویز سقف در مقایسه با کناف بیشتر است. به همین دلیل است که برای رابیتس کاری باید از استحکام سازه مطمئن شد.
  • ایمنی: رابیتس کاری امنیت بسیار بالاتری (مخصوصا در زمان آتش‌سوزی) نسبت به کناف دارد.
  • دوام: امکان بروز ترک در راویز سقف بسیار کم است، اما گچ‌برگ‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند ترک بردارند.
  • زمان اجرا: پروژه‌های راویز کاری با سرعت مطلوبی اجرا می‌شوند، اما سرعت اجرای کناف بیشتر است (وزن کم آن بی‌ارتباط به این مزیت نیست).

 

راویز کاری: رابیتس کاری سقف اتاق خواب

 

مزایای استفاده از رابیتس کاری و رابیتس بندی چیست؟

اجرای رابیتس کاری سقف ساده، رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه، رابیتس کاری سقف پذیرایی و ... سطحی دیوار را یکدست کرده، و مانع از ایجاد ترک‌های کوچک و بزرگ می‌شود. به همین دلیل، رابیتس کاری و رابیتس بندی گزینه‌ای مناسب برای اجرای سقف‌های کاذب، گچ کاری و گچ بری، ترمیم ترک‌های ساختمان، پوشاندن بتن سیمانی، و کلیه تغییرات در دکوراسیون منزل است.

سایر مزایای رابیتس کاری و رابیتس بندی عبارت است از:

  • بالا بودن سرعت اجرای راویز کاری
  • در دسترس بودن مصالح راویز سقف، ستون و ... در بازار
  • شکل‌پذیری بالا و امکان اجرای طرح‌های گوناگون هندسی، زاویه‌دار و منحنی

 

انتخاب بهترین متخصص رابیتس کاری و رابیتس بندی

با وجود محبوب بودن رابیتس کاری و رابیتس بندی، طراحی پروژه‌های می‌تواند دردسرساز و خسته‌کننده باشد و اجرای آن هم از هرکسی ساخته نیست. اگر انجام پروژه رابیتس کاری و رابیتس بندی به دست افراد غیرحرفه‌ای و بی‌تجربه بیفتد، نمی‌توان انتظار به دست آوردن نتیجه دلخواه را داشت و باید منتظر مشکلات بعدی بود.

اگر شما نیز قصد رابیتس کاری و رابیتس بندی را در فضای مدنظرتان دارید، برای استفاده از خدمات اجرای رابیتس کاری سقف ساده، رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه، راویز سقف پذیرایی، دکوراسیون منزل و ... کافی‌ست درخواست خود را در «خدمت از ما» بدون پرداخت هزینه ثبت کنید.

از متخصصین به رایگان قیمت بگیرید؛ نظرات سایر کاربران درباره پروژه‌های قبلی آنها را بررسی کنید، و نهایتا کار رابیتس کاری و رابیتس بندی را به بهترین فرد بسپارید.

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص رابیتس کاری و رابیتس بندی

با وجود محبوب بودن رابیتس کاری و رابیتس بندی، می‌تواند دردسرساز و خسته کننده باشد، و اجرای آن هم از هر کسی ساخته نیست. اگر انجام پروژه رابیتس کاری و رابیتس بندی به دست افراد غیرحرفه‌ای و بی‌تجربه بیفتد، نمی‌توان انتظار به دست آوردن نتیجه دلخواه را داشت و باید منتظر مشکلات بعدی بود.

برای استفاده از خدمات اجرای رابیتس کاری سقف ساده، رابیتس کاری ستون، رابیتس کاری سقف آشپزخانه، رابیتس کاری سقف پذیرایی و... در محل، درخواست خود را در "خدمت از ما" بدون پرداخت هزینه ثبت کنید، از متخصصین به رایگان قیمت بگیرید، و بهترین فرد را پس از بررسی پروفایل او و نظرات باقی کاربران، انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1490 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
رابیتس کاری و رابیتس بندی

نظرات

محمد جواد محرابی
محمد جواد محرابی
5.0 (از 9 نظر)
11 خدمت موفق
رابیتس کاری و رابیتس بندی
محمد حبیبی

با سلام بسیار متخصص و اینکه چندین کار متفاوت رو انجام دادند که نیاز به نفرات مختلف نیست تا دیر وقت کار می‌کردند و کارم زود انجام شد

محسن آقامحمدی
محسن آقامحمدی
5.0 (از 6 نظر)
1 خدمت موفق
رابیتس کاری و رابیتس بندی
رحیم عظیمی

کاملا حرفه ای بودن و از نقشه و برنامه اتوکد سردرمیارن. سریعتر از انتظار کار رو تمام کردن خدابهشون برکت بده.

رحمان فریدی
رحمان فریدی
5.0 (از 5 نظر)
4 خدمت موفق
رابیتس کاری و رابیتس بندی
آرش فریدونی

به موقع سر کار حاضر شدن کار تمیز انجام شد و با دقت بسیار خوش برخورد بودن و بسیار منصف و مطمئن از همه نظر راضی بودم از خدماتشون

در این شهرها می توانید سفارش رابیتس کاری و رابیتس بندی را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"