شما در کدام شهر به گچبری و گچ کاری نیاز دارید؟

گچبری و گچ کاری را به متخصصش بسپار

شاید بتوان گفت گچبری و گچ کاری یکی از مراحل مهم در ساختمان سازی است. در واقع این هنر گچبر و گچ کار است که زیبایی یک خانه و سازه را چند برابر می‌کند. مناسب بودن قیمت گچ کاری و گچبری و آسان بودن کار با گچ باعث رواج این هنر در ساختمان سازی شده است. مثلا از گچ برای گچبری سقف و گچ کاری سقف، گچبری دیوار، گچبری دور لامپ، راویزکاری استفاده می‌شود.

قیمت گچ کاری و گچ بری در بازار وابسته به نوع و حجم کار متفاوت است. شما در بازار "خدمت از ما" می‌توانید از گچ کاران و گچبران ماهر در شهر خودتان به رایگان قیمت بگیرید. کافیست همین الان سفارش گچبری و گچکاری خود را ثبت کنید.

 

گچبری سقف

 

قیمت گچ کاری و گچبری ساختمان چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد گچ کاری بر اساس قیمت اتحادیه گچ کاری محاسبه می شود و به این گونه است که قیمت پایه ای را به عنوان نرخ گچ کاری مشخص است و در کنارش قیمت عوامل تاثیرگذار بر اجرت گچ کاری را نیز مشخص می کند. البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت گچ کاری اتحادیه 98 نسبت به قیمت گچ کاری در سال های قبل متفاوت است و ما می بایست از قیمت های به روز باخبر باشیم تا بتوانیم دقیق ترین هزینه را برآورد کنیم. در بازار "خدمت از ما" شما می‌توانید قیمت گچبری و گچکاری را به رایگان بگیرید.


 

عوامل موثر بر هزینه گچبری و گچ کاری

جهت برآورد قیمت گچ کاری ساختمان پارامترهایی از جمله متراژ کار، موقعیت پروژه، نوع مصالح مصرفی و ارتفاع کار در نرخ گچ کار ساختمان مؤثر است. 

 • موقعیت پروژه
 • نوع گچ کاری و گچبری
 • میزان ساعت کار
 • ارتفاع پروژه 
 • متراژ و حجم کار

 

گچ کاری دیوار

 

بهترین زمان برای انجام خدمات گچ کاری و گچ بری چه موقع است؟

خدمات گچکاری جزء خدماتی است که در بازار ساختمانی ارائه می‌شود. بهتر است گچبری و گچ کاری پس از مراحل سفت کاری انجام شوند. در واقع بعد از رفع نم و رطوبت دیوار، سیم کشی و لوله گذاری برق، گرفتن ترک دیوار که در اثر نشست پی ساختمان رخ داده است و ... نوبت به مرحله سفید کاری (گچبری و گچ کاری) می‌رسد.


 

چه خدماتی به عنوان خدمات گچبری و گچ کاری ساختمان ارائه می شوند؟

 • سفیدکاری
 • گچبری دستی
 • گچ کاری نور مخفی
 • گچبری سقف و دیوار
 • گچ بری آرک آشپزخانه
 • گچ کاری روی رابیتس یا راویزکاری
 • گچ کاری دور لامپ و لوستر

 

روند ثبت سفارش خدمات گچ کاری و گچبری در "خدمت از ما" چگونه است؟

شما می‌توانید برای درخواست خدمات گچ کاری و گچبری و یا اطلاع از قیمت گچ کاری روی رابیتس، قیمت گچبری دستی، قیمت گچ کاری ساختمان جزییات سفارش خود را ثبت کنید و منتظر اعلام قیمت متخصصان باشید. 

 

قیمت گچبری

 

رعایت نکردن چه نکاتی باعث می شود هزینه گچ کاری بالا برود؟

در صورتی که کار توسط یک بنای ماهر انجام نشود و نکات زیر رعایت نشود دیوار گچ کاری شده پس از مدتی ترک می‌خورد و شما باید گچکاری را دوباره انجام دهید. که خود باعث بالا رفتن هزینه گچ کاری می‌شود.

 • اگر که مقداری آبی که برای ملات تهیه شده بیشتر از حد موردنیاز باشد باعث می‌شود گچ قرار گرفته بر روی دیوار بعد از خشک شدن و تبخیر آب و رطوبتش ترک بخورد.
 • در صورتی که ضخامت گچی که بر روی دیوار می‌زنیم بیش از حد باشد چون لایه‌ی رویی گچ زود خشک می‌شود اما لایه‌های زیری دیرتر خشک می‌شوند گچ ترک می‌خورد.
 • حتماً هنگام اجرای گچ کاری باید به دمای هوا توجه شود زیرا اگر در دمای زیر صفر درجه گچ کاری انجام شود آبی که در ملات موجود است یخ میزند و پس از بالا رفتن دما این یخ‌ها ذوب می‌شوند و باعث می‌شوند که گچ فاسد شود و گچ دیوار ترک بخورد.
 • در دیوارهایی که رابیتس بندی شده است حتماً باید چفت و بست ها به طور صحیح انجام شده باشد زیرا در صورت محکم نبودن، سطح دیوار و یا اجزای مجاور دیوار حرکت می‌کنند و گچ ترک می‌خورد.

 

نکات مهمی در رابطه با گچ کاری

 • همیشه قبل از تهیه مصالح از بنا مقدار دقیق مصالح مورد نیاز را بپرسید تا در هنگام اجرای کار با کمبود مصالح و یا مصالح اضافی مواجه نشوید.
 • در صورتی که طرح خاصی برای اجرا مد نظر دارید آن را به گچ کار نشان دهید تا در صورت داشتن قابلیت اجرا آن را برای شما اجرا کند.
 • اگر نمی‌خواهید قیمت گچ کاری بالا برود از اجرای طرح‌های پیچیده جلوگیری کنید زیرا هرچه طرح پیچیده‌تر باشد زمان بیشتری برای اجرا می‌خواهد و هزینه گچ کاری بیشتر می‌شود.
 • چنانچه زیرسازی‌های لازمه برای کار صورت نگرفته باشد دستمزد زیر سازی جدا از دستمزد گچ کاری محاسبه می‌شود.
 • برای تمیز و با دقت انجام شدن کار حتماً نیروهای باتجربه و زبردست را استخدام کنید.
 • در قرار داد حتماً می‌بایست متراژ، مدت زمان لازم برای اجرای کار و ... ذکر شود.

 

قیمت گچ کاری

 

با گچکاری بیشتر آشنا شوید

گچ کاری به دلیل داشتن مزایایی مانند عایق سرما و گرما، قابلیت رنگ پذیری، ایجاد سطوح صاف و هموار، قابلیت ترکیب با پودرهای رنگی، قابلیت ضد حریق و ... کاری است که در ساخت تمام ساختمان‌ها انجام می‌شود اما با توجه به کیفیت کار در مراحل مختلف اجرا، اجرت گچ کاری تفاوت‌هایی دارد. مراحل اجرای کار به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 1. زیرسازی با گچ خاک
 2. روسازی با گچ سفید

مرحله اول برای ایجاد لایه‌ی عایق و پوشش دیوار می‌باشد تا سطحی صاف و یکدست به دست بیاید اما از آنجایی که رنگ گچ خاک تیره می‌باشد مرحله دوم یعنی روسازی با گچ سفید انجام می‌شود. حال مراحل اجرای گچکاری به صورت زیر می‌باشد:

 1. در اولین مرحله می‌بایست طراز بندی صورت بگیرد که نیازمند دقت بالایی می‌باشد تا فرورفتگی‌ها و کجی دیوار و یا سقف را به درستی تشخیص دهد.
 2. مقداری آب ریخته و درصد مشخصی گچ را به آن اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم.
 3. در این مرحله سرعت عمل و مهارت نقش بسیار مهمی دارد زیرا می‌بایست هنگامی که گچ شروع به سفت شدن می‌کند در عرض چند دقیقه و قبل از سفت شدن کامل گچ، گچکاری انجام بشود.
 4. بعد از زدن گچ به دیوار باید به کمک ماله گچ را با دقت و ظرافت تمام از پایین به بالا بکشیم به طوری که سطح دیوار و گچ کاملاً صاف و طراز باشد.
 5. در صورتی که سطح دیوار صاف نشد باید با تکرار مرحله قبل سطح دیوار و یا سقف را هم سطح و یکدست کنیم.

 

گچ بری دیوار

 

 

چگونه بهترین گچکار و گچبر را انتخاب کنیم؟

شاید مهم‌ترین سوالی که هنگام گچکاری و گچبری برایتان پیش می‌آید این است که چگونه مناسب‌ترین گچ کاری و گچبر را انتخاب کنیم؟ شما در بازار "خدمت از ما" می‌توانید با مشاهده پروفایل گچ کاران شهر خودتان و خواندن نظرات دیگر مشتریان فرد مناسب را انتخاب کنید. پس همین الان سفارش خود را ثبت کنید و قیمت گچبری و گچ کاری را از متخصصان بگیرید.