قیمت گچبری و گچ کاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه گچبری و گچ کاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 30,000 تومان
 • 35,000 تومان
 • 40,000 تومان
 • 50,000 تومان

شما در کدام شهر به گچبری و گچ کاری نیاز دارید؟

گچبری و گچ کاری را به متخصصش بسپار

گچبری و گچ کاری یکی از مراحل مهم در ساختمان‌سازی است که گاهی چندان به چشم نمی‌آید. اما در واقع این هنر گچبر و گچ کار است که زیبایی یک خانه و سازه را چند برابر می‌کند. مناسب بودن قیمت گچ کاری و گچبری و آسان بودن کار با گچ باعث رواج این هنر در ساختمان سازی شده است. مثلا از گچ برای گچبری سقف و گچکاری سقف، گچبری دیوار، گچبری دور لامپ، راویزکاری و ... استفاده می‌شود.

 

گچکاری و گچبری ساختمان

 

 

قیمت گچ کاری و گچ بری در بازار بسته به نوع و حجم کار متفاوت است. شما در بازار آنلاین «خدمت از ما» می‌توانید از گچ کاران و گچبران ماهر در شهر خودتان به رایگان قیمت گچ کاری و گچبری برای پروژه‌های مختلف (برای نمونه قیمت گچبری سقف پذیرایی) را دریافت کنید. کافی‌ست همین حالا سفارش گچبری و گچکاری خود را ثبت، و بدون نهایی کردن سفارش‌تان قیمت‌ها را بررسی کنید.

یکی از موثرین عوامل در قیمت گچبری و قیمت گچ کاری را می‌توان قیمت گچ دانست. هرچه قیمت گچ افزایش پیدا کند قیمت گچبری نیز افزایش پیدا می‌کند. در ادامه به قیمت گچ کاری، عوامل موثر بر آن، موضوعات پیرامون این خدمات، و همچنین نحوه پیدا کردن بهترین گچبر در شهر شما پرداخته‌ایم.

 

قیمت گچبری دستی

 

قیمت گچ کاری و گچبری ساختمان

دستمزد گچکاری بر اساس قیمت گچ کاری اتحادیه 1400 محاسبه می‌شود. به اینگونه که یک قیمت پایه به‌عنوان نرخ گچکاری، و در کنار آن قیمت عوامل تاثیرگذار بر اجرت گچ کاری نیز مشخص شده است. البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت گچ کاری اتحادیه 1400 نسبت به قیمت گچ کاری و گچبری در سال‌های قبل متفاوت است.

بنابراین ما می‌بایست از قیمت‌های به‌روز باخبر باشیم تا بتوانیم دقیق‌ترین هزینه را برای قیمت گچبری سقف پذیرایی و پروژه‌های دیگر برآورد کنیم. در بازار «خدمت از ما» شما می‌توانید قیمت گچبری و گچکاری را به رایگان از متخصصان دریافت کنید.

در ادامه عوامل موثر بر این خدمات که در قیمت گچ کاری اتحادیه 1400 نیز لحاظ شده‌اند را بررسی کرده‌ایم.

 

قیمت گچبری سقف پذیرایی و گچکاری

 

عوامل موثر بر هزینه گچبری و گچ کاری

بهتر است همین ابتدا تفاوت کلی قیمت گچ کاری و قیمت گچبری را مشخص کنیم. این دو حرفه (یا بهتر است بگوییم هنر) شباهت‌ها و البته تفاوت‌هایی با هم دارند، که منجر به تغییر هزینه‌های آنها می‌شود.

- در گچکاری، که به آن سفیدکاری یا نازک‌کاری هم می‌گویند، یک سطح خاص با گچ پوشانده شده و کاملا یکدست می‌شود. مرحله‌ای که برای هر ساختمانی ضروری است. بنابراین، قیمت گچ کاری را تقریبا هر کارفرمایی هنگام ساخت‌وساز باید پرداخت کند. بنابراین، مهمترین عوامل موثر بر قیمت گچ کاری متراژ و مصالح مصرفی است، همان‌طور که در قیمت گچ کاری اتحادیه 1400 نیز ذکر شده.

- از طرف دیگر، گچبری بسته به شرایط، می‌تواند حذف شود؛ هرچند این به معنای کاهش زیبایی دکوراسیون خواهد بود. گچبری بیشتر نقشی دکوراتیو دارد، و گچبر با برجسته‌سازی سقف یا دیوار، نقوش زیبایی روی آن‌ها ایجاد می‌کند. قیمت گچبری نیز از عوامل موثر بر قیمت گچ کاری تاثیر می‌گیرد، اما یک مورد دیگر نیز باید به آن اضافه کرد: پیچیدگی طرح مدنظر شما. یعنی مثلا گچ کاری ساده سقف و دیوارها با گچبری پشت تلویزیون و گچبری سقف پذیرایی هزینه‌های متفاوتی دارند.

پس برای برآورد قیمت گچ کاری و گچبری مانند قیمت گچبری سقف پذیرایی باید به عوامل زیر دقت کرد:

 • ارتفاع پروژه 
 • موقعیت پروژه
 • متراژ و حجم کار
 • نوع گچکاری و گچبری
 • کیفیت و نوع مصالح مصرفی

 

قیمت گچ کاری اتحادیه 1400

 

بهترین زمان برای انجام خدمات گچ کاری و گچ بری

خدمات گچکاری جزو خدماتی است که در بازار ساختمانی و دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی ارائه می‌شود. بهتر است گچبری و گچ کاری پس از مراحل سفت کاری انجام شوند. در واقع بعد از رفع نم و رطوبت دیوار، سیم کشی و لوله گذاری برق، گرفتن ترک دیوار که در اثر نشست ساختمان رخ داده است و ...، نوبت به مرحله سفیدکاری (گچبری و گچکاری) می‌رسد.

 

خدمات گچکاری و گچبری ساختمان

شاید اولین چیزی که با شنیدن گچکاری یا گچبری به ذهن بیاید، همان سفیدکاری دیوارها در مراحل ساخت بنا باشد. اما گچبری و گچکاری هنری است که با کندن و تراشیدن گچ روی سقف و دیوار به نمایش گذاشته می‌شود. این هنر از دیرباز در ایران مرسوم بوده و در بسیاری از بناهای تاریخی دیده می‌شود. در ادامه محبوب‌ترین خدمات این حوزه را ملاحظه می‌کنید: 

 • گچبری دستی
 • گچ کاری نور مخفی
 • گچبری سقف پذیرایی و دیوار
 • گچ کاری پس از نصب سقف کاذب
 • گچ بری پشت تلویزیون و آرک آشپزخانه
 • سفیدکاری و گچ کاری دور لامپ و لوستر

 

نحوه ثبت سفارش و دریافت قیمت گچبری و گچکاری

شما می‌توانید برای درخواست خدمات گچ کاری و گچبری و همچنین اطلاع از قیمت گچ کاری روی رابیتس کاری، قیمت گچبری دستی، قیمت گچکاری ساختمان، قیمت گچبری سقف پذیرایی و هر پروژه دیگری که در دست دارید، جزییات سفارش خود را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید و منتظر اعلام قیمت متخصصان باشید.

پس از دریافت هزینه طبق قیمت گچ کاری اتحادیه 1400 از سمت گچکارها و گچبرها، می‌توانید به پروفایل هریک مراجعه نموده و از میزان تخصص آنها اطلاعات خوبی به دست آورید. با مطالعه نظرات مشتریان قبلی نیز می‌توانید از میزان رضایت و یا عدم رضایت مشتریان قبلی آنها مطلع شوید. سپس از میان گچکاران بهترین گچکار را برای گچبری خود انتخاب نمایید.

 

قیمت گچ بری دیوار پشت تلویزیون

 

عوامل موثر بر کیفیت گچبری و گچکاری

هنگام بررسی قیمت گچ کاری و قیمت گچبری، حتما به سابقه و نمونه‌کارهای متخصص هم توجه کنید. اگر پروژه‌تان به به یک فرد ماهر نسپارید، تا ضمن رعایت کلیه قواعد و اصول کار را به اتمام نرساند، ممکن است بعد از گچکاری با ترک‌های ریز و درشت مواجه شود. در این حالت تنها باید قیمت گچ کاری را دوباره پرداخت کنید.

در ادامه برخی نکات مهم برای انجام گچکاری و گچبری را ملاحظه می‌کنید:

 • اگر میزان آب ملات تهیه شده بیشتر از حد مورد نیاز باشد، گچ قرار گرفته روی دیوار بعد از خشک شدن و تبخیر رطوبتش ترک خواهد خورد.
 • در صورتی که ضخامت گچی که بر روی دیوار اجرا می‌شود بیش از حد باشد، چون لایه‌ی رویی گچ زود خشک می‌شود اما لایه‌های زیرین دیرتر خشک می‌شوند، گچ ترک خواهد خورد.
 • در دیوارهایی که رابیتس بندی شده است، چفت و بست‌ها حتما باید به‌طور صحیح انجام شومد. زیرا در صورت محکم نبودن، سطح دیوار و یا اجزای مجاور، دیوار حرکت می‌کنند و گچ ترک می‌خورد.
 • حتما هنگام اجرای گچکاری باید به دمای هوا توجه شود. اگر در دمای زیر صفر درجه گچ کاری انجام شود، آبی که در ملات موجود است یخ زده، و پس از بالا رفتن دما این یخ‌ها ذوب می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود که گچ دیوار فاسد شود ترک بخورد.

 

قیمت گچکاری روی رابیتس

 

نکات مهمی در رابطه با گچ کاری

وقتی که می‌خواهید سفارش اجرای گچ کاری یا گچبری ساختمان را به متخصص این کار بسپارید، به موارد زیر توجه کنید:

 • در قرار داد حتما می‌بایست متراژ، مدت زمان لازم برای اجرای کار و ... ذکر شود.
 • برای تمیز و با دقت انجام شدن کار حتما نیروهای باتجربه و زبردست را استخدام کنید.
 • در صورتی که طرح خاصی برای اجرا مد نظر دارید، آن را به گچ کار نشان دهید تا در صورت داشتن توانایی و مهارت، آن را برای شما اجرا کند.
 • همیشه قبل از تهیه مصالح، از بنا مقدار دقیق مصالح مورد نیاز را بپرسید تا در هنگام اجرای کار با کمبود مصالح و یا مصالح اضافی مواجه نشوید.
 • اگر نمی‌خواهید قیمت گچ کاری و خصوصا قیمت گچبری سقف پذیرایی بالا برود، سراغ طرح‌های پیچیده و با جزئیات بالا نروید. هرچه طرح پیچیده‌تر باشد، زمان بیشتری برای اجرا لازم دارد و هزینه گچ کاری بیشتر می‌شود.

 

قیمت گچکاری و گچبری ساده

 

آشنایی با گچ کاری

مزایای گچکاری آن را تبدیل به پروسه‌ای کرده که تقریبا در تمام ساختمان‌ها اجرا می‌شود. عایق سرما و گرما، رنگ‌پذیری عالی، هموار کردن انواع سطوح، ترکیب‌پذیری با پودرهای رنگی، ضد حریق بودن و ... از جمله مهمترین مزایای اینکار است. البته با توجه به کیفیت کار در مراحل مختلف اجرا، اجرت گچکار و قیمت گچ کاری همیشه یکسان نیست. مراحل اجرای گچ کاری و گچ بری به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • زیرسازی با گچ خاک
 • روسازی با گچ سفید

 

قیمت گچ بری دستی با قالب گچبری

 

مرحله اول گچبری برای ایجاد لایه عایق و پوشش دیوار است، تا سطحی صاف و یکدست به دست بیاید. اما از آنجا که رنگ گچ خاک تیره است، مرحله دوم یعنی روسازی با گچ سفید انجام می‌شود. مراحل اجرای گچکاری به صورت زیر است:

 1. درصد مشخصی گچ به آب اضافه شده و کاملا با آن مخلوط می‌شود.
 2. در اولین مرحله می‌بایست طرازبندی صورت بگیرد که نیازمند دقت بالایی است، تا فرورفتگی‌ها و کجی دیوار و سقف به درستی تشخیص داده شود.
 3. بعد از زدن گچ به دیوار، به کمک ماله گچ با دقت و ظرافت تمام از پایین به بالا کشیده می‌شود، به طوری که سطح دیوار و گچ کاملا صاف و طراز شود.
 4. در این مرحله سرعت عمل و مهارت نقش بسیار مهمی دارد. زیرا می‌بایست هنگامی که گچ شروع به سفت شدن می‌کند، در عرض چند دقیقه و قبل از سفت شدن کامل گچ، گچکاری انجام بشود.
 5. در صورتی که سطح دیوار صاف نشد باید با تکرار مراحل قبل سطح دیوار و یا سقف یکدست شود.

 

سفارش آنلاین گچ کاری ساده

 

گچبری دستی

گچبری دستی، گچبری کلاسیک یا سنتی یکی از شیوه‌های زیبای این حرفه همراه با هنرمندی گچ کاری ساختمان است. ایجاد انواع ستون‌های گچ کاری شده و سقف‌های نقش برجسته گچی نمونه‌ای از گچبری دستی با ابزار گچبری دستی است. آماده سازی گچ در شیوه دستی توسط گچبر انجام می‌شود.

اجرای گچبری دستی بیشتر از سایر روش‌های گچبری و گچ بری پیش ساخته زمان می‌برد. به همین علت قیمت گچبری دستی بیشتر خواهد بود. اما لازم است بدانید که قیمت گچبری دستی همیشه گران‌تر نیست. قیمت گچبری دستی با توجه به ظرافت و نوع کار گچبر تعیین شده، و در مواردی می‌تواند از قیمت گچبری پیش ساخته نیز کمتر باشد.

 

چگونه بهترین گچکار و گچبر را انتخاب کنیم؟

شاید مهم‌ترین سوالی که هنگام گچکاری و گچبری برایتان پیش می‌آید این است که چگونه مناسب‌ترین گچ کاری و گچبر را انتخاب کنیم؟ شما در بازار آنلاین «خدمت از ما» می‌توانید با مشاهده پروفایل گچ کاران شهر خودتان و خواندن نظرات دیگر مشتریان فرد مناسب را انتخاب کنید. همین حالا سفارش خود را ثبت کنید و قیمت گچبری و گچ کاری را از متخصصان بگیرید.

 

خدمات گچکاری و گچبری ساختمان

 

امیدواریم نکاتی که پیرامون گچکاری و گچبری برایتان گردآوری کردیم، مفید و مؤثر بوده باشد. هدف ما این است که یک آشنایی کلی و مختصر با گچکاری و گچبری پیدا کنید؛ و عواملی که روی تعیین قیمت گچ کاری و گچبری اثر می‌گذارد را بشناسید؛ چرا که معتقدیم این اطلاعات به انتخاب بهترین گچ کار و گچ بر کمک می‌کند. علاوه بر این، شما می‌توانید بر مراحل اجرای گچکاری نظارت مؤثرتری داشته باشید.

امتیاز دهید

4.13 امتیاز از 39 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
گچبری و گچ کاری

نظرات

مرتضی صفری علیایی مرتضی صفری
مرتضی صفری علیایی مرتضی صفری
4.8
کمتر از 3 خدمت موفق
گچبری و گچ کاری
حسین رنگ آمیز

کار تمیز . خوش قول و متعهد به کار . ممنونم از زحمت ایشان

محمد رضا براتی
محمد رضا براتی
4.7
3 خدمت موفق
گچبری و گچ کاری
عصمت قلمی

بموقع امدن خوش اخلاق وهنرمند هستنند منصف وفرز هستند

مسعود دارابی
مسعود دارابی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
گچبری و گچ کاری
س قهرمان

بسیار رضایت داشتم از اقای دارابی،بسیار سریع اومدن و کارشون رو خیلی خوب و حرفه ای انجام دادن،قیمتشون هم معقول بود.بسیار ممنون از ایشون و خدمت از ما!

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله خدمت از ما
loading