قیمت جوشکاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه جوشکاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 300,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 1,000,000 تومان
 • 2,000,000 تومان
(به روز رسانی در دی 1402)

شما در کدام شهر به جوشکاری نیاز دارید؟

جوشکاری را به متخصصش بسپار

بدون جوشکاری، تصور بسیاری از کارهای تولیدی حقیقتا دشوار است. جوشکاری یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها در صنعت برای اتصال دو قطعه فلزی و حتی غیرفلزی است. برخی از انواع این فعالیت در تاریخچه جوشکاری عبارت است از: جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری CO2، جوشکاری آرگون، جوشکاری زیر آب و غیره.

دستمزد و قیمت جوشکاری کیلویی و معمولی، به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع عملیات جوشکاری و لازم است هنگام تخمین هزینه، این موارد در نظر گرفته شود. اگر در هر زمینه از انواع جوشکاری و کاربرد آن به دنبال متخصصان ماهر می‌گردید، می‌توانید آنها را در بازار آنلاین «خدمت از ما» پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات مختلف این حوزه و لیست قیمت اتحادیه جوشکاری 1402، با ما همراه باشید.

 

لیست قیمت دستمزد جوشکاری

نوع خدمات قیمت خدمات (به روز رسانی اردیبهشت 1402)
اجرت جوشکاری (درب و پنجره) کیلویی  12.000 تا 20.000 تومان
قیمت جوشکاری شیروانی (متری)  110.000 تا 135.000 تومان
جوشکاری رابیس کاری  75.000 تا 135.000 تومان
اجرت و دستمزد جوشکار برای یک روز  1.500.000 تا 2.500.000 تومان
جوشکاری اسکلت (کیلویی)  7.000 تا 12.000 تومان

 

 

مروری بر خدمات جوشکاری

همان‌طور که اشاره کردیم، منظور از جوشکاری روشی است که در آن دو قطعه فلزی یا غیر فلزی (مانند سرامیک، پلیمر و کامپوزیت) به کمک عوامل خارجی به یکدیگر متصل می‌شوند. منظورمان از عوامل خارجی بیشتر حرارت و گاهی نیز فشار است. یکی از نکات مهم این حرفه، یکسان بودن خواص اتصال و مواد پایه است.

از جمله خدمات جوشکاری که همه ما به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم از آنها استفاده می‌کنیم، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • ساخت انواع درب و پنجره، نرده و حفاظ
 • جوشکاری لوله از جمله لوله‌های گاز
 • ساخت زیر کولری و حفاظ اسپلیت
 • ساخت و نصب اسکلت ساختمان
 • ساخت آلاچیق‌های فلزی ویلایی
 • ساخت المان‌های دکوراتیو فلزات
 • انواع تعمیرات و خرده‌کاری

اینها محبوب‌ترین خدمات این رشته هستند که اکثرا در محل به مشتریان ارائه می‌شود. در ادامه نرخ اتحادیه جوشکاری 1402 و دستمزد جوشکار روزمزد را بررسی می‌کنیم، تا بتوانید هزینه حدودی پروژه‌های خود را برآورد کنید.

 

لیست قیمت دستمزد جوشکاری

 

دستمزد جوشکاری چگونه تعیین می‌شود؟

در حالت کلی، قیمت انواع جوشکاری و کاربرد آن به دو صورت تعیین می‌شود:

 • روش چکی (کنترات): روش چكی به كارهای خرده كاری و جوش درب و پنجره مربوط می‌شود.
 • روش کیلویی: ارائه دستمزد جوشکاری کیلویی، برای جوشکاری اسکلت ساختمان مناسب است.

از این دو دسته کلی که بگذریم، عوامل مشخصی وجود دارند که بر هزینه انواع جوشکاری تاثیر دارند. اگر تمایل دارید هزینه پروژه خودتان را ظرف چند دقیقه برآورد کنید، می‌توانید از قابلیت استعلام رایگان قیمت در اپ و وبسایت «خدمت از ما» استفاده کنید و برای دانستن حداقل و حداکثر قیمت جوشکاری کیلویی و چکی، می توانید به نمودار بالای همین صفحه نیز سری بزنید.

در ادامه فاکتورهای مهم لیست قیمت دستمزد جوشکاری 1402 را شرح می‌دهیم، تا دید بهترین از نحوه محاسبه دستمزد جوشکار روزمزد یا به‌ صورت پروژه‌ای داشته باشید.

 

لیست قیمت اتحادیه جوشکاری 1402

 

نحوه محاسبه دستمزد جوشکاری

با توجه به لیست قیمت اتحادیه جوشکاری و درخواست‌های رایج در بازار، موارد زیر روی قیمت جوشکاری کیلویی و چکی موثر هستند و شما هنگام دریافت خدمات لازم است با پاسخ به چندین سوال، این موارد را مشخص کنید و سپس هزینه دستمزد جوشکار را دریافت کنید. از جمله این موارد:

 

تاثیر نوع روش بر قیمت جوشکاری

اولین مورد در لیست قیمت دستمزد جوشکاری 1402 به چشم می‌آید، نوع جوشکاری مناسب برای پروژه شماست. چیزی که مناسب‌ترین روش را در میان انواع جوشکاری و کاربرد آن را مشخص می‌کند، نوع کار شما، بودجه و شرایط آب و هوایی است.

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، این حرفه به روش‌های مختلفی از جمله جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری CO2 و ... انجام می‌شود. هزینه هر کدام از این روش‌ها و زیرمجموعه‌های آنها، نرخ مخصوص به خود را در لیست قیمت دستمزد جوشکاری 1402 و دستمزد جوشکار روزمزد دارد.

 

دستمزد جوشکاری بر اساس نوع خدمات ارائه شده

هزینه برخی خدمات در لیست قیمت اتحادیه جوشکاری با بازه مشخص و به صورت جوشکاری کیلویی مشخص شده است، از جمله:

 • ساخت نرده حفاظ برای درب و پنجره بالکن، تراس، پشت بام و راه پله
 • ساخت انواع درب و پنجره ساده و طرح‌دار با زهوار
 • ساخت انواع دروازه ساده و چارچوب

در لیست قیمت دستمزد جوشکاری 1402 به کارهای خرده‌کاری مانند تعمیر درب و پنجره منزل و پارکینگ و لولای آنها نیز اشاره شده است. جوشکاری‌های روزانه و کمتر از یک ساعت نیز نرخ مخصوص به خود را دارند.

 

تاثیر نوع متریال بر نرخ جوشکاری

در لیست قیمت اتحادیه جوشکاری معمولا به این مورد صریحا اشاره نمی‌شود؛ اما متریالی که جوشکار از آن استفاده می‌کند نیز در هزینه تمام‌شده پروژه تاثیر می‌گذارد. متریالی از جمله فلزی که جوشکار آن را جوش می‌دهد (جوشکاری آلومینیوم، استیل برای جوش استیل، لوله گاز و ...)، ماده اتصال، گاز مورد استفاده، مدار و اشعه.

فرض کنید می‌خواهید سفارش 50 کیلو نرده و حفاظ پنجره ثبت کنید؛ 25 کیلو با آهن و 25 کیلو با استیل. در این حالت دستمزد جوشکار روزمزد طبق نرخ اتحادیه جوشکاری 1402 برای هر دو یکسان است، اما قیمت فلزات با هم تفاوت دارد.

نکته: متریال مورد استفاده جوشکار با توجه به حجم و نوع جوشکاری تعیین می‌شود. 

 

قیمت دستمزد جوشکاری روزمزد

خدمات موردنیازتان هرچه که باشد، از جوشکاری اتمی هیدروژن گرفته تا جوشکاری آرگون، دستمزد خود جوشکار نیز در هزینه نهایی موثر است.

مهمترین نکته در رابطه با قیمت اجرت جوشکاری که شاید در لیست قیمت دستمزد جوشکاری 1402 نبینید، تجربه، سابقه کار و سختی کار اوست. هرچه مهارت فرد در جوشکاری قوس الکتریکی و ... بالاتر باشد، کیفیت کار و در نتیجه قیمت تمام‌شده خدمات او نیز بالاتر خواهد بود، که باید حتما این مورد را در نظر داشته باشید.

 

نرخ اتحادیه جوشکاری 1402

 


(شما می‌توانید برای دریافت خدمات "جوشکار سیار شیراز"، "جوشکار سیار اصفهان"، "جوشکار ی در تهران" روی لینک مورد نظر کلیک کنید)


 

دستمزد جوشکاری کیلویی بر قیمت نهایی چه تاثیری دارد؟

زمانی که هزینه جوشکاری، بر اساس میزان حجم کار مشخص می‌شود، در واقع شما دارید قیمت جوشکاری کیلویی را بر آورد می‌کنید و نرخ آن با زمانی که جوشکار به صورتی ساعتی و یا چکی کار می کند، متفاوت است.

دستمزد جوشکاری کیلویی بیشتر برای کارهای سنگین و زمان هایی که نیاز به یک تیم برای خدمات جوشکاری است، مناسب می‌باشد، مثل جوشکاری اسکلت فلزی یا سازه های بزرگ و خدمات عمرانی.

در واقع قیمت جوشکاری کیلویی بر اساس میزان کل متریال مصرفی و میزان ساعات کاری محاسبه و تعیین می‌شود. 

 

مزایای دریافت خدمات جوشکاری از طریق «خدمت از ما» چیست؟

«خدمت از ما» بستری ایجاد کرده است تا بتوانید نیازهای متفاوت خود را در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه رفع کنید. چه به دنبال فردی برای جوشکاری اتمی هیدروژن باشید، چه قوس الکتریکی اسکلت ساختمان و هر زیرمجموعه دیگری از انواع جوشکاری، تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بهترین متخصص را در شهر خود پیدا کنید.

با استفاده از خدمات جوشکاری آرگون، جوشکاری استیل و ... در بازار آنلاین «خدمت از ما» شما به چندین جوشکار مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری آنها را با تمام جزئیات بررسی کنید؛ نظرات کاربران را درباره پروژه‌های قبلی آنها مشاهده کنید. از جمله این خدمات می توان به جوشکار سیار کرج، جوشکاری سیار مشهد و دیگر شهر ها اشاره کرد. 

همچنین، می‌توانید از دستمزد جوشکاری کیلویی و دستمزد جوشکار روزمزد پیش از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی ما برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.


 

انواع روش های جوشکاری

تا این قسمت از مطلب، نام انواع جوشکاری را بارها به کار بردیم، به خصوص هنگام تعیین نرخ و دستمزد جوشکاری؛ در این قسمت انواع و کاربرد آنها را در تاریخچه جوشکاری بررسی می‌کنیم:

 

جوشکاری قوس الکتریکی

جوشکاری قوس الکتریکی در صنعت به 8 دسته تقسیم می‌شود:

 • جوشکاری اتمی هیدروژن: در این روش دو نوع الکترود فلزی در فضایی پرشده با هیدروژن به یکدیگر جوش داده می‌شوند.
 • فلزی بدون پوشش: الکترودها در این روش کاملا مصرف شده، و پس از جوش باید از الکترودهای جدید استفاده کرد. در این نوع از جوشکاری قوس الکتریکی، از گاز پوششی استفاده نمی‌شود.
 • جوشکاری قوس کربنی: در این نوع از جوشکاری قوس الکتریکی از الکترودهای کربنی استفاده می‌شود. در فرآیندهای خاص مس نیز کاربرد دارد.
 • قوس الکتریکی با پوشش پودر: این مورد مانند روش بدون پوشش است؛ اما از یک پوشش پودری در الکترودها هم استفاده می‌شود.
 • قوس الکتریکی با پوشش گاز: این نوع نیز مانند روش‌های بدون پوشش است. اما از گاز مخصوص برای پوشش مواد و قطعات استفاده می‌شود، مانند جوش آرگون.
 • جوش تنگستن گاز: این روش آهسته برای جوش‌های دقیق فوق‌العاده است، و بیشتر در صنایع هوافضا کاربرد دارد.
 • جوشکاری قوس پلاسما: این جوشکاری مشابه روش قبل بوده، و نتیجه نهایی آن اصطلاحا بسیار تمیز است. بیشترین کاربرد این روش در لوله سازی و ابزارسازی است.
 • جوش با پوشش فلزات: این روش با الکترودهای مصرفی انجام می‌شود؛ اما جریان پیوسته پودر آن را از تماس با سطح هوا حفظ می‌کند.
 • جوش زیرپودری: این روش هم مانند روش پیشین است؛ با این تفاوت که از پودرهای دانه ریز در آن استفاده می‌شود.

 

جوشکاری گاز اکسیژن

یکی دیگر از انواع جوشکاری با کاربرد بالا جوش با استفاده از گاز اکسیژن است، که به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • جوش هوا-استیلن: در این روش از مواد شیمیایی به عنوان تسهیل‌کننده استفاده می‌شود. این روش نکات ضعف خاصی دارد که از محبوبیت آن در میان صنعتگران کاسته است.
 • جوشکاری اکسی-استیلن: در این روش از ترکیب ارزان‌قیمت استیلن و اکسیژن برای بالا بردن دمای قطعات و ایجاد جوش‌های بسیار دقیق استفاده می‌شود. این روش در خدمات نگهداری و تعمیرات کاربرد زیادی دارد.
 • جوش پروپان یا اکسیژن: در این روش از شعله گاز اکسیژن یا پروپان برای بالا بردن دمای قطعه استفاده می‌شود.
 • جوشکاری اکسی هیدروژن: ترکیب دقیق اکسیژن و هیدروژن در این روش نیز جوش‌هایی دقیق ایجاد می‌کند.

سایر انواع جوشکاری هم عبارت‌اند از جوش مقاومتی و حالت جامد.

 

قیمت و دستمزد جوشکاری کیلویی

 

نحوه دسترسی به بهترین جوشکار با دستمزد جوشکاری مناسب

اگر به دنبال متخصص برای اجرای انواع جوشکاری سیار و همچنین لیست قیمت دستمزد جوشکاری هستید، کافی است درخواست خود را در اپلیکیشن یا وب سایت «خدمت از ما» بدون پرداخت هزینه ثبت کنید و به سوالات ابتدایی پیرامون نوع خدمات مورد نیازتان پاسخ دهید.

بعد از چند دقیقه، متخصصان قیمت جوشکاری کیلویی و چکی را بر اساس لیست نرخ اتحادیه و پاسخ‌های شما به سوالات، برایتان ارسال می‌کنند؛ پس از دریافت قیمت جوشکاری، براساس نرخ اتحادیه جوشکاری 1402 می‌توانید به بررسی سوابق هر جوشکار و نظرهای مشتریان قبلی آنها در پروفایل هر جوشکار بپردازید و با اطمینان کامل سفارش خود را مستقیما نهایی کنید.

4.5 امتیاز از 2056 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
جوشکاری

نظرات

مهرداد عسگری
مهرداد عسگری
5.0 (از 4 نظر)
4 خدمت موفق
جوشکاری
حسین حمزه ئی

سرموقع اومدند وکار را همان طوری که خواستم حتی بهتر انجام دادند خیلی هم باانصاف بودند دستشون درد نکنه.

حسین خاکسار
حسین خاکسار
5.0 (از 24 نظر)
47 خدمت موفق
جوشکاری
عادل دریا

با سپاس از آقای خاکسار کارشون خیلی خوب بود و وقت زیادی گذاشتن تا کارشون احسن دربیاد و براشون آرزوی موفقیت میکنم

رضا کاظمی سموات
رضا کاظمی سموات
5.0 (از 54 نظر)
63 خدمت موفق
جوشکاری
حسن جوادی

خوشحالم که آقای کاظمی رو انتخاب کردم منصف بودن کاربلد و کار درست حضور به موقع از ایشان خیلی راضی هستم ممنون از برنامه خدمت از ما و متخصص فوق العاده من ایشان را به همه پیشنهاد می‌کنم

در این شهرها می توانید سفارش جوشکاری را ثبت کنید:

 • جوشکاری تهران
 • جوشکاری کرج
 • جوشکاری اصفهان
 • جوشکاری مشهد
 • جوشکاری شیراز
 • جوشکاری تبریز
 • جوشکاری اهواز
 • جوشکاری دماوند
 • جوشکاری رودهن
 • جوشکاری باقرشهر
 • جوشکاری لواسان
 • جوشکاری ورامین
 • جوشکاری شهریار
 • جوشکاری پرند
 • جوشکاری صفادشت
 • جوشکاری بومهن
 • جوشکاری پردیس
 • جوشکاری قرچک
 • جوشکاری قم
 • جوشکاری محمدشهر
 • جوشکاری ماهدشت
 • جوشکاری کمال شهر
 • جوشکاری چهارباغ
 • جوشکاری نظرآباد
 • جوشکاری فردیس
 • جوشکاری کرمان
 • جوشکاری ری
 • جوشکاری اسلامشهر
 • جوشکاری اندیشه
 • جوشکاری شهر قدس
 • جوشکاری شهر گلستان
 • جوشکاری نسیم شهر
 • جوشکاری هشتگرد
 • جوشکاری ملارد
 • جوشکاری رباط کریم
 • جوشکاری پاکدشت
 • جوشکاری اراک
 • جوشکاری رشت
 • جوشکاری ساری
 • جوشکاری ارومیه
 • جوشکاری باغستان
 • جوشکاری شاهین شهر