قیمت جوشکاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه جوشکاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 500,000 تومان

شما در کدام شهر به جوشکاری نیاز دارید؟

جوشکاری را به متخصصش بسپار

بدون جوشکاری، تصور بسیاری از کارهای تولیدی حقیقتا دشوار است. جوشکاری یکی از بهترین و بهترین روش‌های در صنعت برای اتصال دو قطعه فلزی و حتی غیرفلزی است. برخی از انواع این فعالیت در تاریخچه جوشکاری عبارت‌اند از: جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری CO2، جوشکاری آرگون، جوشکاری زیر آب و غیره.

اگر در هر زمینه از انواع جوشکاری و کاربرد آن به دنبال متخصصان ماهر می‌گردید، و یا به دنبال اطلاعات در مورد جوشکاری هستید، با "خدمت از ما" همراه باشید.

 

جوشکاری (به انگلیسی: Welding)

 

قیمت جوشکاری، چگونه تعیین می‌شود؟

در حالت کلی، قیمت انواع جوشکاری و کاربرد آن به 2 صورت تعیین می‌شود:

 • روش چکی (کنترات): روش چكی به كارهای خرده كاری و جوشکاری درب و پنجره مربوط می‌شود.
 • روش کیلویی: ارائه قیمت به روش کیلویی برای جوشکاری اسکلت ساختمان است.

 

از این 2 دسته کلی که بگذریم، عوامل مشخصی وجود دارند که بر هزینه انواع جوشکاری و کاربرد آن تاثیر دارند. مهمترین موارد این عوامل عبارت‌اند از:

 • نوع جوشکاری: چیزی که انواع جوشکاری و کاربرد آن آن را مشخص می‌کند، نوع کار، بودجه، شرایط آب و هوایی است. همان طور که در ابندای مطلب اشاره کردیم، جوشکاری انواع مختلفی از جمله جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری CO2 و... دارد. هزینه هر کدام از این روش‌ها و زیرمجموعه‌های احتمالی آنها، تاثیر مهمی بر قیمت جوشکاری دارد.
 • مواد مورد استفاده: مواد مورد استفاده در فرآیند انواع جوشکاری نیز بر هزینه آن موثر است. این موارد عبارت‌اند از: فلزی که فرد جوشکار باید آن را جوش دهد (جوشکاری آلومینیوم، جوشکاری استیل، جوشکاری لوله گاز و...)، گاز مورد استفاده، مدار و اشعه. توجه داشته باشید که آنچه مواد مورد استفاده جوشکار برای انجام کار را تعیین می‌کند، حجم و نوع جوشکاری است.
 • اجرت جوشکار: نوع کار موردنیازتان هرچه که باشد، از جوشکاری اتمی هیدروژن تا جوشکاری آرگون، دستمزد خود جوشکار نیز در هزینه نهایی کار موثر است. مهمترین نکته در رابطه با اجرت جوشکار، تجربه و سابقه کار اوست. هر چه مهارت فرد در جوشکاری قوس الکتریکی و... بالاتر باشد، کیفیت کار او، و در نتیجه قیمت تمام شده خدمات او نیز بالاتر خواهد بود.

اگر مایلید رقم دقیقی در رابطه با قیمت جوشکاری اتمی هیدروژن و انواع دیگر جوشکاری داشته باشید، بد نیست نرخ اتحادیه جوشکاری 99 را بررسی کنید. علاوه بر آن، شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه دقیق جوشکاری قوس الکتریکی و...، درخواست خود را در اپلیکشن "خدمت از ما" ثبت کنید و بدون نهایی کردن سفارش‌تان، از هزینه پیشنهادی متخصصان مطلع شوید.

 

جوشکاری اتمی هیدروژن

 

مزایای جوشکاری چیست؟

"خدمت از ما" بستری ایجاد کرده است تا بتوانید نیازهای متفاوت خود را در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه رفع کنید. چه به دنبال فردی برای جوشکاری اتمی هیدروژن باشید، چه جوشکاری قوس الکتریکی اسکلت ساختمان و هر زیرمجموعه دیگری از جوشکاری، تنها با چند کلیک سیاده می‌توانید متخصص مربوطه را در نزدیکی خود پیدا کنید.

با استفاده از خدمات جوشکاری آرگون، جوشکاری استیل و غیره شهر خود در بازار آنلاین "خدمت از ما"، شما به چندین جوشکار مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای قبلی آنها مشاهده کنید؛ و از هزینه جوشکاری قبل از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی "خدمت از ما" برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

اطلاعات در مورد جوشکاری

تا این قسمت از مطلب، نام انواع جوشکاری را بارها به کار بردیم. در این قسمت مهمترین انواع جوشکاری و کاربرد آن در تاریخچه جوشکاری را بررسی می‌کنیم:

یک. جوشکاری قوس الکتریکی

جوشکاری قوس الکتریکی در صنعت، خود به 8 دسته تقسیم می‌شود:

 • جوشکاری اتمی هیدروژن: در این روش از 2 نوع الکترود فلزی استفاده می‌شود. این دو الکترود در فضایی مملو از هیدروژن به یکدیگر جوش داده می‌شوند.
 • جوشکاری فلزی بدون پوشش: الکترودها در این روش به طور کامل مصرف شده، و پس از جوشکاری باید از الکترودهای جدید استفاده کرد. در این نوع از جوشکاری قوس الکتریکی، از هیچ گاز پوششی استفاده نمی‌شود.
 • جوشکاری قوس کربنی: در این نوع از جوشکاری قوس الکتریکی از الکترودهای کربنی استفاده می‌شود. برخی اوقات و در فرآیندهای خاص نیز از مس در این نوع جوش استفاده می‌شود.
 • جوشکاری قوس الکتریکی با پوشش پودر: این نوع مانند جوشکاری بدون پوشش است؛ با این تفاوت که از پوششی پودری در الکترودها استفاده می‌شود.
 • جوشکاری قوس الکتریکی با پوشش گاز: این فرآیند نیز مانند جوشکاری بدون پوشش است؛ البته از گاز مخصوص برای پوشش مواد و قطعات استفاده می‌شود. جوشکاری آرگون یکی از انواع رایج در این روش است.
 • جوشکاری تنگستن گاز: الکترودهای این نوع مصرفی نیستند و فرآیند آن آهسته است. دقیق‌ترین جوش‌ها را می‌توان با این روش انجام داد. صنایع هوافضا یکی از حوزه‌های کاربردهای آن هستند.
 • جوشکاری قوس پلاسما: این جوشکاری شبیه به جوش تنگستن است و سطوحی بسیار با کیفیت تولید می‌کند. کاربرد عمده این روش در لوله سازی و ابزارسازی است.
 • جوشکاری با پوشش فلزات: این نوع از جوش از الکترودهای مصرفی استفاده می‌کند. اما جریان پیوسته پودر آن را از تماس با سطح هوا حفظ می‌کند.
 • جوش زیرپودری: این نوع از جوشکاری قوس الکتریکی مانند روش قبلیست؛ با این تفاوت که از پودرهای دانه ریز در آن استفاده می‌شود.

 

جوشکاری قوس الکتریکی

 

دو. جوشکاری گاز اکسیژن

یکی دیگر از انواع جوشکاری و کاربرد آن در تاریخچه جوشکاری، جوش با استفاده از گاز اکسیژن است که به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • جوش هوا-استیلن: در این فرآیند از مواد شیمیایی به عنوان تسهیل‌کننده روند جوشکاری استفاده می‌شود. به دلیل برخی نقاط ضعف، این روش محبوبیت کمی در میان صنعتگران دارد.
 • جوشکاری اکسی-استیلن: در این روش از ترکیب استیلن و اکسیژن استفاده می‌شود. این ترکیب، قطعات را تا دمای بسیار زیاد گرم می‌کند که باعث تولید جوشی بسیار دقیق شده، و نسبت به ترکیب‌های دیگر نیز ارزان‌قیمت‌تر است. این جوشکاری معمولا در فرآیند‌های تعمیر و نگهداری کاربرد دارد.
 • جوشکاری پروپان: این نوع به نام جوش اکسیژن نیز شناخته می‌شود. در این فرآیند، از شعله گاز اکسیژن یا پروپان برای گرم کردن قطعه استفاده می‌شود.
 • جوشکاری اکسی هیدروژن: ترکیب دقیق اکسیژن و هیدروژن، باعث ایجاد جوش‌هایی دقیق در این فرآیند می‌شود.
 • سایر انواع جوشکاری عبارت‌اند از و جوشکاری مقاومتی و جوشکاری حالت جامد.

 

جوشکاری آرگون

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص جوشکاری

اگر به دنبال خدمات جوشکاری مثل جوشکاری اتمی هیدروژن، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری CO2، جوشکاری آرگون، جوشکاری زیر آب و غیره در شهر خود هستید، درخواست خود را در "خدمت از ما" به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصان جوشکاری پیشنهاد قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای انجام شده آنها بخوانید، و نهایتا بهترین متخصص را برای پروژه خود انتخاب کنید.

امتیاز دهید

3.00 امتیاز از 28 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
جوشکاری

نظرات

سید جمال عبدلی
سید جمال عبدلی
4.9
60 خدمت موفق
جوشکاری
مصطفی راوند

ایشان بسیار انسان خوش قول و متعهدی بودن و در زمان کمتر از صحبت اولیه، کارشون رو به نحو احسن انجام دادن. دستشون درد نکنه. ازش رضایت کامل داشتیم و به دیگران توصیه می کنم از دقت و کیفیت بالای این متخصص محترم استفاده کنند.

ابراهیم اجاقی
ابراهیم اجاقی
4.5
23 خدمت موفق
جوشکاری
رضا بایرامیان

درود آقای اوجاقی تایید می‌شود چراکه بسیار خوش قول هستند و سر وقت رسیدند قیمت منطقی و متناسب با کار ارائه دادند تمیز کار و باسلیقه به دقت به درخواست‌های من گوش کردند و با مشاوره مناسب کار خوبی ارائه دادند خوش اخلاق و خوش برخورد هستند

جمال میرزایی
جمال میرزایی
4.5
3 خدمت موفق
جوشکاری
کرامت رنجبر

درود، جناب میرزایی سریع، دقیق، خوش اخلاق، و منصف هست. و کار را به نحو مطلوب انجام داد. انشالله که موفق و تندرست باشند ، دکتر رنجبر

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله خدمت از ما
loading