قیمت دیوار کشی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه دیوار کشی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 30,000 تومان
 • 35,000 تومان
 • 40,000 تومان
 • 50,000 تومان

شما در کدام شهر به دیوار کشی نیاز دارید؟

دیوار کشی را به متخصصش بسپار

راه جداسازی قسمتی از یک زمین، خانه یا باغ از دیگر قسمت‌ها دیوار کشی یا دیوار چینی است. البته دیوار کاربردهای دیگری مثل تحمل وزن ساختمان را نیز دارد، و می‌تواند انتقال‌دهنده بار ساختمان باشد. بایستی دیوارکشی باغ و ساختمان، چه به صورت سنتی و چه مدرن بر اساس کاربری دیوار انجام شود.

دیوار کشی زمین، انواع دیوار کشی دور باغ و ویلا، دیوار کشی ساختمان، اجرای دیوار بلوک سیمانی، دیوارکشی با سنگ و ... در بازار «خدمت از ما» به دست متخصصان ساختمانی و بنایی انجام می‌شود. در ادامه مطلب به بررسی قیمت دیوار کشی و قیمت آجر چینی، انواع دیوار کشی و نکات آن می‌پردازیم.

 

دیوار کشی سریع

 

 

قیمت دیوار کشی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری چقدر است؟ هزینه دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی چگونه محاسبه می‌شود؟ ارزانترین دیوارکشی با چه مصالحی انجام می‌شود؟ قیمت آجر چینی به چه عواملی بستگی دارد؟ این‌ها سوالاتی هستند که مشتریان در زمینه دیوارچینی از متخصصان می‌پرسند.

معمولا هزینه دیوار کشی در بازار به صورت روزمزد یا پروژه‌ای محاسبه می‌شود. در هر حالت عوامل کلی تعیین کننده قیمت دیوارکشی عبارتند از:

 • متراژ زمین یا باغ
 • نوع مصالح مصرفی
 • نوع دیوار

 

مثلا قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سفالی با دیوار سیمانی می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه و قیمت آجر چینی به طور دقیق، می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تا از برترین بنایان شهر خودتان به رایگان هزینه دیوار کشی سریع را استعلام کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت آجر چینی

از آنچا که دیوار چینی با آجر متقاضیان زیادی دارد، در این بخش قیمت آجر چینی را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری با توجه به این عوامل مشخص می‌شود:

 • فشاری بودن یا سفالی بودن آجر: قیمت آجر چینی با آجرهای فشاری از نمونه‌های سفالی بیشتر است.
 • ضخامت تیغه: هرچه ضخامت تیغه بیشتر باشد، هزینه آجرچینی نیز افزایش پیدا می‌کند.
 • نیاز یا عدم نیاز به بندکشی: اینکه یک طرف و یا هردو طرف به بندکشی نیاز دارند نیز روی قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری تاثیر می‌گذارد.

البته باید یادآوری کنیم که عواملی مانند صخامت تیغه بر هزینه دیوار کشی با لیکا یا بلوک سیمانی هم موثر است. وسعت و متراژ پروژه هم بر تمام روش‌ها از ارزانترین دیوار کشی باغ گرفته تا قیمت آجر چینی و ... موثر است.

 

قیمت آجر چینی

 

انواع دیوار کشی از نظر نوع مصالح مصرفی

دیوار آجری و گلی، دیوار سنگی، دیوارهای بلوک سیمانی، پنل‌های پیش ساخته و درای وال از معروف‌ترین انواع مصالح دیوار کشی محسوب می‌شوند. اجرای دیوار خارجی یا داخلی، دیوار محوطه و اصولا هر نوع دیوار چینی را با توجه به پیشرفت ساختمان‌سازی می‌توان به دو دسته عمده تقسیم کرد:

 • دیوار کشی سریع به صورت سنتی
 • دیوار چینی باغ و ساختمان به روش مدرن

 

دیوارکشی سنتی

در روش‌های سنتی از مصالح سنتی و قدیمی‌ای استفاده می‌شود که همه‌مان می‌شناسیم؛ مانند آجر، گل و سنگ. ممکن است به نظر برسد این روش‌ها جزو ارزانترین روش ساخت دیوار و ارزانترین دیوار کشی باغ هستند؛ که گاهی همین‌طور است. اما گاهی به دلیل زحمت بالا، لزوم زمان بیشتر و جنس آجر، قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری از همین کار با مصالح مدرن‌تر بیشتر می‌شود.

البته ایراد مهم این مصالح، عایق صوت و حرارت نبودن آن‌هاست. در ادامه با مصالح پرکاربرد این روش بیشتر آشنا می‌شویم:

 

دیوار گلی

همان‌طور که از نام این نوع دیوار مشخص است، برای ساخت آن گل خاصی به نام گل دای با آب مخلوط شده و ماده ملات مانندی درست می‌شود.

به دلیل خیس بودن گل، ابتدا یک ردیف به قطر 4 سانتی‌متر و طول مدنظر درست می‌شود. بعد از خشک شدن این ردیف، ردیف دوم روی ردیف قبلی قرار داده شده، و متخصص به همین شکل دیوار چینی را ادامه می‌دهد. این روش از ارزانترین گزینه‌های دیوار کشی باغ و دیوار کشی سریع است که البته کاربرد آن به اندازه گذشته نیست.

 

دیوار آجری

در حال حاضر، دیوارکشی با آجر یکی از ابتدایی‌ترین و ارزانترین روش‌های دیوار کشی باغ و سایر سازه‌هاست. اگر در حین تخریب با اندکی دقت و حوصله بتوان آجرهای دیوار را به صورت سالم جدا کرد؛ می‌توان در دیوارچینی جدید از آن‌ها استفاده کرد و مجددا قیمت آجر چینی را کاهش داد.

برای اجرای دیوارهای داخلی یا خارجی از آجرهای فشاری یا سفالی استفاده می‌شود. برای دیوار چینی باغ و ساختمان با آجر، ابتدا ملات سیمان آماده می‌شود. سپس ردیف به ردیف، یعنی یک لایه آجر و روی آن یک لایه ملات، دیوار به اصطلاح چیده شده و همین مراحل تا بالا و ارتفاع مدنظر ادامه پیدا می‌کند.

با وجود مناسب بودن قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری، وزن زیاد ساختمان و زمان بالای اجرا باعث شده تا به مرور متریال و مواد مناسب‌تری جایگزین آجر برای دیوار کشی سریع شوند.

 

دیوار کشی با سنگ

ساخت دیوار سنگی بیشترین کاردبرد خود را در مناطق کوهستانی و در مسیر رودخانه‌های کم‌عمق دارد؛ که فشار آب سنگ‌های کوهستان را حرکت می‌دهد.

از دیوارهای سنگی برای حصارکشی و ساخت دیوار کنار جاده‌ها برای پیشگیری از ریزش و رانش کوه استفاده می‌شود. اما این روزها، از این متریال در ساختمان‌های سنگی و خاص در شکل‌های گوناگون هم استفاده می‌شود.

 

ارزانترین دیوار کشی باغ

 

دیوار کشی مدرن

دیوارچینی مدرن را می‌توانید به راحتی در قسمت‌های داخلی و نمای ساختمان‌های مختلف ببینید؛ از جمله دیوارهایی که با بلوک سیمانی اجرا شده‌اند و دیوارهای کناف. کسانی که به دنبال روشی برای دیوار کشی سریع هستند، باید سراغ روش‌های مدرن بروند که هم راحت اجرا می‌شوند، و هم به سرعت می‌توان فضاهای مختلف را با آنها از هم جدا کرد.

متریال‌های پرکاربرد این روش عبارت‌اند از:

 

دیوارهای پنل گچی

این دیوارها از پنل‌های گچ سفید به قطر 10 و 15 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. مقاومت این پنل‌ها کم است؛ به همین خاطر، از آنها تنها برای جداسازی فضای داخلی استفاده می‌شود.

دیوار چینی این نوع دیوارها به این شکل است که پنل‌های مربعی شکل گچی آماده و پیش‌ساخته در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و چفت می‌شوند. پس از تثبیت دیوار، دوباره روی آنها گچ کشیده شده و رنگ کاری می‌شود. پس از پایان نیز در صورت نیاز با گچبری بر آن‌ها طراحی می‌شود.

 

دیوار کشی بتنی

دیوار کشی زمین و باغ معمولا با بتن انجام می‌شود. این نوع دیوارها برای محوطه سازی و جدا کردن زمین‌ها یا در اسکلت بتنی برای انتقال بار ساختمان به کار رفته و اجرا می‌شوند.

برای دیوار چینی باغ یا ساختمان ابتدا آرماتوربندی و میلگردها طبق محاسبات پیاده شده و سپس قالب‌ها دور آنها نصب می‌شود. در نهایت این قالب‌ها از بتن (مخلوط سیمان، شن و آب) پر می‌شوند. بعد از خشک شدن کامل بتن هم قالب‌ها باز می‌شوند.

 

اجرای دیوار کشی با بلوک سیمانی

این دیوارها از سیمان و ریزدانه‌های متفاوتی در اشکال و ابعاد مختلف ساخته می‌شوند. سازنده‌های این نمونه از دیوارها مزایای متفاوتی برای هر مدل و سبک از آنها بیان کرده‌اند. در بعضی از مدل‌ها، برای عایق صوت و حرارت، در حین دیوار چینی باغ و ساختمان بین بافت‌های بلوکی از یونولیت استفاده می‌شود.

این نوع دیوارها به دلیل سبک بودن، مقاومت و عایق بودن، امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته حضور آنها در میان ارزانترین روش‌های ساخت دیوار و راه‌های دیوار کشی سریع نیز در این محبوبیت بی‌تاثیر نیست.

 

دیوارهای کناف

کناف در معنای کلی خود یک صفحه گچی با روکش کاغذی است؛ اما در مقایسه با صفحات گچی مزایای قابل‌توجهی دارد. برای نمونه، این متریال نیز به نوبه خود هزینه زمانی دیوار کشی را کاهش می‌دهد، و به دلیل وزن کمی که دارد سریعا اجرا می‌شود. اجرای این دیوارها در مقایسه با نمونه‌های دیگر تخصصی‌تر است.

با توجه به محل اجرا، از کناف‌هایی با جنس‌های گوناگون استفاده می‌شود. مثلا نمونه‌های سیمانی و ضد آب برای استفاده خارجی کاربرد دارد. نمونه‌هایی هم هستند که یک سمت آنها ضد آب (مناسب برای حمام و آشپزخانه) یا کاملا گچی است؛ و به عنوان جداساز فضا به کار می‌رود.

برای دیوار کشی سریع با کناف، ابتدا زیرساخت و سپس خود دیوارها به صورت ورقه‌هایی روی این سازه نصب می‌شود. برای عایق صوتی و حرارتی کردن این دیوارها، در بین ورق‌های کناف، از پشم سنگ استفاده می‌شود. این دیوارها هزینه بالاتری نسبت به دیوارهای دیگر دارند، اما مزایای آن نیز بیشتر است.

 

اجرای دیوار بلوک سیمانی

 

انواع دیوار کشی از نظر کاربرد

دیوارکشی بسته به نوع دیوار با رعایت نکات و طی مراحل خاصی انجام می‌شود. در ادامه با انواع دیوارها در سازه‌ها آشنا می‌شویم:

 

دیوار خارجی ساختمان

دیوار خارجی همان دیوار بین فضای خارج و داخل ساختمان است، که می‌تواند باربر یا غیر باربر باشد. در هر صورت، اگر با آجر ساخته شوند، ضخامت‌شان حداقل باید 25 سانتی‌متر باشد.

 انواع دیوار کشی دور باغ در دسته دیوار خارجی ساختمان قرار دارد. برای دیوار چینی باغ بلوک سیمانی، بلوک آجری، دیوار کشی با سنگ و دیوار کشی بتنی مناسب گزینه‌ها هستند.

 

دیوار داخلی (پارتیشن)

در بحث ارزانترین روش ساخت دیوار یا سریع‌ترین آنها، منظور از دیوارهای داخلی آنهایی هستند که تنها برای جداسازی فضا به کار می‌روند. این دیوارها که غیرباربر نیز هستند، می‌توانند ضخامتی به اندازه 5 یا 11 سانتی‌متر داشته باشند.

 

دیوار باربر

دیوارهای باربر یا حمال که دیوارهای اصلی ساختمان‌های آجری هستند، جهت انتقال بار ساختمان به زمین استفاده می‌شوند و حداقل ضخامت آنها 35 سانتی‌متر است.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، دیوار کشی کاربردهای دیگری مانند تحمل وزن ساختمان را نیز بر عهده دارد. به عبارت دیگر، دیوار می‌تواند انتقال‌دهنده بار ساختمان نیز باشد؛ مانند دیوارهای بارور. البته در مبحث اسکلت بتنی ساختمان‌ها، به آنها دیوار برشی هم می‌گویند.

 

دیوار کرسی چینی

دیوار کرسی چینی همان دیواری است که بین دیوار اصلی و پی ساختمان قرار می‌گیرد.

 

دیوار حائل یا محافظ

این دیوار برای دو منظور ساخته می‌شود: دیوار محافظ عایق کاری (زیرزمین) و دیوار محافظ در برابر ریزش.

 

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری

 

نکات دیوارچینی باغ و ساختمان

در پروژه‌های دیوارکشی، آماده سازی مصالح پایه کار و لوازم معمول به عهده کارفرماست. اما از طرف دیگر تهیه ابزار آلات تخصصی و رعایت نکات ریز به عهده استادکار است:

 • بستن شمشه با توجه به بسته به طول و ارتفاع دیوار، یا قرار دادن تیر عمود برای چک کردن هر رگ از دیوار
 • استفاده از یک شمشه یا تیر صاف در هر رگ از کار دیوار چینی باغ یا ساختمان
 • استفاده صحیح از شاقول برای بررسی صاف بودن چند رگ از دیوار
 • استفاده از ملات مناسب با نسبت صحیح سیمان، ماسه و ...
 • استفاده مناسب از گچ برای تسهیل در کار دیوار چینی باغ
 • توجه به گونیا بودن دیوار، جهت جلوگیری از بروز مشکل هنگام کاشی‌کاری و گچ‌کاری، و همچنین ریزش دیوار

 

ریسمان کشی در دیوار چینی به چه منظور انجام می‌شود؟

برای اجرای دقیق دیوار چینی باغ و ساختمان‌های مسکونی، برای بندهای افقی دیوارچینی از ریسمان در دو سر دیوار استفاده می‌کنند؛ به صورتی که ریسمان به صورت کشیده و بدون قوس باشد، و رج‌های دیوار را با آن تراز می‌کنند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، این پروسه بر قیمت آجر چینی تاثیر می‌گذارد.

 

هزینه دیوار کشی با آجر و بلوک سیمان

 

دیوار کشی در کدام مرحله ساختمان سازی انجام می‌شود؟

این پروسه در مرحله سفت‌کاری ساختمان، بعد از ستون‌گذاری و پایان کف‌سازی کار دیوارچینی شروع می‌شود.

 

دیوار چینی در ارتفاع چگونه انجام می‌شود؟

اگر پروژه مدنظر شما در ارتفاعی باشد که با نردبان نتوان به آن تسلط کافی داشت، باید از داربست برای دسترسی استادکار و بنا استفاده شود. این مورد در اجرت و قیمت تمام شده دیوارکشی اثرگذار است.

 

برای صرفه‌جویی در هزینه و دیوار کشی سریع چه اقداماتی انجام دهیم؟

محل دیوار کشی باید فاقد هرگونه گیاه باشد تا دیوار سست نشود. بهتر است برای عدم رویش گیاهان در پی دیوارچینی (مخصوصا دیوار چینی باغ)، پی دیوار را خودتان با خاک آهک بپوشانید. با اینکار می‌توانید دستمزد کارگر را ذخیره، و به بودجه دیوار کشی و قیمت آجر چینی اضافه کنید.

همچنین، هنگام ثبت سفارش خود با متخصص و بنای ساختمان درباره قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار آجری، سیمانی و ... و تهیه مصالح مورد نیاز مشورت کنید تا بتوانید بودجه‌تان را برای بهترین نتیجه مدیریت کنید. برای استعلام رایگان هزینه دیوار کشی، کافیست در وب سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» سفارش آجرچینی و دیوارکشی را ثبت کنید و مشخصات دیوار، مصالح و متراژ تقریبی را وارد کنید. این توضیحات کمک می کند تا بنا، قیمت دقیق تری را به شما اعلام کند.

امتیاز دهید

4.63 امتیاز از 211 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
دیوار کشی

نظرات

جعفر کریمی
جعفر کریمی
4.8
4 خدمت موفق
دیوار کشی
ارمان نامی

با سلام ایشان بسیار حرفه ای ، کار بلد و وقت شناس بودند و در کوتاه ترین زمان با تیم حرفه ای کار مارو انجام دادن ، واقعا پیشنهاد میکنم

علی بوستانی
علی بوستانی
4.6
18 خدمت موفق
دیوار کشی
علیرضا سهرابی

آقای علی بوستانی بسیار انسان شریف و درست کاری هستند. و با تمام وجود خودش برای کار زحمت میکشه. و اصلا هم براش فرقی نمیکنه که روزمزد داره کار میکنه یا کنتراتی بی وقفه کار میکنه. مهمتر از همه اینکه قابل اطمینان هستن و میشه از هر نظر بهش اطمینان کرد و کار رو بهش سپرد. برای ایشون آرزوی موفقیت در همه امور رو دارم.

سید علی اکبر برجی
سید علی اکبر برجی
4.3
17 خدمت موفق
دیوار کشی
حسین موسوی

بسیار عالیو خوب همه هم لوله کشی هم دیوار چینی هم سرامیک کاریمو انجام دادن، حلال خور و باخدا پیشنهاد میکنم انتخابش کنید

در این شهرها می توانید سفارش دیوار کشی را ثبت کنید:

 • دیوار کشی تهران
 • دیوار کشی کرج
 • دیوار کشی اصفهان
 • دیوار کشی مشهد
 • دیوار کشی شیراز
 • دیوار کشی تبریز
 • دیوار کشی اهواز
 • دیوار کشی رودهن
 • دیوار کشی کمال شهر
 • دیوار کشی زنجان
 • دیوار کشی اسلامشهر
 • دیوار کشی شاهین شهر
 • دیوار کشی قم
 • دیوار کشی قرچک
 • دیوار کشی ری
 • دیوار کشی پردیس
 • دیوار کشی دماوند
 • دیوار کشی ورامین
 • دیوار کشی ارومیه
 • دیوار کشی چهارباغ
 • دیوار کشی نسیم شهر
 • دیوار کشی بندرعباس
 • دیوار کشی وحیدیه
 • دیوار کشی اندیشه
 • دیوار کشی هشتگرد
 • دیوار کشی گلبهار
 • دیوار کشی شهر قدس
 • دیوار کشی مشکین دشت
 • دیوار کشی شهر گلستان
 • دیوار کشی خاوران شرقی
 • دیوار کشی قزوین
 • دیوار کشی ماهدشت
 • دیوار کشی فردیس
 • دیوار کشی اراک
 • دیوار کشی محمدشهر
 • دیوار کشی پاکدشت
 • دیوار کشی شهریار
 • دیوار کشی بومهن
 • دیوار کشی رشت
 • دیوار کشی لواسان
 • دیوار کشی باغستان
 • دیوار کشی همدان
 • دیوار کشی پرند
 • دیوار کشی کرمانشاه
 • دیوار کشی ساری
 • دیوار کشی رباط کریم
 • دیوار کشی کرمان
 • دیوار کشی ملارد

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله خدمت از ما
loading