قیمت بنایی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه بنایی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 300,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 600,000 تومان
 • 1,000,000 تومان

شما در کدام شهر به بنایی نیاز دارید؟

بنایی را به متخصصش بسپار

بنایی ساختمان از جمله کارهایی است که اکثر ساختمان‌ها پس از گذشت چندین سال به آن نیاز پیدا می‌کنند. زمانی که سرویس بهداشتی نیاز به بازسازی دارد؛ زمانی که می‌خواهیم تغییراتی در آشپزخانه یا جاهای دیگر منزل ایجاد کنیم. هم‌چنین وقت‌هایی که مشکلی در ساختمان ایجاد می‌شود در واقع باید کار تعمیرات و بنایی را شروع کرد.

اکنون اگر برای بنایی، تعمیرات جزئی ساختمان و خرده کاری بنایی ساختمان به دنبال بهترین استادکاران بنا روزمزد می‌گردید؛ روی ما حساب کنید. به محض درخواست برای بنایی ساختمان، شما در کوتاه‌ترین زمان به چندین بنای مجرب دسترسی پیدا می‌کنید. بهترین بناها و استادان ساخت و ساز شهرتان، براساس مواردی که در درخواست خود بیان کرده‌اید، قیمت بنایی را به شما پیشنهاد می‌دهند.  پس از بررسی ومقایسه آن‌ها، می‌توانید کارتان را از صفر تا صد به حرفه ای ترین استادکار بنایی بسپارید.

 

بنایی ساختمان کارگر بنایی

 


بنایی ساختمان دقیقا به چه کار‌هایی گفته می‌شود؟

بنایی ساختمان دارای شاخه‌های مختلفی از جمله آنها گچبری، سیمان کاری، کاشی کاری، دیوار چینی، سنگ کاری و … است. هر کدام از این شاخه‌ها مهارت خاص خودش را می‌طلبد، و افراد برای یادگیری این مهارت‌ها، باید نزد یک بنای مجرب (به قول معروف، اوساکار) آموزش بنایی ساختمان ببینند. 

شغل بنایی ساختمان بسیار پر زحمت و مشکل است؛ البته دستمزد کارهای بنایی به همان نسبت خوب است، مخصوصا اگر چند هنر را با هم دارا باشد. این شغل به دلیل سر و کار داشتن بنایان با خاک و ابزارهای خطرناک و همچنین حضور بر سر ساختمان‌های نیمه کاره که محیط امنی نیست باید تجهیزات ایمن و لباس‌های مناسب بپوشند.


 

قیمت بنایی ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بنایی ساختمان به عوامل زیادی از جمله تعداد خدمات مورد نیاز، نوع و جنس مواد و وسایل، محل تعمیرات و ... وابسته است. علاوه بر این عوامل، یک حداقل نرخ قیمت بنایی متری هم در هر سال وجود دارد که در سال بعد (مثلا قیمت کارهای ساختمانی سال 1400 نسبت به سال 99) با افزایش چند درصدی اعلام می‌شود.

عواملی هم که روی دستمزد بنای روزمزد اثر می‌گذارد کاملا به خدمات مورد نیاز، میزان حجم کار یا همان تعداد روزهایی که مشغول کار است؛ بستگی دارد. به طور مثال تعمیر سرویس بهداشتی به تخریب، کاشی کاری، نقاشی نیاز دارد که ممکن است 3 روز الی یک هفته طول بکشد و یا در مثالی دیگر ممکن است تعمیر آشپزخانه همراه با سرامیک کاری، سنگ کاری، گچکاری، نقاشی و ... نیاز داشته باشه که در این صورت بیشتر از یک هفته طول می‌کشد و در نهایت باعث ایجاد تفاوت در قیمت گذاری دستمزد روزانه بنا می‌شود.

به طور کلی میزان دستمزد بنای ساختمان، روزمزدی است که نرخ مشخصی دارد. اکنون اگر می‌خواهید از هزینه‌ها و دستمزد برای کار بنایی مطلع شوید؛ پس همین حالا قیمت بنایی را از چندین استاد بنا بپرسید.

 

قیمت بنایی روزمزد بنایی دستمزد روزانه بنا دستمزد بنای ساختمان


خدماتی که در سرویس بنایی ساختمان قابل ارائه شدن است؟

 • تخریب و بازسازی ساختمان‌ها
 • گچ کاری، سیمان کاری، سفت کاری و نازک کاری
 • سرامیک کاری، کاشی کاری، سنگ کاری 
 • تعمیر دیوار، کف، پله و نمای ساختمان
 • خدمات دیوار کشی، آجر چینی و کف سازی
 • تعمیرات جزئی ساختمان
 • خرده کاری بنایی ساختمان

 

از ویژگی‌های یک بنا مجرب

بنای ساختمان باید خوش‌قول باشد: یعنی در سریع‌ترین زمان ممکن کار بنایی ساختمان را شروع کند و همچنین کار را در کمترین زمان و بهترین کیفیت به پایان برساند.

بنای ساختمان باید دقیق و کار آزموده باشد: کیفیت کار یک بنا از آنجایی که کار آنها در معرض دید است بسیار مهم است. اگر بنا دقیق نباشد یک اشتباه و عدم دقت کوچک، باعث می‌شود نمای نهایی کار آنچنان بد جلوه کند که گاهی کارفرما حاضر می‌شود کار را دوباره به یک استادکار بنایی دیگر بسپارد. در این زمان است که وقت، هزینه و انرژی فراوانی صرف شده بی آنکه نتیجه مطلوب حاصل شده باشد.

بنای ساختمان باید کار را تمیز انجام دهد: یعنی زمانی که یک بنا قرار است در یک منزل در حال سکونت کار کند، کار را تمیز انجام دهد و به اصطلاح عامیانه بتواند کار را جارو شده تحویل دهد. در این صورت است که پس از پایان کار خرده کاری بنایی ساختمان نیازی به تمیز کاری و رفت و روب اضافی نخواهد بود.

بنای ساختمان قیمت بنایی را منصفانه تعیین می‌کند: همانطور که گفته شد، هزینه کارهای بنایی به عوامل متعددی مثل تعداد کارگر بنایی و زمان انجام تعمیرات و بنایی ساختمان بستگی دارد. اگر بنا ماهر باشد و تجربه زیادی داشته باشد، بدون اینکه برای شما دردسر درست کند با دیدن محل و شنیدن خواسته شما، بهترین و دقیقترین تخمین از دستمزد و هزینه بنایی ساختمان را به شما خواهد گفت.


 

امیدواریم مطالبی که درباره قیمت بنایی و انجام ریزه کاری و خرده تعمیرات کارهای ساختمان برایتان گفته شد، مفید بوده باشد. اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید یا اینکه با مشکلی مواجه شده‌اید که تنها راه حل آن کمک گرفتن از یک استادکار بنایی است، پیشنهاد می‌کنیم در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" درخواست بنایی را ثبت کنید و توضیحات لازم پیرامون کارهای تعمیر و بازسازی بیان کنید. در کمترین زمان ممکن چندین بنا در شهرتان قیمت بنایی پیشنهادی خود را به شما اعلام می کنند و شما با بررسی سوابق آن‌ها می‌توانید، یک بنای روزمزد با قیمت به صرفه برای خرده کاری بنایی یا یک تیم بنایی برای پروژه های وسیع انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.14 امتیاز از 47 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
بنایی

نظرات

بابک قلی پور
بابک قلی پور
4.7
128 خدمت موفق
بنایی
سینا موئدی

از کار آقایی قلی پور و اکیب شون رضایت کامل دارم،انشاالله در کارشون موفق باشند

بابک قلی پور
بابک قلی پور
4.7
128 خدمت موفق
بنایی
بهمن محمدی

برخورد عالی وکارشون درجه یک بود تشکر از اقای قلی پور

محمد علی شفیعی ثانی
محمد علی شفیعی ثانی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
بنایی
مهدی واحدی

جناب بسیار فرد محترمی هستند ..سر تایم مقرر تشریف اوردن ، از کارشون رضایت دارم ، ان شاالله در صورت نیاز برای کارهای بعدی هم از ایشون دعوت میکنم

loading