قیمت بنایی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه بنایی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 1,000,000 تومان
 • 1,160,000 تومان
 • 1,500,000 تومان
 • 2,000,000 تومان
(به روز رسانی در دی 1402)

شما در کدام شهر به بنایی نیاز دارید؟

بنایی را به متخصصش بسپار

بنایی اسم ساده‌ای دارد؛ اما شامل خدمات اجراییِ متنوعی‌ست که پروژه‌های ساخت و ساز از صفر، بازسازی، نوسازی، تخریب و غیره بدون آن جلو اصلا نمی‌رود. اصولا هرکاری که به سر پا کردن یک ساختمان و تبدیل آن به محلی قابل استفاده مربوط می‌شود، از خدمات بنایی‌ است.

در بازار آنلاین «خدمت از ما» نه تنها به بهترین استادهای بنایی و تیم کارگرهایشان دسترسی مستقیم دارید، بلکه می‌توانید قیمت بنایی متری را برای پروژه خودتان از آنها بپرسید. در کنار استعلام و مقایسه دستمزد بنا و کارگرها، می‌توانید سوابق‌شان را بررسی کنید و نظر مشتری‌های قبلی را هم بخوانید. همه بدون پرداخت هزینه.

همین حالا سفارش‌تان را ثبت، و پروژه تان را آغاز کنید. اگر هم مایل‌اید درباره نرخ اتحادیه بنایی و خدمات این حوزه بیشتر بدانید، چند دقیقه‌ای را با ما همراه باشید.

 

قیمت بنایی ساختمان 1402

نوع خدمات قیمت خدمات (به روز رسانی اردیبهشت 1402)
 دیوارکشی با آجر متراژ 3 در 4 متر (پروژه ای)  7.000.000 تا 10.000.000 تومان
 تخریب دیوار گچی متراژ 3 در 4 متر (پروژه ای)  3.000.000 تا 5.000.000 تومان
 تخریب دیوار آجری متراژ 3 در 4 متر (پروژه ای)   3.000.000 تا 5.000.000 تومان
 هزینه نازک کاری و سفت کاری دیوار با متراژ 3 در 4 متر (پروژه ای)  2.000.000 تا 4.000.000 تومان
 دستمزد بنا (روزمزد)  800.000 تا 1.200.000 تومان
 دستمزد کارگر ساده ساختمانی (روزمزد)  400.000 تا 450.000 تومان

 

در ادامه عوامل موثر بر قیمت بنایی متری و روش‌های دیگر برای محاسبه هزینه پروژه‌های بنایی را بررسی می‌کنیم. اما پیش از آن، خوب است ابتدا بدانیم این استادکارها و اکیپ کارگران آنها دقیقا چه خدماتی را ارائه می‌دهند.

 

 

خدمات بنایی ساختمان شامل چیست؟

در یک تقسیم‌بندی کلی، خدمات بنایی را می‌توان در دو گروه قرار داد:

 • بنایی کلی، که شامل خدمات ساخت و ساز یا بازسازی کامل می‌شود.
 • بنایی جزئی، که شامل خدمات بازسازی یا تغییرات جزئی است.

اجازه دهید خدمات محبوب کلی و جزئی بنایی را کوتاه مرور کنیم.

 

سفارش آنلاین بنایی

 

تخریب و جابه‌جایی دیوار

اصولا تخریب اولین گامِ پروژه‌های بازسازی است. اگر احیانا پروژه‌تان بازسازی خانه‌ای کلنگی باشد، حتما به حذف و یا جابه‌جایی یکی دو دیوار فکر کرده‌اید. اگر امکان‌پذیر باشد (مثلا دیوار غیر باربر باشد)، می‌توانید روی کارگرهای بنایی برای اینکار حساب کنید.

مصالح تخریب شده و نخاله‌ها توسط خود تیم جابه‌جا و تخلیه خواهد شد. البته در صورت درخواست شما (و در صورت امکان)، استاد بنایی می‌تواند از مقداری از این مصالح دوباره در کار استفاده کند. موضوعی که قیمت بنایی متری را هم کاهش می‌دهد.

 

ساخت اتاق

در بعضی فضاها، همان اضافه کردن دیوار برای خلق اتاقی جدید کفایت می‌کند. اما اینجا منظورمان از ساخت اتاق، ساخت اتاقک‌هایی (با کاربردهای مختلف) داخل خانه‌های ویلایی یا روی پشت بام آنهاست.

ساخت اتاق هم از رایج‌ترین خدمات بنایی است، و می‌تواند مبلغ معقول یا زیادی را به دستمزد استادکار بنا اضافه کند. همه چیز به امکانات و سر و شکلی بستگی دارد که برای این اتاق در ذهن دارید.

 

اضافه کردن پنجره

دو سناریوی رایج برای اضافه کردن پنجره به فضا وجود دارد:

 • وقتی که دیوار جدید اضافه می‌شود.
 • وقتی که می‌خواهید یک دیوارِ موجود سوراخ شده و پنجره‌دار شود.

شاید هم بخواهید کلا یک دیوار را به پنجره‌ای سرتاسری تبدیل کنید! در هر حالت، امکان انجام اینکار را هم می‌توانید با استادکار در میان بگذارید؛ و ببینید برای هر پنجره با متریال خاص، دستمزد بنا و کارگر چقدر خواهد شد.

 

خرده‌کاری‌ها و تعمیرات

همان‌طور که حدس می‌زنید، این خدمات زمانی کاربرد دارند که ساختمان مشکلی بهم زده است یا اینکه صرفا بخشی از آن را نمی‌پسندید. از جمله این خدمات می‌توانیم به کارهای زیر اشاره کنیم:

 • اضافه کردن درب یا تغییر جهت باز شدن آنها
 • برداشتن تیغه
 • پر کردن طاقچه(ها)
 • تعمیرات سقف و دیوار (مثلا به دلیل نم و نا)

بعضا ممکن است نرخ اتحادیه بنایی و مبالغ اعلام شده آن به ازای هر متر اینجا کاربرد نداشته باشد. در این حالت، دستمزد استادکار بنا به روش‌های دیگری محاسبه و پرداخت می‌شود (که در بخش‌های بعد توضیح داده‌ایم).

 

سایر خدمات بنایی ساختمان

همان‌طور که گفتیم، بنایی ساختمان یک رشته گسترده است. اینها نیز از جمله خدمات حیاتی و محبوب هستند که می‌توانید از استادکارهای این حوزه انتظار داشته باشید:

 • دیوار کشی با انواع مصالح دیوارچینی از جمله آجر فشاری، آجر سفالی، بلوک‌های بتنی سبک و سنگین
 • نصب سرامیک و کاشی جهت کفسازی و یا به عنوان دیوارپوش
 • سنگ کاری کف، دیوارهای داخلی، بدنه دیوار راه‌پله و غیره
 • سیمان کاری کف، دیوار و نما با سیمان سیاه و سفید
 • سفت‌کاری و نازک‌کاری بخش‌های مختلف ساختمان
 • گچبری و گچ‌کاری به صورت دستی و پیش‌ساخته
 • طراحی و اجرای نمای ساختمان

مطمئن هستیم که شما هم می‌دانید هر کدام از این رشته‌ها دنیای خودشان را دارند، و یادگیری آنها و فوت و فنی که دارند مستلزم سال‌ها آموزش و تجربه است.

به همین دلیل که بنایی ساختمان و خدمات مختلف آن در زمره مشاغل پرزحمت قرار می‌گیرند؛ و دستمزد بنا و کارگر (مخصوصا افرادی که چندین مهارت دارند) نسبتا بالاست.

 

دستمزد بنایی با توجه به مهارت بنا و نوع کار متفاوت است

 

قیمت بنایی متری چنده؟

اجازه دهید ابتدا به مهمترین سوال پاسخ دهیم: "قیمت بنایی متری چند است؟"

معمولا وقتی این سوال پرسیده می‌شود، منظور کلاسیک ترین خدمات بنایی مانند «دیوارچینی» است. اما در این حالت هم نمی‌توان دستمزد استادکار بنا را دقیقا اعلام کرد. دیوارچینی با چه ملات و مصالحی؟ از آن گذشته، کار تنها باید چیدن مصالح تمام نمی‌شود. سفیدکاری، گچ‌کاری، نقاشی و ... هم به دنبال دیوارچینی می‌آید.

در ادامه موارد و خدمات موثر بر قیمت بنایی متری را  مرور کرده‌ایم تا ایده بهتری از دستمزد بنا و کارگرها داشته باشید، در واقع این موضوع مطرح است که شما نیاز به این موارد داردید یا خیر:

 • هزینه دیوارکشی (بسته به مصالح انتخابی)
 • دیوار کشی با آجر سفالی با بندکشی
 • سیمانکاری (بسته به نوع سیمان و محل مدنظر)
 • سرامیک و کاشی‌کاری (بسته مدل نصب شامل ساده، لوزی و آجری)
 • کاشی‌کاری بین کابینتی
 • سنگ‌کاری (بسته به ابعاد سنگ‌ها و محل نصب)
 • عایق‌کاری و زیرسازی (بسته به محل مدنظر)

 

بنایی متری چنده

 

دستمزد بنا و کارگر چطور محاسبه و پرداخت می‌شود؟

دستمزد استادکار بنا و اکیپ کارگرها به سه روش محاسبه می‌شود:

 • متری: قیمت بنایی متری زمانی کاربرد دارد که کار قابل اندازه‌گیری باشد. این روش هم برای پروژه‌های کوچک مناسب است، هم برای پروژه‌های بزرگ‌تر. دلیل محبوب بودن قیمت بنایی متری بین کارفرما و استادکار، شفافیت و جزئیات بالاست.
 • روزمزدی: دستمزد بنا و کارگر برای خرده‌کاری‌ها و عملیاتی خاص به صورت روزمزد پرداخت می‌شود. بسته به عرف بازار یک شهر، مهارت و تجربه فردی که استخدام می‌شود و کاری که از او انتظار می‌رود.
 • پروژه‌ای: در پروژه‌های خیلی بزرگ، به جای قیمت بنایی متری، هزینه‌ها به صورت پروژه‌ای حساب می‌شود. در این روش، استادکار با توجه به مدت زمان کار، مصالح لازم و تعداد کارگرهایی که احتیاج است، هزینه تمام‌شده را محاسبه و به کارفرما اعلام می‌کند.

صرف نظر از اینکه کدام روش پرداخت برای پروژه شما مناسب است، توصیه می‌کنیم حتما یک قرارداد واضح با جزئیات لازم (تاریخ آغاز و پایان کارها، نوع مصالح انتخاب شده، رقم دستمزد بنا و کارگرها، تعهدات و ...) را با بنا بنویسید.

 

دستمزد کارگر و بنا طبق توافق طرفین قبل کار تعیین می شود

 

نرخ اتحادیه بنایی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

با بررسی نرخ اتحادیه بنایی متوجه می‌شویم که فاکتورهای خاصی هستند که مستقیما روی قیمت این خدمات تاثیر می‌گذارند. گذشته از عامل واضح و مبرهنی مثل متراژ فضا و وسعت پروژه، عوامل دیگری هم روی دستمزد بنا و کارگر موثرند:

 • سن سازه و وضعیت فعلی آن
 • خدماتی که مدنظر دارید
 • تعداد نیروها و کارگرها
 • کیفیت و میزان مصالح
 • تعداد روزها و ساعات کاری

البته روش پرداخت هم می‌تواند روی هزینه تمام‌شده تاثیر بگذارد. مثلا اگر قصد بازسازی آشپزخانه را داشته باشید، استادکار باید سرامیک‌کاری، گچکاری، نقاشی و ... را انجام دهد. چنین پروژه‌ای حداقل یک هفته زمان می‌برد. اما بازسازی سرویس بهداشتی سریع‌تر تمام می‌شود، و دستمزد روزانه هم کمتر خواهد بود.

 

دستمزد بنا و کارگر در شرایط مختلف

 

استعلام رایگان قیمت بنایی با «خدمت از ما»

روند استعلام قیمت و استخدام بنا در «خدمت از ما» رایگان است، و در چند مرحله کوتاه انجام می‌شود. فرض کنیم می‌خواهید ببینید برای عملیاتی مدنظرتان قیمت بنایی متری چند می‌شود.

برای اینکه بتوانیم دقیق‌ترین هزینه و البته بهترین استادکارها را به شما معرفی کنیم، چنین مراحلی را طی می‌کنیم:

 1. پس از انتخاب شهر باید خدمات مدنظرتان را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 2. در مرحله بعد حدود متراژ بخش‌هایی که باید بازسازی شوند را مشخص می‌کنید. همچنین لازم است به ما بگویید که سازه‌تان چندسال ساخت است.
 3. حالا تاریخ و زمان اعزام بنا توسط شما اعلام می‌شود. در کنار آن محله هم مشخص می‌شود تا نزدیک‌ترین متخصص‌ها به شما معرفی شود.
 4. اینجا اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید تا استادکارها جزئیات پروژه را بهتر درک کنند، و قیمت بنایی متری را دقیق‌تر برآورد و اعلام کنند.
 5. چند دقیقه زمان لازم است تا چند بنا درخواست شما را بررسی و حدود هزینه را برای‌تان ارسال کنند.

پس از دریافت مبالغ پیشنهادی برای قیمت بنایی متری، روزمزد یا پروژه‌ای، می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

 

چرا به «خدمت از ما» اعتماد کنید؟

«خدمت از ما» بازار بزرگ آنلاین برای دریافت انواع سرویس‌هاست. ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و مزایای منحصر به فردی را به کاربران‌مان پیشنهاد می‌دهیم، از جمله:

 • دسترسی مستقیم به بهترین استادکارهای شهرتان؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند، و سوابق و مدارک‌شان موجود است. ما هم و نزدیک‌ترین و برترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • رایگان بودنِ روند ثبت سفارش و استعلام قیمت؛ امکان توضیح دقیق پروژه (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از قیمت بنایی متری داشته باشید.
 • مشخص شدن زمان اعزام متخصص بنا شما؛ علاوه بر انتخاب استادکار مد نظر، زمان و مکان دریافت خدمات را هم شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هر متخصص؛ به همراه درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر آنها را استخدام کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای «خدمت از ما»: در صورت بروز هرگونه مشکل تیم پشتیبانی ما به سرعت موضوع را پیگیری و رسیدگی خواهد کرد.

 

سفارش سریع تمام خدمات بنایی

 

صفر تا صد تا کارهای استاد بنایی

ما در سناریوهای گوناگونی به خدمات بنایی ساختمان احتیاج پیدا می‌کنیم، از جمله وقتی قصد نوسازی یا بازسازی داریم، می‌خواهیم کاربردپذیری یا زیبایی آن را ارتقا دهیم، به تعمیرات جزئی تا کلی احتیاج داریم و ...

با این حال، اساسی‌ترین پروژه‌های بنایی (که تمام ظرفیت و مهارت استادکارها را می‌طلبد) زمانی است که می‌خواهیم سازه‌ای را از صفر بسازیم. اینجا قصد داریم خیلی کوتاه مراحل چنین پروژه‌ای را بررسی کنیم، تا هرچه بهتر با روند کار این متخصص‌ها و البته پیچید‌گی‌های محاسبه قیمت بنایی متری آشنا شوید.

 

تخریب بنا

تخریب بنا که هنگام بررسی نرخ اتحادیه بنایی به آن اشاره کردیم، باید با رعایتِ دقیق استانداردهایش های انجام شود؛ وگرنه خسارت مالی کمترین نتیجه آن خواهد بود. تخریب بنا می‌تواند به سه روش انجام شود:

 • روش دستی، که در آن نیروی انسانی با بیل و کلنگ سازه را تخریب می‌کند.
 • روش مکانیکی، که تخریب با ماشین‌آلاتی مانند بیل مکانیکی انجام می‌شود.
 • روش انفجاری، که در آن ساختمان با مواد منفجره طبق نکات ایمنی خاص تخریب می‌شود.

صرف نظر از روش انتخاب ‌شده، تمام انشعاب‌های آب، برق، گاز و ... باید پیش از تخریب قطع شوند.

 

گودبرداری و پی‌ریزی

مرحله بعد گودبرداری و پی‌ریزی است. قیمت بنایی متری برای اینکار را بالاتر بررسی نکردیم. چون کمتر درخواست دارد، و البته به ازای متر مکعب اعلام می‌شود. هزینه پی ریزی هم جدا محاسبه شده و به بتن مصرفی بستگی دارد.

گودبرداری و پی‌ریزی به صورت اصولی حیاتی است، چون در آینده مقاومت ساختمان شما به اینها بستگی دارد. پس در این مورد دست پناه چراغ نگیرید و تنها سراغ بهترین ها بروید.

 

دیوارچینی و دیوارکشی

حالا نوبت به دیوارکشی می‌رسد که دیدیم مفصل‌ترین بخش نرخ اتحادیه بنایی را تشکیل می‌دهد. دلیل آن هم وجود مصالح و ملات‌های متنوع است. انتخاب  مصالح و روش اجرا هم به نقش دیوار در ساختمان و بعضا بودجه بستگی دارد.

دیوارها چند نوع دارند: داخلی، خارجی، باربر و محافظ که هر کدام نقش متفاوتی را در سازه ایفا می‌کنند، از انتقال بار ساختمان گرفته تا جداسازی بخش‌های مختلف.

 

موارد تاسیساتی

لوله‌کشی و برقکاری از جمله عملیات تاسیساتی‌ای هستند که در روند بنایی ساختمان باید انجام شوند. نکته‌ها و استانداردهای اینکارها نیز کم نیستند، اما اینجا جای پرداختن به آنها نیست. اینجا هم در کمک گرفتن از بهترین متخصص‌ها تردید نکنید.

 

نصب کاشی و سرامیک

کفسازی و یا نصب با کاشی و سرامیک به عنوان دیوارپوش مرحله بعدی کار بناهاست. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، قیمت بنایی متری در این حالت به جنس مصالح و محل نصب‌شان بستگی دارد.

البته روش نصب (چسبی، ملاتی یا دوغابی) هم روی دستمزد بنا و کارگر تاثیر دارد. منتها باید اجازه دهید روش نصب توسط خود متخصص و با توجه به شرایط کلی پروژه مشخص شود.

 

نازک کاری در بنایی

وقتی دیوارها ساخته شدند و سر و شکل کلی ساختمان مشخص شد، نوبت به این مرحله می‌رسد. منظور از نازک کاری، که موقع بررسی قیمت بنایی متری به آن اشاره کردیم، تمام کارهایی است که  فضای داخلی و خارجی سازه را زیبا کرده و آن را قابل سکونت می‌کند.

نصب درب و پنجره، گچ‌بری و گچ‌کاری سقف (سفیدکاری)، رنگ‌آمیزی دیوارها، عایق‌کاری سرویس بهداشتی، قیرگونی، ایزوگام و ... از جمله این کارهاست. این خدمات هنگام بازسازی منازل هم به شدت درخواست می‌شوند.

 

سیمان کاری

در کنار نصب کاشی و سرامیک، برای اجرای دیوار و کف می‌توان سراغ سیمان‌کاری هم رفت. سیمان قیمت بنایی متری و دستمزد بنا و کارگر را کاهش می‌دهد، سریع اجرا می‌شود، مقاوم است و به راحتی هم تعمیر و ترمیم می‌شود.

با این حال، اینجا هم کمک گرفتن از استادکار ماهر موضوعیت دارد. چون دوام و ظاهر زیبای این متریال به شدت به ترکیب درست مصالح و اجرای صحیح‌اش وابسته است.

 

طراحی و اجرای نما

طراحی و اجرای نما هم از جمله خدمات بنایی است که با مصالح گوناگونی انجام می‌شود؛ از سیمان گرفته تا آجر و سنگ. همان‌طور که از وجنات نرخ اتحادیه بنایی می‌توان حدس زد، در حال حاضر سنگ‌کاری محبوب‌ترین گزینه برای اینکار هستند.

 

اجرای نمای ساختمان از خدمات بنایی است

 

ویژگی‌های استادکار بنایی مجرب

همه ما از اصول و ریزه‌کاری‌های بنایی ساختمان مطلع نیستیم. به همین دلیل، باید در انتخاب بنا دقت زیادی به خرج دهیم. یک استاد کار بنایی قابل اعتماد باید چنین ویژگی‌هایی داشته باشد:

 • خوش‌قول باشد؛ یعنی در سریع‌ترین زمان ممکن بنایی ساختمان را شروع کند، و پروژه را در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت تحویل دهد.
 • دقیق و خبره باشد؛ از آنجا که کار بناها در معرض دید است، دقت بالا از ویژگی‌های مهم آنهاست. یک اشتباه کوچک می‌تواند نتیجه نهایی را چنان تحت تاثیر قرار دهد، که گاهی کارفرما حاضر می‌شود نرخ اتحادیه بنایی را دوباره به فردی دیگر بپردازد، اما کار ظریف و هنرمندانه انجام شود.
 • تمیز کار کند؛ گاهی اوقات خدمات بنایی باید در فضاهایی انجام شود که افراد در حال زندگی در آن هستند. بنابراین مهم است که بنا کار را تمیز و اصطلاحا جاروشده تحویل دهد. اگر این موضوع رعایت شود، پس از پایان خرده کاری به تمیزکاری اضافی احتیاج نخواهد بود.
 • قیمت بنایی را منصفانه تعیین کند؛ دیدیم که دستمزد بنا و کارگر به عوامل مختلفی بستگی دارد. استادکارهای ماهر و قابل اعتماد با بازدید از محل و بررسی درخواست‌تان، دقیق‌ترین برآورد را با توجه به نرخ اتحادیه بنایی به شما اعلام می‌کند.

در بخش بعد به شما می‌گوییم چطور استادکاری را برای بنایی ساختمان پیدا کنید که تمام این ویژگی‌ها را داشته باشد.

 

با بنا ساختمان مجرب، هزینه و دستمزد بنایی را قبل از کار مشخص کنید

 

سفارش بنایی ساختمان با چند کلیک

امیدواریم حالا دید واضح‌تری درباره خدمات بنایی، مراحل انجام آنها و هزینه‌شان داشته باشید. برای پروژه‌های ریز و درشت بنایی‌تان، از بازسازی ساختمان گرفته تا خرده‌کاری‌ها، می‌توانید روی «خدمت از ما» حساب کنید.

تنها باید درخواست‌تان را در اپ ما یا همین‌جا در وبسایت ثبت کنید، پس از پاسخ به چند سوال کوتاه، چند دقیقه‌ای اجازه دهید تا چند متخصص مبلغ قیمت و دستمزد بنایی پیشنهادی‌شان برای نرخ استادکار بنا را برای شما ارسال کنند. بلافاصله می‌توانید یکی از گزینه‌ها را برای کار بنایی در تهران، اصفهان، مشهد و ... استخدام کنید؛ لیست کامل شهرها را کمی پایین‌تر می‌توانید ببینید.

اما ما پیشنهاد می‌دهیم ابتدا به پروفایل تخصصی فرد مدنظرتان سر بزنید تا کیفیت کار او را بسنجید. آنجا می‌توانید مدارک، مجوزها و سوابق هر کدام را چک کنید، نظرات مشتریان قبلی‌شان را بخوانید، و نهایتا بهترین فرد را پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 2053 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
بنایی

نظرات

قربانعلی طالبی
قربانعلی طالبی
4.0 (از 15 نظر)
19 خدمت موفق
بنایی
م عزیزی

کیفیت 90 تا 100 درصد حضور بموقع 95 درصد انجام سروقت 100 درصد اخلاق 100 درصد نظافت محل کار در پایان کار 80 درصد هزینه اعلام شده منطقی و خوب.

محسن حسینی
محسن حسینی
4.0 (از 6 نظر)
8 خدمت موفق
بنایی
مجید یحیایی

با سلام‌، جناب آقای حسینی بسیار وقت شناس مودب ، و کار بلد هستن و به تمیزی محیط کار در آخر کار اهمیت میدن ، بنده ازشون ممنونم

حسین کوشکی
حسین کوشکی
5.0 (از 82 نظر)
106 خدمت موفق
بنایی
فرح ایزدی

ایشون کار تعویض سرویس بهداشتی ایرانی و سایر امور محوله را بسیار تمیز بر اساس توافق انجام دادند. وبسیار وقت شناس و حرفه ای و خوش برخورد و منصف میباشند . قطعا برای کارهای بعدی مجددا به ایشان رجوع خواهیم کرد. ایزدیار

در این شهرها می توانید سفارش بنایی را ثبت کنید:

 • بنایی تهران
 • بنایی کرج
 • بنایی اصفهان
 • بنایی مشهد
 • بنایی شیراز
 • بنایی تبریز
 • بنایی اهواز
 • بنایی دماوند
 • بنایی رودهن
 • بنایی باقرشهر
 • بنایی لواسان
 • بنایی ورامین
 • بنایی شهریار
 • بنایی وحیدیه
 • بنایی پرند
 • بنایی بومهن
 • بنایی پردیس
 • بنایی قرچک
 • بنایی قم
 • بنایی محمدشهر
 • بنایی ماهدشت
 • بنایی کمال شهر
 • بنایی چهارباغ
 • بنایی فردیس
 • بنایی مشکین دشت
 • بنایی کرمان
 • بنایی ری
 • بنایی اسلامشهر
 • بنایی اندیشه
 • بنایی شهر قدس
 • بنایی شهر گلستان
 • بنایی نسیم شهر
 • بنایی هشتگرد
 • بنایی ملارد
 • بنایی رباط کریم
 • بنایی پاکدشت
 • بنایی اراک
 • بنایی رشت
 • بنایی ساری
 • بنایی ارومیه
 • بنایی باغستان
 • بنایی شاهین شهر