قیمت تخریب دیوار در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تخریب دیوار" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تخریب دیوار نیاز دارید؟

تخریب دیوار را به متخصصش بسپار

تخریب دیوار یکی از مراحل لازم در تغییر دکوراسیون و معماری داخلی منزل است. اصولا زیاد پیش می‌آید که برای بازسازی ساختمان دست به تخریب دیوار بزنیم.

 تخریب دیوار اگر فکر شده و اصولی باشد می‌تواند فضاهای بهتر، زیباتر و کاربردی‌تری را در منزل ایجاد می‌کند. فارغ از جنبه‌های کاربری و توجه به این گونه موارد، تخریب دیوار باید اصولی و مهندسی شده انجام شود تا خسارت جانی و مالی در پی نداشته باشد. در ادامه مطب خواهیم دید که اصولی و ایمن نبودن تخریب دیوار تا چه حد می‌تواند خطرآفرین باشد.

در بازار آنلاین «خدمت از ما»، شما به بهترین متخصصین زمینه‌های مختلف خدماتی دسترسی دارید. خدمات خرده کاری بنایی و بازسازی ساختمان، از جمله تخریب دیوار داخلی نیز از این قائده مستثنی نیست. شما می‌توانید در خدمت از ما ثبت سفارش کنید، در اسرع وقت از چند متخصص حوزه بازسازی و بنایی قیمت بگیرید و با بررسی سوابق ثبت شده آن‌ها در نهایت با یک مورد به توافق برسید.

 

 

تخریب دیوار چند نوع است؟

تخریب دیوار در ساختمان بسته به این که چه نوع دیواری را تخریب می‌کنید به دو دسته تقسیم می‌شود. دیوارهای داخلی ساختمان از لحاظ اصول سازه‌ای به دو بخش دیوارهای باربر و دیوارهای غیر باربر تقسیم می‌شوند.

 

تخریب دیوار غیر باربر

دیوار غیرباربر دیواری است که صرفا وظیفه جداسازی فضا و پارتیشن‌بندی را دارد. در واقع این دیوارها نقش سازه‌ی ندارند و باری از ساختمان حمل نمی‌کنند. تخریب دیوار غیر باربر به مراتب ساده‌تر و کم‌دردسرتر از دیوارهای بابر است. شما محدودیت سازه‌ای و مهندسی برای این کار ندارید و خطر فرونشست سقف شما را تهدید نمی‌کند.

 

تخریب دیوار باربر

نقش اصلی دیوارهای باربر جداسازی فضا نیست؛ این دیوارها در ایستایی ساختمان نقش جدی دارند. دیوار بابر بخشی از بار و وزن ساختمان را به فونداسیون (پی) منتقل می‌کند. این یعنی چنانچه تخریب دیوار باربر (تخریب دیوار حمال) به صورت غیر اصولی و بی‌برنامه انجام شود، امکان ریزش سقف و آسیب جدی به ساکنین وجود دارد.

 

تخریب دیوار داخلی باربر و غیر باربر

 

تخریب اصولی دیوار چگونه است؟

در مورد تخریب دیوار باربر باید گفت که این کار نیاز به تشخیص دقیق مهندس ساختمان دارد. باید بررسی شود که آیا اصلا امکان تخریب این دیوار وجود دارد یا خیر. این مسئله بسته به تعداد طبقات بالاسری، ابعاد دیوار، وزن بار ساختمان و ... تشخیص داده خواهد شد. در صورت تایید امکان تخریب، باید برای تحمل باری که تا به اکنون دیوار حمل می‌کرد، جایگزین تعبیه شود.

با محاسبه بار، سازه‌های پشتیبان مثل تیر عمودی و یا ستون افقی می‌توانند جایگزین دیوار باربر شوند. پس از تعبیه سازه‌های تقویتی می‌توان دیوار را تخریب کرد. تخریب باید با رعایت اصول ایمنی و توسط فرد ماهر و باتجربه انجام شود.

برای این کار معمولا روی دیوار در فاصله 20 تا 30 سانتی‌متری از سقف، چند حفره ایجاد می‌کنند. تعداد این حفره‌ها و فاصله آن‌ها از هم به طول دیوار بستگی دارد که مهندس عمران آن را محاسبه می‌کند. تیرهای افقی موقت را از بین این حفره‌ها عبور می‌دهند و آن‌ها را روی شمع‌های فلزی (المان‌های عمودی) سوار می‌کنند.

این اقدام، استحکام اولیه و موقت را برای تخریب دیوار باربر تامین می‌کند. پس از تخریب می‌توان در حینی که شمع‌ها و تیرها هنوز وجود دارند سازه‌های تقویتی اصلی را سوار کرد.

برای تخریب دیوار غیرباربر همان طور که پیش‌تر اشاره شد، دغدغه مسائل مربوط به استاتیک ساختمان را نخواهیم داشت. زیرا این دیوارها نقش سازه‌ای ندارند. صرفا باید اصول معمول احیتاط را رعایت کنیم. برای تخریب می‌توان از ابزارهای سنتی استفاده کرد. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در حین تخریب تاسیسات توکار (مثل لوله‌کشی یا سیم‌کشی برق) را در نظر بگیرید؛ دقت کنید که به آن‌ها آسیب نرسد.

 

کاربردهای تخریب دیوار

البته کاربرد تخریب دیوار داخلی کاملا مشخص است. در این بخش صرفا برای جمع‌بندی به مواردی که در آن نیاز به تخریب دیوار در بازسازی پیدا خواهید کرد اشاره می‌کنیم:

 • اپن کردن آشپزخانه‌های قدیمی
 • برداشتن دیوار اتاق و اتصال آن به پذیرایی یا اتاقی دیگر برای بزرگتر کردن فضا
 • برداشتن دیوار مزاحم برای افزایش نورگیری
 • برداشتن دیوار راه‌پله داخلی در خانه‌های ویلایی قدیمی
 • بزرگتر کردن فضای سالن در پذیرایی‌های چند تکه
 • ایجاد وید و دریچه روی دیوار
 • و ...

 

قیمت و هزینه تخریب دیوار

 

قیمت تخریب دیوار داخلی و عوامل موثر بر آن

برای محاسبه هزینه تخریب دیوار، باید عوامل مختلفی را درنظر گرفت. البته باید بدانید معمولا این هزینه به نتیجه‌ای که در پی دارد می‌ارزد؛ البته به شرط آن که تمام اصول مهندسی، معماری، ایمنی و زیبایی‌شناسی را در آن درنظر بگیرید. عواملی که بر قیمت تخریب دیوار داخلی یا هر دیوار دیگر تاثیر می‌گذارند به شرح زیر است:

 • ابعاد دیوار
 • باربر یا غیر باربر بودن دیوار
 • تعداد طبقات ساختمان
 • شماره طبقه واحد مدنظر
 • وجود یا عدم وجود تاسیسات ساختمانی در دیوار
 • دستمزد و هزینه ایاب ذهاب تیم کاری
 • هزینه دفع و حمل نخاله ساختمانی
 • هزینه نازک کاری و اعمال جزییات پس از تخریب

پیشنهاد ما این است که برای آگاهی از قیمت دقیق تخریب دیوار، هم‌اکنون برای تخریب دیوار در خدمت از ما ثبت سفارش کنید و با پاسخ به چند سوال کوتاه، از چندین متخصص بنایی، استعلام قیمت دقیق و به‌روز بگیرید.

 

تخریب دیوار ساختمان

 

مطالبی که در این مقاله جمع‌آوری شده است، پیرامون تخریب دیوار برای بازسازی اطلاعاتی ارائه می‌دهد. انواع تخریب دیوار بر اساس نوع دیوار و عوامل موثر بر قیمت تخریب دیوار نیز در این متن بررسی شده است. شما توسط بازار آنلاین خدمت از ما می‌توانید به بهترین متخصصین زمینه‌های مختلف خدماتی از جمله خدمات بازسازی ساختمان دسترسی داشته باشید و به رایگان از آن‌ها استعلام قیمت بگیرید.

4.5 امتیاز از 991 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تخریب دیوار

نظرات

نادر باقری
نادر باقری
5.0 (از 11 نظر)
8 خدمت موفق
تخریب دیوار
علی شهرابی

ایشون بسیار مؤدب با اخلاق و حرفه ای و دقت بالا کار کردند و در کمترین زمان ممکن و منصفانه ترین دستمزد کار رو به به اتمام رسوندند ممنون از لطف شون 🙏

امین میرزاییان فر
امین میرزاییان فر
5.0 (از 8 نظر)
6 خدمت موفق
تخریب دیوار
حامد رنگاور

سلام اولش ترسیدم چون نظرات راجعبش کم بود ولی چون قیمتش نصف دیگران بود انتخابش کردم اما متوجه شدم تو کار فوق العادست صبور، متین ،دلسوز ، حرف گوش کن و پیگیر خلاصه خیلی راضی بودم

محسن نودهانی
محسن نودهانی
5.0 (از 13 نظر)
9 خدمت موفق
تخریب دیوار
سهند برادران

بسیار مسئولیت پذیر و با وجدان. طبق صحبتی که اول کار انجام دادیم، بدون هیچ ایرادی کار رو به اتمام رسوندن. واقعا با اخلاق و منصف. خدا برکت بهشون بده.

در این شهرها می توانید سفارش تخریب دیوار را ثبت کنید: