قیمت کاشی‌ کاری و نصب کاشی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کاشی‌ کاری و نصب کاشی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 50,000 تومان
 • 55,000 تومان
 • 70,000 تومان
 • 80,000 تومان

شما در کدام شهر به کاشی‌ کاری و نصب کاشی نیاز دارید؟

کاشی‌ کاری و نصب کاشی را به متخصصش بسپار

کاشی کاری و نصب کاشی از هنرهایی است که از قدیم تاکنون برای زیباتر کردن ساختمان استفاده می‌شود. کاشی کاری بخشی از مرحله نازک کاری در بازسازی ساختمان است که مانند سایر کارهای بنایی باید طبق اصولش انجام شود. به عنوان مثال اگر کاشیکاری درست انجام نشود، زیبایی کابینت آشپزخانه شما را خراب می‌کند.

کاشی کاری ساختمان به شیوه‌های مختلف مثل کاشی کاری مدرن و کاشی کاری ساده انجام می‌شود. نکته‌ای که در بهتر دیده شدن کاشی کاری منزل و نصب کاشی تأثیر دارد؛ ظرافت و تمیزی کار نصاب کاشی است.

در بازار آنلاین خدمات خدمت از ما برای انواع کاشی کاری ساده، نصب کاشی آشپزخانه، کاشی کاری حمام، نصب کاشی سرویس بهداشتی و... به متخصصین حرفه‌ای و باتجربه دسترسی دارید. اگر شما هم به دنبال متخصص حرفه‌ای برای کاشی کاری هستید، خدمت از ما ماهرترین افراد را به شما معرفی می‌کند. علاوه بر این با ثبت درخواست آنلاین، نرخ دستمزد کاشی کاری را قبل از نهایی کردن سفارش از متخصص دریافت می کنید.

 

نصب کاشی روی دیوار

 

 

عوامل موثر بر قیمت کاشی کاری

مواردی مانند مساحت کار، نوع و جنس کاشی، سختی کار کاشی کاری و نصب کاشی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذاری در قیمت کاشی کاری است. قیمت نصب کاشی در این مجموعه پس از این که سفارش نصب کاشی یا کاشی کاری خود را به رایگان ثبت نمودید؛ توسط نصاب کاشی تعیین و اعلام می‌شود.

گاهی می‌خواهید کاشی که شکسته است را ترمیم کنید. در این صورت قیمت کاشی کاری شکسته می‌تواند بسیار جزئی و کم باشد. این موارد را می‌توانید در شرایط ثبت سفارش کاشی کاری عنوان کنید تا نصاب کاشی و سرامیک کار برآورد دقیق تری از هزینه کاشیکاری به شما اعلام کند؛ همچنین سایر خدمات بنایی را می‌توانید در «خدمت از ما» بیابید.

در ادامه 6 عامل موثر در نحوه محاسبه نرخ دستمزد کاشی کاری را بررسی می کنیم:

 

عمودی یا افقی بودن محل نصب

اساسی ترین عامل مؤثر بر دستمزد کاشی کاری، مکان نصب کاشی روی دیوار یا کف است. با توجه به اینکه نصب کردن کاشی و موزاییک بر روی سطوح عمودی دیوارها مشکل تر است، نرخ دستمزد کاشی کاری دیوار بین 5000 تا 15000 تومان بیشتر از قیمت نصب کاشی کف به ازای هر مترمربع می‌باشد.

 

متراژ محل نصب

بیشتر کاشی کاران حرفه‌ای قیمت نصب کشی و کاشی کار را بر اساس متراژ و متر مربع محاسبه می‌کنند. علاوه بر این مهم است که نصب کاشی برای کدام قسمت انجام می‌شود. مثلا برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام یا تراس. به همین دلیل هنگام ثبت سفارش متراژ (مساحت را این‌گونه حساب کنید: طول در عرض را ضرب کنید) را به صورت دقیق وارد کنید؛ تا قیمت نصب کاشی به صورت شفاف توسط نصاب کاشی اعلام شود.

 

دستمزد کاشیکار و نصاب ماهر

مرسوم است که نصاب کاشی ماهر و باتجربه، اجرت بیشتری در مقایسه با کاشیکار تازه کار مطالبه کند. بنابراین اگر خواهان این هستید که کار کاشیکاری منزلتان بی عیب و نقص باشد و می خواهید کار را به یک متخصص با سابقه تر بسپارید، طبیعیست که هزینه نصب کاشی بیشتری هم بپردازید.

 

کاشی کاری منزل

 

جنس و ابعاد کاشی

نوع کاشی از آن جهت بر قیمت کاشی کاری ساختمان و نصب کاشی تاثیر می‌گذارد که قیمت خرید کاشی و سرامیک متناسب با جنس کاشی و نوع متریال به کار رفته است. به همین خاطر خرید کاشی و سرامیک گران‌تر باعث می‌شود هزینه نصب کاشی(قیمت کاشی کاری) و سرامیک بیش‌تر شود.

علاوه بر این، اندازه و ابعاد کاشی هم بر اجرت نصب کاشی تأثیر گذار است؛ چرا که تراز کردن شیب کاشی و موزاییک بزرگتر سخت تر است. گاهی اوقات نصب کاشی های بزرگ به ابزارهای ویژه برای تنظیم تراز نیاز دارد.

 

تعمیرات و زیرسازی مکان کاشی کاری

گاهی کاشی کار در نظر دارد سطح قسمتی که را که می‌خواهید کاشی نصب کنید؛ به تعمیرات و زیرسازی نیاز دارد. زیرا باید سطح زیر کاشی کاری صاف و عاری از هر گونه عیب و ایراد باشد. مثلا اگر نشتی و سوراخ در دیوارها وجود داشته باشد، باید قبل از کاشی کاری رفع شود؛ یا مثلا نیاز باشد کاشی‌های قدیمی برداشته شوند، به دستمزد کاشی کار و هزینه نصب کاشی افزوده خواهد شد.

 

روش کاشیکاری

بطور کلی، نصب کاشی به دو روش انجام می شود: نصب کاشی با چسب و نصب کاشی به روش دوغابی. در روش کاشیکاری دوغابی، تراز بودن سطح بسیار مهم است و اگر پروژه نوسازی در حال انجام باشد، باید کاشی قدیمی جدا شود و بعد کار نصب کاشی جدید شروع شود. به همین دلیل این روش به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و در نتیجه دستمزد نصاب کاشی بیشتر می شود.

چسباندن کاشی روی کاشی، کار را سرعت می بخشد و نیازی به تخریب ندارد. البته در محاسبه قیمت کاشی کاری با این روش باید به هزینه چسب مخصوص چسباندن کاشی و سرامیک هم توجه کرد.

 

تراز کردن کاشی‌ها

 

نحوه محاسبه دستمزد کاشی کاری

در بخش قبلی عواملی که در هزینه تمام شده کاشیکاری تأثیر داشتند را فهرست کردیم. البته معمولاً یک نرخ دستمزد کاشی کاری در هر سال به ازای مترمربع کاشیکاری با مصالح مختلف و برای محیطهای متفاوت اعلام می شود. مثلا دستمزد نصب کاشی دیواری چسبی بیشتر از اجرت نصب کاشی کف سرویس بهداشتی است.

در نهایت، لازمست که براساس شرایط کار و زمان تحویل، کارفرما و نصاب کاشی با هم توافق کنند و در پروژه های بزرگ بهتر است که یک قرداد امضا کنند.

 

آشنایی با مراحل کاشی کاری ساختمان

کاشی کاری ساختمان، یک امر تخصصی و حرفه‌ای به شمار می‌آید. آشنایی تئوریک با مراحل این کار، می‌تواند برای علاقه‌مندان مفید واقع شود.

در این بخش، از اصلی‌ترین مراحل کاشی کاری منزل در رایج‌ترین شکل آن، مطالبی را بیان خواهیم کرد. 

 

1. زیر سازی و مقاوم سازی

اولین بخش برای شروع کاشی کاری، زیرسازی محل نصب است. زیرسازی بخشی مهم از کار به شمار می‌آید و اگر به درستی انجام نشود، کیفیت نصب کاشی را با مشکل مواجه خواهد کرد. برای زیرسازی باید از سیمان استفاده کرد. سیمان متریال مناسبی برای استحکام ستوح و جلوگیری از نفوذ رطوبت است.

نکته ای که در مورد زیرسازی بسیار هائز اهمیت است، تراز بودن آن است. نصاب باید اطمینان حاصل کند که سطح زیرسازی کاملا صاف و بدون پستی بلندی است. ناهموار بودن زیرسازی، فشار نامتقارنی بر هر قطعه کاشی وارد می‌کند و در آینده به کاشی‌ها آسیب می‌رساند.

بخش دیگر مهم از مرحله زیرسازی، ایجاد خطوط راهنما برای نصب کاشی است. اغلب فضاهای منزل معمولا به صورت دقیق مضرب صحیحی از ابعاد کاشی نیستند و شما در نهایت نیاز به برش بعضی کاشی‌ها خواهید داشت. پس بهتر است پیش از شروع به نصب کاشی با استفاده از نوار فیبر، خطوط راهنما برای نصب هر کاشی را مشخص کنید.

 

2. ساخت ملات

پس از تهیه پودر ملات از بازار، با توجه به دستورالعمل‌های موجود و رایج، آب را کم کم به آن اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید. توجه کنید که اضافه کردن آب به پودر، باید تدریجی و مرحله به مرحله باشد. به این طریق می‌توانید اضافه کردن آب را قبل از رقیق شدن بیش از اندازه ملات، متوقف کنید. غلظت ملات باید در حدی باشد که شره نکند.

 

نرخ دستمزد کاشی کاری استخر

 

3. ملات ریزی

در این مرحله، باید از ملاتی که در بخش قبل تهیه کردید استفاده کنید. با استفاده از ابزار مناسب، ملات را در سطح به خوبی پخش کنید. مابین خطوط راهنمایی که از قبل ترسیم شده، به اندازه کافی ملات ریزی کنید. توجه داشته باشید که ضخامت ملات باید چیزی حدود نیم تا یک سانتی‌متر باشد.

 

4. قرار دادن کاشی روی ملات

این قسمت، مرحله اصلی کاشی کاری است که باید با دقت زیادی انجام شود. خطوط راهنما را از قبل مشخص کرده اید، کاشی‌ها را باید مابین این خطوط نصب کنید. در نظر داشته باشید که هنگام نصب کاشی‌ها باید فاصله ای بین سه تا پنج میلی‌متر بین آن‌ها برای ریختن دوغاب خالی بگذارید. بهتر است برای دقیق‌تر شدن نتیجه، از ابزار صلیبی شکل مخصوص این کار استفاده کنید.

در این مرحله از نصب، باید به تراز بودن سطح هر کاشی با کاشی‌های دیگر توجه کنید. پستی و بلندی در سطح، جلوه ظاهری نامناسبی خواهد داشت. برای گوشه‌هایی از سطوح که احیانا نمی‌توانید یک قطعه کامل کاشی استفاده کنید، پس از اندازه‌گیری دقیق، با ابزار مناسب کاشی‌ها را برش بزنید. در هنگام استفاده از ابزار، مسائل ایمنی را رعایت کنید.

 

5. بندکشی و ریختن دوغاب

دوغاب ریزی برای بندکشی و آب‌بندی فاصله بین کاشی‌ها انجام می‌شود. دوغاب را به صورت پودری می‌توان از بازار تهیه کرد. آب را مرحله به مرحله به پودر اضافه و مخلوط کنید. هنگامی که دوغاب به غلظت مناسب رسید آن را به آرامی در فواصل مابین کاشی‌ها بریزید و با یک تی در سطح پخش کنید. سپس بین 20 تا 30 دقیقه صبر کنید و زمان بدهید که خشک شود.

بعد از خشک شدن، با یک دستمال مناسب و مرطوب یا اسفنج نرم، اضافه مواد دوغاب را از سطح کاشی‌ها پاک کنید. در صورت نیاز می‌توانید فرایند دوغاب ریزی را مجددا تکرار کنید. البته برای تکرار این پروسه، باید سه یا چهار ساعت از دوغاب ریزی اول گذشته باشد.

 

نصب کاشی بین کابینتی

 

نکات خرید کاشی برای کاشی کاری منزل

وقتی که قصد نصب کاشی در منزل جدید را دارید، مهمترین مرحله پس از پیدا کردن یک کاشی کار ماهر، انتخاب کاشی مناسب است.

 • حتما قبل از زمان خرید کاشی از کاشی کار خود مقدار مورد نیاز کاشی را بپرسید.
 • سیمان و ماسه مناسبی برای کاشی کاری انتخاب بکنید تا ملات شما بتواند به محکمی کاشی شما را به سطح بچسباند. 
 • در زمان خرید، یک بسته کاشی بیشتر تهیه نمایید زیرا ممکن است در هنگام کاشی کاری تعدادی کاشی شکسته شود و نیاز به کاشی جدید باشد.
 • حتما از فروشگاه های معتبر خرید کرده و در زمان خرید به جنس و کیفیت توجه بکنید زیرا تعویض و بازسازی کاشی کاری سخت و پر هزینه است.

 

کاشی آشپزخانه منزل

 

انواع روش‌های کاشی کاری مورد استفاده

کاشی کاری منزل و ساختمان با سه روش اصلی انجام می‌شود. رایج‌ترین روش از بین این سه راه، روش ملات و دوغاب است که در مرحله پیش توضیح دادیم. در این بخش به معرفی دو روش دیگر نیز می‌پردازیم. سه روش اصلی کاشی کاری، به شرح زیراند:

 • روش ملات و دوغاب (توضیح داده شده در مرحله قبل)
 • روش کاشی کاری با چسب 
 • روش کاشی کاری خشکه

 

روش کاشی کاری چسبی

مراحل زیرسازی در این روش، درست مشابه روش نصب کاشی با ملات سیمان و دوغاب است. تفاوت این روش این است که به جای ملات برای چسباندن کاشی‌ها از نوعی چسب به خصوص استفاده می‌شود. این چسب‌های صنعتی غالبا بر پایه رزین هستند و مقاومت بالایی دارند. چسب کاشی به صورت پودری در بازار موجود است و باید آن را با آب و همزن برقی مخلوط کرد تا به صورت ملات با غلظتی مناسب درآید. 
ضخامت چسب در این روش باید حدودا یک سانتی‌متر باشد. از مزایای کاشی کاری چسبی این است که بدون نیاز به ملات ماسه سیمان و دوغاب، بسیار تمیزتر و سریع‌تر انجام می‌شود.

 

روش کاشی کاری خشکه

از روش کاشی کاری خشکه برای نصب کاشی در سطوح عمودی استفاده می‌شود. به کارگیری این روش چندان مرسوم نیست ولی برای کاشی کاری نمای ساختمان بسیار مناسب است؛ زیرا اتصالات کاشی را بسیار محکم‌تر و امن‌تر برقرار می‌کند.

در این سبک از کاشی کاری ساختمان، یک فریم بندی و شاسی کشی اجرا می‌شود و کاشی‌ها به وسیله گیره‌های مخصوص و بدون استفاده از ملات، به چارچوب‌ها متصل می‌شود. این اتصالات بسیار محکم و با ثبات هستند از این‌رو برای کاشی کاری نمای ساختمان کاملا مناسب و کاربردی‌اند.

 

اندازه زدن کاشی برای نصب

 

نحوه انتخاب کاشی کار

برای کاشی کاری منزل، انتخاب یک نصاب مجرب بسیار مهم است. نصب نامناسب کاشی علاوه بر مشکلات ظاهری، ممکن است باعث ایجاد مشکلات فنی و تاسیساتی مثل نشت آب و رطوبت نیز شود. برای انجام کاشی کاری به بهترین روش، می‌توانید از بازار آنلاین خدمت از ما کمک بگیرید.

با ثبت سفارش به صورت رایگان در خدمت از ما، ظرف مدت کوتاهی از چند متخصص نرخ دستمزد نصب کاشی را بپرسید، سپس با مقایسه قیمت کاشی کاری هر نصاب، امتیاز کسب شده آن‌ها و نظرات قبلی کاربران به یک انتخاب هوشمندانه دست پیدا کنید.

 

نکات نصب کاشی و اشتباهات کاشی کاری

اگر یک کاشی کار حرفه ای برای نصب کاشی انتخاب کنید، مطمئن باشید که به نکاتی که در ادامه بیان می شود دقت لازم را دارد. اما برای اینکه خودتان هم بر اجرای درست کاشی کاری نظارت داشته باشید، این نکات را مرور کنید.

 • ارتفاع کاشی از لبه درها را جوری تنظیم کنید که اندازه قطر یک فرش فضای خالی وجود داشته باشد.
 • پس از پایان کاشی کاری مدت 24 ساعت تا 48 ساعت به کاشی استراحت بدهید و سپس اقدام به بندکشی بکنید.
 • در زمان کاشی کاری از ترکیب دقیق ملات آگاه باشید میزان ترکیبات ملات ممکن است بر اسا اندازه و نوع کاشی تغییر کند.
 • قبل از هر کار باید زیر سازی کار کاشی کاری را آماده کرده و در صورت نیاز ابتدا یک لایه سیمان برای صاف کردن سطح مورد نظر بکشید.
 • در زمان کاشی کاری از ابزار جدا کننده بین بندها استفاده کنید زیرا در زمان عایق بندی و بندکشی نیاز است که حتماً ملات به درستی و به مقدار مساوی بین بندها قرار بگیرد تا هم کار تمیزتر و زیبا باشد و هم بین کاشی‌ها به خوبی عایق شود. 
 • اگر یک طرح خاص و گران قیمت برای کاشیکاری انتخاب کرده‌اید حتماً کاشی کاری را به یک کاشی کار خوب بدهید و همچنین از او بخواهید یک نمونه اولیه از اجرا طرح را به شما نشان دهد تا در صورت نیاز به تغییر طرح بتوان تغییرات را قبل از نصب انجام داد تا رضایت پس از کار برای شما افزایش یابد.
 • اگر نیاز به عایق‌هایی مانند ایزوگام می‌باشد باید پس از نصب ایزوگام برای جلوگیری از آسیب به سطح ایزوگام و همچنین محکم‌تر شدن کاشی‌ها یک لایه 3 تا 5 میلی‌متری از ملات ماسه و سیمان به میزان ترکیب 6 به 1 روی آن پاشیده شود. این کار باید حد اقل 24 ساعت قبل از کاشی کاری صورت گیرد.

 

ثبت سفارش آنلاین کاشیکاری

امیدواریم که مطالب کلی و مختصری که درباره کاشی کاری ساختمان گردآوری کردیم، به شما در انتخاب بهترین نصاب کاشی کمک کند. دانستن عواملی که هزینه کاشیکاری را مشخص می کند (از جمله نرخ دستمزد کاشی کاری) باعث می شود تا علاوه بر مدیریت هزینه هایتان، یک کاشیکار با انصاف را به کار بگیرید.

برای دریافت خدمات نصب کاشی در "خدمت از ما" می‌توانید به راحتی سفارش خود را از طریق وب سایت یا اپلیکیشن ثبت کنید و در کوتاهترین زمان ممکن از چندین نصاب کاشی و موزاییک، دستمزد کاشی کاری منزل را بپرسید. در ادامه با مقایسه قیمت های پیشنهادی و سوابق اجرای کاشی کاری هر متخصص، بهترین نصاب کاشی را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.68 امتیاز از 157 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کاشی‌ کاری و نصب کاشی

نظرات

محمدرضا چاهه
محمدرضا چاهه
5.0
18 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
فرزاد مشایخی

آقای چاهه فردی کاربلد و بسیار حرفه ای بودن و کار بنده رو خیلی سریع و به موقع انجام دادن...کار بنده کاشی کاری بود ولی درکنارش گچ کاری و لوله کشی و برق کاری هم انجام دادن

حسن حیدری
حسن حیدری
4.8
17 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
صفاری

اآقای مهندس بسیار محترم ومودب ومتخصص وتیمشون هم ماهر وکاربلد بودند بسبار خرسندم که کارم را به ایشون سپردم .با اطمینان کامل کارتون را بهشون بسپرید.

محمد اسکندری
محمد اسکندری
4.7
36 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
مهدی جوادی

سرعت عمل بالا و دقت در کار و تعهد بیش از اندازه در کل از هر نظر با شخصیت

در این شهرها می توانید سفارش کاشی‌ کاری و نصب کاشی را ثبت کنید:

 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی تهران
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرج
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اصفهان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی مشهد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شیراز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی تبریز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اهواز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شهریار
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رشت
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اراک
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی همدان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ری
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پاکدشت
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ساری
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی لواسان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی بومهن
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ملارد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پرند
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی باغستان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رودهن
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کمال شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرمانشاه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اسلامشهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شاهین شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرمان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قرچک
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رباط کریم
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی زنجان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پردیس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی دماوند
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قم
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ارومیه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی چهارباغ
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی بندرعباس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی وحیدیه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ورامین
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی هشتگرد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی خاوران شرقی
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اندیشه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی مشکین دشت
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شهر قدس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قائم شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قزوین
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی فردیس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی محمدشهر
loading