قیمت کاشی‌ کاری و نصب کاشی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کاشی‌ کاری و نصب کاشی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 80,000 تومان
 • 90,000 تومان
 • 120,000 تومان
 • 200,000 تومان
(به روز رسانی در مهر 1402)

شما در کدام شهر به کاشی‌ کاری و نصب کاشی نیاز دارید؟

کاشی‌ کاری و نصب کاشی را به متخصصش بسپار

اگر در شرف ساخت یا بازسازی ساختمان‌ ‌تان هستید، در «خدمت از ما» هرچیزی که برای یک پروژه کاشی کاری موفق احتیاج دارید، در اختیارتان است.

روی دکمه "استعلام قیمت" بزنید و با پاسخ دادن به چند سوال کوتاه نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 را به صورت رایگان و طبق قیمت اتحادیه کاشی کاری از چند متخصص دریافت و بهترین فرد را با توجه به اطلاعات موجود استخدام کنید.

 

جدول نرخ دستمزد کاشی کاری 1402

نوع خدمات  قیمت خدمات (به روز رسانی فروردین 1402)
اجرت نصب کاشی کف ساده (متر مربع) 70.000 تا 90.000 تومان
اجرت نصب کاشی بدنه (هر متر مربع) 80.000 تا 150.000 تومان
هزینه نصب کاشی بین کابینتی (هر متر مربع) 150.000 تا 250.000 تومان
اجرت نصب کاشی چسبی با متراژ بالا (هر متر مربع) 100.000 تا 130.000 تومان
دسمزد نصب کاشی دوغابی (متر مربع) 80.000 تا 120.000 تومان
هزینه نصب کاشی راه پله و مشاعات (متر مربع) 130.000 تا 150.000 تومان
اجرت نصب سنگ اسلب 150.000 تا 400.000 تومان
اجرت نصب کاشی کف آجری ( هر متر مربع) 75.000 تا 100.000 تومان
نصب کاشی سرویس بهداشتی (کنتراتی حساب می شود) 3.000.000 تا 5.000.000 تومان
اجرت نصب کاشی استخر ساده (هر متر مربع) 150.000 تا 200.000 تومان
اجرت نصب کاشی استخر طرحدار (هر متر مربع) 150.000 تا 230.000 تومان

 

برای دریافت قیمت کاشی کاری در شیراز و قیمت کاشی کاری در تبریز روی لینک مدنظرتان بزنید

 

برای اطلاعات بیشتر درباره روند ثبت سفارش در «خدمت از ما»، خدمات گوناگون نصب کاشی، عوامل موثر بر قیمت کاشی کاری و موارد دیگری که شما به عنوان کارفرما باید به آن توجه کنید، بخش‌های بعد را مطالعه کنید.

 

 

قیمت کاشی کاری چگونه محاسبه می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید، نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 به ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود. البته هزینه کاشی کاری بر اساس دو روش محاسبه می‌شود که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم. با این حال شما می‌توانید از طریق نمودار بالای صفحه می‌توانید حداقل و حداکثردستمزد نصب کاشی را مشاهده کنید.

این قیمت کاملا حدودی است؛ در واقع عوامل متعددی هستند که می‌‌تواند هزینه تمام‌شده را افزایش/کاهش دهند. برای اینکه بتوانید دقیق‌ترین برآورد را از دستمزد کاشی کاری (مختص پروژه تان) داشته باشید، ما به شما کمک می‌کنیم. اما قبل از آن دو روش محاسبه هزینه خدمات را بررسی می‌کنیم.

 

محاسبه قیمت به صورت چکی:

اصولا برای پروژه و فضاهایی که متراژ کمتر از 50 متر مربع دارند، نصابان کاشی قیمت پروژه را از طریق این روش محاسبه و اعلام می‌کنند. به این صورت که متخصص در محل حضور پیدا می‌کند و با بررسی مکان و میزان تغییرات مورد نیاز افراد، قیمت پیشنهادی خود را به شما می‌دهند. به این نحوه محاسبه، چکی می‌گویند.

 

محاسبه هزینه به روش متراژی:

اما برای متراژهای بالای 50 متر مربع، قیمت اتحادیه کاشی کاری بر اساس هر متر مربع تعیین می‌شود. و قیمت نهایی بر اساس چند عامل مختلف محاسبه و به مشتری ارائه می‌شود. عواملی مثل متراژ، نیاز به کنده کاری، نوع سرامیک و ...

در جدول بالا، می‌توانید نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 را برای کاشی ها و خدمات مختلف مشاهده کنید.

 

نرخ دستمزد کاشی کاری 1402

 

قیمت کاشی کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

بالاتر گفتیم که قیمت دقیق کاشی کاری را عوامل گوناگونی مشخص می‌کند. گذشته از تاثیر مستقیم فاکتورهای واضحی مانند متراژ (مساحت) پروژه یا قیمت خود کاشی‌ها و متریال روی هزینه نهایی، مبلغی که به شما اعلام می‌شود با توجه به این موارد محاسبه شده است:

 

عمودی یا افقی بودن محل نصب

هزینه نصب کاشی، به اینکه قرار است کاشی‌ها روی دیوار یا کف نصب شوند هم بستگی دارد. نصب کاشی و موزاییک روی سطوح عمودی زمان بیشتری می‌برد و چالش بیشتری دارد، به همین علت هزینه بیشتری هم دارد. این اختلاف هزینه بین نصب کاشی دیوار و کف وجود دارد، اما رقم آن خیلی قابل توجه نیست.

 

فضای مدنظر برای نصب کاشی

دیدیم که نرخ نصب کاشی، طبق قیمت اتحادیه کاشی کاری، بر اساس متر مربع محاسبه و اعلام می‌شود. اما علاوه بر این، مهم است که کاشی‌ها یا موزاییک‌ها کجا قرار است نصب شوند؟ قیمت‌های اعلام شده معمولا برای کاشی کاری منزل و فضاهای داخلی آن است. اما وقتی سراغ بخش‌های دیگر می‌رویم، مثلا راه پله یا نما قیمت‌ها به ازای هر متر مربع تغییر می‌کنند.

پس وقتی سعی می‌کنید دستمزد کاشی کاری را برآورد کنید، این مورد را هم در ذهن داشته باشید. دقیقا به همین خاطر است ما در روند ثبت سفارش (و اعلام هزینه)، محل مدنظرتان برای نصب کاشی را می‌پرسیم.

 

ابعاد کاشی و سرامیک

هزینه خود کاشی‌ها (که بیشتر از جنس‌شان تاثیر می‌گیرد) به کنار، ابعاد آنها هم روی نرخ دستمزد کاشی کاری موثر است. به این خاطر که نصب و تراز کردن شیب کاشی‌های بزرگ دشوارتر است، و بعضا ابزارهای ویژه برای تراز کردن آنها لازم است.

به طور کلی، هزینه نصب کردن کاشی های خیلی بزرگ و خیلی کوچک، نسیبت به سایر اندازه‌ها بیشتر است.

 

نیاز به تعمیرات و زیرسازی

گاهی اوقات سطح مدنظر برای کاشی کاری ساختمان به تعمیر و زیرسازی احتیاج دارد تا آماده شود، و به سطحی کاملا صاف و بدون عیب و ایراد تبدیل شود.

نشتی، سوراخ، پستی و بلندی و ایرادهایی از این دست باید پیش از نصب سرامیک یا کاشی رفع شود. بسته به روش نصب، ممکن است لازم باشد کاشی‌های قدیمی هم پیش از آغز کار برداشته شوند.

 

دستمزد کاشی کاری

 

نوع روش کاشی کاری

دو روش رایج برای کاشی کاری منزل وجود دارد:

 1. نصب کاشی با دوغاب (روش دوغابی)
 2. چسباندن کاشی روی کاشی

در روش اول، تراز بودن سطح بسیار مهم است. بنابراین اگر پروژه نوسازی باشد، ابتدا باید کاشی قدیمی جدا شود. به همین دلیل، زمان لازم برای انجام کار و نتیجتا دستمزد کاشی کاری بیشتر می‌شود.

اما نصب کاشی روی کاشی‌های قدیمی با چسب احتیاجی به تخریب ندارد، و سرعت کار را به شدت بالا می‌برد. دستمزد کاشی کاری در این حالت کمتر است، اما باید به هزینه چسب مخصوص (که جداگانه حساب می‌شود) هم توجه کرد.

 

دستمزد کاشی کار

اینکه گاهی یک نصاب کاشی باتجربه اجرت بیشتری نسبت به کاشی کاری تازه‌کار مطالبه کند، موضوع طبیعی‌ست. اینکار شاید در وهله اول نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 را بالا ببرد، اما نتیجه بی‌نقص خواهد بود و در آِینده نزدیک دوباره هزینه روی دست‌تان نمی‌اندازد.

 

استعلام رایگان نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 «خدمت از ما»

روند استعلام قیمت و استخدام متخصص در «خدمت از ما» بدون پرداخت هزینه و در چندمرحله کوتاه انجام می‌شود.

فرض کنیم می‌خواهید ببینید قیمت کاشی کاری پروژه‌تان چقدر می‌شود. کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. وارد سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" شوید، نوع خدمات مورد نیاز و سپس شهر خود را انتخاب کنید. 
 2. سپس باید به سوالات ابتدایی مثل متراژ سطح، اندازه کاشی و ... پاسخ دهید. البته می‌توانید گزینه "نمی‌دانم" را هم انتخاب کنید، تا با متخصص مشورت کنید.
 3. در ادامه مشخص می‌کنید که وضعیت فعلی سطح چگونه است؛ برای کاشی کاری آماده است، باید کاشی‌های قبلی کنده شوند یا حالات دیگر.
 4. ما روش مدنظرتان برای نصب کاشی را هم می‌پرسیم، چون روی زمان کار و دستمزد کاشی کاری تاثیر می‌گذارد.
 5. در مرحله آخر، کافی است که زمان مورد نظرتان برای حضور متخصص را مشخص کنید.
 6. حتی اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و فایل صوتی آپلود کنید، تا متخصص‌ها جزئیات پروژه را بهتر درک کنند و نرخ دستمزد کاشی کاری را دقیق‌تر تخمین بزنند.
 7. بعد از چند دقیقه، 5 کاشی کار در شهر شما، قیمت های پیشنهادی نصب کاشی را برای شما ارسال می‌کنند.
 8. در این مرحله، ما توصیه می‌کنیم که به پروفابل هر متخصص بروید، مدارک، سوابق‌، نظر مشتریان قبلی و امتیاز را بخوانید. اینها به شما کمک می‌کند تا بهترین فرد را برای نصب کاشی انتخاب کنید.

 

خدمات کاشی کاری که در دسترس شماست

کاشی کاری همیشه از محبوب‌ترین گزینه‌های برای نازک‌کاری انواع سازه‌ها بوده است. تنوع بالا، استحکام عالی، مقاومت بی‌نظیر در برابر رطوبت (که کابوس بسیاری متریال‌هاست) و ... باعث شده تا بازار کاشی کاری منزل و ساختمان هیچ‌وقت از رونق نیفتد.

متخصصان فعال در «خدمت از ما» می‌توانند کلیه خدمات این زمینه را در 50 شهر کشور به شما ارائه دهند، از جمله:

 • نصب کاشی برای کف‌سازی و یا به عنوان دیوارپوش برای کلیه اتاق‌ها و فضاها
 • کاشی کاری شمشیری کنار پل، راه پله، حیاط، پارکینگ
 • کاشی کاری آشپزخانه و نصب کاشی بین کابینتی
 • نصب کاشی برای کف و دیواره‌های استخر
 • کاشی کاری حمام و سرویس بهداشتی
 • کاشی کاری نمای ساختمان
 • نصب سنگ اسلب
 • خدمات مربوط به تعمیر و لق‌گیری انواع کاشی و سرامیک

یادآوری می‌کنیم که نوع کاشی و روش نصب مدنظر، که در ادامه مرورشان می‌کنیم، ارائه این خدمات را به هیچ‌عنوان محدود نمی‌کند.

همچنین، علاوه بر انواع خدمات کاشی کاری ساختمان، در «خدمت از ما» به سایر استادکارهای نوسازی و ساخت‌وساز (مانند بنایی، گچ کاری و ...) نیز دسترسی دارید.

 

قیمت کاشی کاری

 

چرا «خدمت از ما» را برای کاشی کاری ساختمان انتخاب کنید؟

«خدمت از ما» بازار بزرگ آنلاین برای دریافت گستره متنوعی از سرویس‌هاست. ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و مزایای منحصر به فردی را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهیم، برای نمونه:

 • اینجا به برترین متخصص‌ها و اکیپ‌های کاشی کاری شهرتان دسترسی مستقیم دارید. افرادی که احراز هویت شده‌اند، و سوابق و مدارک‌شان موجود است. ما هم و نزدیک‌ترین و بهترینِ آنها را (با توجه به امتیازات‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • روند ثبت سفارش و استعلام قیمت کاملا رایگان است. امکان توضیح دقیق پروژه (بدون نیاز به برقراری تماس) هم به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 برای پروژه‌تان داشته باشد.
 • زمان و مکان دریافت خدمات توسط خود شما مشخص می‌شود، و کاشی کار از آن تبعیت می‌کند.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هر فرد وجود دارد؛ به همراه درصد رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل تیم پشتیبانی «خدمت از ما» آماده پیگیری و رسیدگی به موضوع است.

 


برای دریافت قیمت کاشی کاری در کرج، قیمت دستمزد کاشی کاری در اصفهان و قیمت کاشی کاری در مشهد کلیک کنید


 

یک کاشی کار خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

امکاناتی که در «خدمت از ما» برای شما فراهم کرده‌اید، از گواهی عدم سوء پیشینه گرفته تا سوابق، نمونه‌کارها و نظرها و امتیازات مشتریان قبلی، تا حد مطلوبی به شما اجازه می‌دهند تا بهترین فرد را برای کاشی کاری ساختمان‌تان انتخاب کنید.

هنگامی که نظرات را مطالعه می‌کنید، به دنبال چنین ویژگی‌هایی باشید:

 • دقت و مهارت: نصب کاشی همیشه با الگوها و کاشی‌های ساده انجام نمی‌شود. کاشی‌های طرح‌دار یا طرح‌های پیچیده‌تر به دقت و مهارت بیشتری احتیاج دارد تا نتیجه بدون نقص از آب دربیاید.
 • منظم و خوش‌قول: مرتب و تمیز بودن فضا پس از کاشی کاری هم مهم است. علاوه بر آن، کاشی کار باید به برنامه‌ریزی توافق‌شده متعهد باشد، و کار را طبق زمان‌بندی جلو ببرد و به پایان برساند.
 • به‌روز و مطلع: کاشی کار باید ضمن آشنایی با انواع کاشی و درجات کیفی آنها، با آخرین سبک‌ها و تکنیک‌های اینکار (از جمله چیدمان لوزی، حصیری، چرخ‌دنده‌ای، زیگزاگی، سه‌بعدی و شش‌ضلعی) هم آشنا باشد.
 • قیمت‌گذاری منصفانه: گفتیم که استادکارهای ماهر ممکن است مبالغ بیشتری را برای نرخ دستمزد کاشی کاری در سال 1402 اعلام کند. این موضوع عجیب نیست، اما به شرط آنکه کار کاملا بی‌نقص انجام شود و اصطلاحا ارزش‌اش را داشته باشد.

 

کاشی کاری منزل

 

برای کاشی کاری منزل چه گزینه‌هایی داریم؟

فکر می‌کنیم تا اینجا تمام اطلاعات لازم درباره نصب کاشی و هزینه آن را به دست آورده باشید. در این بخش و چندبخش بعدی، به مواردی می‌پردازیم که دانستن آنها برای شما به عنوان کارفرما خالی از لطف نیست. ابتدا انواع کاشی و کاربرد هریک را مرور می‌کنیم.

اگر همین حالا می‌دانید چه کاشی‌ای می‌خواهید، بد نیست درباره تصمیم‌تان با کاشی کار مشورت کنید تا مطمئن شوید نوع و ابعادی که انتخاب کردید برای محل نصب ایده‌آل است.

 

کاشی پرسلانی

این کاشی‌ها در دمای بسیار بالا پخته شده، و مقاومت و استحکام فوق‌العاده‌ای دارند. زیبایی، نگهداری آسان و قابلیت استفاده در محیط‌های پرترافیک نیز از مزایای آنهاست.

البته وزن سنگین و دشوار بودن نصب و تعمیرشان را هم نباید فراموش کرد. قیمت بالای آنها هم نرخ دستمزد کاشی کاری را بالا می‌برد.

 

کاشی موزائیکی

این کاشی‌های کوچک (2.5 در 2.5 سانتی‌متر) در دو نوع پرسلان و سرامیکی موجودند، و بیشتر برای کاشی بین کابینتی، کف حمام و استخر کاربرد دارند.

کاشی‌های موزائیکی بی‌نهایت زیبا هستند، با محیط زیست سازگارند، نصب ساده‌ای دارند، نگهداری و نظافت‌شان هم آسان است. البته لغزنده و کمی گران‌قیمت هم هستند.

 

کاشی سنگفرش

این کاشی‌ها بیشتر برای کفسازی هستند، مخصوصا کف حمام، ساختمان و پاسیو. حفظ رنگ در برابر نور خورشید از جالب‌ترین خصوصیات این کاشی‌هاست؛ اما در برابر ضربه‌های ناگهانی و فشار بالا کمی آسیب‌پذیرند. اگر نرخ دستمزد کاشی کاری 1402 برایتان مهم است، کاشی سنگفرش احتمالا اقتصادی‌ترین گزینه نیست.

 

کاشی آجری

این کاشی‌های محبوب و آجرمانند معمولا برای کاشی کاری دیوارهای داخلی و خارجی به کار می‌روند. آنها هرچند ضخامت کمی دارند، اما بسیار متنوع‌اند، بندکشی لازم ندارند و روی سطوح قدیمی هم نصب می‌شوند، رطوبت بسیار کمی جذب می‌کنند و نگهداری ساده‌ای دارند. به دلیل هزینه پایین، قیمت کاشی کاری را هم کاهش می‌دهند.

 

کاشی کاری ساختمان

 

کاشی لعاب‌دار

لایه شیشه‌ایِ روی این کاشی‌ها نگهداری و نظافت آنها را بسیار ساده می‌کند. کاشی‌های لعاب‌دار بی‌نهایت طرح و رنگ دارند؛ و بیشتر در دستشویی، حمام و آشپزخانه اجرا می‌شوند.

 

کاشی معدنی

این کاشی‌های بدون لعاب بیشتر در مراکز تجاری نصب می‌شوند. دوام بالا و قیمت پایین از ویژگی‌های مهم این محصولات است. در صورت نصب کاشی‌های معدنی در محیط‌های مرطوب، باید حتما آنها را درزگیری کرد.

 

کاشی بدون لعاب

این کاشی‌ها تمام ویژگی‌های کاشی‌های معدنی را دارند، اما استحکام‌شان کمی کمتر است. سطح بدون برق کاشی بدون لعاب باعث شده تا افراد کمتری از آن برای کاشی کاری ساختمان استفاده کنند.

 

کاشی مکزیکی (سالتیو)

این کاشی‌ها پخته نمی‌شوند، و از طریق قرار گرفتن در معرض هوا ساخته می‌شود. کاشی مکزیکی جذابیت بصری بالایی دارد. البته حتما باید درزگیری شود.

 

کاشی سرامیکی

این کاشی‌ها از رس یا کانی‌های مشابه ساخته می‌شوند. آنها در انواع لعاب‌دار و بدون لعاب در دسترس هستند، و ویژگی‌هایی مشابه کاشی‌های لعاب‎دار و بدون لعاب دارند.

 

هزینه کاشی کاری منزل

 

روش‌های کاشی کاری ساختمان

هنگام بررسی نرخ خدمات طبق نرخ اتحادیه کاشی کاری، به این موضوع اشاره کردیم که روش نصب روی قیمت کاشی کاری و هزینه تمام‌شده موثر است. نصب با دوغاب و چسب که کوتاه مرور شدند بسیار رایج‌اند؛ اما تنها روش‌های نصب سرامیک و کاشی نیستند.

 

کاشی کاری با دوغاب (ملات روان)

دوغابی که اینجا به کار می‌رود از پودرهای سرامیکی و پودر سنگ تشکیل می‌شود، و به درزگیری و مقاوم‌سازی قطعات کمک می‌کند. به دلیل اهمیت تراز و بی‌نقص بودن ردیف اول (که مبنای کل کار است)، مهارت کاشی کار حیاتی‌ست.

 

کاشی کاری با ملات

برای کاشی کاری منزل به این روش، از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌شود. این روش بیشتر برای نصب کاشی سقف (که امکان ریختن دوغاب وجود ندارد) به کار می‌رود، چون ملات ماسه و سیمان حالتی خمیری دارد و مانند دوغاب روان نیست.

 

کاشی کاری با چسب

مراحل زیرسازی در این روش، درست مشابه روش نصب کاشی با ملات سیمان و دوغاب است. تنها تفاوت‌اش این است که به جای ملات، از چسبی خاص برای چسباندن کاشی‌ها استفاده می‌شود. کاشی کاری چسبی بدون نیاز به ملات ماسه سیمان و دوغاب، و بسیار تمیزتر و سریع‌تر انجام می‌شود.

این چسب‌های صنعتی بیشتر بر پایه رزین هستند و مقاومت بالایی دارند. چسب کاشی به صورت پودر است، و باید با آب و مخلوط شود تا به صورت ملات با غلظتی مناسب در بیاید. چسبی که کاشی‌ها روی آن قرار می‌گیرند تقریبا یک سانتی‌متر ضخامت دارد

 

کاشی کاری خشکه

از این روش (که به آن اسکوپ هم می‌گویند) برای نصب کاشی در سطوح عمودی استفاده می‌شود. منظورمان بیشتر کاشی کاری نمای ساختمان است؛ چون اتصالات کاشی را بسیار محکم‌تر و امن‌تر می‌کند.

در این روش ابتدا فریم‌بندی و شاسی‌کشی اجرا شده، و کاشی‌ها با گیره‌های مخصوص و بدون استفاده از ملات به چارچوب‌ها متصل می‌شود. این اتصالات بسیار محکم و باثبات، و برای کاشی کاری نما کاملا مناسب و کاربردی‌ هستند.

 

نرخ دستمزد کاشی کاری امسال

 

کاشی کاری منزل و ساختمان چه مراحلی دارد؟

نصب کاشی و سرامیک مهارتی تخصصی است. آشنایی تئوریک با مراحل اینکار می‌تواند برای علاقه‌مندان مفید واقع شود. اما در نظر داشته باشید که تجربه و مهارت در انجام پروژه‌ها ضروری است. اصلی‌ترین مراحل اینکار به ترتیب را در ادامه می‌بینید:

 

1. آماده‌سازی‌ها

اولین کار (حتی پیش از خرید کاشی و سرامیک) مشخص کردن متراژ فضا مدنظر و روش کاشی کاری ساختمان است. بعد از مشخص شدن این موارد، باید مصالح و ابزار لازم را تهیه کرد:

 • مصالح شامل کاشی، ماسه، سیمان، پودر سنگ، چسب مخصوص، خاک رس و غیره. هنگام تهیه مصالح باید درصد خطا و اصطلاحا پرتی‌ها را هم مد نظر داشت، و حدودا ده درصد بیشتر از میزان مشخص‌شده آنها تهیه کرد.
 • ابزارها شامل تیشه، شمشه، تراز، شاقول، ریسمان، ماله، کاشی‌بر، گازانبر، سوهان، سنگ سمباده و ...

 

2. زیرسازی و مقاوم‌سازی

برای شروع کاشی کاری باید محل نصب را زیرسازی کرد. این مرحله به شدت مهم است و مستقیما روی نتیجه نهایی تاثیر می‌گذارد. برای زیرسازی از سیمان استفاده می‌شود؛ چون در مستحکم کردن سطوح و جلوگیری از نفوذ رطوبت عالی عمل می‌کند.

مهمترین نکته زیرسازی تراز بودن آن است. کاشی کار باید مطمئن شود زیرسازی کاملا صاف و بدون پستی و بلندی است. ناهموار بودن سطح فشاری نامتقارن به هرقطعه کاشی وارد می‌کند؛ و در طولانی‌مدت به آنها آسیب می‌رساند.

ایجاد خطوط راهنما یک بخش مهم دیگر است. معمولا فضاها مضرب دقیقی از ابعاد کاشی‌ها نیستند. به همین خاطر، برش کاشی‌ها اجتناب‌ناپذیر است. کاشی کار پیش از نصب قطعات با نوار فیبر، خطوط راهنما برای نصب هرکاشی را مشخص می‌کند.

 

خدمات نصب کاشی

 

3. ساخت ملات و ملات‌ریزی

ملات مدنظر هرچه باشد، کاشی کار آن را با غلظت مناسب آماده می‌کند. سپس با ابزار مناسب آن را روی سطح بین خطوط راهنمایی که از قبل ترسیم شده) پخش می‌کند. ضخامت چیزی حدود نیم تا یک سانتی‌متر خواهد بود.

 

4. قرار دادن کاشی روی ملات

این مرحله اصلی کاشی کاری ساختمان است که باید با دقت زیادی انجام شود. خطوط راهنما را از قبل مشخص شده‌اند؛ اکنون کاشی‌ها بین این خطوط نصب می‌شود.

هنگام نصب کاشی‌ها، فاصله‌ای سه تا پنج میلی‌متری بین آن‌ها برای ریختن دوغاب خالی گذاشته می‌شود. برای نتیجه دقیق‌تر از ابزار صلیبی شکل مخصوص اینکار هم استفاده می‌شود.

در این مرحله به تراز بودن سطح هرکاشی با کاشی‌های دیگر توجه زیادی می‌شود. پستی و بلندی هم جلوه نامطلوبی دارد، هم باعث شکستگی می‌شود. برای گوشه‌هایی که نمی‌توان از یک قطعه کامل کاشی استفاده کرد، پس از اندازه‌گیری با ابزار مناسب کاشی برش زده می‌شوند.

 

5.  بندکشی و ریختن دوغاب

دوغاب‌ریزی برای بندکشی و آب‌بندی فاصله بین کاشی‌ها انجام می‌شود. کاشی کار پودر دوغاب را با آب مخلوط می‌کند و وقتی دوغاب به غلظت مناسب برسد، آن را به آرامی در فاصله‌های بین کاشی‌ها می‌ریزد و با ابزار مناسب آن را در تمام سطح پخش می‌کند.

پس از خشک شدن دوغاب، با دستمال مواد اضافه از سطح کاشی‌ها پاک می‌شود. در صورت نیاز، نصاب این فرآیند را دوباره تکرار می‌کند، البته سه یا چهارساعت پس از دوغاب‌ریزی اولیه.

 

استخدام کاشی کار

 

کاشی کاری آنلاین با «خدمت از ما»

امیدواریم حالا پاسخ تمام سوالات‌تان را درباره نرخ دستمزد کاشی کاری 1402، نحوه پیدا کردن بهترین متخصص‌ها، گزینه‌هایی که برای اینکار دارید و ... گرفته باشید.

برای استفاده از این خدمات در سراسر کشور (لیست کامل شهرها کمی پایین‌تر موجود است)، درخواست‌تان را رایگان در سایت یا اپ «خدمت از ما» ثبت کنید و به مواردی که گفتیم پاسخ دهید. پس از چنددقیقه، 5 متخصص پیشنهادشان برای قیمت کاشی کاری را برایتان ارسال می‌کنند.

حالا نوبت شماست که به پروفایل آنها سر بزنید، میزان تخصص، نظرات کاربران درباره پروژه‌های قبلی و نمونه‌کارهای آنها را بررسی کنید، و نهایتا بهترین گزینه را استخدام کنید.

4.5 امتیاز از 2053 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کاشی‌ کاری و نصب کاشی

نظرات

جواد رحمتی
جواد رحمتی
5.0 (از 20 نظر)
21 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
محمد جعفری

واقعا فردی لایق کارآمد وتخصصی در انجام کار واز همه مهم تر وقت‌شناسی بالا وبسیار خوش برخورد ومنصف ودارای وجدان کاری بالا واقعا فردی متخصص وماهر درانجام کار ساختمانی من از ایشان کمال تشکر را دارم وبه همگان پیشنهاد میکنم چون هرچی صفات خوب هست ایشان دارند

روح اله زارعی
روح اله زارعی
5.0 (از 21 نظر)
22 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
فرشید یوسفی

بسیار خوش برخورد و منصف خوش سلیقه که مهمترین نقطه قوت در این حیطه کاری می باشد کار بلد و حرفه ای و در آخر قابل اطمینان👌

علی قنبری
علی قنبری
5.0 (از 54 نظر)
58 خدمت موفق
کاشی‌ کاری و نصب کاشی
علی اکبر کاظمی

انسانی به شدت متعهد به انجام کار صحیح و طبق قاعده . متخصص و با علم و اطلاع کافی نسبت به امورات فنی ساختمان که حاصل سالها تجربه اندوزی در زمینه صنعت ساختمان است

در این شهرها می توانید سفارش کاشی‌ کاری و نصب کاشی را ثبت کنید:

 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی تهران
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرج
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اصفهان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی مشهد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شیراز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی تبریز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اهواز
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرمانشاه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی باغستان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی گلبهار
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شاهین شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی همدان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی زنجان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی یزد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی بندرعباس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی دماوند
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی آبسرد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رودهن
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی خاوران شرقی
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی لواسان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ورامین
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شهریار
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی وحیدیه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پرند
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی بومهن
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پردیس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قرچک
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قم
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قزوین
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی گرگان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی محمدشهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کمال شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی چهارباغ
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی نظرآباد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی فردیس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی کرمان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ری
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اسلامشهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اندیشه
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شهر قدس
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی شهر گلستان
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی هشتگرد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ملارد
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رباط کریم
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی پاکدشت
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی اراک
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی رشت
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی آمل
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ساری
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی قائم شهر
 • کاشی‌ کاری و نصب کاشی ارومیه