مهم‌ترین نکات و آموزش طریقه نصب کاشی بین کابینتی

ثبت درخواست "کاشی‌ کاری و نصب کاشی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مهم‌ترین نکات و آموزش طریقه نصب کاشی بین کابینتی

آموزش نصب کاشی بین کابینتی برای افرادی که قصد نصب سرامیک بین کابینت را دارند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیباتر به نظر رسیدن، در کنار پاک کردن آسان‌تر آلودگی‌ها از روی آن‌ها موجب محبوبیت بالای نصب کاشی بین کابینت با چسب شده است. فراموش نکنید که آشنایی با طریقه نصب کاشی بین کابینتی با رعایت تمامی نکات و اصول لازم می‌تواند به کوراسیون منحصر به فردی را در آشپزخانه شما به وجود آورد. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" آموزش نصب کاشی بین کابینتی به صورت مرحله به مرحله بیاموزید.

فواید نصب سرامیک بین کابینت

دیوارهای آشپزخانه، خصوصاً دیوار پشت سینک، به دلیل مواجهه بسیار با مواد غذایی به سرعت آلوده می‌شوند. از این رو استفاده از کاشی‌های با کیفیت در این مکان جهت سریع‌تر و ساده‌تر تمیز شدن آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. بک اسپلش امروزه در طراحی دیوار آشپزخانه پشت سینک، جهت محافظت آن از آلودگی‌ها و افزایش سهولت در تمیز کردن آن بسیار استفاده می‌شود.

استفاده از انواع کاشی‌ها در نصب کاشی بین کابینتی با چسب، چون موزاییک مش، کاشی‌های پیل یا استیک، از انتخاب‌های رایج در پوشاندن سطح دیوارهای آشپزخانه می‌باشند.

 

 آموزش نصب کاشی بین کابینتی تنها در ۴ گام

 

 آموزش نصب کاشی بین کابینتی تنها در ۴ گام

بر خلاف تصور عموم، نحوه نصب کاشی بین کابینتی اصلاً کار سختی نمی‌باشد. اما لازم است برای رسیدن به نتیجه مطلوب در انتهای کار، اصول و نکات خاصی را در حین انجام آن رعایت کنید.

 

 گام اول آماده سازی سطح

 در آغاز کار لازم است سطح زیرین را به خوبی آماده سازی کنید. برای آن ابتدا هر وسیله‌ای را که در بین کابینت‌ها قرار دارد  خارج کنید. سپس آن را به خوبی تمیز کنید. دقت داشته باشید که در صورت وجود هر گونه ناهمواری، به وسیله دستگاه تراش و سنباده آن را برطرف کرده و سطحی کاملا صاف را جهت نصب کاشی بین کابینت با چسب مهیا کنید.

 

 گام دوم تراز کردن

تراز کردن تمامی کاشی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو پس از آماده کردن سطح زیرین لازم است تک تک کاشی‌ها را در جای خود تنظیم کنید و سپس از یک سطح برای تراز بندی افقی آن‌ها بهره ببرید.

 

 گام سوم چسباندن سرامیک ها

 در این مرحله جهت آشنایی با روش نصب کاشی بین کابینتی لازم است نکات خاصی را رعایت کنید. از مهم‌ترین این نکات می‌توان به تفاوت میان چسباندن مصالح مختلف اشاره کرد؛ به عنوان مثال میزان ملات مورد نیاز جهت چسباندن سرامیک با انواع کاشی‌های سنگی متفاوت خواهد بود. در نوع چسب انتخابی خود نیز دقت داشته باشید؛ چرا که لازم است برای نصب هر مدل کاشی از نوع چسب مخصوص آن استفاده شود.

پس از زدن مقدار مناسبی چسب پشت هر کاشی، آن را در مکان مناسب روی دیوار قرار داده و محکم فشار دهید تا از قرار گرفتن آن در جای خود اطمینان حاصل کنید. توصیه می‌شود که برای رعایت اصول نحوه نصب کاشی بین کابینتی از مرکز به سمت بیرون چسباندن را شروع کنید. برای پر کردن فاصله میان کاشی‌ها از دوغاب استفاده می‌شود. رعایت تراز بودن تک تک کاشی‌ها را در این مرحله اصلاً فراموش نکنید.

 

 گام چهارم تمیزکردن نهایی

 ممکن است بعد از اتمام کار، مقداری چسب اضافی را بر روی کار مشاهده کنید. نگران  آن نباشید و تنها در پایان کار به وسیله دستمالی مرطوب به تمیز کردن آن بپردازید. بسته به نوع چسب و مصالح استفاده شده توسط شما، ممکن است خشک شدن تمامی کاشی‌ها چند روز زمان ببرد.

 

نکات مهم در طریقه نصب کاشی بین کابینتی

 

 نکات مهم در طریقه نصب کاشی بین کابینتی

  •  اندازه گیری متراژ فضای مورد نیاز جهت خرید مصالح به اندازه کافی، را به عنوان اولین قدم در طریقه نصب کاشی بین کابینتی انجام دهید.
  •  به قطع برق آشپزخانه و خارج کردن کلیدها و تمامی پریزها از جای خود را در قبل از شروع کار بپردازید.
  •  پوشاندن کابینت‌های بالا و پایین، در کنار پوشاندن اطراف پریزها و کلیدها برای جلوگیری از آغشته شدن آن‌ها با ملات و چسب در حین کار، باعث می‌شود نتیجه‌ی حاصل تمیزتر شود.
  • تمیز بودن سطح زیرین از هرگونه آلودگی و چربی به نصب بهتر کاشی‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.
  • انجام مرحله بندکشی را در پایان کار نصب سرامیک بین کابینت اصلاً فراموش نکنید.
  •  به کاشی‌ها زمان کافی جهت خشک شدن آن‌ها بدهید و سپس مرحله درزگیری فاصله بین کاشی‌ها و کابینت‌ها را انجام دهید.

 

 عوامل موثر بر هزینه نصب کاشی بین کابینت

 عوامل متعددی بر هزینه نصب کاشی بین کابینت تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع کاشی، طرح انتخابی، چسب مورد استفاده، متراژ مورد نظر و اجرت نصاب اشاره کرد. به گونه‌ای که هر چه متراژ مورد نظر شما برای کاشی کاری بیشتر باشد، به تبع آن میزان مصالح خریداری شده و اجرت نصاب نیز بیشتر خواهد بود. کاشی‌های فلزی و شیشه‌ای که وارداتی هستند به دلیل محاسبه قیمت آن‌ها با نرخ ارز روز، این روزها قیمت بالایی برخوردار می‌باشند.

 از طرفی استفاده از کاشی با جنس رزین نیز در نصب کاشی بین کابینتی با چسب از هزینه بالاتری نسبت به سایر انواع برخوردار است. امروزه می‌توانیم برچسب‌هایی را با طرح سنگ، چوب یا کاشی در بازار پیدا کنیم که به عنوان راهی بسیار ارزان‌تر از نصب کاشی برای آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که این برچسب‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت نخواهند داشت. از این رو لازم است در صورت نصب، پس از مدتی به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

 در آخر بخوانید

 در آخر اگر قصد دارید دکور آشپزخانه خود را با هزینه کم تغییر دهید، ایده نصب سرامیک بین کابینت می‌تواند بسیار مناسب باشد. پس می‌توانید پس از آشنایی کامل با نکات و اصول طریقه نصب کاشی بین کابینتی از یک استاد کاشی کار مجرب جهت انجام آن کمک بگیرید. با بازار آنلاین "خدمت از ما" دیگر نگران پیدا کردن متخصص مجرب خود نباشید. چرا که این پلتفرم با هدف آسان‌تر کردن دسترسی شما با حرفه‌ای ترین متخصصان کاشی کاری در حال فعالیت می‌باشد. تنها کافی است درخواست خود را در وب سایت یا اپلیکیشن آن ثبت کنید، تا در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر اطلاع از هزینه نصب کاشی بین کابینتی به طور مستقیم با متخصصان ارتباط برقرار کنید.

کاشی‌ کاری و نصب کاشی
برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading