آموزش نصب کاشی و سرامیک کاری کف با سیمان

ثبت درخواست "کاشی‌ کاری و نصب کاشی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش نصب کاشی و سرامیک کاری کف با سیمان

نحوه نصب کاشی و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد در آموزش نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک تغییر دکوراسیون است. امروزه یکی از راه‌های خوب و محبوب، برای پوشاندن کف و دیوار، نصب کاشی و سرامیک، به خصوص برای پوشاندن کف منزل می‌باشد.

برخلاف تصور اکثر افراد، نصب کاشی نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد، به همین دلیل افراد متخصص در نقش  نصاب کاشی و سرامیک، با تجربه بالا،  اقدامات تخصصی برای نصب کاشی و سرامیک در قسمت‌های مختلف منزل را انجام می‌دهند. یکی از راه های دسترسی سریع به بهترین متخصص برای نصب سرامیک و کاشی و نصاب کاشی و سرامیک، ثبت درخواست در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" می‌باشد.

قابلیت‌های کاربردی نصب کاشی و سرامیک در ساختمان با اجرای صحیح و اصولی نصب این کفپوش‌ها ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل بررسی روش‌های اصولی نصب کاشی و آموزش نصب سرامیک کف با سیمان به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

اهمیت نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی و سرامیک کف از جمله رایج ترین و پرکاربردترین مواردی است که به عنوان پوشش نهایی برای دیوار و کف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب کاشی و سرامیک را می توان به عنوان یکی از روشهای موثر برای پوشاندن کف و دیوارها دانست که علاوه بر زیبایی که به فضا می‌دهد، موجب عایق کاری هم می‌شود.

با انتخاب نصاب کاشی در تهران و سایر شهرها از جمله نصاب کاشی تبریز، شیراز و مشهد، در خدمت از ما خیال خود را از این بابت راحت کنید. با کاشی کاری ساده در اتاق‌ها و جاهایی که زیاد به چشم نمی‌آیند می‌توانید روند کاشی کاری را تسریع نمایید.

 

آموزش نصب سرامیک کف با سیمان

 

چه نوع چیدمانی را برای نصب کاشی و سرامیک در ساختمان می‌پسندید؟ نکات لازم برای نصب کاشی و سرامیک تهران، نصب کاشی اسلب چه هستند؟ به دنبال یک کاشی کار کاربلد می‌گردید؟ آموزش نصب سرامیک کف با سیمان کاری آن به چه صورت است؟ آیا می‌توان نصب کاشی با چسب را انجام داد؟ با ما همراه باشید مطلب خوبی را برای رسیدن به اهدافتان انتخاب کرده اید.

 

نحوه محاسبه قیمت نصب کاشی و سرامیک

کسانی که قصد کاشی کاری ساختمان خود را دارند معمولا اولین و مهم ترین مسأله برای آنها قیمت نصب کاشی و سرامیک است و قیمت کاشی کاری را زمانی منصفانه می‌دانند که کار نصب کاشی با کیفیت انجام شده باشد و نرخ تعیین شده مطابق با نرخ اتحادیه باشد.

این یک حقیقت انکار ناپذیر است که برخی شرکت‌های خدماتی به بهانه‌های مختلف هزینه اضافی برای کاشی کاری ساختمان در نظر می‌گیرند.

 

آموزش سمان کاری کف با سیمان

 

دستمزد نصاب سرامیک و کاشی چقدر است؟

دستمزد نصاب سرامیک کار در خدمت از ما بسته به شرایط مختلف مانند: متراژ و حجم کار، میزان ساعت کاری و... می‌تواند متغیر باشد، اما شما  از طریق "خدمت از ما"، با چند کلیک ساده، به 5 متخصص متصل می‌شوید و حدود قیمت پیشنهادی را از نصاب کاشی و سرامیک دریافت می‌کنید.

 

کاشی و سرامیک چه تفاوتی باهم دارند؟

برای دانستن تفاوت بین کاشی و سرامیک، بهتر است ابتدا با بخش های مختلف کاشی، آشنا شویم. کاشی از دو قسمت بدنه و رویه تشکیل شده‌است:

 • قسمت اصلی و استخوان‌بندی کاشی، که از قطعه ای سفالی تشکیل شده است که به آن بیسکوئیتی کاشی گفته می‌شود.
 • رویه‌ی کاشی از یک ماده‌ی شیشه‌ای تشکیل شده است

فرق کاشی و سرامیک در همین قسمت دوم است، کاشی ای که لعاب رویش از جنس سرامیک باشد، کاشی سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته می‌شود.

 

آموزش نصب کاشی و سرامیک

 

تفاوت اصلی کاشی با سرامیک در میزان استحکام آنها است از این رو کاشی به دلیل ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتر در بدنه و دیوار کار می‌شود، ولی سرامیک به دلیل پرس سنگین‌تر و سطح استحکام بالا در کف کار می‌شود.

 

آموزش نصب کاشی و سرامیک کف

کاشی و سرامیک در بخش‌های مختلف یک ساختمان از جمله دیوارها، کف ساختمان و گاها پشت بام‌ها نصب می‌شوند و روند کلی نصب در آن‌ها به ظاهر یکی است اما هرکدام مواد و روش مخصوص به خود را دارد. بهترین زمان برای نصب آنها بعد از اتمام کار بنایی ساختمان است. در ادامه به آموزش سرامیک کاری کف با سیمان می پردازیم.

به طور کلی، برای نصب کاشی و سرامیک کف از دو ماده سیمان و چسب استفاده می‌شود که سیمان به صورت ملات برای زیرسازی و افزایش مقاومت کاشی کف استفاده می‌شود و از چسب معمولا برای درزگیری و استحکام بین اتصالات استفاده می‌شود؛ که در ادامه به بررسی و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان و چسب می‌پردازیم.

 

نکات لازم پیش از سرامیک کاری کف با سیمان

قبل از انجام و آشنایی با مراحل و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان، بهتر است با یک سری نکات آشنا شوید. یکی از موارد مهم، بررسی و اندازه‌گیری متراژ فضایی که دارید می‌باشد و از طریق بررسی متراژ فضا، حالا می‌توانید حدود قیمت مصالح مصرفی و همچنین میزان کاشی و سرامیک مورد نیاز را محاسبه کنید.

نکته دیگری که تاثیری زیادی در کیفیت کار نصب کاشی و سرامیک دارد، انتخاب کاشی و سرامیک با کیفیت می‌باشد. بعد از بررسی موارد قبل، بهتر است قبل از شروع مراحل کاشی کاری کف با سیمان، وسایل و ابزار مورد نیاز را آماده کنید که در حین کار با مشکل دچار نشوید، چرا که کار نصب کاشی، نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد.

(مطلب پبشنهادی: چسباندن کاشی روی کاشی)

 

نصب کاشب و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان

 

آموزش سرامیک کاری کف با سیمان

در زیر 12 مرحله و مسیر اجرای نصب کاشی و سرامیک را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.

 1.  بررسی زیر سازی کار، قبل از انجام مراحل سرامیک کاری کف، بهتر است از مقاوم بودن بستر و همچنین هموار بودن آن مطمئن شوید.
 2. اگر سطح کارف هموار نیست، بهتر است که،سطح زمین را از نوع فرورفتگی و برآمدگی رفع کنید و یک سطح صاف و یکدست ایجاد کنید. برای این مرحله بهتر است از متریال‌هایی مثل سیمان، که مقاومت را بالا می‌برد، استفاده کنید.
 3.  به وسیله شاقول، نخ و خط کش کار تزاربندی را انجام دهید. تراز بندی از این جهت مهم است که کاشی ها به صورت مرتب و یکدست نصب شوند.
 4. بعد از ترازبندی و مشخص کردن الگوی کاشی، که در زیر به آن پرداختیم، کاشی ها را روی سطح قرار دهید تا یک نمای کلی از کار قبل از نصب کاشی داشته باشید.
 5. آماده کردن ملات، مرحله بعدی سرامیک کاری کف با سیمان است، که باید سیمان و آب را با نسبت 6 به یک مخلوط کنید تا موادی با بافت سفت بدست آید.
 6.  ملات اماده شده را در محل‌های مشخص شده نخ بریزید، توجه کنید که این کار را از جایی که می خواهید شروع به نصب کاشی کنید، انجام دهید و هر مرحله به اندازه یک فضای 2 در 3 ملات را پخش کنید.
 7.  کاشی و سرامیک را به طور دقیق روی ملات قرار دهید. ین کار را از گوشه شروع کنید و حتما یک فاصله 1.8 اینچی با دیوار در نظر بگیرید. این فاصله در پایان کار با دوغاب پر می‌شود.
 8.  جداکننده و اسپیسر را برروی کاشی قرار دهید تا فاصله بین کاشی مشخص شود و حالا کاشی‌های بعدی را نصب کنید.
 9. کاشی‌هایی که در گوشه خاصی قرار دارند را با کمک دستگاهسنگ بری برش دهید تا به شکل مورد نظر در بیایند.
 10. جداکننده های کاشی را برداشته، و فاصله بین کاشی‌ها را با دوغاب پر کنید ( برای آشنایی با دوغاب و مراحل ساخت آن به محتوای مربوط به دوغاب مراجعه کنید)
 11. سطح کاشی ها را ا دوغاب پاک کرده و 3 ساعت بعد، مجدد مراحل دوغاب ریزی را انجام دهید.
 12. و در مرحله آخر نصب کاشی، درزهای بین کاشی‌ها را با بتونه‌های مخصوص پر کنید.

 

نصاب انواع کاشی و سرامیک نصاب کاشی و سرامیک آموزش نصب کاشی و سرامیک نصب کاشی

 

آموزش نصب کاشی و سرامیک روی دیوار

یکی از روش‌های پرکاربرد نصب کاشی و سرامیک استفاده از این مصالح ساختمانی برای تغییر دکوراسیون دیوار در ساختمان است.

در این بخش به گام‌های اساسی در اجرای نصب کاشی روی دیوار اشاره خواهیم داشت. 

 1. سطح دیوار را ازهروسیله اضافی مانند قاب پریزها، گردوخاک و… خوب تمیز کنید.
 2. نخ‌های آغشته به رنگ‌های پودری را به وسیله تراز کردن روی دیوار خط‌های افقی و عمودی بیاندازید تا قبل از نصب کاشی، دید کلی به نقاط نصب داشته باشید.
 3.  با کمک ماله، ملات‌ها را روی نقش‌هایی که نخ‌ها برروی دیوار انداخته پرکنید.
 4.  کاشی‌ها را برروی ملات‌ها بچسبانید.
 5.  از پونزهای نگه دارنده برای تثبیت جای کاشی استفاده کنید.
 6.  به وسیله ملات‌های درزگیری، بین کاشی‌ها را پرکنید.
 7.  با چسب آکواریوم درز بین سرامیک و تجهیزات را بپوشانید.
 8. به وسیله یک اسفنج سطح کاشی‌ها را تمیز کنید.

 

انواع چیدمان کاشی و سرامیک 

یکی از موارد کاربردی در تغییر دکوراسیون کف و دیوار قسمت‌های مختلف منزل، نصب کاشی و سرامیک است. در این روش بازسازی، روش ها و راهکارهای زیادی برای چیدمان این قبیل مصالح وجود داشته که در طراحی داخلی ساختمان تاثیر دارند. 

به نمونه‌های از سبک‌های چیدمان کاشی و سرامیک در کف به شرح ذیل در این بخش اشاره خواهیم داشت. 

 •  چیدمان راست و مستقیم: این چیدمان ساده ترین الگوی چیدن سرامیک‌ها در کف است که زیبایی سرامیک یا کاشی را به نمایش می‌گذارد.
 •  چیدمان قطری و مورب: در این چیدمان، سرامیک‌ها با زاویه ی 45 درجه قرار گرفته اند. این چیدمان جذابیت بیشتری به کف می‌دهد و حس گستردگی به آن می‌بخشد.
 • چیدمان آجری کاشی: این چیدمان ابتدایی و قدیمی، الگوی آجری نامیده می‌شود. در این چیدمان، هر ردیف سرامیک به اندازه ی نصف کاشی نسبت به ردیف قبل جا به جا می‌شود.
 •  چیدمان شطرنجی: چنین الگویی با یکی در میان گذاشتن سرامیک‌ها در دو رنگ ایجاد می‌شود که می‌توانند مستقیم یا قطری چیده شوند.
 •  چیدمان قطری خال دار: در این الگو سرامیک‌های بزرگ با سرامیک‌های کوچک تر برجسته در فواصل منظم قطع شده اند.
 • چیدمان چرخ دنده ای: ترکیبی از دو چیدمان متفاوت است شامل یک کاشی مربعی کوچک و کاشی‌های مربعی بسیار بزرگ تر که در کنار هم تداعی شکل چرخ دنده را می‌کند. معمولا برای این چیدمان از دو نوع کاشی با تضاد رنگ بالا استفاده می‌شود.

 

آموزش نصب سرامیک با سیمان و ملات

 

 • چیدمان حصیری: مدل چیدمان حصیری برای راهروهای داخلی و خارجی بسیار مناسب است زیرا حالت V ایجاد شده در این چیدمان به نوعی نشان دهنده مسیر راهرو خواهد بود. این مدل چیدمان از قرارگیری کاشی‌های مستطیلی به صورت زیگ زاگ کنار هم ایجاد می‌شود.
 • چیدمان مدولار: در این نوع چیدمان سه سرامیک یا بیشتر با اندازه‌های مختلف یک الگو را تشکیل می‌دهند. سرامیک انتخابی باید طرح ساده داشته باشد ضمن اینکه بصورت نامنظم در کف کار شود.
 • چیدمان چپ و راست: در این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده می‌شود. بافت کار شده توسط این چیدمان سطح برجسته‌ایی را نمایانگر می‌کند.
 • چیدمان آسیاب بادی: در این چیدمان چهار کاشی مستطیل شکل دور تا دور یک کاشی مربع با اندازه ضلع نصف طول مستطیل‌ها قرار میگیرند. این چیدمان برای کل منزل کمی شلوغ به نظر می‌آید اما به عنوان حاشیه و کف حمام بسیار مناسب خواهد بود.

 

مزایای نصب کاشی و سرامیک در ساختمان

تا به این قسمت به تفصیل در خصوص آموزش نصب کاشی و سرامیک در ساختمان‌های مختلف صحبت کردیم. حال در چندین نکته کاربردی به بررسی مزایای نصب سرامیک و کاشی در کف و دیوار ساختمان می‌پردازیم. 

 1. به دلیل قابلیت شستشو از نظر بهداشتی بسیار مناسب می‌باشند.
 2. مناسب ترین پوشش برای مکان‌هایی که بیشترین تماس با رطوبت دارند.
 3. با دوام و عمر طولانی دارند.
 4. ضد حریق و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند.
 5. در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ رنگ نمی‌دهند و مقاوم هستند.

 

نصب کاشی و سرامیک / قیمت نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی و سرامیک کاری کف با ملات

نکاتی که باید هنگام نصب کاشی و سرامیک رعایت کنید

 • محل نصب کاشی و سرامیک را تمیز و صاف کنید.
 • اول طرح و نقشه چیدمان را بچینید و سپس شروع به کار کنید.
 • در هنگام تراز کاری و بندکشی دقت کنید تا کاشی‌ها هم تراز شوند.
 • باتوجه به محل نصب و نوع کاشی چیدمان مناسب را انجام دهید.
 • 24 ساعت بعد از نصب کاشی و سیمان کار دوغاب کاری را انجام دهید.
 • اگر لازم شد که سرامیک را برش دهید از شابلون و خط کش مخصوص استفاده کنید.
 • اول تمام قطعات کامل را بچینید و بعد به سراغ قطعاتی بروید که باید برش بخورند.

 

سخن پایانی

این موضوع را در نظر بگیریدکه، نصب کاشی و سرامیک درست است که، جلوه‌هایی از زیبایی برای خانه شما هستند اما مهم‌تر از خرید کاشی و سرامیک و همچنین آموزش سرامیک کاری کف با سیمان، نحوه چیدمان و کاشی کاری مستحکم است، پس کار نصب کاشی و سرامیک خود را به هر کاشی کار نسپارید و با وسواس و دقت بیشتری نصاب کاشی و سرامیک خود را انتخاب کنید.

کاشی‌ کاری و نصب کاشی
برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading