استفاده از چسب کاشی و سرامیک برای حمام و دستشویی

استفاده از چسب کاشی و سرامیک برای حمام و دستشویی

چسب کاشی و سرامیک برای حمام و دستشویی

گاهی اوقات به دلیل پیشگیری از جرم گیری و خرابی حمام و سرویس بهداشتی از چسب مناسب برای چسباندن سرامیک و کاشی استفاده می‌شود. زمان خشک شدن چسب کاشی کمی طولانی است. اما سوال اصلی اینجاست بهترین چسب کاشی کدام است؟ قیمت نصب کاشی با چسب چقدر است؟ معایب چسب کاشی و سرامیک چیست؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید سرامیک با چسب یا سیمان؟ به طور کلی چسب کاشی بهتر است یا سیمان؟

چسب کاشی و سرامیک یا سیمان؟

چسب کاشی و سرامیک یا سیمان از ملزومات ساختمان سازی است. هنوز هم در زمان ساخت یک ساختمان جدید موسوم به نوساز از ملات ماسه و سیمان باید استفاده کرد. به این صورت که از دیوار آجری فاصله‌ای را در نظر می‌گیرند و دوغاب سیمان پشت کاشی‌های دیوار می‌ریزند. در نتیجه در چنین حالتی بنا به نظر متخصصین و معمارهای با تجربه، هیچ گاه چسب نمی‌تواند عملکرد دوغاب را داشته باشد. اما همین ساختمان را اگر به فرض ده سال بعد بخواهید تعمیر کنید و کاشی‌ها را تعویض کنید بهتر است به منظور اجرای کار در سرعت بالاتر سراغ چسب بروید. گاهی هم دل‌تان می‌خواهد مدل کاشی‌ها را تغییر دهید که در چنین حالتی هم چسب کاشی و سرامیک یا سیمان بهترین گزینه است.

 

چسب کاشی بهتر است یا سیمان / چسب مناسب برای چسباندن سرامیک

معایب چسب کاشی و سرامیک  سرامیک با چسب یا سیمان  چسب کاشی بهتر است یا سیمان  زمان خشک شدن چسب کاشی

 

انواع مختلف چسب کاشی

اگر خودتان قصد دارید این کار را انجام دهید بدانید بد نیست بدانید که چسب کاشی انواع مختلفی دارد. پس حتما از یک متخصص یا استادکار کمک بگیرید که در این زمینه تخصص دارد. انواع چسب تقلبی در بازار بسیار زیاد است. در نتیجه کیفیت کار شما را پایین می‌آورد. گاهی برای انجام تعمیرات داخلی منزل بهتر است کاشی دیوار یا کف را جدا کنید و سپس روی ملات قبلی چسب بزنید و کاشی جدید را قرار دهید. اما متاسفانه امکان جدا کردن کاشی از ملات زیر آن بسیار کار دشواری است.

 

نحوه استفاده درست از چسب کاشی و سرامیک

اگر قصد دارید یک کار تمیز انجام دهید پیشنهاد می‌شود که کاشی و سرامیک قبلی را خراش دهید. یعنی روی آن را بتراشید تا چسب و کاشی جدید درگیری مناسب‌تری با هم پیدا کنند. برای این منظور از نوک چکش‌های تیشه‌دار می‌توانید کمک بگیرید. مورد دیگر اینکه قبل از چسباندن کاشی‌های جدید حتما ابعاد آن را در نظر بگیرید. اگر با کاشی‌های قبلی هم اندازه است که اندازه‌گیری و احیانا برش قطعه انتهایی به همان شکل قبل صورت می‌گیرد.

 

چسب کاشی و سرامیک شیمی ساختمان / زمان خشک شدن چسب کاشی

بهترین چسب کاشی  قیمت نصب کاشی با چسب  چسب مناسب برای چسباندن سرامیک  کاشی کاری کف توالت

 

چسب سرامیک یا کف‌پوش چیست؟

مهمترین عامل در رابطه با این مسئله، انتخاب چسب مناسب است. برای دیوارها که از چسب کاشی استفاده می‌شود و انواع مختلفی در بازار دارد. نمی‌توان سراغ هر جسبی رفت. اما در رابطه با چسب کف‌پوش این نکته را در نظر داشته باشید که چسب کف از نوع پودری است که آن را با سیمان مخلوط می‌کنند. یکی از دلایل این امر به صرفه شدن مصرف چسب است اما مشکلی هم در استحکام ایجاد نمی‌شود اگر نسبت‌ها را به درستی رعایت کنید. خیلی وقت‌ها فروشنده‌های مصالح ساختمانی اطلاعات مناسبی در این مورد دارند که پیشنهاد می‌کنیم از یک آشنای قابل اعتماد پرس‌وجو کنید. این پودر عموما تا ۵ ماه در هوای معتدل قابل نگهداری است.

 

نکته در مورد چسب سرامیک:

عموما برای هر مترمربع حدود سه کیلوگرم چسب نیاز است. البته مواردی مثل سالم یا خراب بودن کاشی‌های قبلی، صاف یا ناصاف بودن سطح کاشی هم در این مسئله موثر است. چسب سرامیک از انواع ملات خشک بر پایه سیمان تهیه می‌شود که بعد از مخلوط شدن با آب و سیمان و چسباندن سرامیک‌ها بسیار مستحکم می‌شود. این پودر بعد از ۲۴ ساعت بسیار مقاوم می‌شود. بسیاری از استادکارها برای تهیه چسب کاشی، مقداری چسب بتن داخل آن می‌ریزند چون بسیار در استحکام کاشی روی دیوار موثر است. نکته مهم دیگر تراز بودن سطح دیوار برای نصب کاشی است.

3.80 امتیاز از 20 رای

کاشی‌ کاری و نصب کاشی

برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کاشی‌ کاری و نصب کاشی

موزاییک کاری
نصب کاشی و سرامیک

مطالب مرتبط با ساختمانی

شیشه بری ونک
موزاییک کاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading