قیمت تعمیر و بازسازی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر و بازسازی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تعمیر و بازسازی ساختمان نیاز دارید؟

تعمیر و بازسازی ساختمان را به متخصصش بسپار

بازسازی ساختمان و تعمیرات آن به مجموعه‌ای از خدمات گفته می‌شود که برای رفع مشکلات یک ساختمان، نوسازی (Renovation)، افزایش طول عمر آن انجام می‌شود تا کاربری و زندگی در آن راحت تر باشدبه همین دلیل لازم است که به بازسازی و تعمیرات ساختمان به چشم یک پروژه نگاه کنید و از متخصصین با مهارت و تجربه بالا کمک بگیرید.

از آنجایی که بازسازی ساختمان شامل سه بخش مهم، استحکام بخشی، تعمیر و بازسازی تاسیسات و تغییرات بخش های داخلی ساختمان می‌شود، به همین دلیل نیاز به بررسی دقیق توسط یک متخصص یا شرکت ماهر و کاربلد می‌باشد.

اگر برای بازسازی منزل خود به دنبال معتبرترین شرکت‌ها و متخصصین هستید؛ به راحتی می‌توانید با ثبت درخواست در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" به بهترین افراد متصل شوید.

 

 

 

 بازسازی ساختمان به چه صورت انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم، بازسازی ساختمان به کلیه فعالیت‌هایی می گویند که برای بهبود استحکام، مقاوت و ظاهر ساختمان انجام می‌شود. در واقع بازسازی منازل به دو صورت کلی و جزئی انجام می شود: 

 

 • بازسازی جزئی ساختمان : این خدمات برای سازه‌هایی است که تا 15 سال عمر دارند و فقط نیاز به تعمیرات جزئی در بخش‌هایی از خانه است. از طرفی گاهی اوقات افراد نیاز به تغییراتی در دکوراسیون خود دارند.
 • بازسازی کلی ساختمان: اما بازسازی کلی، برای ساختمانهایی با طول عمر زیاد و قدیمی است که طیف گسترده ای از خدمات را شامل می‌شود، در واقع تمامی بخش های ساختمان دچار تغییر می‌شود، این تغییرات شامل استحکام سازی سازه و زیر بنا، تعمیر و مرمت تمامی تاسیسات و در نهایت تخریب و اضافه کردن دیوارها و دکوراسیون داخلی خانه می‌شود.

 

بازسازی ساختمان

 

پس از انتخاب شخص یا شرکت جهت بازسازی و تعمیرات ساختمان، با حضور افراد در محل و بررسی زیرساخت‌ها، نوع خدمات و میزان نیاز به تغییرات به طور کامل و دقیق برای شما مشخص می‌شود.

 

مزیت دریافت خدمات بازسازی از "خدمت از ما"

 • بازار آنلاین خدمت از ما، امکان دسترسی شما را به برترین متخصصین شهرتان در کمترین زمان، ممکن می‌کند.
 • تیم مجرب و شرکت های فعال در "خدمت از ما" در تلاش هستند که کار بازسازی را در کوتاهترین زمان ممکن ارائه دهند.
 • شما می‌توانید با ثبت سفارش از 5 متخصص قیمت پیشنهادی را دریافت و پیش از نهایی کردن سفارش خود با هر کدام مشورت کنید.
 • در پروفایل هر متخصص امکان بررسی نمونه کارها، نظرات کاربران قبلی، امتیاز، میزان تخصص و تجهیزات هر فرد وجود دارد.
 • خدمت از ما آماده ارائه خدمات در تمامی شهرهای ایران می‌باشد ، پس با خیال راحت در فرم سفارش شهر خود را انتخاب کنید و به بهترین متخصصین متصل شوید.
 • تیم پشتیبانی " خدمت از ما" همه روزه پیگیر نحوه ارائه خدمات متخصص می‌باشند.

 

نحوه برآورد بودجه بازسازی ساختمان 

یکی از موارد مهم برای مشتری این است که بودجه مورد نیاز برای بازسازی، در ابتدای پروژه مشخص شود. هزینه بازسازی خانه با توجه به نوع و میزان تغییراتی که قرار است انجام شود؛ تعیین می‌شود. مشخصا هرچه تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، شما به بودجه بیشتری برای اتمام کار نیاز دارید.

در حالت کلی، به دلیل اینکه نوع خدمات، حجم کارها و مراحل بازسازی ساختمان روی قیمت نهایی تاثیر قابل توجهی دارد، نمی‌توان یک قیمت مشخص برای آن تعیین کرد و میزان بودجه مورد نیاز برای هر پروژه متفاوت است.

به طور کلی بازسازی منازل قدیمی یک راهکار اقتصادی در مقایسه با تخریب و ساخت یک ساختمان جدید است؛ به خصوص اگر فرصت کوتاهی برای اعمال تغییرات دارید.

 

بازسازی آپارتمان

 

 هرگونه خرابی موجود در بدنه ساختمان، نشتی‌ها و مشکلات تاسیساتی آن در هزینه نهایی تعمیرات ساختمان موثر هستند. دستمزد متخصصین نیز به حجم کار و تعداد روزهای کار آن‌ها بستگی دارد. شما با ثبت سفارش در سایت یا اپ "خدمت از ما" و پاسخ به سوالات مورد نظر، می‌توانید به راحتی حدود هزینه خدمات را دریافت کنید.

 


در نظر داشته باشید، که بازسازی ساختمان در شهرهای مختلف، توسط متخصصین همان شهر که در "خدمت از ما" فعال هستند انجام می‌شود، به طور مثال شما می‌توانید برای درخواست خدمات  بازسازی خانه در مشهد، روی این لینک کلیک کنید.


 

عوامل موثر بر بودجه بازسازی ساختمان

در یک پروژه تعمیر و بازسازی ساختمان، باید هزینه قبل از شروع پروژه به صورت دقیق برآورد شود. بازسازی شامل بخش‌های مختلفی مانند بازسازی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا کل ساختمان می‌شود. عوامل موثر در تعیین بودجه نهایی شامل:

 

تعمیرات ساختمان

 

متراژ پروژه بازسازی ساختمان

یکی از معیارهای مهم در برآورد قیمت نهایی خدمات بازسازی و تعمیرات ، متراژ پروژه است. که هر چه متراژ فضای مورد نظر بیشتر باشد، مصالح مصرفی برای بازسازی و همچنین زمان انجام ان هم بیشتر می‌شود.

 

 بیمه بازسازی منازل

بعضی از پیمانکاران در پروژه بازسازی، آن ساختمان را بیمه می‌کنند. این کار هزینه‌ای را علاوه بر هزینه تعمیرات و بازسازی آپارتمان در برمی‌گیرد.

 

نیاز به بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

در پروژه‌های تعمیرات ساختمان، ممکن است بازسازی سرویس بهداشتی تحت عنوان یک پروژه مجزا انجام شود. بنابراین اگر قصد شما از بازسازی ساختمان تنها بازسازی سرویس بهداشتی است، توجه داشته باشید که بودجه لازم برای بازسازی توالت و سرویس بهداشتی متناسب با متراژ و نوع مصالحی که استفاده می‌شود، تعیین خواهد شد.

 

نیاز به بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی دیگر از مراحل بازسازی و تعمیرات ساختمان است. اگر می‌خواهید تنها آشپزخانه را بازسازی کنید؛ هزینه بازسازی آشپزخانه با توجه به مواردی همچون متراژ کابینت مورد نیاز، دکوراسیون طراحی‌شده، هزینه کاشی کاری آشپزخانه و ... تعیین می‌شود.

 

بازسازی منزل

 

در بسیاری از مواقع دستمزد افراد به صورت روزمزدی محاسبه می‌شود. به طور مثال، آنها برای پروژه بازسازی منزل تعداد کل روزهای لازم برای اتمام پروژه و میزان حجم کار را مشخص، و به مشتری اعلام می‌کنند، شما در ابتدای کار باید درباره این موارد با پیمانکار صحبت کنید.

 

بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

خانه‌های قدیمی برای ساکنان چندین و چندساله آنها پر از خاطره است. به خاطر همین ارزش معنوی، بسیاری از آنها دوست ندارند از آن خانه به یک خانه دیگر اسباب‌کشی کنند و بروند، اما به دلیل  فرسودگی و کهنگی، بازسازی این سازه های قدیمی امری واجب است. این مشکلات را بیشتر در بخش تاسیسات، دیوارهاو... می بینید. از این رو، بسیاری از این خانه ها به بازسازی و تعمیرات نیاز دارند، و بازسازی خانه قدیمی راه حل خوبی برای این ساختمان هاست.

در واقع برای چنین ساختمان هایی، بازسازی داخلی و بازسازی اساسی و زیر ساختی باید انجام شود تا هم از لحاظ ایمنی ساختمان بیمه شود، و هم ظاهر آپارتمان بهتر شود، به همین دلیل بهتر است که خدمات بازسازی خانه قدیمی را به یک شرکت خوب بازسازی بسپارید.

 

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

بعد از تصمیم گیری برای بازسازی، شما قبل از هر چیز، باید زمان اجرای آن را از قبل بدانید و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز خود و شرایطتان، زمان مناسب و کافی را به این کار اختصاص دهید. سپس حدود بودجه مورد نظر خود برای بازسازی را تعیین کنید و حالا می توانید پروژه بازسازی منزل را شروع کنید. در ادامه برای شما مراحل مختلف بازسازی آپارتمان را به طور کامل شرح داده ایم.

 

مراحل بازسازی منزل

 


برای دریافت بازسازی ساختمان در تهران و بازسازی ساختمان در کرج کلیک کنید


 

انتخاب شرکت بازسازی منزل

یکی از مهمترین بخش ‌های بازسازی منزل، انتخاب شرکت و متخصصین باتجربه و کاربلد در امر بازسازی است. ارزیابی یک پیمان کار خوب را می‌توان از روی پروژه های قبلی آن فرد و رضایت مشتری‌های قبلی دانست.

سرویس آنلاین "خدمت از ما" دسترسی به این موارد را برای شما آسان کرده است، کافی است در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" به صورت رایگان ثبت سفارش کنید، تا به بهترین متخصص دسترسی پیدا کنید و به راحتی از بخش پروفایل هر متخصص، نظرات کاربران قبلی و دیگر پروژه های آن متخصص را بررسی کنید.

 

تخمین هزینه بر اساس بودجه شما

بعد از انتخاب کردن یک شرکت یا پیمانکار خوب، حالا نوبت تخمین حدود هزینه، بر اساس بودجه مورد نظر شما و خدمات مدنظرتان است. در این مرحله لازم است که پیمانکار به محل بیاید و بر اساس نیاز شما و بررسی محل، تغییرات لازم را مشخص کند.

سپس بر اساس هزینه های احتمالی که ممکن است در حین انجام پروژه پیش آید و طبق بودجه ای که شما در نظر دارید، حدود بودجه لازم برای بازسازی منزل را مشخص کند و همچنین میزان تغییراتی که لازم است را برای شما شرح دهد.

 

طراحی فضا و خدمات مورد نظر

بعد از مشخص شدن حدود هزینه خدمات، حالا نوبت طراحی بخش هایی از خانه است که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد. در این مرحله پیمانکار طبق خواسته و نظر شما، طرح های پیشنهادی خود را ارائه می‌دهد و پس از مشورت و در نظر گرفتن همه جوانب، بهترین طرح را انتخاب می‌کنید که برای شروع عملیات بازسازی، زمان را از دست ندهید.

 

تعمیرات و بازسازی ساختمان

 

تخریب و شروع عملیات بازسازی

مرحله آخر مربوط به تخریب قسمت‌هایی است که قرار است طبق طرح پیشنهادی از خانه حذف شوند، مراحل تخریب می‌تواند شامل، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، دیوار پذیرایی و اتاق‌ها باشد. پس از آن عملیات بازسازی شروع می‌شود، که باید در انتخاب متریال و مواد مصرفی، بر اساس بودجه و نیازتان توجه ویژه ای داشته باشید.

 

چگونه بهترین شرکت‌های بازسازی ساختمان را پیدا کنیم؟

همان‌طور که ملاحظه کردید، هنگام درخواست خدمات بازسازی و تعمیر ساختمان و آپارتمان در بازار آنلاین «خدمت از ما» خیلی راحت می‌توانید بهترن و مناسبترین گزینه را انتخاب کنید، پس از ثبت سفارش 5 متخصص و شرکت به شما پیشنهاد قیمت را ارسال می کنند که شما باید هر کدام را به صورت مجزا بررسی کنید.

در "خدمت از ما" این امکان را فراهم کرده‌ایم که بتوانید به پروفایل هر فرد دسترسی داشته و سوابق، امتیاز، نمونه کار، نظرات و میزان تخصص هر کدام از این متخصصین را بررسی کنید و پس از آن با در نظر گرفتن قیمت های پیشنهادی، بهترین تصمیم را بگیرید.

 

شرکت های بازسازی ساختمان چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

به طور کلی برای بازسازی ساختمانهایی که قدیمی هستند، بازسازی نمای داخلی، نمای بیرونی، خانه‌های کلنگی، همچنین تعمیرات سطحی آپارتمان، باغ، ویلا و... نیاز به خدمات مختاف و گسترده ای است که ممکن است با توجه به شرایط شما نیاز به چندین سرویس ساختمانی مطلوب باشد. این سرویس‌ها شامل موارد زیر است که به صورت یک پروژه ساختمانی و یا تک سرویس می‌تواند ارائه شود.

 

خدماتی که توسط شرکت های فعال در "خدمت از ما" ارائه می‌شود:

 • تخریب و خاکبرداری ساختمان
 • آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوار پیش ساخته
 • گچکاری، سیمان کاری، سفید کاری دیوار
 • کاشی کاری، سرامیک کاری کف و دیوار
 • سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای بیرونی ساختمان
 • ارائه خدمات دکوراسیون داخلی، اعم از نقاشی، نصب سقف کاذب و ...

 

تعمیرات ساختمان و منزل

 

قبل از بازسازی و تعمیرات ساختمان به این سوالات پاسخ دهید:

قبل از این که برای بازسازی ساختمان و تعمیرات منزل خود دست به کار شوید، لیستی را از کارهایی که قرار است انجام دهید و ایده‌هایی که دارید تهیه کنید، و به پیمانکار یا شرکت ساختمانی مورد نظر خود بدهید. این لیست می‌تواند شامل پرسش‌های زیر باشد:

 • هدف از تعمیر و بازسازی فضای مورد نظر چیست؟
 • کدام قسمت‌های ساختمان نیاز به تعمیر دارد؟
 • کدام قسمت‌ها را می‌خواهید تغییر دهید؟
 •  چقدر می‌توانید برای بازسازی هزینه کنید؟
 •  سبک دکوراسیون مورد نظر برای خانه یا ساختمان چیست؟
 •  در هر قسمت از ساختمان چه مواردی اضافه شوند؟
 •  و در آخر، سقف بودجه ما برای بازسازی چقدر است؟

پیشنهاد می‌کنیم با بقیه افراد در منزل به بحث بنشینید و درباره این سوالات و پاسخ‌هایشان تبادل نظر کنید.

 

نوسازی و تعمیر ساختمان با بازسازی چه تفاوتی دارد؟

بازسازی و تعمیرات ساختمان با هدف بهبود امنیت و راحتی ساکنان آن انجام می‌شود. این سناریو برای بسیاری از ما کاملا آشناست؛ یک مشکل کوچک مانند ترک قسمتی از دیوار، شکستن کاشی‌های کف و ... به وجود می‌آید، اما ساکنان زمان و دانش کافی برای تعمیر آن را ندارند. در نتیجه این خرابی کم کم تبدیل به مشکلی بزرگ‌تر در ساختمان می‌شود.

به طور کلی فرآیند بازسازی ساختمان، به فرآیندی گفته می‌شود که در آن ساختمان با مرمت و تعمیر، به شکل اولیه خود بر‌میگردد، مثل بازسازی منازل قدیمی؛ اما در تعمیر و نوسازی ساختمان، در واقع شما تغییرات جدیدی به ساختمان خود می دهید و این فرآیند را جهت تغییرات دکوراسیون و نیاز خود انجام می دهید.

 کافی است، که برای کار تعمیرات و بازسازی آپارتمان با یک شرکت فعال در زمینه تعمیرات ساختمان کار کنید. آنها در کوتاه‌ترین زمان مشکل را حل می‌کردند. بدین ترتیب نه تنها مشکل نیاز به بازسازی، بزرگتر نمی‌شود، بلکه هزینه تعمیرات جدی ساختمان در آینده از روی دست‌تان برداشته می‌شد. 

 

4 نکته مهم برای تعمیر آپارتمان قبل از بازسازی 

 • تا حد امکان از تخریب دیوارهای اصلی بپرهیزید.
 • اگر در آپارتمان مسکونی هستید، با همسایه‌های خود قبل از شروع کار صحبت کنید.
 • برای تعمیر دیوارها و رفع نم از افراد متخصص کمک بگیرید.
 • برای تغییر رنگ دیوار‌ها از طراح و دکوراتور مشورت بگیرید.

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان

 

آیا بازسازی ساختمان یک کار ضروری است؟

جواب این سوال کاملا واضح است، هر ساختمانی بعد از گذشت چندسال و استفاده ساکنان، به دچار فرسودگی و خرابی می‌شود و نیاز به بازسازی و یا تعمیرات جزئی دارد. بازسازی ساختمان تنها به دکوراسیون و نمای ساختمان خلاصه نمی‌شود؛ گاهی لازم است تا زیرساخت ساختمان تا حد مجازی تغییر کند. گاهی نیز تنها یک تغییر کوچک در تعمیرات آپارتمان لازم است. اینجاست که برای ایمنی بنا هم که شده، بازسازی یک کار ضروری به‌حساب می‌آید.

 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته، که پیرامون بازسازی و تعمیر ساختمان و همچنین مهمترین نکات آن بود، برای شما مفید واقع شده باشد و موجب تصمیم‌گیری بهتر شما هنگام درخواست خدمات بازسازی ساختمان شود. شما به راحتی می توانید برای دسترسی به بهترین متخصص در تمامی شهرها و همچنین دریافت مناسب‌ترین هزینه خدمات، از طریق سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" اقدام به ثبت سفارش کنید.

4.5 امتیاز از 2036 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر و بازسازی ساختمان

نظرات

ابراهیم مغانکی
ابراهیم مغانکی
5.0 (از 11 نظر)
5 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
مومن زاده مومنی

باسلام ممنون ازاکیپ بسیارکارامدایشون وتمام زحماتی که طی این چندروزکشیدن واقعاتمیزکارهستندوبعدازکارتمام منزل وراه پله جارومیزدن باتشکرازخدمت ازمابابت معرفی جناب مغانکی

داود مشتاقی
داود مشتاقی
5.0 (از 90 نظر)
141 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
رسول حاجیلو

واقعا آدم منصف و دلسوزی هستن🙏 همه کارهای خونه رو به نحو احسن انجام دادن.خیلی کار بلد هستن و هرکاری ازشون برمیاد به معنی واقعی کلمه آچار فرانسه هستن ممنون از عوامل برنامه خدمت از ما🙂🙂

حبیب حقیقت فر
حبیب حقیقت فر
5.0 (از 159 نظر)
180 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
جواد مشایخی

کاربلدی، خوش قولی، وقت شناسی، دقت در انجام کار و شخصیت بیست بیست، نوزده و نیم هم نیست. ایشان را با شهامت معرفی میکنم. به دوستان و آشنایان نیز معرفی خواهم کرد.

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر و بازسازی ساختمان را ثبت کنید:

 • تعمیر و بازسازی ساختمان تهران
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرج
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اصفهان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان مشهد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شیراز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان تبریز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اهواز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قائم شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ارومیه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرمانشاه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان آبادان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان باغستان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شاهین شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان همدان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان زنجان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان یزد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بندرعباس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان دماوند
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رودهن
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ورامین
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهریار
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پرند
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بومهن
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پردیس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قم
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قزوین
 • تعمیر و بازسازی ساختمان گرگان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان محمدشهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ماهدشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کمال شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان نظرآباد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان فردیس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان مشکین دشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرمان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ری
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اسلامشهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اندیشه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهر قدس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهر گلستان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان نسیم شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان هشتگرد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ملارد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رباط کریم
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پاکدشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اراک
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان لاهیجان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان آمل
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بابل
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ساری