قیمت تعمیر و بازسازی ساختمان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر و بازسازی ساختمان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تعمیر و بازسازی ساختمان نیاز دارید؟

تعمیر و بازسازی ساختمان را به متخصصش بسپار

تعمیرات و بازسازی ساختمان، یک کار جدی و چالش‌برانگیز است. برای بازسازی و رفع مشکلات یک ساختمان و نوسازی (Renovation) آن باید مراحل مختلفی را طی کرد. به همین دلیل، باید به تعمیرات ساختمان به چشم یک پروژه نگاه کنیم. انجام تعمیرات در این مقیاس جایی برای اشتباه باز نمی‌گذارد. برای بازسازی ساختمان باید شخصی را انتخاب کرد که تجربه و مهارت کافی را در این حوزه دارد.

چنین فردی می‌تواند بهترین راه حل‌ها را برای خدمات تعمیرات منزل و بازسازی ساختمان به شما پیشنهاد دهد، و از بهترین مصالح برای این کار استفاده کند. بدین ترتیب، هزینه بازسازی منزل و ساختمان، از بودجه برآوردشده شما نیز بیشتر نخواهد شد.

اگر برای تعمیر ساختمان خود به دنبال معتبرترین شرکت‌های بازسازی ساختمانی هستید؛ به راحتی می‌توانید با شرح ایده‌تان در فرم درخواست رایگان «تعمیر و بازسازی ساختمان»، از برترین متخصصان به رایگان برآورد هزینه بازسازی ساختمان را دریافت کنید و با مقایسه سوابق هریک از متخصصان، بهترین متخصص یا شرکت تعمیرات و بازسازی ساختمان را برگزینید.

 

بازسازی ساختمان

 

 

منظور از بازسازی ساختمان چیست؟

بهتر است همین ابتدا تفاوت بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان را روشن کنیم. بازسازی ساختمان از تعمیر ساختمان بسیار گستره‌تر است، و به مرمت دیوار و تعویض کاشی محدود نمی‌شود. پس از انتخاب گروه مهندسین تعمیرات ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان، ممکن است کار تعمیر و بازسازی ساختمان از بخش‌های اساسی و زیربنای آن شروع شود، و تا طراحی و دکوراسیون داخلی ادامه پیدا کند؛ و عملا ساختمان شما از نو ساخته شود.

تعمیرات و بازسازی آپارتمان به دلیل حجم بالای رفت‌وآمد در آنها بسیار مهم است. صاحبان آپارتمان مسکونی، بیشتر مایل هستند که کار تعمیرات و بازسازی منزل، به صورت کلی انجام شود. همچنین، آنها می‌خواهند دکوراسیون داخلی تغییر پیدا کند، و فضا برای استفاده بهتر از آپارتمان‌های کوچک بهینه شود.

 

 

با این حال، تعمیرات و بازسازی آپارتمان به این موارد محدود نشده، و می‌تواند بسیار گسترده‌تر باشد. شاید اینطور بگوییم بهتر باشد: کلیه تغییراتی که برای بهبود استحکام، مقاوت و ظاهر ساختمان انجام می‌شود، همان بازسازی ساختمان است.

 

نحوه برآورد هزینه بازسازی ساختمان 

هزینه بازسازی ساختمان باید در ابتدای پروژه مشخص شده، و بودجه آن با توجه به نظر شما بسته شود. هزینه بازسازی خانه با توجه به تغییرات که قرار است انجام شود؛ تعیین می‌شود. مشخصا هرچه تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، هزینه بازسازی ساختمان و آپارتمان افزایش خواهد یافت.

در حالت کلی، به دلیل اینکه مراحل بازسازی ساختمان و حجم تعمیرات ساختمان در میزان هزینه بازسازی منزل تاثیر قابل توجهی دارد و برای هر پروژه متفاوت است، نمی‌توان قیمت بازسازی ساختمان را به صورت دقیق مشخص نمود. هرگونه خرابی موجود در بدنه ساختمان، نشتی‌ها و مشکلات تاسیساتی آن در قیمت تعمیرات ساختمان موثر هستند.

 هزینه بازسازی منازل قدیمی نیز طبق کارهایی که باید انجام شود، تعیین می‌گردد. در واقع بازسازی ساختمان یک راهکار اقتصادی در مقایسه با تخریب و ساخت یک ساختمان جدید است؛ به خصوص اگر فرصت کوتاهی برای اعمال تغییرات دارید.

 

هزینه یازسازی آپارتمان

 

دستمزد مجریان و متخصصان بازسازی ساختمان نیز به حجم کار و تعداد روزهای کار آن‌ها بستگی دارد، و به صورت روزمزدی محاسبه می‌شود. به طور مثال، آنها برای پروژه بازسازی منزل تعداد کل روزهای پروژه و میزان حجم کار را مشخص، و به مشتری اعلام می‌کنند. برای تخمین هزینه بازسازی منزل، بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان می‌توانید همین حالا قیمت بگیرید.

در نظر داشته باشید، که بازسازی ساختمان در شهرهای مختلف، توسط متخصصین همان شهر انجام می‌شود، به طور مثال شما می‌توانید برای دسترسی به متخصصین و دریافت هزینه بازسازی آپارتمان در مشهد، از طریق سایت "خدمت از ما" به متخصصین همان شهر متصل می‌شوید. 

 

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

در یک پروژه تعمیر و بازسازی ساختمان، باید هزینه قبل از شروع پروژه به صورت دقیق برآورد شود. بازسازی ساختمان شامل بخش‌های مختلفی مانند بازسازی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا کل ساختمان می‌شود. عوامل موثر بر هزینه تعمیر و بازسازی ساختمان عبارتند از:

 

خدمات بازسازی و تعمیرات ساختمان

 

متراژ پروژه بازسازی ساختمان

یکی از معیارهای مهم در برآورد هزینه بازسازی ساختمان، متراژ پروژه است. که هر چه متراژ فضای مورد نظر بیشتر باشد، مصالح مصرفی برای بازسازی خانه و همچنین زمان انجام ان هم بیشتر می‌شود.

 

هزینه بیمه بازسازی منازل

بعضی از پیمانکاران در پروژه بازسازی ساختمان، آن ساختمان را بیمه می‌کنند. این کار هزینه‌ای را علاوه بر هزینه تعمیرات و بازسازی آپارتمان در برمی‌گیرد.

 

هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

در پروژه‌های تعمیرات ساختمان، ممکن است بازسازی سرویس بهداشتی تحت عنوان یک پروژه مجزا انجام شود. بنابراین اگر قصد شما از بازسازی ساختمان تنها بازسازی سرویس بهداشتی است، توجه داشته باشید که هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی متناسب با متراژ و نوع مصالحی که استفاده می‌شود، تعیین خواهد شد.

 

هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی دیگر از مراحل بازسازی و تعمیرات ساختمان است. اگر می‌خواهید تنها آشپزخانه را بازسازی کنید؛ هزینه بازسازی آشپزخانه با توجه به مواردی همچون متراژ کابینت مورد نیاز، دکوراسیون طراحی‌شده، هزینه کاشی کاری آشپزخانه و ... تعیین می‌شود.

 

هزینه بازسازی منزل

 

بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

خانه‌های قدیمی برای ساکنان چندین و چندساله آنها پر از خاطره است. به خاطر همین ارزش معنوی، بسیاری از آنها دوست ندارند از آن خانه به یک خانه دیگر اسباب‌کشی کنند و بروند، و از آنجایی که بازسازی خانه قدیمی، به دلیل  فرسوده بودن و کهنگی آنها امری واجب است ، به همین دلیل، بسیاری از این خانه ها به بازسازی منزل و تعمیرات آپارتمان نیاز دارند، و بازسازی خانه قدیمی راه حل خوبی برای این افراد است.

در واقع برای چنین ساختمان هایی، بازسازی داخلی و بازسازی اساسی و زیر ساختی باید انجام شود تا هم از لحاظ ایمنی ساختمان بیمه شود، و هم ظاهر آپارتمان بهتر شود، به همین دلیل بهتر است که خدمات بازسازی خانه قدیمی را به یک شرکت خوب بازسازی ساختمان بسپارید.

 

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

بعد از تصمیم گیری برای بازسازی خانه، شما قبل از شروع مراحل بازسازی، باید زمان اجرای آن را از قبل بدانید و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز خود و شرایطتان، زمانی را به این کار اختصاص دهید. پس از آن حدود بودجه مد نظر خود برای بازسازی را هم تعیین کنید و حالا می توانید پروژه بازسازی منزل را شروع کنید. در ادامه برای شما مراحل مختلف بازسازی آپارتمان را به طور کامل شرح داده ایم.

 

مراحل بازسازی منزل

 

انتخاب شرکت بازسازی منزل

یکی از مهمترین بخش ‌های بازسازی منزل، انتخاب شرکت و متخصصین باتجربه و کاربلد در امر بازسازی است. ارزیابی یک پیمان کار خوب را می‌توان از روی پروژه های قبلی آن فرد و رضایت مشتری‌های قبلی دانست.

سرویس آنلاین "خدمت از ما" دسترسی به این موارد را برای شما آسان کرده است، کافی است در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" به صورت رایگان ثبت سفارش کنید، تا به بهترین متخصص دسترسی پیدا کنید و به راحتی نظرات کاربران قبلی و دیگر پروژه های متخصص را بررسی کنید.

 

تخمین هزینه بازسازی منزل بر اساس بودجه شما

بعد از انتخاب کردن یک شرکت یا پیمانکار خوب، حالا نوبت تخمین حدود هزینه منزل، بر اساس بودجه مورد نظر شماست. در این مرحله لازم است که پیمانکار به محل بیاید و بر اساس نیاز شما و بررسی محل، تغییرات لازم را مشخص کند.

سپس بر اساس هزینه های احتمالی که ممکن است در حین انجام پروژه پیش آید و طبق بودجه ای که شما در نظر دارید، حدود قیمت بازسازی خانه را مشخص کند و همچنین میزان تغییراتی که لازم است را برای شما شرح دهد.

 

طراحی برای بازسازی خانه

بعد از مشخص شدن حدود هزینه بازسازی ساختمان، حالا نوبت طراحی بخش هایی از خانه است که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد. در این مرحله پیمانکار طبق خواسته و نظر شما، طرح های پیشنهادی خود را ارائه می‌دهد و پس از مشورت و در نظر گرفتن همه جوانب، بهترین طرح را انتخاب می‌کنید که برای شروع عملیات بازسازی، زمان را از دست ندهید.

 

ایده بازسازی ساختمان

 

تخریب و شروع عملیات بازسازی

مرحله آخر مربوط به تخریب قسمت‌هایی است که قرار است طبق طرح پیشنهادی از خانه حذف شوند، مراحل تخریب می‌تواند شامل، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، دیوار پذیرایی و اتاق‌ها باشد. پس از آن عملیات بازسازی خانه شروع می‌شود، که باید در انتخاب متریال و مواد مصرفی، بر اساس بودجه و نیازتان توجه ویژه ای داشته باشید.

 

چطور می‌توانیم بهترین شرکت‌های بازسازی ساختمان را پیدا کنیم؟

همان‌طور که ملاحظه کردید، هنگام درخواست خدمات بازسازی و تعمیر ساختمان و آپارتمان در بازار آنلاین «خدمت از ما» خیلی راحت می‌توانید به تمامی شرکت‌های بازسازی، دسترسی پیدا کنید. ممکن است انتخاب یکی از آن‌ها کمی دشوار باشد. به همین دلیل، ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا با مشاهده پروفایل و سوابق هر یک از متخصصان و شرکت‌‌های بازسازی ساختمان و مقایسه قیمت‌های پیشنهادی هریک از آنها، بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

به طور کلی برای بازسازی ساختمانهای قدیمی، بازسازی نمای داخلی ساختمان و نمای بیرونی، بازسازی خانه‌های کلنگی، تعمیرات و بازسازی آپارتمان، ویلا، باغ و ... نیاز به خدمات مختاف و گسترده ای است که ممکن است با توجه به شرایط شما نیاز به چندین سرویس ساختمانی مطلوب باشد. این سرویس‌ها شامل موارد زیر است که به صورت یک پروژه ساختمانی و یا تک سرویس می‌تواند ارائه شود.

 

خدماتی که توسط شرکت بازسازی ساختمان و آپارتمان ارائه می‌شود:

 • تخریب و خاکبرداری ساختمان
 • آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوار پیش ساخته
 • گچکاری، سیمان کاری، سفید کاری دیوار
 • کاشی کاری، سرامیک کاری کف و دیوار
 • سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای بیرونی ساختمان
 • ارائه خدمات دکوراسیون بعد از بازسازی ساختمان اعم از نقاشی، نصب سقف کاذب و ...

 

تعمیرات ساختمان و منزل

 

قبل از بازسازی ساختمان و تعمیر ساختمان به این سوالات پاسخ دهید

قبل از این که برای بازسازی ساختمان و تعمیرات منزل خود دست به کار شوید، لیستی را از کارهایی که قرار است انجام دهید و ایده‌هایی که دارید تهیه کنید، و به پیمانکار یا شرکت ساختمانی مورد نظر خود بدهید. این لیست می‌تواند شامل پرسش‌های زیر باشد:

 • هدف از تعمیر و بازسازی ساختمان چیست؟
 • کدام قسمت‌های ساختمان نیاز به تعمیر دارد؟
 • کدام قسمت‌ها را می‌خواهید تغییر دهید؟
 •  چقدر می‌توانید برای بازسازی ساختمان هزینه کنید؟
 •  سبک دکوراسیون مورد نظر برای خانه یا ساختمان چیست؟
 •  در هر قسمت از ساختمان چه مواردی اضافه شوند؟
 •  و در آخر، سقف بودجه ما برای بازسازی چقدر است؟

پیشنهاد می‌کنیم با بقیه افراد در منزل به بحث بنشینید و درباره این سوالات و پاسخ‌هایشان تبادل نظر کنید.

 

نوسازی و تعمیر ساختمان با بازسازی ساختمان چه تفاوتی دارد؟

بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان با هدف بهبود امنیت و راحتی ساکنان آن انجام می‌شود. این سناریو برای بسیاری از ما کاملا آشناست؛ یک مشکل کوچک مانند ترک قسمتی از دیوار، شکستن کاشی‌های کف و ... به وجود می‌آید، اما ساکنان زمان و دانش کافی برای تعمیر آن را ندارند. در نتیجه این خرابی کم کم تبدیل به مشکلی بزرگ‌تر در ساختمان می‌شود.

به طور کلی فرآیند بازسازی ساختمان، به فرآیندی گفته می‌شود که در آن ساختمان با مرمت و تعمیر، به شکل اولیه خود بر‌میگردد، مثل یازسازی ساختمان قدیمی؛ اما در تعمیر و نوسازی ساختمان، در واقع شما تغییرات جدیدی به ساختمان خود می دهید و این فرآیند را جهت تغییرات دکوراسیون و نیاز خود انجام می دهید.

 کافی است، که برای کار تعمیرات و بازسازی آپارتمان با یک شرکت فعال در زمینه تعمیرات ساختمان کار کنید. آنها در کوتاه‌ترین زمان مشکل را حل می‌کردند. بدین ترتیب نه تنها مشکل نیاز به بازسازی خانه، بزرگتر نمی‌شود، بلکه هزینه تعمیرات جدی ساختمان در آینده از روی دست‌تان برداشته می‌شد. 

 

4 نکته مهم برای تعمیر آپارتمان قبل از بازسازی 

 • تا حد امکان از تخریب دیوارهای اصلی بپرهیزید.
 • اگر در آپارتمان مسکونی هستید، با همسایه‌های خود قبل از شروع کار صحبت کنید.
 • برای تعمیر دیوارها و رفع نم از افراد متخصص کمک بگیرید.
 • برای تغییر رنگ دیوار‌ها از طراح و دکوراتور مشورت بگیرید.

 

هزینه بازسازی منزل

 

آیا بازسازی ساختمان یک کار ضروری است؟

جواب این سوال کاملا واضح است، هر ساختمانی بعد از گذشت چندسال و استفاده ساکنان، به تعمیرات و بازسازی ساختمان نیاز پیدا می‌کند. بازسازی ساختمان تنها در دکوراسیون و نمای ساختمان خلاصه نمی‌شود؛ گاهی لازم است تا زیرساخت ساختمان تا حد مجازی تغییر کند. گاهی نیز تنها یک تغییر کوچک در تعمیرات آپارتمان لازم است. اینجاست که برای ایمنی بنا هم که شده، بازسازی خانه و ساختمان یک کار ضروری به‌حساب می‌آید.

 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته، که پیرامون بازسازی و تعمیر ساختمان و همچنین مهمترین نکات آن بود، برای شما مفید واقع شده باشد و موجب تصمیم‌گیری بهتر شما هنگام درخواست بازسازی ساختمان شود. شما به راحتی می توانید برای دسترسی به بهترین متخصص برای بازسازی ساختمان در تهران، بازسازی ساختمان کرج و سایر شهرها و همچنین دریافت مناسب‌ترین هزینه بازسازی منزل، از طریق سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" اقدام به ثبت سفارش کنید.

امتیاز دهید

4.47 امتیاز از 79 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر و بازسازی ساختمان

نظرات

محمد جواد عبادی
محمد جواد عبادی
4.7
44 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
محمد امیری

خوش اخلاق و خوش قول بودند و سر وقت مراجعه کردند. ابزار کامل و تسلط کافی به کارشان داشتند و با کیفیت کار را به پایان رساندند. قیمت را نسبت به کار منصفانه دادند. در پایان دقیقا مطابق مبلغی که اول کار توافق نمودیم دریافت نمودند و مبلغ را به هیچ وجه بالاتر نبردند.

محمد محمد زاده
محمد محمد زاده
5.0
7 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
مجید ابراهیمی

کارشون عالی بود … سریع و منظم با بکارگیری نیروهای مجرب کارشون بسیار تمیز و دقیق و حتی کار رو زودتر از موعد قرارداد تحویل دادند.

عباس عشوری
عباس عشوری
4.3
18 خدمت موفق
تعمیر و بازسازی ساختمان
سعید عشوری

برخورد خوب قیمت منصفانه احترام به نظر مشتری کار تخصصی خوش قول در مورد کار پیشنهادات خوبی دادن و در اسرع وقت کار رو انجام دادن

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر و بازسازی ساختمان را ثبت کنید:

 • تعمیر و بازسازی ساختمان تهران
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرج
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اصفهان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان مشهد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شیراز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان تبریز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اهواز
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پردیس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان دماوند
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ارومیه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان وحیدیه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ورامین
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بندرعباس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قائم شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اندیشه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان هشتگرد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان گرگان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهر قدس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان یزد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهر گلستان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان خاوران شرقی
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قزوین
 • تعمیر و بازسازی ساختمان فردیس
 • تعمیر و بازسازی ساختمان چهارباغ
 • تعمیر و بازسازی ساختمان محمدشهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان مشکین دشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شهریار
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اراک
 • تعمیر و بازسازی ساختمان آمل
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پاکدشت
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بابل
 • تعمیر و بازسازی ساختمان همدان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان شاهین شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان بومهن
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ساری
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ری
 • تعمیر و بازسازی ساختمان باغستان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان ملارد
 • تعمیر و بازسازی ساختمان پرند
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرمانشاه
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رودهن
 • تعمیر و بازسازی ساختمان رباط کریم
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کرمان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان اسلامشهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان لواسان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان زنجان
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قرچک
 • تعمیر و بازسازی ساختمان کمال شهر
 • تعمیر و بازسازی ساختمان قم
loading