26 ایده برای بازسازی خانه و ساختمان

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
26 ایده برای بازسازی خانه و ساختمان

نام ایده برای بازسازی خانه که می‌آید، همه به تغییرات اساسی و پرخرج فکر می‌کنند. مسلما حذف دیوار یا تغییر نما گزینه‌های چشمگیری هستند، اما ایده بازسازی ساختمان همیشه هم لازم نیست خرج زیادی روی دست صاحب‌خانه بگذارد.

در این محتوا قدم به قدم پیش می‌رویم، و ایده های بازسازی خانه برای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، راهروها و راه‌پله‌ها را بررسی می‌کنیم. با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

ایده برای بازسازی خانه؛ آشپزخانه

مرور ایده برای بازسازی خانه های قدیمی را از قلب خانه شروع می‌کنیم:

 

نصب صفحه کابینت جدید

کن فیکون کردن کابینت‌ها یک ایده عالی در روند بازسازی و نوسازی، اما هزینه‌بر است. جدا کردن کابینت‌ها، طراحی و ساخت کمدها و نصب آنها با یراق‌آلات جدید می‌تواند تا چند ده میلیون تومان آب بخورد.

اما اگر کابینت‌هایتان سر و شکل مناسبی دارند، چرا به تغییر رویه کابینت‌ها و کانترها به عنوان یک ایده برای بازسازی خانه فکر نمی‌کنید؟ گزینه‌های اقتصادی برای اینکار شامل نئوپان، ام دی اف، پلی وود و سنگ مصنوعی می‌شود.

 

ایده برای بازسازی خانه در آشپزخانه

 

نصب بک‌اسپلش جدید

ایده بازسازی ساختمان برای آشپزخانه واقعا زیاد است. اما کمتر تغییری مانند جایگزین کردن کاشی‌های بین کابینتی می‌تواند آشپزخانه‌تان را شاداب، و جذابیت بصری‌اش را چندبرابر کند.

بک‌اسپلش جدید شما می‌تواند کاشی، سنگ، شیشه، سرامیک یا ... باشد؛ این ایده برای بازسازی منزل به خوبی خودش را با بودجه شما هماهنگ می‌کند! حتی می‌توانید سراغ نمونه‌هایی بروید که مانند برچسب به کاشی‌های فعلی می‌چسبند.

 

ایده بازسازی آشپزخانه ساختمان

 

این ایده برای بازسازی خانه را می‌توان مقرون به صرفه‌تر هم اجرا کرد. می‌پرسید چطور؟ کافیست آن را در مهمترین نقطه نصب کنید، مثلا پشت سینک.

 

نصب "شبه" جزیره

اگر بودجه زیادی را به ایده های بازسازی خانه اختصاص داده‌اید، می‌توانید برای نصب یک سنگ جزیره واقعی اقدام کنید. اگر هم اینطور نیست، لازم نیست کلا دور این ایده بازسازی ساختمان را خط بکشید.

میزها یا کابینت‌های مستقل و متحرک هم می‌توانند نقش یک جزیره کاربردی را در آشپزخانه شما ایفا کنند. کافیست روی میز یا کابینت مدنظرتان چرخ‌های غلتکی نصب کنید. اگر میز یا کمد بلااستفاده‌ای ندارید، سفارشی‌سازی گزینه دیگری است که هنوز خیلی کمتر از سنگ جزیره هزینه خواهد برد.

 

ایده برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی

 

بازسازی کابینت‌ها

یک ایده برای بازسازی خانه در آشپزخانه که هم ساده باشد هم سریع و کم‌هزینه، بازسازی کابینت‌هاست. برای اینکار هم چند راه وجود دارد:

  • رنگ‌آمیزی کابینت‌ها
  • تعویض درب کابینت‌ها
  • چسباندن برچسب روی کابینت‌ها
  • جدا کردن درب کابینت‌ها و استفاده از آنها به عنوان قفسه
  • تعویض درب کابینت‌ها با درب‌های شیشه‌ای و خلق کابینت‌های دکوری

هرکدام از این گزینه‌ها می‌تواند بهترین ایده بازسازی ساختمان و آشپزخانه باشد. فقط باید ببینید کدام با بودجه و نحوه استفاده روزانه‌تان بیشتر هماهنگ است.

 

ایده برای بازسازی اشپزخانه منزل

 

بازسازی‌های تاسیساتی

همین‌طور که در حال بررسی انواع رنگ‌ها و متریال‌ها و ... هستید، از نوسازی زیرساخت فضا غافل نشوید. اگر خانه‌تان حداقل یک دهه عمر دارد، حتما بررسی لوله‌کشی‌ها را به متخصص بسپارید و اگر لازم است، تعویض‌شان کنید. اینکار برای حمام و سرویس بهداشتی هم به شدت توصیه می‌شود.

 

ایده بازسازی اشپزخانه های قدیمی

 

ایده برای بازسازی خانه های قدیمی؛ حمام و سرویس بهداشتی

به یکی از استراتژیک‌ترین بخش‌های خانه می‌رسیم. فرکانس استفاده از حمام و سرویس‌های بهداشتی بسیار بالاست، اما فضای آنها معمولا چندان وسیع نیست. به همین خاطر باید هر ایده بازسازی خانه های قدیمی که به این بخش‌ها مربوط می‌شود را خوب زیر ذره‌بین گذاشت.

گذشته از نصب توالت فرنگی (یا ارتقای آن به نمونه‌های توکار با فلاش تانک‌های مدرن‌تر)، در ادامه چند ایده بازسازی ساختمان برای ارتقای کاربرد و زیبایی این بخش را می‌بینید.

 

کابینت آینه‌دار

شما می‌توانید با یک تغییر ساده و هوشمندانه هم فضا را زیباتر کنید، هم به آن یک فضای ذخیره‌سازی کار راه‌انداز اضافه کنید: یک کابینت آینه‌دار جدید.

این ایده یک جای عالی برای قرار دادن انواع لوازم بهداشتی و مراقبتی را در اختیارتان قرار می‌دهد، اما تنها به اندازه یک آینه فضا را اشغال می‌کند. اگر درب آنها مدل لولایی باشد، حتی می‌توانید یک تخته وایت‌برد باریک پشت آینه آن جاساز کنید و انواع یادآوری‌ها و جملات انگیزشی را روی آن بنویسید.

 

ایده بازسازی سرویس بهداشتی

 

کاغذ دیواری کردنِ یک دیوار

نمی‌شود از ایده بازسازی ساختمان حرف بزنیم و از کاغذ دیواری یادی نکنیم. انگار که اصلا راهی سریع‌تر، ساده‌تر و اقتصادی‌تر از آن برای متحول کردن یک اتاق وجود ندارد.

شما می‌توانید با کاغذ دیواری کردنِ یک دیوار اصلاحا یک Accent Wall بسازید که همه نگاه‌ها را به خود جلب کند. حالا چرا یک دیوار؟ چون هم نمی‌خواهیم فضا شلوغ و کوچک به نظر برسد، هم هزینه بالا برود.

نگران استفاده از کاغذ دیواری در محیط نیمه‌مرطوبی مانند سرویس بهداشتی و حمام هم نباشید. مدل‌های مقاوم به رطوبت در بازار بسیار زیادند!

 

ایده های بازسازی خانه در حمام

 

ضمنا، این ایده برای بازسازی منزل را می‌توانید تقریبا در هر اتاقی پیاده کنید؛ از اتاق خواب و پذیرایی گرفته تا حمام و سرویس بهداشتی. بعضا یک رنگ‌آمیزی ساده هم کفایت می‌کند.

 

استفاده از کمد و کابینت

اگر این ایده برای بازسازی خانه های قدیمی را به درستی اجرا کنید، از نظم و فضایی که آزاد می‌شود، تعجب خواهید کرد. اگر هم کمبود فضا ندارید، می‌توانید با اهداف دکوراتیو سراغ این ایده برای بازسازی خانه بروید.

یک کابینت مناسب یا حتی قفسه‌های باز می‌توانند تفاوت قابل توجهی را ایجاد کنند. نکته مهم اینجاست که تا می‌توانید دنبال فضاهای ذخیره‌سازی عمودی باشید. یک نمونه ساده و کم‌هزینه یک نردبان چوبیِ قدیمی است.

 

ایده بازسازی سرویس بهداشتی

 

تعویض یراق‌آلات

اگر کمد و کابینتی در سرویس بهداشتی دارید، تنها با تعویض یراق‌آلات و دستگیره‌های آنها می‌توانید حال و هوای فضا را عوض کنید. نمونه‌های استیل، برنجی یا مسی شاید بیشتر از هر مدل دیگری به فضا و اشیاء عمق بدهند. حتی می‌توانید چند مدل را با هم ترکیب کنید.

 

ایده نوسازی سرویس بهداشتی

 

گزینه‌های افزایش ایمنی

در کنار افزایش زیبایی و کارایی فضا، خوب است چند ایده بازسازی ساختمان برای ایمنی بیشتر را هم مدنظر داشته باشید.

مثلا جای دستمال توالت و میله حوله به نظر موارد ساده و پیش‌پاافتاده‌ای در ایده های بازسازی خانه هستند. اما اگر آنها را با رعایت برخی استانداردها نصب کنید، همین سرمایه‌گذاری کوچک ممکن است روزی جان شما را نجات دهند.

چطور؟ زمانی که آنها به گونه‌ای نصب می‌شوند که می‌توانید آنها را بگیرید تا از سقوط و آسیب‌دیدگی جلوگیری کنید.

 

ایده برای بازسازی سرویس بهداشتی

 

ایده بازسازی ساختمان؛ اتاق نشیمن

حال و هوای اتاق نشیمن را هم می‌توان با تغییرات کوچک کاملا متحول کرد. در ادامه تعدادی از این ایده‌ها برای بازسازی منزل را مرور می‌کنیم:

 

نصب پرده جدید

پارچه جدید، رنگ جدید، طرح جدید یا ترکیبی از آنها می‌تواند ظاهر زیبایی به اتاق نشیمن شما بدهد. خوبی این ایده، این است که اگر خودتان بتوانید کار دوخت و دوز آن را انجام دهید، هزینه آن به شدت کمتر می‌شود.

برای صرفه‌جوییِ بیشتر در هزینه‌ها هم می‌توانید از لایه‌های زیرینِ پرده و حلقه‌های موجود استفاده کنید.

 

ایده برای بازسازی نشیمن خانه

 

نصب دیمر

اگر خانه‌تان نور خوبی ندارد و برای داشتن نور متعادل در فضا چالش دارید، به طور جدی به این ایده بازسازی ساختمان فکر کنید. دیمرها سوئیچ‌هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند نور فضا را کم و زیاد کنید.

البته ملایم/شدید کردن نور به میزان دلخواهِ شما تنها فایده دیمرها نیست. این سوئیچ‌ها باعث کاهش مصرف برق و افزایش عمر مفید لامپ‌ها هم می‌شوند. به همین خاطر یکی از محبوب‌ترین ایده های بازسازی خانه در پروژه‌های جدید و هوشمندسازی منازل هستند.

 

ایده برای نوسازی منزل

 

دیوار آجری داخلی

اگر به دکورهای روستیک (Rustic) یا صنعتی علاقه‌مند باشید، این ایده بازسازی ساختمان حتما به مذاق‌تان خوش می‌آید. جالب اینجاست که اجرای این ایده ابدا به اتاق نشیمن ختم نمی‌شود، و تقریبا در هر اتاق دیگری کاربرد دارد.

ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای اجرا این ایده بازسازی منزل، استفاده از دیوارپوش‌های آجری است. چندسال بعد هم اگر از ظاهر آنها خسته شدید، می‌توانید رنگ‌شان کنید.

 

پیشنهاد برای بازسازی ساختمان

 

"تغییر" کفپوش

برای تعویض کفپوش اکثرا سراغ پارکت و لمینت و چنین مواردی می‌روند. اینها گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. اما فراموش نکنید که مثلا موکت‌های متراکم و مدرن، سرامیک‌های مات یا صرفا جمع کردن فرش‌ها هم سایر گزینه‌های روی میز هستند.

 

ایده بازسازی ساختمان

 

نصب سنگ آنتیک

ایده برای بازسازی خانه های قدیمی و دیوار پشت تلویزیون بسیار زیاد است. یکی از آنها همین استفاده از سنگ آنتیک است. به نظر ایده پرخرجی می‌آید، اما گزینه‌های اقتصادی برای اینکار کم نیستند. همچنین، لزومی ندارد همیشه تمام دیوار پشت تلویزیون را بپوشانید.

 

نمونه تغییرات در خانه

 

نصب دیوار سبز

برای ارتقای دیوار پشت تلویزیون می‌توانید سراغ دیوارهای سبز هم بروید. البته این ایده بازسازی ساختمان را می‌توان روی سایر دیوارهای اتاق نشیمن هم اجرا کرد. بالکن هم محل فوق‌العاده‌ای برای داشتن یک Green Wall است.

اگر منابع نصب و نگهداری از یک دیوار سبز طبیعی را ندارید، گزینه‌های مصنوعی هم موجودند.

 

نصب دیوار سبز برای بازسازی خانه

 

ایده بازسازی ساختمان؛ پذیرایی

کسی هم هست که نخواهد پس از بازسازی منزل یک پذیرایی شیک داشته باشد؟ اینجا چند ایده برای بازسازی خانه های قدیمی و پذیرایی آنها را می‌بینید:

 

نصب لوستر یا اجرای نورپردازیِ جدید

بسته به دکورتان، یک لوستر چلچراغ‌مانند و باشکوه یا نمونه‌های مدرن‌تر، هر دو گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. اگر هم قصد یک تغییر اساسی‌تر را دارید، می‌توانید سراغ نورپردازی‌های جدید و ترکیب‌شان با سقف‌های کاذب (مانند کناف) را امتحان کنید.

 

نصب لوستر در نوسازی نشیمن

 

ارتقای قفسه‌ها و کتابخانه‌ها

اگر در پذیرایی‌تان قفسه یا کتابخانه توکار دارید، می‌توانید با نصب کاغذ دیواری یا رنگ‌آمیزی دیوار پشت آنها رنگ تازه‌ای به فضا بدهید. حتی می‌توانید در این ایده بازسازی ساختمان از چند رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کنید تا این بخش را به نقطه کانونی فضا تبدیل کنید!

 

ایده بازسازی منزل

 

نصب درب شیشه‌ای

علاقه‌ای به استفاده از پارتیشن‌های سنتی ندارید؟ امکان اضافه کردن دیوار هم نیست؟ ما درهای داخلی شیشه‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. این درها یک ایده برای بازسازی خانه های قدیمی و جداسازی فضا هستند، بدون اینکه راه نور را سد کنند.

نمونه‌های فلزی به سبک صنعتی در حال حاضر بسیار محبوب هستند، و به زیبایی هرچه تمام‌تر این بخش را از باقی اتاق‌ها جدا می‌کنند.

 

ایده برای تغییر دکوراسیون داخلی

 

ایده برای بازسازی منزل؛ اتاق خواب

به گوشه آرامش‌بخشِ ساکنان خانه می‌رسیم. مشابه بخش‌های دیگر، ایده های بازسازی خانه برای این قسمت هم یکی و دوتا نیست. در ادامه تعدادی از ساده‌ترین و هوشمندانه‌ترین‌ها را مرور می‌کنیم.

 

افزایش جذابیت دیوارها و سقف

یک ایده بازسازی ساختمان که کوچکترین فضایی را اشغال نمی‌کند، همین کار است. گزینه‌های زیادی هم وجود دارد: اضافه کردن گچبری پیش‌ساخته، رنگ‌آمیزی دیوارها یا سقف، نصب کاغذ دیواری، یا حتی پوشاندن کامل یک دیوار با تابلوها یا سایر المان‌های دکوراتیو.

در تصویر زیر، این ایده برای بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه اجرا شده است: اضافه کردن یک گچبری ساده و دو قوطی رنگ! اما همان‌طور که می‌بینید، جلوه بی‌نظیری به فضا داده.

 

ایده برای بازسازی اتاق خواب

 

نصب شلف

اگر در روند بازسازی قصد دارید دستی هم به سر و روی اتاق بچه‌ها بکشید، این مورد را از قلم نیندازید. اتاق خواب کودکان باید بتواند به سرعت مانند خود آنها تکامل پیدا کند. یک روز آنها پر از اسباب‌بازی هستند، روز دیگر پر از کتاب.

یک ایده برای بازسازی خانه که بتواند همه وسایل را در خود جا بدهد، اضافه کردن قفسه‌های باریک به دیوار است. آنها ارزان هستند و برای قرار گرفتن در اتاق خواب‌های کوچک و بزرگ به فضای زیادی احتیاج ندارند.

 

ایده نوسازی اتاق خواب

 

ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری از هوشمندانه‌ترین ایده‌ها برای بازسازی اتاق‌هاست؛ هم به فضا نظم می‌دهد، هم چندان گران‌قیمت نیست، هم مدل‌های جدید آن می‌تواند زیبایی اتاق را چندبرابر کند. اگر خانه از خودتان نیست، از این ایده بازسازی ساختمان ساده رد نشوید! مدل‌های متحرک هم قابل طراحی و اجرا هستند.

 

ایده برای بازسازی منزل

 

ایده بازسازی خانه؛ راهروها و راه‌پله‌ها

تصور نکنید که در روند بازسازی نمی‌توان این فضاهای جمع و جور را بهتر و زیباتر کرد. اجازه دهید چند روش برای همین کار را با شما در میان بگذاریم:

 

ایجاد مینی مادروم

مادروم (Mudroom) فضایی در ورودی خانه است که می‌توانید لباس‌های خاص (مانند کت، بارانی و کفش) یا وسایل تزئینی را آنجا بگذارید. فضایی که در هیچ‌جای دیگری از خانه نمی‌توان ایجادش کرد!

برای اجرای این ایده برای بازسازی منزل گاهی فقط به یک صندلی، یک قفسه و چند قلاب احتیاج دارید. اگر هم هزینه یا هنرش را دارید، می‌توانید نمونه‌های جذاب‌تری را بخرید یا بسازید.

 

طرح های جدید بازسازی خانه

 

رنگ‌آمیزی پله‌ها

فرش کردن و موکت کردن پله‌ها واقعا قدیمی شده است، چرا به گزینه خلاقانه‌تری فکر نمی‌کنید؟ یک تم جذاب و الگویی زیبا انتخاب کنید، رنگ مناسب را خریداری کنید، و راه پله را به یک فضای جلب توجه‌کننده تبدیل کنید.

فقط وقتی رنگ‌آمیزی تمام شد و رنگ کاملا خشک شد، یک لایه پلی اورتان روی آن اعمال کنید تا از رنگ محافظت کند. این هم یک ایده دیگر برای بازسازی خانه با کمترین هزینه!

 

طرح جدید برای بازسازی ساختمان

 

دیزاین فضای زیرپله

اگر فضای زیر راه‌پله در منزل‌تان آزاد است، یعنی یک فرصت عالی برای بازطراحی آن به شکلی خلاقانه و کاربردی دارید. شما می‌توانید این فضا را به یک گوشه دنج برای مطالعه، کار یا حتی به نمایش گذاشتن اشیای دکوری خاص تبدیل کنید. این ایده برای بازسازی خانه هیچ مرزی به جز خلاقیت شما ندارد!

 

ایده های بازسازی خانه

 

درب‌ها

نگاهی به درب ورودی خانه بیندازید. رنگ و روی آن چطور است؟ به نظرتان یک دست رنگ تازه نمی‌تواند آن را نو کند؟ از نظر ایمنی چطور؟ آیا لازم نیست آن را با یک مدل بهتر جایگزین کنید؟

اگر مورد اول برای‌تان جذاب‌تر است، نسبت به رنگ آن دقت زیادی به خرج دهید. یک قانون کلی برای این ایده بازسازی ساختمان وجود دارد. اگر فضا تاریک است، سقف باید در تضاد با رنگ دیوارها باشد. رنگ درها هم باید پنجاه درصد روشن‌تر از سقف باشد. سایر درب‌های خانه را هم می‌توانید با در نظر داشتن این نکته رنگ کنید.

 

ایده جهت بازسازی منزل

 

قصد اجرای کدام ایده برای بازسازی خانه را دارید؟

امیدواریم این چند ایده برای بازسازی خانه الهام‌بخش شما برای منزل ایده‌آل‌تان باشند. اگر خودتان می‌توانید برخی از این ایده‌ها را اجرا کنید، که چه بهتر. اما اگر به دنبال بهترین متخصصانِ بازسازی ساختمان برای نتیجه حرفه‌ای هستید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا فرد یا اکیپِ مدنظرتان را پیدا کنید.

درخواست‌تان را با توضیحات لازم ثبت کنید تا برای نزدیک‌ترین متخصصان ارسال شود. چنددقیقه صبر کنید تا آنها مبالغ پیشنهادی‌شان را برای شما ارسال کنند. قیمت‌ها را مقایسه کنید، تجربه مشتریان پیشین آنها را بخوانید، نمونه کارهایشان را ببینید و بهترین فرد برای اجرای انواع ایده بازسازی ساختمان استخدام کنید.

4.0 امتیاز از 889 رای


تعمیر و بازسازی ساختمان
برای سرویس تعمیر و بازسازی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین