قیمت بازسازی خانه در سال 1402

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قیمت بازسازی خانه در سال 1402
فهرست خدمات بازسازی خانه هزینه خدمات بازسازی خانه در سال 1402
هزینه تخریب (متر مربع) شروع قیمت از 35.000 تومان
هزینه بازسازی سرویس بهداشتی (متر مربع) شروع قیمت از 200.000 تومان
هزینه بازسازی آشپزخانه شروع قیمت از 2.900.000 تومان
هزینه بازسازی اتاق خواب شروع قیمت از 200.000 تومان
توجه داشته باشید که بازسازی بخش‌های مختلف خانه، شامل طیف گسترده‌ای از خدمات است، به همین دلیل قیمت دقیق بر اساس خدمات درخواستی هر مشتری تعیین می‌شود

 

توجه داشته باشید، که هزینه هر کدام از موارد بالا، به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توانند هزینه بازسازی را افزایش دهند، اما شما می‌توانید برای دریافت قیمت دقیق خدمات، بر اساس نیاز و شرایط خودتان، از طریق بنر زیر ثبت سفارش کنید و از 5 متخصص، قیمت خدمات را دریافت کنید.

هزینه بازسازی خانه در سال 1402 بسته به هزارویک عامل می‌تواند برای هر متر تغییر کند! با توجه به اینکه چقدر اساسی بخواهید خانه را بازسازی کنید، چه نوع متریالی مدنظرتان است و ... هزینه‌های مربوط به بازسازی منزل کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.

البته که انجام بازسازی خانه یک خرجِ اضافه نیست. اینکار (از سطحی و سریع تا عمیق و لوکس) هم آسایش‌تان را بیشتر می‌کند، هم به ارزش بنا اضافه می‌کند. با ما همراه باشید تا قیمت بازسازی خانه در سال 1402 را برای هریک از بخش‌های خانه را بررسی کنیم.

 

هزینه بازسازی خانه را امروز بپردازید!

قبل از اینکه به سراغ برآورد هزینه بازسازی ساختمان برویم، خوب است وضعیت بازار را با هم مرور کنیم. اگر قصدتان برای اینکار جدی است، امیدواریم وقتی این راهنما را تا انتها مطالعه کردید، یکراست فاز استخدام تیم مناسب را آغاز کنید!

طبق چیزی که تا امروز متوجه شده‌ایم، هزینه های بازسازی (مثل سایر هزینه‌ها در کشور) مدام در حال افزایش است، اما کاهش نه. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم پروژه‌تان را عقب نیندازید تا با اوج گرفتن هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان مواجه نشوید. البته نگران نباشید.

ما ضمن بررسی دقیق هزینه‌ها در این مقاله، راه‌های کاهش‌ آن را هم به شما می‌گوییم. از طرف دیگر، با ثبت رایگان درخواست در «خدمت از ما» و بررسی مبالغ پیشنهادی هر متخصص، علاوه بر آگاهی از آخرین تغییرات در قیمت خدمات، می‌توانید تیم‌هایی را پیدا کنید که کارشان با بودجه شما بیشترین همخوانی را دارد.

 

هزینه بازسازی خانه

 

نحوه محاسبه قیمت بازسازی خانه در سال 1402

به صورت کلی، 2 روش برای محاسبه هزینه‌های بازسازی وجود دارد:

 • محاسبه قیمت بازسازی به صورت متری :  در این روش هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان تعیین می‌شود، اما باز هم موارد زیادی می‌تواند روی کاهش و افزایش آن تاثیر داشته باشد و مبلغ پیشنهادی یک میزان تقریبی است، در بخش بعد بیشتر به این موارد می ‌پردازیم.
 • محاسبه قیمت به صورت کلی :  این روش که روشی مناسب‌تر برای متخصصین و مشتری است، به این صورت است که پس از صحبت و بررسی محل مورد نظر و بر اساس نوع و میزان خدمات مورد نیاز، قیمت پیشنهادی از طرف متخصص تعیین و به مشتری منتقل می‌شود. در این روش، تعداد روزهای مورد نیاز برای اتمام خدمات مشخص می‌شود و دستمزد 1 روز کاری را تعیین و در نظر می‌گیرند.

 

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان 

در بحث عوامل موثر بر هزینه‌های مربوط به بازسازی آپارتمان، منزل ویلایی و... می‌توان بخش‌های مختلف خانه را به 2 قسمت تقسیم کرد:

 • اتاق‌های مرطوب :  ( مانند حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه) همان‌طور که حدس می‌زنید، هزینه بازسازی اتاق‌های مرطوب از اتاق‌های خشک بیشتر تمام می‌شود؛ فرقی هم ندارد درباره بازسازی خانه های کلنگی صحبت می‌کنیم یا نوساز و ویلایی!
 • اتاق‌های خشک :  (مانند اتاق‌های خواب، پذیرایی، نشیمن و غیره : اتاق‌های خشک معمولا کارشان با رنگ‌آمیزی و تعویض کفپوش راه می‌افتد. اما اتاق‌های مرطوب (علاوه بر تمام اینها) کارهای تاسیساتی بیشتری را می‌طلبند؛ و ممکن است که نیاز به تعمیرات اساسی هم داشته باشند.
 • هزینه خرید اقلام و متریال اولیه : (که از معمولی یا درجه یک متغیرند و یکی از موارد بسیار مهم در تعیین بودجه مورد نیاز شما است.
 • هزینه اجرا و نصب :  علاوه بر این مورد هزینه‌های تخریب + حمل و نقل ضایعات هم در صورت نیاز اضافه می‌شود.

 

در جدول زیر اقدامات مختلفی که در هر بخش، ممکن است برای شما لازم باشد و روی هزینه بازسازی خانه در سال 1402 موثر است را شرح داده ایم:

 

 انواع خدمات بازسازی خانه  هزینه خدمات در سال 1402
 نقاشی ساختمان و دیوارها (متر مربع)  برای دریافت قیمت دقیق کلیک کنید.
 نصب کاشی و سرامیک  برای دریافت قیمت دقیق کلیک کنید.
 تعمیر و نصب شیرآلات  برای دریافت قیمت دقیق کلیک کنید.
 تعمیر کابینت  برای دریافت قیمت دقیق کلیک کنید.
 ساخت کمد دیواری  برای دریافت قیمت دقیق کلیک کنید.

 

به طور کلی، یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت بازسازی بخش‌های مختلف ساختمان، همان نوع و جنس متریال مصرفی و اولیه است، شما با در نظر گرفتن این مورد، می‌توانید هزینه ها را به راحتی کاهش دهید.

 

هزینه بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

اگر حمام و سرویس بهداشتی‌تان یکی است، تبریک می‌گوییم. شما از همین ابتدا چندین قدم در صرفه‌جویی هزینه‌ها پیش رفته‌اید!

پروژه‌های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی بازه قیمتی بسیار وسیعی دارند. نوع متریالی که برای کفپوش و دیوارپوش انتخاب می‌کنید، سینک و احیانا کمد آن، نورپردازی، شیرآلات و ... همه روی هزینه بازسازی منزل قدیمی و نوساز موثر هستند.

البته در این میان گزینه‌های اساسی و لوکس‌تری هم دارید، از جمله اضافه کردن وان و حوله خشک کن، تغییر توالت ایرانی به فرنگی، یا تعویض توالت فرنگی به یک مدل مدرن‌تر (مثلا نمونه‌های جمع‌وجورِ توکار)، که تمامی این موارد باید در ابتدا گفته و بررسی شود.

 

قیمت بازسازی خانه

 

قیمت بازسازی آشپزخانه

در کنار حمام و سرویس بهداشتی، هزینه های مربوط به آشپزخانه به شدت برای کارفرماها مهم است. اینطور بگوییم: خیلی‌ها منظورشان از هزینه بازسازی خانه قدیمی، قیمت بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی است.

به خاطر اینکه گزینه‌های بازسازی در این بخش متعدد است، تیم‌های بازسازی پروژه‌های خود را در قالب پکیج‌هایی به مشتریان ارائه می‌دهند، مثلا:

 • بازسازی کوچک؛ شامل ارتقای روشنایی، شیرآلات، رنگ‌آمیزی، نصب بک‌اسپلش اقتصادی (یا همان کاشی بین کابینتی) و خراب کردن دیوارهای غیر باربر.
 • بازسازی میان‌رده؛ شامل تعویض شیرآلات، کفسازی، نصب بک‌اسپلش، نصب کابینت و سنگ روی کابینت با قیمت مناسب.
 • بازسازی سطح بالا: طراحی و اجرای کابینت‌های سفارشی، نصب کانتر یا پیشخوان‌های سنگی یا گرانیتی، نصب جزیره، نورپردازی سقفی، کفسازی و تعویض سینک ظرفشویی.

 

هنگام نوسازی یا بازسازی بخش هایی از آشپزخانه، باید به سه مورد بیشتر از هرچیز دیگری توجه کنید: کابینت‌ها، سنگ روی کابینت و کفپوش. اینها با انواع متریال اقتصادی تا لوکس قابل اجرا هستند، و می‌توانند هزینه بازسازی کامل خانه را به‌طور قابل توجهی جابه‌جا کنند.

 

هزینه بازسازی آشپزخانه

 

پس اگر قصد دارید آشپزخانه‌تان را "به طور کامل" بازسازی کنید، بودجه‌تان را بیشتر به متریال کابینت‌ها و پیشخوان‌ها تخصیص دهید. هزینه نصب آنها را هم کنار بگذارید. بعد، اگر آشپزخانه تعمیرات تاسیساتی ندارد و قرار نیست هزینه بازسازی منزل قدیمی را بپردازید، شیرآلات را تعویض کنید و دکور کلی فضا را ارتقا دهید.

 

هزینه بازسازی نشیمن و پذیرایی

بخشی از هزینه های بازسازی خانه را هم می‌توان به این بخش‌ها اختصاص داد. هزینه های مربوط به بازسازی این بخش‌ها به نسبت اقتصادی‌تر است (مخصوصا اگر خودتان بخواهید آن را انجام دهید) و چون فضای زیادی از خانه را تشکیل می‌دهند، تغییرشان به شدت به چشم می‌آید.

البته در نشیمن و پذیرایی می‌توان متغیرهای زیادی را در نظر گرفت، شاید شما فقط بخواهید رنگ دیوارها و مبلمان‌تان را عوض کنید؛ شاید هم قصد داشته باشید پنجره‌ها، کلیدها و پریزها، کفپوش و ... را هم به‌روز کنید. یکی از مواردی که می‌تواند قیمت نهایی بازسازی این بخش را به طور خاص بالا ببرد. نصب شومینه است. 

اینجا هم هزینه بازسازی ساختمان می‌تواند موارد به نسبت لوکس‌تری را شامل شود، از جمله نصب سیستم‌های هوشمند یا نصب سنگ آنتیک برای پشت تلویزیون اما می‌توانید قیمت آنها را رایگان از متخصصان فعال در «خدمت از ما» استعلام کنید.

 

هزینه بازسازی اتاق‌ها

بد نیست اتاق‌های خواب و مهمان هم سهمی در پروژه شما داشته باشند؛ مخصوصا اگر به دنبال برآورد قیمت بازسازی خانه های کلنگی اینجا را پیدا کرده باشید.

هزینه بازسازی خانه در سال 1402 برای اتاق‌ها کم‌وبیش مانند پذیرایی و نشیمن است. البته می‌توان مبلغ نهایی را باز هم کاهش داد. در بیشتر مواقع، این اتاق‌ها فقط رنگ‌آمیزی جدید، کمد دیواری جادار و نورپردازی بهتری احتیاج دارند.

 

هزینه بازسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی زیرزمین و پارکینگ

بازسازی زیرزمین و پارکینگ هم معمولا مبلغ نجومی‌ای به هزینه بازسازی منزل اضافه نمی‌کند؛ مگر اینکه بخواهید امکانات خاصی به آن اضافه کنید و کاربری‌اش را تغییر دهید. در آن صورت باید خودتان را برای انواع و اقسام هزینه‌های تاسیساتی و غیر تاسیساتی آماده کنید.

از جمله مواردی که مربوط به هزینه های تاسیسات در بخش های مختلف می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • لوله‌کشی آب سرد و گرم
 • لوله‌کشی گاز
 • برقکاری
 • نصب سیستم تهویه
 • نصب شوفاژ

 

سایر هزینه های بازسازی خانه

در کنار مواردی که گفتیم، شما باید هزینه‌های مربوط به کارگر روزمزد، دریافت مجوزهای قانونی، مصالح، تغییر نقشه و اسکلت خانه، تخریب، انتقال نخاله‌ها و ... را که بالاتر به آنها اشاره کردیم را هم در نظر بگیرید.

حتی اگر نتوانید در روند بازسازی در خانه بمانید، باید هزینه اسکان‌تان در این مدت را هم جزو هزینه بازسازی ساختمان حساب کنید. احتمالا یک نظافت اساسی هم پس از بازسازی لازم باشد، پس آن را هم مدنظر داشته باشید.


 

هزینه های لازم برای بازسازی نمای ساختمان

ریز هزینه بازسازی خانه در سال 1402 برای اتاق‌های داخلی را بررسی کرده‌ایم. اینجا می‌خواهیم ببینیم بازسازی نمای ساختمان چقدر خرج می‌تواند روی دست کارفرما بگذارد. بازسازی نما علاوه بر اهداف زیباشناسی، به مستحکم‌سازی نیز کمک شایانی می‌کند.

 • نصب پنجره UPVC
 • تعویض درب
 • اجرای نورپردازی
 • طراحی نما
 • اجرای نما

 

اینجا هم متریال مدنظر شما بیشترین تاثیر روی هزینه بازسازی نمای ساختمان را خواهد گذاشت. اگر لزوما به دنبال تنوع نیستید، نظر یک کارشناس را درباره نمای سازه بپرسید. اگر همه‌چیز قابل قبول بود، می‌توانید به شست‌وشوی نما اکتفا کنید!

 

هزینه بازسازی نمای ساختمان

 

راهکارهای کاهش قیمت بازسازی خانه

هرچند کنترل بازار و قیمت‌های آن از دست ما خارج است، اما هنوز هم می‌توان تدابیری برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان قدیمی اندیشید.

 • با برنامه باشید: مهمترین مسئله برنامه‌ریزی است. خیلی دقیق خدمات مورد نیازتان و هزینه‌های مربوط به هر کدام را بررسی کنید. ببینید چه کارهایی را حتما باید انجام دهید، و چه امکاناتی را دوست دارید و بهتر است که داشته باشید. پس از آن به هریک از آنها بودجه لازم را اختصاص دهید.
 • برای پروژه‌تان تقویم بسازید: یک روش دور از انتظار برای کم کردن هزینه بازسازی خانه کلنگی این است که یک "تقویم بازسازی" برای خودتان تدوین کنید. با مشورت پیمانکار و متخصصان این تقویم را پر کنید. البته فراموش نکنید که برای وقفه‌های احتمالی هم زمان بگذارید. به این ترتیب برای روبه‌رو شدن با هرچیزی آماده خواهید بود.
 • هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی را پیش‌بینی کنید: توصیه می‌کنیم پس از برآورد هزینه بازسازی منزل، حتما 10 تا 15 درصد مبلغ را به آن برای موارد احتمالی (از جمله تغییرات غیر منتظره) اضافه کنید.
 • ثبات نظر داشته باشید: پیش از آغاز پروژه مطمئن شوید که تصمیم‌تان را گرفته‌اید، و قرار نیست ناگهان چیز جدیدی را در میانه کار به پروژه اضافه کنید. چنین اتفاقی نه تنها هزینه‌های بازسازی را افزایش می‌دهد، بلکه مانند یک موج تمام مراحل بعدی پروژه را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. آغاز کردن یک پروژه و پایبندی به آن از مهمترین بخش‌های یک بازسازی موفق است.
 • هوشمندانه استخدام کنید: هنگام استخدام تیم بازسازی، حتما به سوابق آنها توجه کنید؛ و همیشه افراد حرفه‌ای، واجد شرایط، باتجربه و معتبر را انتخاب کنید.
 • از جای درست خرید کنید برای کاهش هزینه بازسازی منزل، سعی کنید همیشه برای خرید متریال و مصالح سراغ فروشگاه‌ها و فروشنده‌هایی با قیمت‌های منصفانه و رقابتی بروید.

می‌خواهید قیمت بازسازی خانه را همین حالا برآورد کنید؟

امیدواریم این راهنما کار محاسبه هزینه بازسازی خانه را برایتان ساده‌تر کرده باشد، اما اگر به دنبال قیمت‌های دقیق‌تری هستید و می‌خواهید همین الان آن را برآورد کنید، همان‌طور که گفتیم، همیشه می‌توانید برای دریافت قیمت خدمات موردنیازتان بر اساس آخرین تغییرات، کافی است در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید و با متخصصان شهرتان درباره قیمت و خدمات مورد نیازتان مشورت کنید.

در کنار استعلام هزینه بازسازی منزل، می‌توانید سوابق، نمونه کارها، و نظرات مشتریان هریک از آنها را مطالعه کنید. همه‌چیز برای دریافت خدمات شخصی‌سازی شده مطابق با بودجه شما آماده است!

4.1 امتیاز از 1138 رای


تعمیر و بازسازی ساختمان
برای سرویس تعمیر و بازسازی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین