همه چیز درباره بازسازی حیاط خانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره بازسازی حیاط خانه

ایجاد تغییر و تنوع در محیط منزل مانند بازسازی حیاط خانه یکی از اقدامات لذت‌بخش است که شما می‌توانید در دوره‌های مختلف انجام دهید. به صورت کلی فرایند بازسازی بخش‌های مختلف، کمک می‌کند تا با هزینه کم، طول عمر خانه خود را افزایش داده و محیط متنوعی را برای خود ایجاد کنید.

بازسازی حیاط منزل یکی از همین اقدامات است که هم برای حیاط‌های منازل ویلایی و هم حیاط‌های مشاع در آپارتمان‌ها امکان‌پذیر است. در ادامه به بررسی تمام اصول و نکات در زمان بازسازی و نوسازی حیاط خانه می‌پردازیم.

 

بازسازی حیاط قدیمی

یکی از مراحل جذاب بازسازی خانه کلنگی، بازسازي و نوسازی حیاط است. به صورت معمول بازسازی یک حیاط قدیمی با هزینه‌های زیادی همراه است؛ چراکه در این حالت معمولا زباله و پسماندهای زیادی تولید شده و خرابی‌های متعددی به وجود می‌آیند. البته لازم به ذکر است که همه چیز در بازسازی حیاط خانه (از جمله هزینه بازسازی خانه و مدت زمان طراحی و اجرای بازسازی) بسته به عوامل و شرکت بازسازی و میزان تغییرات اعمال‌شده دارد.

در حیاط‌های قدیمی ممکن است شما مجبور به تخریب دیوارها و دیوارکشی مجدد شوید که می‌تواند تأثیر زیادی در جلوه حیاط شما بگذارد. همچنین احتمال دارد که با نشست ساختمان روبه رو شوید که باید در راستای تعمیر آن اقدام کنید. به صورت کلی قدیمی بودن ساختمان مسائل مختلفی مانند رطوبت و نم کشیدن مصالح ساختمانی، وجود حشرات مزاحم و ... را به دنبال دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

 

بازسازی حیاط خانه قدیمی

برای دیدن  لیست بهترین شرکت های بازسازی ساختمان در تهران کلیک کنید.

 

در نهایت با تغییر مدل و طراحی حیاط منزل قدیمی خود، می‌توانید یک محیط زیبا و جذاب بسازید که برای استفاده‌های گوناگون مناسب باشد. بازسازی حیاط خانه قدیمی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی جلوه بصری خانه و همچنین روحیه اعضای خانه بگذارد؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان از تأثیرات طراحی جدید حیاط در بازسازی خانه چشم‌پوشی نکنید.

 

بازسازی حیاط آپارتمانی

آپارتمان‌ها نیز دارای حیاط هستند که تمام ساکنین در آن مشارکت دارند. امکان بازسازی این حیاط‌ها نیز به بهترین نحو ممکن وجود دارد. اگر شما ساکن آپارتمان هستید، می‌توانید با جلب رضایت سایر ساکنین، برای بازسازی حیاط خانه اقدام کنید. بدیهی است که داشتن یک حیاط زیبا و سرسبز در خانه‌های آپارتمانی به عنوان یک حسن بزرگ شناخته شده و باعث می‌شود تا حس و حال بسیار خوبی و پرنشاطی به کل مجتمع تزریق شود.

 

ایده‌های مناسب برای بازسازی حیاط خانه

ایده‌های متنوعی برای بازسازی حیاط منزل وجود دارند که شما می‌توانید با به کارگیری چند نمونه از آن‌ها، یک حیاط جذاب و زیبا برای خود بسازید. برخی از ایده‌های قابل‌استفاده در این زمینه، به شرح زیر هستند.

 

انتخاب کف‌پوش مناسب

برای انتخاب کف‌پوش برای پوشاندن کف حیاط، شما گزینه‌های متنوعی در دسترس دارید که می‌توانید بسته به کاربرد و استفاده از حیاط، از میان آن‌ها انتخاب کنید. با انتخاب چمن مصنوعی در این زمینه می‌توانید یک محیط زنده و سرشار از انرژی مثبت برای خود بسازید تا زمان زیادی را در طول روز در آن سپری کنید.

سنگ، سرامیک، چمن مصنوعی، کاشی، شن و ... نیز از سایر انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید داشته باشید. ترکیب چند نمونه از این گزینه‌ها نیز می‌تواند یک نتیجه عالی برای شما به دنبال داشته باشد. هنگام انتخاب نوع پوشش کف حیاط، به دوام بالا و همچنین مقاومت متریال استفاده‌شده در برابر آب دقت زیادی داشته باشید تا در طولانی‌مدت، دچار آسیب‌های مختلف نشوند.

 

بازسازی حیاط منزل

اگر قصد دارید علاوه بر حیاط منزل، سایر قسمتهای خانه را بازسازی کنید، به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی به عکس قبل و بعد خانه های بازسازی شده بیاندازید.

 

استفاده از آب‌نما

یکی از المان‌های فوق‌العاده که می‌توانید در طراحی و بازسازی حیاط خانه به کار ببرید، آب‌نما است. امروزه آب‌نماهای متنوع و مختلفی وجود دارند که از متریال مختلفی مانند سنگ، شیشه، چوب، کاشی، صخره و ... ساخته شده‌اند پیچیدن صدای آب در محیط حیاط و همچنین خانه، حس دلپذیری را در شما ایجاد می‌کند که هیچ جایگزینی ندارد.

برای اینکه آب‌نمای استفاده‌شده جلوه به مراتب زیباتری داشته باشد، می‌توانید از گیاهان زینتی و تزیینات شناور مختلف نیز در این زمینه استفاده کنید. شما بسته به اندازه و همچنین نوع حیاط خود، می‌توانید به تهیه آب‌نماهای صخره‌ای، دیواری، مدرن و ... بپردازید که بیشترین سازگاری را با محیط داشته باشد.

 

استفاده از آلاچیق

یکی دیگر از ایده‌ای کاربردی و مناسب برای طراحی یک حیاط زیبا، استفاده از آلاچیق است. آلاچیق این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با مهمانان و یا اعضای خانواده خود، در یک محیط گرم و صمیمی، به صحبت و گفت‌وگو پرداخته و از زمان سپری‌شده نهایت لذت را ببرید.

آلاچیق یک سایه‌بان بسیار خوب است که باعث می‌شود تا در تمام فصول، استفاده و کاربری فضای حیاط بیشتر شده و شما بتوانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید. از آنجایی که ممولا آلاچیق‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند، شما می‌توانید بسته به نیاز و اندازه حیاط خود، در زمان بازسازی حیاط منزل سفارش ساخت یک آلاچیق متناسب را بدهید.

 

طراحی باغچه

بدیهی است که هر حیاطی، به یک باغچه و گیاهان متنوع نیاز دارد تا کامل شود. بدون باغچه، عملا حیاط نمی‌تواند تبدیل به یک فضای دل‌نشین شود. یکی از بهترین اقداماتی که در زمان بازسازی حیاط منزل می‌توانید انجام دهید، طراحی یک باغچه است. در باغچه می‌توان به کاشت انواع گله‌ای زینتی و جذاب و همچنین درختان میوه و سایر درختان پرداخت. این موضوع کاملا به شرایط جغرافیایی محل زندگی و همچنین سلیقه شما بستگی دارد که باغچه خود را با چه گیاهانی تزئین کنید.

برخی از افراد علاقه دارند که در باغچه حیاط خود، فضایی را به کاشت سبزی‌های مختلف اختصاص دهند تا در هر موقعیتی، به سبزی تازه و سالم دسترسی داشته باشند. طراحی باغچه تا حدود زیادی به اندازه حیاط شما نیز بستگی دارد. در صورتی که حیاط بزرگی دارید، می‌توانید به کاشت درختان تنومند بپردازید تا از سایه آن‌ها نیز بهره برده و جلوه زیبایی به حیاط خانه خود ببخشید.

 

ساخت استخر

این گزینه فقط مخصوص حیاط‌های بزرگ است. بدیهی است که اگر حیاط کوچکی دارید، نمی‌توانید به طراحی و ساخت یک استخر بپردازید؛ چراکه تمام فضای حیاط به صورت کامل گرفته می‌شود. ساخت استخر یکی از بهترین ایده‌های بازسازی حیاط خانه بزرگ است. شما می‌توانید یک استخر متناسب برای حیاط خانه خود در نظر بگیرید تا علاوه بر استفاده از آن در فصول گرم، جلوه خانه و حیاط را نیز به مراتب جذاب‌تر و زیباتر کنید.

 

بازسازی حیاط منزل آپارتمانی

 

نکات قابل‌توجه در بازسازی حیاط منزل

هنگام بازسازی حیاط منزل خود به هیچ عنوان در هیچ زمینه‌ای، دچار افراط نشوید. بهترین حالت این است که از تمام المان‌های قابل‌استفاده، به میزان نیاز به کار ببرید تا به یک تعادل نسبی و خوبی دست پیدا کنید. از دیگر نکاتی که در این زمینه باید در نظر داشته باشید، استفاده از متریال و مصالح ساختمانی مرغوب و باکیفیت است.

توجه داشته باشید که استفاده از مصالح نامرغوب، به نوعی هدر دادن هزینه محسوب می‌شود. شما برای بازسازی حیاط منزل خود، نیاز به یک تیم طراحی و بازسازی مجرب دارید تا بهترین نتیجه را از اقداماتی که در این زمینه انجام می‌دهید، دریافت کنید.

برای بازسازی باغچه، حیاط و فضای باز خانه اقدام کنید

بازسازی حیاط خانه یکی از بهترین اقداماتی است که شما برای ایجاد تنوع و همچنین افزایش طول عمر خانه خود می‌توانید انجام دهید. این بازسازی هیچ‌گونه محدودیتی نداشته و برای انواع خانه‌ها ازجمله منازل قدیمی و آپارتمان‌ها، قابل‌اجراست. شما می‌توانید با بهره‌گیری از المان‌های مختلف که در قسمت‌های قبلی به معرفی آن‌ها پرداختیم، اقدام به بازسازی حیاط منزل خود و همچنین طراحی آن بکنید.

برای مشورت با بهترین تیم های طراحی و بازسازی حیاط کافیست درخواست بازسازی را در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت کنید تا در کمترین زمان از چند متخصص در شهرتان قیمت بگیرید. 

4.0 امتیاز از 834 رای


تعمیر و بازسازی ساختمان
برای سرویس تعمیر و بازسازی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین