بازسازی خانه 70 متری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بازسازی خانه 70 متری

بازسازی خانه ۷۰ متری را سریع‌تر از تصورتان می‌توان برنامه‌ریزی و آغاز کرد، و با موفقیت به پایان برد. در بازسازی فضاهای کوچک (از جمله بازسازی خانه 70 متری) چون کاربری هر بخش کاملا مشخص است، دلیلی برای ایده‌پردازی‌های پست‌مدرن و پساساختارگرایانه نمی‌ماند! به ویژه در سبک زندگی ما ایرانی‌ها.

با ما همراه باشید تا ضمن مرور اهداف بازسازی آپارتمان ۷۰ متری و هزینه آن، مهمترین نکاتی که باید در بازسازی هر اتاق به آنها توجه کنید را با شما در میان بگذاریم.

 

اهداف بازسازی خانه ۷۰ متری

اصولا «بازسازی» به معنی اقداماتی است که برای دوام بخشیدن به یک سازه قدیمی انجام می‌شود، مانند تقویت و تعمیر ساختار بنا، مرمت نما، تعمیرات تاسیساتی، تعمیر دیوارها، کف و غیره. برخلاف بازسازی خانه 70 متری، در «نوسازی» با ساختار کلی کاری نداریم، و تنها می‌خواهیم ظاهر ساختمان را به‌روز کنیم.

اهداف بازسازی منزل با هر متراژی را می‌توان به چند دسته کلی تقسیم کرد:

  • تغییر کاربری فضاها یا ایجاد فضایی جدید
  • فرسودگی بنا و نیاز به مقاوم‌سازی
  • اضافه کردن امکانات جدید
  • تعمیرات تاسیساتی
  • افزایش قیمت خانه
  • و  تغییر دکوراسیون

وقتی هدف‌تان از بازسازی آپارتمان ۷۰ متری مشخص شد، سبک مدنظرتان را هم تعیین کنید. قصد دارید نتیجه کار کلاسیک باشد، مدرن، سنتی و ایرانی یا ...؟ با مشخص کردن این دو مورد هم می‌توانید بهتر برای پروژه برنامه‌ریزی کنید، هم بودجه را با دقت بهتری تخمین بزنید.

 

بازسازی خانه 70 متری

 

حدود هزینه بازسازی خانه 70 متری

در مطلب دیگری هزینه بازسازی خانه در سال 1401 را بررسی کردیم، و دیدیم که این هزینه (بسته به اینکه قصد استفاده از چه متریال‌هایی را داشته باشید، به چه میزان از آنها احتیاج داشته باشید، چه تغییراتی را بخواهید ایجاد کنید، زمان آغاز پروژه و ...) از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان برای هر متر متغیر است.

شما همیشه می‌توانید برای دریافت آخرین هزینه بازسازی خانه ۷۰ متری از متخصصان و پیمانکارهای شهرتان، درخواست خود را رایگان در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

 

بازسازی آپارتمان ۷۰ متری

 

روند بازسازی آپارتمان ۷۰ متری

وقتی هدف و بودجه‌تان را مشخص کردید، می‌توانید برای روند بازسازی برنامه‌ریزی کنید. معمولا برای خانه‌های کوچک، این فرآیند به ترتیب زیر پیش می‌رود:

 

یک. آشپزخانه

بازسازی فقط همین بخش خانه را از این رو به آن رو می‌کند. در خانه‌های 70 متری، آشپزخانه حدودا 4 تا 5 متر است. به همین خاطر در بازسازی آن باید بسیار هوشمندانه عمل کرد. کلیه تغییرات در این فضا به گونه‌ای باشند که ابعاد آن را بزرگ‌تر از آنچه است نمایش دهند.

استفاده از کابینت‌هایی به رنگ روشن که تا سقف کشیده شده‌اند (یا حداقل رنگ‌آمیزی آنها به رنگ روشن)، تعویض دیوارپوش و کفپوش به مدل‌های ساده از دیگر توصیه‌های تغییر دکور آشپزخانه در بازسازی خانه 70 متری است. البته عایق‌کاری کف را هم نباید فراموش کرد.

 

بازسازی آپارتمان 70 متری

 

دو. حمام و سرویس بهداشتی

فرکانس بالای استفاده از این فضاها، آنها را به کاندیدهایی برتر در بازسازی آپارتمان ۷۰ متری تبدیل می‌کند. در خانه‌هایی با این متراژ، این بخش هم معمولا بزرگ‌تر از 4-5 متر نیست، اما وجود جزئیات متعددی مانند لوله‌کشی آب، توالات، فلاش تانک، شیراآلات، کاشی و ... هم حجم کار را بالا می‌برد، و هم هزینه را.

در روند بازسازی آپارتمان 70 متری، حتما توصیه می‌شود قیرگونی آن را تعویض کنید؛ چون گذشت زمان باعث می‌شود این غایق مهم خاصیت خود را از دست بدهد. برای اینکار باید کف سرویس تخریب شده، و عایق‌کاری مجددا انجام شود.

همچنین، اگر توالت ایرانی دارید، بازسازی خانه ۷۰ متری بهترین فرصت برای جایگزینی آن با توالت فرنگی توکار برای صرفه‌جویی در فضاست. برای تفکیک فضای خشک و تر هم توصیه می‌کنیم سراغ درب‌های کشویی شیشه‌ای بروید که هم فضا را دلباز نشان می‌دهند، هم عملا هیچ جایی نمی‌گیرند.

 

هزینه بازسازی خانه ۷۰ متری

 

سه. نشیمن و پذیرایی

این فضاها حدودا 30 متر از متراژ خانه را اختصاص می‌دهند، اما بازسازی آنها نهایتا بسیاری اقتصادی تمام می‌شود. مثلا نقاشی دیوارها کافی است تا فضا کاملا نونوار شود. البته پیش از انجام اینکار، باید مطمئن شوید دیواری نمدار و فرسوده نیست.

اگر اینطور باشد، بازسازی خانه ۷۰ متری برای این بخش با تراشیدن دیوار تا لایه زیرین و گچکاری مجدد آن آغاز می‌شود. البته اگر بتوانید با حذف دیوارهای غیر باربر آشپزخانه و نشیمن را به هم متصل کنید، نتیجه فوق‌العاده‌تر خواهد بود. تغییر نورپردازی و کفپوش گزینه‌های دیگر در بازسازی فضای نشیمن هستند.

همچنین، توصیه می‌شود مبلمان جاگیر را با مدل‌های جمع‌وجورتر یا تاشو جایگزین کنید. تعویض پرده (به اندازه ارتفاع پنجره تا فضا بزرگ به نظر برسد) و استفاده از شلف هم در بازسازی آپارتمان 70 متری به مرتب و خلوت‌تر بودن فضا کمک خواهند کرد.

 

چهار. اتاق خواب(ها)

آپارتمان‌های هفتاد متری اکثرا یک یا دو اتاق خواب با متراژ 9 تا 12 متر دارند، که هزینه بازسازی آنها هم مانند نشیمن مقرون به‌صرفه است. اینجا هم تنها با رنگ‌آمیزی دیوارها می‌توان چهره دیگری به فضا داد.

اگر هم قصد دارید از فضا استفاده بیشتری ببرید، طراحی و ساخت کمد دیواری سفارشی را پیشنهاد می‌کنیم. ارتقای نورپردازی، نصب لوستر و آینه‌های بزرگ هم پیشنهاد می‌شود.

 

هزینه بازسازی آپارتمان ۷۰ متری

 

نکات بازسازی آپارتمان 70 متری

ایده‌های زیادی وجود دارند که در روند بازسازی می‌توانید اجرایشان کنید. ایده‌هایی که احتمالا آشنایی خوبی با آنها دارید. به همین خاطر، اینجا به نکاتی می‌پردازیم که کاربرد، راحتی و زیبایی پروژه شما را چند برابر می‌کنند.

 

نقشه خانه را یکسره کنید

دیوارهای داخلی فضای خانه‌های کوچک را می‌شکنند، باعث شلوغی آن می‌شوند. آنها همچنین امکان رفت‌وآمد، جای دادن لوازم و جریان نور را محدود می‌کنند.

این موضوع مخصوصا در مورد آشپزخانه‌ها و اتاق‌های غذاخوری در خانه‌های قدیمی که حتما باید از اتاق نشیمن جدا می‌شدند، صادق است. اگر آشپزخانه و اتاق ناهارخوری کنار هم هستند و با یک دیوار از هم جدا شده‌اند، برای بزرگ کردن فضا می‌توانید دیوار را در روند بازسازی خانه ۷۰ متری حذف کنید.

همچنین اگر اتاق نشیمن در کنار اتاق غذاخوری یا آشپزخانه قرار دارد، می‎توانید دیوار را حذف کنید تا ارتباط بیشتری بین اتاق‌های خانه ایجاد شود. برداشتن دیوارها همچنین به پنجره‌ها اجازه می‌دهد تا فضای داخلی را بهتر با نور طبیعی روشن کنند.

برای ایجاد چنین تغییراتی در بازسازی خانه 70 متری باید با یک متخصص صحبت کنید. یک مهندس سازه باید دیوارهای باربر، محل لوله‌‎کشی و سیم‌کشی را شناسایی کند، تا بشود گزینه‌های موجود را بررسی کرد.

 

 بازسازی منزل ۷۰ متری

 

از یک مدل کفپوش استفاده کنید

به احتمال خیلی زیاد تعویض کفپوش هم جزو برنامه‌هایتان برای بازسازی آپارتمان 70 متری است. در این صورت، پیشنهاد می‌کنیم سراغ یک مدل کفپوش بروید.

استفاده از یک نوع کفپوش در چند اتاق متصل، چشم را فریب می‌دهد تا فضاها را به عنوان یک فضای بزرگ ببیند، نه چند اتاق کوچکتر. این تکنیک به ویژه هنگامی موثر است که پلان طبقه را باز کرده باشید یا چارچوب‌های بزرگی بین اتاق‌ها داشته باشید. اما این تکنیک در فضاهای کوچک‌تر هم همچنان جواب می‌دهد.

مثلا پارکت‌ها یا لمینت‌های چوبی یا طرح چوب یک گزینه همه‌کاره هستند که برای همه فضاها مناسب‌اند. نهایتا هر کفپوشی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که ویژگی‌های آن برای فضاهای گوناگون (آشپزخانه، نشیمن و ...) مناسب است، و با نیازهای شما در هر اتاق مطابقت دارد.

 

بازسازی اتاق نشیمن آپارتمان ۷۰ متری

 

تضاد رنگی زیادی ایجاد نکنید

می‌دانیم که اتاق‌هایی با دکور تیره کوچک‌تر، و اتاق‌هایی با پالت رنگی روشن بزرگ‌تر از واقعیت به نظر می‌رسد. اما واقعیت این است که در اتاق‌هایی با تضاد (یا کنتراست) بالا بین رنگ‌های تیره و روشن هم همین احساس به وجود می‌آید. بنابراین در حین بازسازی خانه ۷۰ متری و البته پس از آن هنگام چیدن دکور به این موضوع توجه داشته باشید. 

فضاهای بزرگ‌تر می توانند چنین کنتراستی را به خوبی مدیریت کنند. اما در یک اتاق کوچک، چشم‌ها این تفاوت‌ها را راحت‌تر تشخیص می‎دهند و محدودیت‎های فضا بیشتر به نظرمان می‌آید. فضاهایی که از طیف کمتری از رنگ‌های روشن و تیره استفاده می‌کنند، بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. چون تغییر رنگ را به سرعت تشخیص نمی‌دهیم.

 

بازسازی راهروی آپارتمان 70 متری

 

از ارتفاع نهایت استفاده را ببرید

سقف‌های بلند می‌توانند تبدیل به برگ برنده شما در بازسازی خانه 70 متری بشوند. اگر خانه شما هم این مزیت را دارد، از ارتفاع موجود با گسترش کابینت، شومینه، تزئینات و درها به سمت سقف استفاده کنید.

به اینکارها، توجه به سمت سقف و بالای سر می‌روند. در نتیجه کمتر متوجه دیوارها و کوچکی فضا می‌شویم. این همچنین فضای بیشتری را برای ذخیره‌سازی و چیدن اشیا در بازسازی آپارتمان ۷۰ متری فراهم می‌کند، که بهم ریختگی (نزدیک به کف) را کاهش می‌دهد.

 

از لوازم توکار و تاشو استفاده کنید

اگر قصد دارید در روند کار برخی لوازم و مبلمان را هم جایگزین کنید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ نمونه‌ها توکار بروید. مبلمان تاشو، کمد دیواری‌های یکپارچه با دیوار، قفسه‌بندی‌های فرو رفته در دیوار، انواع مبلمان و کمدهای سفارشی و ... هم فضای شما را حداکثر می‌کند، هم آن را خلوت‌تر، منظم‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

 

بازسازی اتاق خواب خانه ۷۰ متری

 

کف را روشن و قابل مشاهده نگه دارید

می‌دانیم که نمی‌توان همه‎چیز را از روی زمین بلند کرد. اما تا جایی که می‌توانید، در روند بازسازی آپارتمان 70 متری و چینش وسایل پس از آن به دنبال راه‌هایی باشید که اجازه می‌دهد بخش بیشتری از کف دیده شود.

مثلا در سرویس بهداشتی از توالت فرنگی و سینک توکار با کابینت معلق استفاده کنید. یا مثلا در آَپزخانه می‌توانید از جزیره‌های بدون کمد استفاده کنید. این تکنیک هم  به چشم‌ها اجازه می‌دهد فضای آزاد بیشتری را ببیند، که نهایتا احساس کنیم فضا بزرگ‌تر است.

قصد بازسازی خانه ۷۰ متری‌تان را دارید؟

اهداف، مراحل و نکات این پروژه را بررسی کردیم. امیدواریم حالا بهتر بتوانید برای بازسازی آپارتمان ۷۰ متری و تخصیص بودجه برای بخش‌های مختلف آن برنامه بریزید.

برای شروع پروژه‌تان کافیست درخواست خود را رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید. علاوه بر استعلام حدود قیمت، سوابق، نمونه کارها و نظرات مشتریان پیشین هریک را هم بررسی کنید، و بهترین گزینه را برای بازسازی آپارتمان 70 متری خود انتخاب کنید.

4.1 امتیاز از 1053 رای


تعمیر و بازسازی ساختمان
برای سرویس تعمیر و بازسازی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین