قیمت کناف در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کناف" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 50,000 تومان
 • 120,000 تومان
 • 140,000 تومان
 • 150,000 تومان

شما در کدام شهر به کناف نیاز دارید؟

کناف را به متخصصش بسپار

قیمت کناف به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان قیمتی مشخص برای آن تعیین کرد، قبل از بررسی قیمت کناف سقف، به شرح این محصول و انواع آن می‌پردازیم. کناف یا گچبرگ، یکی از مصالح نوین برای ساختمان‌های مدرن است. کناف، شامل کناف سقف، کناف اتاق خواب، کناف آشپزخانه و...، از اتصال پنل‌های گچی یا غیرگچی به سقف ساخته می‌شود. این پنل‌ها که در اجرای کناف به کار می‌روند، از جنس گالوانیزه هستند. آنها با گچ و سیمان پوشانده و به سقف متصل می‌شوند. سقف‌های کناف در کناف کاری از انواع سقف‌های کاذب هستند که به 2 صورت ثابت و متحرک ساخته می‌شوند. 

در این مقاله به بررسی عواملی که در قیمت کناف کاری ساختمان، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل و ... تاثیر دارند می‌پردازیم. اگر برای اجرای کناف به دنبال افراد با آموزش کناف و تجربه بالا هستید، درخواست خود را به رایگان در "خدمت از ما" ثبت کنید. متخصصان اجرای کناف به شما قیمت کناف را می‌دهند، و شما می‌توانید بهترین فرد را بر اساس نظرات دیگران و همچنین مبلغ‌های پیشنهادی برای قیمت کناف سقف، برای کناف کاری محل مورد نظر انتخاب کنید.

 

قیمت کناف

 

 

قیمت کناف کاری ساختمان، چگونه تعیین می‌شود؟

بسیاری از ما می‌دانیم کناف چیست؛ اما قیمت کناف کاری ساختمان یا قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل را چگونه می‌توان تخمین زد؟ قیمت کناف کاری ساختمان، متغیر است و یکی ازدلایل مهم آن نوسانات بازار است. علاوه بر آن، شرکت‌ها و برندهای مختلفی این محصول را تولید می‌کنند، و هرکدام سیاست قیمت گذاری مخصوص به خود را دارند. 

قیمت کناف از لحاظ اجرایی نیز می‌توانند هزینه نهایی را تغییر دهد؛ با توجه به طرحی که برای اجرای کناف سقف، کناف اتاق خواب، کناف آشپزخانه و... دارید. در نهایت، اجرت فردی که اجرای پروژه کناف کاری را به عهده می‌گیرد نیز در قیمت کناف سقف پذیرایی، آشپزخانه و ... موثر است. 

 

قیمت کناف کاری ساختمان

 

عوامل موثر بر قیمت کناف سقف

 • قیمت مصالح کناف: پیچ‌ها و پروفیل‌هایی که در کناف سقف استفاده می‌شوند، انواع مختلفی دارند، که بر اساس جنس و نوع روی قیمت کناف سقف موثر هستند.
 • طرح مورد نظر شما برای اجرا 
 • اجرت اجرای کناف
 • تعدادنیرویی که برای اجرای کار نیاز است
 • قیمت مصالح درزگیری: بعد از نصب گچبرگ‌ها و اتمام کار باید درزگیری و بتونه کاری انجام شود، که جنس مصالح مورد استفاده در کیفیت کار و همچنین قیمت کناف موثر است.
 • ساده یا دکوراتیو بودن سقف: سقف دکوراتیو به دلیل استفاده از مصالح بیشتر، اجرت نصب و... قیمت بیشتری دارد و به صورت کلی قیمت کناف را افزایش می‌دهد.

نحوه محاسبه قیمت کناف سقف متناسب با متراژ کار تعیین می‌شود. مواد کناف در ضخامت‌ها و کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. نحوه محاسبه قیمت کناف سقف با کیفیت کناف ارتباط مستقیم دارد. در آخرین تاریخ، هر متر مربع اجرای کناف (ساده و طرح‌دار) کمتر از 100 هزار تومان است. برای آگاهی از قیمت انواع کناف از جمله کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف سقف نور مخفی و ...، به رایگان درخواست خودتان را در "خدمت از ما" ثبت کنید و مستقیما با با کناف کاران در ارتباط قرار بگیرید.

 

مزایای استفاده از کناف چیست؟

 چرا افراد بسیاری به دنبال اجرای کناف و کناف کاری در منازل یا محل کار خود هستند؟ اجرای کناف تنها تضمین کننده یک دکور مدرن و زیبا برای فضاهای داخلی ما نیست و مزایای دیگری نیز دارد. برخی از مهمترین نکات مثبت کناف سقف، کناف اتاق خواب، کناف آشپزخانه و... عبارت‌اند از:

 • مقاومت در برابر زلزله، آتش و رطوبت
 • انعطاف پذیری بالا در خلق دکوراسیون
 • سازگاری مناسب با محیط زیست و قابلیت بازیافت مواد مصرفی در آنها.
 • عایق حرارتی و صوتی مناسب
 • دسترسی آسان به تاسیسات
 • افزایش سطح مفید زیربنا
 • وزن کم و اجرای راحت
 • در کمترین زمان ممکن قابل اجرا و نصب هستند.
 • هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن.
 • قابلیت برداشت و تعمیر را دارن و در صورت نیاز می‌توان به تاسیسات پشت آن دسترسی داشت.
 • رنگ پذیری آسان کناف

این روزها کمتر رشته‌ای را می‌توان پیدا کرد که اصطلاحا دست در آنها زیاد نباشد. اما در هر رشته‌ای (در اینجا آموزش کناف و اجرای کناف)، چگونه می‌توان از خدمات بهترین متخصصان، در عین پرداخت منصفانه‌ترین قیمت کناف استفاده کرد؟

خوشبختانه، "خدمت از ما" این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما با استفاده از خدمات کناف کاری و اجرای کناف در محل توسط "خدمت از ما"، به چندین متخصص مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید، می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک از متخصصان را همراه با نظرات مشتریان قبلی در مورد پروژه‌های قبلی آنها مشاهده کنید؛ و از قیمت کناف سقف، پیش از نهایی کردن سفارش مطلع شوید و بهترین متخصص و بهترین قیمت کناف سقف را انتخاب کنید.

پیگیری تیم پشتیبانی "خدمت از ما" برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

کناف چیست و انواع آن

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که کناف چیست، اما به طور کلی، کناف نوعی صفحه روکشدار گچی است. ورق کناف از مصالح بدون آب است. ورق کناف یا روکش‌های کاغذی، برای ایجاد سقف‌های کاذب، دیوارهای کاذب، و ایجاد دکور روی سقف یا دیوار استفاده می‌شود. جالب است بدانید که کناف (به انگلیسی: knauf) نام کارخانه‌ای در آلمان است که پنل‌هایی بر پایه گچ و با روکش مخصوص تولید می‌کند که در ایران اصطلاحا صفحات کناف یا اختصارا کناف نامیده می‌شود.

به صورت کلی کناف به دو شکل ارائه می‌شود:

سقف کناف ثابت: این نوع کناف  از یک زیر ساز از جنس گالوانیزه ساخته شده و پنل‌های گچی یک لایه و دولایه بوسیله پیچ روی آن نصب می شوند. کناف ثابت در دو نوع ساده و طرحدار ارائه می‌شود.

سقف کناف متحرک: سقف هاى مشبك كناف یا متحرک، از شبكه سازه‌هاى سپرى و تايل هاى گچى و يا فلزى تشكيل مى‌شوند؛ شبكه مذكور به وسيله آويزهاى قابل تنظيم به سقف اصلى متصل گرديده و سپس تايل ها درون اين شبكه قرار مى گيرند.

 

معایب استفاده از کناف چیست؟

کناف علاوه بر مزایای زیادی که دارد، اگر غیر اصولی و ناشیانه نصب شود و نصاب کار خود را به خوبی بلد نباشد، باعث بروز مواردی می‌شود که از معایب کناف و کناف غیر اصولی است.

 • در کل هنگام نصب کناف، گرد و خاک زیادی بوجود می‌آید.
 • مقاومت کمتری در برابر ضربه دارد.
 • حتما باید یک تیم حرفه‌ای و کاربلد آن را اجرا کند.
 • اگر از متریال خوب استفاده نشود، به سرعت باعث ترک و خرابی می‌شود.
 • اگر غیر اصولی نصب شده باشد، ممکن است باعث سقوط و خرابی قسمت‌هایی از آن شود.

 

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی

 

در ادامه به توضیح دو عبارتی می‌پردازیم که در رابطه با اجرای کناف و حتی آموزش کناف بسیار شنیده می‌شوند.

 کناف سقف

کناف سقف یکی از مصالح ساختمانیست که بیشتر به جای گچ استفاده می‌شود. سقف یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی منزل است. کناف سقف به شما این امکان را می‌دهد تا طرح‌های متنوعی را روی سقف پیاده سازی کنید. علاوه بر این، کناف سقف وزن کمتری نسبت به سایر مصالح داشته، و در برابر زلزله مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

 

دیوار کناف

دیوار کناف یک دیوار غیر باربر است که برای تقسیم کردن فضای داخلی ساختمان به کار می‌رود. ساختار دیوار کناف شامل قاب‌های فولادی سبک است، که صفحه‌های روکش‌دار گچی در یک یا چند لایه، توسط پیچ مخصوص روی آنها نصب می‌شوند. درزهای میان این صفحه‌ها با نوار و بتونه درزگیری می‌شود.

طوری که وقتی اجرای دیوار کناف به پایان برسد، سطحی یکپارچه و بدون درز داریم که قابلیت رنگ آمیزی، کاشی کاری، یا هر نوع پوشش نهایی دیگری را دارد. فضای خالی داخل دیوار کناف، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم کرده، و دسترسی به تاسیسات الکتریکی را نیز به راحتی امکان پذیر می‌کند.

 

اجرای کناف چه مراحلی دارد؟

آموزش کناف را باید به متخصصان این حوزه سپرد. اما بعد از آشنایی با اینکه کناف چیست و چه مزایایی دارد، بد نیست با مراحل اجرای کناف به طور کلی آَشنا شویم. هنگام نصب و اجرای کناف، متخصص بسیار دقت می‌کند تا فشار زیادی به ورق کناف وارد نشود. او ابتدا طرح کناف سقف را طبق انتخاب شما مشخص می کند، سپس طبق اندازه‌گیری‌های مشخص شده در نقشه، صفحه یا ورق کناف را برش داده، و طبق مراحل زیر به اجرای کناف می‌پردازد:

 1. برش دادن کاغذ روی صفحه‌ها
 2. شکستن صفحه در راستای برش
 3. برش دادن کاغذ پشت صفحه‌ها
 4. صاف و یکنواخت کردن لبه‌های برش داده شده توسط ابزار رنده
 5. بعد از برش صفحه‌ها، لبه‌های برش داده شده هنگام نیاز با دستگاه پخزن در زاویه‌های خاص پخ زده می‌شود.
 6. چنانچه برش صفحه‌ها در عرض‌های کم موردنظر باشد، از ابزار برش نواری استفاده می‌شود که امکان اجرای برش‌های منحنی را نیز دارد.
 7. در پایان، برای در آوردن جای کلید پریز برق از قطعات گردبر در قطرهای مختلف استفاده می‌شود.

 

قیمت کناف سقف

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص کناف

اگر به دنبال استفاده از خدمات اجرای کناف سقف، کناف اتاق خواب، کناف آشپزخانه و... در شهر خود هستید، درخواست خود را در "خدمت از ما" به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصین کناف کاری پیشنهاد قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد پروژه‌های قبلی آنها بخوانید، و نهایتا بهترین متخصص را برای اجرای کناف در خانه یا محل کار خود انتخاب کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم که شما را با کناف و انواع آن آشنا کنیم و همچنین قیمت کناف سقف و عوامل موثر بر قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل، آشپزخانه و ... بررسی کنیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده کرده باشید و بتوانید با بررسی این عوامل بهترین متخصص کناف کاری را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 10 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کناف

نظرات

حسین خانزاده
حسین خانزاده
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
کناف
پورخسروانی

بسیار خوش اخلاق و کار دقیق و باکیفیت قیمت توافقی را هم دریافت کردند

مجید روشنی
مجید روشنی
4.6
5 خدمت موفق
کناف
ناصر جعفری

در مدت زمان مناسب، باکیفیت خوب مصالح واجرای دقیق کار ،کناف سقف را اجرا کردند.

یاسر مرادیان
یاسر مرادیان
5.0
27 خدمت موفق
کناف
ف فرخی

ایشان مهارت ویژه ای در کناف زدن دارن کار بنده رو سر وقت با بهترین کیفیت انجام دادن و قیمتشون هم منصفانه بود فوق العاده هستن خوش اخلاق و متیت و کاربلد و فرز در کنار کار اصلیشون نسبت به حواشی کاری پیش امده در کار با کمال رقبت و متانت برخورد میکنن نوش جونشون اجرتی که گرفتن

loading