قیمت کناف در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کناف" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 50,000 تومان
 • 120,000 تومان
 • 140,000 تومان
 • 150,000 تومان

شما در کدام شهر به کناف نیاز دارید؟

کناف را به متخصصش بسپار

کناف یا گچ‌برگ یکی از مصالح نوین در ساختمان‌های مدرن است. کناف، شامل کناف آشپزخانه، کناف سقف و ... از اتصال پنل‌های گچی به سقف ایجاد می‌شود. این پنل‌ها که در اجرای کناف یا اصطلاحا کناف کاری به‌کار می‌روند، از جنس گالوانیزه هستند. ورق کناف با گچ و سیمان کاری پوشانده شده، و به سقف متصل می‌شوند. ورق کناف به‌کار رفته در کناف کاری نوعی سقف کاذب است، که به دو صورت ثابت و متحرک ساخته می‌شود.

در این مقاله به بررسی عواملی که در قیمت کناف، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل، آشپزخانه و ... تاثیر دارند، و سایر نکات مهم این خدمات می‌پردازیم. اگر برای اجرای کناف به دنبال افراد باسابقه کناف کاری دیوار و سقف هستید، درخواست خود را به رایگان در خدمت از ما ثبت کنید. متخصصان اجرای کناف به شما قیمت کناف را می‌دهند، و شما می‌توانید بهترین فرد را بر اساس نظرات دیگران و مبلغ‌های پیشنهادی برای قیمت کناف سقف برای پروژه‌تان انتخاب کنید.

 

کناف

 

 

قیمت کناف کاری ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟

بسیاری از ما می‌دانیم کناف چیست؛ اما قیمت کناف کاری ساختمان یا قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل را چگونه می‌توان تخمین زد؟ قیمت کناف کاری ساختمان متغیر است، و یکی از دلایل مهم آن نوسانات بازار است. علاوه بر آن، شرکت‌ها و برندهای مختلفی ورق کناف را تولید می‌کنند، و هرکدام سیاست قیمت گذاری مخصوص به خود را برای تعیین قیمت کناف دارند. 

قیمت کناف از لحاظ اجرایی نیز می‌توانند هزینه نهایی را تغییر دهد. با توجه به طرحی که برای کناف کاری سقف، کناف کاری دیوار، کناف آشپزخانه و هر نقطه دیگر از خانه که در نظر دارید، قیمت کناف دستخوش تغییر خواهد شد. برای مثال، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی با قیمت کناف کاری دیوار متفات است. چون کناف کاری دیوار معمولا طرح‌های خاص و نورپردازی ندارد.

در نهایت، اجرت فردی که اجرای پروژه کناف کاری را به عهده می‌گیرد نیز در محاسبه قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی یا فضای مدنظر شما موثر است. بالا بودن قیمت کناف برای استادکاران شناخته‌‌شده که سال‌هاست کناف کاری می‌کنند، موضوع عجیبی نیست.

 

کناف کاری ساختمان

 

عوامل موثر بر قیمت کناف سقف

از آنجا که پروژه کناف کاری شما با سایر پروژه‌ها متفاوت است، قیمت کناف و اجرای آن نیز متفاوت خواهد بود. این موضوع، تخمین قیمت کناف را چالش‌برانگیز می‌کند. اما اگر عوامل موثر بر قیمت کناف را بشناسید، می‌توانید هزینه اجرای پروژه‌های خاص مانند قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی را نیز تخمین بزنید.

مهمترین عواملی که بر قیمت کناف کاری تاثیر می‌گذارند را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

 

متراژ کناف کاری سقف و دیوار

متراژ کار اولین عاملی است که از شما برای تعیین قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف آشپزخانه، کناف کاری دیوار و هر پروژه دیگری پرسیده می‌شود. متراژ بالاتر، برابر است با قیمت کناف بیشتر.

 

قیمت مصالح کناف و درزگیری

پیچ‌ها و پروفیل‌هایی که در کناف کاری سقف استفاده می‌شوند، انواع مختلفی دارند. بر اساس جنس و نوع این قطعات، بخشی از قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی با مدل‌های دیگر مشخص می‌شود. خود ورق‌های کناف نیز در ضخامت، کیفیت‌، و البته قیمت متفاوتی نیز تولید می‌شوند.

از طرفی، بعد از نصب گچ‌برگ‌ها و اتمام کناف کاری سقف آشپزخانه یا کناف کاری دیوار، باید درزگیری و بتونه کاری انجام شود. جنس مصالح مورد استفاده در ای مرحله مستقیما برا کیفیت کار و همچنین قیمت کناف تاثیر می‌گذارد.

 

طرح مدنظر شما برای اجرا

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، قیمت کناف پروژه‌های روتین و معمول و ساده، از پروژه‌های مجلل و پرجزئیات کمتر است. احتیاج به زمان، مهارت، ظرافت، و مصالح بیشتر قیمت کناف پروژه‌های دکوراتیوتر را بالا می‌برد.

 

تعداد نیرویی لازم برای اجرای کار

چنانچه وسعت پروژه کناف کاری سقف یا دیوار به حدی باشد که یک نفر نتواند آن را در زمان مشخص‌شده به پایان برساند، متخصص کناف کار از چند نیروی اضافه استفاده خواهد کرد. مشخصا در این شرایط قیمت کناف بیشار خواهد شد.

 

اجرت کناف کاری

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی و هر پروژه دیگری را به دو بخش کلی می‌توان تقسیم کرد: قیمت مصالح و لوازم کناف کاری سقف و دیوار، و اجرت متخصص کناف کار. اجرت متخصص یک عامل دیگر است که درمحاسبه نهایی قیمت کناف به فاکتورها افزوده می‌شود.

در آخرین تاریخ سال 1400، هر متر مربع اجرای کناف ساده و طرح‌دار حدود 100 هزار تومان با بالاست. برای آگاهی از قیمت دقیق انواع کناف از جمله کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف سقف نور مخفی و ... به رایگان درخواست‌تان را در «خدمت از ما» ثبت کنید و مستقیما با با کناف کاران در ارتباط قرار بگیرید.

 

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

 

مزایای استفاده از کناف چیست؟

چرا افراد بسیاری به دنبال اجرای کناف و کناف کاری در منازل یا محل کار خود هستند؟ اجرای کناف تنها تضمین‌کننده دکوری مدرن و زیبا برای فضای داخلی نیست و مزایای دیگری هم دارد. برخی از مهمترین نکات مثبت کناف کاری سقف، کناف آشپزخانه، اتاق خواب و ... عبارت‌اند از:

 • مقاومت ورق کناف در برابر زلزله، آتش و رطوبت
 • انعطاف پذیری بالای کناف سقف در خلق دکوراسیون منزل
 • سازگاری با محیط زیست و قابلیت بازیافت مواد ورق کناف
 • عایق حرارتی و صوتی مناسب در کناف کاری دیوار
 • دسترسی آسان به تاسیسات پشت آن
 • افزایش سطح مفید زیربنا
 • وزن کم، و اجرای راحت و سریع
 • قابلیت برداشت ورق کناف و تعمیر آن
 • رنگ پذیری آسان کناف کاری سقف و دیوار
 • هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن قیمت کناف

این روزها کمتر رشته‌ای را می‌توان پیدا کرد که اصطلاحا دست در آنها زیاد نباشد. اما در هر رشته‌ای (در اینجا کناف کاری) چگونه می‌توان از خدمات بهترین متخصصان، در عین پرداخت منصفانه‌ترین قیمت کناف استفاده کرد؟

«خدمت از ما» این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما با استفاده از خدمات کناف کاری و اجرای کناف در بازار آنلاین «خدمت از ما» به چندین متخصص مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید. همچنین، می‌توانید سوابق کاری آنها و نظر مشتریان درباره پروژه‌های قبلی آنها را بررسی کنید؛ و از قیمت کناف سقف پیش از نهایی کردن سفارش مطلع شوید.

پس از انتخاب بهترین کناف کار و بهترین قیمت کناف سقف، پیگیری تیم پشتیبانی ما برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

کناف چیست و انواع آن

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که کناف چیست. کنافی که امروزه نام آن را می‌شنویم، نوعی صفحه روکش‌دار گچی است. ورق کناف از مصالح بدون آب است. ورق کناف یا روکش‌های کاغذی، برای ایجاد دیوارهای و سقف کاذب، و ایجاد دکور روی سقف یا دیوار استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که کناف (به انگلیسی knauf) نام کارخانه‌ای در آلمان است که پنل‌هایی بر پایه گچ و با روکش مخصوص تولید می‌کند. این مخصول در ایران اصطلاحا صفحات کناف، ورق کناف یا صرفا کناف نامیده می‌شود.

به صورت کلی، کناف به دو شکل ارائه می‌شود:

 • سقف کناف ثابت: این نوع کناف زیرساختی از جنس گالوانیزه دارد، و پنل‌های گچی یک یا دولایه با پیچ روی آن محکم می‌شوند. ورق کناف ثابت در دو نوع ساده و طرح‌دار در دسترس است.
 • سقف کناف متحرک: سقف كناف متحرک، که به آن کناف مشبک هم می‌گویند، از شبكه سازه‌هاى سپرى و تايل‌هاى گچى يا فلزى ساخته مى‌شوند. در روند کناف کاری سقف، این شبكه با آويزهاى قابل تنظيم به سقف متصل شده، و سپس تايل‌ها درون آن قرار مى‌گيرند.

 

معایب استفاده از کناف چیست؟

کناف مزایای زیادی که دارد. اما اگر غیر اصولی و ناشیانه نصب شود و نصاب کار خود را به‌خوبی بلد نباشد، باعث بروز مواردی می‌شود که از معایب کناف و کناف غیر اصولی است؛ از جمله:

 • ورق کناف مقاومت زیادی در برابر ضربه ندارد.
 • کناف کاری سقف، کناف آشپزخانه و ... حتما باید توسط یک تیم حرفه‌ای و کاربلد اجرا شود.
 • اگر از متریال خوب در اجرای پروژه استفاده نشود، به سرعت ترک و خرابی ایجاد خواهد شد.
 • اگر ورق کناف غیر اصولی نصب شده باشد، ممکن است باعث سقوط و خرابی قسمت‌هایی از آن شود.
 • هنگام نصب کناف آشپزخانه و نقاط دیگر، گرد و خاک زیادی بوجود می‌آید. این مسئله در پروژه‌های بازسازی می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد.

 

کناف کاری سقف

 

در ادامه به توضیح دو عبارتی می‌پردازیم که در رابطه با اجرای کناف و حتی آموزش کناف بسیار شنیده می‌شوند:

 

ورق کناف سقف

کناف سقف یکی از مصالح ساختمانی است که بیشتر به جای گچ استفاده می‌شود. سقف یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی منزل است. کناف سقف به شما این امکان را می‌دهد تا طرح‌های متنوعی را روی سقف پیاده‌سازی کنید. علاوه بر این، کناف سقف وزن کمتری نسبت به سایر مصالح دارد، و در برابر زلزله مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

 

دیوار کناف

دیوار کناف یک دیوار غیر باربر است. کاربرد اصلی دیوار کناف تقسیم فضای ساختمان است. دیوار کناف از قاب‌های فولادی سبک تشکیل شده است. ورق کناف (یک یا چند لایه) با پیچ مخصوص روی این قاب‌ها محکم می‌شود. در آخر نیز فضای بین ورق‌ها با نوار و بتونه درزگیری می‌شود.

وقتی کناف کاری دیوار به پایان برسد، سطحی یکپارچه و بدون درز داریم که قابلیت رنگ آمیزی، کاشی کاری یا هر پوشش نهایی دیگری را دارد. فضای خالی داخل دیوار کناف، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم کرده، و دسترسی به تاسیسات الکتریکی را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

 

اجرای کناف چه مراحلی دارد؟

آموزش کناف را باید به متخصصان این حوزه سپرد. اما بعد از آشنایی با مزایا و قیمت کناف بد نیست با مراحل اجرای کناف نیز آشنا شویم. هنگام نصب و اجرای کناف، متخصص بسیار دقت می‌کند تا فشار زیادی به ورق کناف وارد نشود. او ابتدا طرح کناف سقف را طبق انتخاب شما مشخص می‌کند، سپس طبق اندازه‌گیری‌های مشخص شده در نقشه ورق کناف را برش می‌دهد، و طبق مراحل زیر به اجرای کناف می‌پردازد:

 1. برش دادن کاغذ روی صفحه‌ها
 2. شکستن صفحه در راستای برش
 3. برش دادن کاغذ پشت صفحه‌ها
 4. صاف و یکنواخت کردن لبه‌های برش داده شده توسط رنده
 5. پخ زدن لبه‌های برش داده شده در زاوایای خاص با دستگاه پخزن
 6. برش دادن صفحه‌ها در عرض‌های کم  یا به صورت منحنی با ابزار برش
 7. در آوردن جای کلید پریز برق با گردبر در قطرهای مختلف
 8. آماده کردن و اعمال مواد بتونه و درزگیر

 در صورت تقاضا برای نورپردازی، موارد مربوط به آن نیز به مراحل اجرای کناف سقف افزوده خواهد شد.

 

کناف آشپزخانه

 

نحوه انتخاب بهترین کناف کار

در این مقاله سعی کردیم که شما را با کناف و انواع آن آشنا کنیم و همچنین قیمت کناف سقف و عوامل موثر بر قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل، آشپزخانه و ... بررسی کنیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده کرده باشید و بتوانید با بررسی این عوامل بهترین متخصص کناف کاری سقف، اجرای کناف آشپزخانه، دیوار کناف و... را برای نصب کناف تهران، شیراز، مشهد و سایر شهرهای دیگر را در «خدمت از ما» انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.50 امتیاز از 16 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کناف

نظرات

احسان انصاری
احسان انصاری
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
کناف
مهسا محمدی زاده

کارشون عالی و تمیز بود سر موقع حاضر شدن قیمت مناسب

براتعلی محمودی
براتعلی محمودی
5.0
8 خدمت موفق
کناف
حمید حاجی میرزایی

آقای محمودی بسیار انسان خوش قول ، کاربلد و منصفی هستن _ باوجود اینکه وسایل لازم برای انجام کار ( تخته و بشکه) که باید از طرف بنده تهیه می شد بصورت ناقص مهیا شده بود ولی ایشان بدون هیچ گونه بهانه جویی و افزایش دستمزد کار رو با بهترین کیفیت تحویل دادن _ همه جوره راضی بودم

آرش صالحی
آرش صالحی
5.0
10 خدمت موفق
کناف
امیر کشوادی

کار جناب صالحی بسیار با دقت و متریال عالی و در کمترین زمان بود .از همه چی راضیم

در این شهرها می توانید سفارش کناف را ثبت کنید:

loading