قیمت کناف در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کناف" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 130,000 تومان
 • 140,000 تومان
 • 160,000 تومان
 • 170,000 تومان

شما در کدام شهر به کناف نیاز دارید؟

کناف را به متخصصش بسپار

کناف (Knauf) یا گچ‌برگ یکی از مصالح نوین در ساختمان‌های مدرن است. کناف، شامل کناف آشپزخانه، کناف سقف و ... از اتصال پنل‌های گچی به سقف ایجاد می‌شود. این پنل‌ها که در اجرای کناف یا اصطلاحا کناف کاری به‌کار می‌روند، از جنس گالوانیزه هستند.

پرتکرارترین سوال افراد، برای تصمیم گیری جهت کناف‌کاری ساختمان، دانستن حدود هزینه و قیمت کناف سقف است. در این مقاله ما به بررسی عواملی که بر قیمت کناف، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی، آشپزخانه و ... تاثیر دارند، و سایر نکات مهم این خدمات می‌پردازیم.

اگر برای اجرای کناف به دنبال افراد باسابقه کناف کاری دیوار و سقف هستید، کافی است، درخواست خود را به رایگان در خدمت از ما ثبت کنید، متخصصان فعال در "خدمت از ما" جهت اجرای کناف، قیمت کناف را برای شما ارسال می‌کنند و شما می‌توانید بهترین فرد را برای کناف کاری ساختمان استخدام کنید.

 

قیمت کناف سقف

 

ورق کناف با گچ و سیمان کاری پوشانده شده، و به سقف متصل می‌شوند. ورق کناف به‌کار رفته در کناف کاری، نوعی سقف کاذب است که به دو صورت ثابت و متحرک ساخته می‌شود و به کمک پیچ و مهره، قابلیت نصب روی انواع سقف ها و دیوارها را دارد. برای آشنایی بیشتر با سقف کاذب کناف به محتوای "سقف کاذب کناف" مراجعه کنید.

 

قیمت کناف سقف چگونه تعیین می‌شود؟

بسیاری از ما می‌دانیم کناف چیست؛ اما قیمت کناف کاری ساختمان یا قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیل را چگونه می‌توان تخمین زد؟ قیمت کناف کاری ساختمان متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل نمی توان برای قیمت کناف سقف، هزینه دقیقی مشخص کرد.

یکی از دلایل مهم آن نوسانات بازار است وعلاوه بر آن، شرکت‌ها و برندهای مختلفی ورق کناف را تولید می‌کنند، و هرکدام سیاست قیمت گذاری مخصوص به خود را برای تعیین قیمت کناف دارند. 

قیمت کناف نیز، بر اساس نوع اجرای آن هم تغییر می‌کند. با توجه به طرحی که برای کناف کاری سقف، دیوار، آشپزخانه و هر نقطه دیگر از خانه که در نظر دارید، قیمت کناف دستخوش تغییر خواهد شد. برای مثال، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی با قیمت کناف کاری دیوار متفات است. چون کناف کاری دیوار دارای طرح‌های خاص است و نورپردازی ندارد.

 

قیمت کناف کاری ساختمان

 

همچنین، اجرت فردی که اجرای پروژه کناف کاری را به عهده می‌گیرد نیز در محاسبه قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی یا فضای مدنظر شما موثر است. بالا بودن قیمت کناف برای استادکاران شناخته‌‌شده که سال‌هاست کناف کاری می‌کنند، موضوع عجیبی نیست. در ادامه عوامل موثر بر قیمت کناف سقف را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

 

عوامل موثر بر قیمت کناف کاری ساختمان چیست؟

از آنجا که پروژه کناف کاری شما با سایر پروژه‌ها متفاوت است، قیمت کناف و اجرای آن نیز متفاوت خواهد بود. این موضوع، تخمین هزینه کناف را چالش‌برانگیز می‌کند. اما اگر عوامل موثر بر قیمت کناف را بشناسید، می‌توانید هزینه اجرای پروژه‌های خاص مانند قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی را نیز تخمین بزنید.

مهمترین عواملی که بر قیمت کناف کاری ساختمان تاثیر می‌گذارند را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

 

متراژ، یکی از عوامل موثر بر قیمت کناف

متراژ کار و فضای مورد نظر شما، اولین عاملی است که از شما برای تعیین قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف آشپزخانه، کناف کاری دیوار و هر پروژه دیگری پرسیده می‌شود. هرچه متراژ فضای شما بالاتر باشد، میزان کار و مصالح مصرفی بیشتر و در نتیجه قیمت کناف سقف یا دیوار هم افزایش پیدا می‌کند.

 

قیمت کناف سقف، بر اساس مصالح مصرفی

یک از مهمترین عامل‌های تعیین کننده هزینه کناف، نوع و کیفیت مصالح و مواد مصرفی است. پیچ‌ها و پروفیل‌هایی که در کناف کاری سقف استفاده می‌شوند، انواع مختلفی دارند. بر اساس جنس و نوع این قطعات، بخشی از قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی با مدل‌های دیگر مشخص می‌شود.

خود ورق‌های کناف نیز در ضخامت، کیفیت‌، و البته قیمت متفاوتی نیز تولید می‌شوند. از طرفی، بعد از نصب گچ‌برگ‌ها و اتمام کناف کاری سقف آشپزخانه یا کناف کاری دیوار، باید درزگیری و بتونه کاری انجام شود. جنس مصالح مورد استفاده در این مرحله مستقیما بر کیفیت کار و همچنین قیمت کناف تاثیر می‌گذارد.

 

قیمت کناف کاری ساختمان، بر اساس طرح انتخابی

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، قیمت کناف پروژه‌های روتین و معمول و ساده، از پروژه‌های مجلل و پرجزئیات کمتر است. در واقع طرح پروژه های مجلل و با جزدیات بیشتر ،احتیاج به زمان، مهارت، ظرافت، و مصالح بیشتر دارد، در نتیجه قیمت کناف پروژه‌های دکوراتیوتر نسبت به پروژه با طرح‌های ساده، بیشتر است.

 

هزینه کناف سقف، بر اساس تعداد نیروی لازم

چنانچه وسعت پروژه کناف کاری سقف یا دیوار به حدی باشد که یک نفر نتواند آن را در زمان مشخص‌شده به پایان برساند، متخصص کناف کار از چند نیروی اضافه استفاده خواهد کرد. مشخصا در این شرایط قیمت کناف بیشتر خواهد شد.

 

اجرت کناف کاری

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی و هر پروژه دیگری را به دو بخش کلی می‌توان تقسیم کرد: قیمت مصالح و لوازم کناف کاری سقف و دیوار، و اجرت متخصص کناف کار. اجرت متخصص یک عامل دیگر است که درمحاسبه نهایی قیمت کناف به فاکتورها افزوده می‌شود.

در آخرین تاریخ سال 1401، هر متر مربع اجرای کناف ساده و طرح‌دار حدود 100 هزار تومان به بالاست. برای آگاهی از قیمت دقیق انواع کناف از جمله کناف سقف پذیرایی مستطیلی، کناف سقف نور مخفی و ... به رایگان درخواست‌تان را در «خدمت از ما» ثبت کنید و مستقیما با کناف کاران در ارتباط قرار بگیرید.

 

موقعیت نصب، عامل موثر بر قیمت کناف

موقعیت و شرایط محلی که قرار است کناف در آن نصب شود، در قیمت کناف سقف موثر است. در بعضی پروژه ها دسترسی به محل نصب کناف سخت است و از کناف کار زمان، نیرو و انرژی بیشتری می‌گیرد. طبیعتا هزینه کناف کاری ساختمان هم به نسبت دشواری کار، بیشتر می‌شود.

 

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی

 

عوامل‌های جانبی موثر بر قیمت کناف سقف چیست؟

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، موارد دیگری هستند که در صورت نیاز، در حین اجرای کناف باید توسط متخصصین انجام شوند. بر اساس نوع کارهایی که انجام می‌شود، قیمت کناف سقف هم افزایش پیدا می‌کند. این موارد می تواند شامل:

 • نصب چراغ‌های مخفی یا لوستر در سقف کناف باشد.
 • از بین بردن ترک، سوراخ و جای نم و رطوبت دیوارها باشد.
 • نیاز به سیم کشی، در فضایی که کناف نصب می‌شود.
 • کارها و عملیاتی که برای نصب چراغ‌های مخفی لازم است؛ مثل برش سقف کناف.
 • رنگ کردن یا نصب کاغذ دیواری بعد از نصب سقف کناف.

 

کناف چیست و انواع آن کدام است؟

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که کناف چیست. کنافی که امروزه نام آن را می‌شنویم، نوعی صفحه روکش‌دار گچی است. ورق کناف از مصالح بدون آب است. کناف یا روکش‌های کاغذی، برای ایجاد دیوارهای و سقف کاذب، و ایجاد دکور روی سقف یا دیوار استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که کناف (به انگلیسی knauf) نام کارخانه‌ای در آلمان است که پنل‌هایی بر پایه گچ و با روکش مخصوص تولید می‌کند. این محصول در ایران اصطلاحا صفحات کناف، ورق کناف یا صرفا کناف نامیده می‌شود.

به صورت کلی، کناف به دو شکل ارائه می‌شود:

 • سقف کناف ثابت: این نوع کناف زیرساختی از جنس گالوانیزه دارد، و پنل‌های گچی یک یا دولایه با پیچ روی آن محکم می‌شوند. ورق کناف ثابت در دو نوع ساده و طرح‌دار در دسترس است.
 • سقف کناف متحرک: سقف كناف متحرک، که به آن کناف مشبک هم می‌گویند، از شبكه سازه‌هاى سپرى و تايل‌هاى گچى يا فلزى ساخته مى‌شوند. در روند کناف کاری سقف، این شبكه با آويزهاى قابل تنظيم به سقف متصل شده، و سپس تايل‌ها درون آن قرار مى‌گيرند.

 

مزایای استفاده از کناف چیست؟

چرا افراد بسیاری به دنبال اجرای کناف و کناف کاری در منازل یا محل کار خود هستند؟ اجرای کناف تنها تضمین‌کننده دکوری مدرن و زیبا برای فضای داخلی نیست و مزایای دیگری هم دارد. برخی از مهمترین نکات مثبت کناف کاری سقف، کناف آشپزخانه، اتاق خواب و ... عبارت‌اند از:

 • مقاومت ورق کناف در برابر زلزله، آتش و رطوبت
 • انعطاف پذیری بالای کناف سقف در خلق دکوراسیون منزل
 • سازگاری با محیط زیست و قابلیت بازیافت مواد ورق کناف
 • عایق حرارتی و صوتی مناسب در کناف کاری دیوار
 • دسترسی آسان به تاسیسات پشت آن
 • افزایش سطح مفید زیربنا
 • وزن کم، و اجرای راحت و سریع
 • قابلیت برداشت ورق کناف و تعمیر آن
 • رنگ پذیری آسان کناف کاری سقف و دیوار
 • هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن قیمت کناف

 

معایب استفاده از کناف چیست؟

کناف مزایای زیادی که دارد. اما اگر غیر اصولی و ناشیانه نصب شود و نصاب کار خود را به‌خوبی بلد نباشد، باعث بروز مواردی می‌شود که از معایب کناف و کناف غیر اصولی است؛ از جمله:

 • ورق کناف مقاومت زیادی در برابر ضربه ندارد.
 • کناف کاری سقف، کناف آشپزخانه و ... حتما باید توسط یک تیم حرفه‌ای و کاربلد اجرا شود.
 • اگر از متریال خوب در اجرای پروژه استفاده نشود، به سرعت ترک و خرابی ایجاد خواهد شد.
 • اگر ورق کناف غیر اصولی نصب شده باشد، ممکن است باعث سقوط و خرابی قسمت‌هایی از آن شود.
 • هنگام نصب کناف آشپزخانه و نقاط دیگر، گرد و خاک زیادی بوجود می‌آید. این مسئله در پروژه‌های بازسازی می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد.

 

قیمت کناف کاری سقف

 

در ادامه به توضیح دو عبارتی می‌پردازیم که در رابطه با اجرای کناف و حتی آموزش کناف بسیار شنیده می‌شوند:

 

ورق کناف سقف

کناف سقف یکی از مصالح ساختمانی است که بیشتر به جای گچ استفاده می‌شود. سقف یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون داخلی منزل است. کناف سقف به شما این امکان را می‌دهد تا طرح‌های متنوعی را روی سقف پیاده‌سازی کنید.

علاوه بر این، کناف سقف وزن کمتری نسبت به سایر مصالح دارد، و در برابر زلزله مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

 

دیوار کناف

دیوار کناف یک دیوار غیر باربر است. کاربرد اصلی دیوار کناف تقسیم فضای ساختمان می‌باشد. دیوار کناف از قاب‌های فولادی سبک تشکیل شده است. ورق کناف (یک یا چند لایه) با پیچ مخصوص روی این قاب‌ها محکم می‌شود. در آخر نیز فضای بین ورق‌ها با نوار و بتونه درزگیری می‌شود.

وقتی کناف کاری دیوار به پایان برسد، سطحی یکپارچه و بدون درز داریم که قابلیت رنگ آمیزی، کاشی کاری یا هر پوشش نهایی دیگری را دارد. فضای خالی داخل دیوار کناف، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم کرده، و دسترسی به تاسیسات الکتریکی را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

 

اجرای کناف چه مراحلی دارد؟

آموزش کناف را باید به متخصصان این حوزه سپرد. اما بعد از آشنایی با مزایا و قیمت کناف، بد نیست با مراحل اجرای کناف نیز آشنا شویم. هنگام نصب و اجرای کناف، متخصص بسیار دقت می‌کند تا فشار زیادی به ورق کناف وارد نشود.

او ابتدا طرح کناف سقف را طبق انتخاب شما مشخص می‌کند، سپس طبق اندازه‌گیری‌های مشخص شده در نقشه ورق کناف را برش می‌دهد، و طبق مراحل زیر به اجرای کناف می‌پردازد:

 1. برش دادن کاغذ روی صفحه‌ها
 2. شکستن صفحه در راستای برش
 3. برش دادن کاغذ پشت صفحه‌ها
 4. صاف و یکنواخت کردن لبه‌های برش داده شده توسط رنده
 5. پخ زدن لبه‌های برش داده شده در زاوایای خاص با دستگاه پخزن
 6. برش دادن صفحه‌ها در عرض‌های کم  یا به صورت منحنی با ابزار برش
 7. در آوردن جای کلید پریز برق با گردبر در قطرهای مختلف
 8. آماده کردن و اعمال مواد بتونه و درزگیر

 در صورت تقاضا برای نورپردازی، موارد مربوط به آن نیز به مراحل اجرای کناف سقف افزوده خواهد شد.

 

قیمت کناف سقف

 

نحوه انتخاب بهترین کناف کار از خدمت از ما

این روزها کمتر رشته‌ای را می‌توان پیدا کرد که اصطلاحا دست در آنها زیاد نباشد. اما در هر رشته‌ای (در اینجا کناف کاری) چگونه می‌توان از خدمات بهترین متخصصان، در عین پرداخت منصفانه‌ترین قیمت کناف استفاده کرد؟

«خدمت از ما» این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما با ثبت یک سفارش رایگان برای خدمات کناف کاری و اجرای کناف در بازار آنلاین «خدمت از ما» در کمتر از چند دقیقه به 5 متخصص در شهر خود متصل می‌شوید و حدود قیمت کناف سقف را از آنها دریافت می‌کنید.

 پس از آن، می‌توانید سوابق کاری هر یک از آنها و نظر مشتریان درباره پروژه‌های قبلی را بررسی کنید؛ و با بهترین کناف کار آشنا و از مناسبترین قیمت کناف مطلع شوید. پس از انتخاب بهترین کناف کار و بهترین قیمت کناف سقف، پیگیری تیم پشتیبانی ما برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم که شما را با کناف و انواع آن آشنا کنیم و همچنین قیمت کناف سقف و عوامل موثر بر قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی، آشپزخانه و ... بررسی کنیم.

امیدواریم که از این مطالب استفاده کرده باشید و بتوانید با بررسی این عوامل بهترین متخصص کناف کاری سقف و ساختمان را برای نصب کناف تهران، شیراز، مشهد و سایر شهرهای دیگر را در «خدمت از ما» انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.38 امتیاز از 25 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کناف

نظرات

محمدرضا مهدی‌ پور
محمدرضا مهدی‌ پور
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
کناف
مهدی صفری

بنده برای کار کناف به ایشون سفارش کار داردم ویژگی خوبی که ایشون دارند فقط کناف کار نیستند ، بلکه به طور کامل به کار های دکوراسیون داخلی مسلط هستند و توی انتخاب و اجرای طرح مناسب میتونند بهتون کمک کنند ، درضمن قیمت هاشون و انصافشون نسبت به سایرین بهتر بود و با انصاف بودن نکته مثبت بعدی اینکه کار رو سر موعد و با کمترین زمان ممکنه تحویل میدن ، توی قسمت اجرای کناف از کیفیت کارشون راضی بودم ، احتمالا ان شالله برای آشپزخونه هم بتونم بهشون سفارش سقف کشسان میدم

کیومرث شاهدی
کیومرث شاهدی
4.5
12 خدمت موفق
کناف
فرشید

آقای شاهدی بسیار خوش قول و حرفه ای و متعهد به کار بودند.

هادی روحی یوسف آباد
هادی روحی یوسف آباد
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
کناف
مهدی صالحی

با سلام فقط میتونم بگم اگه دوس داری کارتون شیک تر تمیز اجرا بشه با خیال راحت ب استاد روحی بسپارید

در این شهرها می توانید سفارش کناف را ثبت کنید:

 • کناف تهران
 • کناف کرج
 • کناف اصفهان
 • کناف مشهد
 • کناف شیراز
 • کناف تبریز
 • کناف اهواز
 • کناف پرند
 • کناف بندرعباس
 • کناف اسلامشهر
 • کناف ملارد
 • کناف فردیس
 • کناف ساری
 • کناف اندیشه
 • کناف اراک
 • کناف شهریار
 • کناف لاهیجان
 • کناف شاهین شهر
 • کناف کرمانشاه
 • کناف همدان
 • کناف کمال شهر
 • کناف هشتگرد
 • کناف باغستان
 • کناف پردیس
 • کناف ری
 • کناف پاکدشت
 • کناف کرمان
 • کناف رشت
 • کناف لواسان
 • کناف شهر قدس
 • کناف قم
loading