لکه زرد نم سقف و دیوار که آزاردهنده است

ثبت درخواست "بنایی "
لکه زرد نم سقف و دیوار که آزاردهنده است

چگونه زردی سقف ر از بین ببریم؟

زرد شدن دیوار گچی یکی از معضلات هر خانه است. اما به راستی علت زرد شدن گچ تازه دیوار چیست؟ اگر لکه‌های زرد نم دیوار و سقف بسیار سطحی باشد می‌توان با چند راهکار ساده آن‌ها را کاملا از بین برد. رفع نم و رطوبت دیوار کار پیچیده ای نیست. اما رفع لکه نم دیوار نیاز به راه کارهای خاص خود دارد. در این مقاله به شما پاسخ سوال چگونه زردی گچ دیوار را از بین ببریم؟ را می‌دهیم. و علت زرد شدن گچ تازه دیوار را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اما توجه داشته باشید که اگر نم دیوار و سقف بسیار عمیق است حتما با یک تکنسین ماهر در این زمینه مشورت کنید تا مشکل را به صورت اساسی حل کنید.

اما چند راهکار برای از بین بردن لکه‌های زرد نم سقف و دیوار:

استفاده از مواد شوینده یا سفید کننده همیشه یک راه حل بسیار خوب برای از بین بردن لکه‌هاست. البته باید حتما قبل از استفاده از این مواد متریال سطحی که می‌خواهید بر روی آن این کار را اجرا کنید را تست نمایید. تا به مواد شوینده عکس‌العمل بدی نشان دهد. برای از بین بردن لکه‌های زرد نم سقف و دیوار ابتدا یک پیمانه مواد شوینده مانند وایتکس یا هر ماده سفید کننده دیگر را با ۴ لیتر آب مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک دستمال نرم محلول وایتکس و آب را بر روی لکه‌های زرد نم بکشید. اگر لکه‌های زرد نم سقف و دیوار تازه بر روی دیوار و یا سقف پدیدار شده باشد به سرعت با این روش از بین خواهد رفت، وگرنه باید به صورت متوالی این کار را انجام داد.
 

رفع نم و رطوبت دیوار  رفع لکه نم دیوار  زرد شدن دیوار گچی

 

نکته: اگر پوشش اصلی سقف و یا دیوار شما، گچی است توصیه ما به شما این است که از روش لایه برداری استفاده کنید. لایه برداری توسط تکنسین مربوطه انجام می‌شود و دوباره پوشش گچ را تمدید می‌کنند.

 

از بین بردن لکه‌های زرد نم با استفاده از بوراکس

بوراکس یکی از انواع مواد تمیز کننده طبیعی است که معمولا در محیط‌های صنعتی برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ از آن استفاده می‌شود. این ماده معدنی درصد سمی بودن بسیار کمی دارد و نسبت به بسیاری از مواد تمیز کننده ارزان‌تر است در نتیجه می‌تواند یک راه‌حل مقرون به صرفه برای از بین بردن لکه‌ها باشد.

برای از بین بردن هرگونه قارچ، باکتری و یا لکه‌های زرد نم از روی سقف و دیوار می‌توان دو قاشق بوراکس را در ۴/۱ لیوان سرکه یا دو لیوان آب داغ حل کرد و سپس با استفاده از یک دستمال محلول مورد نظر را به محل‌های لک زد و آن‌ها را کاملا تمیز کرد.

 

علت زرد شدن گچ تازه دیوار  نم دیوار گچی  چگونه زردی سقف را از بین ببریم

 

از بین بردن لکه زرد نم سقف و دیوار با کمک سرکه

همانطور که می‌دانید محیط مرطوب یکی از بهترین محیط‌ها برای رشد انواع باکتری و قارچ است. به همین خاطر گاهی لکه‌های زرد نم بر روی سقف و دیوار متمایل به رنگ تیره می‌شوند. اگر با چنین صحنه‌ای بر روی دیوار یا سقف خانه یا محل کار خود مواجه شدید اصلا نگران نباشید. شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری سرکه را به یک پیمانه آب اضافه کنید. سپس یک دستمال آغشته به این محلول را بر روی محل مورد نظر بکشید و پس از مدتی شاهد از بین رفتن لکه‌های زرد نم شوید.

 

از بین بردن لکه زرد نم با جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر از مواد کاملا بی خطر و غیر سمی است که اغلب در بسیاری از خانه‌ها وجود دارد و امکان دسترسی به آن ساده است. جوش شیرین می‌تواند رطوبت را به میزان بالایی جذب کند از این رو هر گونه نم و یا قارچی موجود در محیط را از بین می‌برد. برای از بین بردن لکه‌های زرد نم می‌توانید یک قاشق جوش شیرین را در یک پیمانه آب حل کنید و سپس با استفاده از یک دستمال محیط نم دیده را آغشته به محلول کنید تا کاملا تمیز و ضدعفونی شود.

 

از بین بردن لکه‌های زرد نم با روغن چای

یکی دیگر از مواد غیر مضر و پاکننده طبیعی، روغن درخت چای است. شما می‌توانید یک قاشق روغن چای را در یک پیمانه آب مخلوط نموده و لکه‌های زرد نم را با این محلول کاملا از بین ببرید. از آنجا که روغن درخت چای از بین برنده قوی قارچ و کپک است برای از بین بردن هرگونه لکه و یا قارچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پوشش دیوار نم دار  چگونه زردی گچ را از بین ببریم

 

چند نکته برای از بین بردن لکه‌های زرد نم سقف و دیوار

  • اگر از مواد شوینده برای از بین بردن لکه استفاده می‌کنید حتما از ماسک استفاده کنید تا گاز حاصل شده از مواد شیمیایی مصموم نشوید. حتی در برخی موارد که شوینده‌ها بسیار قوی هستند بهتر است از یک عینک ایمن و دستکش نیز استفاده نمایید.
  • یکی دیگر از نکاتی است که باید به خاطر بسپارید استفاده از دستمال تمیز است. هیچگاه دستمال کثیف را مجدد بر روی لکه‌ها قرار ندهید زیرا عامل ایجاد هرگونه میکروب را تشدید می‌کند.
  • اگر میزان لکه‌های زرد نم بسیار عمیق است قبل از هر گونه اقدام جهت رفع آن سعی کنید با نیروهای ماهر در زمینه لوله کشی با خدمت از ما تماس بگیرید. زیرا اگر لوله‌های آب ترکیده باشند هر از چند گاهی دوباره لکه‌های زرد ناشی از نم ایجاد می‌شود.
  • اگر با هیچ روشی لکه‌های زرد نم از بین نمی‌روند بهتر است برای رنگ‌آمیزی مجدد دیوارها اقدام کنید. شما می‌توانید بهترین خدمات مربوط به رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی را از خدمت از ما دریافت نمایید.
به این مطلب امتیاز دهید

3.22 امتیاز از 41 رای

بنایی

برای سرویس بنایی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با بنایی

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading