لکه زرد نم سقف و دیوار که آزاردهنده است

ثبت درخواست " بنایی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
لکه زرد نم سقف و دیوار که آزاردهنده است

لکه زرد روی دیوار آثار به جای مانده از نم و رطوبت نفوذ کرده از پشت بام و دیوار است. از بین بردن لکه های نم دیوار و زردی به جای مانده از نم بر روی گچ دیوار و سقف با روش‌های خاصی قابل انجام است. 

از بین بردن لکه روی دیوار گچی با یافتن علت زرد شدن گچ دیوار و راهکارهای اساسی در این زمینه امکان پذیر است. برای رهایی از لکه زرد روی دیوار روش‌های کاربردی زیادی ارائه شده که وابسته به نوع دیوار و عمق نفوذ رطوبت و لکه به جای مانده می‌توانید بهترین راهکار را انتخاب کنید.

دلایل مشاهده لکه زرد روی دیوار، مراحل از بین بردن لکه های نم دیوار، روش‌های از بین بردن لکه روی دیوار گچی و یافتن علت زرد شدن گچ دیوار از سری مواردی است که در این زمینه بسیار مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر تمایل دارید لکه زرد روی دیوار را به راحتی در منزل از بین ببرید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

لکه زرد روی دیوار و روش رفع آن 

زرد شدن دیوار گچی یکی از معضلات هر خانه است. اما به راستی علت زرد شدن گچ تازه دیوار چیست؟ اگر لکه‌های زرد نم دیوار و سقف بسیار سطحی باشد می‌توان با چند راهکار ساده آن‌ها را کاملا از بین برد. رفع نم و رطوبت دیوار کار پیچیده ای نیست. اما رفع لکه نم دیوار نیاز به راه کارهای خاص خود دارد.

 

لکه زرد روی دیوار

 

در پاسخ به سوال چگونه زردی گچ دیوار را از بین ببریم؟ و علت زرد شدن گچ تازه دیوار راهکارهای زیادی وجود داشته که در این مطلب به بهترین آنها اشاره خواهیم داشت. اما توجه داشته باشید که اگر نم دیوار و سقف بسیار عمیق است حتما با یک تکنسین ماهر در این زمینه مشورت کنید تا مشکل را به صورت اساسی حل کنید.

 

چندین راهکار از بین بردن لکه های نم دیوار سقف

استفاده از مواد شوینده یا سفید کننده همیشه یک راه حل بسیار خوب برای از بین بردن لکه‌هاست. البته باید حتما قبل از استفاده از این مواد متریال سطحی که می‌خواهید بر روی آن این کار را اجرا کنید را تست نمایید. تا به مواد شوینده عکس‌العمل بدی نشان دهد.
 

رفع نم و رطوبت دیوار  رفع لکه نم دیوار  زرد شدن دیوار گچی

 

برای از بین بردن لکه‌های زرد نم سقف و دیوار ابتدا یک پیمانه مواد شوینده مانند وایتکس یا هر ماده سفید کننده دیگر را با ۴ لیتر آب مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک دستمال نرم محلول وایتکس و آب را بر روی لکه‌های زرد نم بکشید. اگر لکه‌های زرد نم سقف و دیوار تازه بر روی دیوار و یا سقف پدیدار شده باشد به سرعت با این روش از بین خواهد رفت، وگرنه باید به صورت متوالی این کار را انجام داد.

*نکته: اگر پوشش اصلی سقف و یا دیوار شما، گچی است توصیه ما به شما این است که از روش لایه برداری استفاده کنید. لایه برداری توسط تکنسین مربوطه انجام می‌شود و دوباره پوشش گچ را تمدید می‌کنند.

 

(مطلب پیشنهادی: رفع نم کمد دیواری)

 

از بین بردن لکه‌های زرد نم با استفاده از بوراکس

بوراکس یکی از انواع مواد تمیز کننده طبیعی است که معمولا در محیط‌های صنعتی برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ از آن استفاده می‌شود. این ماده معدنی درصد سمی بودن بسیار کمی دارد و نسبت به بسیاری از مواد تمیز کننده ارزان‌تر است در نتیجه می‌تواند یک راه‌حل مقرون به صرفه برای از بین بردن لکه‌ها باشد.

 

علت زرد شدن گچ تازه دیوار  نم دیوار گچی  چگونه زردی سقف را از بین ببریم

 

برای از بین بردن هرگونه قارچ، باکتری و یا لکه‌های زرد نم از روی سقف و دیوار می‌توان دو قاشق بوراکس را در ۴/۱ لیوان سرکه یا دو لیوان آب داغ حل کرد و سپس با استفاده از یک دستمال محلول مورد نظر را به محل‌های لک زد و آن‌ها را کاملا تمیز کرد.

 

از بین بردن لکه زرد نم سقف و دیوار با کمک سرکه

همانطور که می‌دانید محیط مرطوب یکی از بهترین محیط‌ها برای رشد انواع باکتری و قارچ است. به همین خاطر گاهی لکه‌های زرد نم بر روی سقف و دیوار متمایل به رنگ تیره می‌شوند. اگر با چنین صحنه‌ای بر روی دیوار یا سقف خانه یا محل کار خود مواجه شدید اصلا نگران نباشید.

 

از بین بردن لکه های نم دیوار

 

شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری سرکه را به یک پیمانه آب اضافه کنید. سپس یک دستمال آغشته به این محلول را بر روی محل مورد نظر بکشید و پس از مدتی شاهد از بین رفتن لکه‌های زرد نم شوید.

 

از بین بردن لکه زرد نم با جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر از مواد کاملا بی خطر و غیر سمی است که اغلب در بسیاری از خانه‌ها وجود دارد و امکان دسترسی به آن ساده است. جوش شیرین می‌تواند رطوبت را به میزان بالایی جذب کند از این رو هر گونه نم و یا قارچی موجود در محیط را از بین می‌برد.

 

پوشش دیوار نم دار  چگونه زردی گچ را از بین ببریم

 

برای از بین بردن لکه‌های زرد نم می‌توانید یک قاشق جوش شیرین را در یک پیمانه آب حل کنید و سپس با استفاده از یک دستمال محیط نم دیده را آغشته به محلول کنید تا کاملا تمیز و ضدعفونی شود.

 

از بین بردن لکه‌های زرد نم با روغن چای

یکی دیگر از مواد غیر مضر و پاکننده طبیعی، روغن درخت چای است. شما می‌توانید یک قاشق روغن چای را در یک پیمانه آب مخلوط نموده و لکه‌های زرد نم را با این محلول کاملا از بین ببرید. از آنجا که روغن درخت چای از بین برنده قوی قارچ و کپک است برای از بین بردن هرگونه لکه و یا قارچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکاتی برای از بین بردن لکه زرد روی دیوار و سقف

به دنبال مرور مراحل از بین بردن لکه زرد از روی دیوار گچی و همین طور رفع لکه زرد روی دیوار با مواد در دسترس در این بخش به چندین نکته کاربردی در این راستا اشاره خواهیم داشت. 

  • اگر از مواد شوینده برای از بین بردن لکه استفاده می‌کنید حتما از ماسک استفاده کنید تا گاز حاصل شده از مواد شیمیایی مصموم نشوید. حتی در برخی موارد که شوینده‌ها بسیار قوی هستند بهتر است از یک عینک ایمن و دستکش نیز استفاده نمایید.
  • یکی دیگر از نکاتی است که باید به خاطر بسپارید استفاده از دستمال تمیز است. هیچگاه دستمال کثیف را مجدد بر روی لکه‌ها قرار ندهید زیرا عامل ایجاد هرگونه میکروب را تشدید می‌کند.
  • اگر میزان لکه‌های زرد نم بسیار عمیق است قبل از هر گونه اقدام جهت رفع آن سعی کنید با نیروهای ماهر در زمینه لوله کشی با خدمت از ما تماس بگیرید. زیرا اگر لوله‌های آب ترکیده باشند هر از چند گاهی دوباره لکه‌های زرد ناشی از نم ایجاد می‌شود.

اگر با هیچ روشی لکه‌های زرد نم از بین نمی‌روند بهتر است برای رنگ‌آمیزی مجدد دیوارها اقدام کنید. شما می‌توانید بهترین خدمات مربوط به رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی را از خدمت از ما دریافت نمایید. 

4.5 امتیاز از 3280 رای


بنایی
برای سرویس بنایی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین