قیمت نصب سرامیک در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب سرامیک" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 40,000 تومان
 • 50,000 تومان
 • 55,000 تومان
 • 60,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب سرامیک نیاز دارید؟

نصب سرامیک را به متخصصش بسپار

یکی از امور دقیق و ظریف در معماری ساختمان نصب سرامیک است، چرا که سرامیک یکی از موثرترین گزینه‌ها در نمای دکوراسیون ساختمان بوده و جزو اولین مواردی است که توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. سرامیک کاری کف باید توسط شخصی حرفه‌ای انجام شود.

اگر به دنبال سرامیک کار ماهر در زمینه نصب سرامیک هستید، شما می‌توانید با ثبت درخواست در "خدمت از ما" پروژه نصب سرامیک خود را به کارشناسان با تجربه و فعال حاضر در "خدمت از ما" بسپارید؛ و بدون انجام عملیات تخریب و دردسرهای آن سرامیک‌های قدیمی و یا مستهلک را با سرامیک دلخواهتان جایگزین نمایید و یا سرامیک کاری کف ساختمان خود را از ابتدا شروع نمایید.

"خدمت از ما" این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید از بهترین کاشی کار و نصاب سرامیک بهره‌مند شوید. در "خدمت از ما" شما بعد از ثبت درخواست نصب سرامیک از متخصصان "خدمت از ما" قیمت دریافت می‌کنید. سپس به پروفایل هر یک از متخصصان مراجعه نمایید و میزان مهارت و تجربه و همچنین نظر سایر مشتریان را ببینید و بعد با مقایسه هر یک از آن‌ها با هم بهترین سرامیک کار را انتخاب نمایید و سرامیک کاری کف ساختمان خود را انجام دهید.

پروفایل متخصصان را خوب بگردید، نظر مشتری‌ها را بخوانید، قیمت‌ها را ببینید، حالا بهترین انتخاب خودتان را داشته باشید!

در این مطلب قصد داریم به بررسی اصول سرامیک کاری ساختمان، انواع روش‌های سرامیک کاری، نحوه محاسبه قیمت کاشی‌کاری ساختمان، نحوه انتخاب سرامیک، مراحل سرامیک کاری ساختمان خصوصیات یک سرامیک کار ساختمان خوب، سرامیک کاری ساده و سرامیک کاری مدرن و... بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

نصب سرامیک کف

 

 

چه خدماتی در زمینه نصب سرامیک در "خدمت از ما" ارائه می‌گردد؟

 • سرامیک کاری ساختمان
 • نصب سرامیک ساختمان
 • سرامیک کاری کف
 • کاشی کاری ساده با قیمت مناسب
 • کاشی کاری مدرن آشپزخانه و سرویس بهداشتی
 • سرامیک کاری و کاشی کاری استخر
 • نصب سرامیک کالیبره
 • و ...

 

نحوه محاسبه قیمت نصب سرامیک ساختمان:

عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت نصب سرامیک ساختمان تأثیر دارند از قبیل متراژ، نوع سرامیک، کیفیت نصب سرامیک، نوع مصالح استفاده‌شده و ...

قیمت نصب سرامیک ساختمان

قیمت سرامیک کاری و کاشی کاری ساختمان، همیشه ثابت نیست و می‌تواند در موارد مختلف متفاوت باشد زیرا قیمت نصب سرامیک و کاشی کاری را معیارهای مختلفی تعیین می‌کند. متراژ قسمتی که قرار است کاشی و سرامیک کاری انجام شود، میزان سختی کار در آن قسمت‌ها و جنس کاشی و سرامیک خریداری شده همگی در قیمت و دستمزد نصب سرامیک و کاشی تاثیر گذار است.

مثلا هزینه نصب سرامیک های مرمر و گرانیت بیشتر از سرامیک پرسلانی است. برای نصب سرامیک سرویس بهداشتی و حمام هم که باید عایق کاری شود پس قسمتی از هزینه مربوط به عایق کاری خواهد شد. اگر به خرده کاری و تعمیرات نیاز باشد، هزینه‌ای هم برای دستمزد این کار در نظر داشته باشید.


 

تفاوت نصب سرامیک و کاشی کاری چیست؟

 • تفاوت اصلی مربوط به استحکام آن‌ها می‌شود. در واقع سرامیک کاری استحکام بیشتری دارد به همین دلیل سرامیک کاری کف ساختمان استفاده می‌شود و کاشی روی دیوار نصب می‌شود.
 • جنس کاشی از سفال است و رویه آن از ماده‌ای شیشه‌ای است، نسبت به سرامیک شکننده‌تر است.
 • رویه‌ی قطعات سرامیک از جنس ماده‌ی سرامیک است که آن در برابر ضربه محکم‌تر می‌کند.
 • قیمت کاشی کاری ساده در مقایسه با سرامیک کاری کمتر است.

کاشی‌ها همچنین در دو نوع کاشی کف و کاشی دیوار وجود دارند. در بازار رایج است که به نوع کفی آن سرامیک می‌گویند. مهم‌ترین تفاوت کاشی‌های کف و دیوار کیفیت لعاب، جنس و استحکام و همچنین میزان جذب آب در آن‌هاست.

معمولاً در مکان‌های بهداشتی از کاشی‌های سرامیکی استفاده می‌شود. هر کاشی خود شامل دو بخش است که یک بخش آن بخش سفالی و بخش دیگرش رویه لعابی آن است. رویه معمولاً از جنس شیشه و مواد معدنی است.

 

سرامیک کاری کف

 

انواع کاشی:

کاشی کف: جذب آب پایین، مقاومت و استحکام بالا و قطر بیشتر، از مهم‌ترین خصوصیات این نوع کاشی‌ها است.

کاشی دیوار: جذب آب بیشتر و لعاب بیشتر خاصیت این نوع کاشی‌هاست.

کاشی پرسلانی و کاشی گرانیتی: استحکام بسیار بالا و مقاومت در برابر فشارهای خارجی این نوع کاشی‌ها را مناسب مکان‌های عمومی و در معرض انواع عوامل محیطی کرده است.


 

انواع روش های نصب سرامیک ساختمان:

چهار روش اصلی در چیدمان کاشی وجود دارد.

کاشی‌کاری ساده یا مربع: مبنای تعیین قیمت کاشی‌کاری ساختمان این روش است.

کاشی‌کاری آجری: از آنجایی‌که ایرادات جزئی کاشی و خطاهای کاشی‌کار در این روش کمتر قابل‌مشاهده است، این نوع کاشی‌کاری برای کاشی‌های باکیفیت پایین، مناسب‌تر است.

کاشی‌کاری لوزی: این روش زیباترین نتیجه و درعین‌حال زمان‌بر و سخت‌تر و پرهزینه‌تر از روش‌های دیگر است.

کاشی کاری ترکیبی: که ترکیبی از روش‌های بالا است. انواع جالبی از اشکال هندسی را می‌توان توسط کاشی کارهای ماهر بدست آورد.


 

بندکشی کاشی چیست؟

به پر کردن فاصله بین کاشی‌ها به‌وسیله موادی مثل سیمان و دوغاب بندکشی و سیمان کاری می‌گوییم. بند کشی صحیح و دقیق نقش بسیار مهمی در زیبایی نهایی کاشی کاری ساختمان دارد. البته در برخی از کاشی و سرامیک‌های جدید نیازی به بند کشی نیست و این موضوع کار نصب را سخت تر می‌کند.


 

مصالح رایج در کاشی کاری و سرامیک کاری:

معمول ترین ملات کاشی کاری و سرامیک کاری استفاده از چسب سرامیک و همینطور ملات‌های رایج کاشی می‌باشد. ولی در مواقعی مثل کار در ارتفاعات و مکان‌هایی که افتادن سرامیک خطرناک است و همینطور در مواردی که نیاز به استحکام و ماندگاری بیشتری داریم، از اسکوپ سرامیک و چسب سرامیک استفاده می‌شود. روش کار به این صورت است که ابتدا پشت سرامیک را با سنگ و یا هر ابزار تیز بریدگی ایجاد می‌نمایند و تعدادی از اسکوپ‌ها را به سرامیک متصل نموده، و با چسب اسکوپ، اسکوپ را بر سرامیک چسبانده و بعد از خشک شدن چسب به اسکوپ، سرامیک را کار گذاری می‌کنند.

 

مراحل سرامیک کاری کف ساختمان:

در نصب سرامیک توسط نیروهای متخصص و باتجربه "خدمت از ما"، مراحل زیر به ترتیب انجام می‌شوند:

 • پاک و استاندارد کردن سطح کار
 • بررسی تراز و شاقول بودن و کرم بندی سطح 
 • آماده‌سازی سطح
 • کاشی‌کاری
 • بندکشی
 • نگه‌داری تا زمان کاملاً محکم شدن کاشی

 چنانچه هرکدام از این مراحل به‌درستی انجام نشود نتیجه مطلوبی از کاشی‌کاری ساختمان گرفته نخواهد شد یا کاشی ماندگاری کمی خواهد داشت. پس استفاده از نیروهای کاربلد را برای داشتن بالاترین کیفیت به شما پیشنهاد می‌کنیم.


 

سرامیک کاری به روش چسبی

یکی از جدیدترین روش‌های سرامیک کاری، روش چسبی است که به خاطر مزایایی که دارد بسیار پرکاربرد شده است. البته از چسب برای کاشی کاری ساده، کاشی کاری مدرن و کاشی کاری ساختمان و سنگ کاری ساختمان هم استفاده می‌کنند. در روش‌های قبلی از ملات سیمان و ماسه برای کاشی کاری و نصب سرامیک استفاده می‌شد که هم بسیار زمان بر است و هم ملات زود خشک می‌شود. در واقع چسب کاشی و سرامیک جایگزین ملات ماسه و سیمان شده است که سرعت نصب سرامیک را بالاتر برده است. همچنین در این روش نیازی به تخریب و کنده کاری نیست.

نصب سرامیک و کاشی کاری در شرکت "خدمت از ما" با بهترین گروه نصاب برای شما که به زیبایی خانه خود اهمیت می‌دهید.

 

نصب سرامیک توسط سرامیک کار حرفه ای

 

ویژگیهای سرامیک کاران حاضر در "خدمت از ما"

شناخت انواع سطح، داشتن زیبایی‌شناسی برای انتخاب بهترین روش کاشی‌کاری، آشنایی با انواع مصالح و انتخاب بهترین مصالح بسته به شرایط، از مهم‌ترین مشخصات یک سرامیک کار ماهر است. همچنین آشنایی کامل با روش‌های سرامیک کاری مدرن و ابزار و مصالح جدید، کیفیت و دقت و تحویل به‌موقع کار توسط نصاب سرامیک، نتیجه کار را بسیار بهتر می‌کند.

در مجموعه "خدمت از ما" سعی شده است که بهترین و متخصص‌ترین نیروها را برای خدمت به شما فراهم کنیم. کافی است درخواست خود را "خدمت از ما" ثبت نمایید. مطمئن باشید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

برخی از شاخص‌های انتخاب نصاب سرامیک در خدمت از ما

 • نصب انواع کاشی و سرامیک‌های به روز
 • آشنایی با روش‌های کاشی کاری مدرن و کاشی کاری ساده
 • تحویل پروژه در مدت زمان مشخص

 

نکات مهم در سرامیک کاری

 • هنگام خرید سرامیک کف به رنگ و جنس آن دقت کنید و از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • همیشه بیشتر از مقدار لازم برای سرامیک کاری، سرامیک بخرید تا اگر قطعه‌ای شکست خیالتان راحت باشد.
 • ابتدا قطعات کامل سرامیک را نصب کنید در صورت نیاز برای جاهای خالی سرامیک را برش دهید.
 • یک سنگ راهنما برای نصب بهتر به شما کمک می‌کند تا سرامیک‌ها همتراز باشند.
 • اگر لازم شد که سرامیک را برش دهید از شابلون و خط کش مخصوص استفاده کنید.
 • چسب را به مقدار لازم آماده کنید تا هنگام کاشی کاری خشک نشود.
 • حتما سرامیک‌ها در یک سطح چیده شوند و منظم باشند.
 • از سرامیک های براق برای کف استفاده نکنید زیرا بسیار لغزنده هستند.
 • اندازه گیری‌ها و مشخص کردن محل قرار گرفتن کاشی‌ها بسیار اهمیت دارند.
 • در زیرسازی و خرید سرامیک دیوار دقت کنید زیرا با کیفیت سرامیک کاری ارتباط مستقیم دارد.

پیش از سرامیک کاری بخوانید

سرامیک کاری مانند هر کاری به یک سری اقداماتی نیاز دارد مثلا پیش از هر کاری، باید یک سرامیک مناسب و مرغوب بخرید. در این مورد بهتر است با یک نصاب ماهر مشورت کنید. پس از خرید سرامیک مورد نظر، باید اقداماتی را برای زیرسازی و کف سازی انجام دهید. ابتدا از تراز بودن دیوارها اطمینان حاصل کنید. کف سازی با استفاده از یک لایه ملات مخصوص انجام می‌شود. یعنی باید سطح برای چسب کاری آماده و همسطح باشد. بعد از این که از یکنواخت بودن سطح اطمینان حاصل کردید، چسب آماده شده را با ماله به طور یکنواختی روی قسمت های مورد نظر بکشید. سپس نوبت به دوغاب ریختن می‌رشد. درز و فاصله سرامیک‌ها با دوغاب پر می‌شود.

البته دقت کنید که قبل از ریختن دوقاب، سرامیک‌ها باید 24 ساعت استراحت کنند.

مزایای کاشی و سرامیک کاری ساختمان

سرامیک به کاشی هایی گفته می‌شود که با لایه‌ای از سرامیک پوشیده شده باشند. کاشی و سرامیک در قسمت های مختلف ساختمان مانند کف سالن پذیرایی، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی های خوب کاشی کاری و سرامیک کاری می‌توان به مقاومت در برابر رطوبت و خراش، زیبایی و طرح های متنوعی که دارد، آسان تر بودن روش تمیز کردن آن‌ها نسبت به کفپوش های چوبی و لمینت اشاره کرد.

 

راهنمای خرید کاشی و سرامیک:

برای انتخاب سایز کاشی، مساحت کار بسیار مهم است. مثلاً در سرویس‌های بهداشتی کوچک استفاده از کاشی‌های بزرگ، علاوه بر ظاهری نامناسب و کوچک‌تر جلوه دادن سرویس بهداشتی، کار شیب بندی را هم برای کاشی‌کار ساختمان سخت می‌کند.

هرچند که کاشی‌های بزرگ‌تر گران‌ترند و زیبایی بیشتری دارند ولی استفاده از آن‌ها را فقط برای محیط‌های بزرگ پیشنهاد می‌کنیم.

کاشی‌های بارنگ‌های روشن‌تر، محیط را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

توجه به کیفیت کاشی با توجه به محل استفاده از آن، بسیار مهم است. برای استفاده در کف و همین‌طور مکان‌های پرتردد استفاده از کاشی‌های درجه‌یک پیشنهاد می‌شود.

حتماً به میزان جذب آب در کاشی با در نظر داشتن محل استفاده از آن، توجه کنید.

میزان لیزی: اگر مکان استفاده از کاشی در حمام یا سرویس بهداشتی است حتماً میزان لیزی کاشی را هم موردتوجه قرار دهید.

مقاومت در برابر سرما و گرما و موارد بسیار زیاد دیگری در تصمیم‌گیری شما تأثیرگذارند. پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید حتماً با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

امتیاز دهید

4.17 امتیاز از 68 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب سرامیک

نظرات

سید عباس طاهری صفاخانه
سید عباس طاهری صفاخانه
4.3
42 خدمت موفق
نصب سرامیک
حامد دادرس

کیفیت انجام کار عالی و بدون هیچ گونه ایراد بود و اینکه قیمت منصفانه دادند و بسیار بسیار در کمال احترام یکسری از کارها را بیشتر از آنچه که توافق کردیم انجام دادند.

یدالله رحمتی سرابی
یدالله رحمتی سرابی
4.8
کمتر از 3 خدمت موفق
نصب سرامیک
مهدی کردی

بسیار عالی با کیفیت و با اخلاق بودن و سر وقت هم اومدن

شهرام جعفری
شهرام جعفری
5.0
4 خدمت موفق
نصب سرامیک
نعیم اسحاق پور

ایشان بسیار on time و خوش برخورد و مودب بودند و کارشان بسیار عالی و تمیز بود و به شدت ازشون راضی بودیم و خدا خیرشان دهد 🙌🙌🙌

loading