قیمت نصب سرامیک در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب سرامیک" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 40,000 تومان
 • 50,000 تومان
 • 55,000 تومان
 • 60,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب سرامیک نیاز دارید؟

نصب سرامیک را به متخصصش بسپار

یکی از امور دقیق و ظریف در معماری ساختمان نصب سرامیک است، چرا که سرامیک دکوراسیون محل را به شدت تغییر می‌دهد، اما لازم است که سرامیک کاری دیوار، کف و.. توسط یک شخص کاملا حرفه‌ای انجام شود.

اگر به دنبال سرامیک کار ماهر و کاربلد در شهر خود هستید، می‌توانید با ثبت درخواست در "خدمت از ما" خدمات سرامیک کاری را از بهترین متخصصین دریافت کنید. علاوه بر آن، پیش از نهایی کردن ثبت سفارش می‌توانید قیمت نصب سرامیک دیوار و کف را بر اساس شرایط خود از متخصص دریافت کنید. در ادامه به بررسی انواع روش‌های سرامیک کاری، نحوه دریافت خدمات و محاسبه قیمت و دستمزد سرامیک کار را بررسی کنیم.

 

لیست قیمت سرامیک کاری در سال 1401

خدمات سرامیک کاری قیمت خدمات (به روز رسانی سال 1401)
هزینه نصب سرامیک بدنه (متر مربع) 85.000 تا 120.000 تومان
اجرت نصب سرامیک کف ساده (متر مربع) 90.000 تا 130.000 تومان
هزینه نصب سرامیک بین کابینتی آشپزخانه (متر مربع) 110.000 تا 150.000 تومان
قیمت سرامیک کاری راه پله و مشاعات (متر مربع) 110.000 تا 170.000 تومان
قیمت نصب کاشی طرحدار (هر متر مربع) 120.000 تا 170.000 تومان
اجرت ترمیم سرامیک 1.000.000 تا 2.000.000 تومان
اجرت نصب سرامیک کف آجری ( هر متر مربع) 100.000 تا 130.000 تومان
هزینه سرامیککاری سرویس بهداشتی 3.500.000 تا 10.000.000 تومان
قیمت سرامیک کاری استخر ساده (هر متر مربع) 130.000 تا 160.000 تومان
اجرت نصب کاشی استخر طرحدار (هر متر مربع) 160.000 تا 250.000 تومان

 

نصب سرامیک خود را به کارشناسان با تجربه و فعال حاضر در "خدمت از ما" بسپارید؛ و بدون انجام عملیات تخریب و دردسرهای آن سرامیک‌های قدیمی و یا مستهلک را با سرامیک دلخواهتان جایگزین نمایید و یا سرامیک کاری کف ساختمان خود را از ابتدا شروع نمایید.

 

فهرست مطالب سرویس سرامیک کاری

 

مزایای سرامیک کاری ساختمان

سرامیک به کاشی هایی گفته می‌شود که با لایه‌ای از سرامیک (خاک رس، ماسه و فلدسپات) پوشیده شده باشند.  نصب سرامیک در قسمت های مختلف ساختمان مانند کف سالن پذیرایی، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی های خوب سرامیک کاری می‌توان به:

 • مقاومت در برابر رطوبت و خراش
 • زیبایی و طرح های متنوعی که دارد
 • آسان تر بودن روش تمیز کردن آن‌ها نسبت به کفپوش های چوبی و لمینت

اشاره کرد.

 

سرامیک کاری

 

انواع سرامیک و کاشی

 • سرامیک کف: جذب آب پایین، مقاومت و استحکام بالا و قطر بیشتر، از مهم‌ترین خصوصیات این نوع کاشی‌ها است.
 • کاشی دیوار: جذب آب بیشتر و لعاب بیشتر خاصیت این نوع کاشی‌هاست.
 • سرامیک پرسلانی و کاشی گرانیتی: استحکام بسیار بالا و مقاومت در برابر فشارهای خارجی این نوع کاشی‌ها را مناسب مکان‌های عمومی و در معرض انواع عوامل محیطی کرده است.

 

راهنمای انتخاب متریال برای نصب سرامیک

در هنگام خرید سرامیک به این موارد دقت کنید:

 • برای انتخاب سایز کاشی، مساحت کار بسیار مهم است. مثلاً در سرویس‌های بهداشتی کوچک استفاده از کاشی‌های بزرگ، علاوه بر ظاهری نامناسب و کوچک‌تر جلوه دادن سرویس بهداشتی، کار شیب بندی را هم برای کاشی‌کار ساختمان سخت می‌کند. هرچند که کاشی‌های بزرگ‌تر گران‌ترند و زیبایی بیشتری دارند ولی استفاده از آن‌ها را فقط برای محیط‌های بزرگ پیشنهاد می‌کنیم.
 • کاشی‌های بارنگ‌های روشن‌تر، محیط را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.
 • توجه به کیفیت کاشی با توجه به محل استفاده از آن، بسیار مهم است. برای استفاده در کف و همین‌طور مکان‌های پرتردد استفاده از کاشی‌های درجه یک پیشنهاد می‌شود.
 • حتماً به میزان جذب آب در کاشی با در نظر داشتن محل استفاده از آن، توجه کنید.
 • میزان لیزی: اگر مکان استفاده از کاشی در حمام یا سرویس بهداشتی است حتماً میزان لیزی کاشی را هم مورد توجه قرار دهید.
 • مقاومت در برابر سرما و گرما و موارد بسیار زیاد دیگری در تصمیم‌گیری شما تأثیرگذارند. پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید سرامیک برای محیط باز حتماً با یک سرامیک کار مشورت کنید.

 

قیمت نصب سرامیک دیوار و کف

چندین عامل در تعیین قیمت نصب سرامیک ساختمان تأثیر دارند از جمله:

 • متراژ سطح
 • نوع سرامیک
 • ابعاد سرامیک
 • کیفیت نصب سرامیک
 • نوع مصالح استفاده‌شده
 • قیمت هر متر مربع سرامیک

البته میزان تجربه و مهارت سرامیک کار هم در دستمزد سرامیک کاری تاثیرگذار است. بدون شک یک سرامیک کار حرفه ای و ماهر، اجرت بیشتری دریافت می کند ضمن اینکه کار باکیفیت تری هم به شما تحویل میدهد.

 

قیمت هر متر مربع سرامیک کف

 

دستمزد سرامیک کار حرفه ای

اجرت سرامیک کاری و کاشی کاری ساختمان، همیشه ثابت نیست و می‌تواند در موارد مختلف متفاوت باشد زیرا قیمت نصب سرامیک و کاشی کاری را معیارهای مختلفی تعیین می‌کند. متراژ قسمتی که قرار است کاشی و سرامیک کاری انجام شود، میزان سختی کار در آن قسمت‌ها و جنس کاشی و سرامیک خریداری شده همگی در قیمت و دستمزد نصب سرامیک و کاشی تاثیر گذار است.

مثلا هزینه نصب سرامیک های مرمر و گرانیت بیشتر از سرامیک پرسلانی است. برای نصب سرامیک سرویس بهداشتی و حمام هم که باید عایق کاری شود پس قسمتی از هزینه مربوط به عایق کاری خواهد شد. اگر به خرده کاری و تعمیرات نیاز باشد، هزینه‌ای هم برای دستمزد این کار در نظر داشته باشید.


 

تفاوت نصب سرامیک با کاشی کاری

بطور کلی، کاشی‌ها در دو نوع کاشی کف و کاشی دیوار وجود دارند. در بازار رایج است که به نوع کفی آن سرامیک می‌گویند. مهم‌ترین تفاوت کاشی‌های کف و دیوار کیفیت لعاب، جنس و استحکام و همچنین میزان جذب آب در آن‌هاست.

معمولاً در مکان‌های بهداشتی از کاشی‌های سرامیکی استفاده می‌شود. هر کاشی خود شامل دو بخش است که یک بخش آن بخش سفالی و بخش دیگرش رویه لعابی آن است. رویه معمولاً از جنس شیشه ای و مواد معدنی است.

کاشی با سرامیک چه فرقی دارد:

 • تفاوت اصلی مربوط به استحکام آن‌ها می‌شود. در واقع سرامیک کاری استحکام بیشتری دارد به همین دلیل سرامیک کاری کف ساختمان رایج است و کاشی روی دیوار نصب می‌شود.
 • جنس کاشی از سفال است و رویه آن از ماده‌ای شیشه‌ای است، نسبت به سرامیک شکننده‌تر است.
 • رویه‌ی قطعات سرامیک از جنس ماده‌ی سرامیک است که آن در برابر ضربه محکم‌تر می‌کند.
 • قیمت کاشی کاری ساده در مقایسه با سرامیک کاری کمتر است.

 

سرامیک کاری کف

سفارش آنلاین نصب سرامیک و کاشی کاری در "خدمت از ما" با بهترین متخصصین نصاب، برای شما که به زیبایی خانه خود اهمیت می‌دهید.


 

انواع روش های نصب سرامیک ساختمان

چهار روش اصلی در چیدمان کاشی وجود دارد:

سرامیککاری ساده یا مربع: مبنای تعیین قیمت کاشی‌کاری ساختمان این روش است.

سرامیک کاری آجری: از آنجایی‌که ایرادات جزئی کاشی و خطاهای کاشی‌کار در این روش کمتر قابل‌مشاهده است، این نوع کاشی‌کاری برای کاشی‌های باکیفیت پایین، مناسب‌تر است.

سرامیک‌کاری لوزی: این روش زیباترین نتیجه و درعین‌حال زمان‌بر و سخت‌تر و پرهزینه‌تر از روش‌های دیگر است.

سرامیک کاری ترکیبی: که ترکیبی از روش‌های بالا است. انواع جالبی از اشکال هندسی را می‌توان توسط کاشی کارهای ماهر بدست آورد.


 

سرامیک کار

 

مراحل سرامیک کاری کف ساختمان

پس از خرید سرامیک مورد نظر، باید اقداماتی را برای زیرسازی و کف سازی انجام دهید. ابتدا از تراز بودن دیوارها اطمینان حاصل کنید. کف سازی با استفاده از یک لایه ملات مخصوص انجام می‌شود. یعنی باید سطح برای چسب کاری آماده و همسطح باشد. بعد از این که از یکنواخت بودن سطح اطمینان حاصل کردید، چسب آماده شده را با ماله به طور یکنواختی روی قسمت های مورد نظر بکشید. سپس نوبت به دوغاب ریختن می‌شود. درز و فاصله سرامیک‌ها با دوغاب پر می‌شود. البته دقت کنید که قبل از ریختن دوغاب، سرامیک‌ها باید 24 ساعت استراحت کنند.

در نصب سرامیک توسط نیروهای متخصص و باتجربه "خدمت از ما"، مراحل زیر به ترتیب انجام می‌شوند:

 1. پاک و استاندارد کردن سطح کار
 2. بررسی تراز و شاقول بودن و کرم بندی سطح 
 3. آماده‌سازی سطح
 4. کار گذاشتن سرامیک
 5. بندکشی
 6. نگه‌داری تا زمان کاملاً محکم شدن کاشی

 چنانچه هرکدام از این مراحل به‌درستی انجام نشود نتیجه مطلوبی از سرامیک کاری ساختمان گرفته نخواهد شد یا سرامیک ماندگاری کمی خواهد داشت. پس استفاده از نیروهای کاربلد را برای داشتن بالاترین کیفیت به شما پیشنهاد می‌کنیم.


 

مصالح رایج در سرامیک کاری

2 روش برای نصب سرامیک وجود دارد: کاشی کاری و سرامیک کاری با استفاده از چسب سرامیک و همینطور استفاده از ملات‌های رایج کاشی.

در مواقعی مثل کار در ارتفاعات و مکان‌هایی که افتادن سرامیک خطرناک است و همینطور در مواردی که نیاز به استحکام و ماندگاری بیشتری داریم، از اسکوپ سرامیک و چسب سرامیک استفاده می‌شود. روش کار به این صورت است که ابتدا پشت سرامیک را با سنگ و یا هر ابزار تیز بریدگی ایجاد می‌نمایند و تعدادی از اسکوپ‌ها را به سرامیک متصل نموده، و با چسب اسکوپ، اسکوپ را بر سرامیک چسبانده و بعد از خشک شدن چسب به اسکوپ، سرامیک را کار گذاری می‌کنند.

 

قیمت نصب سرامیک

 

سرامیک کاری به روش چسبی

یکی از جدیدترین روش‌های سرامیک کاری، روش چسبی است که به خاطر مزایایی که دارد بسیار پرکاربرد شده است. البته از چسب برای کاشی کاری ساده، کاشی کاری مدرن و کاشی کاری ساختمان و سنگ کاری ساختمان هم استفاده می‌کنند. در روش‌های قبلی از ملات سیمان و ماسه برای کاشی کاری و نصب سرامیک استفاده می‌شد که هم بسیار زمان بر است و هم ملات زود خشک می‌شود. در واقع چسب کاشی و سرامیک جایگزین ملات ماسه و سیمان شده است که سرعت نصب سرامیک را بالاتر برده است. همچنین در این روش نیازی به تخریب و کنده کاری نیست.

شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد: کاشی چسبی سرویس بهداشتی

 

بندکشی کاشی چیست؟

به پر کردن فاصله بین کاشی‌ها به‌وسیله موادی مثل سیمان و دوغاب بندکشی و سیمان کاری می‌گوییم. از بین همه موارد، بندکشی سرامیک با سیمان سفید از همه رایج تر است. بند کشی صحیح و دقیق نقش بسیار مهمی در زیبایی نهایی کاشی کاری ساختمان دارد. البته در برخی از کاشی و سرامیک‌های جدید نیازی به بند کشی نیست و این موضوع کار نصب را سخت تر می‌کند.

شاید خواندن این مطلب هم برایتان جالب باشد: نحوه دوغاب ریزی و ساخت دوغاب سیمان

 

نصب سرامیک توسط سرامیک کار حرفه ای

 

چه خدماتی در زمینه نصب سرامیک در "خدمت از ما" ارائه می‌گردد؟

ایجاد پوشش بر روی سطوح عمودی یا افقی بخش های مختلف ساختمان با کاشی یا سرامیک بسیار رایج است؛ چرا که سرامیک و کاشی ویژگی های مثبت متعددی دارند. 

 • سرامیک کاری کف ساختمان
 • نصب سرامیک نمای ساختمان
 • کاشی کاری ساده با قیمت مناسب
 • نصب سرامیک کالیبره (یا نصب سرامیک بدون درز یا نصب سرامیک رکتیفاید)
 • نصب سرامیک دیوار
 • اجرای سرامیک با ملات
 • نصب سرامیک با چسب

 

ویژگیهای سرامیک کار فعال در «خدمت از ما»

شناخت انواع سطح، داشتن زیبایی‌شناسی برای انتخاب بهترین روش کاشی‌کاری، آشنایی با انواع مصالح و انتخاب بهترین مصالح بسته به شرایط، از مهم‌ترین مشخصات یک سرامیک کار ماهر است. همچنین آشنایی کامل با روش‌های سرامیک کاری مدرن و ابزار و مصالح جدید، کیفیت و دقت و تحویل به‌موقع کار توسط نصاب سرامیک، نتیجه کار را بسیار بهتر می‌کند.

در مجموعه "خدمت از ما" سعی شده است که بهترین و متخصص‌ترین نیروها را برای خدمت به شما فراهم کنیم. کافی است درخواست خود را در وب سایت یا اپلیکیشن ثبت نمایید. مطمئن باشید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

 

برخی از شاخص‌های انتخاب نصاب سرامیک در «خدمت از ما»

 • داشتن مهارت نصب انواع کاشی و سرامیک‌های به روز
 • آشنایی با روش‌های کاشی کاری مدرن و کاشی کاری ساده
 • تحویل پروژه در مدت زمان مشخص
 • درخواست دستمزد نصب سرامیک منصفانه

 

نکات مهم در سرامیک کاری

 • هنگام خرید سرامیک کف به رنگ و جنس آن دقت کنید و از یک نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • همیشه بیشتر از مقدار لازم برای سرامیک کاری، سرامیک بخرید تا اگر قطعه‌ای شکست خیالتان راحت باشد.
 • ابتدا قطعات کامل سرامیک را نصب کنید در صورت نیاز برای جاهای خالی سرامیک را برش دهید.
 • یک سنگ راهنما برای نصب بهتر به شما کمک می‌کند تا سرامیک‌ها همتراز باشند.
 • اگر لازم شد که سرامیک را برش دهید از شابلون و خط کش مخصوص استفاده کنید.
 • چسب را به مقدار لازم آماده کنید تا هنگام کاشی کاری خشک نشود.
 • حتما سرامیک‌ها در یک سطح چیده شوند و منظم باشند.
 • از سرامیک های براق برای کف استفاده نکنید زیرا بسیار لغزنده هستند.
 • اندازه گیری‌ها و مشخص کردن محل قرار گرفتن کاشی‌ها بسیار اهمیت دارند.
 • در زیرسازی و خرید سرامیک دیوار دقت کنید زیرا با کیفیت سرامیک کاری ارتباط مستقیم دارد.

 

نصب سرامیک

 

همانطور که بیان شد، سرامیک کاری مانند هر کاری به یک سری اقدامات نیاز دارد مثلا در اولین گام، باید یک سرامیک مناسب و مرغوب بخرید. در این مورد بهتر است با یک سرامیک کار حرفه ای و ماهر مشورت کنید.

"خدمت از ما" این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید از بهترین کاشی کار و نصاب سرامیک در تهران و سایر شهرهای دیگر، بهره‌مند شوید. در "خدمت از ما" شما بعد از ثبت درخواست سرامیک کاری از متخصصان فعال ما، قیمت دریافت می‌کنید. سپس به پروفایل هر یک مراجعه نمایید و میزان مهارت و تجربه و همچنین نظر سایر مشتریان را ببینید و بعد با مقایسه هر یک از آن‌ها با هم، بهترین سرامیک کار را انتخاب نمایید و سرامیک کاری کف ساختمان خود را انجام دهید.

پروفایل متخصصان را خوب بگردید، نظر مشتری‌ها را بخوانید، قیمت‌ نصب سرامیک دیوار و نما یا کف را مقایسه کنید، حالا بهترین انتخاب خودتان را داشته باشید!

امتیاز دهید

4.88 امتیاز از 120 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب سرامیک

نظرات

عبدلقاسم منوچهری
عبدلقاسم منوچهری
4.6
8 خدمت موفق
نصب سرامیک
عباس احمدی

باسلام انسانی متخصص وحاذق ومتعهدوازوی راضیم وبا۵ستاره نظرم رااعلام می کنم وان شالله ازوی مجددبهره خواهم برد

محمدرضا عطار
محمدرضا عطار
5.0
16 خدمت موفق
نصب سرامیک
امیر هاشمی

جناب آقای عطار بسیار مودب،متخصص و حرفه ای هستند.طبق قرار قبلی و با تعهد و مسئولیت پذیری بالا سر کار حاضر شدند و به نحو احسن هم کار ما رو انجام دادند.اخلاق حرفه ای و تخصص کاری و انصاف به طور توامان در وجودشان هست.خیلی راضی هستم از ایشان .امیدوارم که همیشه سلامت باشند و کسب و کارشون پر رونق و پربرکت باشد انشالله.

روح الله رحمانی
روح الله رحمانی
5.0
4 خدمت موفق
نصب سرامیک
زهرا غلامی پور

بسیار خوش برخورد بودن و کارشون رو با مهارت و ظرافت انجام دادن

در این شهرها می توانید سفارش نصب سرامیک را ثبت کنید:

 • نصب سرامیک تهران
 • نصب سرامیک کرج
 • نصب سرامیک اصفهان
 • نصب سرامیک مشهد
 • نصب سرامیک شیراز
 • نصب سرامیک تبریز
 • نصب سرامیک اهواز
 • نصب سرامیک محمدشهر
 • نصب سرامیک شهریار
 • نصب سرامیک اراک
 • نصب سرامیک رشت
 • نصب سرامیک قائم شهر
 • نصب سرامیک پاکدشت
 • نصب سرامیک همدان
 • نصب سرامیک ری
 • نصب سرامیک بومهن
 • نصب سرامیک ساری
 • نصب سرامیک پرند
 • نصب سرامیک باغستان
 • نصب سرامیک ملارد
 • نصب سرامیک لواسان
 • نصب سرامیک کرمانشاه
 • نصب سرامیک رودهن
 • نصب سرامیک شاهین شهر
 • نصب سرامیک کرمان
 • نصب سرامیک اسلامشهر
 • نصب سرامیک کمال شهر
 • نصب سرامیک زنجان
 • نصب سرامیک قرچک
 • نصب سرامیک رباط کریم
 • نصب سرامیک قم
 • نصب سرامیک پردیس
 • نصب سرامیک دماوند
 • نصب سرامیک ارومیه
 • نصب سرامیک چهارباغ
 • نصب سرامیک ورامین
 • نصب سرامیک بندرعباس
 • نصب سرامیک وحیدیه
 • نصب سرامیک اندیشه
 • نصب سرامیک هشتگرد
 • نصب سرامیک مشکین دشت
 • نصب سرامیک شهر قدس
 • نصب سرامیک خاوران شرقی
 • نصب سرامیک قزوین
 • نصب سرامیک نظرآباد
 • نصب سرامیک فردیس
loading