همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

بند کشی سرامیک و کاشی از جمله اقدامات ساختمانی برای بازسازی و تعمیر خانه است که اصول خاصی هم دارد. ترمیم بندکشی سرامیک با استفاده از ابزار و مواد خاصی مثل چسب بندکشی، سیمان سفید و یا خمیر بندکشی ضدآب صورت می‌گیرد. 

بندکشی سرامیک با در اختیار داشتن لوازم و ابزار مخصوص به راحتی قابل انجام است؛ به همین دلیل در ادامه نحوه بندکشی سرامیک کف دستشویی، حمام و ... با سیمان سفید، خمیر بندکشی آماده یا چسب بند کشی را به طور کامل بررسی کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

به یاد داشته باشید که توجه به ترمیم بموقع بند کشی کاشی و سرامیک به ماندگاری طولانی مدت این مصالح ساختمانی کمک زیادی می‌کند.

 

بندکشی سرامیک در دسته کارهایی قرار داشته که نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارند و شما به‌راحتی می‌توانید خودتان از پس آنها بربیایید؛ همچنین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه زیادی به کارهای ساختمانی و فنی دارید، این نوشته مختص خودتان است. در این مقاله از "خدمت از ما" می‌خواهیم همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و بند کشی کاشی را برایتان شرح دهیم.

 

اهمیت بندکشی سرامیک کف دستشویی و حمام

همانطور که می‌دانید بندکشی یا همان درزگیری کاشی و سرامیک برای محیط هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی به دلیل اینکه در معرض رطوبت هستند؛ بسیار اهمیت دارد، زیرا به مرور زمان آب به سمت آجرها و زیرسازی های کاشی ها نفوذ کرده و ممکن است برایتان دردسرساز شود، پس بند کشی سرامیک سرویس بهداشتی را حتما جدی بگیرید.

برای انجام اصولی بندکشی سرامیک دستشویی یا بطور کلی بندکشی سرامیک و بندکشی کاشی باید ابتدا تمام سطح موردنظر را تمیز کنید و هر گونه گرد و خاک و آلودگی را از روی سطح پاک کنیم.

 

فیلم بندکشی سرامیک با سیمان سفید

 

 

بندکشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ

بعد از اینکه مراحل نصب سرامیک به اتمام رسید؛ تقریبا دو سه روز بعد از آن نوبت به بندکشی سرامیک می‌رسد. برای شروع باید مقداری دوغاب سیمان و پودر سنگ آماده کنید. میزان دوغاب سیمان و پودر سنگ مورد استفاده برای درزگیری و بند کشی سرامیک ها، کاملا به تعداد و اندازه سرامیک‌ها بستگی دارد.

البته می‌توان گفت که مقدار دوغاب مصرفی با در نظر گرفتن دورریز برای هر مترمربع حدودا یک لیتر توصیه می‌شود. همچنین بهتر است برای بندکشی سرامیک از رنگ های متناسب با سرامیک هایتان استفاده کنید تا زیبایی سرامیک ها را دو چندان کند.

مراحل زیر را در پروسه بند کشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ را انجام دهید:

 

1. تهیه دوغاب سرامیک کف

نکته مهم در طرز تهیه دوغاب سرامیک کف برای بندکشی ، این است که دوغاب حتما باید حالت مایع داشته باشد. اما برای بندکشی کاشی دیوار بهتر است دوغاب حالت خمیری داشته باشد تا به راحتی خمیر بین کاشی ها باقی بمانند.

برای تهیه دوغاب باید به میزان مساوی پودر سنگ و سیمان سفید را با هم مخلوط کنید و کم کم به این ترکیب آب اضافه کنید. تا آرام آرام حالت خمیری به خود بگیرد. میزان رقیق و غلیظ بودن آن بسته به مکان نصب، می‌تواند متفاوت باشد.

 

2.ریختن دوغاب روی سطح

بعد از تهیه دوغاب، حالا کافیست که آن را روی سطح موردنظرتان بریزید. همچنین برای بندکشی انواع سرامیک کف می‌توانید به وسیله‌ی تی، دوغاب را روی کل سطح پخش کنید. مدت زمان کوتاهی را صبر کنید تا سطح مورد نظر خشک شود.

در نهایت با استفاده از یک تکه نم دار، اضافی های دوغاب را از روی سطح پاک کنید. توجه داشته باشید که روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی نیز مشابه همین روش است. مراحل کار تمام است و بندکشی سرامیک انجام شده، فقط چند ساعتی به آن زمان بدهید تا بین بند ها کاملا خشک شود و تا جای ممکن روی آن ها تردد نکنید.

 

3. نحوه بند کشی کاشی دیوار

راحتترین نحوه بند کشی کاشی دیوار یا سرامیک دیوار، این است که با دست و حتما با استفاده از دستکش آن را انجام دهید. در مراحل آخر با استفاده از یک تکه چوب بر روی سطح بکشید تا تمامی بند‌ها دقیقا هم سطح و هم تراز شوند.

 

بندکشی سرامیک با سیمان سفید

 

بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف

هر روزه ابزارها و تجهیزات به‌روز و متنوعی برای ساختمان سازی وارد بازار می‌شود که همه‌ی آن ها روند کار را برای ما آسان‌تر خواهند. همچنین برای بندکشی سرامیک نیز دیگر از روش سنتی یعنی تهیه دوغاب استفاده نمی‌شود و مواد بهتر و کاربردی تر برای این کار تولید شده است.

 

خمیر بندکشی

 

یکی از بهترین مواد مورد استفاده بجای دوغاب، خمیر بندکشی واترپروف است. برای بند کشی سرامیک با این خمیر نیازی به افزودن هیچ گونه حلال یا آب و سیمان نخواهید داشت. فرمول این خمیر کاملا بر پایه تکنولوژی نانو تولید شده است. ترکیب این خمیر از رزین های اکریلیک و فیلرهای معدنی تشکیل شده است. نکته جالب این است که در رنگ های متنوع در بازار موجود می‌باشد و می‌توانید رنگ متناسب با سرامیک هایتان را خریداری کنید.

نحوه استفاده از خمیر بندکشی ضدآب بسیار آسان می‌باشد و فقط کافیست به‌وسیله قلم بند کشی کاشی و یا کاردک، بین کاشی ها و یا سرامیک ها را با آن پر کنید.

 

مزایای خمیر بند کشی واترپروف:

  • احتمال شسته شدن ملاتهای سنتی به وسیله مواد شوینده و آب به مرور زمان؛ اما این نوع خمیر با دوام بیش از 5 برابر روش‌های سنتی، مقاومت قابل توجهی در برابر آب و انواع مواد شوینده از خود نشان خواهد داد. این ویژگی عدم نفوذ آب به لایه‌های زیرین بسیار مورد توجه فرار گرفته است.
  • این خمیر به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد، در صورتی هر گونه لغزش بین کاشی ها، به هیچ عنوان استحکام خود را از دست نمی‌دهد.
  • حتما شما نیز مشاهده کرده‌اید که با بند کشی کاشی به روش سنتی در سطح بین کاشی‌ها فضای مناسبی را جهت رشد قارچ و کپک ایجاد خواهد کرد. از دیگر مزایای منحصر به فرد خمیر واترپروف، عدم ایجاد چنین مشکلی می‌باشد.

 

بندکشی سرامیک با پودر مخصوص

بند کشی سرامیک با پودر مخصوص بندکشی نیز، یکی دیگر از مواد مورد استفاده برای این کار است و می‌توانید از آن برای درزگیری بین کاشی ها و سرامیک‌ها استفاده کنید. روش تهیه آن بسیار آسان می‌باشد و فقط نیاز است که مقداری آب به آن اضافه کنید.

از مزیت های استفاده از پودر بندکشی می‌توان به استحکام بالا، طول عمر زیاد و عدم نفوذ رطوبت به لایه های زیرین اشاره کرد. پودربندکشی انواع مختلفی دارد که هر کدام کارایی خود را دارند. اگر اطلاعات کافی ندارید حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

 

انواع پودر های بندکشی کاشی

  • پودر بندکشی نانو
  • پودر بندکشی آنتی باکتریال
  • پودر بندکشی رنگی
  • پودر بندکشی ضد آب

 

بندکشی کاشی

 

ترمیم بندکشی سرامیک

معمولا بعد از پایان مراحل نصب سرامیک و بند کشی سرامیک، حتما پیش می‌آید که شکاف های ما بین بعضی از کاشی ها و سرامیک ها هنوز وجود داشته باشد که پر نشده اند. این شکاف ها به‌راحتی موجب نفوذ آب به سطح های پایین تر خواهند شد و بهتر است هر چه سریعتر به‌فکر ترمیم بندکشی سرامیک ها باشید.

 

ترمیم بند کشی سرامیک با چسب بندکشی

قبل از شروع دقت کنید که سطح زیر کار بسیار اهمیت دارد و باید به‌خوبی آن را تمیز کنید. هیچ گونه گرد و خاک و یا کثیفی نباید روی سطح سرامیک ها باشد؛ زیرا همانطور که می‌دانید چسب بندکشی سرامیک بسیار محکم می‌باشد و اگر روی سطح بریزد به آسانی پاک نخواهد شد. در صورت نیاز شکاف را از هرگونه گچ یا سایر مصالح پاک کنید.

حالا برای بندکشی سرامیک با چسب کافیست که چسب را ما بین سرامیک‌ها بکشید و با استفاده از یک تکه پارچه چسب های اضافی را به‌سرعت پاک کنید و اجازه ندهید که روی سطح خشک شود.

 

ترمیم بند کشی سرامیک با چسب سرامیک

 

دیدید که به وسیله چسب بندکشی سرامیک چقدر روند ترمیم بندکشی سرامیک آسان و بدون دردسر و در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد. همچنین هنگام خرید چسب بندکشی سرامیک به رنگ سرامیک ها و زیر ساخت سطح تان حتما توجه داشته باشید و متناسب با قیمت چسب بندکشی سرامیک، متناسب ترین را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین روش بندکشی سرامیک

همانطور که گفته شد روش ها و مصالح متنوعی برای بند کشی سرامیک وجود دارد و در این مقاله از "خدمت از ما" هر آنچه که لازم بود را راجع به بندکشی سرامیک و بندکشی کاشی بدانید را برایتان توضیح دادیم، بصورتی که دیگر به آموزش فیلم بندکشی سرامیک نیاز نخواهید داشت.

اگر وقت و زمان کافی برای کارهای ساختمانی را ندارید، یا اصلا علاقه ای به انجام این امور ندارید، سایت "خدمت از ما" بهترین متخصص ها را به شما معرفی خواهد کرد. مشورت با یک نصاب کاشی و سرامیک ماهر، به شما کمک می کند تا بین روش های بندکشی سرامیک با سیمان سفید یا استفاده از خمیر بندکشی کاشی یا چسب بندکشی سرامیک انتخاب درستی داشته باشید.

4.5 امتیاز از 1676 رای


سرامیک کاری و نصب سرامیک
برای سرویس سرامیک کاری و نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین