مشکل نرم افزاری صدای گوشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مشکل نرم افزاری صدای گوشی

مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ از مشکلاتی است که احتمالا بارها هنگام استفاده از تلفن همراه خود با آن مواجه شده باشید؛ کم شدن صدای مکالمه گوشی؛ مشکل نیامدن صدا هنگام مکالمه و یا ضعیف بودن صدای هنگام مکالمه از مواردی است؛ که در اثر مشکل نرم افزاری صدای گوشی بروز می دهد؛ علت مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ ممکن است از قطع شدن اسپیکر گوشی باشد؛ کم و قطع شدن صدای گوشی؛ همیشه به دلیل مشکلات نرم افزاری نبوده و گاها مشکل سخت افزاری گوشی علت قطعی صدا می‌باشد. تشخیص اینکه مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ منجر به اشکلات به وجود آمده در صدای گوشی شما است یا نه با بررسی موارد گفته شده در این مطلب و نهایتا مراجعه به یک متخصص قابل تشخیص است.

علت مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ گاها برای یک گوشی با یک برند مشخص با گوشی‌های دیگر متفاوت است؛ بعنوان نمونه شاید کم شدن صدای مکالمه گوشی سامسونگ؛ قطع شدن صدای مکالمه گوشی سامسونگ؛ قطع شدن اسپیکر گوشی سامسونگ و یا علت قطع زنگ گوشی سامسونگ و... دقیقا مدنظر شما برای رفع مشکل نرم افزاری گوشی باشد؛ حتی بیشتر مواقع ممکن است؛ با پیشنهاداتی مثل استفاده از کد افزایش صدای گوشی سامسونگ مواجه شوید؛ در هرصورت مراجعه به یک فرد کاربلد در مواجه با مشکل نرم افزاری صدای گوشی بهترین پیشنهاد می‌باشد.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - کم شدن صدای مکالمه گوشی سامسونگ

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ بیشتر مواقع با مشکل نرم افزار‌های ضبط مکالمه در گوشی‌های اندورید یکسان در نظر گرفته می‌شود؛ اما در این مطلب اشاره مستقیم ما بررسی مشکل نرم افزاری صدای اسپیکرگوشی در هنگام تماس و یا موارد دیگری مثل پخش موزیک است.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - نرم افزار ضبط مکالمه روی گوشی های اندورید

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی

سرآغاز مواجهه با مشکل نرم افزاری گوشی؛ علائمی مثل قطع شدن صدای مکالمه در گوشی سامسونگ و گوشی‌های دیگر می‌باشد؛ در کنار آن مواردی مثل کم شدن صدای مکالمه در گوشی و یا ضعیف شدن صدای مکالمه در گوشی هم قابل مشاهده است. اما اینکه قطعا دلیل ایرادات پیش آمده مشکل نرم افزاری صدای گوشی است یا نه مستلزم مشاهده یک سری عوامل اصلی است؛ که در این قسمت به آن پرداخته می‌شود.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی

 

مواردی که ممکن است؛ منجر به بروز مشکل نرم افزاری صدای گوشی شود، به ترتیب از موارد عادی و قابل رفع شروع می‌شود:

 

مکان که ایستاده اید را بررسی کنید

آنتن دهی محلی که در آن ایستاده اید را بررسی کنید، احتمال دارد قطعی؛ وصلی صدا در اثر عدم پوشش سیگنال و امواج موبایل در محلی است، که ایستاده اید؛ بنابراین قبل از گذاشتن ایراد روی صدای گوشی مبنی بر مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ مطمئن شوید مکانی که قرار دارید پوشش مخابراتی مناسبی دارد.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - بررسی آنتن دهی محل

 

تنظیمات صدای گوشی را بررسی کنید

غالبا عدم تنظیم درست قسمت call در گوشی باعث به وجود آمدن ایرادات در نحوه شنیدن صدا می‌شود؛ قبل از هر تغییری در گوشی؛ تنظیمات صدای مکالمه را بررسی نمایید. یکی از نکات مهم در مشکل نرم افزاری صدای گوشی بی توجهی به تنظیمات صدا در گوشی است.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - بررسی تنظیمات صدای گوشی

 

 بلندگوی گوشی را تمیز نمایید

از علت های ساده مشکل نرم افزاری صدای گوشی، غافل نشوید؛ گرد خاک نشسته روی اسپیکر و بلند گوی گوشی به مروز زمان باعث ضعیف شنیده شدن صدا می‌شود؛ با یک براش تمیز وخلال دندان یا مسواک بلندگو گوشی را تمیز نمایید.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - بلندگوی گوشی را تمیز نمایید

 

لوازم جانبی کاربردی برای تماس گوشی را بررسی کنید

اگر از هدفون و یا هدست برای ایجاد تماس استفاده می‌کنید؛ از صحت لوازم جانبی خود با امتحان روی گوشی دیگر اطمینان حاصل کنید؛ اگر نوع هدفون بلوتوثی است؛ درستی اتصال آن به گوشی را بررسی کنید.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - بررسی لوازم جانبی گوشی برای تماس و شندیدن صدا

 

ریست کردن گوشی و آپدیت نرم افزار‌ها را انجام دهید

گاهی ریست کردن گوشی ؛مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ را برطرف می کند؛ دستگاه تلفن همراه را ریست کرده و نرم افزارهای جانبی را مربوط به صدای گوشی را متناسب با ورژن جدید آپدیت نمایید.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - ریست کردن گوشی و آپدیت نرم افزار‌ها

 

کم شدن صدای مکالمه گوشی

کم شدن صدای مکالمه گوشی نمونه ای از مشکل نرم افزاری صدای گوشی است که احتمالا،بارها با آن مواجه شده باشید؛ کم شدن صدا در هنگام صحبت کردن صرفا مبنی بر ایراد نرم افزاری یا سخت افزاری گوشی شما نمی‌باشد، گاهی دلیل قطعی صدای مکالمه درگوشی به ضعف سیگنال در شرایط محیطی و گوشی طرف مقابل مرتبط است. قبل از هر گونه اقدامی حتما از ایرادات احتمالی ناشی از مشکل نرم افزاری صدای گوشی تان اطمینان حاصل نمایید. برای رفع مشکل کم شدن صدای مکالمه گوشی هرازگاهی حتما بلندگوهای گوشی را پاک نمایید گرد و خاک یکی از دلایل اصلی کم شدن صدای گوشی در هنگام مکالمه است.

 

کم شدن صدای مکالمه گوشی

 

قطع شدن صدای مکالمه گوشی

یکی از ایرادات ناشی از مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ قطع شدن صدای مکالمه گوشی است، که احتملاتی بر این ایراد وجود دارد که با هم مرور می کنیم.اگر از هدست و یا هدفون استفاده کردید؛ بعد از جداکردن این لوازم جانبی از گوشی از قطعی نرم افزاری و سیستمی این لوازم اطمینان حاصل نمایید؛ حتما بررسی کنید که آیکون علامت هدست از بالای صفحه نمایش گوشی پاک شود؛ اگربا در نظر گرفتن تمامی این موارد باز هم با ضعیف بودن صدای گوشی هنگام مکالمه مواجه بودید؛اقدامات زیر را انجام دهید.

 

قطع شدن صدای مکالمه گوشی - ضعیف بودن صدا در هنگام مکالمه

 

چند نکته تاثیر گذار در رفع ضعیف بودن صدای گوشی هنگام مکالمه

 • دکمه افزایش صدا را فشار دهید و از سایلنت نبودن گوشی اطمینان داشته باشید.
 • چندین بار هدفون را وصل و سپس از گوشی قطع کنید.
 • درگاه ورودی فیش انتهایی هدفون به گوشی را تمیز کنید. گردغبار و ذرات آلوده جمع شده در این قسمت از گوشی مانع اتصال مجددا صدا به گوشی می‌شود.
 • اگر هیچ یک از این موارد دلیل مشکل نرم افزاری صدای گوشی شما نباشد؛ باید اسمارت فون خود را به تنظیمات (reset defactory)کارخانه ببرید.

قطع شدن صدای اسپیکر گوشی

مشکل نرم افزاری صدای گوشی، در این حالت بدین شکل است؛ که هیچ گونه صدایی از گوشی شما شنیده نمی‌شود؛ نوتیفیکشن؛ پیام؛زنگ همگی در حالت شبه سایلنت قرار دارد و حتی صدای موزیک هم شنیده نمی‌شود. ایرادات و اختلال در عملکرد گوشی فقط به این موارد ختم نمی‌شود؛ و هنگامی که با شما تماس می‌گیرند؛ صدای شما شنیده برای مخاطب واضح است اما صدای از شما به طرف مقابل نمی رسد. این مشکل حتی با اتصال هدفون هم بر قرار است و بعبارتی می توان گفت؛ هیچ صدای از گوشی شنیده و خارج نمی‌شود. اگر تمامی موارد گفته شده در گوشی شما مشاهده شود؛ اغلب منشا سخت افزاری دارد. برای اطمینان باید بلندگوهای گوشی خود را با ابزار تشخیص عیب دستگاه (Device Diagnostic Tool) تست کنید.

 

کد-افزایش-صدای-گوشی-سامسونگ

 

کد افزایش صدای گوشی سامسونگ و اندرویدی

راه حل دیگر برای تست صدای گوشی کاربرد کد دستوری؛ یا همان کد افزایش صدای گوشی سامسونگ است؛ که با مراحل زیر صورت می‌گیرد. به عنوان نمونه یکی از راهکارهای رفع مشکل نرم افزاری صدای گوشی را برای گوشی سامسونگ با هم بررسی می‌کنیم.

 • در قسمت تماس گوشی کد دستوری *#7353# را شماره گیری نموده تا تنظیمات گوشی برای شما نمایان شود.
 • برای اسپیکر های خارجی روی عنوان speaker بزنید؛ در این حالت در صورت سالم بودن اسپیکر صدای بلندی از گوشی شنیده می‌شود که با انتخاب مجدد واژه speaker می توانید آن را قطع نمایید.
 • برای اسپیکرهای داخلی بر روی Melody تپ کنید. اگر اسپیکر سالم باشد، شما از Earpiece گوشی (بلندگوی کوچکی که مخصوص شنیدن صدای افراد در هنگام تماس تلفنی می‌باشد) صدای موزیک خواهید شنید.

 

استفاده از کد دستوری در افزایش صدای گوشی سامسونگ

 

اگر تمای این مراحل به درستی در گوشی شما صورت گرفت اسپیکرهای گوشی سالم بوده و مشکل نرم افزاری صدای گوشی دلیل موارد پیش آمده برای گوشی است. در این قسمت برای رفع این مشکل چند نکته را اشاره می کنیم:

 • گوشی خود را Reboot کنید.
 • بلوتوث گوشی خود را خاموش کنید. گاهی اوقات به دلیل اتصال گوشی به یک دستگاه بلوتوث خارجی، اسپیکرها از کار می‌افتند.
 • گوشی را Factory reset کنید.

 

تست رفع مشکل نرم افزاری صدای گوشی بعد از کاربرد کد دستوری

 

بعنوان یک روش کلی برای تمای گوشی ها می توان تست کد دستوری برای افزایش صدا در گوشی های اندورید در نظر گرفت، با دانستن کد دستوری مشخص می‌توانید مشابه روش های گفته شده برای افزایش صدای گوشی سامسونگ، مشکل نرم افزاری صدای گوشی را برطرف نمایید.

 

علت قطع شدن صدای زنگ گوشی

گاهی اتصالات موجود در اسپیکر قطع شده و علت قطعی صدای زنگ گوشی و دیگر صداها به این دلیل می‌باشد، نوع دیگر مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ بطور اتوماتیک قرار گرفتن گوشی روی حالت Mute می باشد. این مشکل نرم افزاری صدای گوشی ممکن است به خاطر اختلالی است که به دلیل نصب یک اپ روی دستگاه ایجاد شده باشد. بنابراین برای رفع مشکل می‌توانید قدم‌های زیر را انجام دهید. موارد گفته شده در مورد مشکل نرم افزاری صدای گوشی در گوشی های سامسونگ بوده و در گوشی های دیگر می تواند عناوین مختلف داشته باشد.

 

علت قطع شدن صدای زنگ گوشی

 

گوشی خود را به حالت Safe Mode ببرید

 • گوشی را خاموش کنید.
 • دکمه پاور گوشی را فشار داده و آن را نگه دارید تا زمانی که لوگوی گوشی سامسونگ ظاهر شود.
 • دکمه پایین را به اندازه ای نگهدارید که Lock Screen نمایان شود.
 • گزینه نمایشگر Safe Mode در گوشه چپ پایین تصویر دیده می شود؛ این وضعیت یعنی گوشی شما در حالت Safe Mode قرار دارد و در حالت Safe Mode هیچ اپلیکشنی روی گوشی اجرا نمی شود.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - گوشی را روی حالت safe mode قرار دهید.

 

اگر گوشی شما در حالت Safe Mode هم Mute است؛ ایراد سخت افزاری است در غیر این صورت فعالیت یکی از اپ های نصب شده منجر به میوت شدن گوشی شده آن را پیدا و غیر فعال نمایید.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - اپ های ایجاد کننده ایراد را غیر فعال نمایید

 

Cache Partition را از حالت ریکاوری پاک کنید

 • گوشی ار خاموش کنید.
 • دکمه‌های صدای بالا ، هوم و پاور را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید.
 • وقتی گوشی لرزید، دکمه پاور را رها کنید، اما دو دکمه دیگر را همچنان نگه دارید.
 • وقتی منوی حالت ریکاوری ظاهر شد، دکمه‌ها را رها کنید.
 • از دکمه تنظیم صدای پایین برای رسیدن به گزینه Wipe Cache Partition استفاده کرده و با استفاده از دکمه پاور آن را انتخاب کنید.
 • پس از انجام این کار، گزینه Reboot System Now را انتخاب کنید تا گوشی شما ریستارت شود.
 • حال ببینید که آیا گوشی شما باز هم به طور اتوماتیک Mute می‌شود یا خیر.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - از طریق Cache Partition قابل برطرف شدن است.

 

اتصال به بلندگوی بلوتوثی دیگر عامل قطعی صدای گوشی

 • برای حل این مشکل نرم افزاری صدای گوشی، ابتدا بلندگوی بلوتوثی خود را به یک گوشی دیگر متصل کرده تا اطمینان حاصل کنید که بلندگو سالم است.
 • از جفت شدن صحیح بلندگو با بلوتوث گوشی خود اطمینان حاصل کنید. وقتی که بلندگو به طور صحیح به بلوتوث گوشی شما متصل شد، از قسمت تنظیمات اسمارت فون وارد بخش بلوتوث شوید.
 • دوبار روی آیکون Byte Headset کلیک کرده و روی Listen to Music کلیک کنید.

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی - اتصال بلندگوی بلوتوثی را بررسی نمایید

 

مشکل نرم افزاری صدای گوشی؛ یکی از موارد پر برخورد در ایرادات گوشی است، که با انجام یک سری تمهیدات بیان شده می توانید، این ایرادات را رفع نمایید؛ اگر هیچ کدام از این موارد روی گوشی پاسخ مناسبی نداشت و یا تست نرم افزاری گوشی نشان دهنده ایراد در قطعات اصلی گوشی است برای رفع مشکل سخت افزاری گوشی حتما به افراد متخصص و تعمیرات گوشی مراجعه نمایید.

4.5 امتیاز از 1592 رای


تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین