10 روش موثر برای از بین بردن مورچه در خانه (خیلی ریز، بالدار و ...)

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
10 روش موثر برای از بین بردن مورچه در خانه (خیلی ریز، بالدار و ...)

از بین بردن مورچه در منزل، همیشه کار سختی نیست و حتی نیاز به استفاده از سموم شیمیایی نیست، برای خلاص شدن از این جانوران کافی است با چندین راهکار خانگی برای از بین بردن مورچه های خیلی ریز و بالدار آشنا شوید؛ روش های زیادی برای نابودی آنها وجود دارد! 

در این محتوا از  "مجله خدمت از ما" ما چندین راهکار موثر و کارآمد را برای از بین بردن و ریشه کندن مورچه از خانه برایتان آورده ایم تا با نزدیک شدن به فصل گرما، به راحتی از شر مورچه ها خلاص شوید.

 

از بین بردن مورچه با گچ

گچ یک ماده فوق العاده برای فراری دادن مورچه‌هاست. اینکه چرا مورچه ها از گچ فراری هستند، به دلیل کربنات کلسیم موجود در گچ می‌باشد. یک راه راحت و ساده برای خلاصی از شر مورچه ها این است که مقداری گچ را اطراف لانه مورچه ها بریزید تا به‌کلی از بین بروند.

جالب است بدانید که گچ به دفع مورچه‌ها در خاک گلدان و باغچه هم موثر است، کافیست فقط مقداری گچ را دوروبر گیاهان بریزید.

 

دفع مورچه با دارچین

برای ما معمولا دارچین جز مواد غذایی بسیار خوشبو به‌شمار می‌رود؛ اما مورچه‌ها از بوی تند آن متنفر هستند و این موضوع کاملا از نظرعلمی ثابت شده است، فقط کافیست که آن را امتحان کنید. نصف قاشق دارچین را با کمی آب مخلوط کنید، یک تکه پارچه را به آن آغشته کنید و در مناطقی که احتمال حضور مورچه ها وجود دارد بکشید و این روند را تا از بین رفتن کامل مورچه‌ها هر روز انجام دهید.

 

خلاص شدن از مورچه ها با سرکه

اگر فکر می‌کنید که سرکه فقط برای تمیزکاری کاربرد دارد، اشتباه می‌کنید یکی دیگر از جاهایی که سرکه می‌تواند به کمک شما بیاید، جهت دفع مورچه‌هاست؛ اگر فقط می‌خواهید که آن ها را از محل زندگیتان دور کنید، سرکه بهترین راه حل است.

کمی آب و سرکه را به نسبت یک به یک با هم مخلوط کنید و دورن یک بطری اسپری بریزید. سپس در محل عبور مورچه‌ها اسپری کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید. این راه حل برای از بین بردن مورچه های خیلی ریز و پشه ها هم بسیار جواب می‌دهد.

 

از بین بردن مورچه

 

فلفل، راه خلاصی از مورچه‌ها

مورچه ها را دست کم نگیرید. این موجودات ریز حس بویایی فوق العاده ای دارند وما دقیقا از همین ویژگی مورچه ها برای از بین بردن آن‌ها استفاده خواهیم کرد. برای از بین بردن مورچه با فلفل دو راه داریم؛ هم می‌توانیم مقداری فلفل را با آب مخلوط کنیم و اطراف لانه مورچه ها بریزیم و هم اینکه مقداری فلفل را با زردچوبه ترکیب کنیم و در نواحی که مورچه ها وجود دارند بپاشیم.

 

ریشه کن کردن مورچه ها با بوراکس

تا به اینجا تمام راه حل هایی که برای از بین بردن مورچه ها مطرح کردیم، برای دور کردن مورچه ها از محیط و خانه کاربرد بیشتری داشتند. این محلولی را که در ادامه بررسی خواهیم کرد، بطور کلی مورچه ها را از بین خواهد برد. ابتدا بهتر است کمی با بوراکس آشنا شوید. بوراکس، پودر سفید رنگ طبیعی و معدنی است با قدرت تمیزکنندگی بالا و البته یک ماده سمی برای مورچه ها.

از بین بردن مورچه با بوراکس، قطعی ترین روش ریشه کندن مورچه از خانه است. مورچه ها ابتدا جذب این ماده می‌شوند؛ اما به‌محض خوردن آن می‌میرند. برای تهیه این محلول دو روش را می‌توانید امتحان کنید. اول اینکه مقداری بوراکس و شکر را مخلوط کرده، کمی هم آب به آن اضافه کنید. سپس هر جای که مورچه ها را مشاهده کردید کمی از این محلول را در آن ناحیه بریزید.

در روش دوم هم می‌توانید بوراکس را با مقادیر مساوی آرد و آب به‌شکل خمیر در آورید. در نهایت کافیست که این خمیر را در مناطقی که مورچه ها وجود دارند، قرار دهید. دیگر هیچ اثری از مورچه ها مشاهده نخواهید کرد.

 

از بین رفتن مورچه با خاک دیاتومه

راهکار دیگر استفاده از خاک دیاتومه است که یک راه حل منحصر برای از بین بردن مورچه ها و دیگر حشرات موذی است. شما می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم از شر مورچه ها خلاص شوید و هم دیگر حشرات موذی را از بین ببرید.

قبل از استفاده از آن توجه داشته باشید که خاک دیاتومه را نباید خیس کنید. در غیر اینصورت کاربرد نخواهد داشت. همچنین اگر حیوانات خانگی در منزل دارید، بهتر است از خاک دیاموته خوراکی استفاده کنید تا برای آن ها مشکلی پیش نیاید.

برای استفاده از خاک دیاتومه، کافیست که لایه نازکی از آن را بیرون از خانه و هرجای که مورچه ها را مشاهده کردید، بریزید.

 

از بین بردن مورچه در منزل

 

دفع مورچه با نمک

نمک یک ماده خوب برای دفع مورچه هاست ولی برای از بین بردن آنها کاربرد ندارد، اگر به دنبال دور کردن آنها از محیط زندگی خود هستید، این روش بسیار موثر است. مسیری که مورچه ها از آن عبور می‌کنند را نمک بپاشید. فقط دقت کنید که محل مورد نظر خشک باشد تا نتیجه خوب باشد. بعد از مدتی که این کار را ادامه دادید، شاهد دور شدن مورچه ها از محیط هستید.

 

از بین بردن مورچه در منزل با نعناع

مورچه ها برای پیدا کردن غذا از قدرت بویایی خود استفاده می‌کنند، از طرفی نعناع بوی قوی دارد و می‌تواند قدرت بویایی مورچه ها را مختل کند. حدود 5 قطره از نعناع را با نصف استکان آب مخلوط کنید و در مسیر و نزدیکی لانه مورچه‌ها اسپری کنید و این کار را تا دفع کامل مورچه ها ادامه دهید. 

 

جوش شیرین

یک راه حل موثر و خوب برا از بین بردن مورچه ها استفاده از جوش شیریناست، جوش شیرین به سرعت مورچه ها را می‌کشد. در مسی حرکت و اطراف لانه این جانوران جوش شیرین بپاشید و نتیجه را ببینید.

 

مورچه ها را در چند دقیقه نابود کنید!

آخرین راه حل برای از بین بردن دائمی مورچه ها استفاده از محصولات شیمیایی است که در بازار بسیار موجود هستند. فقط نکات مهمی را باید هنگام استفاده از آن ها رعایت کنید. اگر در خانه کودک خردسال دارید و یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید حتما هنگام خرید، این موارد را در نظر بگیرید.

بهترین محصول برای از بین بردن دائمی مورچه ها، اسپری های مورچه کش هستند که تمام مورچه ها را در صرف چندین دقیقه نابود می‌کند. اغلب اسپری های مورچه کش، بسیار ماندگار هستند و تا چندین ماه، شما را از شر مورچه خلاص می‌کند.

 

نکات مهم برای دفع مورچه ها

  • خرده‌های غذای که روی زمین ریخته شدن رو بلافاصله تمیز کنید. نظافت و پاکسازی خانه، بهترین راه حل برای دفع مورچه ها ست.
  • ظرف های کثیف را سریعا بشویید تا از تجمع مورچه‌ها و سایر حشرات موذی جلوگیری کنید.
  • از ورود مورچه به خانه جلوگیری کنید. تمام درب‌ها، پنجره‌ها و تمام ورودی های خانه را با درزگیر کاملا بپوشایند.
  • مواد غذایی را همیشه در ظروف در بسته نگهداری کنید. دقت کنید که مورچه ها فقط به‌دنبال غذا می‌گردند.
  • بهتر است قبل از هر کاری، اول لانه مورچه ها را پیدا کنید. بعد از آن تمام روش های گفته شده برای از بین بردن ملکه مورچه ها کارساز خواهد بود. در این صورت به‌طور کلی از شر تمام مورچه ها خلاص خواهید شد.

 

بهترین سم برای از بین بردن مورچه

به طور کلی دو نوع سم در بازار برای مورچه‌ها وجود دارد :

  • طعمه: این نوع سم، زمانی مناسب است که شما جای دقیق لانه مورچه ها را ندانید. زیرا این سموم یک خاصیت تاخیری دارند و دیر اثر می کنند، وقتی مورچه طعمه را به داخل لانه می برد، در آنجا کشته می‌شود و بدن آن نیز از خود سم آزاد می کند. به همین دلیل شما بدوم اینکه بدانید لانه مورچه کجاست، آنجا را سمپاشی کرده اید.
  • سموم دفع آفات: این نوع سم مناسب زمانی است که شما جای دقیق لانه‌ها را می‌دانید. این سموم اینگونه عمل می‌کنند که سیستم عصبی این جانور را مختل می کنند و فرصتی برای حرکت ندارد. 

 

ضربه نهایی برای از بین بردن مورچه ها!

اگر مورچه ها آسایش شما را سلب کرده‌اند، یک گزینه دیگر هنوز برای شما وجود دارد و آن هم خرید یک دستگاه از بین بردن مورچه است. دستگاهای صوتی از بین برنده مورچه و موریانه بسیار برای شما مفید خواهند بود.

همچنین می‌توانید برای از بین بردن مورچه در منزل از متخصصین با تجربه و کاربلد "خدمت از ما" کمک بگیرید و در کوتاهترین زمان ممکن از شر این جانوران خلاص شوید.

4.5 امتیاز از 1686 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین