7 راه از بین بردن مورچه (خیلی ریز، بالدار و ...)

ثبت درخواست "سمپاشی منازل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
7 راه از بین بردن مورچه (خیلی ریز، بالدار و ...)

زمانی که صحبت از دفع حشرات موذی، به خصوص از بین بردن مورچه می‌شود، معمولا اولین راه حل استفاده از سموم و مواد شیمایی است؛ اما جالب است بدانید که روش‌های کاربردی زیادی برای از بین بردن مورچه های خیلی ریز وجود دارد که آخرین گزینه شما است، استفاده از سم و مواد شیمیایی است؛ البته خلاص شدن از شر این موجودات ریز به این آسانی هم که فکر می‌کنید، نخواهد بود. در ادامه در "مجله خدمت از ما" بهترین روش ریشه کندن مورچه از خانه را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

با خواندن ادامه این مطلب با موارد زیر آشنا می‌شوید:

 • از بین بردن مورچه های خیلی ریز
 • از بین بردن دائمی مورچه
 • از بین بردن مورچه در خاک باغچه
 • حكمت مورچه در خانه
 • از بین بردن مورچه در خاک گلدان
 • ریشه کندن مورچه از خانه
 • از بین بردن مورچه بالدار

شاید برایتان جالب باشد که برخی افراد، به هنگام از بین بردن مورچه، به محلی دیگری اسباب کشی می‌کنند. شما می‌توانید خدمت اساب کشی تهران را با خدمت از ما، بازار آنلاین خدمات، تجربه کنید. 


 

از بین بردن مورچه با گچ

گچ یک ماده فوق العاده برای فراری دادن مورچه ها ست. اینکه چرا مورچه ها از گچ فراری هستند، به دلیل کربنات کلسیم موجود در گچ می‌باشد. یک راه راحت و ساده برای خلاصی از شر مورچه ها این است که مقداری گچ را اطراف لانه مورچه ها بریزید تا بکلی از بین بروند.

جالب است بدانید که گچ علاوه بر دفع مورچه‌ها در از بین بردن مورچه در خاک گلدان و از بین بردن مورچه در خاک باغچه و سایر حشرات موذی نیز موثر است، کافیست فقط مقداری گچ را دوروبر گیاهان بریزید.

 

دارچین یا حشره کش؟

برای ما معمولا دارچین جز مواد غذایی بسیار خوشبو به‌شمار می‌رود؛ اما مورچه‌ها از بوی تند آن متنفر هستند و این موضوع کاملا از نظرعلمی ثابت شده است، فقط کافیست که آن را امتحان کنید. نصف قاشق دارچین را با کمی آب مخلوط کنید، یک تکه پارچه را به آن آغشته کنید و در مناطقی که احتمال حضور مورچه ها وجود دارد بکشید. این روند را تا از بین بردن مورچه ها هر روز انجام دهید.

 

اسپری مورچه کش خانگی بسازید!

اگر فکر می‌کنید که سرکه فقط برای تمیزکاری کاربرد دارد، اشتباه می‌کنید یکی دیگر از جاهای که سرکه می‌تواند به کمک شما بیاید، برای از بین بردن مورچه است. اگر دوست ندارید که مورچه ها را کاملا از بین ببرید و فقط می‌خواهید که آن ها را از محل زندگیتان دور کنید، سرکه بهترین راه حل است.

کمی آب و سرکه را به نسبت یک به یک با هم مخلوط کنید و دورن یک بطری اسپری بریزید. سپس در محل عبور مورچه ها اسپری کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید. این راه حل برای از بین بردن مورچه های بالدار و پشه ها بسیار جواب می‌دهد.

 

از بین بردن مورچه

 

حس بویایی مورچه ها و فلفل!

مورچه ها را دست کم نگیرید. این موجودات ریز حس بویایی فوق العاده ای دارند. ما دقیقا از همین ویژگی مورچه ها برای از بین بردن آن‌ها استفاده خواهیم کرد. برای از بین بردن مورچه با فلفل دو راه داریم؛ هم می‌توانیم مقداری فلفل را با آب مخلوط کنیم و اطراف لانه مورچه ها بریزیم و هم اینکه مقداری فلفل را با زردچوبه ترکیب کنیم و در نواحی که مورچه ها وجود دارند بپاشیم.

 

همه‌ی مورچه ها رو با بوراکس ریشه کن کنید!

تا به اینجا تمام راه حل هایی که برای از بین بردن مورچه ها مطرح کردیم، برای دور کردن مورچه ها از محیط بسیار کاربرد دارند. این محلولی را که در ادامه بررسی خواهیم کرد، بطور کلی مورچه ها را از بین خواهد برد. ابتدا بهتر است کمی با بوراکس آشنا شوید. بوراکس، پودر سفید رنگ طبیعی و معدنی است با قدرت تمیزکنندگی بالا و البته یک ماده سمی برای مورچه ها.

از بین بردن مورچه با بوراکس، قطعی ترین روش ریشه کندن مورچه از خانه است. مورچه ها ابتدا جذب این ماده می‌شوند؛ اما به‌محض خوردن آن می‌میرند. برای تهیه این محلول رو روش را می‌توانید امتحان کنید. اول اینکه مقداری بوراکس و شکر را مخلوط کرده، کمی هم آب به آن اضافه کنید. سپس هر جای که مورچه ها را مشاهده کردید کمی از این محلول را در آن ناحیه بریزید.

در روش دوم هم می‌توانید بوراکس را با مقادیر مساوی آرد و آب به‌شکل خمیر در آورید. در نهایت کافیست که این خمیر را در مناطقی که مورچه ها وجود دارند، قرار دهید. دیگر هیچ اثری از مورچه ها مشاهده نخواهید کرد.

 


اگر به فکر آن هستید که پس از ریشه کنی بنیان مورچه‌ها از خانه‌تان، برخی نقاط را نقاشی کنید؛ می‌توانید نقاشی ساختمان را در خدمت از ما، درخواست دهید؛ از جمله شهرهای تحت پوشش، تهران است که می‌توانید به نقاشی ساختمان تهران، مراجعه کنید. 


 

با خاک دیاتومه، یک تیر و دو نشان بزنید!

مورچه، جیرجیرک، ساس، کک... تمام این حشرات موذی می‌توانند، آسایش شما را سلب کند. خاک دیاتومه، یک راه حل منحصر برای از بین بردن مورچه ها و دیگر حشرات موذی است. شما می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم از شر مورچه ها خلاص شوید و هم دیگر حشرات موذی را از بین ببرید.

قبل از استفاده از آن توجه داشته باشید که خاک دیاتومه را نباید خیس کنید. در غیر اینصورت کاربرد نخواهد داشت. همچنین اگر حیوانات خانگی در منزل دارید، بهتر است از خاک دیاموته خوراکی استفاده کنید تا برای آن ها مشکلی پیش نیاید.

برای استفاده از خاک دیاتومه، کافیست که لایه نازکی از آن را بیرون از خانه و هرجای که مورچه ها را مشاهده کردید، بریزید.

 

از بین بردن دائمی مورچه

 

مورچه ها را در چند دقیقه نابود کنید!

آخرین راه حل برای از بین بردن دائمی مورچه ها استفاده از محصولات شیمیایی است که در بازار بسیار موجود هستند. فقط نکات مهمی را باید هنگام استفاده از آن ها رعایت کنید. اگر در خانه کودک خردسال دارید و یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید حتما هنگام خرید، این موارد را در نظر بگیرید.

بهترین محصول برای از بین بردن دائمی مورچه ها، اسپری های مورچه کش هستند که تمام مورچه ها را در صرف چندین دقیقه نابود می‌کند. اغلب اسپری های مورچه کش، بسیار ماندگار هستند و تا چندین ماه، شما را از شر مورچه خلاص می‌کند.

 

این 5 نکات مهم را جدی بگیرید:

 • خرده‌های غذای که روی زمین ریخته شدن رو بلافاصله تمیز کنید. نظافت و پاکسازی خانه، بهترین راه حل برای دفع مورچه ها ست.
 • ظرف های کثیف را سریعا بشویید تا از تجمع مورچه‌ها و سایر حشرات موذی جلوگیری کنید.
 • از ورود مورچه به خانه جلوگیری کنید. تمام درب‌ها، پنجره‌ها و تمام ورودی های خانه را با درزگیر کاملا بپوشایند.
 • مواد غذایی را همیشه در ظروف در بسته نگهداری کنید. دقت کنید که مورچه ها فقط به‌دنبال غذا می‌گردند.
 • بهتر است قبل از هر کاری، اول لانه مورچه ها را پیدا کنید. بعد از آن تمام روش های گفته شده برای از بین بردن ملکه مورچه ها کارساز خواهد بود. در این صورت به‌طور کلی از شر تمام مورچه ها خلاص خواهید شد.

 

ضربه نهایی برای از بین بردن مورچه ها!

اگر مورچه ها آسایش شما را سلب کرده‌اند، یک گزینه دیگر هنوز برای شما وجود دارد و آن هم خرید یک دستگاه از بین بردن مورچه است. دستگاهای صوتی از بین برنده مورچه و موریانه بسیار برای شما مفید خواهند بود.

همچنین می‌توانید برای سم پاشی و دیگر خدمات نظافت منزل، درخواستتان را در سایت "خدمت از ما" ثبت کنید و از چندین متخصص قیمت بگیرید.

سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading