بهترین سم برای سمپاشی منزل

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین سم برای سمپاشی منزل

حشرات موذی و مزاحم یکی از بدترین چیزهایی هستند که هرکسی می‌تواند در منزل خود ببیند. خیلی از افراد از این حشرات فوبیا دارند و دیدن آن‌ها در منزل برایشان از هرچیزی وحشتناک‌تر است. گذشته از این، چنین حشراتی می‌توانند بیماری‌ها و آلودگی‌های زیادی را به داخل ساختمان منتقل کنند.

 به همین خاطر، شما باید به محض مواجه شدن با چنین حشراتی، به دنبال بهترین سم برای سمپاشی منزل خود باشید. اما کدام سم برای از بین بردن حشرات موذی مناسب‌تر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، تا انتهای مطلب همراه ما باشید! 

چطور باید بهترین سم برای سمپاشی منزل را پیدا کنیم؟

انتخاب یک سم مناسب برای سمپاشی منزل، به این بستگی دارد که منزل شما مورد حمله کدام دسته از حشرات قرار گرفته است. شما باید قبل از خرید سم برای سمپاشی منزل، به خوبی در مورد فرمول شیمیایی و کاربردهای سم مورد نظر تحقیق کنید تا در نهایت بتوانید بهترین سم برای سمپاشی منزل را انتخاب نمایید.

در اینجا ما به نکات مهمی که باید در زمان خرید سم به آن‌ها توجه کنید، اشاره خواهیم کرد.

 

بهترین سم برای سمپاشی منزل چیست؟

 

1. نوع سم

سموم حشره کش و ضد آفت، در انواع پودری، کنستانتره، اسپری و شکل‌های دیگر به مشتریان عرضه می‌شوند. تمام اشکال و انواع این سموم دارای کارایی و تاثیر کافی هستند و اینطور نیست که یکی از آن‌ها نسبت به دیگری برتری داشته باشد. اما شما باید بدانید که کدامیک از آن‌ها برای شرایط شما مناسب‌ترند و نحوه استفاده از هرکدام به چه صورت است.

برای مثال، سموم پودری معمولاً برای از بین بردن سوسک‌ها و حشرات ریز در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید آن‌ها را در کناره دیوارها، کف منزل و درزها و گوشه‌ها بپاشید. اسپری‌ها هم می‌توانند روی از بین بردن انواع حشرات موثر باشند. برای استفاده از این نوع سم، می‌توانید آن را در اطراف گیاهان آپارتمانی یا قسمت‌هایی که حشرات تجمع پیدا کرده‌اند اسپری کنید. کنستانتره‌ها باید ابتدا کمی رقیق شده و سپس در محلی که حشره‌ها وجود دارند، مورد استفاده قرار گیرند.

 

2. حشراتی که در منزل وجود دارند

هر سم روی حشرات خاصی تاثیر دارد و شما باید برای از بردن هر نوع حشره، از سموم مخصوصی استفاده کنید. در واقع هر کدام از سموم دارای مواد شیمیایی خاصی هستند که این مواد، روی دسته‌های مختلفی از حشرات تاثیر می‌گذارند.

شما ابتدا باید ببینید که منزلتان مورد هجوم کدام دسته از حشرات قرار گرفته است. سپس سم مخصوص از بین بردن همان حشرات را خریداری نمایید. گاهی اوقات ممکن است نیاز به استفاده از دو نوع سم مختلف داشته باشید.

 

3. ترکیبات موجود در سم

در ترکیبات حشره کش‌ها مواد شیمیایی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این مواد، برای انسان‌ها و به خصوص کودکان بسیار مضر هستند. حتی ممکن است سلامت حیوانات خانگی شما را به خطر بیندازند. از همین رو شما باید در زمان خرید و انتخاب بهترین سم برای سمپاشی منزل، به ترکیبات سموم توجه کنید و مطمئن شوید که این ترکیبات، ضرر خاصی برای شما نداشته باشند.

 

چند نمونه از بهترین سم ها برای سمپاشی منزل

 

چند نمونه از بهترین سموم برای سمپاشی منزل

همانطور که گفتیم، انتخاب بهترین سم برای سمپاشی ساختمان به این بستگی دارد که منزل شما مورد هجوم کدام دسته از حشرات قرار گرفته و شرایط کلی شما چیست. با این وجود، ما در اینجا چند نمونه از بهترین سموم حشره کش که می‌توانید برای سمپاشی منزلتان مورد استفاده قرار دهید را به شما معرفی می‌کنیم.

 

سم سایپرمترین

این سم یکی از سموم بسیار قدرتمند است که برای از بین بردن جانوران مزاحمی مثل جیرجیرک، سوسک و انواع عقرب در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از سم سایپرمترین باید کمی از این سم را با مقداری آب رقیق کرده و داخل یک ظرف اسپری دار بریزید. سپس سم را به بخش‌های مختلف منزل خود مثل گوشه دیوارها، زیر کمدها و کابینت‌ها و حتی روی سقف، اسپری کنید.

 

خمیر ضد سوسک

خمیرهای مخصوص سوسک کش، نوعی از سموم هستند که برای از بین بردن انواع سوسک و حشرات مزاحم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این خمیرها هیچ خطری برای حیوانات خانگی شما ندارند و با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بهتر است خمیرهای سوسک کش را در بخش‌هایی از منزل مثل زیر کمدها و کابینت‌ها (که مسیر رفت و آمد حشرات مزاحم هستند)، قرار دهید.

 

سم پیترین و پیرتروئید

این سموم هم جزو سموم بی‌خطر برای انسان‌ها و حیوانات اهلی هستند و به همین دلیل هم می‌توان آن‌ها را به عنوان بهترین سم برای سمپاشی منزل در نظر گرفت. البته این سموم نباید با آب ترکیب شوند؛ چرا که در اینصورت ترکیبات خطرناکی در آن‌ها فعال خواهد شد.

 

پیپرونیل بوتاکسید

یکی دیگر از سمومی است که شما می‌توانید برای کشتن حشرات مزاحم در منزل خود از آن استفاده کنید. این سم یک ترکیب ضعیف است و نمی‌تواند خطری برای شما داشته باشد. اگر بخواهید آن را برای کشتن موجودات مقاوم‌تر مثل موش و عقرب مورد استفاده قرار دهید، لازم است آن را با مواد سمی دیگر ترکیب کنید.

 

اسید بوریک

این ماده شیمیایی یک نوع اسپری حشره کش نسبتاً ارزان قیمت است که می‌توانید برای سمپاشی منزل خود از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که طعم این سم رو به شیرینی می‌رود و ممکن است کودکان آن را مواد خوراکی اشتباه بگیرند. به همین دلیل حتماً آن را در جای مناسبی نگهداری کنید.

 

بهترین سم برای سم پاشی حشرات

 

بهترین زمان برای سمپاشی منزل چه زمانی است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که افراد در زمان سمپاشی منزل خود با آن مواجه می‌شوند این است که چه زمانی باید منزل را سمپاشی کرد تا بهترین نتیجه را داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بهترین زمان سمپاشی برای مقابله با هر حشره مزاحم، متفاوت است. برای مثال برای از بین بردن سوسک‌ها باید سمپاشی را به محض تاریک شدن هوا انجام دهید. اما بهترین زمان برای از بین بردن کک و ساس، صبح زود است.

 

بهترین زمان برای سمپاشی منزل

 

آیا سمپاشی منزل برای ساکنین بی خطر است؟

در صورتی که شما بهترین سم برای سمپاشی منزل را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده باشید، نیازی نیست که در مورد خطرات آن سم برای خود، کودکان یا حیوانات خانگی‌تان نگران شوید. البته برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از خطرات سمپاشی، لازم است به نکات خاصی توجه کنید. از جمله مهمترین نکاتی که باید در زمان سمپاشی منزل به آن توجه داشته باشید تا سمپاشی به صورت کاملاً بی‌خطر و اصولی انجام شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیش از سمپاشی از اعضای خانواده بخواهید که منزل را ترک کنند.
 • هرگونه مواد خوراکی که در داخل منزل وجود دارد را بردارید و داخل یخچال را کابینت‌ها قرار دهید.
 • حتما ماسک بزنید و دستکش بپوشید.
 • فرد سمپاش باید بعد از سمپاشی، به خوبی دست و صورت خود را شسته و هرچه سریع‌تر به حمام برود.
 • بسته به دستور مصرف سم، از منزل برای مدت مشخصی خارج شوید. سپس تمام درب و پنجره‌ها را باز بگذارید تا هوای ازاد به داخل منزلتان راه پیدا کند.
 • در این مرحله باید اجساد جانوران موذی و حشرات را جارو زده و به خارج از منزل منتقل کنید.

 

بهترین سموم برای سم پاشی منازل

 

هزینه های سم پاشی

در صورتی که قصد خرید بهترین سم برای سمپاشی منزل خود را دارید، باید بدانید که قیمت هر نوع سم با انواع دیگر متفاوت است. اما به این نکته توجه کنید که صرفاً گران قیمت بودن یک سم، به منزله استاندارد و قوی‌تر بودن آن نسبت به سموم دیگر نیست و شما نباید قیمت را فاکتور انتخاب خود قرار دهید. اگر به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید، به خوبی شما را برای انتخاب بهترین سم، متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید و شرایطتتان راهنمایی خواهند کرد.

یک راه حل دیگر هم این است که سمپاشی منزل خود را به شرکت‌های خدماتی که در این زمینه فعالیت دارند بسپارید. این شرکت‌ها تکنسین‌های ماهری را به منزل شما اعزام می‌کنند تا سمپاشی منزلتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در این حالت، هزینه سمپاشی منزل با توجه عوامل زیر مشخص خواهد شد:

 • متراژ منزل شما
 • نوع ساختمانتان
 • حشراتی که منزلتان را مورد هجوم قرار داده‌اند
 • تعداد دفعات سمپاشی
 • نوع سمی که مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • و...

 

هزینه خرید بهترین سم برای سمپاشی منزل

 

 

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد انتخاب بهترین سم برای سمپاشی منزل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید، شما باید بهترین سم را مطابق با شرایط کلی خود انتخاب کنید و محصول ثابتی برای همه افراد وجود ندارد. ما در این مطلب، چند مورد از سم‌های مناسب برای سمپاشی را به شما معرفی کردیم.

در پایان، شما می‌توانید سمپاشی منزلتان را به افراد مجرب بسپارید که در این زمینه تجربه کافی دارند. در این صورت باید به سراغ شرکت‌های معتبری بروید که از کیفیت خدمات آن‌ها اطمینان دارید.


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین