بهترین زمان سمپاشی ساس و سوسک در خانه

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین زمان سمپاشی ساس و سوسک در خانه

با فرا رسیدن بهار و فصل گرما مهمان‌های ناخوانده بدون دعوت وارد منزل شما خواهند شد. حضور این مهمانان ناخوانده زندگی را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌کند. بله درست حدس زدید، حشرات موذی مهمان‌های هستند که هر سال با شروع فصل بهار و گرما بدون سلام علیک وارد منزل شما می‌شوند و آسایش را از شما می‌گیرند. راه‌های زیادی برای خلاصی از شر حشرات موذی وجود دارد که سمپاشی خانه یکی از بهترین راه‌‌ها برای خلاصی از شر این موجودات است. به یاد داشته باشید که بهترین زمان سمپاشی خانه، تاثیر زیادی در ریشه کن کردن آن‌ها دارد.

آیا می‌دانید بهترین زمان سمپاشی سوسک و ساس چه وقت است؟ آیا باید شخصا سمپاشی منزل را انجام داد یا این مهم را به افراد و متخصص‌های فعال در این زمینه سپرد؟ این سوال‌ها و چندین سوال دیگر در خصوص سمپاشی در این مقاله پاسخ داده خواهد شد.

 

 

بهترین زمان برای سمپاشی خانه

حتما شما هم متوجه شده‌اید که با فرا رسیدن فصل بهار و بیدار شدن طبیعت، حشرات موذی مانند سوسک و .. در همه جا به چشم می‌آیند. تولید مثل حشرات در فصل بهار با شدت بیشتری انجام خواهد شد و همواره این حشرات برای بقای خود به دنبال مکانی امن می‌گردند و چه مکانی بهتر از گوشه کابینت‌های شما که سالی یکبار هم چشم شما به آن نمی‌خورد. بر اساس تحقیقات میدانی که از متخصص‌های فعال در زمینه سمپاشی خانه‌ها به منظور از بین بردن حشرات موذی توسط تیم تحقیقاتی ما صورت گرفت، مشخص شده است که بهترین زمان سمپاشی خانه اوایل فصل بهار است.

به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت: نیمه اول اردیبهشت ماه بهترین زمان سمپاشی خانه است.

همان‌طور که در بالا اشاره شد با ‌گرم‌تر شدن هوا تعداد آفت‌ها و حشرات موذی به سرعت افزایش پیدا خواهد کرد. از جمله مهمترین حشرات موذی که احتمالا شما آن‌ها را در خانه ملاقات خواهید کرد، می‌توان به سوسک کابینت، ساس، مگس، مورچه، عنکبوت و .. اشاره کرد. حضور اینهمه حشره موذی می‌تواند هر خانه‌ای را غیر قابل سکونت کند، اما برای شما یک خبر خوشحال کننده دارید، با دانستن بهترین زمان سمپاشی خانه و انجام سمپاشی حرفه‌ای به راحتی می‌توانید از شر این موجودات راحت شوید.

 

چرا دانستن بهترین زمان سمپاشی خانه مهم است؟

سمپاشی به موقع و قبل از زیاد شدن آفت‌ها به کار کمتری نیاز دارد و علاوه بر این تاثیرگذاری و ماندگاری بسیار بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. اگر به این موضوع فکر می‌کنید که فعلا برای سمپاشی زود است و باید اجازه دهید که تعداد آفت‌های خانه بیشتر شود، باید برای کنترل آن‌ها کارهای بسیار بیشتری را انجام دهید. معمولا بهتر است هر ساله و با رسیدن فصل بهار خانه خود را سمپاشی کنید تا از شر موجودات موذی در امان باشید.

*‌ به‌عنوان یک نکته مهم به یاد داشته باشید که:

سمپاشی همیشه در از بین بردن حشرات موذی موثر خواهد بود و هیچ زمانی برای سمپاشی دیر نیست. پس اگر بهترین زمان سمپاشی خانه را از دست دادید، فکر نکنید که دیگر سمپاشی اثری ندارد و مجبور هستید 6 – 7 ماه با حشرات همزیستی کنید. شما هر موقع با سمپاشی اصولی و درست می‌توانید از شر حشرات موذی راحت شوید.

 

بهترین زمان سمپاشی خانه

 

بهترین زمان سمپاشی ساس چه وقت است؟

اگر شاهد ساس در خانه خود بودید، هرچه سریعتر اقدام به سمپاشی منزل کنید. برای از بین بردن و ریشه کردن ساس یکی از نکات بسیار مهم دانستن بهترین زمان سمپاشی ساس است. این موجود خونخوار در صورتی که به شما حمله کند به مراتب بدتر از پشه شما را نیش می‌زند و مانند یک زالو خون شما را می‌خورد. شاید از دید بسیاری از افراد سوسک بدترین حشره موذی است که شما می‌توانید در خانه مشاهده کنید، اما من به شما این اطمینان را می‌دهم که ساس آن موجودی است که شما با دیدن آن خواهید گفت: کاش خونه‌امون سوسک داشت!

شاید هیچوقت ساس را با چشم ملاقات نکنید اما به راحتی می‌توانید بفهمید که آیا منزل شما ساس دارد یا خیر. ساده‌ترین روش تشخیص حضور ساس در منزل چک کردن لای پتوها و درزهای مبل است. اگر روی ملافه‌های سفید خود لکه سیاه یا قهوه‌ای مشاهده کردید به حضور ساس در منزل خود مشکوک شوید و سریعا  اقدام به سمپاشی کنید. اگر زمان درست سمپاشی خود را به‌منظور از بین بردن ساس‌ انجام ندهید، کار تمام است و شما شاید نتوانید به‌طور کامل از شر این موجود راحت شوید. اجازه دهید تا به سراغ بررسی بهترین زمان سمپاشی ساس برویم.

 

بهترین زمان سمپاشی ساس

 

 ساس‌ها عاشق تاریکی هستند و در طول شب مشغول فعالیت می‌شوند، پس صبح زود این حشرات مشغول استراحت خواهند بود. در بسیاری از منابع با توجه به این عادت ساس که شب‌ها سر و کله‌اش پیدا می‌شود و صبح زود به استراحت می‌پردازند، بهترین زمان برای سمپاشی ساس را اول صبح و شب اعلام کرده‌اند که البته این ادعا توسط هیچ تحقیقاتی رد یا پذیرفته نشده است.

منابع دیگری اعلام کرده‌اند که رطوبت هوا شرایط را برای سمپاشی به‌منظور از بین بردن ساس‌ها بهتر می‌کند. با توجه به دو موضوع بالا می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که بهترین زمان سمپاشی ساس شب‌های بارانی است.

*‌ در بالا به بهترین زمان سمپاشی ساس اشاره شد، اما به یاد داشته باشید که:

یک سمپاشی غیر اصولی و نادرست به‌منظور از بین بردن ساس اگر در شب‌های بارانی و پر رطوبت هم انجام شود، نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت. عکس این قضیه هم وجود دارد و یک سمپاشی اصولی در تمام ساعات روز موثر واقع خواهد شد و شما را از شر این موجود راحت خواهد کرد.  

 

بهترین زمان سمپاشی سوسک چه موقعی است؟

ساس هرچقدر هم که بد باشد، سوسک چیز دیگری است. شاید بسیاری از افراد ساس را در منزل خود هیچوقت مشاهده نکنند و اصلا ندانند که همچین موجودی هم وجود دارد؛ اما سوسک را همه می‌شناسند و همه از دست این حشره موذی فراری هستند. سوسک‌های کوچکی که در کابینت‌های شما وجود دارد با وجود جثه ریزی که دارند از سرعت بالایی برخوردار هستند و با روش‌های سنتی مانند دمپایی نمی‌توانید به حساب آن‌ها برسید و تا قبل از اینکه شما دمپایی را پیدا کنید، این سوسک‌ها فرار خود را انجام داده‌اند.

سوسک‌های بزرگ و بالدار که از فاضلاب بیرون می‌آیند، ترسنا‌ک‌ترین صحنه‌ای است که شما می‌توانید ببینید. تصور کنید که یک سوسک فاضلاب که در حال پرواز است به صورت شما نزدیک می‌شود! حتی تصور این موضوع هم چندش و وحشتناک است. سوسک‌های فاضلابی ناقل بیماری‌های بسیار زیادی هستند که می‌توانند سلامتی شما را تهدید کنند. راه‌های زیادی برای از بین بردن سوسک‌ها وجود دارد، اما بهترین راه برای از بین بردن این حشره موذی سمپاشی است.

 اما بهترین زمان سمپاشی سوسک را می‌دانید؟ برای اینکه در مبارزه با سوسک‌ها پیروز شوید باید بهترین زمان را برای سمپاشی سوسک در نظر بگیرید، دانستن زمان جهت سمپاشی سوسک، نتیجه کار را موثرتر خواهد کرد. بهترین زمان سمپاشی سوسک ریز و سوسک‌های کابینتی پاییز و زمستان است. برخی بر این باور هستند که بهترین زمان سمپاشی سوسک مانند بسیاری از حشرات موذی اوایل بهار و آغاز فصل گرما است به شما می‌گوییم این باور کاملا اشتباه است چرا که سوسک‌ها در فصل پاییز و زمستان زاد و ولد می‌کنند.

 

بهترین زمان سمپاشی سوسک

 

درست است که سوسک‌ها در پاییز و زمستان تخم‌ریزی می‌کنند و بهترین زمان سمپاشی سوسک این موقع از سال است، اما زمانی که شما اولین سوسک را در منزل خود مشاهده کردید به عنوان بهترین زمان سمپاشی سوسک در این مقاله معرفی می‌کنیم. سوسک موجودی نیست که شما به خصوص بانوان عزیز بتوانند، حتی یک روز هم آن را تحمل کنند پس به محض مشاهده اولین سوسک  در منزل سمپاشی را انجام دهید. اوایل فصل بهار بهترین زمان برای تکرار سمپاشی است.

*‌‌ معمولا با انجام سمپاشی سوسک‌ها برای بقا به منزل همسایه حمله‌ور خواهند شد و این احتمال وجود دارد که آن‌ها با مشکل سوسک روبه‌رو شوند. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید که چندین واحد مشکل سوسک دارند، بهتر است کل آپارتمان را سمپاشی کنید با این کار هزنیه‌های سمپاشی کمتر می‌شود و کل آپارتمان از شر این موجود چندش راحت خواهند شد.

 

نکاتی که در هنگام سمپاشی خانه باید به آن توجه داشته باشید

قبل از شروع توضیح در خصوص نکات مهم در هنگام سمپاشی اجازه دهید تا یک موضوع بسیار مهم را با هم بررسی کنیم. سمپاشی همان‌طور که از اسم آن به وضوح قابل مشاهده است، شما را با مواد شیمیایی و سموم مختلف روبه‌رو خواهد کرد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که سمپاشی را خودشان انجام دهند و این امر را به افراد متخصص در این زمینه واگذار نمی‌کنند. معمولا این کار به دلیل کاهش هزینه‌های خانوار انجام می‌گیرد.

انتخاب یک سم نادرست توسط افراد غیر متخصص بسیار محتمل است، سم نادرست و اشتباه می‌تواند سلامتی کل خانواده بخصوص کودکان را با خطر روبه‌رو کند. آیا اگر پای سلامتی عزیزانتان در میان باشد به مسائل مالی فکر خواهید کرد؟ حتما پاسخ شما "خیر" است. پس سمپاشی را جدی بگیرید و با سمپاشی غیر اصولی سلامت خانواده را به خطر نیاندازید.

 

زمان مناسب برای سمپاشی سوسک و ساس

 

در هنگام سمپاشی باید به نکات زیادی توجه داشت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 • زمانی که سمپاشی منزل خود را به افراد متخصص و تکنسین‌های ماهر واگذار می‌کنید، از آن‌ها بپرسید که بعد از گذشت چند روز باید هیچ اثری از حشرات موذی مشاهده نشود. اگر بعد از گذشت مدت زمانی که توسط تکنسین اعلام شده است، دوباره با حشرات موذی مواجه شدید با آن‌ها تماس بگیرید و موضوع را گزارش دهید.
 • در این مقاله با بهترین زمان سمپاشی خانه، بهترین زمان سمپاشی ساس و بهترین زمان سمپاشی سوسک آشنا شدید به شما توصیه می‌کنیم که در زمان‌های اعلام شده به عنوان بهترین زمان برای سمپاشی هر کدام از حشرات موذی بالا، اقدام به سمپاشی کنید.
 • بعد از انجام سمپاشی اجازه دهید تا قسمت‌های سمپاشی شده کاملا خشک شوند.
 • بعد از برگشتن به منزل به سرعت آن را تمیز نکنید، در برخی از مواقع مشاهده شده است که با پاک کردن سریع سم حشرات موذی دوباره به میدان برگشته‌اند. پس با مشورت تکنسین‌های متخصص در زمینه سمپاشی خانه را تمیز کنید و قبل از تمیزکاری حتما موضوع را با آن‌ها در میان بگذارید.
 • بعد از سمپاشی به‌خصوص سمپاشی که به‌منظور از بین بردن ساس انجام شده است، باید کف زمین را به‌طور کامل بشوید.
 • بعد از انجام سمپاشی در و پنجره منزل خود را باز کنید تا سموم و هوای آلوده از منزل شما خارج شود.
 • تا دو روز بعد از انجام سمپاشی بهتر است به منزل خود برنگردید، چون ممکن است در هوا گرد سم وجود داشته باشد و شما را مسموم کند.
 • عوامل بسیار زیادی در قیمت هزینه‌های سمپاشی موثر است که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به نوع سم استفاده شده، میزان آلودگی محیط به حشرات موذی، شهرت شرکت و .. اشاره کرد. بهتر است به خاطر کاهش هزینه‌ها به سراغ شرکت‌های غیر معتبر نروید.
 • تمامی ملحفه‌ها و درصورت توان پتوهای خود را بشویید و در زیر نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود.
 • قبل از انجام سمپاشی بهتر است روی تمامی لوازم خانگی خود مانند مبل‌ها، تلویزیون، یخچال و .. را بپوشانید و تمامی مواد غذایی یخچالی (هر چه در یخچال نگهداری می‌شود) و غیر یخچالی (مانند آجیل‌ها و ..) را از دسترس خارج کنید.
 • قبل از انجام سمپاشی تمام افراد، گیاه‌های زنده و حیوانات خانگی باید به‌طور کامل از خانه خارج شوند تا سم سلامتی آن‌ها را به‌خطر نیاندازید.
 • برای تاثیر بیشتر باید سمپاشی را به‌طور دوره‌ای تکرار کنید.

 

بهترین زمان سمپاشی منزل

 

سخن پایانی

شرکت‌های خدماتی و افراد بسیار زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند در زمینه مبارزه با حشرات موذی بهترین هستند و می‌توانند شما را از شر این حشرات برای همیشه راحت کنند. بیشتر این صحبت‌های شوهای تبلیغاتی است و معمولا این افراد توانایی انجام کارهای که ادعا می‌کنند را ندارند. افرادی که علم سم شناسی را ندارند، ممکن است از سموم نباتی و .. برای مبارزه با آفت‌ها استفاده کنند که این سموم تاثیر بسیار زیادی در سلامتی افراد به ویژه کودکان، افرادی که بیماری‌های خاص دارند و خانم‌های باردار تاثیر گذار خواهند بود. در بسیاری از مواقع استفاده از یک سم نباتی غیر استاندارد منجر به سقط جنین، مشکلات پوستی، تنفسی و .. شده است. پس اینکه سمپاشی منزل خود را به چه کسی واگذار می‌کنید، بسیار تاثیرگذار است. پس در انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات سمپاشی بسیار دقت کنید.

 با مراجعه به سایت خدمت از ما با شرکت‌های مختلف و فعال در زمینه سمپاشی منزل در تمامی شهرهای ایران آشنا خواهید شد. این شرکت‌ها در زمینه از بین بردن سوسک، ساس، مورچه و .. مشغول فعالیت هستند. در سایت خدمت از ما لیست شرکت‌های دارای مجوز سمپاشی را مشاهده خواهید کرد و با ثبت سفارش در سایت می‌توانید از هزینه‌های که هر شرکت برای انجام سمپاشی منزل شما دریافت می‌کند، آگاه شوید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب هر شرکت می‌توانید از نظرات کاربرانی که قبلا از خدمات آن شرکت استفاده کرده‌اند، مطلع شوید و از میزان رضایت آن‌ها نسبت به کیفیت کار شرکت مطلع شوید.

4.0 امتیاز از 603 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین