چطور از شر حشرات رختخواب خلاص شویم؟  

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چطور از شر حشرات رختخواب خلاص شویم؟  

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با حشرات رختخواب گزیده شوید. اما این حشرات موذی رختخواب، چه گونه ای از موجودات هستند؟ این جانوران، همان ساس ها هستند که از خون بدن انسان‌ها و حیوانات دیگر تغذیه می‌کنند و محل گزیدگی آن‌ها در موارد حاد ممکن است منجر به عفونت شدید شود.

ساس در بزرگترین حالت حشره‌ای نیم سانتی و به رنگ قهوه‌ای تیره یا سیاه است. مکان‌های تاریک و نمور را برای زندگی می‌پسندد و در رختخواب‌ها لانه می‌کند تا از خون بدن انسان تغذیه نماید. در این مقاله به راه‌های پیشگیری و نابودی حشرات رختخواب خواهیم پرداخت و به طور دقیق ذکر می‌کنیم که چگونه به دفع حشرات در خانه اقدام کنید. لطفا با ما همراه باشید.

پیشگیری از نفوذ حشرات رختخواب به خانه

همیشه بهترین درمان هر مشکلی، پیشگیری از وقوع آن است. در مورد دفع حشرات در خانه نیز، این مسئله صدق می‌کند. باید سعی کنید با راه‌های ممکن، از نفوذ حشرات موذی رختخواب پیشگیری کنید تا بعدها مجبور به دفع آن‌ها نشوید. مهم‌ترین مسئله در این حوزه، رعایت بهداشت است. در این راستا باید چندین نکته را در نظر بگیرید:

  • خانه را حداقل هفته ای دو بار جارو برقی بکشید.
  • تمیزی آشپزخانه و محکم بودن درب چاه فاضلاب آن را فراموش نکنید.
  • حتما کف خانه را به طور منظم تی بکشید.
  • از باقی نگه داشتن زباله به مدت طولانی خودداری کنید و حواستان به شیرآبه‌های تولید شده از آن باشد.
  • اگر حیوان خانگی دارید، از نظافت و سلامت آن غافل نشوید.
  • گیاهان آسیب دیده می‌توانند محلی برای جمع شدن حشرات باشند، از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
  • ظروف غذا و همچنین باقی مانده هر وعده را برای مدت طولانی روی سفره رها نکنید.
  • موقع رفتن به مسافرت، از ملحفه شخصی استفاده کنید تا در صورت آلوده بودن محیط به ساس، آن را با خود به منزل منتقل نکنید.
  • پس از بازگشت از سفر، تمام لباس‌ها، ملحفه‌ها و چمدان‌های خود را در اولین فرصت نظافت کنید.
  • هرچند وقت یک بار رختخواب در کمد را خارج کنید و در آفتاب پهن کنید.

موارد ذکر شده کمک می‌کنند پیش از نفوذ این موجودات و نیاز به دفع حشرات در خانه، از لانه کردن آن‌ها پیشگیری کنید. همان طور که مشاهده فرمودید اکثر این موارد مربوط به مسائل بهداشتی می‌شوند.

 

از بین بردن حشرات رختخواب

 

راه حل دفع حشرات موذی رخت خواب

به طور کلی برای دفع حشرات در خانه، سرعت عمل شما بسیار مهم است. در مورد حشرات رختخواب، اهمیت این مسئله دو چندان می‌شود؛ زیرا سرعت تکثیر ساس بسیار زیاد است و هر حشره ساس می‌تواند روزی 5 تا 7 تخم بگذارد. پس سریع‌تر دست به کار شوید و همه اقدامات را تا جایی که می‌شود با هم پیش ببرید تا بتوانید به طور کامل از این حشرات موذی رختخواب خلاص شوید.

 

رختخواب ها را بشویید.

تمام رختخواب های خانه را بشویید. این شستشو باید با آب حداقل 65 درجه سانتی گراد شسته شود. گرما اهمیت زیادی در نابودی ساس‌ها دارد. ممکن است برای افزایش سرعت عمل و شستشوی همزمان تمام رختخواب‌ها، این کار به خشک شویی بسپارید. اما در این صورت حتما همه آن‌ها را در یک کیسه جمع کنید و متصدی خشک شویی را از آلوده بودن ملحفه‌ها به حشرات رختخواب آگاه کنید.

اگر رختخواب را در خانه می‌شویید بهتر است پس از شستشو آن ها را در آفتاب پهن کنید و یا اتو بکشید. قبل از انجام تمام مراحل دفع حشرات در خانه، از پهن کردن مجدد رختخواب‌ها خودداری کنید.

 

کمد لباس و کشوها را چک کنید.

ساس ممکن است به درون لباس‌های شما نیز نفوذ کرده باشد. پس حتما کمدها و کشوها را چک کنید، آن‌ها را تخلیه کنید، محیط درون آن‌ها را تمیز کنید و لباس‌ها را نیز شستشو دهید تا خیالتان به طور کامل راحت شود.

 

فرش و قالیچه‌ها را پاک سازی کنید.

پرز فرش و لا به لای تار و پود قالیچه، محل خوبی برای لانه کردن لاروهای حشرات رختخواب است. فرش‌ها را با مکش بالا به خوبی جارو برقی بکشید. در صورت امکان آن ها را بشویید و یا به قالیشویی بدهید. اما اگر فرصت این کار را نداشتید می‌توانید از بخارشوی کمک بگیرید. با بخارشوی فرش را نظافت کنید تا از شر حشرات موذی رختخواب، پاک سازی شود. به یاد داشته باشید، کیسه جارو برقی را سریعا به بیرون از خانه منتقل کنید.

 

خلاص شدن از حشرات موذی رختخواب در خانه

 

محیط اتاق را حشره زدایی کنید.

تمام محیط اتاق را با شوینده تمیز کنید. تمام درزها و شکاف‌های ریز باید با دقت نظافت و پاک سازی شوند تا احتمال بروز دوباره ساس منفی شود. تمام کشو‌ها و کمدها باید تخلیه شده و تمیز شوند. دقت کنید که در فرایند دفع حشرات رختخواب، اندکی اهمال کاری ممکن است تمام زحمات شما را به هدر دهد و بازگشت دوباره این حشرات موذی را شاهد باشید.

پس هر سوراخ سنبه ای که می‌شناسید و می‌بینید با دقت نظافت و تمیز کنید تا بتوانید مجددا همه چیز، اعم از رختخواب را به جای خود بازگردانید.

 

فضای خانه را سمپاشی کنید.

تیر خلاص برای رهایی و دفع حشرات در خانه، سمپاشی است. می‌توانید با پرس و جو و تحقیق، سم مرغوب حشرات رختخواب و دیگر حشرات موذی را تهیه کنید و خود به صورت شخصی به سمپاشی منزل اقدام نمایید.

اما راه اصولی‌تر، موثرتر و البته ایمن‌تر این است که از شرکت‌های سمپاشی کمک بگیرید. آن‌ها قطعا از شما باتجربه‌تر هستند و سمپاشی را صحیح‌تر و با بازده بیشتر انجام خواهند داد. این مرحله، قدم آخر برای رهایی حشرات موذی رختخواب است.

سخن آخر

وجود حشرات رختخواب یکی از معضلاتی است که برای هر خانواده ای ممکن است به وجود بیاید. البته هر معضلی راه حلی دارد؛ پس نگران نباشید. البته بهتر است پیش از نفوذ حشرات موذی رختخواب، اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. اما به هرحال راه‌هایی وجود دارد که بتوانید به دفع حشرات در خانه بپردازید و یا به عنوان اقدام نهایی، خانه را به صورت شخصی و یا کمک گرفتن از شرکت‌های تخصصی، سمپاشی کنید.

4.5 امتیاز از 937 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین