قیمت سمپاشی درختان در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سمپاشی درختان" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به سمپاشی درختان نیاز دارید؟

سمپاشی درختان را به متخصصش بسپار

سمپاشی درختان و سمپاشی درختان میوه برای افرادی که صاحب باغ هستند و از آن کسب درآمد می‌کنند، بسیار مهم است. برای از بین بردن آفات و حشرات در فصل‌های ثمردهی (بهار و تابستان)، زمستان بهترین زمان سمپاشی درختان میوه محسوب می‌شود.

سم پاشی در زمان مناسب، رعایت اصول سمپاشی درختان میوه و انتخاب بهترین سم برای درختان میوه تنها از عهده یک شرکت سمپاشی درختان بر می‌آید. این شرکت‌ها بهترین گزینه برای سمپاشی مرکبات، سمپاشی درخت انگور و ... هستند. شما تنها با چند کلیک می‌توانید چنین شرکت‌هایی را در «خدمت از ما» بیابید.

برای اطلاع از هزینه این خدمات و همچنین نکات سمپاشی درختان میوه در زمستان، تقویم و زمان سم پاشی درخت‌ گیلاس، گردو و مرکبات، بهترین سم برای درختان میوه و ... با ما همراه باشید.

 

سمپاشی درختان میوه و انواع سم

 

 

قیمت سمپاشی درختان چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت سمپاشی درختان بر اساس مساحت محل مدنظر، هزینه بازدید از پروژه، زمان و نوع سمپاشی، نوع درخت و مقدار آفات تعیین می‌شود. ممکن است شما یک باغ کوچک خانگی داشته باشید یا باغی با اهداف تجاری؛ گاهی سم پاشی درخت را برای جلوگیری از حمله آفات انجام می‌دهید، و گاهی برای از بین بردن یا جلوگیری از انتشار یک بیماری.

البته نوع سم هم در محاسبه هزینه تمام‌شده بی‌تاثیر نیست. مثلا اگر بخواهید از موغوب‌ترین و بهترین سم برای درختان میوه در بازار استفاده کنید، قیمت خدمات متفاوت خواهد بود.

در هر حالت، برای تخمین هزینه سم پاشی به‌طور رایگان، تنها باید درخواست خود را با جزئیات لازم در وبسایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت کنید. درخواست‌تان برای متخصصان نزدیک به شما ارسال شده، و آنها مبالغ پیشنهادی خود را به شما اعلام خواهند کرد.

 

خدمات سمپاشی درختان شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات سمپاشی درختان و سمپاشی درختان میوه شامل موارد زیر می‌شود:

 • سمپاشی درختان میوه در زمستان، پاییز و یا به صورت بهاره
 • سمپاشی درخت انگور، گیلاس، هلو، گوجه سبز، زردآلو و ...
 • سمپاشی درخت گردو، بادام، پسته و ...
 • سمپاشی مرکبات و سمپاشی درختان به
 • سمپاشی علیه شته و سایر آفات

یادآوری می‌کنیم که متخصصان سم پاشی درخت که در بازار آنلاین «خدمت از ما» فعالیت می‌کنند، می‌توانند در زمینه سمپاشی گیاهان آپارتمانی، سمپاشی گل رز و سایر نمونه‌ها در باغ‌های گل نیز به شما کمک کنند.

کلیه این خدمات نیز با استفاده ار مناسب‌ترین نمونه در انواع سم درختان میوه، با توجه به جدول زمانبندی سمپاشی درختان میوه و بهترین ساعت سمپاشی درختان به شما ارائه می‌شود.

 

بهترین سم برای درختان میوه

 

نکاتی در مورد سمپاشی درختان میوه

اگر به باغبانی مشغول هستید (با هر مقیاس و وسعتی)، برای بهبود کیفیت و کمیت محصولات خود باید نکاتی را درباره سمپاشی درختان میوه بدانید. این نکات عبارتند از:

 • شما می‌توانید یک هفته قبل از جوانه زدن عملیات سمپاشی درختان را شروع کنید.
 • توصیه می‌شود پیش از سم پاشی درخت آن را آبیاری کنید.
 • هنگام سمپاشی درختان حتما از دستکش، عینک ایمنی و لباس مناسب استفاده کنید.
 • اگر ممکن است، برای سمپاشی با انواع سم درختان میوه، از موتور سمپاشی استفاده کنید.
 • سم پاشي را طوری انجام دهید که محلول از روی شاخه‌ها چکه کند. تنه درخت و سایه‌انداز آن را هم فراموش نکنید. سم پاشی این قسمت‌ها از شاخه‌های آنها مهمتر است.
 • بخش‌های داخلی درختان منبع اصلی آلودگی با آفات هستند. پس این بخش‌ها را به صورت اختصاصی و با دقت بیشتر سم پاشی کنید.
 • اگز دمای هوا بالاتر از 35 درجه سانتی‌گراد است، زمان سمپاشی درختان میوه به یک روز دیگر منتقل کنید.
 • توحه داشته باشید که سمپاشی زمستانه را پس از هرس درختان انجام دهید.

 

چرا زمان سمپاشی درختان میوه مهم است؟

هر باغبانی می‌داند که داشتن درختان میوه سالم و پربار بدون رسیدگی ممکن نیست. در کنار آبیاری اصولی، کوددهی به موقع و نگهداری‌های دیگر توجه به زمان سمپاشی درختان میوه نیز بسیار مهم است.

برای اینکه مطمئن شوید محصول‌تان کیفیت مدنظر را دارد، یا اینکه درختان دچار آفت نخواهند شد، لازم است که حتما به این موضوع توجه کنید. در ادامه زمان سمپاشی درختان میوه را بررسی می‌کنیم.

 

سم پاشی درخت

 

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه چه موقع است؟

اگر بخواهیم به‌طور کلی صحبت کنیم، مرحله اول سمپاشی درختان میوه (مرکبات) بعد از ریختن شکوفه‌ها، و مرحله دوم آن دو هفته بعد است. سم پاشی درخت را اواخر مرداد، اوایل شهریور یا هربار که متوجه وجود حفره‌های لاروی جدید می‌شوید، تکرار کنید.

در برخی باغ‌های مرکبات نیز هر سال قبل از فصل بهار، باغبانان از روغن ولک و کنه کش برای کنترل آفات و حشرات مثل شپشک، کنه، دوده و ... استفاده می‌کنند. زمان سمپاشی درختان میوه پس از اتمام سرمای زمستان و پیش از ظاهر شدن تورم جوانه‌هاست.

در ادامه بهترین زمان سم‌پاشی درخت‌های مختلف را توضیح داده‌ایم:

 

زمان سمپاشی درخت گیلاس

درخت گیلاس علاوه بر آن که در معرض آفت‌های رایج است، آفت خاصی به نام مگس گیلاس نیز آن را متاثر می‌کند. این آفت گاهی می‌تواند بیش از 70 درصد محصولات را تحت تاثیر قرار دهد، و آن‌ها را از بین ببرد.

مگس گیلاس به داخل میوه نفوذ کرده، و در اطراف هسته آن تخم می‌گذارد. به همین دلیل، توجه به زمان سمپاشی درخت گیلاس می‌تواند شما را از یک خسارت بزرگ نجات دهد. زمان سمپاشی درخت گیلاس یکی در انتهای زمستان و اسفند ماه است، و دیگری در اواسط بهار هنگام رنگ انداختن میوه و پیش از تخم‌ریزی مگس گیلاس.

البته در زمان سمپاشی درخت گیلاس باید از سموم مناسب و به روش مناسب استفاده شود. پیشنهاد می‌کنیم با یکی از متخصصان سمپاشی در «خدمت از ما» ارتباط برقرار کنید؛ و جزئیات دقیق را از او دریافت کنید.

 

زمان سمپاشی درخت گردو

متخصصان این حوزه، به‌طور کلی بهترین زمان سمپاشی درخت گردو را موقعی می‌دانند که درختان تحت استرس و شرایط نامطلوب محیط نیستند. منظور روزهایی بدون بادهای سرد زمستانی، بادهای شدید و بارش‌های تند بهاری است.

به‌طور دقیق‌تر، زمان سمپاشی درخت گردو در زمستان، پیش از شروع جوانه زنی  و پس از سرمای شدید است. اگر زمان سمپاشی درخت گردو را پیش از بهار انجام دهید، درختان شما در بهار و تابستان به سمپاشی نیاز نخواهند داشت.

البته پیشنهاد می‌کنیم برای تعیین زمان سمپاشی درخت گردو به‌صورت دقیق، حتما به اخبار هواشناسی هم توجه کنید تا اتفاقاتی مانند بارش باران زحمات شما را هدر ندهد.

 

زمان سم پاشی درخت انگور

بهتر است زمان منایب برای سم پاشی درخت انگور را با توجه به برنامه سازمان جهاد کشاورزی شهر خود پیدا کنید. چرا که به دلیل آب‌وهوای متغیر در هر منطقه، زمان حمله آفت به باغ و نوع بیماری ها با یکدیگر تفاوت دارند.

 

سمپاشی درختان میوه در زمستان

کازشناسان بر این باورند که برای سمپاشی درختان میوه در زمستان و اوایل بهار، مصرف سم اتیون و روغن ولک مرکبات موجب يکنواخت شدن رشد و افزايش کميت و کيفيت محصول می‌شود. روغن ولک به تسریع ثمردهی درختان میوه نیز کمک می‌کند.

 

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه

 

انتخاب بهترین سم برای درختان میوه

گذشته از یافتن بهترین زمان سمپاشی درختان، انتخاب بهترین سم برای درختان میوه نیز از دغدغه‌های باغبان‌هاست. برای درختان گوناگون و کاربردهای مختلف (خانگی، زراعی و ...) باید از سموم و آفت کش‌های متفاوتی استفاده کرد. مثلا برای مصارف خانگی باید از آفت‌کش‌هایی که برچسب خانگی دارند، استفاده کنید.

باغبانان باتجربه سریع‌تر می‌توانند نشانه‌های حضور آفات را بفهمند. بنابراین، سریعا بهترین سم برای درختان میوه را تهیه، و از آن برای آفت‌کشی استفاده می‌کنند. اگر شما زمان یا مهارت کافی برای اینکار را ندارید، به راحتی می‌توانید از خدمات کارشناسان فعال در «خدمت از ما» استفاده کنید.

در حالت کلی، بهترین سم برای درختان میوه معمولا شامل سایپرمترین، قارچ کش‌ها، روغن ولک و ... می‌شود. بسته به وضعیت باغ، گاهی باید چند آفت کش را با یکدیگر مخلوط کرد تا بهترین سم برای درختان میوه به دست آید.

 

دیگر خدمات شرکت سمپاشی درختان چیست؟

همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، خدمات شرکت سمپاشی درختان به سم پاشی درختان و گل و گیاه محدود نمی‌شود. علاوه بر مواردی که نام بردیم، هرس درختان، کوددهی درختان، سمپاشی منازل، سمپاشی شرکت و سوسک و امور باغبانی نیز از جمله خدماتی هستند، که متخصصان سمپاشی به شما ارائه می‌دهند.

در ادامه کمی درباره این خدمات توضیح داده‌ایم:

 

کود دهی به درختان میوه

بیشترین نیاز درختان به مواد غذایی زمانی است که شکوفه‌های آنها در حال ظاهر شدن هستند، و گیاهان فعالیت خود را آغاز می‌کنند. در این زمان مواد مغذی باید به ریشه‌ها برسند، تا درختان بتوانند آن را جذب و مصرف کنند.

از جمله عناصر کم مصرف گیاهان می‌توانید به منیزیم، کلسیم، آهن، روی، منگنز و مس و ... اشاره کنیم. اما همین عناصر کم‌مصرف نیز برای آن‌ها بسیار مهم است. بهترین زمان مصرف این عناصر فصل زمستان و در محل ریشه‌های موئین گیاهان است. بهتر است این مواد همراه کود حیوانی و به‌صورت چالکود زیر قطره‌چکان‌ها مصرف شود.

 • کودهای میکرو: با مصرف این کودها می‌توان پدیده سال‌آوری را به خوبی کنترل کرد، و مقاومت درختان را در برابر سرما افزایش داد.
 • کود حیوانی: این کودها ساختمان فیزیکی کود را بهبود می‌بخشد، و به تنفس ریشه درختان کمک می‌کنند. در نیمه زمستان، این کودها با کودهای لازم مخلوط شده، و در سایه‌انداز درخت زیر قطره‌چکان‌ها و محل ریشه‌های موئین به صورت چال کود دفن می‌شود (قطره‌چکان‌ها دقیق روی چالکود هستند تا کود مستقیم به ریشه‌ها برسد).

 

در جدول زیر نشان داده‌ایم که هرکدام ازاین عناصر باید به چه مقدار مصرف شود:

 

جدول انواع کود و مقدار کود برای هر درخت

عنصر غذایی نوع کود مقدار کود برای هر درخت
فسفر سوپر فسفاتتریپل 500 گرم
پتاسیم سولفات پتاسیم 1000 گرم
منیزیم سولفات منیزیم 350 گرم
روی سولفات روی 200 گرم
منگنز سولفات منگنز 50 گرم
بور اسید بوریک 50 گرم

 

انواع سم درختان میوه

 

هرس درختان

در کنار سمپاشی درختان میوه، هرس درختان یکی از مواردی است که برای نگهداری از باغات باید در نظر گرفته شود. در واقع اگر هرس درخت به موقع انجام شود، باروری درختان میوه به‌طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

 

سمپاشی ساس

ساس‌ها حشراتی بیضی شکل به رنگ قهوه‌ای-قرمز هستند. ساس‌ها می‌توانند تا 550 روز گرسنگی را تحمل کنند؛ اما به محض نشستن روی پوست فرد، در عرض چند دقیقه 3 یا 4 بار او را می‌گزند تا سیر شوند. این جانوران روزها در شکاف‌های دیوار، کف‌ و وسایل چوبی پنهان می‌شوند، و شب برای تغذیه بیرون می‌آیند.

محل گزش ساس خود را به صورت دانه‌های متعدد سفت، بزرگ و متورم قرمزرنگی نشان می‌دهد. سمپاشی ساس بهترین راه برای مبارزه با این جانوران است. روش طبیعی مقابله با ساس پایین آوردن دمای فضا تا ده درجه زیر صفر است که ممکن نیست.

نکته: اگر در خوابگاه‌های مختلف و طبیعت سروکار دارید، پیش از ورود به خانه لباس خود را بتکانید. همچنین، تشک، پتو و لباس‌های خود را مقابل آفتاب پهن کنید.


 

سفارش سمپاشی درختان میوه در «خدمت از ما»

برای اینکه از تجربه متخصص سمپاشی درختان میوه و همچنین انتخاب بهترین سم برای درختان میوه، مطمئن شوید، کافی است که از طریق سایت "خدمت از ما" سفارش خود را ثبت کنید، بعد از آن، در کمترین زمان چندین شرکت سم پاشی درخت به شما معرفی می‌شود. بعد از مشاهده مبالغ پیشنهادی آنها برای آفت کشی، می‌توانید یکی از آنها را استخدام کنید.

ممکن است در انتخاب بهترین شرکت دچار تردید شوید، که جای نگرانی نیست. ما در اپلیکیشن و وبسایت «خدمت از ما» امکانی را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید با مشاهده سوابق کاری، و امتیازات و نظر مشتریان قبلی، بهترین گزینه را برای سمپاشی درختان باغ خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 2056 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سمپاشی درختان

نظرات

ابوالقاسم جمالی
ابوالقاسم جمالی
5.0 (از 74 نظر)
106 خدمت موفق
سمپاشی درختان
منصور جعفرپور

با سلام اینجانب جعفرپور هستم و از کار اقای جمالی رضایت کامل دارم به دلیل وقت شناس بودن و کار بلد در خصوص گیاهان و درختان اگاهی کامل دارن و راهنمایهای لازم را در خصوص درختان در اختیارم قرار دادن و خیلی هم با انصاف هستن

مبتکرین فضا ساز امید
مبتکرین فضا ساز امید
5.0 (از 43 نظر)
69 خدمت موفق
سمپاشی درختان
محمدرضا آریا زنگنه

سلام خسته نباشید بهترین متخصص ک دیدم راحت سریع کار انجام داد همه چیزا ب بهترین شکل ممکن انجام شده خیلی راضی ام پیشنهادش میکنم

ابوالقاسم جمالی
ابوالقاسم جمالی
5.0 (از 74 نظر)
106 خدمت موفق
سمپاشی درختان
فرهاد مقدم

ممنون از زحمات جناب جمالی ، رضایت خود را اعلام می‌کنم فقط از نظر هماهنگی برای انجام کار با زمانبندی حضور ایشان به گفته خودشان در ترافیک بودند و در نهایت خدمات سمپاشی خوب انجام شد

در این شهرها می توانید سفارش سمپاشی درختان را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"