تهیه آفت کش های خانگی

ثبت درخواست " سمپاشی درختان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تهیه آفت کش های خانگی

آفت کش های خانگی نمونه‌ای از استفاده از مواد طبیعی برای از بین بردن آفت‌های خانگی است. تهیه آفت کش‌های خانگی و همین طور آفت کش‌های ارگانیک بسیاری از مشکلات ناشی از حساسیت به مواد شیمیایی آفت کش در انسان را از بین برده است.

آفت کش‌های خانگی از مواد ضدعفونی کننده طبیعی گرفته تا ضایعات مواد غذایی را در بر می‌گیرد. هر ماده طبیعی که ذفع کننده حشرات و آفات از محیط زندگی و رشد گیاهان خانگی باشد، می‌تواند در لیست آفت کش‌های ارگانیک قرار گیرد.

مواردی مانند آفت کش های گیاهی، نوشابه آفت کش، طرز تهیه عصاره تنباکو، بهترین سم برای گیاهان آپارتمانی، قارچ کش خانگی برای گیاه، استفاده از حشره کش برای گلدان، آفت کش گل رز، از بین بردن شته با سرکه برای آشنایی با آفت کش‌های خانگی در بین کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

 

آفت کش های گیاهی

 

اهمیت کاربرد آفت کش‌های خانگی

استفاده از آفت کش های خانگی شما را از خطر مواجه با مواد حساسیت زا سمی در امان نگهداشته و علاوه بر این در کاهش هزینه تهیه سم و آفت کش شیمیایی تاثیر بسزایی دارد.

استفاده از مواد طبیعی با بوی تند، خاصیت‌های دفع کنندگی آفات و حشرات و موارد مشابه بر کاهش بروز بیماری‌های آلرژیک تاثیر داشته و به نسبت مواد شیمیایی با خسارات و عوارض کمتری همراه است. 

 

بهترین سم برای گیاهان آپارتمانی

 

در کنار این موارد استفاده از آفت کش‌های خانگی میزان آسیب کمتری به محیط زیست را در بردارد.

 

21 روش تهیه آفت کش‌ های خانگی

تمامی مواد طبیعی با خاصیت ضدعفونی کنندگی، روغنی و بوی قوی برای تهیه آفت کش‌های طبیعی مناسب هستند. در این بخش با چندین نمونه پر کاربرد این قبیل آفت کش‌های ارگانیک آشنا می‌شویم.

 

تهیه آفت کش‌ های خانگی

 

۱. روغن مایع یک آفت کش خانگی

ترکیبات روغنی برای از بین بردن آفات گیاهی مثل شپشک و شته‌ها بسیار کاربرد دارد. برای تهیه آفت کش‌های خانگی روغنی یک قاشق غذاخوری از مایع ظرفشویی را با روغن پخت و پز مخلوط و ترکیب آن با یک فنجان آب را روی گیاه اسپری می‌کنند. (در نوع روغن گیاهی با صابون و آب)

 

روغن مایع یک آفت کش خانگی

 

۲. روغن چریش یا نیم برای تهیه آفت کش طبیعی

این نوع روغن یکی از آفت کش‌های خانگی بوده که حشره کش طبیعی نامیده می‌شود. برای استفاده از این روغن ترکیب دو قاشق چایخوری روغن چریش را با یک قاشق چایی خوری مایع ظرفشویی مایع و یک پیمانه آب مخلوط کنید.سپس آن را روی تمام قسمتهای گیاه اسپری کنید.

 

روغن چریش یا نیم برای تهیه آفت کش طبیعی

 

 ۳.تهیه آفت کش‌های خانگی با روغن اکالیپتوش

این ترکیب جهت دفع آفات بالدار و زنبور ها بسیار مناسب است.چند قطره از این روغن را روی آفات گیاهتان بچکانید تا آنها را فراری دهید.

 

۴. پوست تخم‌ مرغ و تهیه آفت کش‌های ارگانیک

برای دفع و کنترل حلزون‌ها و سوسک‌ ها، از پوست تخم مرغ استفاده می‌شود. برای این کار ابتدا پوست تخم مرغ‌ها را خشک کنید.سپس آنها را خرد کنید تا به صورت پودر در بیایند.پودر پوسته تخم مرغ را روی پایه گیاه بپاشید.

 

پوست تخم‌ مرغ و تهیه آفت کش‌های ارگانیک

 

5. کاربرد فلفل در تهیه آفت کش‌های خانگی

فلفل به دلیل بوی تند با ترکیب آب در دفع آفات بسیار تاثیر گذار است. ترکیب نامبرده را بعد از یک روز در یک پارچه نخی صاف و سپس به تمامی قسمت‌های گیاه اسپری کنید. از پودر صابون نیز می‌توانید در این ترکیب بهره برید.

 

6. سیر برای تهیه آفت کش‌های خانگی

سیر یک دافع قوی بوده که از آن برای حفظ گیاهان ار حشرات استفاده می‌شود. برای این کار چند حبه سیر را پوست بگیرید و داخل خاک گلدان قرار دهید.بوی متساعد شده از سیر، حشرات را دور می‌کند. امروزه از اسپری سیر له شده و آب برای آفت کشی گیاهان گلدانی استفاده می‌شود.

 

سیر برای تهیه آفت کش‌های خانگی

 

از پیاز و فلفل به نسبت‌های کافی نیز می‌توان در کنار سیر برای تهیه یک آفت کش خانگی قوی بهره برد.

 

7.کاربرد سنبل هندی در تهیه آفت کش‌ های خانگی

از این آفت کش برای دفع حشرات از بدن و خانه استفاده می‌شود. 280گرم روغن سنبل هندی را با 85 گرم آب مقطر در یک بطری اسپری مخلوط کنید. از این ماده برای ضدعفونی کردن اطراف خانه و جلوگیری از ورود حشرات استفاده کنید.

 

8. پرتقال برای تهیه آفت کش های ارگانیک

مرکبات آفاتی مثل حلزون ها، شته ها، قارچ ها را به راحتی از بین می‌برند. از این رو از این مواد طبیعی برای تهیه آفت کش‌ برای دفع مورچه‌ها و از بین بردن سوسک‌ها استفاده می‌شود.

 

پرتقال برای تهیه آفت کش های ارگانیک

 

برای تهیه این آفت کش خانگی پوست پرتقال را در یک ظرف شیشه ای بریزید و ۲ فنجان آب جوش به آن اضافه و آن را 24 ساعت در محل گرم نگهدارید .محلول تهیه شده ا از صافی عبور داده و آب را در ظرف جداگانه قرار دهید. می‌توانید سه قاشق چای خوری صابون مایع را با ۳۰ گرم روغن پرتقال و ۴ لیتر آب نیز مخلوط کنید.

 

9. گوجه فرنگی برای تهیه آفت کش های خانگی

ترکیبات به کار رفته در گوجه فرنگی دفع کننده و کنترل کننده شته و سایر حشرات است. از این رو مخلوط صاف شده از مخلوط دو فنجان برگ و ساقه گیاه گوجه فرنگی با دو فنجان آب را پس از یک روز نگهداری بعنوان آفت کش خانگی به گیاه اسپری کنید. (برای گیاهان شته زده بسیار کاربردی است.)

 

گوجه فرنگی برای تهیه آفت کش های خانگی

 

10.بی کربنات سدیم برای تهیه آفت کش‌های خانگی

از این ماده برای از بین بردن موش‌ها در فضای خانه استفاده می‌شود. سدیم بی کربنات را با آرد و شکر ترکیب کنید با درصد بیشتر شکر، (تقریباً از نصف بیشتر)باشد. ترکیب تهیه شده را درون ظرف کوچکی قرار دهید تا بتوانند از آن تغذیه کرده و از بین روند. 

 

11.تنباکو برای تهیه آفت کش های خانگی

تنباکو برای مبارزه با شته گیاهان آپارتمانی، کرم ها و هزارپا ها کاربرد دارد. اما اسپری کردن آفت کش تهیه شده از این ماده برای گیاهانی مثل فلفل، گوجه و بادمجان و دیگر تیره‌های مشابه این گیاه مضر است.

 

تنباکو برای تهیه آفت کش های خانگی

 

یک فنجان تنباکو را با ۲ لیتر آب مخلوط و این ترکیب را به مدت 24 ساعت در مکان آفتابی یا گرم نگهدارید. سپس از این ماده مشابه چای کمرنگ برای آفت کشی گیاهان استفاده کنید.

 

12.گل داوودی برای تهیه آفت کش‌های ارگانیک

 ترکیب جوشانده شده 100 گرم گل داوودی خشک با 4 لیتر آب را از صافی عبور داده و محلول به دست آمده را به گیاهان آفت زده اسپری کنید. از این ترکیب می‌توانید به مدت دو ماه استفاده کنید.

 

13.گیاهان دارویی و زینتی و تهیه آفت کش‌های ارگانیک

اسطوخودوس، رزماری ، خرزهره و موارد مشابه این گیاهان را می‌توان برای تهیه انواع آفت کش‌های خانگی استفاده نمود. برای این کار نصف فنجان از برگ تازه یا خشک آنها را در یک لیتر آب بجوشانید. محلول تهیه شده را به گیاهان شته زده و آفت زده اسپری کنید.

 

گیاهان دارویی و زینتی و تهیه آفت کش‌های ارگانیک

 

14.کاربرد الکل برای تهیه آفت کش‌ های خانگی

برای تهیه آفت کش خانگی حاوی الکل یک فنجان از این ماده را با درصد 70 در یک لیتر آب حل کرده و آن را به گیاه اسپری کنید. بیشتر از این آفت کش برای گیاهان گرمسیری دچار شپشک استفاده می‌شود.

 

15.کاربرد نمک برای تهیه آفت کش‌ های خانگی

نمک بعنوان یک درمان کننده گیاهان آسیب دیده با کنه عنکبوتی پیشنهاد می‌شود. یک قاشق غذاخوری نمک را با دو لیتر آب مخلوط و آن را بر گیاه اسپری کنید.

 

16.کاربرد شوینده‌های مایع در تهیه آفت کش‌ های خانگی

 کنه‌ها، شته‌ها، مگس‌های سفید، سوسک‌ها و سایر حشرات کوچک را می‌توان با انواع آفت کش‌های تهیه شده از شوینده‌های مایع در گیاه کنترل کرد. برای این کار ۱ قاشق چای‌خوری مایع شوینده را با ۱ پیمانه آب مخلوط و سپس بر گیاه مدنظرتان اسپری کنید.

 

کاربرد نمک برای تهیه آفت کش‌ های خانگی

 

17.کاربرد ماءالشعیر در تهیه آفت کش‌ های خانگی

این نوشیدنی را می‌توان برای ایجاد تله و حالت چسباننده روی گیاه استفاده کرد. با ریختن مقداری از آن در کنار و روی گیاه حشرات و حلزون و لیسه را می‌توان به راحتی از خاک گلدان جذب و دفع کرد.

 

18.کاربرد شیر در تهیه آفت کش‌ های ارگانیک

پروتئین موجود در شیر با در معرض نور خورشید قرار گرفتن خاصیت گندزدایی پیدا کرده و یک قارچ کش مناسب است. از اسپری شیر مخلوط شده با آب برای از بین بردن سفیدک پودری گیاهان در معرض آفتاب استفاده می‌شود.

 

کاربرد شیر در تهیه آفت کش‌ های ارگانیک

 

19.استفاده از جوش شیرین در تهیه آفت کش‌ های ارگانیک

این ماده نیز بعنوان یک قارچ کش طبیعی شناخته شده است. سه قاشق غذا خوری را با یک قاشق غذاخوری وایتکس و یک قاشق چایخوری مایع شوینده در چهار لیتر آب مخلوط و گیاه را با آن اسپری کنید.

 

20.کاربرد دارچین در تهیه آفت کش‌ های ارگانیک

دارچین بعنوان یک از بین برنده قارچ‌های گیاهی در تهیه آفت کش‌های خانگی کاربرد دارد. شما می‌توانید مخلوط تهیه و صاف شده از مقداری دارچین در آب گرم را پس از یک روز ماندن به گیاه اسپری و قارچ‌های ایجاد شده در برگ و ساقه آن را از بین ببرید.

 

کاربرد دارچین در تهیه آفت کش‌ های ارگانیک

 

21.کاربرد سنبل هندی در تهیه آفت کش‌ های خانگی

از این آفت کش برای دفع حشرات از بدن و خانه استفاده می‌شود. 280گرم روغن سنبل هندی را با 85 گرم آب مقطر در یک بطری اسپری مخلوط کنید. از این ماده برای ضدعفونی کردن اطراف خانه و جلوگیری از ورود حشرات استفاده کنید.

فواید کاربرد آفت کش های ارگانیک

یکی از بارزترین فواید تهیه آفت کش‌های خانگی کاهش میزان حساسیت ناشی از کاربرد سم‌ها و مواد شیمیایی در محیط زندگی است. شما به راحتی و بدون نگرانی از آسیب‌های احتمالی سمپاشی ساختمان می‌توانید از شر حشرات، شته ها و موجوادات آزاردهننده خانگی راحت شوید.

 

کاربرد آفت کش های ارگانیک

 

برای کاربرد هر کدام از آفت کش‌های طبیعی خصوصا برای گیاهان حتمان با افراد متخصص مشورت کنید. میزان ماده استفاده شده برای هر گیاه را شناسایی و سپس از این آفت کش های خانگی بهره برید.

4.5 امتیاز از 1035 رای


سمپاشی درختان
برای سرویس سمپاشی درختان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین