عیب یابی فریزر پارس

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عیب یابی فریزر پارس

مراحل عیب یابی فریزر پارس

برای عیب یابی فریزر پارس و درک ارورهای یخچال فریزر پارس شاید گاهی انتخاب اول دفترچه راهنمای فریزر پارس باشد. اما اگر به دلایلی مثل داشتن فریزر قدیمی پارس در خانه، دفترچه در دسترس نباشد، تعمیر فریزر پارس می‌تواند تبدیل به یک چالش شود.

البته با افزایش حمایت‌ها از کالای ایرانی ما تلاش‌های خوبی برای کمک به مشتریان داشته‌ایم. در اینجا نیز قصد داریم نکاتی راجع به علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس، تنطیم درجه فریزر پارس، علت پایین آمدن دمای فریزر پارس، به خصوص تنظیم دمای فریزر پارس مدل f12mc که مدل پر سوالی برای خوانندگان و مشتریان عزیز ماست مطرح کنیم. در صورت نیافتن پاسخ خود در این پست و عدم حل مشکل، شاید راه حل مدبرانه آن باشد که کار را به اهل فن بسپارید.

 

عیب یابی فریزر پارس

وقتی از عیب‌یابی فریزر پارس صحبت می‌کنیم می‌توانیم دو منظور داشته باشیم: اول اینکه اروری روی مانیتور دستگاه مد نظر ما باشد. یا هدف ما از عیب یابی فریزر پارس مشکلاتی باشد که خودمان به آن‌ها برخورد کرده‌ایم و الزاما ربطی به ارورهای یخچال فریزر پارس نداشته باشد.

 

عیب یابی فریزر پارس: گروه اول

ارورهای یخچال فریزر پارس و عیب یابی فریزر پارس و مدل‌های مختلف آن.

 

عیب یابی فریزر پارس

ارورهای یخچال فریزر پارس مدل لاردر فور:

 1. ارور AF - این ارور مربوط به سنسور درون اتاقک یخچال یا سنسور سفید است. در بررسی اولیه مقدار اهم یا مقاومت سنسور را چک نمایید. اگر ایراد از آن نبود شاید باید سنسور تعویض کنید و چنانچه برطرف نشد احتمال دارد ایراد از مدار برد یخچال  که با نیاز به تعمیر برد یخچال همراه است.. در این حالت تنها کاری که باید انجام دهید، این است که یخچال را از پریز برق جدا کرده و درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نمایید.
 2. ارور EF - علت این خطا می‌تواند سنسور بیرونی یا سنسور قرمز یخچال باشد. اولین قدم چک کردن سیم‌های رابط است. مدار الکترونیک یخچال را بررسی نمایید و اگر ایراد در آنجا بود مانند ارور قبلی فقط منتظر سرویسکار بمانید.

 

عیب یابی فریزر پارس

ارورهای یخچال فریزر پارس مدل بدون برفک:

 1. ارور FF: علت این ارور خرابی سنسور درون اتاقک فریزر می‌باشد. در بررسی اولیه مقدار اهم یا مقاومت سنسور را چک نمایید. سپس سیم کشی را چک نمایید و نهایتا برد دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد.
 2. ارور DF: علت این ارور می‌تواند از سنسور اپراتور باشد. در خرابی سنسور ابتدا اهم یا مقاومت سنسور را تست نمایید. بعدا اگر نیاز بود نسبت به تعویض سنسور اقدام نمایید. نهایتا مدار برد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.
 3. ارور HI: علت این ارور دمای بالا در فریزر می‌باشد. اگر دما داخل فریزر از 24 بیشتر شود.
 4. ارور LO: علت این ارور مربوط است به دمای درون فریزر - دمای کابین سردتر از 33 - شده است.

 

عیب یابی فریزر پارس

ارورهای یخچال فریزر پارس مدل‌های چند دکمه:

 • ارور PO: علت این ارور خرابی سنسور درون اتاقک فریزر می‌باشد. در بررسی اولیه مقدار اهم یا مقاومت سنسور را چک نمایید. سپس سیم کشی را چک نمایید و نهایتا برد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.
 • ارور PC: علت این ارور وقوع اتصال کوتاه در سنسور درون اتاقک فریزر است. هم سیم‌ها و هم برد چک شود.
 • ارور HI: علت این ارور دمای بالا در فریزر است. اگر دما داخل فریزر از 24 بیشتر شود.
 • ارور LO: علت این ارور مربوط است به دمای درون فریزر - دمای کابین سردتر از 33 - شده است.

 

عیب یابی فریزر پارس علت بوق زدن یخچال فریزر پارس

 

برخی ارورهای رایج در عیب یابی فریزر پارس

 • ارور HI: علت این ارور دمای بالا در فریزر می‌باشد. اگر دمای داخل فریزر از 24 بیشتر شود. پس از گذشت چند ساعت فریزر بدون نمایش خطا به کار خود ادامه می دهد.
 • ارور AF: علت این ارور یخچال فریزر پارس مربوط به سنسور محیط یخچال است. خرابی و یا قطعی در سنسور دمای محیط یخچال را بررسی نمایید. امکان دارد سنسور یا برد و یا هر دو مشکل را داشته باشند.
 • ارور EF: علت این ارور به سنسور درون اپراتور یخچال مربوط می‌شود - سنسور اپراتور و برد چک شوند.
 • ارور FF: علت این ارور به سنسور دمای فریزر ارتباط دارد. خرابی و یا قطعی در سنسور دمای فریزر هر دو بررسی شوند.
 • ارور (- -): این پیغام نشان دهنده خاموش بودن قسمت یخچال است زمانی که با دکمه تنظیم درجه یخچال انجام شده باشد. در هنگام نمایش این پیام لامپ داخل کابین یخچال خاموش است.

عیب یابی فریزر پارس: گروه دوم

 • اگر متوجه نم و رطوبت روی بدنه یخچال شدید و احساس کردید دمای بدنه بالاتر از حالت عادی است، احتمالا درب یخچال یا فریزر برای مدت نسبتا طولانی باز بوده است. شاید دلیل دیگر این باشد که اطراف یخچال به دلیل روشن بودن اجاق یا وسایل برقی دیگر دما بالا باشد یا اینکه فضای کافی برای دور یخچال در نظر گرفته نشده است. در نتیجه هوا به راحتی دور یخچال به گردش در نمی‌آید. 
 • اگر از یخچال صداهای غیر طبیعی به گوش می‌رسد در وهله اول از تراز بودن یخچال بر روی کف آشپزخانه اطمینان حاصل نمایید. اگر بعد از تراز کردن یخچال کماکان صدا به گوش می‌رسید شاید علت آن یخ زدایی فریزر باشد و یا صدای پخش گاز در لوله‌ها باشد. گاهی لرزش سینی زیر جایخی خوب جا نرفته است و در جای خود دچار لرزش و در نتیجه مسبب ایجاد صدا می‌شود. اگر علت این‌ها نبود پره‌ها، کمپرسور و بقیه اجزای یخچال فریزر را چک کنید.
 • فریزر اگر برای مدت طولانی خاموش باشد باید ابتدا مسیرهای اتصال به برق را کنترل کنید. گاهی قطع برق یا نوسانات ولتاژ باعث خاموشی یخچال فریزر برای مدت طولانی می‌شود.

 

علت پایین آمدن دمای فریزر پارس چیست؟ عیب یابی فریزر پارس چگونه است؟

 

 • اگر متوجه شدید که یخچال فریزر بی وقفه کار می‌کند و متوقف نمی‌شود، دلیل اول آن می‌تواند گرم بودن بیش از حد محیط اطراف یخچال باشد. این موضوع در دراز مدت فشار زیادی به موتور یخچال می‌آورد و ممکن است باعث خرابی و سوختگی موتور و در نتیجه منجر به تعویض و تعمیر موتور یخچال گردد. پر بودن بیش از حد اتاقک فریزر نیز باعث فشار مضاعفی می‌گردد و فریزر برای تامین سرمای مورد نیاز مواد داخل فریزر بیش از حد کار می‌کند. در پاره‌ای از موارد درب فریزر کاملا کیپ نشده است و مقدار از برودت داخل کابین هدر می‌رود و فریزر برای جبران آن با شدت بیشتری کار می‌کند.
 • اگر متوجه شدید قبض برق شما به طور غیر عادی بالا آمده است و متوجه مشکلاتی در یخچال فریزر شده اید شاید بهتر باشد در وهله اول "رله استارت یخچال" را چک کنید. گاهی نیز فیوز اتوماتیک یخچال دچار مشکل شده که می‌توانید رله یخچال را تعویض یا تعمیر کنید.
 • در صورت مشاهده خش و جای ضربه بر روی درب یخچال می‌توانید با اقدامات محافظتی مثل ترمیم رنگ در یخچال نسبت به رفع ظاهر نامطلوب این وسیله با هزینه متعارفی اقدام کنید.
 • برای عیب یابی فریزر پارس حتما مدل آن را در نظر بگیرید. برخی از مدل‌ها در نوع قطعات و سیستم برق با یکدیگر متفاوتند. بنابراین کمک تخصصی را از نظر دور ندارید.

 

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس چیست؟

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس مانند سایر یخچال‌ها ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. برخی از این دلایل عبارتند از:

اگر مدام شاهد چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس خود هستید، ابتدا موارد بالا را برطرف کنید. اگر همچنان چراغ قرمز یخچال فریزر چشمک می‌زند، باید از یک تعمیرکار متخصص یخچال کمک بگیرید تا مشکل را به درستی تشخیص دهد و آن را برطرف کند.

4.5 امتیاز از 1739 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین