نحوه از بین بردن کک، در منزل (از بین بردن کک در خانه)

ثبت درخواست "سمپاشی منازل"
نحوه از بین بردن کک، در منزل (از بین بردن کک در خانه)

کک (Flea) گونه‌ای از حشرات هستند که از راه‌های مختلفی به خانه ما وارد می‌شوند. در این مطلب قصد داریم راجع به روش‌های از بین بردن کک در خانه، برای شما بگوییم. کک ها، حشرات موذی، خونخوار و بسیار خطرناکی هستند که رهایی و دفع کردن آن‌ها، کار نسبتا دشواری است؛ زیرا این حشرات ریزی هستند و قدرت پرش بسیار بالایی دارند. برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم؟

کک‌ها اغلب به یک نقطه چسبیده و از بدن یک موجود به موجود دیگر می‌‌پرند. نگهداری سگ و گربه احتمال حضور کک را در خانه بالاتر می برد. کک‌ها معمولا قهوه‌ای رنگ‌اند و از خانواده سیفوناپترا (لوله بالان) به حساب می‌آیند. کک هایی که انسان را می‌گزند در بیشتر کشورهای جهان، یافت می‌شوند.

در ادامه برای شما روش‌هایی برای از بین بردن کک در منزل گفته‌ایم؛ که امیدوارم با استفاده از آن‌ها، کک از خانه و منزل شما دفع شود. 

 

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم


کک ها چگونه به خانه وارد می‌شوند؟

کک‌ها به راحتی از حیوان یا انسان آلوده، می‌توانند به خانه منتقل شوند. کک‌های بالغ در یک روز می‌توانند 50 عدد تخم بگذارند و اگر این تخم‌ها در جای دیگر بیفتد منجر به ایجاد لارو می‌شود که این کار، باعث تکثیر کک می‌شود و از بین بردن کک را سخت می‌شود.

 


اگر به فکر آن هستید که پس از نابودی کک‌ها، خانه‌تان را نقاشی کنید تا آثار مخرب کک‌ها به جای نماند؛ سرویس نقاشی ساختمان را می‌توانید در خدمت از ما درخواست دهید. تفاوتی ندارد در کدام شهر ساکن‌اید. چه نقاشی ساختمان تهران بخواهید، چه نقاشی خانه در هر شهر دیگری.


 

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم؟

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم، اولین سوالی است که همه‌ی ما پس از دیدن این موجودات موذی، آن را جستجو می‌کنیم. از بین بردن کک کار دشواری است و حتی برخی متوسل به دعای دفع کک از خانه، می‌شوند. 

دلیل این موضوع، تخم‌ریزی سریع کک است که می‌تواند در کمتر از چند هفته، کل منزل را فرا گیرد. در ادامه روش از بین بردن کک را مشاهده می‌کنید:

 1. ابتدا خانه خود را تخلیه کنید.
 2. تمام خانه را جاروبرقی کنید.
 3. از اسپری ضد کک استفاده کنید و خانه را کاملا سمپاشی کنید.
 4. وسایل منزل را با آب داغ بشویید.
 5. خودرو و تمام جاهایی که حیوان امکان رفت و آمد به آن‌جا را داشته حتما سمپاشی کنید.
 6. کمدهای خانه را تخلیه کرده و لباس‌ها را شستشو کنید و داخل کمد نیز سمپاشی انجام دهید.
 7. اگر حیوان خانگی دارید به آن را حمام کنید و به حیوان و وسایل آن اسپری ضد کک بزنید.

 

از بین بردن کک

 

سایر روش‌های از بین بردن کک در منزل بدون نیاز به سمپاشی

2 روش دیگری که می‌توانید برای از بین بردن کک استفاده کنید، نیازی به سمپاشی ندارید.

 1. می توانید از یک پارچه سفید برای از بین بردن کک در منزل استفاده کنید. با توجه به رنگ تیره  کک، پارچه با ابعاد تقریبی یک متر در یک متر را پهن کنید. طی پرش‌هایی که کک دارد، به راحتی می‌توانید کک‌ها را دستگیر کنید.با این کار، قبل از ورود کک به بدن، به آسانی می‌توانید آن‌ها را پیدا و از بین ببرید.
 2. برای از بین بردن کک، درون یک سینی بزرگ(مجمعه) آب بریزید. در اولین پرش کک داخل آب می‌افتد. کک در داخل آب و مناطق خیس بسیار آسیب پذیر است.

کک گزیدگی

زمانی که شما دچار کک گزیدگی می‌شوید، احساس خارش شدید خواهید کرد؛ و جای نیش قرمز و متورم شده و به شکل ۳ الی ۴ نیش بر روی بدن ظاهر می شود. این اتفاق بیشتر زمانی که کودکان با سگ یا گربه ‌شان بازی می ‌کنند اتفاق می‌افتد.

 

درمان گزیدگی کک در کودکان

 • برای جلوگیری از عفونت محل گزیدگی را با ماده‌ی ضدعفونی کننده یا صابون شستشو دهید.
 • برای از بین بردن خارش خمیری از نشاسته و جوش شیرین تهیه کرده و روی محل گزیدگی قرار دهید.
 • در صورت دیدن علائم حساسیت پدر و مادر میتوانند یک قاشق از شربت آنتی هیستامین به او بدهند فوری به پزشک مراجعه شود.

 

درمان کک در انسان

 • هر زمان که متوجه شدید کک بر روی بدنتان در حرکت است بدنتان را خیس کنید یا اگر به حمام دسترسی دارید فوری دوش بگیرید.
 • یخ خشک را در محل گزیدگی بگذارید زیرا می تواند به تمام شدن خارش و درد کک گزیدگی کمک کند. 
 • جوش‌شیرین یک خنثی کننده اسید طبیعی است که موجب توقف سریع خارش کاهش ورم و التهاب عفونت می شود.
 • یاس هندی، الوئورا و سرکه سیب نیز به کاهش التهاب و عفونت کمک می‌کند.

 

از بین بردن کک در منزل

 

در صورتی که مدنظر نظر دارید در حین سمپاشی خانه، به محل دیگری اسباب کشی کنید، بازار آنلاین خدمت از ما، در کنار شما است. اگر در تهران هستید، به اسباب کشی تهران، مراجعه کنید. 

 

فواید حشره کک

یکی از موضوعات پر مخاطب دانستن فواید کک است به طور کلی حشرات به صورت‌های مختلفی می‌تواند برای ما فایده داشته باشد اما وجود کک در زندگی انسان بسیار پر خطر بوده و باید آن را فوری به وسیله سم‌پاشی کک از بین برد.

 

طول عمر کک

چرخه زندگی کک  شامل تخم، لارو، شفیره و بالغ می‌باشد. ادامه‌ی عمر این حشره بعد از خروج از پیله حدودا 100 روز است ولی خروج حشره از پیله ممکن است 5 تا 140 روز طول بکشد.

 

سمپاشی کک

سم‌پاشی یکی از عمده‌ترین راه‌های از بین بردن کک می‌باشد . ببعد از سمپاشی حتما هواگیری انجام شود، درب و پنجره‌ها را باز کرده و توجه داشته باشید تا زمانی که سم خشک نشده قابلیت ایجاد مسمومیت را ایجاد می‌کند.


شامپو ضد کک برای انسان

برای از بین بردن کک در سر و خلاص شدن از شر آن باید حتما از شامپو‌های ضد کک استفاده کرد. این شامپوها به راحتی در داروخانه‌ها و مراکز بهداشت موجود می‌باشد و با تهیه و مصرف آن‌ها می‌توان از این کک‌ها رهایی یافت.

 

سخن پایانی 

گاهی اوقات از بین بردن کک در خانه و سم‌پاشی کک به این راحتی نمی‌باشد و با روش‌های خانگی از بین نمی‌رود در این مواقع پیشنهاد ما به شما استفاده از متخصصین حرفه‌ای سم‌پاشی خدمت از ما می‌باشد که با جدیدترین روش‌ها، سم‌پاشی کک را انجام می‌دهند و بسیار سریع پروسه از بین بردن کک را پیش می‌برند. 

سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading