بهترین روش از بین بردن کک در منزل

ثبت درخواست "سمپاشی منازل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین روش از بین بردن کک در منزل

کک ها (Flea) گونه‌ای از حشرات هستند که از راه‌های مختلفی ممکن است به منزل وارد شوند. در این مطلب قصد داریم راجع به روش‌های از بین بردن کک در خانه، برای شما بگوییم. کک ها، حشرات موذی، خونخوار و آزاردهنده‌ای هستند که رهایی آن‌ها و دفع کردنشان، کار نسبتا دشواری است؛ زیرا حشره کک، موجود ریزی است که قدرت پرش بسیار بالایی دارد. در این مطلب خواهیم دید که از چه طریقی و  چگونه کک را از بین ببریم. پس این پست را از دست ندهید.

کک اغلب به یک نقطه چسبیده و از بدن یک موجود به موجود دیگر می‌‌پرد. نگهداری سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی، احتمال حضور حشره کک را در خانه بالاتر می برد. کک‌ ها معمولا قهوه‌ای رنگ‌اند و از خانواده سیفوناپترا (لوله بالان) به حساب می‌آیند. کک هایی که انسان را می‌گزند در بیشتر کشورهای جهان، یافت می‌شوند. البته آزاردهنده بودن حشره کک، به معنای بی فایده بودن کک نیست. کک نیز مثل هر موجود دیگری با هدف خاصی در اکوسیستم به وجود آمده است. در این مطلب به فواید کک نیز اشاره‌ای خواهیم داشت.

در ادامه برای مخاطبان، روش‌هایی به منظور از بین بردن کک بیان شده است؛ امیدواریم بتوانید از طرق ذکر شده، کک را از منزل خود دفع کنید و با آرامش بیشتری به زندگی در خانه ادامه دهید. وجود حشره کک می‌تواند زندگی نرمال انسان را به راحتی مختل کند. پس در صورت وجود درگیری با کک، حتما باید روش‌های از بین بردن کک را بلد باشید.

 

از بین بردن کک و روش دفع حشره کک


کک ها چگونه به خانه وارد می‌شوند؟

حشره کک همچون سوسک ریز به راحتی از حیوان یا انسان آلوده به کک، می‌توانند به خانه منتقل شوند. کک‌ های بالغ در یک روز می‌توانند 50 عدد تخم ریز بگذارند و اگر این تخم‌ها در جای مناسب قرار گیرد، منجر به ایجاد لارو کک می‌شود که این اتفاق، باعث تکثیر کک در کل فضای منزل خواهد شد و در نهایت، از بین بردن کک را به فرایندی سخت و دشوار بدل خواهد کرد.

پس باید دقت کرد افرادی که به خانه وارد می‌شوند، در صورت حضور قبلی در محیطی که احتمال وجود کک در آنجا منفی نیست، هنگام ورود به منزل، از پاک بودن لباس‌های خود مطمئن باشند؛ تا در صورت آلودگی به حشره کک، خانه را تبدیل به لانه کک نکنند. همچنین درصورتی که فردی با حیوان خانگی خود وارد منزل شما می‌شود، از او بخواهید اطمینان خاطر شما را از آلوده نبودن حیوان خانگی‌اش به کک، فراهم سازد.

اگر به فکر آن هستید که پس از نابودی کک‌ها، ریشه کندن مورچه از خانه و دیگر حشرات موذی مانند ساس ها، خانه‌تان را نقاشی کنید تا آثار مخرب کک‌ها به جای نماند؛ سرویس نقاشی ساختمان را می‌توانید در خدمت از ما درخواست دهید. تفاوتی ندارد در کدام شهر ساکن‌اید. چه نقاشی ساختمان تهران بخواهید، چه نقاشی خانه در هر شهر دیگری.


 

چگونه کک را از بین ببریم؟

برای از بین بردن حشره کک چکار کنیم؟ این اولین سوالی است که همه‌ی ما پس از دیدن این موجودات موذی، آن را جستجو می‌کنیم. از بین بردن کک کار دشواری است و حتی برخی متوسل به اقدامات عجیبی مثل دعای دفع کک از خانه، می‌شوند. البته این متن به بیان این قسم از مطالب اختصاص ندارد؛ بلکه هدف مقاله این است که در مورد راهکارهای موثر از بین بردن کک صحبت کند. پس ما با همراه باشید تا ببینیم چگونه کک را از بین ببریم.

دلیل آلوده شدن کل فضای منزل به حشره کک، تخم‌ریزی سریع کک است که می‌تواند در کمتر از چند هفته، همه محیط خانه را فرا گیرد. در ادامه روش از بین بردن کک را به صورت مرحله به مرحله مشاهده می‌کنید:

 1. ابتدا خانه خود را حتی الامکان تخلیه کنید.
 2. تمام خانه را جاروبرقی کنید.
 3. از اسپری ضد کک استفاده کنید و خانه را کاملا سمپاشی کنید.
 4. وسایل منزل را تا آنجا که ممکن است با آب داغ بشویید تا کک ها از بین بروند.
 5. خودرو و تمام جاهایی که از قبل به آن رفت و آمد داشته‌اید را حتما سمپاشی کنید. وجود حشره کک در اتوموبیل باعث بازگشت کک به منزل می‌شود.
 6. کمدهای خانه را تخلیه کرده و همه لباس‌ها را به خوبی بشویید و داخل کمد نیز سمپاشی انجام دهید. لباس‌ها را به خشک‌شویی تحویل ندهید زیرا امکان آلوده شدن دیگر افراد به کک را افزایش می‌دهید.
 7. اگر حیوان خانگی دارید آن را به حمام ببرید و برای حیوان و همه وسایل آن اسپری ضد کک تهیه و استفاده کنید.

 

از بین بردن کک و استفاده از اسپری ضد کک

 

سایر روش‌های از بین بردن کک در منزل بدون نیاز به سمپاشی

دو روش دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید برای از بین بردن کک استفاده کنید. در این دو روش. نیازی به سمپاشی برای کک وجود ندارد. این دو روش زدودن حشره کک را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 1. می توانید از یک پارچه سفید برای از بین بردن کک در منزل استفاده کنید. با توجه به رنگ تیره کک، پارچه با ابعاد تقریبی یک متر در یک متر را پهن کنید. طی پرش‌هایی که کک دارد، به راحتی می‌توانید کک‌ ها را دستگیر کنید.با این کار، قبل از ورود کک به بدن، به آسانی می‌توانید آن‌ها را پیدا و از بین ببرید.
 2. برای از بین بردن کک، درون یک سینی بزرگ(مجمعه) آب بریزید. در اولین پرش کک داخل آب می‌افتد. حشره کک در داخل آب و مناطق خیس بسیار آسیب پذیر است. البته انتخاب این که از چه طریقی و چگونه کک را از بین ببریم، بستگی به عمق و میزان مشکل ما دارد.

کک گزیدگی

زمانی که شما دچار کک گزیدگی می‌شوید، احساس خارش شدید خواهید کرد؛ و جای نیش قرمز و متورم شده و به شکل ۳ الی ۴ نیش بر روی بدن ظاهر می شود. این اتفاق بیشتر زمانی که کودکان با سگ یا گربه ‌خود بازی می ‌کنند اتفاق می‌افتد. به طور کلی کک گزیدگی در کودکان، در قیاس با بزرگسالان شایع‌تر است. برای درمان محل گزیدگی حشره کک، ادامه متن را مطالعه فرمایید.

 

درمان گزیدگی کک در کودکان

 • برای جلوگیری از عفونت محل گزیدگی حشره کک را با ماده‌ی ضدعفونی کننده یا صابون شستشو دهید.
 • برای از بین بردن خارش گزیدگی کک، خمیری از نشاسته و جوش شیرین تهیه کرده و روی محل گزیدگی قرار دهید.
 • در صورت دیدن علائم حساسیت پدر و مادر می‌توانند یک قاشق از شربت آنتی هیستامین به فرزند بدهند؛ ولب در این جور مواقع، مراجعه فوری به پزشک، ضروری است.

 

درمان کک در انسان

 • هر زمان که متوجه شدید کک بر روی بدنتان در حرکت است بدنتان را خیس کنید یا اگر به حمام دسترسی دارید فوری دوش بگیرید. این کار به از بین بردن کک روی بدن کمک می‌کند.
 • یخ خشک را در محل گزیدگی بگذارید زیرا می تواند به کاهش میزان خارش و التهاب کک گزیدگی کمک کند. 
 • جوش‌شیرین یک خنثی کننده اسید طبیعی است که موجب توقف سریع خارش کاهش ورم و التهاب عفونت می شود. پس تهیه خمیری از جوش شیرین، به کاهش علائم کک گزیدگی کمک می‌کند. 
 • یاس هندی، آلوئورا و سرکه سیب نیز به رفع التهاب و عفونت ناشی از گزیدگی کک کمک می‌کنند و برای درمان کک گزیدگی مفید خواهند بود.

 

از بین بردن کک در منزل و فواید کک

 

در صورتی که مدنظر نظر دارید در حین سمپاشی خانه، به محل دیگری اسباب کشی کنید، بازار آنلاین خدمت از ما، در کنار شما است. اگر در تهران هستید، به اسباب کشی تهران، مراجعه کنید. 

 

فواید کک

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، وجود هیچ موجود زنده‌ای در چرخه اکو سیستم، بی علت نیست؛ پس بنابرین فواید کک نیز حتما در این چرخه مشاهده می‌شوند ولی صرفا ممکن است برای ما محسوس نباشند. فواید کک، هرچه هست و نیست، خطرات حشره کک را خنثی نمی‌کند. کک می‌تواند عامل انتقال بیماری‌هایی مثل تیفوس و طاعون باشد. همچنین عامل اصلی انتقال بعضی انگل‌ها در سگ و گربه، کک است. 

پس وجود مستقیم کک در زندگی انسان و بعضی حیوانات، بسیار پر خطر بوده و وجود فواید کک، کمکی به کاهش این خطرات نمی‌کند. در این مواقع باید حشره کک را فوری به وسیله سم‌پاشی کک و یا از بین بردن کک به روش‌های دیگر، از محل زندگی دور کرد.

 

طول عمر کک

چرخه زندگی حشره کک شامل مراحل تخم، لارو، شفیره و کک بالغ است. ادامه‌ی عمر این حشره بعد از خروج از پیله حدودا 100 روز است ولی خروج کک از پیله ممکن است 5 تا 140 روز طول بکشد. لازم به ذکر است همه لاروهای کک به کک بالغ تبدیل نمی‌شوند و فقط درصدی از تخم‌های حشره کک شانس بالغ شدن را خواهند داشت. مرطوب بودن و گرمای محیط، احتمال رشد و نمو و بالغ شدن کک را افزایش می‌دهد. پس از بین بردن کک در اقلیم‌های شرجی، با سختی و دردسر بیشتری همراه است.

تخم‌های کک، سفید رنگ هستند و در صورت مساعد بودن شرایط، فقط نیمی از آن‌ها، یعنی پیزی حدود 25 تخم به لارو تبدیل می‌شوند. پس هنوز تعداد تکثیر این حشره، عدد زیادی به نظر می‌رسد که به سرعت می‌تواند تمام محیط را آلوده کند. پس اقدام هر چه سیع‌تر به از بین بردن کک، نتیجه موثرتری در پی خواهد داشت.

 

سمپاشی کک

سم‌پاشی یکی از عمده‌ترین و موثرترین راه‌های از بین بردن کک می‌باشد . بعد از سمپاشی حتما باید هواگیری مجدد برای محیط انجام شود، پس از سمپاشی کک، درب و پنجره‌ها را باز کرده تا هوای محیط تهویه شود.  توجه داشته باشید تا زمانی که سم خشک نشده قابلیت ایجاد مسمومیت را دارا خواهد بود. پس دقت کنید مشک وجود حشره کک، تبدیل به مشکل بزرگتری مثل مسمویت نشود. از بین بردن کک با سمپاشی، نیازمند دقت و رعایت نکات ایمنی است.

سمپاشی برای از بین بردن کک، باید در مورد گوشه گوشه خانه و همه وسایل منزل به دقت اجرا شود. باقی ماند چند عدد کک ناقابل، کافی است تا منزل شما مجددا به تسخیر این حشرات موذی درآید. پس در فرایند سمپاشی، دقت کافی را به خرج دهید و در صورت لزوم از متخصص این کار برای از بین بردن حشره کک کمک بگیرید.


شامپو ضد کک برای انسان

برای از بین بردن کک در سر و خلاص شدن از شر آن باید حتما از شامپو‌های ضد کک استفاده کرد. این شامپوها به راحتی در داروخانه‌ها و مراکز بهداشت موجود می‌باشد و با تهیه و مصرف آن‌ها می‌توان از وجود کک‌ رهایی یافت. از بین بردن کک در حالی که در سر و مابین موهای انسان لانه کرده، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

سخن پایانی 

گاهی اوقات از بین بردن کک در خانه و سم‌پاشی کک، به راحتی انجام نخواهد شد و با حشره کک روش‌های خانگی معمولی از بین نمی‌رود. در این مواقع پیشنهاد ما به شما استفاده از متخصصین حرفه‌ای سم‌پاشی است تا با موثرتریت روش‌ها، سم‌پاشی کک را انجام می‌دهند و بسیار سریع پروسه از بین بردن کک را پیش می‌برند. علی‌رغم وجود فواید کک، آلوده شدن محیط زندگی انساس به حشره کک بسیار خطرناک خواهد بود و لازم است در اسرع وقت نسبت به دفع کک اقدام شود.

سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading