اقدامات بعد از سمپاشی منازل

ثبت درخواست "سمپاشی منازل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اقدامات بعد از سمپاشی منازل

اقدامات بعد از سمپاشی منازل، جزء آن دسته از کارهایی است که حتماً باید به طور کامل از آن آگاه باشید. آفت‌هایی همچون سوسک ریز، مگس‌ها، موش‌ها، عنکبوت‌ها و دیگر حشرات به جز این‌که به شدت باعث ایجاد ترس و احساس ناخوشایند می‌شوند و می‌توانند تهدیدی در خانه‌های ما محسوب شوند، حامل بیماری هم هستند. استخدام یک سرویس کنترل آفات، بهترین گزینه برای خلاص‌شدن از دست آن‌ها است. در این مطلب، به نکات ضروری در مورد اقدامات بعد از سمپاشی منازل پرداخته‌ایم.

نکات مهم در مورد اقدامات بعد از سمپاشی منازل

بسیاری از افرادی که منزل خود را سمپاشی کرده‌اند، در مورد اقدامات بعد از سمپاشی منازل سؤال‌های بسیاری می‌پرسند. همیشه بهترین کار این است که با شخص متخصصی که سمپاشی منزل شما را انجام داده است، تماس بگیرید و تمام سؤال‌های خود را از او بپرسید. در اینجا به ضروری‌ترین نکاتی که باید بدانید اشاره شده است.

در سمپاشی حتما از یک سمپاش مشورت بگیرید؛ حتی اگر به دنبال روش  کشتن موش با پفک هستید.

 

اقدامات بعد از سمپاشی منازل


1. صبر کنید تمام نواحی سمپاشی‌شده‌ خشک شوند. اولین اقدام از سری اقدامات بعد از سمپاشی منازل، این است که تا زمانی که همه‌جا خشک نشده، بچه‌ها و حیوانات خانگی را دور نگه دارید.
2. پس از بازگشت به منزل، سریعاً تمیزکردن را شروع نکنید. پاک کردن سریع بعد از دفع آفات، ممکن است مقداری از سمومی که برای کشتن آفت‌ها در آن‌جا وجود دارند را پاک کند. از فرد حرفه‌ای که کار منزل شما را انجام داده است بپرسید چه مدت بعد از سمپاشی می‌توانید خانه را تمیز کنید.
3. برای تمیزکردن کف از تی استفاده کنید؛ یا در صورت نیاز کف را بشویید.
4. از دستکش استفاده کنید. این کار برای محافظت از پوست و سلامتی شما است. با وجود این‌که بیش‌تر ضد آفت‌ها، به سلامتی انسان آسیبی نمی‌رسانند، اما احتیاط‌کردن ضرری ندارد.
5. هر ماده غذایی را که در زمان سمپاشی بیرون و در معرض هوا بوده است، دور بریزید.
6. اگر حیوان خانگی دارید، از دامپزشک خود بپرسید چه زمانی برای برگشتن حیوان خانگی شما امن است. ممکن است برخی حیوانات در مقابل ضد آفت‌ها نسبت به انسان، حساس‌تر باشند. این مورد به خصوص در مورد حیوانات کوچک مثل همستر یا پرنده‌ها بیش‌تر صدق می‌کند. بنابراین حتماً از دامپزشک مشورت بگیرید.
7. بعد از سمپاشی، از ضد آفت‌هایی که در خانه دارید استفاده نکنید. ممکن است ضد آفتی که شما دارید با ضد آفتی که تکنسین کنترل سموم شما استفاده کرده است، تداخل داشته باشد. ترکیب برخی مواد شیمیایی خاص ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های سمی شود.
8. از تکنسین سمپاشی خود بپرسید چه مدت طول می‌کشد که دیگر هیچ آفت زنده‌ای را مشاهده نکنید. اگر اولین بار است که اقدام به سمپاشی کرده‌اید، برای یک دوره‌ی زمانی کوتاه، شاهد آفت‌های زنده خواهید بود. از تکنسین خود بپرسید چه مدت طول می‌کشد که پاکسازی آفات انجام شود. به طور میانگین، این مدت حدود دو هفته به طول می‌انجامد.

 

خطرات سمپاشی منازل

پس از اتمام تمام مراحل اقدامات بعد از سمپاشی منازل، ممکن است با برخی انواع حساسیت‌ها مواجه شوید. گاهی برخی افراد در مقابل ضد آفت‌ها واکنش نشان می‌دهند و بعد از سمپاشی، سلامتی آن‌ها لطمه می‌بیند. اگر بعد از بازگشت به خانه هر کدام از علایم زیر را داشتید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.
•    سوزش گلو
•    مشکلات تنفسی
•    سرگیجه
•    تهوع
•    سردرد
•    خارش
•    تحریک پوستی
•    غش و ضعف

عوارض سمپاشی منازل

 

نحوه سمپاشی ساس

کف منزل باید بندکشی شده و در تمام درزها دوغاب ریخته شود. سمپاشی ساس باید هنگام شب انجام شود. تمام تشک‌ها، لباس‌ها، دیوار و کف، فرش و موکت، کابینت‌ها، درزها، کمد و تمام وسایل چوبی باید سمپاشی شوند. برای سمپاشی ساس، تقریباً 10 نوع سم مختلف باید با هم ترکیب شوند و لازم به ذکر است که درصد ترکیب این سموم هم برای از بین بردن ساس بسیار مهم است؛ از این رو بهتر است که برای سمپاشی ساس حتما از یک تکنسین سمپاشی کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که ساس‌ها قطعاً تخم ‌گذاری کرده‌اند؛ به همین دلیل، سمپاشی باید در سه مرحله با اختلاف 20 روز تکرار شود. نکته‌ دیگر این‌که هنگام سمپاشی، ممکن است ساس از مخفیگاهش بیرون نیاید و بنابراین سم به آن نرسد؛ پس بهتر است از روش‌های دودی که معمولاً قرص یا پودر گوگرد است استفاده کنید. 90 درصد مواقع، اگر اصول سمپاشی منازل به درستی رعایت شود، ساس بعد از سمپاشی از بین می‌رود.

 

از بین بردن بوی سمپاشی

یکی از اقدامات بعد از سمپاشی منازل، از بین بردن بوی سمپاشی است. بوی ضدآفت‌ها ممکن است در خانه‌ی شما، در لباس‌هایتان و یا حتی مبلمان منزل باقی بماند. اغلب سموم تجاری حاوی فرمالدهید هستند که ماده‌ای سمی است و باعث ایجاد بوی ناخوشایندی می‌شود. برای از بین بردن بوی سمپاشی می توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

گام اول
برای از بین بردن بوی بد لبا‌س‌ها، 1 تا 2 فنجان سرکه به لباس‌های در حال شست و شو داخل لباسشویی اضافه کنید. پودر لباسشویی را به میزان معمول اضافه کنید. سیکل شست و شوی لباسشویی را در حالت نرمال قرار دهید و دو مرتبه مرحله‌ی شست و شو را انجام دهید. در صورت امکان لباس‌ها را برای خشک‌شدن در معرض هوا قرار دهید. برای از بین بردن بوی سمپاشی، کافی است یک بار این کار را انجام دهید.

گام دوم
در گام بعدی، بوی درون خانه را از بین ببرید. برای این منظور، پودر جوش شیرین را در زیر پایه‌ها، زیر کابینت‌ها و محل‌هایی که فکر می‌کنید سمپاشی شده است، بپاشید.

گام سوم
اجازه دهید جوش شیرین، به مدت 12 تا 24 ساعت باقی بماند تا تمام بوها را به خود جذب کند. سپس با استفاده از مخلوط پودر ظرفشویی و آب، جوش شیرین را از محل‌های مورد نظر پاک کنید.

گام چهارم
اگر بوی ضد آفت خیلی قوی است، می‌توانید از اسپری‌های خوش‌بوکننده هوا نیز استفاده کنید. از اسپری‌ای استفاده کنید که دارای برچسب "خنثی‌کننده" باشد. بعضی اسپری‌ها بوی خوش موقتی ایجاد می‌کنند اما بوی موجود در فضا را از بین نمی‌برند.

از بین بردن بوی سمپاشی

جمع بندی

در این مطلب نگاهی داشتیم به مهم‌ترین اقدامات بعد از سمپاشی منازل. در آخر لازم به ذکر است که سمپاشی منزل یک کار حرفه‌ای است که نیاز به دقت بالا و استفاده از سموم خاص با توجه به آفات موجود در منزل شما دارد؛ بنابراین حتماٌ باید توسط افراد متخصص و تکنسین‌های سمپاشی انجام شود.

اگر هنوز هم دغدغه پیدا کردن فردی مجرب را  برای از بین بردن بوی سم در منزل خوددارید؛ خبر خوب این است که پلتفرم "خدمت از ما" با فراهم کردن فرصتی طلایی این امکان را به شما داده است که در هر لحظه با ثبت درخواست خود، با حرفه ای‌ترین متخصصان جهت سمپاشی منزل خود ارتباط برقرار کنید. 

سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading