25 راه ساده برای از بین بردن ساس

ثبت درخواست " سمپاشی ساس و سوسک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
25 راه ساده برای از بین بردن ساس

از حضور ساس در خانه کلافه هستید و به دنبال یک راه ساده برای از بین بردن ساس در منزل هستید؟ می خواهید بدانید ساس از چی بدش می‌آید تا از آن برای دفع این جانور استفاده کنید. در این محتوا با ما همراه باشید.

ما در این محتوا نزدیک به 30 راهکار و روش موثر برای دفع و از بین بردن ساس را توضیح داده ایم، اما قبل از هرچیز باید از حضور این موجود در منزل و یا سایر جاها مطمئن شوید. با هم به تمامی این سوالات پاسخ داده و راهکارهای موثر مثل استفاده از وایتکس، گوگرد و ... را بررسی می کنیم. 

ساس چیست؟

ساس‌ها، حشرات کوچک و بی بالی هستند که از خون موجودات گرم از جمله انسان‌ها تغذیه می‌کنند. این موجودات بدن نسبتا مسطحی دارند و اندازه آن‌ها تقریبا برابر با یک دانه سیب است. مکان مورد علاقه آن‌ها معمولا تشک و شکاف وسایل چوبی مثل تخت خواب است.

ساس‌ها معمولا ناقل بیماری‌های عفونی خاصی نیستند اما می‌توانند مزاحمت‌های زیادی ایجاد کنند این موجودات معمولا به سرعت تولید مثل کرده و مشکلات زیادی را برای اهالی منزل به وجود می‌آورند. بنابراین آشنایی با روش‌های از بین بردن ساس در منزل به شما بسیار کمک می‌کند.

 

ساس چیست

 

ساس از کجا میاد؟

سوال همیشگی افراد این است که ساس‌ها معمولا از کجا وارد منزل ما می‌شوند؟ نکته مهم این مسئله است که برخلاف ذهنیت عموم که وجود ساس را ناشی از کثیفی منزل و رعایت نکردن بهداشت می‌دانند باید گفت که این موجود ریز حتی در تمیزترین خانه‌ها هم یافت می‌شود.

این حشره می‌تواند از طریق مهمانان، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی شامل سینما، سالن اجتماعات، مدارس، خرید مبلمان و... به منزل شما سرایت کرده و به سرعت رشد و تکثیر یابند. همچنین این جانوران در هتل‌ها نیز می‌توانند توسط لوله‌های آب، سیم‌های برق و حتی وسایل حمل ونقل وچرخ دستی نیز از اتاقی به اتاق دیگر بروند.

 

عکس ساس

 

2 کار مهم اولیه برای خلاص شدن از شر ساس

قبل از اینکه به سراغ سم ها و موادی که ساس را دور میکند یا از بین می برد، بروید، این 2 کار مهم را انجام دهید:

یک: شناسایی مناطق آلوده به ساس

در اولین مرحله برای از بین بردن ساس در منزل باید دقت داشته‌ باشید که، تمامی نقاطی که ممکن است این جانوران در آن حضور داشته‌ باشند، مثل گوشه و کنار لحاف‌ها، تخت‌ها، کوسن‌ها، کاغذ دیواری‌های کنده شده و همچنین محل زندگی حیوانات خانگی را به دقت بررسی نمایید.

 

دو: مواد به شدت آلوده را دور بریزید

تا جای امکان برای رهایی از شر ساس‌ها، سعی کنید مواد به شدت آلوده را دور بریزید. موادی مثل ملحفه یا تشک آلوده به ساس را جمع کرده و در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. سر کیسه پلاستیکی را محکم بسته و در سطل زباله، جایی دور از منزلتان قرار دهید.

 

کار مهم قبل از بین بردن ساس

 

ساس از چی بدش میاد؟

موارد زیادی هستند که ساس ها از آنها بدشان می آید و دقیقا شما با استفاده از این مواد می‌توانید از شر این جانوران موذی خلاص شوید. به طور کلی و در یک جمله ساس از هر ماده ای با بوی زیاد بدش می آید از جمله الکل، فلفل، نعنا، سیر و موارد بسیار دیگر که در جدول زیر به طور کامل به شرح آنها پرداخته ایم.

 

الکل

پاشیدن الکل در محل زندگی ساس هم باعث فراری دادن آن‌ها می‌شود و هم تخم ساس را از بین می‌برد.

فلفل

کمی فلفل را آسیاب کرده و آن را در محل زندگی ساس بپاشید.

نعنا

کمی نعنا بجوشانید تا بوی آن در خانه آزاد شود و ساس‌ها خانه شما را ترک کنند.  

سیر

چند قطعه سیر را از وسط نصف کرده و در قسمت‌های مختلف منزل خود قرار دهید.

اسطوخودوس

چند قطعه اسطوخودوس را در گوشه‌های مختلف خانه قرار دهید یا اسانس آن را در منزل اسپری کنید.

روغن درخت چای

اسپری کردن چند قطره روغن درخت چای در محل زندگی ساس‌ها، آن‌ها را از بین می‌برد.

دارچین

مقداری پودر دارچین را در نقاط مختلف منزل بپاشید تا ساس‌ها را فراری دهید.

لیمو

آب یک لیمو تازه را داخل اسپری بریزید و در نقاطی مانند داخل کمد، تخت خواب، قرنیزها و بخش‌های دیگر منزل اسپری کنید.

سرکه

اسپری کردن سرکه سفید در بخش‌های مختلف منزل، هم ساس را فراری می‌دهد و هم فرایند تخم گذاری این موجودات را مختل می‌کند.

 

چند راه ساده و سریع برای از بین بردن ساس در منزل

روش‌های بسیاری برای از بین بردن ساس در منزل و مبارزه با انها وجود دارد. اولین گام این است که محل اختفای آن‌ها راپیدا کنید. و بعد از آن از یکسری روش‌های خانگی که در ادامه بیان می‌شود را استفاده نمایید.

 

چگونه ساس را از بین ببریم؟

 

از بین بردن ساس با وایتکس

وایتکس یکی از قوی‌ترین مواد شیمیایی است که می‌تواند با ترکیبات قدرتمند خود، به از بین بردن ساس کمک کند. برای استفاده از این محصول کافیست مقداری وایتکس را داخل ظرف اسپری بریزید و در تمام گوشه و کنار منزل خود اسپری کنید.

نیازی به مخلوط کردن وایتکس با آب نیست، اما حتما باید تمام اعضای خانواده را بیرون بفرستید و خودتان هم از ماسک و دستکش استفاده کنید. بعد از اسپری کردن وایتکس هم بلافاصله منزل را ترک کنید و حدود یک ساعت بعد، برگردید و تمام پنجره‌ها را باز بگذارید.

 

از بین بردن ساس با وایتکس

 

از بین بردن ساس با جوش شیرین

جوش شیرین ماده‌ای ارزان و در دسترس است که هیچ ترکیبات خطرناکی برای انسان‌ها ندارد. اما می‌تواند یک راه ساده برای از بین بردن ساس باشد. زمانی که این ماده در محیط گرم خانه قرار بگیرد، پیوندهای شیمیایی آن شروع به شکستن می‌کنند و در نتیجه این عمل، گاز کربن دی اکسید تولید می‌شود. این گاز به از بین بردن ساس‌ها کمک خواهد کرد. علاوه بر این، جوش شیرین می‌تواند رطوبت بدن ساس را به خود جذب کند و با دهیدراته کردن بدن این موجودات، آن‌ها را از بین ببرد.

برای از بین بردن ساس با جوش شیرین کافیست مقداری از این ماده را در محل زندگی ساس یا مکان‌هایی از منزل که احتمال دارد این موجودات وجود داشته باشند، بپاشید.

 

جوش شیرین، بهترین سم برای از بین بردن ساس

 

از بین بردن ساس با سرکه

سرکه یکی از مواردی به شمار می‌رود که ساس از آن متنفر است. برای استفاده از این محصول کافیست مقداری سرکه را داخل ظرف اسپری بریزید. سپس آن را در قسمت‌های مختلف منزل خود بپاشید. بیشتر به سراغ قسمت‌هایی مثل اطراف تخت خواب و سرویس چوب، قرنیزها و بخش‌های چوبی منزل بروید.

 

ساس از چی بدش میاد؟ سرکه

 

از بین بردن ساس با بخارشوی

برای اینکه ساس را از بین سطوح پرزداری مثل فرش و موکت یا مبلمان خود بیرون بکشید و از بین ببرید، می‌توانید از بخارشوی استفاده کنید. این وسیله به عمق فرش یا سایر سطوح پرزدار دیگر نفود کرده و این وسایل را کاملا تمیز و بهداشتی نگه می‌دارد. شما می‌توانید از بخارشوی برای تمیزکردن رختخواب خود و از بین بردن کامل ساس‌ها استفاده کنید.

 

بخارشوی برای از بین بردن ساس فرش، موکت و...

 

از بین بردن ساس با سشوار

یک روش ساده از بین بردن ساس، استفاده از سشوار است. سشوار را در بالاترین درجه خود تنظیم نمایید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به کشتن ساس‌ها کنید. ساس ها از گرما بیزارن.

 

جاروبرقی برای دفع ساس در منزل

در این روش ابتدا تمام ساس‌ها را با استفاده از جاروبرقی جمع کنید سپس با استفاده از یک برس، تخم ساس‌ها را از ملحفه و تشک‌ها جدا کنید. برای بار دوم از جارو برقی استفاده کنید و محیط را از تمام ساس‌ها و تخم‌های آن‌ها پاکسازی کنید.

 

دمای بسیار سرد و بسیار گرم

ساس‌ها در هوای معتدل تا مدت زیادی دوام می‌آورند. اما در هوای بسار سرد و بسیار گرم از پای درمی‌آیند. برای از بین بردن ساس در خانه می‌توانید وسایل کوچک آلوده به ساس را در فریزر قرار دهید. یا از بخارشوهایی با دمای بالاتر از 60 درجه استفاده کنید. بخار داغ این بخار شوها حتی به آستر تشک هم نفوذ کرده و ساس‌ها را از بین می‌برد.

 

آیا ساس با شستشو از بین میرود؟ با آب بسیار داغ

 

استفاده از آب داغ 

در این روش می‌توانید ملحفه‌ها و لباس‌های آلوده به ساس را درون لباسشویی ریخته و با آب داغ شستشو دهید. و تمام ملحفه‌ها را عاری از هرگونه ساس نمایید همچنین توصیه می‌شود که از خشک‌کن‌هایی با دمای بالا برای از بین بردن ساس استفاده کنید.

 

حذف ساس با پر کردن ترک دیوار با گچ 

یک روش دیگر این است که مخفی‌گاه آنها را خراب کنید. برای اینکار با استفاده از مقداری گچ تمام شکاف‌ها و درزهای موجود را بپوشانید تا احتمال رشد و تکثیر ساس را در آینده به طور کامل از بین ببرید.

 

ساس از کجا میاد

 

اسپری کردن الکل 

از آنجایی که الکل به سرعت تبخیر می‌شود. باید آن را چندین بار در هفته استفاده کرد. الکل ایزوپروپیل 99% یکی از موثرترین انواع الکل‌ها برای دفع و حذف ساس در منزل است این ماده با حل کردن سلول ساس‌ها موجب از بین رفتن آن‌ها می‌شود.

 

برای از بین بردن ساس چه باید کرد

 

استفاده از بوریک اسید

برای رهایی از شر این حشرات در مقیاس کم استفاده از بوریک اسید یک روش تضمینی است. کافی است مقداری از این پودر را روی مناطق آلوده مثل تشک، لحاف و ... اسپری کنید.

 

ژل سیلیکا در از بین بردن ساس در منزل

یک روش ساده برای دفع ساس استفاده از ژل سیلیکا است، مقداری از این ژل را روی مناطق آلوده قرار دهید. ساس‌ها در این ژل‌ها گیر می‌کنند و پس از ازبین رفتن آب بدنشان می‌میرند.

 

از بین بردن ساس در منزل

 

روغن درخت چای

برای ریشه کن کردن ساس با استفاده از روغ درخت چای، حدود 20 قطره از آن را درون یک بطری با یک افشانه ریخته و آن را به خوبی تکان دهید سپس آن را به تمامی درزها و لولاهای تخت‌خواب و مبلمان اسپری کنید. روغن درخت چای علاوه بر دفع این جانوران، برای درمان خارش جای گزیدگی ساس هم مفید است.

 

ریشه کن کردن با روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس برای ساس حکم سم را دارد کافی است 15 قطره روغن اسطوخودوس را با 15 قطره روغن نعناع ترکیب کنید آن را در یک بطری حاوی آب ریخته و بر مناطق آلوده اسپری کنید. آنگاه شاهد تاثیر چشمگیر آن خواهید بود.

 

روش‌های خانگی از بین بردن ساس

 

خاک دیاتومه

برای از بین رفتن ساس می‌توانید هفته‌ای دوبار و به مدت دوهفته از خاک دیاتومه استفاده کنید. به این نحو که پس از جاروبرقی کردن، مقداری خاک دیاتومه را برمحل مورد نظر بپاشید. این امر موجب از بین بردن غشای بیرونی ساس و خشک شدن آن می‌شود همچنین ساس‌ها این ماده را با خود انتقال می‌دهند و روند دفع را تسریع می‌بخشند.

 

قارچ بوریا باسینا

قارچ بوریاباسیانا را بر کف زمین، ملحفه، تشک‌ها و حتی کف اتاق اسپری کنید. و پس از مدتی شاهد تاثیر بی‌نطیر این قارچ در از بین بردن ساس باشید.

 

برگ لوبیا قرمز

یک راه ساده برای از بین بردن ساس این است که، مقداری برگ لوبیا قرمز را کف اتاق و زیر تخت پخش کنید. ساس‌ها روی این برگ‌ها به دام می‌افتند. البته این روش زمانی موثر است که هجوم ساس‌ها در منزل در مقیاس کم باشد.

 

عکس ساس

 

فلفل کاین

مقداری از فلفل کاین همراه با زنجبیل رنده شده و پونه کوهی در آب آماده کنید، پس از جوشاندن، ترکیب را از صافی رد کرده در یک بطری اسپری‌دار بریزید و روی مناطق آلوده آن‌ها را اسپری کنید. بوی این محلول دافع اساسی سا‌س‌ها است و در از بین بردن ساس در خانه کمک شایانی می‌کند.

 

گیاه دارویی وج

گیاه دارویی وج یا سوسن صغیر خواص ضد میکروبی دارد و به صورت پودر در دسترس است. طبق دستور روی جعبه این گیاه اقدام به درست کردن محلول آن نمایید پس از آن این محلول را روی مناطق آلوده اسپری کنید.

 

دفع ساس با چریش

چریش دارای برگ‌های ضدعفونی کننده، ضد باکتری، ضد درد، ضد ویروس، ضد میکروب، ضد تب، ضد قارچ، ضد دیابت، و اسپرم کش هستند. برگ‌های خردشده این گیاه یا محلول ساخته شده توسط آن در از بین رفتن ساس به طور دائمی بسیار موثر است.

 

جای گزش ساس

 

( محتوای پیشنهادی: از بین بردن کک )

 

آویشن را فراموش نکنید!

آویشن یکی از سالم‌ترین گیاهان جهان در نظر گرفته می‌شود. اما می‌تواند برای دفع ساس در خانه، به صورت گسترده استفاده شود. کافی است برگ آویشن تازه را زیر رختخواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید و شاهد دفع شدن ساس باشید.

 

پودر زردچوبه

پودر زردچوبه دارای یک ماده شیمیایی به نام کورکومین است که خواص ضد میکروبی دارد و برای از بین بردن ساس و کشتن آن‌ها به صورت گسترده بسیار موثر است.

 

 روغن میخک

روغن میخک قاتل ساس‌ها است. میخک حاوی ماده شیمیایی اوژنول است که در صورت اسپری این روغن در اطراف و در قست‌هایی که مورد هجوم ساس‌ها قرار گرفته‌اند به صورت گسترده موجب از بین بردن ساس در منزل می‌شود.

 

روش از بین بردن ساس با قرص برنج

 

استفاده از قرص گوگرد برای ساس

یک راهکار و روش ساده برای از بین بردن ساس، استفاده از گوگرد و سوزاندن آن در محیط بسته و بدون تهویه می‌باشد. به دلیل آثار جانبی و مسمومیتی که بخار آن برای اعضای خانه ایجاد می‌کند امروزه از این روش کمتر استفاده می‌شود.

در روش استفاده از قرص گوگرد برای ساس، ابتدا باید محل را از هرگونه مواد قابل اشتعال مثل پرده، فرش و ... خالی کنید بعد از آن یک ظرف فلزی را با مواد آتش‌زا مثل ژل آتش‌زنه پر کنید. مقداری خاک گوگرد روی آن ریخته و اقدام به آتش زدن آن کنید بعد از آن به سرعت محل را ترک کرده و اجازه دهید این ماده حدود 24 ساعت بسوزد. بعد از آن وارد محوطه شده و پس از باز گذاشتن درب حدود 15دقیقه اجازه دهید هوا تهویه شود سپس وارد خانه شوید.

 

راههای کشتن ساس با گوگرد

 

قرص برنج برای از بین بردن ساس

قرص برنج یا قرص فسفید آلومینیوم گاز بسیار خطرناک فسفید هیدروژن را ساطع می‌کند. این قرص در گذشته برای مبارزه با انواع آفات انباری و از بین بردن موریانه، ساس، کنه، بید، مورچه، هزارپا و... استفاده می‌شده‌است.

امروزه استفاده از این قرص در از بین بردن این آفات به خصوص ساس، توسط وزارت بهداشت ممنوع گردیده. استفاده از این قرص به دلیل عوارض خطرناکی که دارد مثل ساطع کردن گاز فسفسید هیدروژن که برای تمامی اهالی منزل خطرناک است وهمچنین طولانی بودن مدت عملیات تا از بین رفتن کامل ساس در محل توصیه نمی‌شود.

 

عکس ساس روی لباس

 

علائم وجود ساس در منزل

قبل از آشنایی با انواع روش‌های از بین بردن ساس در منزل آشنا شویم، قبل از هرچیز باید مطمئن شویم که این جانور در منزل حضور دارد. این مورد رامی‌توان از علائم و نشانه ها فهمید و باید مطمئن شویم که جای گزیدگی ساس را با جای گزیدگی پشه اشتباه نگرفته‌ایم. از مهمترین علائم آن:

  • اگر شب هنگام و در حین خوابیدن احساس سوزش روی پوست کردید و متوجه شدید که توسط یک حشره گزیده شدید به سرعت لامپ اتاق را روشن کرده و محل خواب خود را بررسی نمایید، اگر گزیدگی ناشی از فعالیت ساس‌ها باشد به راحتی می‌توانید آن‌ها را در شب مشاهده کنید.
  • مشاهده لکه‌های قهوه ای روی ملحفه ها: این لک‌ها ادرار یا مدفوع ساس هستند. ادرار این حشرات، مایعی به رنگ قهوه‌ای روشن یا سیاه است که توسط پارچه‌ها جذب می‌شود و رنگ آن باقی می‌ماند.
  • یکی دیگر از علائم وجود ساس در منزل بررسی دقیق ملحفه‌ها و رختخواب‌ها است. ملحفه‌ها و روتختی را چک کنید، درزهای تشک و گوشه‌ها و فنرهای تخت را بررسی کنید تا متوجه حضور این حشرات و تخم‌های آن‌ها شوید. تخم ساس معمولا شبیه دانه خشخاش با رنگ سفید و روشن است.

 

علائم وجود ساس در خانه

 

دستگاه از بین بردن ساس

دستگاه UAW912 براساس ایجاد امواج فراصوتی به صورت هوشمند و پله‌ای در محدوده فرکانس 30 khz الی 65 khz و با شدت صوتی 130 دسی بل باعث از بین رفتن سوسک، موش، ساس، عنکبوت، موریانه و ریشه کندن مورچه از خانه می‌شود.

این دستگاه به طور موثر دارای برد 100 تا 150 متر است و عموما برای از بین بردن ساس در منزل، هتل، بیمارستان و .. به کار می‌رود. عموما مشاهده شده که استفاده از یک دستگاه UAW912  برای از بین رفتن ساس‌ها در یک واحد سکونی کافی است.

 

بهترین سم برای از بین بردن ساس

ابن روزها دو نوع سم موثر برای از بین بردن و دفع ساس ها وجود دارد که شامل:

  • سم بدباگ اوت: یکی از قوی‌ترین سم ها برای از بین بردن ساس است که از مواد گیاهی و شیمیایی بی خطر ساخته شده است و بی‌خطر و بی بو می‌باشد.
  • سم دیلیت: یک نمونه سم موثر و قوی دیگر برای دفع ساس ها سم دیلیت است که بی بو، دارای نفوذپذیری بالا و بدون کمترین خطر برای حبوانات و انسان‌هاست.

 

سمپاشی با بهترین سم برای از بین بردن ساس

 

از بین بردن ساس به صورت دائمی

از آنجا که ساس‌ها می‌توانند در هر گوشه و کناری نفوذ کنند و به سرعت رشد و تکثیر یابند، رهایی از شر آن‌ها با استفاده از روش‌های خانگی کاری زمانبر و نیازمند دقت بالاست. برای ازبین بردن ساس به صورت دائمی یکی از بهترین راه‌ها استفاده از خدمات شرکت‌های سمپاشی و انواع سموم است .

سموم بادوام مثل BHC، بایگون 1%، پرمترین 0.5%، مالاتیون 2% و… به صورت امولسیون و پودرهای قابل تعلیق در آب در مخفیگاه‌های ساس استفاده می‌شوند. با این روش های سمپاشی، میتوانید مطمئن شوید که برای همیشه از شر این حشره خلاص شده‌اید.

در این محتوا ما چندین راه ساده برای از بین بردن ساس را با هم بررسی کردیم، اگر بعد از امتحان این موارد مشکل شما هنوز حل نشده است، می‌توانید از شرکت‌های سمپاشی فعال در "خدمت از ما" که از سم‌های بادوام استفاده می‌کنند کمک بگیرید. 

سرعت عمل در کار و دقت بالای کاربر سمپاش از ویژگی های متخصصین "خدمت از ما" است. "خدمت از ما" با معرفی انواع شرکت‌های سمپاشی با بهترین تعرفه و بالاترین کیفیت به شما در انتخاب یک شرکت معتبر و رسیدن به خانه‌ای پاک و عاری از هرگونه آفات یاری می‌رساند.

4.5 امتیاز از 1603 رای


سمپاشی ساس و سوسک
برای سرویس سمپاشی ساس و سوسک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین