شناخت انواع سوسک های خانگی

ثبت درخواست " سمپاشی ساس و سوسک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شناخت انواع سوسک های خانگی

انواع سوسک های خانگی که معمولا آن‌ها را نام سوسک آشپزخانه می‌شناسیم، می‌توانند ناقل بسیاری از بیماری‌ها باشند. در این مقاله با بررسی عکس انواع سوسک، به شناسایی راحت‌تر و سمپاشی آن‌ها کمک خواهیم کرد. عکس‌هایی که در ادامه خواهید دید، از سوسک المانی کابینتی، سوسک ریز و سوسک امریکایی خواهند بود.

سوسک به دلیل زندگی در محیط‌های آلوده‌ای مثل فاضلاب حامل انواع میکروب، باکتری، تخم انگل، ویروس و قارچ است. همنشین شدن سوسک فاضلاب با انسان در دراز مدت قطعا مشکل آفرین است. اگر نام سوسک سوسری به گوشتان خورده و نمی‌دانید که این موجود دقیقا چیست، سوسری همان موجودی است که به آن سوسری می‌گوییم. با ما باشید تا عکس انواع سوسک ها را با هم ببینیم.

سوسک المانی کابینتی یا سوسک ریز

سوسک المانی کابینت یا سوسک ریز دوست دار محیط‌های مرطوب و تاریکی مثل حمام و کابینت‌های آشپزخانه است. سوسک المانی بالغ، بین یک تا یک و نیم سانتی متر طول دارد و به رنگ قهوه ای روشن است. سوسک ریز می‌تواند در هر سه هفته چیز بین 150 تا 300 تخم بگذارد. پس اگر متوجه این نوع سوسک در منزل شدید باید به سرعت اقدام به سمپاشی و ریشه کن کردن آن نمایید.

سوسک آلمانی کابینت و سوسک فاضلاب شهری می‌توانند سطوح عمودی را به راحتی بالا بروند. از این رو هر چاک و درزی در فضای حمام و آشپزخانه می‌تواند محل لانه گذاری آن‌ها باشد. سوسک ریز معمولا در تاریکی شب به دنبال آب و غذا از لانه خارج می‌شود و تقریبا همه چیز خوار است. از این رو ناقل خطرناکی برای انواع عوامل بیماری زا به شمار می‌آید. عکس انواع سوسک ریز را در زیر مشاهده می‌کنید.

 

عکس انواع سوسک و سوسک المانی

 

عکس انواع سوسک ها و سوسک ریز کابینت

 

سوسک امریکایی

سوسک امریکایی از بزرگترین انواع سوسک های خانگی است. اندازه سوسک امریکایی می‌تواند به 5 سانتی متر هم برسد. رنگ سوسک امریکایی قهوه ای تیره با تناز قرمز است و بال‌هایی پرورش یافته و کارا دارند. این نوع از سوسک می‌تواند در فصل گرما تا چند متر پرواز کند و حسی ترسناک برای اهالی خانه رقم بزند.

سوسک امریکایی مثل اغلب انواع سوسک، گرما و رطوبت را به اقلیم‌های دیگر ترجیح می‌دهد ولی با این حال در بسیاری از نقاط جغرافیایی یافت می‌شود و گستردگی زیادی در سطح کره زمین دارد. سوسک امریکایی از انواع سوسک فاضلاب محسوب می‌شود و فاضلاب های شهری محیط مناسبی برای رشد و نمو آن‌ها به شمار می‌آید. عکس انواع سوسک ها (سوسک امریکایی و سوسک فاضلاب شهری) را در ادامه ملاحظه فرمایید.

 

انواع سوسک های خانگی و سوسک امریکایی

 

سوسک فاضلاب و سوسک ریز

 

سوسک چوب چیست؟

سوسک چوب یا سوسک چوبخوار را شاید نتوان از انواع سوسک خانگی به شمار آورد؛ اما اگر این سوسک در منزل شما لانه کند می‌تواند به وسایل و اثاثیه چوبی شما حمله کرده و به آن‌ها آسیب جدی وارد کند. سوسک چوب هم به چوب‌های تازه قطع شده و هم به چوب خشک حمله می‌کند و در آن حفره‌هایی ایجاد می‌کند. این قضیه باعث می‌شود چوب از درون پوک شود.

پس متوجه شدیم آزار سوسک صرفا به بیماری زایی محدود نمی‌شود و می‌تواند آفتی برای چوب و وسایل چوبی نیز به شمار بیاید. نوع دیگری از سوسک چوب نیز وجود دارد که پودر کننده بافت چوب است. هرچند وجود این نوع سوسک مانند انواع دیگر سوسک از جمله سوسک زیر، سوسک فاضلاب، سوسک المانی کابینتی و سوسک امریکایی در منزل شایع نیست ولی اگر بتوانند به خانه ورود کنند خسارات زیادی به اسباب و اثاثیه وارد می‌کنند.

 

سوسک چوب و سوسک سوسری

 

سمپاشی انواع سوسک ‌های خانگی

تا به اینجا در مورد سوسک سوسری، انواع سوسک های خانگی رایج مثل سوسک المانی و سوسک امریکایی صحبت کردیم و عکس انواع سوسک را نیز بررسی نمودیم. اما نکته مهم‌تر این است که در صورت لانه کردن سوسک در خانه به شیوه درستی آن‌ها را سمپاشی کنیم.

اگر بیشتر از یک حد مشخص، با سوسک در خانه برخورد کردید؛ مثلا هر روز یا هفته‌ای چند بار یک سوسک در منزل دیدید، علامتی است که برای ریشه کن کردن سوسک نیاز به سمپاشی حرفه ای دارید. سوسک در هر نقطه ای از خانه ممکن است لانه کند. درزهای دیوار، پشت و مابین وسایل مختلف، کابینت‌ها، بین وسایل حمام، ما بین سقف‌های کاذب و ... از جمله فضاهایی است که سوسک می‌تواند لانه گذاری کند.

به همین دلیل اگر مشکل شما با انواع سوسک های خانگی جدی بود، بهتر است به جای تلف کردن وقت و هزینه، سریع‌تر از متخصصین حرفه‌ای این کار کمک بگیرید و با استفاده بی رویه از انواع سموم، به خود آسیب نزنید. به یاد داشته باشید که هرچه زودتر اقدام به از بین برد سوسک ها کنید، نتیجه موثرتر خواهد بود.

سخن آخر

در این مقاله عکس انواع سوسک را با هم دیدیم، به معرفی انواع سوسک های خانگی پرداختیم و با سوسک المانی کابینت (سوسک ریز)، سوسک امریکایی، سوسک فاضلاب، سوسک سوسری و سوسک چوب آشنایی پیدا کردیم. سوسک ها به دلیل زندگی در محیط‌های آلوده و همه چیزخواری ناقل بسیاری از بیماری‌ها هستند. پس اصلا آن‌ها را دست کم نگیرید و در صورت لانه کردن سوسک به سرعت به دفع آن‌ها اقدام نمایید.

4.5 امتیاز از 993 رای


سمپاشی ساس و سوسک
برای سرویس سمپاشی ساس و سوسک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین