همه چیز درباره ی سمپاشی سوسک

ثبت درخواست " سمپاشی ساس و سوسک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره ی سمپاشی سوسک

سوسک‌ها حشراتی با انواع و اندازه‌های مختلف هستند که در اکثر محیط‌های مسکونی، اداری و ... یافت می‌شوند. این حشرات می‌توانند باعث انتقال انواع مختلف بیماری‌ها و میکروب‌ها شوند. به همین دلیل باید به هر روشی از بین بروند. سمپاشی سوسک در زمان مناسب می‌تواند به از بین رفتن و جلوگیری از تولید مثل و زیاد شده آن‌ها کمک کند.

افراد متخصص و شرکت‌های زیادی هستند که در سطح کشور در زمینه ارائه خدمات سم پاشی سوسک فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها با تخصص کامل در زمینه شناسایی سوسک‌ها و استفاده از مناسب‌ترین سم در زمان مناسب برای سم پاشی اقدام می‌کنند. به این صورت می‌توانید با یک بار سم پاشی از دست تمام سوسک‌های اطراف خود خلاص شوید. در ادامه با نحوه سمپاشی سوسک‌های مختلف و همچنین نحوه ی محاسبه قیمت سم پاشی سوسک آشنا می‌شویم.

 

معرفی انواع سوسک

قبل از اینکه سراغ روشها و نکات سم پاشی سوسک برویم، خوب است بدانید که سوسک‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام در محیط‌های مختلفی رشد می‌کنند.

در ادامه با 3 نوع رایج این حشره آشنا شوید:

 

سوسک‌های ریز کابینتی

این سوسک‌ها در اندازه‌ای حدود 1 تا 1.5 سانتی متر با رنگ زرد مایل به قهوه‌ای تا سیاه هستند. این حشرات به علت علاقه‌ای که به گرما دارند، معمولا در محیط‌هایی مانند آشپزخانه مخصوصا رستوران‌ها و مراکز تهیه غذا دیده می‌شوند. به این سوسک‌ها، سوسک آلمانی نیز گفته می‌شود. این سوسک‌ها در فاصله هر سه هفته می‌توانند حدود 150 تا 300 تخم بگذارند. به همین دلیل است که به محضو مشاهده باید برای سمپاشی اقدام کنید وگرنه به سرعت تمام محیط آشپزخانه را در برمی‌گیرند.

 

سوسک‌های فاضلابی

سوسک‌های فاضلابی به نام سوسری شناخته می‌شوند که از متداول‌ترین سوسک‌ها در محیط‌های مختلف هستند. این سوسک‌ها عادت‌های کثیف و بوی ناطبوعی داشته و ازجمله آفات محسوب می‌شوند. در طول شب برای جستجوی غذا بیرون آمده و در محیط آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، انبارهای مواد غذایی، سطل زباله، فاضلاب و ... دیده می‌شوند.

 

سوسک آمریکایی

بزرگ‌ترین نوع سوسک خانگی، سوسک آمریکایی است که تا اندازه 5 سانتی متر نیز بزرگ می‌شود. این سوسک نیز به رنگ قهوه‌ای تیره با بال‌هایی پرورش یافته است. از ویژگی‌های این سوسک‌ها این است که در فصل گرما تا چندین متر پرواز می‌کند و باعث ایجاد ترس در اهالی می‌شود. بهترین محیط برای رشد این نوع سوسک‌ها، محیط گرم و مرطوب است. این نوع سوسک‌ها معمولا فاضلابی هستند و در فاضلاب‌های شهری نیز رویت می‌شوند.

 

روش‌های غیر شیمیایی برای از بین سوسک‌ها

برخی از روش‌های غیر شیمیایی نیز برای از بین بردن سوسک‌ها وجود دارد. ازجمله این روش‌ها می‌توان به کاهش منابع غذایی آن‌ها با تمیز کردن محیط و درو کردن هر نوع پسماند غذایی از محیط اشاره کرد. علاوه بر آن حذف منابع آب و از بین بردن مسیرها و محیط‌هایی که برای زندگی آن‌ها مناسب است نیز می‌تواند از روش‌های از بین بردن آن‌ها باشد.

این روش‌ها نمی‌توانند به صورت کامل سوسک‌ها را از بین ببرند و بیشتر به صورت مقطعی تأثیرگذار هستند. اما به جرات میتوان گفت که با رعایت این نکات، تعداد دفعات نیاز به سم پاشي سوسک کمتر میشود.

 

تمیز کردن خانه

پیشگیری بهترین راه درمان است. همان‌طور که گفته شد سوسک‌های خانگی معمولا از پسماندهای غذایی و آلودگی‌های محیط تغذیه می‌کنند. به همین دلیل بهترین راه برای جلوگیری از رشد آن‌ها تمیز نکه داشتن تمام بخش‌های خانه است. هرگز اجازه ندهید گوشه کنارهای خانه آلوده شده و کوچک‌ترین چربی در خانه باقی بماند. تمام ظروف کثیف را بشویید و زباله‌ها را از خانه بیرون ببرید. محیط به قدری تمیز باشد که جایی برای سوسک باقی نماند.

 

بستن تمام شکاف‌ها و سوراخ‌ها

سوسک‌ها از مسیرها و شکاف‌های مختلفی به خانه وارد شده و در سوراخ‌های موجود در بخش‌های مختلف ساکن می‌شوند. بهتر است هر نوع درز و سوراخی که بتواند به عنوان مسیری برای ورود سوسک باشد، کاملا بسته شده و درزها و شکاف‌های دیوار و قسمت‌های دیگر را بپوشانید. این کار ممکن است تا حدی زمان بر باشد اما برای همیشه از شر سوسک‌ها خلاص می‌شوید.

 

خنک نگه داشتن محیط

سوسک‌ها معمولا در محیط گرم بهتر زندگی می‌کنند. به همین دلیل خنک بودن محیط می‌تواند تا حدی از زندگی راحت و آسوده سوسک‌ها در منزل شما جلوگیری کند. این کار مخصوصا در فصل گرما که تعداد سوسک‌ها بیشتر می‌شود، اهمیت بیشتری دارد.

 

نحوه سمپاشی سوسک

سوسک‌ها بزرگ‌ترین خانواده از حشرات هستند که دارای انواع مختلفی هستند. برخی از آن‌ها به نام سوسک و برخی دیگر با نام سوسری شناخته می‌شوند. هرچند افراد تمام این مدل‌ها را با همان نام سوسک می‌شناسند، اما این حشرات با یکدیگر متفاوتند و با روش‌ها و سم‌های مختلفی نیز از بین می‌روند.

چند نکته در مورد سوسکها و شرایط زندگی آنها (که در نحوه ی سم پاشی سوسک مهم است):

 • معمولا تمام سوسک‌ها در جاهای کم نور زندگی می‌کنند.
 • این حشرات از هر چیزی تغذیه می‌کنند و نیازی به دسترسی به مواد غذایی خاصی ندارند.
 • متأسفانه سوسک‌ها به محض پیدا کردن محیط‌ مناسب شروع به تخم ریزی می‌کنند و اگر قبل از تخم ریزی متوجه آن‌ها نشده و از بین نروند، مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌کنند.

 

نحوه سمپاشی سوسک

 

روش سمپاشی سوسک‌ها در انواع مختلف، در ادامه آورده شده است:

 

سوسک‌های ریز کابینتی

بهتر است نکات بهداشتی را در این محیط‌ها رعایت کرده و هرگز اجازه ندهید تکه‌های نان و غذا بر روی زمین بماند. به محض مشاهده اولین سوسک برای سمپاشی تمام قسمت‌های محیط و درزها و جاهای گرم اقدام کنید تا اجازه تخم ریزی پیدا نکنند. به این صورت می‌توانید از زیاد شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

 

سوسک‌های فاضلابی

از آنجایی که این سوسک‌ها در محیط‌های کثیف و فاضلاب‌ها زندگی کرده و مواد غذایی خود را نیز از میان آن‌ها تأمین می‌کنند، بسیار آلوده بوده و عامل انتقال بیماری هستند. برای جلوگیری از رشد بیشتر این سوسک‌ها بهتر است تمام بخش‌های محیط خانه و سرویس‌های بهداشتی را سمپاسی کرده و همچنین روزنه‌های رفت و آمد این سوسک‌ها را به درون خانه ببندید.

 

سمپاسی سوسک فاضلابی

 

بهترین زمان برای سمپاشی سوسک

همان‌طور که گفته شد سوسک‌ها انواع مختلفی دارند و حشره کش‌ها نیز تنها به صورت موقت آن‌ها را از بین می‌برند. به همین دلیل بهتر است در مزان مناسب برای سمپاشی اقدام کنید. بهترین زمان برای سمپاشی سوسک و حشرات دیگر در فصل پاییز و زمستان است. افراد تصور می‌کنند بهترین زمان برای این کار فصل گرماست. اما باید بدانید حشرات ازجمله سوسک‌ها، در فصل پاییز و زمستان تخم ریزی می‌کنند و پس از آن در فصل گرم رشد کرده و تعداد آن‌ها زیاد می‌شود.

اگر در فصل گرما برای این کار اقدام کنید باید حجم زیادی سم را برای از بین بردن سوسک‌های بیشتری استفاده کنید. اما سم پاشی سوسک در پاییز و زمستان قبل از تخم ریزی آن‌ها را از بین برده و دیگر خبری از تولید مثل و زیاد شدن آن‌ها نخواهد بود.

بهترین زمان برای سمپاشی در طول شبانه روز نیز ساعت‌های نزدیک غروب و شب است. سوسک‌ها در طول روز فعالیت کرده و شب به استراحت می‌پردازند. در این زمان راحت‌تر می‌توانید سمپاشی را انجام داده و آن‌ها را از بین ببرید.

 

زمان مناسب برای سمپاشی

 

سمپاشی سوسک درشت

سوسک‌های درشت گونه‌های ترسناک‌تری از سوسک‌ها هستند که سایز بزرگی داشته و در حمام و سرویس‌های بهداشتی دیده می‌شوند. این سوسک‌ها با ورود به خانه و آشپزخانه می‌توانند خطرات جدی برای سلامتی افراد داشته باشند. سم پاشی سوسک درشت بسیار حساس بوده و باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت گیرد.

افراد متخصص با سم‌های مناسب و استفاده از راهکارهای ایمن این نوع سوسک‌ را کاملا از بین برده و محیط موردنظر شما را به طور کامل پاکسازی می‌کنند. برای پاکسازی این سوسک‌ها مراحل زیر انجام می‌شود.

 • ابتدا سم مناسب را تهیه کرده و بر سااس دستورالعمل درج شده بر روی بسته بندی، آن را با آب سرد رقیق کنید.
 • سم را درون سمپاش بریزید و سر نازل آن را آماده پخش کنید.
 • دور تا دور محیط موردنظر را به صورت عرضی و به اندازه 15 تا 30 سانتی متر سمپاشی کنید.
 • در نهایت از محلول سم درون خروجی‌های فاضلاب بریزید.
 • برای تأثیر بیشتر بعد از گذشت 14 روز (تا حدود یک ماه) مجددا محیط را سمپاشی کنید.

 

شرکت سمپاشی سوسک

افراد و شرکت‌های مختلفی در زمینه ارائه خدمات و سمپاشی انواع حشرات و سوسک‌ها فعالیت می‌کنند. به این منظور اگر قصد انجام سمپاشی در محیط‌های مختلف را دارید، کافی است با این مراکز تمام بگیرید تا در کمترین زمان ممکن کارشناس خود را به محل اعزام کنند.

کارشناس پس از بررسی کامل و شناسایی نوع سوسک‌ها، بهترین و مناسب‌ترین سم را تهیه کرده و تمام قسمت‌ها را به صورت ایمن سمپاشی می‌کند. به این صورت می‌توانید به راحتی از شر حشرات و سوسک‌های مزاحم خلاص شوید.

 

قیمت سم پاشی سوسک

سوسک‌ها حشرات مخرب و آلوده‌ای هستند که وجود آن‌ها در هر محیطی آزاد دهنده است. به محض مشاهده باید برای از بین بردن آن‌ها اقدام کنید. البته بهتر است قبل از مشاهده هر نوع سوسکی محیط را سمپاشی کنید تا هیچ حشره و سوسکی وارد نشده و فرصتی برای تخم گذاری نیز نداشته باشد، زیرا در صورت تولید مثل از بین بردن آن‌ها بسیار دشوارتر می‌شود.

 

قیمت سمپاشی سوسک

 

هزینه سمپاشی سوسک متفاوت بوده و با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. در واقع نمی‌توان از ابتدا نرخ ثابتی برای آن در نظر گرفت. کارشناس سمپاشی ابتدا به محیط موردنظر مراجعه کرده و پس از بررسی کامل و شناسایی نوع سوسک، سم مناسب را تهیه می‌کند. قیمت سمپاشی سوسک با توجه به معیارهای زیر تعیین می‌شود:

 • ابعاد محیط و تعداد اتاق‌ها
 • شدت آلودگی
 • زمان صرف شده برای انجام سمپاشی
 • نامرتب بودن محیط و وسایل اضافی موجود
 • نوع سوسک و میزان سم موردنیاز

 

ضرورت سم پاشی سوسک

سوسک‌ها از کثیف‌ترین موجودات در اطراف زندگی ما هستند که می‌تواند ناقل بسیاری از بیماری‌های خطرناک شوند. انواع مختلفی از بیماری‌ها همچون حصبه، وبا و اسهال و همچنین انتقال انواع مختلف ویروس‌ها و باکتری‌ها موثر هستند. سوسک‌ها به راحتی باعث آلودگی محیط زندگی ما شده و انواع مختلفی از بیماری‌ها را به انسان انتقال می‌دهند.

برخی از سوسک‌ها را می‌توان به کمک حشره کش‌ها از بین برد. اما از آنجایی که ممکن است انواع مختلفی از سوسک‌ها در محیط وجود داشته باشد و با چشم قابل رویت نباشند، بهتر است در زمان‌های مناسب برای سمپاشی اقدام کنید. برخی از سوسک‌ها نیز مقاومت بالایی در مقابل حشره کش‌ها دارند و به راحتی از بین نمی‌روند. سمپاشی درست و اصولی می‌تواند سوسک‌ها را به طور کامل ریشه کن کرده و از بروز بیماری‌ها و مشکلات مختلف برای سلامتی شما جلوگیری کند. با سمپاشی درست و اصولی از زیاد شدن سوسک‌ها جلوگیری کنید.

 

سوالات متداول

چند مدل سوسک خانگی وجود دارد؟

سوسک‌ها در انواع مختلفی به نام‌های سوسک آلمانی یا سوسک ریز کابینتی، سوسک فاضلابی، سوسک آمریکایی و ... یافت می‌شوند. در صورت فراهم بودن شرایط تمام این سوسک‌ها در محیط خانه نیز دیده می‌شوند.

بهترین روش برای از بین بردن سوسک‌ها کدام است؟

همان‌طور که گفته شد روش‌های غیر شیمیایی هم برای از بین بردن سوسک‌ها وجود دارد اما سمپاشی سوسک مخصوصا در زمان تخم ریزی می‌تواند از تولید مثل و رشد سوسک‌ها جلوگیری کرده و شما را برای همیشه از شر آن‌ها خلاص کند.

هزینه سمپاشی سوسک چقدر است؟

هزینه این کار بر اساس معیارهای مختلفی مشخص می‌شود. نوع سوسک، میزان سم موردنیاز، تخصص فرد سمپاش، متراژ منزل و ... همگی در تعیین قیمت تأثیر دارند.

آیا سم پاشی سوسک در چند نوبت انجام می شود؟

برای از بین بردن کامل سوسک درشت (آمریکایی)، براساس تشخیص متخصص، ممکن است 2 بار از سم به عنوان طعمه استفاده شود. سمپاشی نوبت دوم برای اطمینان از حذف سوسکهایی است که بعد از 4-5 هفته از تخم بیرون آمده اند.

خدمات تضمینی سم پاشی سوسک

پلتفرم "خدمت از ما" در این زمینه در کنار شما خواهد بود تا بهترین افراد و شرکت‌های فعال در زمینه سم پاشی سوسک را به شما معرفی کند. کافی است درخواست خود را مبنی بر سمپاشی سوسک در این پلتفرم از طریق وب سایت یا اپلیکیشن ثبت کنید تا نزدیک‌ترین افراد و شرکت‌های سمپاشی سوسک به این منظور به شما معرفی شوند.

4.0 امتیاز از 696 رای


سمپاشی ساس و سوسک
برای سرویس سمپاشی ساس و سوسک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین