سوسک‌­‌ها از کجا می‌آیند؟

ثبت درخواست " سمپاشی ساس و سوسک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سوسک‌­‌ها از کجا می‌آیند؟

همه ما با دیدن اولین سوسک در خانه‌­مان از خود می‌­پرسیم که سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند؟ و یا اصلا علت آفرینش سوسک چیست؟! اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند یکی از اصلی‌­ترین سوالات افراد هنگام تحقیق درباره سوسک ریز و عمر سوسک است.

در این مطلب، علاوه بر پاسخ به این سوال که سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند، قویترین سوسک­‌کش‌های خانگی و اینکه چگونه سوسک را بکشیم را بررسی خواهیم کرد. امیدواریم این مطلب بتواند به شما برای ریشه‌­کن کردن این موجودات موذی از خانه‌­تان کمک کند. با ما همراه باشید.

سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند؟

برخی از افراد فکر می‌کنند که سوسک‌ها تنها در خانه‌های کثیف یا قدیمی پیدا می­‌شوند. اما احتمال حضور این مهمانان ناخوانده در همه جا، حتی خانه‌هایی که کوچکترین کثیفی هم در آنها دیده نمی‌شود، ممکن است. اما این سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند؟

ممکن است از همان ابتدا که به خانه‌تان نقل مکان کردید، سوسک‌ها آنجا بوده‌­اند. همچنین، آنها به راحتی به مکان‌های جدید می‌روند. بنابراین ممکن است همراه شما به محل زندگی‌تان آمده باشند. علاوه بر آن، ممکن است از وسایل همسایه‌هایتان خارج شده باشند و یا از محیط بیرون وارد خانه شوند. حالا که به طور کلی می­‌دانید سوسک­‌ها از کجا می‌­آیند، کمی دقیق‌­تر تحقیق درباره سوسک را ادامه و منشا حضور آنها را بررسی می­‌کنیم.

 

تحقیق درباره سوسک و راه‌­های ورود آن

برخی سوسک‌ها ممکن است از طریق کیسه‌های خرید، جعبه‌های نازک، اثاثیه یا مبلمان وارد خانه شوند. توصیه می­‌شود همیشه کیسه‌­های خرید و غذاها را قبل از دور انداختن بررسی کنید، و کیسه‌های خریدتان را در بیرون از خانه قرار دهید. جعبه‌های کهنه را هم حتما دور بیندازید، زیرا آنها مکان محبوب سوسک‌ها برای تخم‌ریزی هستند. اگر در محل کارتان سوسک وجود داشته باشد، شما می‌توانید آنها را به خانه ببرید. کودکان نیز می‌توانند در کوله‌پشتی یا در ظرف غذایشان سوسک‌ها را به خانه بیاورند، پس همیشه این وسایل را بررسی کنید.

در شناخته‌­شده­‌ترین پاسخ در مورد اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند، آنها می‌توانند از طریق لوله‌کشی وارد خانه، و از طریق لوله‌کشی بین ساختمان‌ها نیز جابجا شوند. برای جلوگیری از جابجایی سوسک‌ها سوراخ دیوارها و لوله‌ها را ببندید.

سوسک­ها از کجا می‌­آیند پاسخ­‌های دیگری نیز دارد. آنها از طریق سوراخ‌های لوله‌ها، در فضای خالی زیر کف‌ها یا زیر درها و پنجره‌ها نیز می‌­توانند وارد ساختمان‌ها شوند. برای بیرون نگه داشتن آنها می‌توان از درزگیر پنجره‌ها استفاده کرد. فاضلاب‌ها و آبکشی‌ها نقاط دیگر ورود سوسک‌ها هستند. تعمیر سیستم‌های فاضلابی می‌­تواند مانع ورود سوسک آمریکایی شود.

 

سوسک ها از کجا می آیند؟

 

قویترین سوسک‌­کش خانگی

علاوه بر اینکه سوسک‌­ها از کجا می‌­آیند، بسیاری از ما از خود می‌­پرسیم چگونه سوسک را بکشیم. در واقع با یافتن پاسخ سوال  سوسک ها از چه چیزی بدشان می اید به راحتی می‌توانید از شر این موجودات آزار دهنده در محیط زندگی‌تان خلاص شوید.این موجودات اگرچه همانند ساس خطرناک نبوده اما می‌توانند حامل بیماری، دلیل مسمومیت غذایی و آلرژی، و حتی حملات آسم‌ باشند که در نتیجه سوختن لایه خارجی و مدفوع آنها به وجود می‌آیند. به همین دلیل در از بین بردن آنها نباید درنگ کرد.

1. جوش شیرین برای از بین بردن سوسک

در اکثر مواقع بیشتر ما به دنبال قویترین سوسک‌­کش خواهیم رفت. اما جالب است بدانید که جوش شیرین برای از بین بردن سوسک نیز بسیار موثر است. هرچند شما می‌توانید از جوش شیرین برای از بین بردن سوسک به تنهایی استفاده کنید (کافیست مقداری از آن را در کابینت‌ها، زیر فرش و دیگر نقاط خانه بپاشید)، اما با کمک این ماده می‌­توان 2 نوع سم قوی خانگی ساخت که در ادامه می‌­بینید:

 

1-1. شکر و جوش شیرین برای از بین بردن سوسک

آیا می­‌دانید سوسک­‌ها از چه چیزی خوششان می­‌آید؟ یکی از این چیزها شکر است. بنابراین بلافاصله به سمت سم جوش شیرین و شکر جذب خواهند شد. وقتی یک سوسک خانگی (مانند سوسک آمریکایی) این مخلوط را به همراه آب می‌خورد، معده‌اش به خاطر واکنش با جوش شیرین منفجر، و عمر سوسک تمام خواهد شد.

برای تهیه سم شکر و جوش شیرین برای از بین بردن سوسک، شما به 1 قاشق غذاخوری شکر، 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین، و مقداری آب نیاز دارید. جوش شیرین و شکر را در ظرفی کوچک مخلوط کنید. اما با استفاده از این ترکیب چگونه سوسک را بکشیم؟

ترکیب را در مناطقی که سوسک‌ها بیشتر رفت و آمد دارند، بپاشید. برای اثربخشی بهتر آب را نزدیک آن قرار دهید. چند روز منتظر بمانید تا سوسک‌ها از بین بروند. جوش شیرین با اسید معده سوسک واکنش داده و موجب باد کردن آن می‌شود. این روش را 1 یا 2 بار بسته به تعداد سوسک‌ها تکرار کنید.

 

1-2. پیاز و جوش شیرین برای از بین بردن سوسک

برای تهیه سم پیاز و جوش شیرین برای از بین بردن سوسک به 1 پیاز و 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین نیاز دارید. ابتدا پیاز را خرد، و جوش شیرین را به آن اضافه کنید.

مقداری از این سم خانگی و بدون ضرر را در محل‌­های مختلف خانه قرار دهید. با استفاده از پیاز و جوش شیرین برای از بین بردن سوسک، تمام سوسک‌هایی که در نقاط کور خانه شما مخفی شده‌­اند بیرون آمده و کشته می‌شوند.

 

قویترین سوسک کش

 

2. با طعمه آرد سفید و اسید بوریک چگونه سوسک را بکشیم

این طعمه خانگی برای اتمام سریع عمر سوسک بسیار مناسب است آرد سفید و اسید بوریک را به نسبت مساوی با یکدیگر مخلوط کنید. توپ­‌های کوچکی با استفاده از خمیر به دست آمده درست کنید و در مناطق مختلف منزل (مخصوصا جاهایی که سوسک­‌ها زیاد هستند) قرار دهید تا از شر این موجودات موذی خلاص شوید.

شکر و آرد در این ترکیب سوسک‌­­ها را جذب کرده، و اسید بوریک موجود در آن آنها را می­‌کشد. از این سم (به جای قویترین سوسک­‌کش‌های شیمیایی) به مدت 1 تا 2 هفته استفاده کنید تا از نابودی کامل این موجودات مطمئن شوید.

نکته مهم: این مخلوط را از حیوانات خانگی و بچه‌­ها دور نگه دارید، زیرا می‌­تواند آنها را مسموم کند.

 

3. محلول آمونیاک برای کشتن سوسک‌­ها

پیش­تر توضیح دادیم که سوسک‌­ها از چه چیزی خوششان می‌­آید. اما سوسک‌­ها از چه چیزی بدشان می‌­آید؟ آمونیاک یکی از آنهاست. آمونیاک بویی قوی دارد که سوسک‌­ها را دفع و تحریک­می کند.

برای استفاده از این روش 2 فنجان پودر آمونیاک را در یک ظرف پر از آب اضافه کنید، و آن را در توالت حمام و سینک آشپزخانه بریزید. بوی آمونیاک از بازگشت دوباره سوسک­‌ها جلوگیری می‌­کند. این کار را یکبار در 2 هفته انجام دهید تا آنها را ریشه‌­کن کنید. محلول آمونیاک روشی بسیار برای خلاص شدن سریع و طبیعی از شر سوسک­‌هاست.

4.5 امتیاز از 1394 رای


سمپاشی ساس و سوسک
برای سرویس سمپاشی ساس و سوسک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین