راه حل‌های سریع برای از بین بردن موریانه در خانه

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راه حل‌های سریع برای از بین بردن موریانه در خانه

از بین بردن موریانه در خانه یکی از دغدغه‌های افرادی است که شاهد نشانه های وجود این جانور در بخش‌های مختلف منزل خود هستند، زیرا تشخیص و اقدام به موقع می‌تواند شما را از دردسر بزرگی نجات دهد. به همین علت افراد به دنبال یافتن راه حل های مناسب برای از بین بردن موریانه در دیوار خانه و سایر بخش‌ها هستند.

اولین کاری که بعد از مشاهده نشانه های وجود موریانه ممکن است به آن فکر کنید، پیدا کردن یک راه سریع از بین بردن موریانه است. از قدیم به کمک نفت یا گازوئیل، اقدام به از بین بردن ریشمیز یا همان موریانه می‌کردند، اما ما در این محتوا، روش ها و راه حل‌های دیگری را برای  از بین بردن موریانه برای شما آورده ایم، با ما همراه باشید!

فهرست مطالب

 

علائم وجود موریانه در منزل

برای جلوگیری از آسیب های جدی که موریانه می‌تواند، به منزل شما وارد کند باید هر چه سریع تر از حضور این حشره در منزل آگاه شوید برای دانستن این مورد اثر گذار با هم چند نشانه وجود موریانه در منزل را مرور می کنیم.

 

1-آسیب دیدن چوب ها

اولین موادی که در معرض خطر حضور موریانه‌ها قرار دارند؛ چوب ها هستند. اگر منزل شما بیشتر از لوازم چوبی و یا سازه های چوبی برای دکوراسیون ساخته شده؛ حداقل هر دو هفته یک بار زیر و قسمت های متصل به زمین را بررسی کنید؛ موریانه ها رد پای حضور دارند اگر قسمت های مختلف چوب حالت خوردگی و یا پوکی پیدا کرده خودتان را برای از بین بردن موریانه ها آماده کنید.

 

از بین بردن موریانه

 

2- به جای ماندن بال موریانه

اگر در کنار پنجره ها و یا حاشیه اتصال دیوار به زمین بال های نازکی مشاهده کردید بی تفاوت از کنار این مورد نگذرید این نشانه وجود موریانه در خانه شما است، چرا که موریانه هنگام پیدا کردن محل چوبی مناسب دیگر به بالهای خود نیازی نداشته و آن را در همان جایی که هست می گذراد.

 

از بین بردن موریانه در دیوار خانه

 

3-حفره و تونل گلی

در قسمت های اتصال کف مزل به زمین و همین طور وجود لوله های آب ممکن است، حفره های گلی مشاهده شود؛ این لوله ها و تونل ها را بررسی کنید موریانه برای زندگی نیاز به رطوبت دارد. با مشاهده این علائم، اقدام به از بین بردن موریانه یا ریشمیز کنید. شما می‌توانید از روش هایی که در ادامه توضیح می‌دهیم استفاده کنید.

 

راه سریع از بین بردن موریانه

 

4-فضله های به جای مانده از موریانه

این فضله ها به رنگ چوب است و ممکن است خیلی برای شما قابل مشاهده نباشد؛ اما در هنگام گردگیری حتما به لوازم چوبی توجه داشته باشید، اگر شاهد فضله‌های قهوه ای در اطراف چوب بودید، حتما انتظارحضور موریانه در خانه خود را داشته باشید.

 

از بین بردن موریانه در منزل-فضله های به جای از موریانه

 

فراموش نکنید یک گام اصلی برای از بین بردن موریانه ها در دیوار خانه؛ شناسایی نشانه های وجود موریانه است؛زیرا شما از بروز خرابی و مشکلات جدی تا حد زیادی جلوگیری می‌کنید. 

موریانه ها از سری حشراتی هستند؛ که زندگی کلونی مانند و یا دسته جمعی دارند مثل مورچه، زنبور و دیگر حشرات. رای از بین بردن این حشرات کافی است کلونی آنها را پیدا کرده و با تزریق انواع سم ها و یا مواد نفتی آن ها را از بین ببرید.

 

از بین بردن موریانه در منزل

 

در نظر داشته باشید که از طریق خواندن محتواهای "از بین بردن مورچه ، " ساس " و همچنین نحوه کشتن موش با پفک به راحتی می‌توانید سایر جانوران دیگر را د رمنزل از بین ببرید.

 

راه‌های سریع از بین بردن موریانه در خانه

با دیدن نشانه هایی که خبر از وجود موریانه در منزل را می‌دهد نگرانی، ترس و همین طور آثار مخرب به جای مانده از تولید مثل و حضور موریانه در دیوار و کمد و قسمت های مختلف منزل باعث می‌شود که شما به دنبال راه حل از بین بردن این جانوران بیفتید؛ یکی از خطرناک ترین موارد حضور این حشرات موذی نداشتن صدا است.

این حشرات می‌توانند تا مدت ها در وسایل و خانه شما لانه کرده و به مرور زمان به وسایل و منزل و لباس های شما آسیب جدی وارد کند، بدون اینکه متوجه شوید. برای از بین بردن موریانه، یکی از روش های زیر را امتحان کنید.

 

از بین بردن موریانه چوب

 

1. از بین بردن موریانه با نفت

برای از بین بردن موریانه می توانید از نفت استفاده کنید، پیدا کردن محل تجمع و کلونی اصلی موریانه‌ها و ریختن نفت و یا سوزاندن آنها یک راه حل قدیمی و کارساز است. نفتالین از سری موارد کاربردی برای جلوگیری از بیشتر شدن موریانه در بین وسایل است. نفتالین از مشتقات نفتی بوده بنابراین در از بین رفتن موریانه می‌تواند بسیار موثر باشد. نفت در حال حاضر در اکثر حشره کش ها جزو ترکیبات مهم و اصلی است.

 

از بین بردن موریانه با نفت

 

2. از بین بردن موریانه با تنباکو

برای از بین بردن موریانه می‌توانید؛ از ترکیبات تنباکو با مواد دیگر استفاده کنید، از این روش به عنوان یک روش اثبات شده در آزمایشگاه‌های کشاورزی و سم شناسی یاد می کنند. در معرفی انواع سم های موثر و تاثیر گذار می توان به سم کامن برای موریانه اشاره کرد.

برای از بین بردن موریانه در دیوار خانه می توان در کنار سم اختصاصی موریانه از تنباکو هم استفاده کرد و در قسمت‌هایی از خانه که این جانواران را مشاهده کردید، مقداری تنباکو به همراه سم بریزید. 

 

از بین بردن موریانه با تنباکو

 

3. استفاده از سم اختصاصی موریانه

از یک جایی به بعد دیگر استفاده از روش های قدیمی و تجربی در از بین بردن موریانه در منزل تاثیر ندارد؛ زیرا میزان این جانوران زیاد شده است و به همین راحتی قابل کنترل نیست، در چنین مواقعی بهتر است از سم‌های مخصوص بموریانه برای از بین بردن آنها استفاده کنید و یا از شرکت‌های سمپاشی برای تمیز کردن اصولی خانه از این جانوران کمک بگیرید.

 امروزه تولید قرص موریانه، سم اختصاصی موریانه و حشره کش مخصوصآن برای از بین بردن موریانه در منازل تولید شده است که بسیار کاربردیست.

 

سم موریانه خانگی

 

4. استفاده از دمای بالا و پایین برای از بین بردن موریانه

این روش توسط متخصصین انجام می‌شود، از آنجایی که حرارت زیاد یک عامل موثر برای کشته شدن موریانه است، در این مواقع متخصصان بعد از بازدید کل منزل و تشخیص حضور موریانه در کدام قسمت‌ها، وسایل سالم و آلوده را از هم تمییز داده و سپس با افزایش دمای محیط برای یک مدت زمان کوتاه به اندازه 120 تا 140 درجه فارنهایت به از بین رفتن موریانه ها کمک می‌کنند. 

در روش کاهش دما، با استفاده از نیتروژن مایع در دمای زیر 20 درجه فارنهایت از بین بردن موریانه انجام می گیرد.

 

از بین بردن موریانه در منزل

 

5. از بین بردن موریانه با اسید بوریک

اسید بوریک سیستم عصبی حشرات را مختل می کند؛ اسپری کردن اسید بوریک روی لوازم چوبی، یک  راه سریع از بین بردن موریانه در منزل است، با این کارلوازم خود را از حضور موریانه‌ها در امان نگه دارید. در هنگام استفاده از این اسید سمی پوشیدن کلاه و دستکش فراموش نشود.

 

استفاده از اسید بوریک برای از بین بردن موریانه

 

6. از بین رفتن موریانه به کمک نماتد ها

نماتد یک نوع کرم است، که منجر به کشته شدن موریانه‌ها می‌شود؛ این حشرات خانگی بدون آسیب به گیاهان و انسان ها بلای جان موریانه ها شده و به از بین رفتن ریشمیزها کمک می کند. اسپری تهیه شده از این نوع کرم ها در بازار موجود است.

 

استفاده از نماتدها در از بین بردن موریانه ها

 

7. بمب حشره، یک نوع سم برای موریانه در خانه

موریانه ها در برخورد با این نوع سم از بین میروند؛ میتوان با این بمبهای سمی لوازم چوبی را آغشته و به راحتی موریانه را ازبین برد. به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این سم، حتما از ماسک استفاده کنید.

 

راه از بین بردن ریشمیز

 

روش‌هایی که در ادامه توضیح می‌دهیم، راهکارهایی تجربی هستند:

 

8. ایجاد تله برای از بین بردن موریانه

از مقوا خیس برای به دام انداختن موریانه‌ها استفاده کنید؛ یک مقوا را خیس کرده و در مسیر احتمالی حضور این جانوران قرار دهید؛ موریانه از سلولز تغذیه می کند به همین دلیل به مقوا هجوم اورده و به دام می‌افتد؛ بهترین راه در این موقعیت سوزاندن موریانه هاست؛ این روش باید چندین بار به همین شکل تکرار شود تا کلیه موریانه ها از بین بروند. بنابراین راه سریعی برای از بین بردن موریانه نیست.

 

بهترین راه مبارزه با موریانه در منزل

 

9. با طعمه گذاری موریانه را از بین ببرید!

استفاده از طعمه های سمی که در راه موریانه ها گذاشته میشود، منجر به کشته شدن آنها شده اما بیشتر به درد پیدا کردن محل اصلی لانه گذاری موریانه‌ها می خورد و یک پیش زمینه برای اجرای راه حل های اساسی به شمار می آید.

 

10. حذف رطوبت برای از بین رفتن موریانه‌ها

به یاد داشته باشید رطوبت بالا یعنی ایجاد شرایط مساعد جهت رشد موریانه ها ؛ پس سطح لوازم چوبی را از رطوبت در امان نگه دارید. خشک نکهداشتن سطوح چوبی و همچنین خشک نگه داشتن محیط خانه، در از بین رفتن موریانه بسیار موثر است.

 

حذف رطوبت در از بین بردن موریانه

 

11. نور خورشید یکی از راه های مقابله با موریانه

موریانه ها بعد از رطوبت به شدت به تاریکی هستند و تاریکی به آنها جهت رشد و زاد و ولد بیشتر کمک می‌کند، استفاده از تکنیک های نور و پنجره های نور گیر بزرگ در منزل در عدم رشد موریانه ها بسیار تاثیر دارد، به همین دلیل لازم است که تایم هایی از روز حتما مقداری نور وارد بخش داخلی خانه شود. 

 

راه های مقابله با موریانه

 

12. کشتن موریانه‌ها با روغن پرتقال

روغن پرتقال، عصاره پوست پرتقال است. در آب حل نمی شود. ریختن یک مقدار روغن پرتقال؛ در مسیر موریانه ها منجر به از بین رفتن موریانه میشود؛ استفاده و استنشاق این روغن برای انسان خطرناک بوده و کاربرد اشتباهی آن مشکلات معده و شکمی را به دنبال دارد و هم چنین پوست و یا چشمان شما را تحریک می کند.

 

چجوری موریانه رو از بین ببریم

 

13. ترکیب سرکه و آب لیمو برای از بین بردن موریانه

سرکه یک ماده قوی و موثر برای از بین بردن حشرات و همین طور موریانه است؛ اضافه کردن لیمو به مخلوط، آن را حتی موثرتر می‌سازد چون حاوی دی - لیمونن است، همان ترکیب طبیعی که در روغن پرتقال یافت می‌شود. 

برای استفاده از این روش، یک فنجان سرکه را با نصف فنجان عصاره لیمو مخلوط کرده و آنها را در یک بطری اسپری بریزید و آن را مستقیم بر روی موریانه ها و مناطق آلوده اسپری کنید. این راه حل هیچ خطری برای خانواده شما ندارد و می‌تواند در از بین بردن موریانه ها در خانه شما موثر واقع شود.

 

موریانه با چه چیزی از بین میرود

حشرات در انواع؛ اندازه و  هر شکلی برای زندگی روزمره ما خطرناک و هر کدام به نوعی با از بین بردن وسایل منزل، ایجاد آلودگی؛ گزیدگی و موارد مشابه برای ما دردسر ساز هستند. در این متن راه های تشخیص وجود موریانه و روش های از بین بردن موریانه در دیوار خانه را به طور کامل بررسیکردیم، تمامی این روش ها در نوع خود کاربردی هستند. اما وابسته به شرایط ممکن است؛ استفاده از متخصصین ماهر و کاربلد "خدمت از ما" جهت از بین بردن موریانه  با لوازم مخصوص بهترین انتخاب باشد.

4.5 امتیاز از 1600 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین