آموزش چگونگی تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش چگونگی تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

تعویض لاستیک درب یخچال فریزر یکی از اساسی ترین اقداماتی است که باید برای بالا بردن کارایی موتور انجام داد. اطلاع از نحوه نگهداری و تعویض لاستیک درب یخچال فریزر به دلیل اطمینان از سالم بودن آن و حفظ سرمای ایجاد شده داخل یخچال فریزر اهمیت بسیاری دارد.

توجه داشته باشید که تعویض به موقع لاستیک درب یخچال در جریان اقداماتی مثل تعمیر یخچال ارج و دیگر برندها تاثیر مستقیمی بر حفظ کیفیت عملکرد و سلامت این وسیله دارد. علاوه بر این‌ها خراب شدن لاستیک درب یخچال فریزر موجب کار بیشتر یخچال شده و در نتیجه عمر دستگاه شما کمتر می‌شود.

نیاز به تعمیر موتور یخچال، سرویس و تعمیر یخچال سینجر و همین طور موارد گسترده عیب یابی یخچال فریزر امرسان و سایر برندها از جمله اقداماتی است که در حاشیه بی توجهی نسبت به خراب شدن لاستیک درب یخچال فریز با آن‌ها مواجه خواهید شد. 

  

معرفی و میزان اهمیت لاستیک درب یخچال فریزر:

یکی از ابزار کلیدی عملکرد یخچال و فریزر، لاستیک یا همان واشری است که دور درب یخچال و فریزر تعبیه شده است. این لاستیک در حفظ سرمای ایجاد شده در داخل یخچال فریزر اهمیت زیادی دارد و در صورت وارد شدن مشکل یا ایرادی به این ابزار کلیدی ممکن است، سلامت یخچال و فریزر به صورت جدی به خطر بیفتد و امکان حفاظت از سرما داخل آن، از بین برود.

 

نحوه تعویض لاستیک پرسی درب یخچال

تعویض لاستیک درب یخچال امرسان نحوه تعویض لاستیک درب یخچال خرید واشر درب یخچال خرید اینترنتی لاستیک درب یخچال

 

از جمله مهمترین پیامدهای خراب بودن لاستیک درب یخچال فریزر:

 1. اتلاف و به هدر رفتن انرژی
 2. فعالیت بیش از اندازه و غیرضروری موتور یخچال و آسیب به آن
 3. عدم تثبیت هوای سرد در داخل یخچال
 4. بالا رفتن دما و حرارت داخل یخچال
 5. فاسد شدن و از بین رفتن مواد غذایی داخل یخچال
 6. رنگ پریدگی درب یخچال در اثر فیکس نشدن صحیح آن بر روی بدنه و نیاز به ترمیم رنگ در یخچال

این مشکل در برخی نمونه‌های یخچال فریز با کدخطای مشخص قابل مشاهده و تشخیص هستند. بعنوان مثال ارور یخچال امرسان برای عدم تثبیت هوای سرد در داخل یخچال نشان‌دهنده‌ی امکان خرابی و فرسودگی لاستیک درب یخچال فریزر را به همراه دارد.

چنانچه متوجه شدید که هوا در محیط اطراف یخچال خنک تر از حد معمول است یا شاهد خروج هوای سرد از یخچال فریزر هستید، لازم است که از سلامت لاستیک آن اطمینان حاصل فرمایید و در صورت نیاز، اقدام به تعمیر یا تعویض لاستیک درب یخچال فریزر کنید.

 

تعویض لاستیک پرسی درب یخچال

خراب شدن لاستیک درب یخچال قیمت نوار درب یخچال فیلور تعویض لاستیک درب یخچال پرسی تعویض نوار پرسی درب یخچال

 

قبل از اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال فریزر:

 • از وجود مشکل در لاستیک فعلی اطمینان حاصل کنید.
 • شکل ظاهری لاستیک درب یخچال را بررسی کنید، اگر قسمت‌های مختلف لاستیک دارای پارگی و یا شل شدگی است، حتما نیاز به تعویض دارد.
 • دقت کنید که نحوه متصل شدن نوار به درب یخچال ایرادی نداشته باشد و در صورت وجود مشکل در نحوه اتصال، آن را به شکل صحیح در جای خود قرار دهید.
 • چنانچه لاستیک درب یخچال از نظر ظاهری مقاومت واستحکام اولیه را نداشت و شکستگی و ترک بر روی آن قابل مشاهده بود، می‌توان با چرب کردن مدام آن، شکستگی و ترک‌ها را تا حد زیادی رفع کرد و فاصله بوجود آمده بین درب و لاستیک را از بین برد.
 • چنانچه این لاستیک شکل اولیه خود را به میزان بسیار زیادی از دست داده و چروکیده، سیاه و تیره شده است، تعویض لاستیک درب یخچال فریزر ضروری است. (توجه داشته باشید که ممکن است گاهی این لاستیک کثیف و آلوده شده باشد و مشکل آن با شستشو قابل حل است).
 • یک تکه کاغذ را حد فاصل درب یخچال و فریز قرار دهید و درب یخچال را ببندید، سپس کاغذ را به سمت بیرون بکشید: چنانچه خارج کردن کاغذ دشوار بود، مشکلی وجود ندارد. اما اگر کاغذ به آسانی بیرون آمد و همراه آن خروج رطوبت و سرما از یخچال را احساس کردید، حتما نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال فریزر وجود دارد.

ما در این مطلب سعی داریم شما را با نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر آشنا کنیم.

 

تعویض لاستیک پرسی درب یخچال سینجر لاستیک پرسی درب یخچال خراب شدن لاستیک درب یخچال تعویض لاستیک درب یخچال تعویض لاستیک پرسی درب یخچال امرسان انواع نوار درب یخچال

 

آموزش نحوه تعویض لاستیک درب یخچال فریزر

توجه داشته باشید که ممکن است تعویض لاستیک درب یخچال فریزر مدت زمان زیادی طول بکشد، به همین خاطر و به جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی قبل از اقدام به تعویض لاستیک درب یخچال فریزر ابتدا یخچال را از برق بکشید.

انواع نوار درب یخچال به دو صورت:

 1. پیج و مهره
 2.  پرسی

بر روی آن نصب می‌شود، که ما نحوه تعویض هرکدام را به صورت جداگانه توضیح داده­‌ایم.

 

تعویض لاستیک درب یخچال فریزر پیچ و مهره‌­ای:

در این نمونه هنگامیکه لاستیک درب یخچال فریزر را با انگشت­­‌هایتان به سمت بالا می­‌کشید، می‌­توانید پیچ و مهره­­­­‌ها را در زیر آن مشاهده کنید. برای سهولت در تعویض لاستیک درب یخچال فریزر باید این پیچ و مهره­‌ها را شل یا باز کنید. برای انجام این کار به یک پیچ­‌گوشتی ریز (شش گوش) احتیاج دارید.

(توجه داشته باشید برای اینکه تمامی ابعاد لاستیک به صورت همزمان جدا شود، تمامی پیچ­‌ها را به یک اندازه شل و سپس اقدام به جداسازی کنید.)زمانیکه تمام پیچ­‌ها را با دقت و حوصله و به آرامی از درب یخچال خارج کردید، واشر آن ازدرب یخچال جداو تعویض لاستیک درب یخچال فریزر به راحتی صورت می­‌پذیرد.

همانند مراحل تعمیر ماشین لباسشویی ارج و تعویض قطعات در برندهای مختلف این نوع از لوازم آشپزخانه تعمیرات و تعویض قطعات یخچال نیز با روش‌ها، آموزش‌ها و تخصص خاصی همراه است. 

 

تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ (پرسی):

برای تعویض لاستیک پرسی درب یخچال، ابتدا باید لاستیک آن را از چفت و بست و شیارهای موجود در دور درب آن جدا سازید. سپس برای تعویض لاستیک درب یخچال فریزر، لاستیک جدید را به دور درب یخچال متصل کنید و مطمئن شوید که لاستیک به درستی در جای خود قرار گرفته است.

توجه داشته باشید که چنانچه درب یخچال دارای گیره یا پیچ بود در ابتدا باید لاستیک را به دور درب آن پیچ کنید. این کار را طبق همان روشی که لاستیک را جدا کردید انجام دهید.

 

نکته مهم تعویض لاستیک درب یخچال:

در هر دو روش تعویض لاستیک درب یخچال فریزر نام برده شده (پیچ و مهره و پرسی) حتما از محکم و چفت شدن لاستیک حین تعویض آن اطمینان حاصل فرمایید.

 

تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ

نحوه تعویض نوار درب یخچال پرسی تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ نحوه تعویض لاستیک پرسی درب یخچال تعویض

 

قیمت لاستیک درب یخچال و فریزر:

لاستیک دور یخچال قیمت چندانی ندارد و به تناسب مارک و مدل یخچال و همچنین قدمت آن، قیمت نوار و لاستیک درب یخچال فریزر متفاوت است و باید هزینه‌های مختلفی برای خرید آن بپرازید.

 

با توجه به مطالب گفته شده تعمیر و تعویض لاستیک دور یخچال و نگهداری درست و صحیح آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. دقت کنید چنانچه خرید و تعویض لاستیک یا واشر درب یخچال را به متخصصین این کار بسپارید برای شما به صرفه­‌تر است، زیرا می‌توانید از نظرات تخصصی متخصصان جهت نصب دقیق­‌تر لاستیک، و همچنین نحوه استفاده بهتر از یخچال فریزر استفاده کنید. شما می‌توانید از طریق سایت و یا با نصب اپلیکیشن خدمت از ما به متخصصان حرفه ای این کار دسترسی پیدا کنید و به رایگان از آنان قیمت بگیرد.

4.5 امتیاز از 1658 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین