شما در کدام شهر به تعمیر اجاق گاز نیاز دارید؟

تعمیر اجاق گاز را به متخصصش بسپار

تعمیرات لوازم خانگی به ویژه تعمیر اجاق گاز، جز آن دسته از مهارت‌هایی است که تعمیرکار باید دانش و تجربه بالایی داشته باشد. اگر برای تعمیر اجاق گاز خود به دنبال مجرب‌ترین تکنسین می‌گردید، پس برای پیدا کردن بهترین تعمیرکار اجاق گاز روی ما حساب کنید.

اکنون برای درخواست خدمات تعمیر اجاق گاز، تعمیر اجاق گاز رومیزی، تعویض ترموکوپل اجاق گاز رومیزی، تنظیم شعله اجاق گاز رومیزی و دیگر تعمیرات می‌توانید وارد صفحه فرم سفارش شوید و درخواست خود را به راحتی ثبت کنید.

 

تعمیر اجاق گاز

 

 قیمت تعمیر اجاق گاز  چقدر است؟

قیمت تعمیر اجاق گاز در "خدمت از ما" چقدر است؟ چه فاکتورهایی بر تعیین قیمت تعمیر اجاق گاز تاثیر می‎گذارد؟ آیا قبل از سفارش تعمیر اجاق گاز می‌توان از قیمت‌ها مطلع شد؟

اینها متداول‌ترین سوالاتی است که مشتریان هنگام درخواست خدمات تعمیر اجاق گاز از ما می‌پرسند. اکنون قبل از پاسخ به این سوالات می‌خواهیم خیالتان را زودتر آسوده کنیم و بگوییم که قیمت تعمیر اجاق گاز و تمامی تعرفه‌ها و نرخ‌ها از سوی اتحادیه و کارشناسان ما نظارت می‌شود و قیمت ها کاملا شفاف است.

دلیل شفافیت قیمت‌ها چیست؟ به این دلیل که شما در حین ثبت سفارش و بعد از ذکر مشکلات اجاق گازتان می‌توانید قیمت‌هایی که هریک از تعمیرکاران پیشنهاد می‌دهند را به طور رایگان مشاهده کنید؛ و همچنین عواملی که روی قیمت تعمیر اجاق گاز تاثیر می‌گذارد.

قیمت تعمیر اجاق گاز، کاملا به تعداد خدمات مورد نیاز (تعویض ترموکوپل اجاق گاز رومیزی، تعویض شیشه اجاق گاز، تنظیم شعله اجاق گاز رومیزی و ...) و حجم کار تعمیر اجاق گاز شما بستگی دارد و بعد پس اتمام تعمیر اجاق گاز، از شما مبلغی اخذ نخواهد شد.

 

تعمیر اجاق گاز

 

"خدمت از ما" چه خدماتی را برای تعمیر اجاق گاز ارائه می‌دهد؟

 • تعمیر اجاق گاز رومیزی
 • تعویض ترموکوپل اجاق گاز رومیزی
 • تنظیم شعله اجاق گاز رومیزی
 • تعویض شیشه اجاق گاز
 • تعمیر فر اجاق گاز
 • تعمیر ترموستات اجاق گاز
 • تعمیر فندک و مشعل اجاق گاز 
 • تعمیر اجاق گاز بوش
 • تعمیر اجاق گاز آریستون
 • تعمیر اجاق گاز دوو
 • تعمیر اجاق گاز اخوان، اسنوا و دیگر برندهای ایرانی و خارجی

 

آشنایی با اجاق گاز و اجزاء تشکیل دهنده آن:

اجاق گاز وسیله‌ای برای آشپزی است که از گاز قابل اشتعالی مانند گاز طبیعی، پروپان یا بوتان به عنوان سوخت استفاده می‌کند. به‌طور معمول، یک اجاق گاز فردار امروزی، از بدنه، عایق، چند راهه‌ها، شیرها، نازل‌ها، محفظه یا لوله‌های رابط، مشعل‌ها، شمعک (پیلوت)، ترموکوپل، فندک، ترموستات، درجه تنظیم حرارت، ساعت زنگ‌دار و جوجه گردان تشکیل شده است.

اجاق گاز به سه دسته اجاق گاز رومیزی، اجاق گاز توکار یا صفحه‌ای و اجاق گاز مبله تقسیم می‌شود. در اجاق گاز صفحه‌ای، گاز و فر از هم جدا بوده و هر کدام باید جداگانه خریداری شوند، از این رو تنوع بیشتری در انتخاب اجاق گاز و فر خواهیم داشت؛ و نکته مثبت دیگر این است که اجاق گاز توکار فضای کمتری را نسبت به اجاق گاز مبله اشغال می‌کند. اجاق گاز رومیزی ارزان‌ترین نوع اجاق گاز است؛ و بیشتر مناسب آشپزخانه‌هایی با پخت و پز کم و یا شرکت‌ها می‌باشد.رایج‌ترین مشکلات اجاق گاز، عیب یابی و تعمیر آن

ما در زیر چند مورد از اشکالات متداولی که در اجاق گازها پیش می‌آید را برای شما بیان کرده‌ایم. همچنین به آموزش تعمیر اجاق گاز به طور خلاصه پرداخته ایم. پس اگر تجربه کافی در تعمیر اجاق گاز دارید و با اجزاء آن آشنایی کامل دارید همین خلاصه آموزش تعمیر اجاق گاز برای شما کافی است؛ در غیر این صورت توصیه می‌کنیم که کار تعمیر اجاق گاز را به متخصصش بسپارید.

 

تعمیر اجاق گاز

 

اجاق گاز شما جرقه نمی‌زند.

علت: ممکن است یکی از اجزاء ترانس جرقه، کلید یا ولوم جرقه معیوب شده باشد و یا سیمها قطع شده باشد.


شعله‌های اجاق گاز روشن نمی‌شود.

علت 1: علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی و روشن نشدن آن سوراخ‌های مشعل است. ممکن است سوراخ‌های مشعل یا پیلوت اجاق گاز شما مسدود شده است‌، جهت رفع عیب باید در ابتدا با یک وسیله باریک یا برس، پیلوت را تمیز تمیز کنید. در غیر این صورت اقدام به تعویض آن نمایید.

علت 2: امکان دارد پیلوت خاموش باشد، جهت رفع عیب، پیلوت را روشن نمایید.


زمان زیادی طی شود تا شعله‌های اجاق گاز روشن شود.

علت: در این موارد باید ترموکوبل و ملحقات آن، به طور مثال سیم یا بوبین، چک شود.


شعله اجاق گاز زرد می‌سوزد.

علت: نسبت هوای موجود در مخلوط کم است. جهت رفع عیب، باید صفحه مخلوط کن اجاق گاز خود را کمی باز کنید.


حرارت به یک اندازه در شعله پخش کن مشاهده نمی‌شود.

علت: ژِیگلور یا تنظیم هوا یا سوراخ‌های شعله پخش کن عیب دارد (هر چیزی که سوخت از آن رد شود، ژیگلور نام دارد).


پیلوت خاموش می‌شود.

علت: آن مقدار گازی که باید به پیلوت برسد اندک است یا هوای زیادی به مخلوط کن وارد می‌شود. جهت رفع عیب باید در اجاق گازی که از نوع مخلوط کن‌دار است، صفحه محفظی آن را اندکی ببندید.


شعله اجاق گاز شما وزش دارد و تولید سر و صدا می‌کند.

علت: باز هم نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است. جهت رفع عیب باید صفحه مخلوط کن را اندکی ببندید.


شعله اجاق گاز شما دود می‌کند.

علت: مقدار گاز نسبت به هوا بیشتر است. جهت رفع عیب باید مقدار گاز را کم کنید.


شعله مشعل اجاق گاز شما خیلی بلند است.

علت: مقدار گاز همراه هوا زیاد است. جهت رفع عیب باید گاز و هوا را کم نمایید.


فر گاز شما در درجه تنظیم شده حفظ نمی‌شود.

علت: ترموستات فر شما به صورت صحیح تنظیم نشده است. جهت رفع عیب، باید ترموستات فر گاز را آزمایش و تنظیم نمایید.