تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

ثبت درخواست " تعمیر اجاق گاز "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز در هنگام مواجهه با مشکلات در روند عملکرد این وسیله کاربرد دارد. قیمت تعیمر ترموکوپل و همین طور آموزش تعویض بوبین اجاق گاز از سری موارد پر اهمیت در نحوه تعمیر ترموکوپل اجاق گاز است.

با بررسی چندین راهکار مثل روش حذف ترموکوپل اجاق گاز، نحوه نصب ترموکوپل روی اجاق گاز می‌توان به یک درک کافی از مراحل تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رسید. طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز و همین طور علائم مشاهده شده در هنگام معیوب شدن ترموکوپل در نحوه عملکرد اجاق گاز از جمله نکات ضروری برای تشخیص نیاز به تعمیر ترموکوپل اجاق گاز است.

یکی از چندین علت روشن نماندن شعله فر اجاق گاز و همین طور علت دود زدن اجاق گاز عیب در سیستم ترموکوپل اجاق گاز است. این امر با علائمی در نحوه عملکرد اجاق گاز همراه است که در نهایت نیاز به تعمیر ترموکوپل اجاق گاز را به وجود می‌آورد. در این متن علاوه بر شرح طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز نصب، تعویض و تعمیر ترموکوپل اجاق گاز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

آموزش تعویض بوبین اجاق گاز

 

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

وجود ترموکوپل در سیستم اجاق گاز از اهمیت بالایی برخوردار است. از مهم‍ترین دلایل نیاز به استفاده از ترموکوپل در طراحی اجاق گاز می‌توان به کنترل و پخش شعله بر روی اجاق گاز اشاره داشت. بنابراین به کار گرفته شدن قطعه ترموکوپل در کنار فندک در سیستم اجاق گاز بسیار تاثیرگذار است. تعمیر ترموکوپل اجاق گاز از سری نکاتی است که در نگهداری صحیح و رفع نقص کاربردی انواع اجاق گاز در آشپزخانه نقش دارد.

 

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

 

تمامی نکات بیان شده نشاندهنده‌ی اهمیت آشنایی با روش کار ترموکوپل اجاق گاز و نحوه نصب و تعمیر ترموکوپل اجاق گاز است. اولین گام برای یافتن عیوب ایجاد شده در نحوه عملکرد ترموکوپل گاز داشتن اطلاعات کافی درباره این قطعه است.

 

ترموکوپل چیست؟

ترموکوپل یک قطعه به کار رفته در سیستم انواع اجاق گازهای آشپزخانه است که وظیفه به جریان انداختن شرایط ایمنی و هشدار را در هنگام کار با اجاق گاز دارد. همین امر تا حد زیادی اهمیت بالای تعمیر ترموکوپل اجاق گاز را بیان می‌کند. ساختار ترموکوپل به این شکل طراحی شده است که به کمک یک قطعه به نام بویین در هنگام خاموش شدن اجاق گاز به طور خودکار شیر گاز را قطع کرده تا مانع بروز حوادثی مثل آتش سوزی در اثر نشت گاز آشپزخانه شود. بنابراین از قطعه ترموکوپل برای افزایش ایمنی در انواع اجاق گاز‌های جدید استفاده شده است.

 

روش حذف ترموکوپل اجاق گاز

 

طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز به چه صورت است. علاوه بر این آشنایی نسبی با مراحل کار ترموکوپل در اجاق گاز تا حد زیادی در نحوه تعمیر ترموکوپل اجاق گاز تاثیر بسزایی دارد. ترموکوپل یک قطعه‌ی تعبیه شده در کنار سرشعله گاز است که با شعله تماس مستقیم دارد. ساختار داخلی ترموکوپل از آلیاژی ساخته شده که در برابر دمای بالای 200 درجه حدودا چند میلی ولت برق تولید می‌کند. با کمک انرژی تولید شده قطعه‌ی دیگری بنام بویین را فعال می‌کند.

 

طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز

 

 روش راه اندازی ترموکوپل در اجاق گاز به این شکل است که بعد از روشن شدن گاز مدتی ولوم را به سمت پایین فشار داده و نگهدارید، با این کار قطعه‌ی بویین بصورت دستی فعال می‌شود. در این حالت ترموکوپل با داغ شدن ولتاژ لازم را برای فعال ماندن بویین تامین کرده و در اثر برداشتن دستتان از روی ولوم دیگر شعله خاموش نمی‌شود.

 

روش راه اندازی ترموکوپل در اجاق گاز

 

در صورت خاموش شدن شعله اجاق گاز حرارت لازم به ترموکوپل انتقال داده نشده و به دنبال آن ولتاژ افت کرده و بویین غیر فعال می‌شود و در نتیجه مسیر گاز بسته خواهد شد. این روش ایمنی و هشدار اجاق گاز تحت تاثیر فعالیت ترموکوپل ضرورت یافتن ایراد و همین طور تعمیر ترموکوپل اجاق گاز در کوتاهترین زمان ممکن را بیان می‌کند.

 

علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز 

پس از آشنایی با ساختار و طرز کار ترموکوپل اجاق گاز بیشترین سهم در تعمیر ترموکوپل اجاق گاز بصورت اوصولی را اطلاع از علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز به خود اختصاص داده است. یکی از علائم بارز عملکرد نامناسب ترموکوپل اجاق گاز روشن نماندن شعله اجاق گاز و یا روشن نماندن فر در اجاق گاز است. در دیگر موارد می‌توان به شعله کم اجاق گاز، درست نسوختن شعله اجاق اشاره داشت.

 

علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز

 

تست و تشخیص خرابی ترموکوپل اجاق گاز

شکل ظاهری ترموکوپل در هنگام بررسی وضعیت آن در اجاق گاز به راحتی بیانگر سلامت و یا عیب در ساختار این قطعه است. اگر محل اتصال دو فلز ترموکوپل دچار سوختگی شده باشد و بعبارتی اتصالات از هم جدا شده باشند به احتمال زیاد ترموکوپل آسیب دیده و باید به فکر تعمیر ترموکوپل اجاق گاز باشید.

 

تست و تشخیص خرابی ترموکوپل اجاق گاز

 

در حالت بعدی برای تست اینکه ترموکوپل کار می کند یا نه گاز را روشن کنید و سپس بعد چند دقیقه با یک وسیله جانبی مثل باد زدن شعله را خاموش کنید. در این شرایط عمکلرد صحیح ترموکوپل با اقدام به قطعی جریان گاز قابل تشخیص است. اگر جریان گاز را قطع کرد سالم و در غیر این صورت معیوب شده و نیاز به تعمیر دارد. علاوه بر این درصورتی که ترموکوپل مدام جریان گاز را قطع کند، نشان دهنده این است که به خوبی سر دیگر آن گرم نمی شود پس بهتر است که سر آن را به شعله بیشتر نزدیک کنید.

 

قیمت ترموکوپل اجاق گاز

یکی از موارد مورد توجه در هنگام انجام اقدامات لازم برای تعمیر ترموکوپل اجاق گاز کسب اطلاع درباره قیمت ترموکوپل اجاق گاز در صورت نیاز به تعویض این قطعه است. قیمت ترموکوپل اجاق گاز متناسب با نوع سیستم اجاق و وضعیت آن متفاوت می‌باشد.

 

تصویر ترموکوپل اجاق گاز

 

نصب ترموکوپل روی اجاق گاز

ممکن است وضعیت ترموکوپل آسیب دیده به گونه‌ای باشد که تعمیر ترموکوپل اجاق گاز دیگر در عملکرد مناسب این قطعه تاثیر نداشته باشد. در این حالت باید به فکر تعویض ترموکوپل و به دنبال آن نصب ترموکوپل روی اجاق گاز باشید.

 

نصب ترموکوپل روی اجاق گاز

 

برای تعویض ترموکوپل اجاق گاز در وهله اول یافتن جا و مسیر قرارگیری ترموکوپل اهمیت دارد. در ادامه در صورت داشتن دانش کافی در خصوص تعمیر ترموکوپل اجاق گاز با استفاده از آچارهای مخصوص ترموکوپل آسیب دیده را با یک قطعه جدید جایگزین کنید.

4.5 امتیاز از 1377 رای


تعمیر اجاق گاز
برای سرویس تعمیر اجاق گاز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین