قیمت تعمیر یخچال در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر یخچال" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 150,000 تومان
 • 250,000 تومان
 • 400,000 تومان
 • 600,000 تومان

شما در کدام شهر به تعمیر یخچال نیاز دارید؟

تعمیر یخچال را به متخصصش بسپار

تعمیر لوازم برقی خانگی از جمله تعمیر یخچال، از جمله خدماتی است که باید توسط متخصصین مجرب انجام شود؛ به خصوص به دلیل اهمیت یخچال در زندگی کنونی ما، برخی متخصصین به صورت شبانه روزی و در منزل، به ارائه خدمات تعمیرات یخچال مشغول هستند. 

"خدمت از ما" بستری فراهم نموده است تا شما بتوانید به صورت رایگان درخواست‌تان را ثبت کنید و با شرح مشکل پیش آمده برای یخچال‌تان، از متخصصین قیمت بگیرید. شما می‌توانید نظرات مشتریان قبلی تعمیرکار یخچال را مطالعه کنید و با مقایسه قیمت‌های پیشنهادی، بهترین تعمیرکار برای تعمیر یخچال را انتخاب کنید. 

خدمات تعمیر یخچال در منزل شامل برندهای متفاوتی می‌شود. از جمله این برندها، عبارت هستند از:

 • سامسونگ
 • ال جی
 • امرسان
 • دوو
 • بوش
 • اسمگ

می‌توان گفت اکثر خدمات تعمیر یخجال، به صورتی هستند که در محل انجام می‌شوند و نیازی به جابجایی یخچال. صرفا در برخی موارد، احتمال دارد نیاز به تعمیر موتور یخچال شود. در چنین مواردی، تعمیرکار موتور یخچال را باز می‌کند و به تعمیرگاه خود می‌برد تا خرابی‌های به وجود آمده را برطرف کند.

تعمیر یخچال قدیمی، شاید کمی سخت‌تر از تعمیر یخچال‌های مدرن و رایج در بازار باشد. نایاب بودن قطعات یخچال‌های قدیمی و تخصص خاص برای تعمیر آن‌ها، منجر به سختی تعمیر یخچال فریزهای قدیمی می‌شود.

 

تعمیر یخچال (به انگلیسی: Refrigerator repair)

 

 

قیمت تعمیر یخچال چقدر است؟

یخچال‌های از قطعات متفاوتی تشکیل شده‌اند، و هزینه هریک از این قطعات بر قیمت تعمیر یخچال اثرگذار است. از جمله این قطعات می‌توانیم به

 • ترموستات
 • کمپرسور
 • آب‌سردکن
 • برد یخچال
 • تایمر
 • موتور

اشاره کنیم. این مورد را هم در نظر داشته باشید که قیمت تعمیر یخچال قدیمی، به دلیل کمبود قطعات مورد نیاز برای تعمیر یخچال در بازار، با یخچال‌های ساید بای ساید، معمول و جدید متفاوت خواهد بود.

تغییر اگر تعمیرکار یخچال به محل سکونت شما نزدیک باشد، معمولا هزینه ایاب ذهاب به هزینه تعمیرات یخچال افزوده نمی‌شود. اما اگر لازم باشد تعمیرکار یخچال برای عیب‌یابی دستگله به منطقه دیگری از شهر مراجعه کند، احتمالا مبلغی را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب را دریافت خواهد کرد. در هرحالت، شما می‌توانید پیش از توافق نهایی بر سر تعمیر یخچال و هزینه‌های آن، این مورد را بررسی کنید.

در ادامه لیست تقریبی قیمت تعمیر یخچال را برای شما آورده‌ایم. مواردی مثل نواسات بازار ارز، اصالت قطعه مورد استفاده و ... می‌تواند هزینه نهایی تعمیرات یخچال را کاهش یا افزایش دهد.

 

 

قیمت تعمیر یخچال در سال 1400 [تقریبی]

نوع خدمت

قیمت

شارژ گاز یخچال با گاز یخچال

350 تا 550 هزار تومان

تعویض فن موتور

150 تا 200 هزار تومان

تعویض فن داخلی

180 تا 300 هزار تومان

تعویض لاستیک در

200 تا 300 هزار تومان

تعویض لولای در

100 تا 150 هزار تومان

رگلاژ در

90 تا 140 هزار تومان

تعویض ترموستات

130 تا 180 هزار تومان

تعمیر یخساز

200 تا 350 هزار تومان

 

تعمیرات یخچال در محل

تعمیرات یخچال در منزل

برای تعمیر یخچال قدیمی یا جدید، دو گزینه پیش روی شما خواهد بود:

 • تعمیر یخچال در منزل
 • مراجعه به تعمیرگاه یخچال

تعمیر یخچال در منزل، در صورتی که خرابی یخچال طوری باشد که تعمیرکار یخچال بتواند در محل عیب آن را رفع کند، گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. شاید تصور کنید هزینه ایاب و ذهاب هزینه نهایی شما را افزایش خواهد داد، اما این مورد را در نظر بگیرید که برای انتقال یخچال به تعمیرگاه، حداقل نیاز به یک کارگر ساده و استفاده از خدمات وانت‌بار است.

در صورتی که مایل باشید خدمات تعمیرات یخچال را در محل دریافت کنید، این هزینه‌ها به‌طور کامل حذف می‌شوند. علاوه بر آن، آسوده خاطر خواهید بود که خطراتی احتمالی مانند ضربه خوردن، سقوط، قر شدن و ... برای یخچال شما رخ نمی‌دهد.

تفاوتی ندارد که یخچال شما ساید بای ساید، دو قلو، تک درب یا ... باشد، صرفا باید با تعمیرکار یخچال هماهنگی به عمل آورید تا قطعات مناسب مورد نیاز یخچال شما را به همراه داشته باشد، و یا پس از عیب‌یابی یخچال در محل، اقدام به تهیه آن و تعمیر یخچال کند.

 

بهترین تعمیرکار یخچال

 

انتخاب تعمیرکار یخچال

با توجه به هزینه و بودجه‌ای که برای تعمیرات یخچال فریز خود در نظر می‌گیرید، طبیعی است که مایل باشید یک تعمیر کار یخچال حرفه‌ای را برای اینکار انتخاب کنید. برای چنین انتخابی نیاز به بررسی نظرات مشتریان قبلی، مدرک فنی تعمیرکار، قیمت تقریبی خدمات او و ... است.

«خدمت از ما» این امکان را برای شما فراهم کرده است که پس از ثبت درخواست تعمیرات یخچال فریز خود، از 3 تا 5 تعمیرکار به رایگان قیمت بگیرید؛ نظرات مشتریان قبلی آن‌ها را بخوانید؛ و در نهایت بهترین فرد را برای تعمیر یخچال فریز خود انتخاب کنید.

 

خدمات تعمیر یخچال فریز شامل چه مواردی است؟

 • تعمیر آب سرد کن و یخ ساز
 • تعمیر موتور یخچال و ضربه‌دیدگی آن
 • شارژ گاز یخچال‌های ساید بای ساید و معمولی
 • تعویض زبانه و رگلاژ در یخچال ساید بای ساید
 • تعویض ترموستات، کمپرسور و فیلتر یخچال ساید بای ساید
 • تعمیر یخچال قدیمی، انواع یخچال فریز و ساید بای ساید خارجی و ایرانی

 

قیمت تعمیرات تخصصی یخچال

 

برندهای محبوب در تعمیرات یخچال فریز و ساید بای ساید

در میان خدمات تعمیر یخچال قدیمی و جدید، تعمیرات یخچال ساید بای ساید به ظرافت و تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک کارشناس برای تعمیر یخچال ساید بای ساید هستید، لازم ایت که دقت زیادی به خرج دهید.

 • تعمیر یخچال سامسونگ: سامسونگ نه تنها در کشور ما، بلکه در دنیا یکی از مطرح‌ترین برندها در زمینه تولید لوازم خانگی از جمله یخچال ساید بای ساید، دو قلو و یخچال فریز است. به همین دلیل، قطعات این برند برای تعمیر یخچال سامسونگ در بازار در دسترس است.
 • تعمیر یخچال ال جی: در کنار سامسونگ، ال جی یک برند مطرح کره‌ای دیگر در لوازم خانگی و یخچال‌های بازار ایران است. بنابراین، باز هم می‌توانید انتظار یافتن قطعات این یخچال توسط تعمیرکار یخچال را در بازار داشته باشید. البته با توجه به کاهش واردات این برندها به ایران، هنگام خرید قطعات باید توجه کنید که قطعه اصل بخرید.
 • تعمیر یخچال امرسان: برند ایرانی امرسان یک برند فعال و خوش‌نام در زمینه تولید یخچال فریز و ساید بای ساید است. شما می‌توانید تعمیرات یخچال امرسان را نیز با خیال آسوده به نمایندگی یا تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید. 
 • تعمیر یخچال بوش: بخشی از از با کیفیت‌ترین یخچال‌ها در بازار، متعلق به برند آلمانی بوش است. اما با توجه به محدودیت‌ها و واردات محدود آن، قطعات لازم برای تعمیر یخچال این برند کمی سخت پیدا می‌شود.
 • تعمیر یخچال جنرال الکتریک
 • تعمیرات یخچال‌ هایسنس
 • عیب‌یابی و تعمیر تخصصی یخچال ساید بای ساید اسنوا، دوو، زیمنس و ...

 

تعمیر یخچال در منزل

 

نکاتی برای کاهش هزینه‌های سنگین تعمیر یخچال قدیمی و جدید

اقدامات هفتگی و روزانه: تمیز کردن یخچال

سعی کنید روزانه یخچال خود را تمیز کنید و مواد اضافی را دور بریزید. اگر زمان کافی ندارید، سعی کنید حداقل هفته‌ای یکبار این کار را انجام دهید. این مورد ساده حجم کار سیستم خنک‌کننده و کمپرسور را بسیار سبک می‌کند، و در نتیجه آن، شما دیرتر به تعمیر یخچال نیاز پیدا خواهید کرد.

 

اقدامات ماهانه یا هر شش ماه: تعویض فیلتر آب

متخصصان تعمیرات یخچال توصیه می‌کنند هر شش ماه یکبار فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید، تا حجم بالای رسوبات و جرم مشکلی به وجود نیاورد.

 

اقدامات سالانه: تمیز کردن کندانسور یخچال

کندانسور یخچال به مرور گردوخاک و چربی را به خود جذب می‌کند. اگر گرد و خاک روی قطعات بماند، به احتمال زیاد مجبور خواهید شد هزینه زیادی را بابت تعمیر یخچال و تعویض قطعات آن بپردازید.

 

تعمیر یخچال قدیمی

 

نکاتی برای جلوگیری از خرابی یخچال فریزر

 • مکان قرار گرفتن یخچال صاف و تراز باشد.
 •  بهتر است غذای گرم را بلافاصله درون یخچال نگذارید.
 • حتما از یک محافظ قوی برای اتصال برق استفاده نمایید.
 • فیلتر هوا و آب یخچال در زمان مربوط به خود تعویض گردد.
 • تنظیمات یخچال فریزر را از حالت تنظیمات اولیه آن تغییر ندهید.

 

رایج‌ترین مشکلات یخچال از زبان مشتریان

ممکن است شما هم با این موقعیت‌ها مواجه شده باشید؛ مثلا دیده‌اید که چراغ یخچال روشن نمی‌شود؛ یخچال درست خنک نمی‌کند؛ درب یخچال بسته نمی‌شود؛ از یخچال صدایی به گوش می‌رسد؛ مواد درون یخچال یخ می‌زنند و میوه‌ها و خوراکی‌های یخچال در حال خراب شدن هستند.

همه این موارد از مشکلات رایج یخچال هستند، و به شما می‌گویند نیاز به تعمیر یخچال دارد. البته نیازی نیست برای تعمیر یخچال فریزر به دنبال تعمیرکار یخچال بگردید. کافی است درخواست تعمیر یخچال را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید، تا به چندین تعمیرکار یخچال به‌طور همزمان دسترسی داشته باشید.

 

8 مشکل متداول که به تعمیرات یخچال منجر می‌شود

یخچال‌ها هم مانند سایر دستگاه‌ها با گذشت زمان و استفاده مداوم مشکلاتی بهم می‌زنند. در ادامه رایج‌ترین مشکلات یخچال، عیب یابی یخچال و تعمیر یخچال را مرور می‌کنیم:

 

علت صدای زیاد یخچال

سروصدای زیاد یخچال هر فردی را به فکر استفاده از خدمات تعمیر یخچال فریزر می‌اندازد. جدا از آزاردهنده بودن این اشکال، صدای زیاد ممکن است به دلیل معیوب شدن موتور یخچال، نشانه مشکل بهم زدن موتور فن کندانسور، و یا موتور فن اواپراتور باشد. به همین دلیل، سریعا باید به تعمیرکار یخچال برای رفع آن مراجعه کرد.

 

علت یکسره کار کردن یخچال

این مشکل می‌تواند دلایل متعدد و مختلفی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم خیلی زود از خدمات تعمیرات یخچال فریزر «خدمت از ما» بهره مند شوید تا مشکل تعمیر یخچال جدی‌تر نشود.

 

خرابی، فاسد شدن و یا پارگی لاستیک‌های دور درب یخچال

اگر با این مشکل مواجه شدید (که سرمای دستگاه را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهد) از تعمیرکار یخچال فریزر خود درخواست تعویض لاستیک کنید.

 

تعمیر یخچال ساید با ساید

 

علت داغ کردن زیاد موتور یخچال

این نشانه یک زنگ خطر جدی برای دستگاه شماست. بنابراین، قبل از اینکه مجبور به تعویض موتور یخچال نشدید، با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا تعمیرات یخچال فریزر را برای شما سریعا انجام دهد.

 

چرا فریزر منجمد نمی‌کند؟

اگر فریزر شما بدون هیچ‌گونه ایراد نتواند مواد را منجمد نکند، آنها فاسد شده و دستگاه عملا بلااستفاده می‌شود. بنابراین، سریعا برای تعمیر یخچال توسط بهترین تکنسین دست به کار شوید.

 

چرا یخچال فریزر برفک می‌زند؟

برفک زدن یخچال فریزر از رایج‌ترین مشکل بسیاری از یخچال‌هاست، که باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای تعمیر یخچال قدیمی و یا مدرن دست به کار شد.

 

چرا فن یخچال کار نمی‌کند؟

اگر فن یخچال کار نکند، قطعات یخچال شما داغ کرده و مشکلاتی دیگری را ایجاد خواهند کرد بنابراین، سریعا با تعمیرکار یخچال برای تعمیر یخچال خود تماس حاصل نمایید.

 

چرا یخچال روشن نمی‌شود؟

بسیاری از درخواست‌ها برای تعمیر یخچال قدیمی مربوط به همین مشکل است. اگر یخچال شما روشن نمی‌شود ابتد باید از اتصال برق یخچال و فیوزها مطمئن شوید. اگر از متصل بودن برق مطمئن بودید، ممکن است روشن نشدن یخچال به دلیل خرابی رله اورلود مربوط به مدار کمپرسور، سوئیچ کنترل دمای سرد، برد کنترل الکترونیکی و ... باشد.

 

در خدمت از ما، برای سرویس و تعمیر سایر لوازم خانگی مثل تعمیر اجاق گاز، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماکروفر و ... به راحتی می‌توانید متخصص دلخواه خود را پیدا کنید.

امتیاز دهید

4.90 امتیاز از 220 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر یخچال

نظرات

یاسر فلاح
یاسر فلاح
5.0
15 خدمت موفق
تعمیر یخچال
محمد زارعی

دستش درد نکنه با هوش و با درایت من راضی بودم وتشکر میکنم از برنامه خوب خدمت از ما و این متخصص منصف و کار بلد

محمدامین طاهری
محمدامین طاهری
5.0
6 خدمت موفق
تعمیر یخچال
مهدی خلوجینی

اقای طاهری بسیار مطلع با تجربه وقت شناس و منظم هستند کارشون هم عالی بود من که خیلی از ایشون رضایت دارم

یزدان ارمندی
یزدان ارمندی
4.3
9 خدمت موفق
تعمیر یخچال
مهدی نجاتی

کارشون عالی بود و نتیجه کار براشون بیشتر از دستمزد ارزش داشت. و این تحسین بر انگیزه

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر یخچال را ثبت کنید:

loading