علت یخ نزدن فریزر

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت یخ نزدن فریزر

علت یخ نزدن فریزر یک مشکل رایج در سیستم فریزر و یخچال‌های فریزر دار است. یخ نزدن فریزر که اصطلاحا به آن سرد نکردن فریزر نیز گفته می‌شود، در جهت عکس ویژگی اصلی فریزر یعنی خاصیت انجماد قرار دارد. ماهیت مشکل یخ نزدن فریزر کافی نبودن برودت محیط علی رغم کار کردن درست دستگاه است.

علت یخ نزدن فریزر الکترواستیل در کنار علت یخ نزدن فریزر ساید از بارزترین نمونه‌های بروز این مشکل در برند‌های مختلف یخچال است. عدم پیگیری علت یخ نزدن فریزر و پیگیری مشکل سرد نکردن یخچال با بروز مشکلات اساسی در قطعاتی مثل کمپرسور همراه بوده و ایراداتی مانند یکسره شدن موتور یخچال را به وجود می‌آورد.

 

دلایل بروز مشکل یخ نزدن فریزر در یخچال اسنوا، علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ، علت یخ نزدن فریزر الکترواستیل، علت یخ نزدن فریزر ساید ال جی و دوو همانند علت یخ زدن داخل یخچال در حین اجرای اقدامات لازم برای تعمیر موتور یخچال بیشترین آمار بررسی این ایراد را در بین افراد به خود اختصاص داده‌اند.

 

علت سرد نکردن فریزر سامسونگ

 

در این مقاله از مجله خدمت از ما به یافتن علت یخ نزدن فریزر و دلایل بوجود آورنده مشکل سرد نکردن یخچال فریزر پرداخته شده است. اگر در استفاده از یخچال فریزرتان با این مشکل مواجه هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

علت یخ نزدن فریزر چیست؟

عواملی مثل درجه مناسب یخچال فریزر و همین طور عوامل برهم زدن تنظیمات دمایی این وسیله پر کاربرد در یافتن علت یخ نزدن فریزر تاثیر مستقیم دارند. بنا به تحقیقات انجام شده دمای تعیین شده برای یخچال در حالت استاندارد بین 2 تا 5 درجه سانتیگرد (40 درجه فارنهایت) و برای فریزر اعدادی بین 20- تا 17- درجه سانتیگراد(صفر فارنهایت) است.

توجه به دمای یخچال در فصول تابستان و زمستان و همین طور تعیین تنظیمات خاص برای هماهنگی یخچال با تغییرات دمایی محیط از مواردی است که برای جلوگیری از بروز این قبیل مشکلات باید به آن توجه ویژه داشت.

 

علت یخ نزدن فریزر الکترواستیل

 

از آنجایی که سیستم یخچال فریزر از تعداد وسیعی قطعات مرتبط به هم تشکیل شده‌اند نمی‌توان ایراد یخ نزدن فریزر را تنها مختص یک قطعه خاص دانست. بنابراین یافتن علت سرد نکردن یخچال نیاز به بررسی و مشاهده وضعیت قطعات مرتبط با دمای یخچال فریزر دارد.

 

7 علت یخ نزدن فریزر و سرد نکردن آن

در بخش قبلی بطور واضح به نقش دما در نگهداری از مواد غذایی و حداقل دمای تعیین شده استاندار برای یخچال و فریزر اشاره داشتیم. همین طور بیان کردیم که ایراد سرد نکردن فریزر تنها با نقص در یک قطعه ایجاد نشده و برای رسیدن به علت یخ نزدن یخچال باید ارتباط تجهیزات با تغییرات دمایی را بررسی کرد.

یکی از رایج ترین دلایل درخواست خدمات تعمیر یخچال ال جی، عیب یابی و تعمیر یخچال دوو، عیب یابی و اجرای ریست یخچال اسنوا 810 و سایر برندها عدم تنظیم دما در حالت نرمال و یخ نزدن کافی این وسیله پرکاربرد در کنار اقدامت محافظتی مثل ترمیم رنگ در یخچال و موارد مشابه است.

 

مشکل یخ نزدن فریزر یخچال اسنوا

 

علاوه بر اشکالات بازری مثل خرابی ترموستات فریزر در این قسمت به 7 مورد تاثیر گذار در بروز مشکل یخ نزدن فریزر به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت. 

 

ایراد کویل‌ها یا لوله‌های کندانسور

جمع شدن چربی و آلودگی ناشی از گرد و غبار و ذرات تشکیل شده در هنگام طبخ غذا بر روی کویل‌ها و لوله‌های کندانسور منجر به کاهش درجه برودت در این تجهیزات و در نتیجه یخ نزدن فریزر می‌شود.

 

معیوب بودن رله استارت کمپرسور

ایراد در رله استارت یخچال در قطعه کمپرسور روشن نشدن موتور یخچال و در نتیجه عدم فعالیت سیستم سرمایشی و یخ نزدن فریزر را به دنبال دارد. با اقدام تعمیر به موقع این رله یخچال می‌توانید در رفع مشکل سرد نکردن فریزر تاثیرگذار باشید.

 

کثیف بودن سیم پیچ خارن و عدم فعالیت فریزر

وظیفه‌ی پمپاژ کردن هوای سرد به درون محیط یخچال از کمپرسور را بخش سیم پیچی شده این قطعه بر عهده دارد. یکی از آنها مدل سیم پیچ خازن نام داشته و در قسمت پایین یخچال قرار دارد. دیگری تحت عنوان آواپراتور بوده و در قسمت پشت پنل یخچال قرار گرفته است.

با گذر زمان جمع شدن آلودگی زیر و پشت یخچال بر روی این قطعات از درجه کاهش دما می‌کاهد. در نتیجه علت یخ نزدن فریزر را در این حالت می‌توان کثیف شدن این قطعات دانست.

 

خرابی برد کنترل دما و سرد نکردن فریزر

برد کنترل دما در دسته اصلی ترین قطعات برای کنترل دما در فریزر قرار دارد. ارسال ولتاژ مورد نیاز و کافی به کمپرسور و موتور فن فریزر از ویژگی‌های این قطعه است. به همین دلیل خرابی این قطعه بر روی دمای محیط فریزر تاثیر دارد.

در این مواقع جریان مداوم هوا در اثر چفت نشدن صحیح درب نیز روی قطعات نامبرد و عدم تنظیم دمای محیط یخچال تاثیر دارد. بنابراین با اقداماتی مثل تعویض لاستیک درب یخچال می‌توان از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری کرد. 

 

خراب شدن موتور فن و یخ نزدن فریز

از دیگر دلایل یخ نزدن فریزر خراب شدن موتور فن فریزر بوده که نگهدارنده قطعه کنداسور است.اگر موتور فن معیوب یا دچار سوختگی شود، سیستم داخلی فریزر در عبود دادن هوا از سیم پیچ‌های کنداسور ناتوان است. در نیجه عمل سرد شدن در فریزر متوقف می‌شود.

 

علت سرد نشدن قسمت بالای یخچال

 

در حالت کلی علت خراب شدن فن موتور شکسته شدن پره‌های فن یا نچرخیدن ازادانه آن باشد که جز دسته مشکلات مکانیکی است. در شرایطی دیگر که ایراد الکتریکی موتور را نشان می‌دهد، علی رغم دریافت نیروی کامل توان لازم برای کار در موتور تامین نمی‌شود.

 

خرابی موتور فن اواپراتور و یخ نزدن فریزر

نحوه عملکرد سیستم سرمایشی فریزر به این صورت بوده که فن کنداسور سرمای لازم را تامین و موتور فن اواپراتور یخچال وظیفه به جریان انداختن آن در محفظه فریزر دارد. در صورت خرابی موتور فن اواپراتور عمل خنک سازی محفظه متوقف شده و مشکلاتی مانند سرد نکردن فریزر و ایجاد سر و صدا را به دنبال دارد.

 

یخ زدن اواپراتور و سرد نکردن فریزر

مارپیچ‌هایی که در قطعه اواپراتور گنجانده شده با جمع کردن شبنم‌های حاصل از عمل انجام در جریان هوای سرد در فریزر اختلال ایجاد می‌کنند. بهترین اقدام در این حالت انجام عمل یخ زدایی با نظارت یک کارشناس است. امروزه در سیستم یخچال فریزر‌های جدید یخ زدایی اتوماتیک تعبیه شده است.

خراب شدن اجزای اصلی سیستم یخ زدایی مثل هیتر، ترموستات و دستگاه کنترل یخ زدایی منجر به تداوم و تسریع یخ زدن مارپیچ‌های موجود بر روی اواپراتور می‌شود. این عامل با یخ نزدن فریزر بروز داده شده و باید قطعه معیوب با تست الکتریکی مقاومت یافته و مشکلش برطرف شود.تعمیر ترموستات یخچال در رفع این ایراد تاثیر بسزایی دارد.

 

یخ زدن اواپراتور و سرد نکردن فریزر

 

بررسی منشا این ایرادات تا حد زیادی در رفع علت یخ زدن فریزر تاثیر دارند. تا جایی که می‌توانید در مواجهه با این مشکل با کارشناسان و متخصین در این زمینه در ارتباط باشید.

دلیل سرد نکردن قسمت بالای یخچال فریزر

دلیل اصلی بروز این مشکل در مدل‌های یخچال فریزر عدم گردش هوای آزاد در محیط دستگاه در اثر ایراد در فن‌های هوای یخچال و همین طور خرابی فن اپراتور است. دیگر دلایل یخ نزدن فریزر بالای یخچال را می‌توان ایراد در سیستم دیفراست یخچال دانست.

سرویس به موقع، تمیزی محیط اطراف یخچال، ایجاد فاصله بین گاز و یخچال در آشپزخانه بهترین اقدامات در جلوگیری با مشکل یخ نزدن فریزر است. تمامی ایرادات بیان شده را می‌توانید با درخواست یک تعمیرکار در محل تشخیص و رفع کنید.

در نهایت همانطور که برای استفاده بهینه از کلیه لوازم آشپزخانه اقداماتی مثل تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دوو و در نهایت بررسی خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا و سایر برندها و وسایل پرکاربرد توصیه می‌شود، توجه کافی به پیگیری ایراد مهم یخ نزدن یخچال فریزر علاوه بر بهبود عملکرد این دستگاه در کاهش هزینه‌های سرویس و تعمیر یخچال در مدل و برندهای مختلف تاثیر گذار است. 

4.5 امتیاز از 1173 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین