تنظیم دمای فریزر پارس

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تنظیم دمای فریزر پارس

تنظیم دمای فریزر پارس یکی از سوالات و چالش‌های مهمی است که برای خریداران این محصول پیش می‌آید. برند پارس از برندهای معتبر و شناخته شده ایرانی است که محصولات خانگی متنوع و باکیفیتی را تولید می‌کند. اگر شما هم یخچال فریزر پارس را خریداری و در منزل استفاده می‌کنید، با ما همراه باشید تا نکات مهمی درباره نحوه تنظیم دمای آن معرفی کنیم.

همان‌طور که گفته شد مدل‌های بسیار متنوعی از یخچال و فریزرهای پارس در بازار موجود است. نحوه تنظیم دمای آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارد. معمولا تنظیم دما با استفاده از ولوم تنظیم دمایی که درون یخچال قرار داده شده و به ترموستات یخچال متصل است، صورت می‌گیرد. در ادامه به طور کامل با نحوه تنظیم دما در انواع یخچال فریزرهای پارس آشنا می‌شویم.

 

تنظیم دمای فریزر پارس سه دکمه

پرفروش‌ترین مدل یخچال فریزر پارس از مدل‌های با سه دکمه است. یکی از سه دکمه موجود بر روی یخچال برای قطع ظدن صدای آلارم به کار می‌رود. برای تنظیم دمای فریزر پارس سه دکمه می‌توانید از دو دکمه دیگر استفاده کنید. اگر یخچال و فریزر شما به صورت جداگانه و دو قلو طراحی شده باشند، دما آن‌ها نیز به صورت جداگانه قابل تنظیم است. اما اگر از مدل‌های دیگر استفاده می‌کنید، به کمک همین سه دکمه هم دمای فریزر و هم یخچال تنظیم می‌شود.

 

علت پایین آمدن دمای فریزر پارس

گاهی اوقات متوجه می‌شویم دمای یخچال یا فریزر پارس کاهش یافته است. این موضوع چندان خوشایند نیست و باعث یخ زدن یا سرد شدن بیش از حد مواد غذایی می‌شود. مهم‌ترین علت‌هایی که باعث کاهش دمای بیش ازحد می‌شود، وجود مشکل در قطعات دیفراست است. گاهی اوقات نیز وجود برخی ایرادات در سنسور یخچال یا فریزر نیز باعث بروز این مشکلات می‌شود. در صورت وجود مشکل حتما از تعمیر کار برای تعمیر یا تعویض قطعات کمک بگیرید. سایر علت‌های پایین آمدن دمای فریزر پارس در ادامه عنوان شده‌اند.

 

تنظیم دمای فریزر پارس

 

نشتی هوای یخچال

در این حالت و با نشت هوای گرم به درون یخچال فریزر، معمولا فریزر با حجم زیادی یخ زدگی روبرو شده و در مقابل توانایی سرد کردن مواد غذایی را ندارد. این مشکل به دلیل خرابی لاستیک دور درب پیش می‌آید. علاوه بر آن ممکن است لاستیک سالم باشد اما لولاهای یخچال آسیب دیده باشند.

 

خراب شدن سیستم یخ زدایی خودکار

سیستم دیفراست یا یخ زدایی خودکار برای ذوب کردن یخ‌ها قرار داده شده تا تبادل حرارت بهبود پیدا کند. در زمان یخ زدایی معمولا کمپرسور متوقف شده تا یخ زدایی به خوبی انجام شود. اگر این سیستم به درستی کار نکند، یخ زدگی بر روی اپراتور و دیواره‌های پشتی فریزر ایجاد می‌شود و مسیرهای عبور هوای خنک مسدود می‌شوند. در این حالت دمای فریزر کاهش می‌باید.

 

تایمر یخ زدایی

تایمر یخ زدایی قطعه‌ای بسیار مهم در یخچال و فریزرهای مختلف ازجمله برند پارس است. این قطعه فاصله بین چرخه‌های یخ زدایی خودکار را کنترل می‌کند. اگر این تایمر از کار بیفتد، فواصل بین چرخه‌ها دچار مشکل شده و خنک کردن به درستی صورت نمی‌گیرد، همچنین گرم کردن به خوبی انجام نمی‌شود و دمای فریزر پایین می‌آید.

 

فن اپراتور

فن اپراتور برای گردش هوا درون یخچال استفاده شده و دمای یخچال و فریزر را تنظیم می‌کند. در صورت خرابی این قطعه یخچال و فریزر با مشکلات مختلفی در تنظیم دما روبرو می‌شوند.

 

نحوه تنظیم دمای فریزر پارس

در مدل‌های مختلف نحوه تنظیم دما تا حدودی متفاوت است. برخی از آن‌ها دارای اهرم‌هایی برای تنظیم دما هستند. شماره گذاری‌هایی بر روی آن‌ها مشخص شده و با توجه به میزان دمای موردنیاز می‌توانید دما را تنظیم کنید. معمولا شماره گذاری‌های بر روی اهرم قرار گرفته و از میان آن‌ها شماره مناسب انتخاب می‌شود. هر کدام از شماره‌ها نشان دهنده محدوده دمایی خاصی است.

در مدل‌های جدیدتر یخچال و فریزرهای پارس، صفحه نمایش دیجیتالی بر روی یخچال قرار داده شده است. استفاده از این دکمه‌های کنترلی بسیار راحت‌تر بوده و کافی است از میان درجه‌های موجود مناسب‌ترین را انتخاب کنید. در مدل‌های جدیدتر، دما به صورت دقیق تنظیم شده و نیاز به انتخاب شماره‌های مختلف نخواهد بود. معمولا برای تنظیم دما در این حالت باید ابتدا صفحه نمایش را از حالت قفل خارج کنید و با انتخاب گزینه‌های fridge و freezer دمای یخچال را فریزر را تنظیم کنید. اگر یخچال و فریزر دوقلو و جدا از یکدیگر باشند، صفحه نمایش آن‌ها نیز جدا بوده و به صورت جداگانه تنظیم دما انجام می‌شود.

 

علت پایین آمدن دمای فریزر پارس

 

"برای دریافت خدمات "تعمیرات یخچال در کرج"  و دسترسی به بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان و دیگر شهرها به سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" مراجعه کنید"

 

دمای مناسب فریزر پارس قدیمی

معمولا دما در فصل‌های مختلف و با توجه به میزان گرما و سرمای محیط تنظیم می‌شود. معمولا در فصل زمستان به علت سرد شدن محیط باید دمای یخچال و فریزر را افزایش داد زیرا معمولا در فصل زمستان به علت سرمای محیط، نیازی به سرد شدن بیش از حد مواد غذایی وجود ندارد و می‌توانید از دماهای بالاتر استفاده کنید.

در مدل‌های پارس قدیمی نیز با توجه به نیاز فصل و دمای محیط، تنظیم دما انجام می‌شود. اگر یخچال شما قدیمی و از نوع ترموستاتی است، بهترین درجه تنظیم دما برای فصل تابستان عدد 4 یا 5 است. در این حالت دمای یخچال بین 3 یا 4 است و دمای فریزر منفی 18 تا منفی 20 است. همچنین در فصل زمستان این اهرم باید بر روی 2 یا 3 قرار گیرد. این اعداد نیز نشان دهننده دمای 4 یا 5 برای یخچال و اعداد منفی 16 و منفی 19 برای فریزر هستند.

 

تنظیم دمای فریزر پارس بدون برفک

معمولا اکثر مدل‌های یخچال و فریزر جدید پارس به صورت بدون برفک طراحی و به بازار عرضه شده‌اند. در این مدل‌ها نیز تنظیم و تغییر دمای یخچال و فریزر به کمک درجه ترموستات و یا صفحه دیجیتالی کنترلی صورت می‌گیرد. در این مدل‌ها اگر تنظیم دما به خوبی صورت نگرفته باشد ممکن است باعث بروز مشکلاتی در فریزر شود. به عنوان مثال اگر فریزر بدون برفک شما با حجم زیادی برفک همراه شود، می‌تواندی با تغییر دما متوجه شوید که دقیقا دلیل برفک زدن چیست.

(محتوای پیشنهادی: تعمیر برد یخچال)

 

تنظیم دمای پارس بدون برفک

 

تنظیم درجه یخچال فریزر پارس قدیمی

در مدل‌های قدیمی یخچال فریزر پارس معمولا قطعه یا اهرمی به شکل گرد درون یخچال قرار دارد که به صورت شماره گذاری مشخص شده است. با کمک این اهرم می‌توانید یخچال و فریزر را در دمای موردنظر قرار دهید. این اهرم معمولا از اعداد 1 تا 5 و یا 1 تا 9 شماره گذاری شده است. اگر شما اهرم را زیر یک و در شماره صفر قرار دهید، یخچال و فریزر به طور کامل خاموش می‌شود.

قرار دادن اهرم بر روی 5 یا 9 که بالاترین عددها در شماره گذاری هستند، باعث می‌شود که یخچال و فریزر با بالاترین توان خود کار کنند و بیشترین میزان سرما درون آن‌ها وجود داشته باشد. در بهترین شرایط می‌توانید آن را بر روی عدد وسط تنظیم کنید تا دما نه گرم باشد و نه سرد. برای تنظیم دما پس از تغییر درجه ترموستات باید مدت زمانی را صبر کنید تا نتیجه تغییر را مشاهده کنید. در نهایت با توجه به نیاز خود و میزان سردی و یخ زدگی مواد غذایی می‌توانید درجه مناسب را پیدا کنید.

سخن آخر

گاهی اوقات افراد با مشکلات مختلفی مانند گرما یا سرمای درون یخچال و فریزر روبرو می‌شوند. در این شرایط نباید احساس نگرانی کنید و به دنبال مشکل بسیار سخت و پیچیده در یخچال خود نباشید. کافی است در اولین مرحله میزان دمای درون یخچال و فریزر خود را بررسی کنید و از تنظیم آن مطمئن شوید. نحوه تنظیم دمای فریزر پارس به طور کامل در این مقاله بررسی شد و به کمک این اطلاعات می‌توانید دمای فریزر و یخچال خود را بر روی میزان دلخواه تنظیم کنید.

در صورت نیاز به یک متخصص برای تعمیرات یخچال در منزل، از تعمیرکاران فعال در "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.1 امتیاز از 1003 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین